Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, az alábbi képen levő ismeretlen vajon mi lehet? Mert az asztali PC és a router között csak egy drót van:

(#58102) shadow1901 válasza zka67 (#58101) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Esetleg egy telepítetlen hálókártya?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#58103) zka67 válasza shadow1901 (#58102) üzenetére


zka67
őstag

Szia, nem, egy hálókártya van a gépben.
Időnként megjelenik, időnként pedig eltűnik ez az "ismeretlen".

(#58104) gologolo


gologolo
tag

windows 8 alatt meg lehet-e nézni valahogy hogy mennyi ideje megy a laptop akksiról és hogy melyik alkalmazás mennyit szívott le az élettartamból?

(#58105) pjen válasza gologolo (#58104) üzenetére


pjen
félisten

Az everest el próbálkozz.Úgy gondolod a gép kiirja .mondjuk a Néro 5 DVD megírásával 20% csökkentette az aksi élettartamát(az aksi természetesen öregszik,de ez nincs progihoz kötve.)

Amu:Szerinted van olyan alkalmazás ami konkrétan csökkenti az aku élet tartamát.

[ Szerkesztve ]

(#58106) Amu válasza gologolo (#58104) üzenetére


Amu
tag

Tölsd le a notid weboldaláláról amivel meg tudod nézni

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#58107) gologolo válasza Amu (#58106) üzenetére


gologolo
tag

samsungnak van külön erre programja?

(#58108) pjen válasza gologolo (#58107) üzenetére


pjen
félisten

:C :P ;]

(#58109) szlovibuki


szlovibuki
tag

Ha valaki elmegy 1 hétre táppénzre mennyi vonnak le tőle?

(#58110) pjen válasza szlovibuki (#58109) üzenetére


pjen
félisten

Ha igaz 60% a tappénz.

(#58111) anonymus89


anonymus89
addikt

Ha nagyon lassú a netbook érdemes kapcsolgatni a Rendszerindítás/speciális fül alatt a processzorok számát?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58112) szlovibuki válasza pjen (#58110) üzenetére


szlovibuki
tag

Azt tudom, de ha a hónap utolsó hetében esedékes a táppénz (5 nap) és 75.000 Ft a fizetés, akkor kb a 49.000 Ft-ból mennyit kap majd kézhez?

(#58113) MaxxDamage válasza szlovibuki (#58112) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Legtöbb esetben a cég áll 15nap táppánzt (tehát rendesen fizeti és azt meghaladó időt az OEP fizeti (60% -ba)
(de ez cégfüggő asszem)

Én 2009-töl 3 évet voltam tp.-n / baleseti tp.-n (közel) az jól fizetett ! :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58114) nyunyu válasza Krix CS 1.6 (#58058) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik gepen Win, Office licenszkulcs nelkul feltelepit+minden driver, update.

Majd tetszoleges klonozo progival (Ghost, TrueImage) lemasolod 14 peldanyban a vinyot.

Aztan a klonozott vinyokat beteszed a gepekbe, majd megadod a licenszeket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58115) kenny123


kenny123
addikt

Valaki nem tudja, hol tudnék kapni UK-EU átalakítót kanizsán? Esetleg nagyobb áruházak, pl Tesco tarthatnak ilyet?

yo

(#58116) ggg666 válasza pjen (#58105) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam az everest kék halált okozott ennyit erről, van már több hasonló program ami nem okoz ilyet.

(#58117) Impressa válasza gologolo (#58107) üzenetére


Impressa
őstag

BatteryCare ezzel ellenőrizheted az akku változásait. Gondolom win 8-ban is van feladatkezelő, ahol meg tudod nézni, hogy mennyi idő telt el a bekapcsolás óta.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#58118) gologolo válasza Impressa (#58117) üzenetére


gologolo
tag

Kössz szépen!

(#58119) lupus1337


lupus1337
csendes tag

Vélemény erről az eszközről?
[link]

(#58120) gologolo válasza Impressa (#58117) üzenetére


gologolo
tag

Sajnos ez se írja a hálózatról való leválasztás utáni "uptime"-ot, csak a hátralévő idő van. Windows feladatkezelőjében se találtam semmit.

(#58121) nyunyu válasza Impressa (#58117) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondoltam kiprobalom, mit lep a szunetmentesre.

Mivel az Aida 19 perc varhato idotartamot josolt, nagy naivan kihuztam a konnektorbol.
Erre 5 masodperc mulva minden elsotetult.

Asszem ideje akkut cserelni. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58122) Impressa válasza gologolo (#58120) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem win 7-ben írja, szóval neked is valahol meg kell, hogy legyen.

nyunyu annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy legalább 2-3x le kell meríteni és feltölteni, hogy pontosabb információt mutasson az akkura vonatkozólag. Én 2 gépemen is használtam és a kalibrációt követően megfelelő visszajelzést kaptam. (ezt a BatteryCare programra írtam) aidával nemigazán figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#58123) gologolo válasza Impressa (#58122) üzenetére


gologolo
tag

Jah igen az megvan, csak az nem ad pontos képet mert én a laptopot nem kapcsolatam le már vagy 16 órája legalább. Amikor lehajtom a képernyőt, és elmegy alvóba 20-30-40 percre akkor még nem kapcsol ki.

Nekem meg az kéne hogy mint a telefonnál írja hogy a töltőről amióta leszedtem mennyi idő telt el.

(#58124) Blue Eagle válasza szlovibuki (#58112) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Először is tisztázni kéne, hogy a 15 napos betegszabadság keret ki lett e merítve vagy sem. Nem mindegy ugyanis a számításnál. Ez esetben Így szól: A munkavállalót a betegszabadság tartamára a távolléti díj 70 %-a illeti meg. Ha munkavégzés esetén a munkavállaló bérpótlékra lenne jogosult, akkor a bérpótlék arányos része (70 %-a) is megilleti erre az időre. A betegszabadság naptári évenként 15 munkanap. A betegszabadság, vagy annak az adott évben fel nem használt része nem vihető át a következő évre. Ha a munkaviszony év közben kezdődik, akkor az adott évben, munkaviszonyban töltött idő arányában illeti meg a munkavállalót a betegszabadság.

Táppénz: Táppénzre tehát csak a betegszabadság maradéktalan letelte után mehet a munkavállaló, amely időre a társadalombiztosítási szabályok szerint illeti meg táppénz a munkavállalót. Amennyiben a munkavállaló keresőképtelenségének tartama túlnyúlik a tizenöt napon, akkor a betegsége további idejére – a betegszabadság lejártát követő naptól kezdődően – már a társadalombiztosítási szabályok alapján illeti meg folyamatosan a betegállomány és az erre fizetett táppénz.

2013. január 01.-től a táppénz számítása bonyolult, a kalkulátor a számítás leegyszerűsített változatát tartalmazza. A legfontosabb kérdés a biztosítási jogviszony megadása, majd a kereseti adatok kitöltése.

(#58125) Blue Eagle válasza kenny123 (#58115) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ment a privi!

[ Szerkesztve ]

(#58126) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok, két egymástól elkülönülő kérdésem is van, az első egyszerűbb:

1.:Tudnátok ajánlani Windows alá valamilyen ingyenes és lehetőleg nyilt forráskódú PDF olvasót, az Adobe Reader alternatívájaként?

2.:Szeretnék összeállítani egy olyan DVD-t amire több, linux alapú, CD-ről bootolható programot akarok feltenni. Pl Clonezilla, SystemRescue CD, Parted Magic, stb, úgy, hogy ha behelyezem a dvd-t a meghajtóba és arról bootolok, akkor lehessen választani, hogy melyikat akarom elindítani. Van erre a célra valamilyen program, amivel ezt meg tudnám valósítani, hogy összetudjak ütni egy ilyen programokból álló boot dvd-t?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58127) tonyrulez válasza nubreed (#58126) üzenetére


tonyrulez
őstag

A SumatraPDF nagyon gyors, a Foxit Reader már nem annyira, de többet is tud.

4 8 15 16 23 42

(#58128) genndy válasza nubreed (#58126) üzenetére


genndy
addikt

2-re: Hirené nem jó? Pont ilyen összeállítás (persze lehet hogy neked van olyan igényed ami éppen nincs benne).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#58129) pjen válasza ggg666 (#58116) üzenetére


pjen
félisten

Az everest kék halált? :F :F :F Én mindíg azt használom diagnosztikának sosem volt semmi bajom vele. :)

(#58130) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Bekapcsoltam a laptopot es a win7 kezdokepernyojenel megall, egyedul az egermutato van ott, az mozog de nem tolt tovabb :/ Mi baja lehet? Egy ujra rakas segithet? (Bocs, telorol irok) Koszi elore is ! :)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#58131) ggg666 válasza pjen (#58129) üzenetére


ggg666
őstag

Az asztali gépemen azt okozott, utána az aida az már ok volt.

(#58132) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

S.O.S.-be ki kellene próbálnom a netbook kameráját, skype felhasználóm nincs mivel lehetne?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58133) flash- válasza anonymus89 (#58132) üzenetére


flash-
veterán

netbook weboldalán letöltések között gyári kamerához való szoftvernek tartalmaznia kéne olyat hogy elinditod mutatja a kamera képét és tudsz fotót készíteni,videót

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58134) Blue Eagle válasza b4sxe (#58130) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Csökkentet módot próbáltad? Azt mindenképp próbáld! Vagy tedd be a Win 7 telepítő lemezt, bootolj róla. Van benne memória diagnosztika, futtasd le.

(#58132) anonymus89: Milyen noti? Így van, kell lennie a szoftver csomagban, vagy a gyártó honlapján a letöltések között, a géppel együttműködő kamera alkalmazás, amivel több minden végezhető. Fotók, videók felvétele, esetleg még biztonsági térfigyelő funkció is.

bye
Blue Eagle

[ Szerkesztve ]

(#58135) anonymus89 válasza flash- (#58133) üzenetére


anonymus89
addikt

Nincsen sajnos, valószínűleg win7 felrakja és működnie kell a beépített driver-rel.

Ezt próbálnám ha beöltene a vga driver....


Blue Eagle

Acer Aspire one 522

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58136) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Hogyan inditsam el csokkentett modban? Mikor bekapcsolom vagy normal modu inditast valaszthatok vagy az inditasi javitas inditasa (ajanlott) Na most barmelyikre megyek ugyanugy megall a kezdokepnel vagy csak fekete marad.. :/

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#58137) anonymus89 válasza b4sxe (#58136) üzenetére


anonymus89
addikt

A bios betöltése és hardvervizsgálat utána már ha van nyomkodd az F8 billentyűt....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58138) pjen válasza ggg666 (#58131) üzenetére


pjen
félisten

Úgy látszik ez gép függő is.

(#58139) Blue Eagle válasza b4sxe (#58136) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Power gomb megnyomását követően rögtön nekiállsz az F8 gomb nyomkodásnak. Ekkor fog megjönni a speciális indítási lehetőségek listája, köztük a csökkentett móddal.

Szerk: Természetesen csakis a BIOS POST után jön majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#58140) Blue Eagle válasza anonymus89 (#58132) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Próbáld meg EZT

(#58141) b4sxe válasza Blue Eagle (#58139) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Csokkentett modban elinditottam, toltogetett kicsit aztan vissza dobott ugyanahoz a 2 lehetoseghez amit fentebb leirtam.. :( :/ ( es koszonom az eddigi segitseget is)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#58142) anonymus89 válasza Blue Eagle (#58140) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm már a webcamtest.com-on bejött a videó úgyhogy működik. :R
Az az igazság, hogy én már több időt nem töltök velem mert dög lassú.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#58143) 2csi


2csi
aktív tag

Hali!
A HDMI kábel képes 2540x1440-es felbontásra?
Előre is köszi!

(#58144) Blue Eagle válasza b4sxe (#58141) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor bootolni win 7 telepítőről. Aztán végső esetben windows javítása. Mentések után tiszta telepítés.

(#58145) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Valaki tudja, hogy mennyiért cseréli a t-mobile normál méretű sim kártyát mini simre?

Samsung S9

(#58146) Borisz76 válasza 2csi (#58143) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt azt írják ,hogy a HDMI 1.3-as szabványa támogatja a 2560X1600-as felbontást.

Tehát a válasz : igen.

Pontosítva :

Szabvány - Maximális támogatott felbontás

1.0 - 1920×1200p60
1.1 - 1920×1200p60
1.2 - 1920×1200p60
1.3 - 2560×1600p75
1.4 - 3840×2160p30
2.0 - 3840×2160p60

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58147) Vakegérke válasza Víz Elek (#58145) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58148) toza


toza
senior tag

vki esetleg?! koszi.[link]

szegyen a futas,de faraszto...

(#58149) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok.

Adott egy ASRock G41C-GS alaplap, 5.1-re szeretném rákötni. Melyik jack csatlakozót melyik kimenetbe kell bedugni ? Illetve milyen programmal tudom beállítani ? Előre is köszönöm.

(#58150) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni Windows 7 telepítése kor elmegy addig a telepítés hogy ki írja hogy a telepítés indul és vége onnan nem megy tovább tud valaki valami megoldást?köszi a választ:

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.