Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20051) .DLL válasza Tikakukac (#20050) üzenetére


.DLL
veterán

Bp-en a felújított villamos megállókban elég jóminőségű LED világítás van, ha ennyire sima ügy a kapcsolatteremtés, akkor keresd fel a BKV-t vagy a Fővárost, hogy kik és honnan rendelték bele a LED-szalagokat. ;) Tényleg, még a bőrszín is teljesen jó, a színes ruhák élénkek, még én is meglepődtem.

(P.H.)

(#20052) Tikakukac válasza .DLL (#20051) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami BKV-s rokonom van anyai ágról ilyen lótifuti pozícióban majd rákérdezek, minden megoldható, emiatt utálom és kedvelem ezt az országot többek között :DDD

Köszi a tippet, már lett közben németben is valami elég finom led-es cég ahová barátomék küldenek le programozott elektronikát, meglátjuk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20053) Echo57


Echo57
csendes tag

Üdv! Van egy Nikon D3200 vázam, és ismerősömnek van egy Celestron Ultima 80 teleszkópja, az lenne a kérdésem, hogy milyen adapterrel tudnám a kettőt összekapcsolni?

(#20054) cidalain válasza cidalain (#20048) üzenetére


cidalain
veterán

Fujifilm Finepix A820
Ilyet csinál:
link1
link2
link3

Az első kettő egymás után készült. Először a rossz, aztán sikerült egy jót.
Olyan lehet hogyha elromlik akkor egyszercsak magától megjavul 1-2 kép erejéig, majd újra elromlik?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#20055) copass válasza cidalain (#20054) üzenetére


copass
veterán

döglik a szenzor, nem tudsz vele mit kezdeni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20056) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Van egy Fujinon 55-ös manuális m42-es obim, a problémám az, hogy van a menetes oldalán egy pöcök és a rekeszt csak a pöcök benyomvatartása közben lehet állítani és ha felteszem a vázra az obit ez a pöcök ugye nem nyomódik be és nem tudom állítani a rekeszt. Erre van ötlete valakinek, hogy lehetne normálisan megoldani? Előre is köszi! :R

(#20057) Balinov válasza boff (#20056) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, vaz ismeretenek hianyaban erosen talpas saccografos lenne minden ajanlat. Milyen vazhoz lenne pontosan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20058) copass válasza boff (#20056) üzenetére


copass
veterán

peremes adapter kell, vagy leragasztod a pöcköt valahogy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20059) boff válasza Balinov (#20057) üzenetére


boff
senior tag

A390-hez használnám M42 átalakítóval. (Átalakító van a Helios miatt.)

(#20058) copass

Leragasztáson már én is gondolkoztam csak ki kell találni, hogy hogy lehet tartósan megoldani.

(#20060) *Ropi* válasza Tikakukac (#20052) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tudsz jó forrást arra én is kíváncsi vagyok, mert én is építenék magamnak ezt-azt. ;) :D

Egyébként ami problémát látok a rendszerben: csak nagyon nagy tételekben lehet rendelni, így magánemberként nem éri meg, csak ha többen összeállnak a minimális rendelési limit eléréséhez.

(#20053) Echo57: T2 - Nikon adapterrel.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20061) Tikakukac válasza *Ropi* (#20060) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van akkor lesz az kicsiben is. De szétnézek kint első körben :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20062) *Ropi* válasza Tikakukac (#20061) üzenetére


*Ropi*
félisten

:K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20063) szasza_1


szasza_1
senior tag

Próba képpen vennék egy villanj körte szettet. Egyáltalán érdemes ilyesmit venni, vagy még próbálkozni is kevés. Használt piacon mennyire eladhatok az ilyenek? Nem igen láttam ilyen hirdetést.
Melyiket ajánlanátok? Állítható teljesítményűt, vagy inkább ezt a villanj körtét? Vagy annyira kicsi ezeknek a teljesítménye, hogy nem is érdemes szabályozni?
Illetve a szettet arra is használnám (leginkább arra), hogy videózásnál egy picit az arcot derítsem, egy erre megfelelő égővel. Amúgy videózásnál derítésre áteresztő ernyőt (amit adnak hozzá) vagy reflex (pl ezüst) ernyőt használnátok?
Ha itt van valakinek eladó hasonló (vagy egy picit drágább, rendes stúdió vakus) szettje, nyugodtan írjon...

(#20064) .DLL válasza szasza_1 (#20063) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyjából egy árban van így a szabályozhatót.

(P.H.)

(#20065) matyi012345 válasza szasza_1 (#20063) üzenetére


matyi012345
őstag

Ilyen kis különbségnél mindenképp a szabályozhatót érdemes venni. Mcgoatnél vagy ebayen van nagyobb teljesítményű körte is, 68 és 100Ws ha jól emlékszem, ezek is mind szabályozhatóak. Derítésre áteresztőt használnék inkább, viszont azt nem tudom milyen e27-es foglalatú égőt szeretnél rakni bele. Nemrég volt belinkelve magasabb CRI értékű LED cucc ami nem lehet rossz. Használtpiaca pörög a körtéknek, sokan keresnek és sokan adnak el, úgyhogy ha mégsem tetszik el fog menni gyorsan.

(#20066) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Canon SX230HS-hez kellene gyorsba szereznem 2-3 db akkut, külföldi út miatt, ebayre már nincs időm.
NB-5L kellene hozzá, melyik magyar oldalt javasoljátok tapasztalat alapján ahol elfogadható teljesítményt tud az utángyártott akksijuk?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20067) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kapott egy használt Canon S2IS típusú gépet . Nem kapcsol be ,semmi életjelet nem ad. A kérdésem az lenne ,hogy érdemes-e egy ilyen gépet javíttatni,vagy nem éri meg a lehetséges szervíz költségeket sem? Előre is köszönöm a válaszokat!:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#20068) copass válasza GoTReX (#20067) üzenetére


copass
veterán

nagyon régi cucc már, nincs értelme. szerintem szervízt se talána rá.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20069) A Zéé válasza GoTReX (#20067) üzenetére


A Zéé
addikt

érhet a gép nagyon jó indulattal 8-10k-t, ha hibátlan állapotban van. Ha nem kapcsol be, akkor ki kell rakni a polcra dísznek vagy leadni elektronikai hulladéknak. Opciósan választhatsz.

Just a simple Lineman...

(#20070) freelanced


freelanced
addikt

Hello! A Samsung NX300-hoz mellékelt Lightroom szoftverről mit lehet tudni? Teljes értékű szoftvernek/ licensznek számít, termékkulccsal együtt? Tehát egy rendes szoftvert kapok vagy esetleg valami speciális verziót ( pl Lite stb.)? Maga a termék átruházható, vagy kapcsolatban áll a fényképezőgéppel?

Köszönöm!

Üdv,
Freelanced

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20071) copass válasza freelanced (#20070) üzenetére


copass
veterán

persze hogy teljes, de szoftvert nem adhatsz el. elvileg, de punióban asszem lehet eladni,de elég körülményes. vásárláskor a tiéd lesz, tehát, ha eladod a gépet, attól még az LR maradhat nálad.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20072) sideburns válasza freelanced (#20070) üzenetére


sideburns
aktív tag

Eladható a Lightroom a fényképezőgéptől függetlenül.

(#20073) Vyndree válasza freelanced (#20070) üzenetére


Vyndree
őstag

Januárban feltettem az olx-re az NX minihez kapott Lightroom-om 18-ért, három napon belül elvitték. Lehet szerencsém volt, lehet többet is kérhettem volna érte. nem tudom.

(#20074) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm a gyors segítséget! Egyébként a 4-es verzió mennyivel számít gyengébbnek mint az 5-ös? Lemaradnék bármilyen fontos funkcióről? A kulcs egyszer aktiválható egy fiókra? Vagy olyasmi mint a Windows, hogy többször is aktiválható ha ujratelepited?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20075) *Ropi* válasza freelanced (#20074) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sok új funkció van a v5-ben, meg a zajszűrése is fejlődött. Két gépre telepíthető és használható a termékkulccsal.

(#20073) Vyndree: 40.000 Ft volt átszámolva a v4 akcióban, amikor én vettem 2 éve az Adobe Store-ban, ahhoz mérten korrekt ár.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20076) freelanced válasza *Ropi* (#20075) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ! :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20077) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, Win7 ala a GIMP-et hogy lehet ugy telepiteni, hogy ne a program files-ba akarja magat felrakni, hanem egy adott, mas helyen levo mappaba?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20078) copass válasza Balinov (#20077) üzenetére


copass
veterán

portable verziót szedjél le, odarakod ahová akarod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20079) Balinov válasza copass (#20078) üzenetére


Balinov
félisten

az van mar, csak a ceges laptopon valtoztattak a GP/UAC-n igy most mar tudok egyket olyan sw-t is telepiteni, amibol korabban csak a portable ment.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20080) pibácsi válasza Balinov (#20079) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Lehet, hogy már megoldottad a telepítést, de amikor feladja, hogy a program fájlokhoz akarja telepíteni, akkor ott ki lehet jelölni más helyet is, így pl. az általad kijelölt meghajtón is a helyet. Nem muszály a "C"-re tenni. És oda fogja tenni. Attól az még működni fog.

Üdv. Pibácsi

(#20081) Balinov válasza pibácsi (#20080) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, koszi a tippet, sajna reggel ota nem tudtam vele foglalkozi, de idokozben volt group policy update es megint nem tudom meg a telepitot sem elinditani. Marad a mar hasznalt portable verzio.

Erdekes amugy, 2.8.8-at probaltam, de ott csak a nyelvet engedte a win-es installer kivalasztani, celmappat nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20082) pibácsi válasza Balinov (#20081) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Azt nem az elején kell, hanem, amikor elindítod a lépéseket és feladja, hogy hova telepíti. Általában a project fájlt adja fel és itt lehet megváltoztatni. Az elején csak a nyelvet kérdezi meg.

Ü. Pibácsi

(#20083) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok,

a Panasonic FZ45 típusú fényképezőgépemen már régebben is kicsit akadozott a manuális beállításhoz tartozó tekerő, egy ideje viszont már az ON/OFF gomb és a zoom tekerő is vacakol: akad, csúszik, minden baja van.
Bevittem egy szervizbe, ott azt mondták, hogy jó eséllyel "switch blokk" hiba, amit nem lehet javítani, cserélni kell, melynek ára 24-27 ezer Ft.

Ez tényleg így megy? Más nem okozhatja a problémát? Nem elég "megolajozni"? :D

Köszi,
Tamás

(#20084) GoTReX válasza A Zéé (#20069) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a válaszokat.:)Akkor kuka.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#20085) Lassú Víz válasza tommyx (#20083) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem elég "megolajozni"?

De. Azt tudtad, hogy 5000 expónként az olajfilmet is cserélni kell benne?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20086) Byk01 válasza Lassú Víz (#20085) üzenetére


Byk01
senior tag

Troll ON
Nem tudtad, hogy ez digitális gép, nem filmes? :DD
Troll OFF

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20087) looser


looser
addikt

Sziasztok! Totál kezdő vagyok fotós témában. Néhány órája vettem egy Nikon Coolpix L830 gépet és lőttem pár fotót. Még nem lettek áttöltve számítógépre, szóval lehet, hogy végül nem lesz gond...de...azt tapasztalom, hogy a kijelzőn látható képnél - lövés előtt, befókuszált kép - sokkal világosabb lesz az, ami végül elkészül. Ez szabályozható? Mi ennek az oka?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20088) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! Van egy fuji hs50ex gépem, és ma szomorúan tapasztaltam, hogy külső vakuval rózsaszínes, lilás képeket készít...Ez vajon miért lehet? Megsérült volna az érintkező? Múltkor sajnos túl szorosan lett ráhúzva, ez árthatott neki? Ha igen, akkor magán a gépen a papucs sérült, vagy a külső vaku? Sajnos nincs másik vakum, h kipróbáljam...:/

(#20089) *Ropi* válasza lsebestyen (#20088) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért van, mert a vaku egyáltalán nem vagy hibásan közli a vázzal a fehéregyensúlyát és emiatt a váz hibásan állítja azt be. Egyszerűbb kézzel beállítani a helyszíni fényviszonyokon kikísérletezett Kelvin értéket.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20090) lsebestyen válasza *Ropi* (#20089) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hmm, köszi, erre én is gondoltam, állítgattam is, de csak hangyányit lett jobb...Azon is gondolkoztam, hogy vajon eddig is ilyen volt-e de nem rémlik :DDD Régebbi képeket majd előveszem, aztán kiderül. Igazából csak a fehér színeken vehető észre. Amúgy a vaku ilyen, legegyszerűbb külső vaku kb.

(#20091) *Ropi* válasza lsebestyen (#20090) üzenetére


*Ropi*
félisten

A váz fehéregyensúlya mire lett állítva?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20092) Lassú Víz válasza lsebestyen (#20090) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem ez manuális, és nem kommunikál a vázzal. Illetve a Fujival nem. Egyértelműen vaku vagy napfény fehéregyensúlyt kell állítanod a vázon. Ha tudod kelvinre is, akkor 5600.
Szerk: Még valami, ha nincs automata módja akkor a távolság függvényében a rekeszt is állítanod kell, a zársebességet pedig a váz által adott vakuszinkron szerinti értékre.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20093) lsebestyen válasza *Ropi* (#20091) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi a válaszokat! Este az ágyban gondolkoztam a dolgon, aztán eszembe jutott, hogy jó nagy marha vagyok, mert a fehéregyensúly auto-n volt, és ez zavart meg (meg a pia :P ) Ugyanis én nagyrészt egyénin szoktam hagyni és mikor bekapcsolom egyből kéri hogy adjam meg az új fehéregyensúlyt és akkor beállítom megint. Szóval ez FAIL volt :DDD Amúgy Kelvint sajnos nem lehet állítani, van viszont fehéregyensúly eltolás, ezzel is egész jól lehet variálni amúgy. Szóval most minden király...:) :R

ps.: és mint kiderült tegnap nem a fehéregyensúlyt állítottam hanem a fényérzékenységet... :F De mára kipihentem magamat.

[ Szerkesztve ]

(#20094) VásRló


VásRló
tag

Ha szeretnék termékeket fotózni fehér háttérrel, mit használjak háttérnek?

Vakut érdemes használni, vagy inkább lámpát?

(#20095) *Ropi* válasza VásRló (#20094) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ha szeretnék termékeket fotózni fehér háttérrel, mit használjak háttérnek?"

Mégis milyen és mekkora termék? A4-es lap ---> fehér lepedő...

"Vakut érdemes használni, vagy inkább lámpát?"

Ha zöldes / lilás / sárgás fehéregyensúlyt akarsz akkor lámpákkal, ha teljes spektrumú normálisat, akkor vakukkal. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20096) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

olyan kérdésem lenne -lehet hogy full amatőr a kérdés :) de nem tudok megoldást lelni rá- hogy: van nekem egy fuji s5800 -igen nem mai darab- fotómasinám, és amikor lemerül az akku benne kiveszem újratöltöm, de mindig elfelejti az óra ill. minden alapbeállítást és állíthatom be az első lépéstől fogva..... van erre valami megoldás, hogy ne legyen ez? van ennek is talán valami belső elem része, mint pl. a számítógép alaplapban? ha igen milyen való bele? és nehéz cserélni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20097) *Ropi* válasza zsolt19900 (#20096) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha elolvastad volna a használati utasítását akkor tudnád, hogy ez normális működés: csak 24 órán át képes megtartani az óra beállításait, ha nincs benne akku. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20098) zsolt19900 válasza *Ropi* (#20097) üzenetére


zsolt19900
őstag

erre a kutya se gondolna :) régebben mintha tovább is megtartotta volna :) kösz kösz

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20099) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Na, megoldottam a lencsevédős sapka problémámat, igaz, múlthét szombaton először a 220 voltoz mentem be, de ott csak egy 52 colos sapkát tudtak rá adni. De aztán csütörtökön benéztem a Media Marktba is, és kiderült hogy után rendelhetős a sapka, viszont a 220 voltba azt mondták, hogy ezt már azért nem gyártják mert régebbi darab. A jó hír viszont az 1735 forintba kerül egy darab Samsungos lencsevédő sapka, szóval 2 db-ot rendeltem belőle, igy jóval olcsobb mint az eBayen :)

Szerk : Véletlenül nem tudjátok, hogy egy ilyen 1 lábú stativot/állványt hol tudnék beszerezni ? Mert haverommal klipeket forgatunk, és ahhoz jól jönne egy ilyesféle kiegészitő, igaz 3 lábú állványa az van, de azt meg nem olyan könnyű mozgatni. Remélem értitek hogy miről beszélek :F :F

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#20100) *Ropi* válasza Dyrtyho (#20099) üzenetére


*Ropi*
félisten

Monopodnak hívják, de nem fogja megmenteni a világot, ne várd tőle! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.