Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19701) *Ropi* válasza Szipó (#19700) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahhoz több tonna krumplit kell venned. Viszont a krumpli erősen rontja az aerodinamikai tulajdonságokat (értsd: hízlal), így GoPro Hero felhasználóknak nem ajánlott.

;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19702) spammer


spammer
veterán

Adott egy Finepix S5600-as masina, ami valami miatt nem kapcsol "fotó módba". A gép bekapcsol, a lőtt fotókat vissza lehet nézni, de amikor átkapcsolom, hogy fényképezzek vele, akkor kikapcsol. :( Így néz ki a gép [link], a jobb oldali felső kapcsolónak van 3 módja (kikapcsolás, visszanézés, fotózás), amikor az utolsóra (fotó) állítom, akkor kikapcsol, de van, hogy egy pillanatra még látható a kamera képe, aztán bumm, kikapcsol.

Elemek csekkolva, nem jelez merülést, és be is kapcsol a gép.
EVF/LCD váltás próbálva, semmi eredmény, kikapcsol ugyanúgy.

Találkozott már valaki ilyennel? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19703) Lassú Víz válasza spammer (#19702) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mit jelent az elem ellenőrzés? Fotó módban nagyobb áramot vesz fel a gép, amit lehet az elemek már nem tudnak leadni, és amiatt kikapcsol.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19704) spammer válasza Lassú Víz (#19703) üzenetére


spammer
veterán

Azt hittem, hogy ha gyenge a töltöttség, akkor a fotók visszanézésénél is jelzi, de nem... Mégis az elemekkel volt gond, csak az durva, hogy 16 db elemmel és akksival (többfélével) próbáltam, de akkor ezek szerint az összes döglött volt, vagy gyenge volt már (a fotó módhoz). :W :DDD Az előbb vettem újakat, most működik.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19705) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Létezik egy használható link AF kalibrálásához? Magyar, vagy angol lenne faja.

Köszi!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19706) idlof


idlof
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi Tamron 80-210mm F4.5-5-6 objektívem, asszem még filmes géphez való, de szeretnék rá egy minőségi UV-szűrőt, nem túl drágán (tehát nem nanobevonatú szűrőre gondolok).

Tudtok javasolni valamilyet, ami akár a holnapi nap is megvásárolható és használható, tehát nincsenek rajta szellemképes becsillanások, stb?

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#19707) idlof válasza idlof (#19706) üzenetére


idlof
csendes tag

Illetve minőségi polár szűrőre is szükségem lenne, ugyanehhez az objektívhez, van valakinek valami tapasztalata, illetve ajánlata 52mm átmérőjű polár szűrőre?

Köszönöm szépen! :R

(#19708) erzol válasza idlof (#19707) üzenetére


erzol
őstag

Uv szűrő igen megosztja a fotósokat. Extrém esetekben véd igazán, ha törik nagyobb a kár, mint a haszon.
Polárból minőségit érdemes venni, az olcsók sokat rontanak a képminőségen.
Hoya, marumi, tiffen, b&w,de ezek kicsit drágább árkategória.

(#19709) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Polaroid ? nem drága, és azért van neve, tapasztalatom nincs vele.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19710) kilozsul válasza Elektrosokk (#19709) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nekem Polaroid CPL van, egy Nikkor 50 1.8-on használom. Nem vettem észre, hogy jelentősen rontana a képen, szóval én elégedett vagyok vele. Bár a tutit akkor tudnám megmondani, ha egy pro Hoya-t is használnék... :)

(#19711) Elektrosokk válasza kilozsul (#19710) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi. A polarid azért érdekes mert szettben 9000.- cpl nd uv tehát 3 darab.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19712) *Ropi* válasza idlof (#19706) üzenetére


*Ropi*
félisten

UV szűrőre felesleges költeni: a polár egyben UV is.

A Kenko ugyanaz, mint a Hoya, csak féláron. ;) A Hoya "G" szériásain nincsen becsillanást gátló bevonat, viszont cserébe olcsóbbak (már-már Kenko árban).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19713) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom máshogy leírni, de szerintetek mi baja lehet a fényképezőmnek? Fuji Finepix s8100fd

Most vettem észre hogy a kijelző csikozódik és exponálás után is csikos képet készít. Van tippetek?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#19714) *Ropi* válasza medvezsolt (#19713) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha számítógépen visszanézve is csíkosak a képek akkor szenzorhiba. Azt viszont nem éri meg javíttatni: gazdasági totálkár kategória. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19715) Elektrosokk válasza *Ropi* (#19712) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Akkor megvegyem a polaroidot vagy ne?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19716) *Ropi* válasza Elektrosokk (#19715) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19717) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! nem tudom hol kérdezzem meg, ezért írom ide. Valaki nem tud valamilyen minőségi nyakpántot? nem kell semmi extra ficsőr, brutál párnázás stb., a túl vastagokat nem szeretem, mert viszonylag kis gépre lenne... eddig az Artisan & Artist REd Label cuccokat nézegettem, de ha van valami jó ötlete valakinek olcsóbban is, bármit szívesen veszek, csak ne valami lutri noname legyen, mert legutóbb olyant rendeltem, és nem volt jó. Tudom lehetetlen kérdés, de ha mégis van valakinek ötlete előre is kösz :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19718) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Miért nevezik fényerős obikat "gyors" obinak? Mi a reláció a rekesznyílás és valaminek a sebessége között?

(#19719) Lassú Víz válasza -FreaK- (#19718) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne őrjíts meg! Nagyobb fényerő mellett ugyanahhoz az expozícióhoz rövidebb záridő kell. Tehát mozgó vagy gyorsabban mozgó téma is fotózható vele. Egyébként egy szakzsargon.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19720) Colonel993 válasza jjeahh (#19717) üzenetére


Colonel993
senior tag

Miért nem csinálsz?
Az egész biztos olyan lesz, amilyent szeretnél... mindamellett minőségre is tudod, hogy merre hány méter.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19721) jjeahh válasza Colonel993 (#19720) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bőrből tudnék, de az nem néz ki jól az új gépemen, a régin olyan van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19722) Colonel993 válasza jjeahh (#19721) üzenetére


Colonel993
senior tag

Heveder méteráru / rövidáru boltban... vagy régi sporttáskáról. (ebből is válogathatsz a kanavásztól a nylonon át a Corduráig ) Esetleg valamivel szélesebb bőrcsíkok (övnek való) csak ez ritka és drága is, illetve a varrásuk is körülményes.

Ezeket a "Zenit időbeli" vékonyka tucat szíjak sajnos felejtősek... akkor se voltak gyári szíjnál többnek titulálva... :/

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19723) jjeahh válasza Colonel993 (#19722) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R szétnézek a hétvégét, és ha a tesóm beválallja a varrást, oké, nekem nincs türelmem, mivel ebayen csak kettőt kell klikkelni és szállítják is házhoz :DDD :B régi zenitest is próbáltam, az tényleg szutyok :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19724) Novics válasza Colonel993 (#19722) üzenetére


Novics
senior tag

Én most pont ilyet vadászok. Ebayről vettem egy oldaltáskát, és iszonyatosan tetszik a vállpántja, de sajnos az eladó nem tud nekem küldeni anyagot, pedig futottam vele pár kört. :O Itt "faluhelyen" nincsen sehol, jövő héten a Nagybüdösben kell találnom valami jó boltot, ahol lehet pamut hevedert kapni. :) Szívesen veszek minden belvárosból könnyen megközelíthető tippet. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19725) -FreaK- válasza Lassú Víz (#19719) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kezdő kérdést már nem is szabad feltenni? :P
Bocs, nem esett le, pedig logikus.

Ha bele őrülsz is, felteszek még egy amatőr kérdést :)

A Sony SLT rendszerét gyakran nevezik féligáteresztő tükrösnek. A normál DSLR-ekben a fő tükör nem félig áteresztős? Mert ugye ott van mögötte a másodlagos tükör ami az AF szenzorra vetít.

(#19726) Studi válasza -FreaK- (#19725) üzenetére


Studi
addikt

Jogos a felvetés, valóban az is átereszt fényt bizonyos területeken. De nem az egészen, csak amennyit a szenzorok miatt feltétlen szükséges. A fő különbség nem ebben van, hanem abban, hogy a Sony SLT vázaknál a teljes területén átereszti a fényt, és tükör nem is csapódik fel. A kép a tükrön keresztül készül, emiatt van is ~2/3 FÉ veszteség ezeknél a vázaknál.

(#19727) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok,

Megvettem az új fényképezőmet, Nikon D3200 lett. Még csak most próbálgatom, de egy valamire sehogy se tudok rájönni: a keresőben mindig életlen képet látok. Ha átváltok élő nézetre rögtön jó a kép. Én már dioptriát is próbáltam csavargatni, nem segített (nincs szemüvegem, de hátha...). Élességállítási módokat is végigpróbáltam, de lehet velem van a baj. Ötletek?

Köszi a válaszokat.
Ádám

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19728) Lassú Víz válasza fabicska (#19727) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vidd vissza. Valami nincs a helyén. Tükör, mattüveg, kereső lencserendszer. A keresőn keresztül az AF jó, azaz éles az elkészült kép?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19729) xXxian válasza fabicska (#19727) üzenetére


xXxian
senior tag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19730) fabicska válasza Lassú Víz (#19728) üzenetére


fabicska
aktív tag

Nem, az elkészült kép is homályos. Direkt AF-C módban fotózok, de bárhol, bármilyen témát próbálok meg fotózni, életlen a keresőben, és az elkészült kép is. Érdekes, mert kereső módban AF-C-ben meg sem nyikkan az objektív, meg sem próbál élességet állítani, csak a piros pöttyöt jelzi, hogy lehetetlen fókuszpontot találni.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19731) fabicska válasza fabicska (#19730) üzenetére


fabicska
aktív tag

Persze az obi is "A" módban van, erre is figyeltem.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19732) xXxian válasza fabicska (#19731) üzenetére


xXxian
senior tag

AF-S-t próbáltad?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19733) Lassú Víz válasza fabicska (#19730) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha MF-ben élesre tudod állítani és a kép is jó, akkor a PDAF szenzorral vagy a képet odavetítő tükörrendszerrel lesz a baj. Lehet eleve azért nem próbálkozik az élességállítással a gép, mert detektálja a PDAF érzékelő hibáját.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19734) fabicska válasza xXxian (#19732) üzenetére


fabicska
aktív tag

Persze. Mindent amit a kézikönyv ír. Nem hittem volna, hogy egyszer is belenézek. Az előző Canon sx220hs gépemnél is szerettem rájönni magamtól mindenre, 2 hét után csak M-ben fotóztam ott is, szóval nem töketlen júzerrel beszélgettek épp!
Azt eléggé hihetetlennek tartom, hogy 1/600-as zárral, mozdulatlan témát nem tudok meglőni, mikor máskor halomra lőttem a 120-al mozgó objektumokat is. Lehet, hogy a gyári obi képtelen élességet állítani a keresővel...? De ez meg hülyeség, ha élő nézetben meg megy..... Nemtudom, tanácstalan vagyok

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19735) xXxian válasza fabicska (#19734) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem akartalak megbántani, de néha épp a legbanaálisabb dolgokra nem gondol az ember

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#19736) fabicska válasza xXxian (#19735) üzenetére


fabicska
aktív tag

Dehogy bántottál meg, csak 2 hét múlva megyek Angliába, és +bax az ideg, hogy visszaviszem gariba, és addigra nem lesz meg úgyse, akkor meg szép a helyzet.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19737) Colonel993 válasza Novics (#19724) üzenetére


Colonel993
senior tag

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19738) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv mindenkinek!

Ilyesféle képeket, hogyan lehet készíteni? Milyen effektel esetleg, vagy hogyan érhető ez el?
Hisz az autó áll.

(#19739) Lassú Víz válasza Raz3r (#19738) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem áll. Szinkronban mozog a kamerával ezért állónak látszik. Kivéve a kereke. B terv: több képből PS.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19740) *Ropi* válasza Lassú Víz (#19739) üzenetére


*Ropi*
félisten

"C": 1 képből PS, mint pl. ezen is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19741) Colonel993


Colonel993
senior tag

67mm (esetleg 77mm) -es menetre mi a legjobb alternatíva ND1000-ben?
Szerk.: gondolom Cokin P lapban is drágább mint kerek szűrőben

Agy-bajos RISE(uk) csodamárka gyanúsan olcsó... esetleg ha valaki tud gyakorlati tapasztalatot vele, szívesen fogadom :R

Előre is köszönöm a segítőszándékú hozzászólásokat !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19742) A Zéé válasza Colonel993 (#19741) üzenetére


A Zéé
addikt

itt a fórumon a Haida ND1000 a tipp erre a kérdésre az olcsó kategóriából. Vékony keretes, multi bevonatos, nem túrja szét totálisan a fehéregyensúlyt, és még javíthatók a hibái.
Lapszűrőkből nem nagyon van ilyen erős, egymásra pakolni meg túl sokat nem jó ezekből az olcsóbbakból, mert sok lesz az anomália.

Just a simple Lineman...

(#19743) ptoma


ptoma
tag

Hali
Mindenki
DSLR vásárlása előtt álok és kérnék egy kis segítséget.
A keretem kb 60-65e és csak CANON (van hozzá obim)
Nézegettem ezeket a gépeket: 40D,400D,350D,50D,500D,450D,550D,1000D,1100D néha meg 60D is belefér
kinek milyen tapasztalata van a gépekkel melyik lenne jobb vétel?
Régebben volt SLR gépem és volt 400D gépem is.
Üdv és köszi

:D

(#19744) jjeahh válasza ptoma (#19743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem 50d kéne, amúgy van ennek is topik :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19745) ptoma válasza jjeahh (#19744) üzenetére


ptoma
tag

oké köszi megkeresem

:D

(#19746) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha rossz helyen teszem fel a kérdésemet, de gondoltam itt talán kapok némi útbaigazítást.
Van itthon rengeteg különböző formátumú filmnegatív és szeretném azokat digitalizálni. Ezek közül a viszonyításként elhelyezett 35 mm-es filmet ismerem egyedül, a többit nem. Olyan scannert vagy más megoldást keresek, amivel fel tudnám vinni őket számítógépre.

Tudtok segíteni? :R

(#19747) matyi012345 válasza Ðávid (#19746) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Ilyesmire van szükséged, de ha nem olyan sok akkor inkább kérj ajánlatot egy labortól.

(#19748) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan helyet, ahol lehet biztosítást kötni fényképezőgépre? (Leejtésre, lopásra, stb.) Vagy tippet adni, hogy hol érdeklődjek. Keresgéltem, de eddig eredménytelenül. (Külföldön van ilyen lehetőség, ezért gondoltam hátha hazánkban is.)

(#19749) Lassú Víz válasza marcyman (#19748) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Új vásárlásakor szoktak ilyesmit felajánlani plusz sok százalékért pl. az MM-ben. Másról még nem hallottam.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19750) copass válasza marcyman (#19748) üzenetére


copass
veterán

igen van ilyen, asszem technikai biztosításnak hívják. leesik, ellopják, gyerek lenyálazza,stbstb.
elég jó a havidíjja, de megéri. utána kell érdeklődni a biztosítónál vagy alkusznál.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.