Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) xXxian válasza Rodzser Mór (#20650) üzenetére


xXxian
senior tag

Ellenállás megnőhetett, ha pl. megtámadta a korrózió az érintkezőket a gépben. Vizuálisan lecsekkolhatod.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20652) Rodzser Mór válasza xXxian (#20651) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az elemfogadónál nincs korrózió. Valami más alkatrész elhasználódása nem okozhat ilyen tünetet?

(#20653) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Köszönöm! Főleg tárgyfotóhoz, olyan 5cm-25 centi közötti tárgyakhoz kellene. 18-1105 kitobim van amit a nikonhoz adnak, eddig ezzel próbálkoztam.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#20654) Lassú Víz válasza kriszwells (#20653) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vegyél inkább egy állványt. Ki tudod próbálni a 18-105-ös objektívvel, hogy a 35 vagy az 50 mm által kikényszerített perspektíva tetszik-e jobban. Azért így írom, mert a perspektívát kizárólag a tárgy és a fényképezőgép viszonya határozza meg. Viszont az 50-essel távolabb kell elhelyezned a gépet ahhoz, hogy a tárgy ne lógjon ki a képből.
Szerintem a világítás, háttér, derítés, tárgy asztal/sátor, állvány közelebb visz a kívánt eredményhez mint egy másik objektív. Biztos tökéletesebb a képe egy fixnek, de nem biztos, hogy annyival.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20655) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok!

Megkaptam feladatnak hogy próbáljam meg befényképezni egy ismerős szállodáját a weboldalára , persze nem a Four Seasons-ről meg a Hiltonról beszélünk de azért a képeknek egy általánosan jó minőséget kellene képviselnie. Kül- és beltéri fényképeket is kellene készítenem . Egy Olympus E-PL6 vázam van aminek a képminősége feltehetőleg elég lesz , viszont objektívvel gondban vagyok. Gondolom valami jobbfajta nagylátó szükséges lenne de nem tudom hogy pontosan melyiket lenne érdemes kikölcsönözni. :F Jelenleg az alap kitobik vannak plusz egy Oly 45mm f1.8 . Beszerzek még ezenkívül addig egy Yongnuo manuális vakut. Kell ezenkívül még más ( a tudáson kívül ) ? Állvány pl? Köszönöm előre is .

(#20656) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Túrázáshoz kellene egy használható gép ami bírná a körülményeket , ezt néztem [link] de van -e olcsóbb kivitelben . :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#20657) Lassú Víz válasza PofaJenö (#20656) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az már nincs, csak az utódjai. Az átlag túrázáshoz nem kell ilyen fokú por és vízállóság. Viszont nagy móka bevinni a vízbe, és nem a partról bénázni. Több éve van egy kifutott 725SW gépem, de túrázáshoz MILC-et szoktam vinni. Az erdőben meglepően kevés a fény, és jól jön a nagyobb szenzor.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20658) andzsin73


andzsin73
tag

sziasztok, lehet, hogy hülye kérdés lesz ;] Azt hogyan lehet belőni, hogyha az ember készít egy fotót (a masina most tök mindegy), akkor ha megnézi 3 laptopon, 4 monitoron és 5 TV-n mindegyiken mást fog látni, annak függvényében, hogy az adott cucc hogyan lett kalibrálva. Van erre valami megoldás? Tehát pl. hogyan kell egy monitort beállítani ahhoz, hogy nagyjából ugyanazt lássa mindenki? Kösz

(#20659) Elektrosokk válasza *Ropi* (#20643) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Érdemes ide benézni :P

ANDZSIN73: nem lehetséges.
Mirman: A vakuval mit fogsz csinálni?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#20660) PofaJenö válasza Lassú Víz (#20657) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Köszönöm ;-)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#20661) andzsin73 válasza Elektrosokk (#20659) üzenetére


andzsin73
tag

Magyarul ökölszabály van? Mindent középre kell nagyjából kalibrálni a monitoron gondolom én, ill több monitoron is megnézni a képeket.

(#20662) Elektrosokk válasza andzsin73 (#20661) üzenetére


Elektrosokk
addikt

még 2 ugyanolyan típusú monitort is komoly szinten kell kalibrálni ahhoz hogy teljesen megegyező képet adjon.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#20663) Mirman válasza Elektrosokk (#20659) üzenetére


Mirman
őstag

A vakut csak azért irtam hogy a fotózásig milyen felszerelésem lesz még, egyébként portrézáshoz veszem ettől függetlenül. :) Másik fórumban írták hogy igyekezzek vakut ne használni és a természetes megvilágítást használjam beltérben.

(#20664) Lassú Víz válasza andzsin73 (#20661) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem. Mindenki kalibrálja be a monitorát, és akkor (amennyire az eltérő monitor technológia engedi) egységes lesz a kép. Vagy dolgoztasd ki egy fotókönyvben, és mutogasd azt.

(#20663) Mirman: Ez így önmagában hülyeség. A vakuk által vetített csúnya árnyékokat kell kerülni, illetve egy nagy teremben az előtér meg a háttér eltérő fehér egyensúlyú lesz, hacsak nem raksz a vakura CTO fóliát. Stúdióban is használnak vakut, sőt másképp nem is igen készül kép. Persze ha tudod vedd le a vakut a gépről, használj rádiós kioldót, fényformálót, meg valakit aki, odaáll vele ahová mondod :)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20665) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Bridge géphez nézegettem UV szűrőket.
Ezekkel valóban telítettebb színeket kapunk vagy inkább csak az UV-től védi a gépet?

3e körül melyik éri meg inkább? Melyiknek jobb a fényáteresztése?
Polaroid UV MC vagy Hoya HMC UV?
Polaroid
Hoya

(#20666) matyi012345 válasza Mirman (#20663) üzenetére


matyi012345
őstag

Derítésre és hangulat teremtésre kell használnod vakukat akkor is, de nem egyet hanem darabot ha igazán szép és pontos eredményt akarsz. Lényeg, hogy olyan fényviszonyokat kell teremtened a belső térben ami illik a külsőhöz. Pl. nem éghet rommá az ablakod, de azért érezhetőnek kell lennie hogy onnan jön be a fény és nem nyomhatja el a vakufény az egészet, viszont a mély árnyékokat ki kell deríteni. Az a legjobb amúgy ha délután vagy kora este fotózol és besüt a nap az ablakon (vagy éppen nem süt be közvetlenül, akkor sincs baj) , ha erre nagyon finoman, több irányból ráderítesz az patent lesz ha jól csinálod. Hangulat vagy díszfényt pedig adhatsz pl. egy éjjeli szekrénynek, narancs fóliával kizoomolt vakuval gondolatnyi rávillantással meg hasonlók. Színhő módosító fólia szettet nem árt beszerezni még, hogy a kinti WB-hez tudj alkalmazkodni. Ha lesz egy vakud, akkor amúgy legalább még kettőt bérelnék mellé. Obi is fontos, de ha fények nincsenek akkor nincs hangulatod és annyi az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#20667) erzol válasza Panthera (#20665) üzenetére


erzol
őstag

Uv szűrőt objektív frontlencse védelmére szokták használni extrém körülmények között mechanikai védelemre. A mai digitális gépek nem érzékenyek az uv-ra. Polárszűrő ami mélyíti, kiemeli a színeket, mint a napszemüveg,de ilyenkor veszít az objektív a fényerejéből.

[ Szerkesztve ]

(#20668) Panthera válasza erzol (#20667) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Az enyém nem annyira új már, de nincs kitéve nagyobb mechanikai hatásoknak. Inkább az UV védelem lett volna a lényeg. De ha eddig kibírta...

(#20669) *Ropi* válasza andzsin73 (#20658) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...ha megnézi 3 laptopon, 4 monitoron és 5 TV-n mindegyiken mást fog látni, annak függvényében, hogy az adott cucc hogyan lett kalibrálva."

Rosszul. ;) Ha jól vannak kalibrálva akkor amennyire a megjelenítők hardveres adottságai engedik ugyanazt kell látnia mindegyiken.

"Van erre valami megoldás?"

Igen van: műszeres kalibrálás szükséges hozzá (szemre nem megy).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20670) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani egy free RAW2 to JPG converter-t?
Vagy egy fórumot, ahol feltehetem ezt a kérdést?
Köszönettel.

(Tudom, Interneten rengeteg található, de nem szeretném egyenként próbálgatni azokat, inkább célirányosan az általatok javasoltakat venném figyelembe.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20671) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok

Sony alpha 200al lenne problémám. Az a gond, hogy a mód kiválasztó tárcsa meghülyülnit, csak auto módban működik, a többire vagy mást ír mnt amin áll, vagy helyeset ír ki de aztán egy-két másodperc múlva elugrik. Találkozott már valaki ilyennel, van erre megoldás vagy szervíz esetleg kuka? :/

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20672) faki_ válasza net91 (#20670) üzenetére


faki_
senior tag

(#20673) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok.Canon 1200aspm első töltésénél mâr 30 perc alattvFULL jelzéssel feltöltött.Ez létezhet,màrmint h ilyen gyorsan?
Ja ês hol lehet megnézno a gépem h mennyi expo van benne?köszi

(#20674) net91 válasza faki_ (#20672) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, kipróbálom.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20675) Vyndree válasza FireKeeper (#20671) üzenetére


Vyndree
őstag

A kiválasztó tárcsát megpróbálnám kipucolni, mivel az elég sokat van fogdosva valami szennyeződés belemehetett. Nekem a Lumix FZ38-as csinálta ugyanezt, egy tisztítástól helyre jött.

(#20676) Vyndree válasza lalyoska (#20673) üzenetére


Vyndree
őstag

Milyen töltöttsége volt mielőtt feltetted a töltőre? Ha 80%-on állt akkor rendben van.
Expo számot itt

(#20677) FireKeeper válasza Vyndree (#20675) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Erre valami célszerszámot tudnál ajánlani esetleg?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20678) Vyndree válasza FireKeeper (#20677) üzenetére


Vyndree
őstag

Első körben egy csepp WD40-et próbálj meg bejuttatni szétszedés nélkül, ha nem oldódik meg, akkor pattintsd le a gombot. Nem tudom a Sonynál hogy jön le, ha körömmel vagy hegyes eszközzel alányúlsz le kell pattannia, nézz utána hogy jön le. Célszerszámról nem tudok.

(#20679) Lassú Víz válasza Vyndree (#20678) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"ha körömmel vagy hegyes eszközzel alányúlsz le kell pattannia"

Ebben biztos vagyok :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20680) Vyndree válasza Lassú Víz (#20679) üzenetére


Vyndree
őstag

Én annyira nem, Sonynál nem próbáltam viszont a Lumix-nál így van. Nem azt mondtam, hogy feszegesse vagy törje le, nyilván erre ment a smájlid... :( Lehet azt érezni, ha nem megy vigye inkább szervizbe.

(#20681) FireKeeper válasza Vyndree (#20680) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

próbáltam feszíteni kicsit felfelé, de nem akart megmozdulni, én meg nem akartam letörni. a wd40 meg nem tudom mennyire "barbár" megoldás. nekem mintha valami szoftveres bakinak tűnne, mert azt érzékeli hogy váltás van, szóval nem arról van szó hogy nem vált át, hanem arról, hogy bizonyos módokban rosszat jelöl ki. az auto jó, illetve az éjszakai, a naplementés és a vaku-off preset is jó, viszont a többire nem működik, ami különösen azért zavaró mert se a P, se az A, se az S se az M módokra nem áll jól be.

van esetleg valami független, ajánlott szervíz?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20682) Vyndree válasza FireKeeper (#20681) üzenetére


Vyndree
őstag

Privátban leíram a részleteket, itt nem etetem tovább a kedves olvtársat.

(#20683) *Ropi* válasza Vyndree (#20680) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez általában egy "fésű"-vel (sűrű érinkezősor) van megoldva ami a tárcsával együtt forog. Két eset lehet: vagy csak elkoszolódott illetve meglazult (elhajlott), akkor tisztítható illetve óvatosan visszahajlítható. Ha viszont a fésű fogai (az érintkezők) ki is törtek, akkor bukta...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20684) FireKeeper válasza *Ropi* (#20683) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem hinném (vagy legalábbis nagyon remélem) hogy nem erről van szó, mert egyrészt a tárcsa szépen, folyamatosan mozog, másrészt a dolog egyik napról a másikra történt, szóval nem fokozatosan romlott le a helyzet h először csak 1 mód rossz aztán egyre több. illetve, mint azt hiszem írtam is előző hszben, azt látszólag érzékeli, hogy fordult a tárcsa, csak valamiért rossz funkcióra áll rá.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20685) *Ropi* válasza FireKeeper (#20684) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor még megpróbálhatsz a vázon egy gyári beállítások visszaállítását, meg akkukivételt hosszabb időre. Ha van benne külön backup elem, azt is ki kell venni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20686) FireKeeper válasza *Ropi* (#20685) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vázon belüli visszaállítást próbáltam, az nem segített, most akku-ki-vel próbálkozok, bár azt nem néztem meg van-e benne bármilyen elem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20687) Lassú Víz válasza FireKeeper (#20686) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kérjél árajánlatot a szervizben. Van, hogy átalánydíjas a javítás hibától függetlenül. Utána még mindig eldöntheted, hogy javíttatod, vagy nekiállsz szétszedni, mert mit veszíthetsz, vagy veszel másikat. Viszont ha szakszerűtlenül belenyúlsz, akkor előfordulhat, hogy a szerviz már nem vállalja a javítást, és akkor két szék közül a földre fogsz ülni.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20688) dragonfx


dragonfx
veterán

hol érdemes olcosn fain AA.s elemet venni kompakt gépbe gondolom ilyen 2400+os kéne..
??
itt logouton nem árul sneki?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20689) Vyndree válasza dragonfx (#20688) üzenetére


Vyndree
őstag

Mondjuk itt.

(#20690) Tomi_Sci válasza dragonfx (#20688) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Aprón Varta 2600.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#20691) zool1


zool1
őstag

Nikon d7000-hez milyen akksit érdemes venni, eredeti vs valamilyen más márkát?! Ha igen akkor melyiket javasoljátok?! :F

(#20692) amulet válasza zool1 (#20691) üzenetére


amulet
senior tag

ez engem is érdekelhet :) +1

(#20693) FireKeeper válasza FireKeeper (#20686) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jelentem, az egy napos akku-nélküli állapot után egyelőre jól működik a tárcsa, köszönöm szépen a tanácsokat és tippeket mindenkinek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20694) dragonfx válasza Tomi_Sci (#20690) üzenetére


dragonfx
veterán

Thx

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20695) däniel


däniel
tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat a nagy tudatlanságomért. :DD
Fényképezőgép vásárlásában gondolkozok. Már egy pár napja olvasgatok ezután, de most jutott az eszembe, hogy itt a lapcsaládon is rákérdezhetnék.
Szóval: nem egy kompakt fényképezőt szeretnék, hanem kicsit komolyabbat. Nagyon maximum 70 ezer Ft-om van rá, így ahogy néztem a DSLR és a MILC típusú gépek is kiestek. Maradtak ezek a "bridge" típusúak. Ezekből a Nikon Coolpix L840 tetszett meg nagyon. Erről mi a véleményetek? Esetleg tudtok mást javasolni? :)
Illetve ezekbe milyen SD kártyát érdemes venni? Elég egy Class 4-es is, vagy inkább Class10?

(#20696) FireKeeper válasza däniel (#20695) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

milyen kompakt gépet topik
milyen cserélhető obis gépet topik
am ha nem para a használt akkor belefér a keretbe DSLR is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20697) däniel válasza FireKeeper (#20696) üzenetére


däniel
tag

Nem para. Bár arra bele se gondoltam :DD Szétnézek arra felé is.

(#20698) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy ki milyen átmenetes szürke szűrőt használ tájképekhez?
Illetve ki mit ajánl mi vált be igazán ami jó ár érték arányú?
Ami most van olcsó kínai attól az ég lila lesz :O.
LEE szűrőt ajánlottak még csak az elég horror árban van, esetleg valami más alternatíva?
Esetleg ha van valami megbízható hely ahonnan rendelni szoktatok és dobtok egy linket azt megköszönném :R
Ja és egy Sigma 10-20-ra kellene 77 mm-es. Lapszűrő.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#20699) jjeahh válasza gaben75 (#20698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Cokin?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20700) gaben75 válasza jjeahh (#20699) üzenetére


gaben75
tag

Nem tudom ami most van az is valami cokin koppintás, bár lehet az eredeti jó.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.