Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19751) Raz3r válasza *Ropi* (#19740) üzenetére


Raz3r
tag

vszeg ps lehet, hisz 1 garazsban nem nagyon tud mozogni az autocska, max nagyon de nagyon lassan, megfelelo zarido mellett talan elerheto lenne szvsz az effekt.
de szerintem is ps lehet.

van esetleg valakinek barmifele tutorialja vagy egyebe(akar youtube vagy barmi mas), vajon hogy keszithetnek el egy ilyet?

(#19752) Ðávid válasza matyi012345 (#19747) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Az a helyzet, hogy elég sok van. Sejtem, hogy nagyságrendileg milyen összegbe kerülne ha egy laborhoz fordulnék. Ezen kívül nem szívesen adnám ki a kezemből ezeket a családi képeket. Jobban szeretném magam elvégezni a digitalizálást.

Van is nekem egy Epson scannerem (V2400), de nincsen meg hozzá a keret amibe a negatívokat kellene tenni. Mondjuk azzal is csak a 35 mm-es filmeknél lennék kisegítve, mert a többi negatív más formátumú. Éppen ezért érdekelne, hogy otthoni felhasználásra létezik-e valami olyan scanner ami képes kezelni a többi filmemet. De egyre inkább az az érzésem, hogy nincs ilyen.

(#19753) mondomén válasza Raz3r (#19751) üzenetére


mondomén
őstag

Motion Blur-re keress rá, biztos találsz neked tetsző tutorialt.

(#19754) net91 válasza Ðávid (#19752) üzenetére


net91
senior tag

Nekem van egy elfekvő szkennerem, amelyet éppen a meglévő 35 mm-es családi filmek digitalizálása miatt vettem. Ha érdekel.......

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19755) Fotonhámozó válasza Raz3r (#19751) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ha a kocsin a tükröződés nincs bemozdulva -> a kocsi áll.

1 képből minimum 3 réteggel megoldható (ha a kerék közepe nem látszódik, akkor elég hozzá 2 réteg.). A főbb lépései: az autót kijelölöd, inverz kijelölés, expand paranccsal kijelölést kicsit megnöveled, Radial Blur/Zoom, a húzott réteget rétegmaszkra váltod, ezen az álló és a húzott területeket szépen összemaszkolod (ez a legnehezebb része, ha nincs forgó kerék), ha van kerék, akkor új rétegen a kereket kijelölöd, Radial Blur / Spin, majd a kijelölést free transform paranccsal hozzáigazítod a képhez (látszódó kerékközép esetén ez a legmacerásabb), rétegmaszkot alkalmazol, többi réteggel összedolgozod.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19756) Ðávid válasza net91 (#19754) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Ezt ne itt, hanem privátban.

(#19757) pubos


pubos
tag

üdv.Van egy Canon SX150 gépem fényképekkel semmi gond.Viszont videó felvételnél majdnem pont középtájban egy gombostűfej nagyságú fehér pötty látszik.olyan mint amikor a tv pixel hiba van.Nem a tv hibás.Sajna a géppel van valami.mi tud ilyent csinálni? lehet ezt javíttatni vagy érdemes?
köszi

(#19758) *Ropi* válasza pubos (#19757) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szenzort kellene cserélni benne, vagy a Camera Kft.-vel kimappeltetni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19759) pubos válasza *Ropi* (#19758) üzenetére


pubos
tag

köszi.a szenzorcsere kb mibe fájna?a másik amit irtál az micsoda? :)

(#19760) *Ropi* válasza pubos (#19759) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...a szenzorcsere kb mibe fájna?"

Talán drágább is, mint a gép használt piaci értéke: gazdasági totálkár kategória. ;)

"...a másik amit irtál az micsoda?"

Szoftveresen kizárják a képalkotásból a beragadt pixeleket, így nem lesz ott az a fényes pont.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19761) pubos válasza *Ropi* (#19760) üzenetére


pubos
tag

köszi szépen.akkor a második megoldás marad.talán sikerül.

(#19762) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!
Én is hasonló témában érdeklődnék. Szenzorral lesz valószínüleg gondom, de létszives erősítsetek meg.

Van egy Fuji FinePix s8000fd-m. A helyzet, hogy csíkos ,pöttyös, képeket csinál. És ezek a hibák a kész számítógépen nézett képeken is látszik. Mi lehet a gond? . Javítható-e. Hol van amúgy magyarországon Fuji szervíz?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#19763) #16514048


#16514048
törölt tag

Amatőr kérdés, kérlek nézzétek el, ha nagyon nagy hülyeség. :DDD

Van egy Fuji Finepix S1600 bridge gépem, lehet ilyenre venni polárszűrőt?

(#19764) mrmarkus válasza #16514048 (#19763) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Igen, lehet! Egy ilyen adapter kell hozzá...

Az már másik kérdés, hogy megéri e?! Egy 72 mm-es jó minőségű szűrő drágább lesz, mint amennyit most a géped ér...

Freedom of Information

(#19765) #16514048 válasza mrmarkus (#19764) üzenetére


#16514048
törölt tag

Köszi. :R

(#19766) mouser1


mouser1
csendes tag

sziasztok!

ti hogyan vágjátok a képeiteket? egy sorozatot ugyanolyan képaránnyal, vagy, amit épp a kép kíván? és tartjátok a 2:3, 3:4, esetleg 1:1 arányt, vagy ahogy a kép éppen kívánja?

(#19767) FLx válasza mouser1 (#19766) üzenetére


FLx
addikt

Többnyire sehogy, érdemes inkább a kép készítésekor figyelni arra, hogy jó legyen a kompozíció. Ha néha vágok is belőle, szigorúan marad a 3:2.

(#19768) Lassú Víz válasza mouser1 (#19766) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Felhasználási céltól függ. Egy kiállításon hülyén néz ki, ha ahány kép annyi féle. Viszont ha a kép nagyon kívánja akkor el lehet az egységestől térni. Az arányok meg sokszor azon múlnak, hogy mekkora a passzpartu kivágása, a nyomtatott kép mérete, vagy a monitor (TV) képernyője.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19769) mouser1 válasza Lassú Víz (#19768) üzenetére


mouser1
csendes tag

a mostani irányom az, hogy maradok az eredeti, 2:3-as képaránynál, és ha nagyon kívánja, csak akkor vágom 3:4-re vagy négyzetesre. de valahogy slendriánnak érzem, hogy ettől eltérő arányt vágjak. illetve 9:16-ot még el tudok képzelni, de ennyi.

ha meg valaha eljutok arra a szintre, hogy kiállításon megjelenjek, majd átgondolom még1x :-)

régebben vágtam mindenféle arányt, de mostani szemmel már tök bénának látom, hogy ahágy kép, annyi forma. főleg a nagyon keskeny álló képeket :-)

(#19770) mouser1 válasza FLx (#19767) üzenetére


mouser1
csendes tag

na ez az, amire egyelőre képtelen vagyok. és szerintem mindig az is leszek. nekem épp elég, ha arra figyelek, hogy amit akarok, az teljesen benne legyen a képmezőben, arra már nem marad figyelem, hogy lehetőleg semmi olyan ne kerüljön bele, ami nem kell.

(#19771) jjeahh válasza FLx (#19767) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és ha raw-ozol, akkor hogyan állítasz a helyszínen képarányt? :U

mouser1: utólag, ahogy a kép kívánja ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19772) FLx válasza jjeahh (#19771) üzenetére


FLx
addikt

Képarányt? Sehogy. Egy kép nálam a 3:2-es standard arányt jelenti, ha nem jó a kompozíció akkor eldobom őket a fenébe, nagyon ritkán vágok belőle utólag, de akkor is úgy, hogy 3:2 maradjon. RAW-hoz mondjuk ennek nem tudom mi köze. :U

(#19773) Lassú Víz válasza mouser1 (#19769) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Há' kinek mi az eredeti :D Nekem az MFT-n pl. 4:3. Én sem vagyok híve az utólagos kaszabolásnak, de van amikor nincs más lehetőség. Az a jó ha a szenzor minden része benne van az érdemi képalkotásban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19774) copass válasza FLx (#19772) üzenetére


copass
veterán

én azért megnézem több arányban is, 5:4,16:9 akár. alapból tágabbra lövök mindent, hogy utólag is tudjak még variálni a vágással.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19775) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Itthon lehet ilyesmit kapni? [link] Ha valaki tud, kérem dobjon linket is. (Lényege, hogy egy olcsó, "belső táska" szerű tok, amit bele lehet rakni bármelyik tatyóba.)

[ Szerkesztve ]

(#19776) jjeahh válasza FLx (#19772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de sokszor lehet, hogy mondjuk egy 4:3 vagy 16:9-es vágással helyrehozhatnád a kompót, te ehelyett inkább kidobod a képet?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19777) fattyu válasza jjeahh (#19776) üzenetére


fattyu
veterán

részemről 3:2 a 95%
néha 1:1 már az alap elképzelés is.
és igen ahogy mondod ritkán 4:3al menthető egy jó kép. de ennyi. ha ettől eltérőre kéne vágni akkor az már kuka nekem is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19778) nagybá


nagybá
senior tag

Helló mindenkinek!

Behalt az aksim (LP-E6) és szeretnék újat venni.
Utángyártottat szeretnék, mert nem vagyok pénz bőségében. Van valami jó tippetek, honnan lehetne jó áron, biztosan megfelelő aksit venni? :)

Előre is köszi!

(#19779) erzol válasza marcyman (#19775) üzenetére


erzol
őstag

Gyanítom, hogy itthon ezeknek is irreális ára van, mint sok minden másnak is,így nem is keresgéltem.
Ezek közül tervezek választani. Talán neked is bejön valamelyik.

(#19780) Fotonhámozó válasza mouser1 (#19766) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ahogy épp kívánja. 3:2-t használok általában, de álló képhez sokszor 4:3-t, "normál panohoz" 16:9-et, extra széleshez 2:1-et, művészieskedős / centrális téma / absztrakt esetén 1:1-t. Vágni nem bűn.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19781) FLx válasza jjeahh (#19776) üzenetére


FLx
addikt

Még 4:3 nagyon néha, de pl. a 16:9 nekem általában nem bejövős, mondjuk van aki meg szereti.

(#19782) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy egy áramszünettől kifingik egy utángyártott töltő? Vagy a töltőbe lett zárlat ami miatt áramszünet lett? Sony DSLR A390-nek töltöttem az akksiját tegnap utángyártott töltővel amikor egyszercsak áramszünet lett és legközelebb már nem működött a töltő.. Esetleg tudtok ajánlani valami jó töltőt helyette? (wpower töltőről van szó)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#19783) Lassú Víz válasza boff (#19782) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mindkét eset lehetséges. Használj túlfeszültség védős elosztót. Rendesebb elektronikai eszközökben benne van, azonban occó kínaiban nem biztos. Egy impulzus viszont játszva tönkre teszi a kapcsolóüzemű tápegységek egyenirányítóját és/vagy kapcsoló elemét.

Töltőt viszont nem tudok ajánlani :(

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19784) boff válasza Lassú Víz (#19783) üzenetére


boff
senior tag

:( Nem örülök mert tegnap szereztem be a gépet és a töltő igaz, hogy utángyártott de 2014 szeptemberi úgyhogy most vagy az elosztóba volt valami (De a telefon töltője simán működik benne), vagy tényleg azért mert utángyártott töltő és nem volt benne védelem és ezért.. Remélem valaki tud ajánlani egy boltot ahol kapni hozzá töltőt mert minnél sürgősebben kéne mivel használnám a gépet és lassan de lemerül. :W

(#19785) *Ropi* válasza boff (#19784) üzenetére


*Ropi*
félisten

Múltkor láttam valahol egy összehasonlítást az eredeti vs utángyártott iPhone töltőkről. Az utángyártottban ránézésre kb. feleannyi alkatrész volt, mint az eredetiben. A többit gondold hozzá...! ;)

Amúgy használt géphez is jár a gyári töltője: azzal mi van?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19786) boff válasza *Ropi* (#19785) üzenetére


boff
senior tag

Sajnos az utángyártottat tudták adni a géphez de én voltam a hülye, hogy nem kérdeztem meg, hogy mi van a gyárival.. Úgyhogy ez az én saram. :W

(#19787) goldb


goldb
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm szeretne fotót előhívatni megfelelő minőségben, ehhez tudnátok ajánlani egy helyet? A HP kreatív fotólabor képeivel meg voltam elégedve, de szeretnék egy szolidabb árkategóriásat megcéloztatni vele.
Megkérdeztem tőle, jpg képekről lenne szó, RGB színtérrel.

(#19788) *Ropi* válasza boff (#19786) üzenetére


*Ropi*
félisten

A helyedben utánanéznék, hogy nem kétszer vették-e (először észre, utána meg el) azt a gépet. ;)

(#19787) goldb: digilabor.net, sRGB-t fogadnak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19789) goldb válasza *Ropi* (#19788) üzenetére


goldb
tag

Köszönöm szépen, továbbítom az ajánlást! :R

(#19790) nagybá válasza nagybá (#19778) üzenetére


nagybá
senior tag

Erre valaki? :)

(#19791) mrmarkus válasza nagybá (#19790) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezek a lehetőségek vannak:

1.

2.

Én már többféle WPower akksit vásároltam és nem volt velük gond. A garancia is rendben van...

Freedom of Information

(#19792) mrmarkus válasza nagybá (#19790) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Természetesen az Ebay választéka is rendelkezésedre áll...

Freedom of Information

(#19793) nagybá válasza mrmarkus (#19792) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszi a választ! :)
Ebay-ről még nem rendeltem, szóval onnan félek is rendelni.

ui.: Ez most komoly? link

Ha igen, akkor azonnal rendelek is! :D

[ Szerkesztve ]

(#19794) mrmarkus válasza nagybá (#19793) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Senki sem született így, mindenkinek volt egy első rendelése... :D

Freedom of Information

(#19795) mrmarkus válasza nagybá (#19793) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez - mint láthatod - licitálós! Mutatja a hátralévő időt is...
Mire letelik a licit, ez is pontosan annyiba kerül majd, mint a többi! ;)

Inkább a fix árasakat nézegesd!

Freedom of Information

(#19796) Andrew31 válasza mrmarkus (#19795) üzenetére


Andrew31
senior tag

(Most már?) ez is buy it now.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19797) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

Pillanatnyilag kulfodon elek es nem ertek a fotozashoz, szeretnek egy gepet venni, leginkabb ujonnan. A keret 200-250 $. Tudom, ez nem sok, de lattam az uzletekben komolyabbnak latszo, markas gepeket is ennyiert (meg persze sokkal tobbert is...)
Turistakent szeretnek fotozni, fontos lenne a tajkep keszitesi kepesseg is (gondolom itt szelesebb latoszog kell) Fotoznek hetkoznapi dolgokat is es azert nem valami gagyi gepet szeretnek.

[link]

Ezek kozul tudnatok valamelyiket ajanlani? (250$ alatt...) Esetleg jo tanacsok, velemenyek jol jonnenek... :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#19798) schawo válasza jss (#19797) üzenetére


schawo
titán

[link]

Egyébként biztos, hogy egy bestbuyban akarsz fotós cuccot venni? Ritka szar a felhozatal, nincs valami rendes szaküzlet?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19799) schawo válasza jss (#19797) üzenetére


schawo
titán

Tessék, ez nyert is: [link] Olympus XZ-10

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19800) berobi78 válasza schawo (#19799) üzenetére


berobi78
tag

Vicces, hogy XZ-10 van írva, a képen pedig egy XZ-2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.