Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19801) schawo válasza berobi78 (#19800) üzenetére


schawo
titán

Ez csak egy árösszehasonlító oldal. Nem kell semmin meglepődni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19802) jjeahh válasza berobi78 (#19800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

végülis ez jó, mert lehet xz-2-őt kapsz xz-10 áráért nem? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19803) jss válasza jjeahh (#19802) üzenetére


jss
aktív tag

Na igen, ebbol alaposan lejott, hogy nem vagyok igazan felkeszult a temaban.
Viszont nem szivesen rendelnek a netrol, imkabb szemelyesen vennem meg, valahol a kozelben. Esetleg ebbol a valasztekbol valami?

[link]

:U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#19804) jjeahh válasza jss (#19803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem igazán látok jobbat az oly-nál :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19805) FLx válasza jss (#19803) üzenetére


FLx
addikt

Miért nem rendeled b&h photo-ról vagy amazonról? Simán vissza tudod küldeni ha bármi gáz lenne. 10x ilyen drága cuccokat is simán megrendeltem tőlük.

(#19806) schawo válasza jss (#19803) üzenetére


schawo
titán

Ezek ott vannak Torontóban. Jó kis outlet, innen érdemes vásárolni.
Nikon P330 [link]
Canon S200 [link]
Fujifilm XQ1 [link]

A esetleg valahogy belefér, akkor a Fuji a legjobb. Ha nem, akkor a Nikon, ha valamiért mégsem lenne szimpatikus, akkor a Canon is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19807) schawo válasza schawo (#19806) üzenetére


schawo
titán

És jók az árak. 54000 forintnyi kanadai dollárért nagyon jó vétel a P330, még ha csak 5% is az ÁFA.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19808) jss válasza schawo (#19807) üzenetére


jss
aktív tag

Ertem, utana jarok a gepeknek.
Ma beestem egy uzletbe, ahol rengeteg komoly gepet arulnak es van nehany hasznalt is:

Sony A100 18-70 195$
Nikon AF-D 24-85 250$
Nikon D 3000 18-55 250$
Canon 40D 250$

Ezek esetleg? Egyaltalan, erdemes hasznalt gepet venni ennyiert ebben a kategoriaban, vagy inkabb az ujat javasoljatok? Letezik olyan, hogy egy hasznalt gep szemre jol mukodik, de az elektronikai reszei (pl;: CCD, CMOS) mar elfaradtak, elhasznalodtak a sok hasznalattol? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#19809) FLx válasza jss (#19808) üzenetére


FLx
addikt

Szemre jól működik az nem mond sokat. Tükrös gép esetében minimum expo számot nem árt nézni.

[ Szerkesztve ]

(#19810) schawo válasza jss (#19808) üzenetére


schawo
titán

Hú, ezek mind nagyon hitvány vackok a távoli múltból.

D3000 trágya, 40D sorozathibás

Ennyi pénzért vannak jó használt DSLR-ek, MILCek, de nem ezek azok. Azokat ebayen keresd.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19811) jss válasza schawo (#19810) üzenetére


jss
aktív tag

Aha. Akkor inkabb azok kozul az ujak kozul valasztok, amiket javasoltatok. Mennyire konnyu egy kezdonek azokkal fotozni? Mennyire alkalmasak azok tajkepek keszitesere (mar amiket turistakent szokas loni...)?
Az fontos, hogy CCD helyett CMOS legyen? Es alapvetoen, egy valasztasnal mi az ami ma mar elvart tudas egy nem gagyi gepnel?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#19812) *Ropi* válasza schawo (#19810) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ezt így nem jelenteném ki, valószínűleg már említettem: 6 éven át 40D-kkel fotóztam esküvőket. ;) Valóban vannak zárhibás darabok köztük, de egyrészt zárat 10-15k-ért kapsz hozzá E-Bayen, másrészt ha még az eredeti zárja van benne és azzal elketyegett 30-40k expót akkor el fog még egyszer annyit legalább. Való igaz, hogy fapadosnak tűnik, mert sok mindent nem tud amit a mai újabb fejlesztésűek igen, viszont a strapabírósága és a dedikált funkciógombjai miatt még mindig inkább azt venném mint egy 3 számjegyes újabbat, ami abból a pénzből kijönne. ;) A fotózást megtanulni tökéletes váz: pontos expóval még az ISO 3200-a is használható.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19813) schawo válasza *Ropi* (#19812) üzenetére


schawo
titán

Egy pucér 40D váz nem ér meg 60ezret. Egy 5% áfás országban meg különösen nem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19814) *Ropi* válasza schawo (#19813) üzenetére


*Ropi*
félisten

Alkudni tudni kell... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19815) Byk01 válasza schawo (#19813) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem 60k, csak 55. Kanadai dollárról van szó.
Csak pontosítás, nem tudom, annyit ér-e, és mennyi ott az ÁFA.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19816) schawo válasza Byk01 (#19815) üzenetére


schawo
titán

Csak fejben számoltam át, nem szándékoztam nagyon pontosra. 55-ért sem éri meg, ez a lényeg. USD-ből 70ezer lenne átszámítva :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19817) jancsika45


jancsika45
újonc

Segítség kell?
Filmfelvétel közben lemerült az akksi. A fájl 1.3 Gb nem engedi kimásolni a fényképezőgépről!
Hogyan lehet lezárni utólag, vagy átmásolni sz.gépre? Nikon cpplpix 810
Köszi: János

(#19818) *Ropi* válasza jancsika45 (#19817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vedd ki a gépből a kártyát és kártyaolvasóban próbáld! Lezárni meg valami videoszerkesztő szoftverrel tudod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19819) swixx


swixx
tag

Canon 1100D vázra egy sigma 18-200-as objektív rámegy?

(#19820) fattyu válasza swixx (#19819) üzenetére


fattyu
veterán

Egy darab hozzászólás. Mindjárt félkövérrel. köszönés nélkül.

Elöntött a vágy hogy segítsek neked.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19821) berobi78 válasza swixx (#19819) üzenetére


berobi78
tag

ha jól tudom, van belőle canon bajonettes és nikon bajonettes is. szóval vagy igen, vagy nem ;)

(#19822) swixx válasza berobi78 (#19821) üzenetére


swixx
tag

Igen, canon-os objektívet néztem és az volt odaírva, hogy "for canon". Még kezdő/amatőr fotós vagyok és a 1100D az első gépem.
Azért kérdezem "így", mert félek és alapos utánakérdezés előtt nem merem megrendelni, mert pénzkidobás lenne ha nem menne rá a vázra.

(#19823) csacsi77 válasza swixx (#19822) üzenetére


csacsi77
senior tag

.. és ha a második mondatodat egy köszönéssel kezded első hozzászólásként, akkor mindjárt olajozottabb lenne a válaszadás.....

Öreg fater megoldja!!!!

(#19824) berobi78 válasza swixx (#19822) üzenetére


berobi78
tag

rá fog menni, emiatt nem kell aggódni ;)

nem értem ezt a köszönés fétist, szerintem egy fórumon nem feltétlen ez az elsődleges szempont, ennek ellenére én is szoktam köszönni, ha kérdezek valamit, de ha ez elmarad attól még lehet válaszolni valakinek

(#19825) Fandango válasza berobi78 (#19824) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem mint uj regisztracios tag, illene legalabb azzal kezdeni, hogy: Sziasztok! Meg uj vagyok itt, es azt szeretnem kerdezni, hogy ....

Ha mar valaki jo ideje itt van a forumon attol en se varom el, hogy minden kommentje elott koszonjon, de aki uj annak azert illene. Idegen helyre se megyunk be koszones nelkul szvsz.

(#19826) mazsi70 válasza berobi78 (#19824) üzenetére


mazsi70
senior tag

ennek ellenére én is szoktam köszönni

Akkor mit nem értesz ?

alapos utánakérdezés előtt Meg pláne....

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#19827) swixx válasza Fandango (#19825) üzenetére


swixx
tag

Sziasztok, üdvözlök mindenkit! :)

Nem vagyok új tag, sőt 2012-06-05 15:26, azaz 1005 napja vagyok az oldal tagja. Nem is értem, hová tűntek a hsz-eim, de az kezd lassan eszembe jutni, hogy miért nem voltam aktív.. :)

Köszönöm szépen a segítséget!

(#19828) mazsi70 válasza swixx (#19827) üzenetére


mazsi70
senior tag

Erre gondoltál ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#19829) StLui


StLui
veterán

Üdv Flickr ügyben nem nagyon találok sehol élő magyar nyelvű fórumot, segítséget. Ezért próbálkoznék itt, hátha több gyakorlott felhasználó van.

-Albumokat sikerült feltölteni (12 év, 500 album) a dátum a nevük, plusz utána egy név, pl "2014-05-29 nyaralás". Tehát azt gondoltam album név alapján sorrendbe kerül, de nem. Ezen lehet változtatni?

-Feltöltött a telefonomról jó néhány képet, persze ezek nem mappákba kerültek, de most nem jövök rá, hogyan tudom megkeresni mely képek nincsenek mappákba, mert vagy csak az "albumokat" látom vagy az összes képet ömlesztve.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19830) swixx válasza mazsi70 (#19828) üzenetére


swixx
tag

(#19831) berobi78 válasza mazsi70 (#19826) üzenetére


berobi78
tag

azt, hogy nem válaszolt neki senki :(

(#19832) faki_ válasza StLui (#19829) üzenetére


faki_
senior tag

https://www.flickr.com/photos/organize

Az "Albums & Collections" fülre kattintva bejönnek az albumok és ott az egérrel megfogva és huzigálva átrendezhető a sorrend.

A "Batch Organize" fülön a bal alsó sarokban lehet szűrni: "Your content not in set".

(#19833) csacsi77 válasza berobi78 (#19831) üzenetére


csacsi77
senior tag

De igen.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19834) mazsi70 válasza swixx (#19830) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha jól látom nem stabis .Szerintem próbálj meg olyat felhajtani .
Itt is kérdezd meg

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#19835) swixx válasza mazsi70 (#19834) üzenetére


swixx
tag

Image stabilizátorra gondolsz?

(#19836) mazsi70 válasza swixx (#19835) üzenetére


mazsi70
senior tag

Igen .
Jelölések

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#19837) StLui válasza faki_ (#19832) üzenetére


StLui
veterán

Ezer hála és köszönet :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19838) swixx válasza mazsi70 (#19836) üzenetére


swixx
tag

Köszönöm :)

(#19839) mazsi70 válasza swixx (#19838) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szívesen !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#19840) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Vettem nemrég egy Hama miami 190 es táskát

Ár érték arányban ezt találtam a legjobbnak,még mondjuk nézegettem volna a daytour változatot is de a kisebbik változat itthon nem kapható,annak a belseje nekem kicsit stabilabbnak tűnt.Nos elégedett lennék a táskával csak egy gondom van nekem kicsit puhák a belső tartó rekeszek,egy canon 1100d gépem van pár objektívvel,meg még tervezek vásárolni,de a gépem mozog a táskában.Ez nagy gond lehet?Tehát ha előre hátra mozgatom érzem hogy billeg a táskában belül.Viszont ennyiért ilyen méretű más márkájú hátizsákot nem lehet kapni,mondjuk még 21EFt ért lenne hama daytour 230 csak az meg tényleg bazi nagy 2 gépnek való meg 11 objektívnek.

Bocsánat a kép minőségért,ennyi hely van a fényképezőgép felett,gondolom ahogy a belső zsebek összébb esnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19841) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Adott egy Windows 8.1-et futtató PC és egy Nikon D3200. Nos, az a helyzet hogy nem akarnak kommunikálni egymással... próbáltam letörölni a drivert és újra rádugva frissítésre bírni, manuálisan frissíteni, újraindítani de nem sikerült.

Egyéb ötlet? Ahogy nézem az anyagyártó nem igazán adott ki drivert a géphez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19842) Lassú Víz válasza Pityu. (#19840) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Töltsd ki a hiányzó objektívek helyét egy-egy doboz sörrel. Meg fogsz lepődni milyen jó hőszigetelő a fotós táska :) . A táska ügy amúgy orbitális szívás. Mindenki csak a saját célját látja szemellenzővel. A fotós táskás nem gondolkozik víz, szendvics, naptej, rovarriasztó témában, a túrás nem ad védelmet a fotós cuccnak stb. Már egy ideje bújom a netet, hogy találok-e megfizethetően valamit, de még nincs megoldás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19843) Pityu. válasza Lassú Víz (#19842) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én most nézegettem egy másik táskát,kicsit drágább de ott is van kompromisszum,pl úgy láttam ahhoz nincs ilyen esővédő huzat,de valaki ízt írta egy városi sétakor esőben beázott neki "Case Logic SLRC-206" pedig azért már 26Eft ért az ember azt várná,hogy vagy ne ázzon be,vagy legyen védő zsákja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19844) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#19841) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Haha, a Microsoft nem rakott bele a rendszerbe drivert hozzá, frissítésben meg keresni se lehet... hát grat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19845) scarabaeus válasza tDr1v3r (#19844) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én pl. a múlt évezred vége óta kártyaolvasókat használok, és sose volt probléma, hogy milyen drivereket adnak fényképezőgépgyártók.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19846) berobi78 válasza csacsi77 (#19833) üzenetére


berobi78
tag

rajtam kívül (mert ugye akit linkeltél az én voltam) :Y :D de ez csak az első körre volt igaz, azóta már szerencsére záporozak a válaszok ;)

[ Szerkesztve ]

(#19847) Pityu. válasza Pityu. (#19840) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19848) tDr1v3r válasza scarabaeus (#19845) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Itt is az lesz valszeg... de azért enyhén szólva is gáz ez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19849) Colonel993 válasza Pityu. (#19840) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kicsit túl terveztél táskával... abból is egy elég változékony minőségi hátterű "márka" neve alatt.

Ilyen befogadó képességű táskára hamarabb volna nekem szükségem (vagy talán kicsit nagyobbra...) nem belépő tükrös meg kitobi triumvirátus pakkhoz...
Ha egy LowePro Slingshot AW 100 vagy 200 -ba öltél volna; kényelmesebb és praktikusabb táskád lenne, a megbízhatóságról nem is beszélve...

Viszonylag olcsón találni eladó példányokat fórumon... nekem is van egy a többi tatyó között, ha 1 váz + 2 obi párossal megyünk kényelmesen valamerre.

Azért lötyög az egész, mert;
1.) kitudja milyen perifériák alapján tervezték (HA tervezték és nem csak csinálták)
2.) látható, hogy nagyobb vázat is simán elnyel... emiatt célszerűbb nem egy falatka 1100D-vel tömni
3.) NINCS BENNE SEMMI, a fotós táskák lényegi tartását a benne tárolt tartalom adja... és az ember amiatt vesz pl ekkora fotós táskát; mert szeretné valahova elsuvasztani az út idejére a 70-200 2.8-at, 24-70 2.8-at, pár fényerős fixet, nagylátószögűt, elsődleges váz, másodváz, játszós váz, filmes váz, Cokin P vagy Z szűrős pakk, további filterek, trallala

Fény és Fényformálós dolgok meg úgy is külön táskába mennek...
De ha nem vagyunk ennyire eleresztve, akkor is vakuval meg közgyűrűvel tömi ki a fennmaradó helyet az ember... vagy valami, ami indokolná ekkora táska meglétét.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19850) copass válasza Pityu. (#19847) üzenetére


copass
veterán

ez bazinagy + állandóan levenni, letenni, kipakolni,bepakolni,stbstb. nem egy gyors cucc.
én egy lowepro passport sling-et vettem.
elmondom mi fér bele:
1100D+28-135 felszerelve, tehát cipzár ki és már tudom is használni. fakkba belefér mellé egy 18-55 IS, 2.8/40, 1.8/50 ha kell. rendszervaku, 3-4 szett akksi vakuhoz, pótakuk,sd karik, lenspen , bulb diffúzor oldalsó zsebekbe mehet a szélkabát, víz,kaja!:D
ezt így elhúzgáltam több fesztiválon is halálkényelmesen sok-sok órán keresztül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.