Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20851) Digger válasza tarnagy (#20850) üzenetére


Digger
senior tag

Tegyél bele gyorsabb memória kártyát!
Míg te bőszen nyomkodsz, ő nem győzi kiírni a kártyára a képeidet.
Próbáld ki a lehető leggyengébb felbontással és ha tud raw-ot, azt is kapcsold ki. Kicsivel később fog elfogyni a szufla.

(#20852) tarnagy válasza Digger (#20851) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Köszönöm szépen, a helyzetet tüzetes átvizsgálás alá veszem (mondhatni górcső alá :) )

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#20853) Digger válasza tarnagy (#20852) üzenetére


Digger
senior tag

Ha jól tudom per pillanat a UHS-I Class10 U3 a jelölésűek a leggyorsabb kártyák. A linkelt sem a leggyorsabb, mivel vannak 90-120 MB/s gyorsaságúak is.
Sőt!

[ Szerkesztve ]

(#20854) copass válasza tarnagy (#20850) üzenetére


copass
veterán

ez is doszt elég neki, ha így is akad, akkor más lesz a gond.
felesleges az izomkarikat belerakni horror áron, amikor úgy se tud annyival írni,olvasni a vázad.
SanDisk SDHC 8GB Ultra Class 10 UHS-1 40MB/s

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20855) Ricardo128 válasza copass (#20854) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ez így igaz. 20 MB/s kártyával is van 6-7 puffer (x133).

gölmétcsül ©

(#20856) Digger


Digger
senior tag

Az én gépembe extrém gyors kártya kellett a 4K videó miatt!

(#20857) copass válasza Ricardo128 (#20855) üzenetére


copass
veterán

a puffer nem mindegy bezony!:D 5dm2 egy alap sandisk cf 50mb/s van. a sorozat addig megy amíg nyomom neki és nem gondolkozik a váz egy szikrát se, majd 15-20 képnél már lassul rendesen...jah és raw 25-30mb körüliek.
1100D-m meg 3 kép után már gondolkodott, class10ultra-nal...
videózásnál kell az eszetlen nagy sebességű kártya.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20858) amulet válasza Digger (#20849) üzenetére


amulet
senior tag

Szerintem ne tedd tönkre, inkább megveszem :) mennyit kérsz érte? D7000-hez jo lehet :)

(#20859) tarnagy válasza copass (#20854) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Köszönöm a tanácsot,
DE:
azt írják, hogy "Kizárólag az SDHC bővítőhellyel rendelkező készülékekkel kompatibilis ( normál SD kártyahellyel nem kompatibilis)". Most a gépben egy microSD van adapterrel A kérdés az, hogy ez SD kártyahely vagy pedig SDHC kártyahely... Hogyan lehet ezt megállapítani??

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#20860) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Pardon, lejárt az idő a szerkesztésre, időközben utánanéztem a kezelési útmutatóban. Ott ez áll?

"Supported storage media
SD memory card / SDHC memory card (SDXC card cannot be used.)"
- no, most akkor ez SD avagy SDHC kártyahely lenne? Mert hogy sok más SDHC kártyánál nincs írva, hogy "SD kártyahelyen nem használható".
Potyára azért nem vennék egy drága kártyát...
S tényleg az lenne (esetleg) a hiba forrása, hogy microSD-t használok SD-adapterrel??

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#20861) copass válasza tarnagy (#20860) üzenetére


copass
veterán

mindkettőt tudja SD/SDHC. ezért zárják ki az SDXC-t.
microsd-sd adaptertől is lehet simán. vegyél egy olcsó sandisket és próbáld meg azzal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20862) *Ropi* válasza Digger (#20849) üzenetére


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20863) Digger válasza *Ropi* (#20862) üzenetére


Digger
senior tag

Köszi! :Y
A Panáról, ugyanez?
Az még fontosabb lenne! :K

(#20864) axillar


axillar
csendes tag

Sziasztok! Most vásároltam egy Olympus OM-D E-M10-et. Kerestem google-ben, de sehol nem találtam meg arra a kérdésre a választ, hogy a képek visszanézésénél melyik az a nagyítási szint ami 1:1-hez pixel szintet mutatja (remélem érthető :)). Mert a korábbi vázamnál ez a maximális nagyítás volt, de itt a 14x-es nekem csak egy interpolációnak tűnik.
Köszönöm!

(#20865) *Ropi* válasza Digger (#20863) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig elég egyszerű volt beírni a gugliba, hogy "Panasonic FZ1000 remote schema"... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20866) Digger


Digger
senior tag

A, S, M. Na meg a P tárcsaállás szépségei!
A fórumokon a kezdő kapkodja a fejét és csodálja a profikat, akik általában fikázzák az automata állásban fotózó kezdő amatőröket. Mert a profi természetesen M módban fotóz legtöbbet! Esetleg A vagy S félautomata módban, a komponált képtől függően.
Kérdem én a vér profiktól, hogy amikor M-re fordítják a tárcsát, melyik paramétert állítják be először? Itt is a blende vagy esetleg zársebesség az első amit beállítanak, pont olyan szempontok szerint, mint ahogy az A-ra, vagy S-re fordítják adott esetben a tárcsát, majd a másik forgatótárcsával az expozíciójelzőt segítségül hívva megkeresik a két érték egyensúlyát. Ebben az esetben az expozíció ki van egyensúlyozva és a fénymérés módjától függően lesz a kép világosabb vagy sötétebb.
Jó lenne, ha egy vagy több profi elmondaná a saját technikáját, néhány estre vonatkoztatva!
Például, hogy mikor milyen állásra állítja a fénymérőt. Ha például egy éjszakai városképet lő, akkor a gép által adott expozíció nem ad jó eredményt, mert a kiszámolt hosszú záridő miatt szinte nappali világosságú lesz a kép, ami nem természetes eredményt ad. Ilyenkor egyszerűen csak felülbírálod az expozíciójelzőt érzésre, vagy spot fénymérést használsz egy sötétebb, vagy világosabb részletre? Mikor használod a kiértékelő, a középre súlyozott és a spot fénymérést? Ilyenkor AF vagy MF-t használsz? Esetleg mi a technikája ilyen esetben az AF lock, vagy AE lock funkció használatának? Érdekelne, hogy menyire sűrűn használod ezeket a lock gombokat, szemben a félig lenyomott exponáló gombbal szemben!

(#20867) Digger válasza *Ropi* (#20865) üzenetére


Digger
senior tag

+1 köszönet! :R

(#20868) Lassú Víz válasza axillar (#20864) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van benne egy 345600 képpontos kijelző, 3:2 aránnyal azaz egy 480*720 felbontású LCD. A gép 4608*3456 képpontos képet készít, tehát 3456/480=7,2 a pixel szint.

(#20866) Digger:
Nem vagyok profi, de szoktam M módot használni. Rekeszt beállítom az elvárt mélységélesség szerint, záridőt ahhoz, hogy ne legyen bemozdulás, és az ISO-t meg hozzáemelem amennyire muszáj. Pl. ilyen helyzet volt amikor az aquincumi múzeumban két hagyományőrző gladiátor csépelte egymást, én meg ültem a tér szélén egy teleobjektívvel.
Fénymérést majd a gyakorlat meg a tapasztalat megmutatja. Nem mindig igaz a 18% középszürke, vannak gépek, illetve motívum programok amik felismerik a kép karakterisztikáját és ahhoz átlagolják a fényt. Viszont ha spotot akarsz mérni, akkor azt tényleg egy 18%-os szürke felületen kellene. Ha kipróbálod mit kapsz egy fekete és egy fehér pólón spot méréssel, rögtön látni fogod a különbséget.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20869) copass válasza Digger (#20866) üzenetére


copass
veterán

én Tv-zek szinte mindíg, így nem lesz bemozdult képem. annyi!:D auto iso vagy ha kell akkor egy fix érték és csak tekergetem a zársebességet...
Av-nél már neccesebb mert akkor ugye rekeszt tekergeted és ahhoz dob neked egy zársebet, ami általában xar lesz. mert honnan tudja hogy neked mi az ami nem mozdul be...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20870) cigam válasza Digger (#20866) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem vagyok profi, de téma válogatja.

Pl. gyors mozgásoknál a gyors záridőt kézzel adod meg. Így tudod a sportolók mozgását "befagyasztani", a rekeszt meg hozzálövi az elektronika.
Mikor a mélységélességgel akarok játszani, értelemszerűen a rekesszel játszok, és az automatika csapja hozzá a szükséges záridőt.
Az obin is sok múlik (pl. stabilizátor, fényérzékenység), és az ISO tekerésével is rásegíthetek, hogy az elektronika eltalálja a megfelelő értéket. (Adott mélységélességhez kevés a fény, de nem tudom kitartani a hozzá tartozó expó időt, akkor feltekerem az erősítést (ISO), és máris csökkenhet a záridő.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20871) jjeahh válasza copass (#20869) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Av-nél már neccesebb mert akkor ugye rekeszt tekergeted és ahhoz dob neked egy zársebet, ami általában xar lesz. mert honnan tudja hogy neked mi az ami nem mozdul be..."

És ha portrénál dob neked egy F22-es rekeszt vagy az auto iso egy 3200-as értéket, amikor meg tudnád oldani 1600-al is, az nem xar? Nagyon témafüggő ez, én pl. az esetek 99%-ában A módot használok, néha meg ha a téma megköveteli, akkor M módot :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20872) axillar válasza Lassú Víz (#20868) üzenetére


axillar
csendes tag

Köszi! Vagyis akkor ilyen nézet nincs. Csak 7x, 10x és 14x-es nagyítás van, pedig nagy segítség tud lenni kis mélységélességű fotóknál. Azt hittem van esetleg erre egy gomb.

(#20873) copass válasza jjeahh (#20871) üzenetére


copass
veterán

nem, mert értek hozzá!:D ha túl hülyeséget dob, akkor tekerek zárseben és már helyben is vagyok.
iso meg nem érdekel. 5000-ig van színdinamikám...csak legyen meg a pillanat. az fontosabb nekem!:D
tapasztalatom szerint, Av ritka hülye zársebeket tud górálni ám auto iso-val. mert lenyomja az iso-t aztán kűd hozzá egy 1/50-et...
Magic Lantern AutoExposure-ja viszont "aránylag" használható, mondhatni üveghez belövöd miket engedsz meg neki és azokat dobálja neked. persze ki kell kísérlezni, hogy mit merre...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20874) Byk01 válasza copass (#20869) üzenetére


Byk01
senior tag

én Tv-zek szinte mindíg

A kérdező a fotózás gyakorlati mikéntjére volt kíváncsi, nem arra, hogy a tévé előtt töltöd az idődet :P ;]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20875) jjeahh válasza copass (#20873) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Av ritka hülye zársebeket tud górálni ám auto iso-val. mert lenyomja az iso-t aztán kűd hozzá egy 1/50-et..."

Nosza, akkor cserélhetünk rendszert, mert nekem pont erre van szükségem :Y :DDD Panán azért nem használok auto iso-t, mert az egekbe tolja és közben szügségtelenül rövid záridőket dob :DDD Iso5000-et meg eddig csak a sony A7s-en használtam, mert azon nem zizis :D Tehát dióhéjban: ahány felhasználó, annyi szokás és minden gép másképp viselkedik, nem lehet csak úgy kijelenteni, hogy a TV vagy S mód a tuti mindenre, az A meg szar :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20876) Zozzant


Zozzant
addikt

Pentax TaV mód, sebességet blendét állítani, iso-t hozzá állítja és lehet iso max-ot állítani.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20877) faki_ válasza Zozzant (#20876) üzenetére


faki_
senior tag

Úgy emlékszem, K-30-nál az "Auto ISO"-t is lehet paraméterezni, pontosabban hozzá a zársebességet (gyors, normál, lassú), Fujinál pedig meg lehet adni konkrétan a használandó leglassabb záridőt (természetesen mindkét esetben az ISO határok mellett).

(#20878) jjeahh válasza faki_ (#20877) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ilyen ficsőröket belerakhatnák már minden vázba, meg M módnál az expókorrekciót is :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20879) faki_ válasza jjeahh (#20878) üzenetére


faki_
senior tag

Pentaxnál úgy rémlik volt, de sose használtam, Fujinál kellene, de nincs. :)

(#20880) jjeahh válasza faki_ (#20879) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam konkrétan az expókorrekció az, amin a legtöbbször állítok, így sosem értettem az M mód mitől "full manuál" mód, ha pont ez a ficsőr full automata benne :DDD Ennyi erővel lehetne expókorrekció prioritás mód a neve, mert kb. annyira manuális, mint az A mód ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20881) jjeahh válasza jjeahh (#20880) üzenetére


jjeahh
nagyúr

upsz, kicsit megkevertem, a lényeg úgyis lejön mindenkinek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20882) Pityu. válasza jjeahh (#20880) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt én sem értettem sosem M módban miért nem állítható az Expozíció korrekció.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20883) Lassú Víz válasza Pityu. (#20882) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mert csak automata ISO-nál van értelme. Mondjuk az meg benne van, de így csak korlátozottan használható. Egyébként korrigálod az expót ahogy akarod a rekesszel, a zárral vagy az ISO-val :)

(#20880) jjeahh: ez totális baromság, de látom te is rájöttél. :D A full manuál éppen attól az, ami, hogy tényleg mindent te állítasz. ISO-t, zárat, rekeszt.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20884) copass válasza jjeahh (#20875) üzenetére


copass
veterán

fényképezőgépeknél átlalában így megy!:D
mi a legfontosabb egy képnél?
hogy éles legyen a főtéma.
azt pedig a legegyszerűbben zársebbel tudod kezelni és Tv-ben a legegyszerűbben.
Mert az sose gond hogy túl sok a zárseb, de ha kevés az már igen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20885) Digger


Digger
senior tag

Örülök, hogy a kérdésem egy kicsit felkavarta az állóvizet! :)
Az alap blende/zársebesség/ISO dolgokkal meg a PASM tárcsaállás használatával tisztában vagyok, csak az érdekelt volna, hogy aki például többet használja általában az A módot, az az M módra tekerve vajon a blendét állítja először (megszokásból) és hozzá a zársebességet?

Kérdi itt valaki, hogy az M módban miért nincs expozíció korrekció, amire szerintem csak az lehet a válasz, hogy mert itt te magad korrigálhatsz az idő vagy a blende (és ISO) értékének a javára. De tényleg! A gép hogyan valósítja meg az expókorrekciót? Ha valamelyik félautomata módban (S vagy A) korrigálok, akkor a gép valamelyik értéket fogja változtatni az idő vagy a blende közül? Azt láttam, hogy az EXIF adatok között a gépen beállított értékek mellett az expókorrekció is szerepel, de hogyan van ez megvalósítva?

[ Szerkesztve ]

(#20886) Lassú Víz válasza Digger (#20885) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"A gép hogyan valósítja meg az expókorrekciót? Ha valamelyik félautomata módban (S vagy A) korrigálok, akkor a gép valamelyik értéket fogja változtatni az idő vagy a blende közül?"

Nyilván azt, amelyiket nem fixáltad. De ha engeded az auto ISO-t is, akkor bonyolultabb a helyzet, és típusonként is eltérő lehet a viselkedés. Van gyártó ahol te magad tudod programozni a gép viselkedését, van amelyik A módbanaz 1/ekv. gyújtótávolságot tartani akarja az ISO emelésével, amíg tudja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20887) faki_ válasza Digger (#20885) üzenetére


faki_
senior tag

"Kérdi itt valaki, hogy az M módban miért nincs expozíció korrekció, amire szerintem csak az lehet a válasz, hogy mert itt te magad korrigálhatsz az idő vagy a blende (és ISO) értékének a javára."

Konkrétan egy helyzetben lenne rá szükségem, amit gyakran használok. Manuális objektív és manuális vaku: beállítom a rekeszt, a záridő fix (a leggyorsabb kell nekem, amit még a vakuszinkron enged), így az ISO-val kell belőni a helyes expót. A gép vaku nélkül számol, de kb. már tudom, hogy ez általában mennyi felesleges pluszt jelent. Ha ezt be tudnám állítani, mint expókorrekció, akkor hagyhatnám az Auto ISO-t, lényegesen könnyebb dolgom lenne.

Sokat nem értek hozzá, de nem csodálkoznék rajta, ha ez egy kétbites változtatás lenne a szoftveren. Kényelmet és gyorsabb használatot jelentene számomra, de persze nem gondolom, hogy erre szükséges felkészíteni alapból egy ilyen kategóriás gépet. Helyette kiegyeznék egy ISO tárcsával is... :D

(#20888) jjeahh válasza copass (#20884) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha kevés sem mindíg gond, főleg, ha statikus témád van, esetleg állványod vagy stabid :) Az élességet meg a zaj és ezzel járó zajszűrés is rontja, persze nem annyira mint ha bemozdulna :D No de mindegy, csak nem értem miért erőlteted ezt a záridő dolgot, nem mindenki sportfotós :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20889) copass válasza jjeahh (#20888) üzenetére


copass
veterán

egy bemozdított képet semmivel se tudod "feljavítani". azért fontos csak.
1/125 alatt én szinte alig vagyok, mindegy milyen témát lövök.2.8/40mm 5dm2-vel. 70-200-nál azért már kell 1/200-320-500 is. semmi sportfotó, emberek, sétálnak ilyenek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20890) jjeahh válasza copass (#20889) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem ez a záridő határ 1/10 ekv. 100mm üveggel olympus kéttengelyes vázstabival, stabi nélkül 1/40, az alatt nálam sincs élet :D Ahány ember, annyi szokás, mondtam én... :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20891) copass válasza jjeahh (#20890) üzenetére


copass
veterán

statikus témára, tehát nem ember meg ilyenek. az bemozdul neked akármilyen stabival is, mert az ember mozog, lélegzik, ficereg, pofákat vág, pislog!:D
28-135 is usm-el 135ös végen stabilval varrógépet meglőttem 1/50-ön úgy hogy éles lett.
de kinek mi, meg eszköz függő is ez.
én alapban a reciprokszabályt megszorozom kettővel vagy többel!:D az a tuti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20892) Lassú Víz válasza faki_ (#20887) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudom mit használsz, már elég régi gépeimen is egy gombnyomás után tudom tárcsával állítani az ISO-t. A manuális vaku azt is jelenti, hogy fix a kulcsszáma? Vagy nem fix, de gyenge a feladatra, és emiatt mindig 100%-on villan? Mert inkább avval kellene expozíciót állítani.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20893) faki_ válasza Lassú Víz (#20892) üzenetére


faki_
senior tag

Nem bonyolult állítani az ISO-t (X-E1), csak ezen kívül szinte mindig automatán van és megszoktam, hogy nem kell vele foglalkoznom, nevezhetjük lustaságnak vagy kényelemnek is. :B

A vakun is tudok állítani, de az eredeti "probléma" szempontjából ez szerintem mindegy, csak a hiányzó expókorrekció mértékét változtatja.

Hogy jobban érthető legyen, miért is jutott eszembe ez a hiányzó lehetőség: egy 90mm makróobiról van szó, amit alapból nehézkesen tudok kezelni 1:1 leképezés és F11-16 környékén. Fény kevés, mélységélesség kicsi. A vakuvillanás egy maszek csőszerűségen jut el a szükséges helyre, egyelőre fix hosszal, de az objektív hossza elég sokat változik a leképezés függvényében, ezt is próbálom kisebb mozdítással korrigálni. Az EVF gyenge fényben már alkalmatlan a pontos fókuszálásra, ezt kompenzálom az adapteren lévő lock-open gyűrűvel (kb. mint a preset), mert szerencsére FD a bajonettje. Szóval küzdök, küzdök és látom, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha itt is használhatnám az Auto ISO-t. Na mindegy, már tervbe van egy körvaku vagy ledes akármi, az talán kicsit egyszerűsíti a helyzetet.

(#20894) *Ropi* válasza copass (#20873) üzenetére


*Ropi*
félisten

5D2-nél nem lehet beállítani a "safety shift"-hez (legyen az akár az auto ISO is) a minimális zársebességet?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20895) copass válasza *Ropi* (#20894) üzenetére


copass
veterán

ááá ilyen extrák 6D-n vannak, elég buta a váz maga, még auto iso limit sincs benne...1100D-n meg van!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20896) *Ropi* válasza copass (#20895) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az 5D3 tudja, az 5D2-ben nem voltam biztos: ezek szerint jól gondoltam.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20897) copass válasza *Ropi* (#20896) üzenetére


copass
veterán

ML AutoExposure viszont tudja!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20898) *Ropi* válasza copass (#20897) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20899) copass válasza *Ropi* (#20898) üzenetére


copass
veterán

ML nélkül utálnám az 5Dm2-őt..kellett nekem megszokni 1100D-n!:D
ez az AutoExposure amúgy tényleg nem piskóta, elég szépen lehet skálázni hogy mit és merre engedsz neki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20900) *Ropi* válasza copass (#20899) üzenetére


*Ropi*
félisten

Főleg, ha ki van kapcsolva: nem szeretem, a a váz önálló életre kel. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.