Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Windows 8 / windows 8.1 tabletek

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2) Boonen007


Boonen007
őstag

Sokan vagyunk :D

Eladóban van a Notebookom és mivel nem játszok így szinte felesleges is másikat vennem. Ezért akarnék egy keyboardos lecsatolhatós alsórésszel rendelkező tabletet, ami persze mindenképpen windows 8-8.1-es. Egyenlőre árban a legjobb számomra amit találtam az az Asus T100-as. Van másik hasonló árban?

(#3) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a topik de kellett volna, mielőtt vettem a Venue Pro 8-at. :) Nem mintha bármi gond lett volna az androidos kollégákkal, de könyebben talál így az ember releváns információt.

Boonen: Ha ragaszkodsz a gyári billentyűzethez, akkor nemigen. Lenovo szokott még rácsatolható billentyűzetet csinálni a tabletjeihez, de úgy rémlik, hogy azok 10" körül kezdődnek. Egyébként az az érzésem, hogy előbb, vagy utóbb,mindenhez megjelenik majd billentyűzet, ha másmilyen nem, utánygártott, vagy Logitech. Persze, ha egyéb funkciók is kellenek a billentyűzethez, mint extra akku, vagy kiegészítő portok, akkor nem sok lehetőség van egyelőre. Hasonló áron meg főleg semmi.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) Boonen007 válasza parandroid (#3) üzenetére


Boonen007
őstag

Nem feltétlen ragaszkodok hozzá, gondolom egy idő után szépen meglehet tanulni képernyőn is gépelni, Lumia 920-on is megy. annyi a lényeg, hogy max 120 amit kiadnék érte. :)

Igen csodálkoztam is, hogy nincs ilyen topic. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5) mukibuci válasza Boonen007 (#4) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem ennyiért jelenleg az általad is említett ánusz a bestbuy, csak a 128 gigásat vedd, ne a 64eset

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6) Boonen007 válasza mukibuci (#5) üzenetére


Boonen007
őstag

Tudtommal abból csak 32-64gb van. :)

Először menjen el a gépem. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) mukibuci válasza Boonen007 (#6) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor a 64es :DDD értsd jól :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#8) z0d1AK válasza mukibuci (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

Külföldön van belőle 32 GB flash + 500 GB HDD opció.Sajnos nem jött belőle hazánkba.
Ami viszont érdekes lehet, hogy esetleg az itthon kapható dokkolójában is benne lehet a hely a meghajtónak, így talán házilag is betehető lenne plusz SSD, HDD. Nyilván viszont itt csak akkor lenne elérhető ez a tárhely, amikor a dokkoló csatlakoztatva van a tablethez.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Samsung ATIV Tab 3 (White) S Pen 64GB XE300TZC tablettel?

Egy jóbarátom vásárolna most és ezt nézte ki magának.
Esetleg hasonló árban van jobb/megbízhatóbb?

Köszi előre is.

(#10) z0d1AK válasza tPedro_ (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Emlékeim szerint ez még nem jelent meg itthon, így valószínűleg sok tapasztalat nem is nagyon lehet. Jobb választás lehet viszont a Bay Trail alapú tabletek közül választai, némileg erőteljesebb a hardver bennük.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) tPedro_ válasza z0d1AK (#10) üzenetére


tPedro_
őstag

Tudnál 1-2 példát mondani? Sajnos nem vagyok nagyon otthon a témában, csak az ASUS Transformer Book T100-at találtam. Ha jól olvasom elég új dolog a Bay Trail.

Egyébként elég alap dolgokra kéne neki, net+office+filmnézés, ehhez nem tudom mennyire lenne kevés a Samsung.

(#12) tjb007 válasza tPedro_ (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ASUS Transformer Book T100-on kívül ott van még a Dell Venue 11 Pro, valamint a Lenovo Miix 2 10 hüvelykes változata is (igaz ez majd csak jövő hónapban fog piacra kerülni).

[ Szerkesztve ]

(#13) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Az ilyen windows 8-as tabletek pörögnek úgy mint a wp-s telefonok? Tehát ugyanolyan gyorsak? Mert ugye egy windows phone-os telefon, még az olcsóbb nokiák is folyamatosak, gördülékenyek

Nézegetek egy RT-s tabletet kipróbálásra, ezért kérdezem tőletek :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) parandroid válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Perpillanat a Bay Trail atommal szerelt verziók a best buy, azoknak a teljesítménye inkább x86-os PC-k teljesítményével összemérhető, mint telefonokéval. Windows RT alatt általában hasonló hardver megy, mint a komolyabb Androidos tabletek alatt, gondolom az operációs rendszer költségéből adódóan ha már vesznek rá egy Windowst, akkor nem éri meg szar hardverrel kiherélni az egész rendszert, ezért nem öntötte még el a piacot az Androidos tabletek alsó szegmensében vastagon hömpölygő híg trágyalé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) z0d1AK válasza parandroid (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Windows RT-t nem is lehet bármelyik hardverre tenni, leginkább ezert nincsenek gyengébb konfigurációk.
Az meg mellékes, hogy nem tudják/akarják olcsóbban adni az RT-s modelleket, mint a funkciót és teljesítmenyt többet nyújtó Bay Trail Windows 8-at futtato tableteket, így az utóbbi jobban meg is éri.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) tPedro_ válasza tjb007 (#12) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi :R

(#17) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok, remélem működik a topic, egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanis egy 8"-es Windows tabletet szeretnék.

Hatalmas választási lehetőségek tudom hogy nincsenek, ezeket néztem eddig:
Dell Venue 8 Pro
Asus ASUS Vivotab Note 8
Lenovo ThinkPad 8

Ami fontos, hogy terepen lenne használva főleg, jegyzetelésre, tehát a pontos ceruzával rendelkező gépek előnyt élveznek, de nem tudom, hogy az írásfelismerés mennyire pontos magyarul? Főleg Excel lenne használatban meg egy jó naptár /határidőnapló.

Az ár nem számít, lehetőleg minél többet bírjon üzemidőben, de nyáron a kijelző szabadföldön 40 fokos napsütésben látható legyen :)

Szóval melyiket ajánljátok?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#18) tjb007 válasza malnabokor (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS VivoTab Note 8

(#19) tPedro_ válasza tjb007 (#12) üzenetére


tPedro_
őstag

Megnezegettem az ajanlott tableteket. Jol latom, hogy 3G-t egyik sem tud?
Letezik olyan Windowsos tablet, ami Bay Trail alapu 10/11 colos es 3G-s?

Koszi elore is.

Udv.

(#20) tjb007 válasza tPedro_ (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 10 hüvelykes Lenovo Miix 2-nek lesz ilyen változata, de pont ma olvastam, hogy érkezni fog egy 10 hüvelykes 3G-s Modecom csoda is, igaz abban egy kétmagos Bay Trail-M processzor lesz, nem a négymagos Bay-Trail-T.

(#21) tPedro_ válasza tjb007 (#20) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszönöm. :R

Ezt úgy értem, hogy akkor jelenleg még nincs. Azért szétnézek a nem Bay Trail alapú Windowsos 3G-sek között is.

(#22) tjb007 válasza tPedro_ (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, jelenleg még nincs.
A 8 hüvelykesek között viszont van, de ez ugye nálad kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#23) hroberto


hroberto
veterán

Tablet vásárlás előtt állok, és mindenképp Windows tablet kellene. Mondjuk elég szűk a választék szeretett hazánkban.
Ezt néztem ki magamnak:

[link]

Ha valaki esetleg ismeri megköszönném a véleményét. Vagy esetleg valami alternatíva?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#24) tjb007 válasza hroberto (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt találsz róla bőven véleményt: [link]

Alternatívának pedig ott van a Toshiba Encore (igaz csak a 32GB-os verzió kapható itthon, de két év a garancia és az akku is nagyobb), valamint az ASUS VivoTab Note 8 a Wacom technológiás paneljével.

(#25) hroberto válasza tjb007 (#24) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi!
A Toshibát néztem tegnap meg is nyomkodtam a Media Marktban, de szerintem kevés a 32GB.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#26) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Bocs a láma kérdésért. A windowsos tableteken, pl Surface, ugyanaz a win 8.1 fut, mint a rendes pc-n? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27) parandroid válasza V.Stryker (#26) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem RT, akkor igen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) V.Stryker válasza parandroid (#27) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Milyen racionális érvek vannak arra, hogy egy iPad-et lecseréljek egy windowsos tabletre? :) Egyenlőre a kíváncsiság ami hajt, de az kevésnek bizonyul még.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29) z0d1AK válasza V.Stryker (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha kérdezed, akkor nincs rá okod. Esetleges vállalati környezetben élvezhetsz igazi előnyöket, vagy ha kifejezetten windowsos programokat akarsz futtatni. Egyébként nem hiszem, hogy volna nagy előny egy ilyen csere során.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) parandroid válasza V.Stryker (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen más világ a kettő, és teljesen másra való. Én akkor cserélném le, ha lenne mellette egy (esetleg eleve kisebb) laptopom is, amit ki szeretnék váltani, viszont kellenek a windowsos alkalmazások. Amúgy meg teljesen személyes preferencia. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy látom mindkettőt, mert nekem a laptop helyett ilyen lett, páromnak meg egy ipad mini (gyerekek meg droidos tablettel nyomják). De konkrétan magamnak (mármint ha csak egy készülék kell) biztosan nem vettem volna többfélét, és ugyanígy dilemmáznék, hogy melyik legyen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) V.Stryker válasza parandroid (#30) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Unokatesóm azt mondta, hogy nem bírom az ipad melletti ingerszegény, problémamentes környezetet.Egy kis izgalomra vágyom. :D Valamelyest igaza is van.

Igazából azt néztem,hogy 10"-osban 75k környékén nem is tudom vannak-e jók használtan, ami nem RT. A sima oprendszeres jobban izgat, hogy bármit rátehetek.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32) afi0903


afi0903
aktív tag

Melyik windows 8-as tablet lenne a legjobb választás max 120 ezerér?

(#33) tjb007 válasza afi0903 (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jó lenne egy kicsit részletezni, hogy milyennek kell lennie/mit kell tudnia annak a tabletnek (pl. kijelzőméret, belső tárhely mérete, GPS/HDMI kell-e, ceruzás kezelés stb.).

(#34) afi0903 válasza tjb007 (#33) üzenetére


afi0903
aktív tag

Mimimum 10"-os legyen.
Minimum 64gb tárhely.
Minimum 2 gb ram.
Otg legyen benne.
Full hd-s legyen.
Intel vagy Nvidia processzora legyen.
Rendes pc-s windows legyen rajta.

(#35) parandroid válasza afi0903 (#34) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alapvetően ebben a kategóriában van a Surface Pro-n kívü,l ha jól rémlik a Dellnek, a Lenovonak, és az Acernek is gépe. A gond csak az, hogy nem tudom, hogy ezek közül melyiket lehet kapni Mo-n (illetve mit csak szürkeimportban), meg hogy melyik fér bele a keretbe. Annyira sok gép mindenesetre nincs ezekkel a jellemzőkkel a palettán jelenleg, a legfontosabb az, hogy mindenképpen látnod kéne élőben, és ki kéne próbálni, hidd el, többet számít az első benyomás, az anyaghasználat, meg hogy mennyire áll kézre, mint gondolnád.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) tjb007 válasza afi0903 (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Dell Venue 11 Pro Bay Trail-T-s verziója pont teljesíti ezeket az elvárásokat, de csak akkor fér bele ebbe a 120e forintos maximumba, ha az USA-ban veszed meg. Mondjuk Németországban is lehet kapni, de ott 580 eurót kérnek el érte.

(#37) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van valami infótok arról, hogy a Nokia 2520 mikor lesz kapható itthon?

(#38) tjb007 válasza lugosi (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amennyire én tudom nálunk hivatalosan nem fog piacra kerülni.

(#39) lugosi válasza tjb007 (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper. Ez lett volna az első windowsos tablet ami érdekelt volna.

(#40) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként ha végül mégis windowsos tabletet vennék, mit ajánlanátok? Most egy ipad 2-m van, de kellene egy olyan, amiben van hivatalos office (szóval nem különböző office kompatibilis dolgok), ezért gondoltam a windows tabletre, amúgy nagyon ódzkodok az egész platformtól. 4G kellene hogy legyen benne. Billentyűzet hozzá nem létfeltétel. Milyen ilyenek vannak? Egyáltalán nem vagyok otthon a windowsos tablet kínálatban.

(#41) tjb007 válasza lugosi (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 4G miatt semmit. Gyakorlatilag a Nokia Lumia 2520-on kívül nincs LTE modemes Windowsos tablet, 3G-sből is nagyon kevés létezik. Idővel talán változni fog majd ez.

(#42) lugosi válasza tjb007 (#41) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fenébe. Pedig egyre jobban és egyre többször kéne a rendes office.
Akkor sim nélkülit mit ajánlanál? A micro hdmi muszáj, anélkül semmi nem jó. Ha az usb-je OTG-t tud az nagy előny lenne. Elsősorban 10-es kéne, de annyira kéne hogy ha van egy nagyon tuti valami akkor 8-asban is jó. A kijelző ha 10-es, legyen full hd vagy nagyobb. 64 gigás.
Bocs, és kösz ha tudsz segíteni, kerestem ilyen "tablet chooser" oldalakat de mindig valami használhatatlan dolgok jöttek ki, és nem igazodok el. Csak az ipadot ismerem, meg egy kicsit a nexust.

(#43) tjb007 válasza lugosi (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthonról szeretnéd ? Mert akkor lesz egy is kis gond a 10 hüvelykes Full HD kijelzővel, mégpedig az, hogy nincs. Amit itthon is lehet kapni és Full HD kijelzője van az a Samsung ATIV Tab 7, de ez 11,6-os és elég borsos ára is van (cserébe viszont erős).
Létezik természetesen kisebb és olcsóbb FHD-s is ennél (Dell Venue 11 Pro, Lenovo Miix 2-10), de ezeket itthon nem lehet kapni.
A nyolcasok között meg ami tuti az a Lenovo ThinkPad 8. Itthon is elérhető, Full HD kijelzős, van Office és HDMI kimenet rajta.

(#44) lugosi válasza tjb007 (#43) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itthon kéne, számlával.
Ez amit linkeltél határozottan tetszik. Vajon micro usb a töltője vagy saját? Mert ma néztem egy másik lenovot és valami saját csatlakozós töltője volt.

(#45) tjb007 válasza lugosi (#44) üzenetére


tjb007
nagyúr

A micro USB porton keresztül lehet/kell tölteni.

(#46) lugosi válasza tjb007 (#45) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi teljesen jól hangzik. Azt hiszem ez lesz. Sose gondoltam hogy egyszer windows tabletem lesz :U
Ha bejön valamelyik nagyobb áruház kínálatába szerintem rá is repülök.

(#47) zsebeb


zsebeb
csendes tag

Venue 8 Pro és 11 Pro - erről vmi hír mikor kapható itthon?

(#48) Süvi válasza lugosi (#46) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Ez az oldal azt írja, hogy 2-3 napon belül szállítják. Felhívtam őket, azt mondták, hogy igen, bár csodálkoznék rajta, mert az USA-ban is 2 hétre vesznek fel előrendelést, de hátha.

Üdv

(#49) z0d1AK válasza Süvi (#48) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már beérkezett Magyarországra a ThinkPad 8, van belőle a nagykereskedőknél, így semmi akadálya, hogy a kiskereskedők 2-3 napon belül szállítsák.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#50) lugosi válasza Süvi (#48) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Ők egyébként megbízható üzlet?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.