Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) *Ropi* válasza maxika2004 (#19649) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olyat tud az "audio / manage soundtrack / sync slide to audio"-nál, hogy a képek hosszát a zenéhez igazítja. Vagy kijelölt részeket a "quick sync"-cel.

(#19650) need: Total Commander csoportos átnevezés: "CTRL + M". Paraméterezni is tudod.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19652) need válasza *Ropi* (#19651) üzenetére


need
addikt

:R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#19653) maxika2004 válasza *Ropi* (#19651) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi ! megprobálom... mára ennyi volt a tanulásomból !
Jó hétvégét !

(#19654) *Ropi* válasza maxika2004 (#19653) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19655) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, adott egy Sony A3000-es MILC fényképezőgép - kitobival, ez van, ezt kell szeretni, ezzel kell makro tárgyfotókat készítenem, de ez most kevéssé lényeg -, ami ARW formátumú RAW fájlokat készít. Ezt a digitális negatív fajtát a Lightroom 5.2-től támogatja, de nekem XP-m van, amire csak a 3.x Lightroom verziók elérhetőek. A kérdésem, hogy van-e olyan XP-n is futó megoldás, ami képes az efféle RAW fájlokat olyan digitális negatívra konvertálni (mondjuk Canon-félére, vagy valami univerzális formátumra), amit a Lightroom 3.x is felismer?

[ Szerkesztve ]

(#19656) Fandango válasza Crystalheart (#19655) üzenetére


Fandango
veterán

Adobe Camera Raw 8.3 meg tamogatja az XP-t (SP 3), es 8.2-tol van benne a Sony A3000 tamogatas, ezzel atkonvertalod DNG formatumba, es kezeli az LR. (elvileg)

[ Szerkesztve ]

(#19657) Crystalheart válasza Fandango (#19656) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm! Én is épp ebben a percben találtam erre, túl hamar kiabáltam, de nem tudhattam, mennyire lesz eredményes a kutatásom.

Kicsit macera, egyre kevesebb dolog működik XP-n. Külön öröm lesz P4-en RAW-ot szerkeszteni. :D

(#19658) Fandango válasza Crystalheart (#19657) üzenetére


Fandango
veterán

XP felett mar nagyon eljart az ido, ezen en nem is csodalkoznek, hogy egyre kevesebb szoftver kompatibilis vele.

(#19659) *Ropi* válasza Crystalheart (#19657) üzenetére


*Ropi*
félisten

És itt a Lightroom topic. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19660) Crystalheart válasza Fandango (#19658) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudom én azt nagyon jól, nem is csodálkozom...

*Ropi*: Köszönöm. Ezt a kérdést azért itt tettem fel, mert nem gondoltam LR specifikusnak, inkább a RAW-ot érinti.

(#19661) *Ropi* válasza Crystalheart (#19660) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ezt a digitális negatív fajtát a Lightroom 5.2-től támogatja, de nekem XP-m van, amire csak a 3.x Lightroom verziók elérhetőek. A kérdésem, hogy van-e olyan XP-n is futó megoldás, ami képes az efféle RAW fájlokat olyan digitális negatívra konvertálni (mondjuk Canon-félére, vagy valami univerzális formátumra), amit a Lightroom 3.x is felismer?"

2 mondatban 3x hivatkoztál a LR-ra: mi ez, ha nem "ráutaló magatartás"? ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19662) copass válasza Crystalheart (#19657) üzenetére


copass
veterán

P4? nasnak még jó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19663) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.
Tegnap vásároltam egy canon 100mm f2,8 L is USM obit. Otthon elővettem és sajnálattal tapasztaltam, hogy belül olyan, mint ha hintőport szórtam volna rá. Gyorsan visszavittem az üzletbe ahol mondták aztarohad, ilyet sem láttak még. Rögtön felmerült bennem a kérdés, hogy az L-es üvegek nem külön, spéci eljárással, ellenőrzött körülmények között összerakott, majd utólag is tesztelt csodák elvileg?
Lekaptak a polcról egy kiállítási darabot ami állítólag cirka 3 hónapja figyel ott, azt is megnéztük, bár ez a jelenség nem volt fellelhető, de azért por az volt benne, még ha minimálisan is. Ismét elkerekedett a szemem, hogy ez az L-es minőség?
Soha nem volt L kategóriás obim, így ezen a téren nincsenek információim, de hálás lennék, ha esetleg írna vki, akinek van, mennyire normális ez a jelenség, hogy ezekbe az obikba is por megy, illetve nem tudom a képalkotásba milyen szinten zavarnak be.
Annyit még hozzátennék, hogy egyszerűen fény felé fordítva az üveget ás áttekintve rajta semmit sem lehetett látni, ellenben amikor a mobilom led lámpájával világítottam át rajta, akkor másik világ tárult fel :) Az is lehet minden optika ilyen lenne, csak hétköznapi normális ember nem világít át rajta, nem tudom.
Szóval tényleg köszönöm, ha vki tudna nekem erre felelni.

(#19664) *Ropi* válasza pergabb (#19663) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kérdés már többszörösen meg lett válaszolva a másik topicban, ahol szintén feltetted. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19665) Garada


Garada
őstag

Üdv!
Motion Control Systems rendszert hol találok itt magyarországon? Olyan rendszerre lenne szükségem, ahova könnyedén fel tudnék telefont is helyezni mivel annak a kameráját szeretném erre a célra használni. :K

(#19666) *Ropi* válasza Garada (#19665) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem ezt annak a topicjában kellene megkérdezned, amit vezérelni akarsz (mert a fotózáshoz kb. sehogyan sem kapcsolódó téma: eleve videót veszel fel a telefon kamerájával). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19667) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Van a birtokomban körülbelül 20 éves pocket film, és előszeretném hívatni. Tudnátok adni tippet, hogy hol lehetne? Mert itt ahol lakom nem vállalták, azt mondták Pesten... köszi a semmit. :W

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#19668) ryori


ryori
senior tag

Üdvözlétem, olyan kérdéssel állok itt, hogy-hogy lehet az esőt fotózni?
Látni nagyon szép esős képeket, de nem tudk készíteni olyan képet amin jól látszik, próbálgattam különféle záridőkkel, vakuval-nélküle, próbáltam az ajánlgatott 60körüli záridőket is. de nem az igazi, manualfókuszt is próbálgattam :o

(#19669) Pheaper


Pheaper
csendes tag

Hello kérdésem lenne! Melyiket vegyem meg : Nikon 18-70mm vagy Sigma 28-200 Obit? :) 25ezer illetve 32 ezer forint az áruk

(#19670) xXxian válasza Pheaper (#19669) üzenetére


xXxian
senior tag

Amelyiket jobban ki tudod használni

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19671) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm nagy mennyiségű raw formátumú képeit szeretném a lehető legjobb minőségű png-be konvertálni. Melyik szoftver lenne erre a legalkalmasabb?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#19672) *Ropi* válasza ztoldy (#19671) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Photoshop.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19673) total90


total90
veterán

Hello skacok,

lenne egy kerdesem, amire igazabol nem talalok sehol konkret valaszt es csak elkepzelesem van.

Tehat, ha adott egy full frame gep es a blende F16, akkor egy DX gepnel F11-es blendenel mar hasonlo eredmeny kell, hogy szulessen? Tehat egy DX gepeknel nem szukseges olyan magas F ertek, mert crop... vagy :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19674) *Ropi* válasza total90 (#19673) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen szempontból?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19675) total90 válasza *Ropi* (#19674) üzenetére


total90
veterán

Adott tehat egy FX es egy DX gep, ugyanabban a pozicioban, azonos objektiv es a targy azonos tavolsagra.
Az FX F16-on maga a targy es a mogotte levo terulet ugyanolyan eles lesz, mint DX-en F11-en?

Tehat egy FX gep pl. F2,8-on sokkal jobban mossa a hatteret mint egy DX... es forditva, tehat FX magasabb F ertek kell, mert ff es nem crop. Jol gondolom?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19676) Lassú Víz válasza total90 (#19673) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Így van. Ugyanakkora DOF eléréséhez cropos vázon az FF rekeszértékét a crop faktorral osztani kell. Ennek megfelelően hamarabb lép be a diffrakciós limit is. Viszont a bejutó fény már a tényleges rekeszen múlik, ott nincs crop faktor, tehát alacsonyabb ISO vagy gyorsabb záridő is elérhető.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19677) total90 válasza Lassú Víz (#19676) üzenetére


total90
veterán

Tehat akkor ha a crop 1/3, akkor annyival osztom... Akkor ezek szerint jol ertelmeztem a dolgokat, de sehol nem talaltam megmondoembert :B
Koszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19678) Lassú Víz válasza total90 (#19677) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Majdnem :). 16: 1/3 = 48. 16 : 1,5 = 10,6

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19679) total90 válasza Lassú Víz (#19678) üzenetére


total90
veterán

Igy gondoltam, rosszul irtam... azert irtam fent F16 vs F11-et :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19680) choorka


choorka
csendes tag

Sziasztok!
Egy Nikon S2700-as gép kijelző cseréjét hol lehet (lehető legköltséghatékonyabban) )elvégeztetni? Érdemes rendelnem egy kijelzőt és azt beszereltetni, vagy az egész műveletet rábízzam a hozzáértőkhöz?
Köszönöm a válaszotokat.

(#19681) Elektrosokk válasza choorka (#19680) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szia.

szerintem ha eltört, vagy biztosan a kijelző a rossz, akkor rendeld meg az újat és vidd el Csurgó Lászlóhoz. ez a legköltséghatékonyabb lehetőség.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19682) Lassú Víz válasza Elektrosokk (#19681) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mikori az infód? 2007-es, 2009-es hozzászólásokban javasolták, majd találtam egy 2012-est, hogy hiába hívta valaki, ki volt kapcsolva a szám. Ez az elérhetőség élő, és ő az?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19683) Elektrosokk válasza Lassú Víz (#19682) üzenetére


Elektrosokk
addikt

táppénzen volt egy ideig (amúgy általában 11-16 óra között elérhető) , heti szinten találkozom vele, a héten is megyek egy optikáért, úgyhogy mondhatni friss.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19684) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

van egy canon sx130-asom, egy jo ideje nem használtam, és most azt csinálja, hogy ha bekapcsolom, pár képet tudok vele lőni, aztán kikapcsol, obi hol kinn marad, hol behúzza.

többször ki-be kell kapcsolni, hogy visszahúzza, aztán pár kép és ugyanezt csinálja

mi lehet vele, hogy kéne megcsinálni, hogy jól működjön?

akksik elvileg rendben vannak

köszi

(#19685) sideburns válasza izomhod (#19684) üzenetére


sideburns
aktív tag

Akkumulátor nincs rendben.

(#19686) Lassú Víz válasza Elektrosokk (#19683) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Köszi! Nekem is lenne egy javítandó Yaschica optikám, lesz egy kis időm, meg keret rá, hogy újra életet leheljek a filmesbe akkor felkeresem.

(#19684) izomhod: Szerintem akku. Amint áramot is kellene adnia leesik a feszültsége. Ha úgy állt mint ahogy a gép, szinte törvényszerű.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19687) Rage47


Rage47
veterán

Sziasztok!
Kinéztem a Sony DSC-WX220 B -t. Az lenne a kérdésem, hogy van olyan Sony-s Windows 7-es program, mely segítségével automatán letöltődnek a fotók a fényképezőről a PC-re, mikor csatlakoztatom a géphez?

(#19688) *Ropi* válasza Rage47 (#19687) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Play Memories Home. Egyébként jobban járnál egy kártyaolvasóval: gyorsabb és kulturáltabb. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19689) Elektrosokk válasza *Ropi* (#19688) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19690) *Ropi* válasza Elektrosokk (#19689) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kefélreérteni...:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19691) izomhod válasza Lassú Víz (#19686) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi srácok. ránézek

(#19692) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Jövő hétre felkértek egy busócsoport fotózására. A délelőtt folyamán beltérben kell fotóznom, és utána kint a szabadban. A problémám a magas hőmérséklet különbségben van. Mik a bevett módszerek, hogy elkerüljük a párásodást, páralecsapódást. Gondolom itt főként a vaku van veszélyben. Meddig kell szoktatni a gépet és a vakut a különböző hőmérsékletekhez? És gondolom a nagyobb gond a hidegből szobahőmérsékletre visszamelegíteni. Van erre valami gyors és bevált módszer? Mire kell figyelnem?

(#19693) copass válasza kacsento1 (#19692) üzenetére


copass
veterán

állatkereskedésben van szilikonos macskaalom, illatmentes. tyokniba belerakod és be a táskába.
vagy amit szoktak még hogy egy zacskóba rakod bele ha mész be a melegbe, így a zacskón csapódik le a pára.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19694) Lassú Víz válasza kacsento1 (#19692) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van. Két gép vagy nyitott ablak.

Mivel a hideg gépen a szoba levegőjének páratartalma csapódik ki, a páramentesítő cuccok (hacsak nem a szobában járatsz egy kondenzációs elven működő n*100W-os páramentesítőt) nem segítenek amennyiben használni is akarod a felszerelést, azaz kiveszed a táskából.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19695) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyen kérdezem-e, máshova nem illett a problémám, szóval: Gép vásárlása előtt állok. A kiszemeltjeim Nikon D3200 18-55-ös obi, vagy Samsung NX300 18-55-ös obi. A dolog azért okoz problémát, mert nagyon sok a pró és kontra. Nemrég adtam el a régi Canon SX220 fényképezőmet, ami elég jó gép volt, komoly mércét állított fel. Első körben azt szeretném kérni, hogy akinek a fent említett Samsung gépe van, tudna linkelni pár képet, amit vele lőtt általános körülmények között? Esetleg a Samsung géppel lényegi tapasztalatok?

Egyelőre úgy érzem bármelyiket venném meg, lelkiismeret furdalásom lenne, mert nem a másikat vettem meg. Hülye dolog.

Köszönettel:
fabicska

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19696) Elektrosokk válasza fabicska (#19695) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia. ezt a samsung nx300-al csináltam. konica miolta 40mm 1.8 manuális optikával, f4 rekeszen. nem Tudom mennyire jön át a minőség, de az eredeti kép ütős. Én nikonból belépő vázat nem használtam. A samsungról azt kell tudni hogy a jpg motorja nem túl jó, érdemesebb raw-ban lövöldözni. Ha exponálsz nem tudsz rögtön a menübe lépni. ezen 2 dolgon kívül szerintem remek gép, a kijelző brutál fényerejű és kontrasztos, Én csak manuális optikákkal használtam, könnyű élesíteni, és amennyiért most megkapod elég jó deal! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19697) fabicska válasza Elektrosokk (#19696) üzenetére


fabicska
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, ezzel a 2 dologgal eddig nem is számoltam. Lenne a géppel kapcsolatban még egy konkrét kérdésem, mégpedig, hogy teljesen általános használattal meddig bírja akkuval? Mondjuk maximális fényerőn nappal, aztán hosszabb záridővel éjszaka kis fényerőn, a nap végén kép áttöltése Wifivel? Mást ír mindig a cipa érték, valahogy nem adnak jó közelítést a tesztelők sem, így inkább itt kérdezem, itt tudom hogy valós értékeket kaphatok.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19698) Elektrosokk válasza fabicska (#19697) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ezekre sajnos nem tudok válaszolni, Én alapból -2 fényerő beállítással kezdtem használni, most már 0 értéken használom, azt olvastam Én is hogy a wifi jól meríti. de pl külső akkuval szettben 2 db patona akku (jó híre van) 8500 forint. Szóval Én nem tapasztaltam hogy nagyon merülne, az A7 vázam jobban merül ha az lcd-t használom komponálásnál.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19699) sideburns válasza Elektrosokk (#19696) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mivel a prohardver durván lerontja a feltöltött képek minőségét, ezért a képed max. elrettentésre jó.
Töltsd fel valami rendes képmegosztóra.

Amúgy ezt a "gyenge a jpeg motor" hülyeséget hagyjuk már, egyszer valamelyik pixelkukkoló elkezdte fikázni a Samsungot és azóta mindenki átveszi. Normális képernyőméretben nézve vagy 10x15-ben előhivatva a képeket semmi jelentősége nincs.

(#19700) Szipó


Szipó
tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy olyan krumplit ami kb ugyan abban az árban van mint a GoPro Hero 4 Black és jobbak a képességei?
:R

Vissza a régi kezelőfelületet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.