Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Undoroid válasza starpeter (#57247) üzenetére


Undoroid
őstag

Akkor nézzük így:

Eredeti OP-rendszert telepítenél (nyilván gyári lemezről) ezért az hibátlan...Akkor mi marad, ha nem a telepítőlemez a rossz? :F

Pattintsd le a géped oldalát (kikapcsolt állapotban!!!) és ha ilyet látsz, akkor megvan a hiba!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57252) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

GIF-et hogy lehet itt prohardveren beilleszteni?

Alias: Júzer error

(#57253) Lenry válasza starpeter (#57247) üzenetére


Lenry
félisten

attól még nyugodtan feltelepíthetsz egy HDSentinelt is, hogy lássuk az adatátviteli hibákat (= rossz IDE / SATA kábel), a felpörgési hibákat (= gyenge tápegység vagy hibás áramkábel a vinyónak), vagy a hibás szektorokat (= rossz vinyó)

megnézheted AIDA64-el a hőmérsékleteket, hogy lássuk az esetleges túlmelegedésből fakadó hibákat.

tápegységet meg lehet kölcsönkérni is.

attól, hogy régóta megvannak a hibák, az egész egyszerűen annyit jelent, hogy valami régóta selejtes. attól, hogy másnál nem, az meg nem érv. másnak nem selejtes, neked igen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57254) starpeter válasza Undoroid (#57251) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem látok olyat.

(#57255) Undoroid válasza -HajTömeg- (#57252) üzenetére


Undoroid
őstag

Bár nem vagy kezdő itt, de EZT olvasd át figyelmesen! Ott megtalálhatsz minden fontos dolgot!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57256) -HajTömeg- válasza Undoroid (#57255) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nemtalálom :(

Akkor nézd meg az új hozzászólásnál található információkat!

"

Feltöltendő képfájl (JPG max. 8 Mpx*, 3 MB; PNG max. 1366x800 px, 600 kB; GIF max. 65x65 px, 60 kB)
Konvertálás JPG formátumra**

Jelenleg rendelkezésre álló tárhely: ??? kB

Korábban feltöltött képeim listája

* A JPG képek átméretezésre kerülnek max. 1920x1280 px felbontásra

** A JPG-re vonatkozó szabályok érvényesek, azaz nagyobb PNG / GIF képek is feltölthetők " - Undoroid

Esetleg olvasd el Oliverda írását! - Undoroid

[ Módosította: Undoroid ]

Alias: Júzer error

(#57257) starpeter válasza Undoroid (#57255) üzenetére


starpeter
senior tag

Na de ,már olyan hibába is ütköztem ,hogy nem tudom a windowst újra telepíteni ,mert egyszerűen ott is lefagy :W

(#57258) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ahoz, hogy Windows 8.1-et telepíteni tudjak kell hozzá a Windows 8? Vagy a 8.1 már egy önálló javítás ami tartalmazza a sima 8-cat is?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57259) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Lehet 1 gépen egyszerre két felhasználó aktív?

Magyarul van 1 gép + 2 monitor + 2 bill + 2 egér és két külön rendszer (vagy virtuális vagy valós nem tudom melyiken megoldható).

Ha én pl tolnék egy BF3/4 multit akkor az asszony tudna még power pointozni vagy egyebet.
Így nem kellene plussz gépet összerakni.

Előre is köszi! :R

(#57260) Lenry válasza starpeter (#57257) üzenetére


Lenry
félisten

akkor egész pontosan miből is gondolod még mindig, hogy szoftveres a problémád?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57261) Undoroid válasza starpeter (#57257) üzenetére


Undoroid
őstag

Persze, hogy lefagy! Mivel abnormálisan "működik"! Terhelés alatt megfekszik, mert egy (vagy több) összetevőd rendellenesen üzemel! Több választ is kaptál hozzáértőktől, ellenőrizd az ott leírtakat!

Két utolsó kérdésem lenne:

- Mikor volt utoljára kitakarítva és újrapasztázva a gép?
- Milyen tápegység van benne? (pont ezt nem írtad ide, pedig ez a legfontosabb alkatrésze egy számítógépnek)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57262) Joddy válasza Daffchy (#57259) üzenetére


Joddy
csendes tag

Link

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Wookey

(#57263) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Nem igazan talalom a megfelelo topikot a kovetkezo kerdesre, de hatha tudja valaki itt:
Van tobb, kulonbozo email cimhez tartozo naptaram (gmail, Exchange, Hotmail, iCloud), es szeretnem, ha lenne egy olyan szolgaltatas/program/barmi, ami meg tudja azt csinalni, hogy mindegyik naptarban levo dolgot behuzza magahoz, es valamilyen szabaly alapjan a megjelolt naptarak bejegyzeseit bemasolja mas naptarakba is.

Ez azert lenne jo, mert nem csak en latnam a sajat kliensemen egy nezetben az osszes naptaram bejegyzeset, hanem masok is, attol fuggoen, hogy ki melyik naptaramat latja.

Tudtok esetleg erre a problemara megoldast? Sajnos minimum 3 naptarat hasznalnam kell, azzal nem tudok jatszani.

Koszonom,
Fulmi

(#57264) Simivok


Simivok
senior tag

i5-4670 + GTX760 vagy FX-8320 + HD7970? :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#57265) Daffchy válasza Joddy (#57262) üzenetére


Daffchy
őstag

Sajnos angol tudásom szerény ahhoz, hogy a linkelt fórum alapján eligazodjak! :R

(#57266) razorbenke92 válasza Daffchy (#57265) üzenetére

A lényege, hogy vmware-ben létrehozol a kedvesednek egy minimum erőforrással rendelkező gépet. Annak a képét kiteszed az ő monitorára. Az ő egerét magadnál tiltod le, a tiedet meg a virtuálison. Kész.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57267) bolyhos bari válasza Vakegérke (#57179) üzenetére


bolyhos bari
tag

Szia!

Köszi, de sajnos nincs ott. :( Létezik, hogy nem támogatja az alaplap??? Pár napja kezdett reklamálni a szünetmentes táp, pedig semmit nem állítgattam, és azelőtt sem tudott hibernánlni, úgy értem, nem volt a listán.

Ez a nagy választék.

(#57268) Lenry válasza bolyhos bari (#57267) üzenetére


Lenry
félisten

rendszergazdai módú parancssorba: powercfg -H on
utána elvileg kell, hogy legyen hibernálásod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57269) bolyhos bari válasza Lenry (#57268) üzenetére


bolyhos bari
tag

Köszi szépen!

De hogy jutok a rendszergazdai módú parancssorhoz?

(#57270) Lenry válasza bolyhos bari (#57269) üzenetére


Lenry
félisten

Win7 esetén (és Win8, ha van Start menüd) megnyitod a start menüt, és alul a keresőjébe beírod, hogy cmd, a megjelenő találatra jobb klikk - futtatás rendszergazdaként

Startmenühiányos Win8 esetén Windows gomb + Q és ott a keresőbe írod a cmd-t és klikkelsz jobb gombbal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57271) bolyhos bari válasza Lenry (#57270) üzenetére


bolyhos bari
tag

Köszi szépen!

Elvileg összejöhetett volna, de azt állítja, kevés a hely. Több, mint 7 giga áll üresen a rendszerpartíción. Annyi nem elég? Mekkora partícióra kellett volna raknom a W8.1-et?

Némileg ehhez kapcsolódva, mivel úgy látom, értesz hozzá: Itt az 1. kérdésre tudod a választ?

[ Szerkesztve ]

(#57272) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Lehet itt prohardveren GIF-et linkelni? :F

Lehet! - Undoroid

[ Módosította: Undoroid ]

Alias: Júzer error

(#57273) pjen válasza starpeter (#57257) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Valahol hátrébb azt írtad több mint tíz ismerősödnek van ilyen gépe,akkor némi alkatrész cserélgetéssel 10 perc alatt megtudhatod melyik a hunyó. :)

(#57274) -HajTömeg- válasza -HajTömeg- (#57272) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi, de akkor ha konvertálja JPG-be,akkor nem fog mozogni,ugye?

Alias: Júzer error

(#57275) Undoroid válasza -HajTömeg- (#57274) üzenetére


Undoroid
őstag

Nem fog! :N

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#57276) Vakegérke válasza -HajTömeg- (#57274) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha direktben linkeled, akkor igen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57277) Lenry válasza bolyhos bari (#57271) üzenetére


Lenry
félisten

Win7ben utazom, szóval én is csak tippelek, de a Dokumentumok mappára jobb klikk Tulajdonságok - Hely fül?
Korábbi Windowsokban ott volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57278) -HajTömeg- válasza Vakegérke (#57276) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Könyörgöm írd már le,hogy ezt hogy kell! :D
Akár privátban is bánomisén . (ha már unjátok a témát)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#57279) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Még nem kaptam választ erre, pedig ide is írtam, és a navigációs topicba is. Tudnátok segíteni? :F Köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#57280) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

:(((

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#57281) tonyrulez válasza -HajTömeg- (#57278) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ott van a hozzászólás írásánál hogy kép beszúrása, megkérdi az URL-t és beszúrod.

4 8 15 16 23 42

(#57282) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mi határozza meg egy Wifi Router jelerősségét?Tereptárgyaktól eltekintve(nem tudok ellenük mit tenni) mitől függ, hogy milyen erős a jel maga(hardveresen)?
Szóval a 150Mbps-os router gyengébb, mint egy 300Mbps-os?
Sajnos mindenképpen 2-3 falon kéne átjönnie a jelnek, szóval ezért kéne a lehető legerősebb jellel ellátot routert választanom, csak nem tudom, hogy mi befolyásolja ezt.Esetleg tudtok ajánlani egy erős típust?Márka mind1.

Köszönöm szépen!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#57283) pjen válasza Fkris (#57282) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Cserélhető antennásat vegyél,lehetőleg két antennást ha ott is kell a jel ahol a router van.Egy kőr sugárzót és vegyél egy nagy nyereségű iránysugárzót,hátha átmegy a három falon.Ez függ a fal anyagától és vastagságától. :)

(#57284) Fkris válasza pjen (#57283) üzenetére


Fkris
őstag

A két cserélhető antenna azért kell, hogy utána körben és irányítottan is tudjak jeleket sugározni, jólértem?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#57285) pjen válasza Fkris (#57284) üzenetére


pjen
félisten

Igen,mert amit adnak hozzá nem biztos hogy elég nagy nyereségű,de irányítottat biztos nem adnak alapból.Ha csak a falakon túlra kell akkor a kőr sugárzó nem muszáj hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#57286) Fkris válasza pjen (#57285) üzenetére


Fkris
őstag

Nem, körben is kell, csak az én szobám olyan rossz elhelyezkedésű, hogy 26% ot verdesi alulról az átlagos jelerősség, pl: egy videó betöltéséhez ki kell jönnöm a nappaliba, majd vissza a szobámba, hogy megnézhessem :/

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#57287) razorbenke92 válasza Fkris (#57282) üzenetére

Nem a sebesség határozza meg a jelerősséget, hanem az antenna dBi értéke. Ez persze attól is függ, hogy a vas tud e energiát leadni az adott nagyságú antennához. Ezért nem lehet egy zsebwifire 9dbi-s antennát csavarozni.

Általában a többantennás routereknek nagyobb a lefedettsége, de számodra ez azért irreleváns, mert neked nem a hatósugarat kell növelned, hanem az erősséget. (Értsd: Attól, hogy 2-3 db ugyan olyan erős antennád lesz több falon nem hatol át a jel. Hangfallal példálózva, ha van két hangfalad, ami ugyan olyan hangerővel sugároz, akkor egyiket erre fordítod a másikat arra. A zene nem lesz hangosabb, de a szoba minden részén egyenletesen hangos lesz. De ha van egy állat hangfalad, azt a szomszéd is hallja.)

Megj.: Nekem egy TP-Link noname router két szintet áthidal a földszintről, és a válaszfal szerintem vékonyabb, és kevésbé betonos, mint a mennyezet.

Szerk.: Jogos az irányított antenna felvetése, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#57288) draff válasza Fkris (#57286) üzenetére


draff
aktív tag

Láttam egyszer itt a neten egy saját készítésű kisfilmmel is alátámasztott barkács-ötletelést arra, hogyan lehet egy botantennát nyílásszögében irányítottá, nagyobb nyereségűvé tenni némi kartonpapir, alufólia és ragasztóanyag segítségével.
Sajnos már nem tudom az oldal címét, (és hülye módon meg se jegyeztem), ámde akinek lenne még reá türelme, az megkereshetné.
Sajnos én még a cikknek magát a címét se tudom, s hogy milyen apropóból tették fel, de valahogy csak ki lehetne próbálni.
A kisfilmben egy parabola-szerű hátteret csinálnak a botantenna köré-mögé, ami által alaposan beszűkült a "látószöge" (akkortól tehát már nem körsugárzó) és ezen "fókuszáltsága" okán kissé megnővelhető lett a sugárzási nyeresége.

Próba, szerencse - csak sikerülne megtalálni. Érdekes ....

(#57289) spiritex


spiritex
veterán

Ha 10 oldalból kb. 7 nem jön be, mert mindhárom browser kiírja, hogy a Szolgáltató nem érhető el, akkor mi is a hiba? A DNS-t kell resetelni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57290) Lenry válasza spiritex (#57289) üzenetére


Lenry
félisten

ez
és nem csak UPC-nél

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57291) draff válasza draff (#57288) üzenetére


draff
aktív tag

Bocsi, de közben már letelt az 5 perc a szerkesztésre -
és megtaláltam a leírtakhoz valami hasonló ötletelést:

http://www.lazar.hostzi.com/trukkok.php

(#57292) spiritex válasza Lenry (#57290) üzenetére


spiritex
veterán

Hú, ezt nem tudtam, köszi szépen! Időközben viszont találtam egy ideiglenes megoldást, méghozzá azt, hogy proxy-n keresztül kell hívni a címeket és úgy bejönnek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57293) -HajTömeg- válasza tonyrulez (#57281) üzenetére


-HajTömeg-
őstag


Nem jelenik meg semmi.
Ok,feladtam,köszi :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#57294) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

mit lehet ilyenkor tenni?

1. szeretnék az itthoni laptopomba belépni de ezt dobja ki:

" A felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás( 2x írja...)nem tudott bejelentkezni

felhasználói profilt nem sikerült betölteni...."

A fiam profiljába betudunk lépni, de én voltam a rendszergazda így semmit nem enged telepíteni...

2. A múlthéten elszállt a külső wd hdd-m kint( a motor döglött meg így max százezres adatmentés jöhet...most meg még ez is....)

hova és milyen módszerrel érdemes az adatokat ezentúl menteni, hogy meglegyenek biztosan?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#57295) draff válasza draff (#57288) üzenetére


draff
aktív tag

Na - egy kis keresés - és már meg is találtam!

http://www.technet.hu/notebook/20080130/wifi_erosito_hazilag/

Érdemes egyszer kipróbálni - mintegy felvértezve ezzel routerünket,
hátha jobbá lesz kissé az általa kisugárzott lakás-béli jelerősség

(#57296) Simivok


Simivok
senior tag

Ha egy játékot felrakok egy gépre, és azt szeretném hogy a másikon is játsszak vele, akkor megtehetem azt hogy a játék gyökérmappáját átmásolom? Az is olyan mintha telepítve lenne? Nem lesz teljesítménycsökkenés?

Galaxy S23 256GB Cream

(#57297) föccer válasza Simivok (#57296) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem valószínű, hogy menni fog, de vannak olyan játékok (jó régi játékok) ahol ez még működött is. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57298) Lompos48 válasza föccer (#57297) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pl. Tetris, Pentix. :)

(#57299) föccer válasza Lompos48 (#57298) üzenetére


föccer
nagyúr

:K Azok, amiből felfér 500 db egy flopira. :D (parancsikonban ofc :D )

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57300) freelanced


freelanced
addikt

Hello! Tudtok valami oldalt ahova lehet adományt gyűjteni? (Hasonlóan mint a Save The Children) tehát, hogy megszabok egy célt vagy ilyesmi és akkor gyűlik a pénz majd utána el lehet küldeni.

Illetve a fő cél az lenne, hogy valamelyik itthoni szervezethez kerüljön végül, tehát a magyar gyerekek kapják.

Először azt gondoltam, hogy PayPalon gyüjteni és onnan továbbküldeni valamelyik ilyen szervezetnek de az nem a legjobb. Tudtok valami alternatívát?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.