Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem az lenne a kérdésem hogy a rendszerem ssd n van meg van mellette egy hdd amin adatokat tárolok meg ilyesmi mikor telepítettem windowst az ssd re meg csináltam azokat a lépéseket amit írtak amit kellett át helyeztem a hdd re böngésző profil meg stb... most töltök pl torerrent ről az is úgy van beállítva hogy a hdd t használja emiatt a sok áthelyezéstől lehet lassú a böngészés mert ilyenkor néha szinte nyögvenyelős a firefox használata

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58802) haly válasza ggg666 (#58799) üzenetére


haly
őstag

Azért mert nem kapcsoltam be. Sosem szoktam használni, nem volt rá szükségem soha. :N

(#58803) ggg666 válasza haly (#58802) üzenetére


ggg666
őstag

Nem tudom, de nálam ki kell kapcsolni először, mivel a windows telepítéskor bekapcsolja.

(#58804) nubreed


nubreed
veterán

Létezik Firefox alá olyan kiegészítő, amelynek segítségével képeket lehetne keresni tumblr-en, instagarmon és egyéb ilyen helyeken? Persze webes képkereséssel is működik a dolog, de néha macerás a sok találatot végig kattintgatni, egyszerűbb lenne egy olyan megoldás ami a megadott kulcs szavakra egy felületre hozza a kép találatokat...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58805) Intel fan11 válasza nyunyu (#58797) üzenetére


Intel fan11
őstag

a rendszervinyóm egy 120 gigás SSD melyen jelenleg 80 giga szabadhely van! Hova kell ennél több?

Battletag: hojszi#2983

(#58806) tikshow válasza forras2 (#58800) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem túlgondolod a WOT-ot ugyanúgy tudja tolni. Próbálja ki, gondolom miután állandóan játszol vele tudsz neki egy-két tanácsot adni.

(#58807) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy ASUS P5GC-MX/1333 lapom, rajta egy SATA-s hdd meg egy SATA-s ODD. Próbálnék rá Win7-et telepíteni - eddig XP volt - de egyszerűen nem megy. Mindegy, hogy DVD-ről vagy pendrive-ról akarom telepíteni, a hiba ugyanaz. Bebootol az adott eszközről és tetű lassú minden. 5 perc mire előjön, hogy válasszak nyelvet, újabb 5 perc, hogy megjelenjen a következő ablak. BIOS a legújabb, HDD-vel teszt szerint semmi gond. A gép egyébként várakozás közben nem csinál semmit, se a pendrive-ról nem olvas, se a HDD nem tölt csak vár az egész. Mitől lehet?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#58808) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni abban, hogy mi történik, ha egy ilyen szünetmentes tápegységre kötöm az FSP Raider 550W-os tápomat, ami aktív pfc-s.
Mert az oldal alján azt írja, hogy aktív pfc-s táppal nem használható. Miért? Mi fog történni ha mégis? Gyorsan meg fog halni a tápom? Mert egyelőre működik minden...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58809) nyunyu válasza tikshow (#58806) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem túlgondolod a WOT-ot ugyanúgy tudja tolni. Próbálja ki, gondolom miután állandóan játszol vele tudsz neki egy-két tanácsot adni.

WOTtal az a problema, hogy alapvetoen csapatjatek lenne, es eleg hosszu a tanulasi gorbeje.

Egy kisgyerek viszont nem fogja atlatni a taktika komplexitasat, meg valoszinuleg nem is erdekli, hiszen o csak puffogtatni akar mindenre, ami mozog.

Eppen eleg problemat jelentenek az idomilliomos kazuarok, akik nem hajlandoak semmit sem tenni a meccs erdekeben, csak ballasztkent rontjak a tobbiek eselyeit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58810) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, most tervezek venni egy Wayteq QCR100 tabletet. Olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk online filmet szeretnék nézni rajta, azt fogok-e tudni?
Többnyire filmezz.eu-t szoktam favorizálni. Ami PCről tökéletesen működik, de mondjuk egy Androidos böngésző erre mennyire alkalmas?
Azért kérdezem, mert gyakorlatilag csak emiatt venném meg a tabletet :)

(#58811) gamer187


gamer187
tag

vettem egy ventilátor csati elosztót. 2 vég jön ki belőle az egyik fekete-prios kábellel, a másik fekete-piros-sárga.

mi a különbség? az hogy amin a sárga van az vezérelhető?

(#58812) rover45 válasza gamer187 (#58811) üzenetére


rover45
senior tag

nem, nem vezérelhető, a sárga az többnyire csak fordulatszám visszajelzés

(#58813) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Tudnátok valami jó multiplayeres játékot ajánlani?
Elsősorban autósra gondoltam, de lehet valami akció lövöldözős is.
Ja, és olyan kellene amiben alapból van, tehát ne kelljen hozzá feltelepíteni steam-et, etc.., mert az a halálom... :DD

köszi. :) :R

Samsung S9

(#58814) sanzi89 válasza gamer187 (#58811) üzenetére


sanzi89
addikt

Azt jelenti, hogy csak annak a ventilátornak fogja érzékelni az alaplap a fordulatszámát, amit a 3 eres csatlakozóra kötsz, a másik csak a tápot kapja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#58815) gamer187 válasza sanzi89 (#58814) üzenetére


gamer187
tag

ezek szerint akkor mindegy melyik ventit hova kötöm, kösz az infót !

[ Szerkesztve ]

(#58816) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Kis gagyi Fuji fényképezőgépemről át akartam másolni a képeket a gépre,de nem másoltam,hanem kivágtam.
Most hiába másolom vissza őket a kártyára, nem ismeri fel őket a gép, magyarán az LCD-n nem tudom megnézni ami rajta van.
Ötlet? :F

Alias: Júzer error

(#58817) sanzi89 válasza gamer187 (#58815) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha nem akarod nézni a fordulatszámot, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#58818) spiritex válasza spiritex (#58808) üzenetére


spiritex
veterán

Illetve azt tudja valaki, hogy egy kváziszínuszos szünetmentes tápegység akkor ad ki csak kváziszínuszos jelet, ha elemről megy, tehát áramkimaradás van, vagy mindig?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58819) nyunyu válasza spiritex (#58818) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha van villany, akkor a halozati szinuszt latod, csak akkurol lesz kvaziszinuszos a kimeneted.

FSP tapjai nem erzekenyek a kvaziszinuszra sem.
Foleg a regebbi Delta tapokkal (pl. Chieftec GPS/DPS szeriak) volt ilyen teren problema, de azok egy idoben nagyon elterjedtek voltak, ezert szoktak azt mondtani, hogy aktiv PFChez nem jo a kvaziszinusz, hanem dragabb szunetmentes kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58820) spiritex válasza nyunyu (#58819) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ!
És amikor probléma volt a Deltákkal, akkor hogy jelentkezett?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58821) nyunyu válasza spiritex (#58820) üzenetére


nyunyu
félisten

Delta elektronikak rosszul hasznositottak a kvaziszinuszt, nagyon leromlott a cosfi ertekuk (=aram + feszultseg kozti fazistolas), ami a tenylegesen felhasznalt es a halozatbol felvett teljesitmeny aranyat mutatja meg.

Gyakorlatilag tulterheltek a szunetmentest, ami ettol azonnal lekapcsolt.

Ha a szunetmentesed szoftvere tudja merni a pillanatnyi terhelest, akkor ossze tudod hasonlitani, hogy mennyivel latszik nagyobbnak a fogyasztasod, ha eppen akkurol megy a szunetmentes.

Tenyleges fogyasztasod nem valtozik, csak az elmaszo cosfi miatt a tap a hasznos teljesitmenyen felul tobb meddo teljesitmenyt fog kivenni a szunetmentesbol, mint a halozatrol tenne.
Ez a szunetmentesnek tobblet terhelest okoz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58822) spiritex válasza nyunyu (#58821) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm a profi választ! :R
Akkor megnyugodtam!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58823) spiritex válasza nyunyu (#58821) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos nem méri a terhelést, csak a pillanatnyi feszkót mutatja, (eddig 240 volt a legtöbb):

Lenne még egy kérdésem:

Itt szerinted hagyhatom az alapbeállításokat?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58824) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Melyik progival kell a win8.1-et rárakni pendrive-ra úgy, hogy arról bootoljon? Elfelejtettem és nincs most dvd-m. :D (remélem ez a kérdés nem ütközik szabályba, nem warezoltam)

(#58825) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#58791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kiderült, hogy a régi, Hardverapró rendszerének teljes újítása előtt megjelent, azóta archivált hirdetésekre ezek a lehetőségek nem vonatkoztak, tehát nem tudta az illető meghosszabbítani a hirdetését, publikálta a hirdetést újból (függetlenül az előzőtől, ergo az új rendszerben), így már látja a screenshoton látható lehetőségeket (pl. a hirdetés reaktiválását).

Sk8erPeter

(#58826) spiritex válasza Sk8erPeter (#58825) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, ezt alá tudom támasztani, ugyanis van egy régebben archivált hirdetésem, amit jó lett volna egy gombnyomással reaktiválni, de nincs ilyen lehetőség. Ilyenkor újra meg kell írni az egészet, linkekkel, stb.?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58827) nyunyu válasza tipuka (#58824) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik progival kell a win8.1-et rárakni pendrive-ra úgy, hogy arról bootoljon?

Win 8.x-eket nem vagyok hajlando kiprobalni, de 7 alatt ugy mukodott, hogy

1. megformaztad NTFSre a pendriveot
2. felmasoltad ra fajl szinten a komplett telepitot
3. inditottal egy emelt szintu parancssort (Win+R cmd, ha ki van kapcsolva az UAC, egyebkent Kellekek/Parancssoron jobb katt, futtatas rendszergazdakent)
4. majd kiadtad a d:\boot\bootsect /nt60 e: parancsot, ahol d: a Win telepitolemez meghajtoja, e: a pendrive.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58828) tipuka válasza nyunyu (#58827) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm megpróbálom, jelzek, ha sikerült/nem sikerült a művelet! :R

(#58829) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#58805) üzenetére


Intel fan11
őstag

újra előjött először lefagy a gép aztán 101es kékhalál esetleg a vmelyik memoria haldoklik mit lehet tenni az ügyben?

Battletag: hojszi#2983

(#58830) ggg666 válasza tipuka (#58824) üzenetére


ggg666
őstag

Én ilyennel szoktam, így egyszerűen iso-ból telepítek.

Amúgy több is van, hogy win 8.1-hez jó-e, azt nem tudom.

Universal-USB-Installer,Novicorp.WinToFlash,YUMI,unetbootin-windows,ISO.to.USB

(#58831) aproo


aproo
tag

Hali.
Kérdésem az lenne 1 i5 2500 porci kitudná hajtani rendesen a Gigabyte NVIDIA GTX 650 2GB videokarit ,ami PCI-E 3.0 csatis , de a proci specifikácioban csak PCI-E 2.0 van? Mindez 1
Z77A-G43 GAMING alaplapban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#58832) nyunyu válasza spiritex (#58823) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt szerinted hagyhatom az alapbeállításokat?

266V szerintem tul magasan van, de ahogy olvasom a szabvanyt, a halozati feszultsegre +/-7.5% tures van megadva, de az elektromos berendezeseknek el kell tudniuk viselni a +20%-os tuskeket is.

180V-os also hatarral viszont nem kell foglalkozni, mivel a tapod tetszoleges 100V es 240V kozotti halozaton uzemel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58833) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Bocs! ERRE valaki?

Köszi!

(#58834) Đusty válasza aproo (#58831) üzenetére


Đusty
addikt

Nem tudom mit értesz kihajtáson de nekem ilyen konfigom van más alaplappal és a kártya TI-s de nincs vele gond, megy ahogy kell.

(#58835) nyunyu válasza aproo (#58831) üzenetére


nyunyu
félisten

Anno a PCI-E 1.0 helyett 2.0 hasznalata egyszamjegyu szazalekos novekedest hozott a jatekokban, holott papiron ott is duplazodott a busz sebessege, ahogy most a 2.0 es a 3.0 kozott.

Szoval ezzel nem kell foglalkozni.

Mas kerdes, hogy ahhoz a procihoz szerintem vehetnel erosebb kartyat is, mert biztosan nem a proci lesz a limitalo tenyezo a jatekokban, hanem a VGA.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#58836) aproo válasza Đusty (#58834) üzenetére


aproo
tag

Kössz. Kihajtás alatt azt értem ,hogy az alaplapon a csati 3.0 a proci + csak 2.0 -át támogat. Van némi kis sebesség különbség itt( 3.0 vs 2.0 ) de ha nem gond akkor ok.

(#58837) Sk8erPeter válasza spiritex (#58826) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint igen. Furcsa, mert azt hittem, ezt megoldották, hogy rendesen migrálva legyenek a régi Hardverapró-hirdetések az új rendszerbe...

Sk8erPeter

(#58838) tajati


tajati
aktív tag

Hali

valami programmal oda került az a start kiirás de semmit nem tudok vele kezdeni se rákattintani semmi csak ott van. Hogyan tudnám eltüntetni vagy rá jöjjek mivel települt fel oda?

(#58839) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

adott egy Tosiba Satellite C855-2FG laptop.
Win 7 Sp1 64-et akarok rá telepíteni. Boot order be van állítva, vinyó IDE módban.

A következőt írja ki minden egy es újraindításnál:
PXE-MOF: Exiting PXE rom. Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

A win7 eredeti, a gép zsírúj. Mi lehet a gond?

Köszönöm.

(#58840) Krakesz27


Krakesz27
tag

valakinek valami ötlete erre?. UpdateTool.exe nem találja, és ellenőrizze, hogy hejesen írta-e be. Ezt kapom amikor bekapcsol a gép. Originre gyanakszom. Ha újra teszem az origint akkor a játékok ugye megmaradnak?

(#58841) geckowize


geckowize
őstag

Hello! Van egy Toshiba Satellite A500-134es notim, amire bar nincs hivatalos win8 driver, felraktam a win8at, majd ezt frissitettem is 8.1re. Egyszer mikor frissitest telepitett, vagy konfiguralt, elment az aram, es akksi hijan ugye hat kikapcsolt. Azota olyan lassu, hogy 10 perc mire megnyilik valami es a feladatkezeloben a lemezhasznalat 100% korul van... probaltam megnezni, hogy mi hasznalja de csak siman a System folyamatra irta, eroforras-figyelo sem tudott ujabbal szolgalni... azota megprobaltam azt hogy torlom a frissiteseket, toroltem, es meg mindig szar. Mit tudnek csinalni? Hogy jojjek ra miaszar okozza a lemezterhelest?

(#58842) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Van egy Seagate 2TB-os vinyóm. A gond az lenne, hogy mostanában észrevettem, hogy "folyamatosan" dolgozik. Ütemesen "kattog" kettőt. közben a ház elején a hdd visszajelző is villan 2-t. Csak adattárolásra használom, mivel van mellette ssd-m. Ez mitől lehet? Gariba javítják ezt vagy ez hiba egyáltalán?
HD Sentinem nem ír bad sectort... :F
Valakinek ötlet??

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#58843) #65675776 válasza Rabbitf_24 (#58839) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban (UEFI-ben) tiltsd le a hálózatról való bootolást. Valószínűleg az integrált eszközöknél lesz rá opció.

bazsi0322: Meg kell nézni, hogy mi az, ami rendszeresen ír rá. Erre akár a Win Resource Monitora (Erőforrás-figyelő) is jó. Ha csak a vinyó magával játszana, akkor nem villanna fel az aktivitást jelző LED.

[ Szerkesztve ]

(#58844) rtcwfan


rtcwfan
tag

Üdv!
Van egy ilyen gépem:
FX4100
4GB RAM
HD 4890 1GB
Assassin's Creed IV-ben a videokártya és a poci kihasználtsága 50 és 60% között mozog. Az FPS az kb. 20-25. Ez miért van? Ennyire optimalizálatlan 2013-ban egy játék? :W :W

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#58845) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Kaptam egy gépet, hogy "csiholjak rá netet", ha tudok. A monstrum a következő: Codegen 300W, lap: Asus p3v133, proci: Celeron 700Mhz, 128MB ram. Addig már eljutottam, hogy bekapcsol, és várja az oprendszert. És itt jön a nagy kérdőjel: Mi legyen az? 98 van rajta, de azt nem szívesen raknám vissza, nem volt egy beton stabil rendszer. Akkor már inkább ME. Most XP telepítés van folyamtban, de nem vagyok biztos abban, hogy ez a legjobb döntés.

A linux disztrókkal is szemezek, csak hát pendrive boot felejtős, s amit eddig próbáltam (Linux lite), nem indult el.

Egy olyan embernek lesz, aki szinte kizárólag netezni szeretne rajta, és eddig kizárólag windowst használt. Melyik disztrót lenne érdemes még kipróbálni? Puppy, Tiny Core, Damn Small, mennyire "melós" disztrók? Nekem a Bodhi linux az egyik kedvenc, csak hát az enlightenment lehet kicsit fura lesz win után.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58846) pjen válasza pocokxx (#58845) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy XP SP 3 al kiváló választás lenne.Volt hasonló gépem és jól ment rajta az XP. :)

(#58847) Rabbitf_24 válasza #65675776 (#58843) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

köszönöm, teszek 1 próbát.

(#58848) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#58829) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre tud vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#58849) rtcwfan


rtcwfan
tag

sajna nem, te tudsz nekem segíteni?

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#58850) ggg666 válasza Intel fan11 (#58848) üzenetére


ggg666
őstag

Pontosan mit ír ki?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.