Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) copass válasza fefe9 (#20349) üzenetére


copass
veterán

ilyet nem lehet.
2k egy kártyaolvasó azzal már tudsz visszaállítani róla. pl. photorec, getdataback.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20352) fefe9 válasza scarabaeus (#20350) üzenetére


fefe9
tag

#20350, scarabaeus, #20351, copass: köszönöm a válaszokat. Akkor félreteszem a kártyát, szerencsére van másik, amit tudok használni, és beszerzek egy olvasót. :R

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#20353) copass válasza fefe9 (#20352) üzenetére


copass
veterán

igen, a lényeg hogy ne használd semmiféleképpen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20354) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ezek közül az állványok közül szerintetek valamelyik elfogadható?

[link]

[link]

[link]

[link]
esetleg tudtok ajánlani? akár ebayen akár itthoni oldalon. Nikon d5100 hoz kellene

[ Szerkesztve ]

(#20355) _seth_ válasza smallmer (#20354) üzenetére


_seth_
veterán

Az első az egy mezei Hama, itthon használtan kb 3-4e, újonnan is 5e körül van, én még egy kitobis nikon alá sem ajánlanám.
A második kép alapján akár még jó is lehetne de mindene olcsó műanyag...
A harmadik talán a mélypont :)
Nem, a negyedik a mélypont.

Ezekért szerintem pénzt ne adj, ha mindenképp ilyen kaliberűt akarsz akkor legalább ne kínlódj az ebayel: hama star 61 6200 ft itton. Ilyenem volt, kb ugynaz a minőség mint a fentiek, nekem csak egy bridge volt rajta de szélben már az is be tudott remegni rajta, viszont olcsó, könnyű és táska is van hozzá.

Itt van sok olcsó állvány, hama is van már 4e forinttól is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20356) Lassú Víz válasza smallmer (#20354) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:N Pénzkidobás. Az ilyen olcsó, műanyag cuccok nagyon drágává tudnak válni, ha leesik róla a gép, vagy felborul vele együtt. Egy jó állvány drága, mert azon túl, hogy a gépet is megtartja elég stabilitást biztosít, hogy az expozíció se rázza be. Távkioldó vagy időzítő így is kötelező. Itt kezdődik, aztán határ a csillagos ég.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20357) smallmer válasza Lassú Víz (#20356) üzenetére


smallmer
őstag

Ennyit nem akarok rá költeni :) max egy tizest :) nagyon kezdő vagyok még. Mindent sorjában :)

(#20358) copass válasza Lassú Víz (#20356) üzenetére


copass
veterán

+1 nekem is ezt ajánlották. ez alatt semmit se, max ha tényleg nincs más és tudom fogni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20359) FLx válasza smallmer (#20357) üzenetére


FLx
addikt

Ilyen olcsó állványokat csak akkor, ha fogod a gépet miközben az állványon van. Mert egyéb esetben drága tanulópénz lesz ez.

(#20360) DonRazzino válasza Lassú Víz (#20348) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi!

(#20361) jjeahh válasza Lassú Víz (#20356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért gondolom akadnak olcsóbb jó minőségű példányok is, nálam 3db katasztrófálisan bűnrossz hama van meg egy ingatag kis vanguard, de tegnap egy weifeng nevű kb. 20-25k-ba kerülő valamit adtak melózni és komolyan meglepődtem mennyire komoly kis cucc volt. Kivehető középoszlop, minden abszolút patent, finoman jár, masszív, fullosan kihúzott lábakkal is teljesen stabil volt, semmi remegés, komolyan gondolkodásra késztetett, hogy egy manfi helyett valami ilyesmit vegyek magamnak, mert ugy-e nekem sem végtelen a keretem :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20362) smallmer válasza FLx (#20359) üzenetére


smallmer
őstag

meg kell gondolnom nagyon mert kb havonta 10 szer fél órát használom a gépet és nem tudom, hogy megéri-e ennyit költeni. körbenézek és rakok be párat, hogy mit szóltok hozzá :)

(#20363) Byk01 válasza smallmer (#20362) üzenetére


Byk01
senior tag

A rosszat veszel, azzal költesz a legtöbbet, mert kiadsz pénzt valamire, ami nem látja el a feladatát. Akkor inkább keress valami szilárd felületet, amire le tudod tenni a gépet, és gyűjts még egy olyan állványra, ami alkalmas is a gép biztonságos és bemozdulásmentes megtartására.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20364) _seth_ válasza smallmer (#20362) üzenetére


_seth_
veterán

Keress használtat! Én pár hete vettem egy giottos állványt egy hatalmas giottos fejjel 34e forintért. Ehhez képest még a 20e forintos cullmann állványom is csak játékszer. Használtan 40 körül már kapni manfrotto állványokat, vagy más minőségi használhatót.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20365) Lassú Víz válasza smallmer (#20362) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pénzügyileg sosem térül meg az esetek 99%-ában. Ülsz a monitor előtt és örülsz, hogy el tudtad készíteni a képet. A tökéletesség felé haladva mindig az utolsó pár százalékért (amit a legtöbb ember észre sem vesz) kell a legkomolyabb áldozatot hozni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20366) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni : Makád - Szigetbecse - Ráckeve vonalon keresek valakit, akinél egy LP-E6 Canon akkut fel tudnék tölteni. Lejöttem kattingatni persze töltő nélkül. Előre is köszönöm!

(#20367) smallmer válasza _seth_ (#20364) üzenetére


smallmer
őstag

hol lehet használtan venni?

(#20368) _seth_ válasza smallmer (#20367) üzenetére


_seth_
veterán

Jofogas.hu, index.hu fotós adok veszek fórumai. PH aprós része, stb :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20369) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

A Manfrotto MK055XPRO3 + 054 magnézium gömbfej párosításnál tudtok jobbat azonos áron, vagy olcsóbban? (95 eFt). Esetleg alternatívát, amit még érdemes lenne számításba venni?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#20370) rejtőzködő válasza qfm (#20369) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Igen, személyes vélemény alapján persze, de tudok.
Egy 15-20 e Ft körüli, stabil, nem műanyag bármilyen állvány.
Tudod az ilyen 80-90 sőt több 100 ezres állványokban az előállítási ár 10-20 ezer a maradék a marketing és a név.
Röhögnöm kell amikor hallom, hogy 100-150 ezret ad ki a delikvens egy állványért.
Persze ha te is úgy vagy mint a Takony Árpi a Guccival, akkor vegyél egyet egy 100-ért.

(#20371) Balinov válasza rejtőzködő (#20370) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonjuk a tartalmas hozzaszolast :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20372) copass válasza rejtőzködő (#20370) üzenetére


copass
veterán

egy 20k állványt légyszíves linkelj ide ami felér, szerinted, egy 100k állvánnyal. köszi.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20373) rejtőzködő


rejtőzködő
csendes tag

Mondjátok meg kedves szakértők, hogy mi a f...nak kell egy kezdő, amatőr fotósnak egy carbon csili-vili több száz ezres állvány???
Arról nem is beszélve, hogy azt a 2-3 kg-os készüléket nem hiszem hogy csak carbonra lehet akasztani.
Persze ha menőzni akar, akkor a Szmena gépe jól fog mutatni ezen a nagyon márkás állványon.
Ne vessük már el ennyire a sulykot gyerekek :Y

(#20374) rejtőzködő


rejtőzködő
csendes tag

Bocs, elnéztem a legelső hozzászólásom #premierpark# hozzászólonak ment

[ Szerkesztve ]

(#20375) Studi válasza rejtőzködő (#20373) üzenetére


Studi
addikt

Azért lehet, hogy te is átesel a ló túloldalára, ha Hama Starra akarsz DSLR-t tenni... ;)

(#20376) copass válasza rejtőzködő (#20373) üzenetére


copass
veterán

igazad van, végül is jó az olcsó xar is arra hogy lenullázzuk a cuccunkat!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20377) FLx válasza rejtőzködő (#20373) üzenetére


FLx
addikt

Nekem 300ezres állványom van egy 6D alá. :) Miért? Mert 1,2kg, atomstabil, nagyon jól hordozható, nem nyeklik, nem nyaklik és ezer év garancia van rá. Legutóbb egész Chicago-n cipeltem végig, észre se vettem, hogy nálam van, és erős szélben olyan éjszakai képeket csináltam nagy záridővel, hogy 1mm-t nem mozdult be semmi. Volt előtte Manfrotto-m, 190-es széria, az is jó volt, de nem cipeltem volna sehova, mert macera. A stabilitása viszont kellett volna. Most megvan a stabilitás és a hordozhatóság is, 70-200 2.8-at simán bírja, de igen fizetnem kellett érte. Nem mondom, hogy mindenki vegyen ennyiért állványt (főleg, mert tudom, hogy nem tehetik meg a legtöbben), de a 20-30 ezres állványok többsége bohóckodás ám. Az igazi stbilitás és megbízhatóság nem ott kezdődik.

Amatőr szinten is ha már megfogalmazódik az állvány gondolata, nem szabad olcsó kacatra rakni a gépet, mert többet árt mint használ. :)

[ Szerkesztve ]

(#20378) rejtőzködő


rejtőzködő
csendes tag

Meghajlok a többség szent akarata előtt!!! :R
Kedves #premierpark# kérdezd meg #FLx#-et hol lehet kapni ezt az olcsóbbik 300.000 állványt és sürgősen szerezz be belőle egyet, mert hátha elkapkodják!

(#20379) cattus válasza rejtőzködő (#20378) üzenetére


cattus
őstag

Ha majd egy lenegedő tavaszi szellő is felborítja a 15k-s állványon az akár több 100ezret érő felszerelést, akkor majd talán átértékeled, hogy mit jelent egy normális minőségű állvány.

Amúgy már 50k-ból is össze lehet hozni, nekem kb. annyi volt egy Manfi állvány + Giottos gömbfej. És igen használtam olcsósz@rt is, van összehasonlítási alapom. Az utóbbira még egy kompaktot is csak erős imádkozások közepette bíznék rá, nemhogy egy dSLR-t.

Do the thing!

(#20380) rejtőzködő válasza cattus (#20379) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Kíváncsi lennék közületek ki vette meg a saját pénzéből azt a 300 ezres állványt és a Chicagói repülőjegyet :F
Mert egy középosztálybeli őslakos nem igen teheti meg hogy ekkora nagyságrendben flancoljon.
Ja...hogy a papa nyúlt bele a zsebébe.
Az más!!!

(#20381) seria


seria
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan programot ajánlani amelyik az exif adatok alapján vissza tudja állítani a fájl dátumát a készítés időpontjára?
Találtam egyet (faststone image viewer) de az sajnos csak egy mappát tud egyszerre kezelni és nekem olyan kellene ami az összes mappát egyszerre kezeli. Több tízezer kép és sok-sok mappáról van szó ami rengeteg időbe telik.
A videókkal is így jártam de azt nem tudom, hogy valami vissza-e tudja állítani vagy csak egyesével, kézzel lehet beírkálni.
Nem tudom mitől lehetett ami megváltoztatta a dátumokat, de az is érdekes, hogy nem mindegyik mappát írta át és mappán belül sem mindegyik képet.

Előre is köszönöm!

(#20382) FLx válasza rejtőzködő (#20380) üzenetére


FLx
addikt

Én saját pénzből vettem azt tudom, rendes munkám is van meg nulla támogatás bárkitől is. De ez mindegy is, nem kell másnak ennyiért venni, de a legtöbb esetben a 30 ezer alatti állványok minősége sajnos nem olyan, hogy stabilan tartsanak egy DSLR vázat főleg nem telével. Egyrészt veszélyes lehet, hogy szélben dől az egész, másrészt meg 3-400mm ekv. felett már remegni fog a kép, mint a kocsonya. Saját tapasztalatom alapján azt mondom, olyan 50 környékén indulnak a megbízható állványok, persze használtam lehet jobb áron is venni megbízhatót.

(#20383) cattus válasza rejtőzködő (#20380) üzenetére


cattus
őstag

Nem értem, miért kell egyből a ló túloldalára esni. Mikor írtam, hogy 300k-s az állványom? Igen, valakinek annyi, de ettől még a 20k-s sz@r ugyanúgy sz@r marad, hiába téped a szád.

Képzeld, saját pénzből vettem, a személyeskedés meg nem fog rajtam, hiába próbálkozol.

Do the thing!

(#20384) rejtőzködő válasza cattus (#20383) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Akkor bocs fiúk, használjátok egészséggel! :R

(#20385) faki_ válasza seria (#20381) üzenetére


faki_
senior tag

Az ExifTool biztosan tudja, de lehet, hogy az nConvert / XnConvert is.

(#20386) copass válasza seria (#20381) üzenetére


copass
veterán

exiftool-t leszeded, az exét bemásolod a képek mappába, mellér raksz egy batch fájlt, belerakod ezt és vársz egy kicsit. próbáld ki azért előtte egy próba mappán.
exiftool -r "-FileModifyDate<Exif:DateTimeOriginal" -ext jpg .

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20387) qfm válasza rejtőzködő (#20370) üzenetére


qfm
senior tag

Nem mániám a márka, és a pénzem ellensége sem vagyok, pusztán nem tudok róla, hogy ilyen áron lenne bármi ami valóban jó (20 ezer, mint említetted, de lehet 30 is). De ha te tudsz, akkor ne csak általánosságot írj, hanem konkrét típust linkelj légyszíves, hogy utána lehessen nézni, és véleményeket kérni.

[ Szerkesztve ]

(#20388) seria válasza faki_ (#20385) üzenetére


seria
tag

Köszi! Az Xnconvertert még nézegetem az exiftool meg nem akar működni.

(#20386) copass
Köszi neked is! Win 8 van, működik ez vele vagy csak én balf@aszkodom? Le tudnád részletesebben írni?

Amúgy mitől lehetséges ez a dátum felülirás? Csak azért, hogy legközelebb ne forduljon elő.

(#20389) A Zéé válasza rejtőzködő (#20380) üzenetére


A Zéé
addikt

nehéz dolog leküzdeni azt a fránya nagy irigységet, mi?

Just a simple Lineman...

(#20390) seria válasza copass (#20386) üzenetére


seria
tag

Köszi mindkettőtöknek! Az exiftoollal sikerült megcsinálni.
Már csak két kérdés maradt.
A videókat is meg lehet-e hasonlóval csinálni?
Amúgy mitől lehetséges ez a dátum felülirás? Csak azért, hogy legközelebb ne forduljon elő.

(#20391) rejtőzködő válasza A Zéé (#20389) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Tudod 55 évesen már nem ebbe a kategóriába tartozom.
Csak az ész nélküli költekezést tartom baromságnak, és azt ha egy kezdő amatőr fotóst arra akarnak rábeszélni "nagyokosok" hogy a 300 ezres állvány nélkül nincs normális kép.
Amikor meg ezt a szélfújta, beremegéses dumát hallom röhögnöm kell.
Másfél évtizede használok egy alu-müanyag állványt(nevesincs) és sosem borult el a berendezés és nem emlékszem rá hogy ezen az állványon beremegett volna a kép expo közben.
Ja ennek az ára abban az időben 5990 Ft-volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#20392) A Zéé válasza rejtőzködő (#20391) üzenetére


A Zéé
addikt

a hsz-ed, amire reagáltam színtiszta irigység. Rosszindulattal párosulva... Turkálni más zsebében, hogy miből futja rá, meg még le is nézni mellé (apukás beszólás)... Inkább nem írom le mit gondolok, mert még megintenek a modik.
Senki nem akarta rábeszélni a 300k-s állványra, sőt... Bár kevés infót adott meg a kérdező, gyaníthatom, hogy okkal keres 100k környékén állványt. Én nem tudom, hogy mennyire amatőr, mennyire kezdő, de ha te ismered személyesen, akkor elnézést, de nem tudom miért feltételezed ezt róla.

És igen.. 20k-s állvány inkább csak támaszték, mint állvány. Én sem akartam sokat rákölteni, mert nem használom olyan sokat az állványt, de azt mondom, hogy 30k alatt nincs értelmes cucc, csak baromi nagy kompromisszummal. Még az én kombóm (Vanguard Alta 233 láb + SBH100 fej) is kompromisszumos, érzem a határait, pedig csak egy D3100 van rajta, de ezért már volt értelme pénzt kiadnom, azért lett ez.
Fater próbálkozott olcsóval, 1x használta videókamera alá, azóta van fenn a padláson, és használ inkább mást helyette.
Ha a te ingerküszöböd megüti az olcsó, 6k-s állvány, örülj neki, de azért ne legyen már mindenki más hülye, aki szerint semmire nem valók az ilyenek. És az állvány használata nem csak annyi ám, hogy kicsapom a három lábát, aztán rárakom a vázat. Biztos mindenki kretén, aki hasonló vagy még extrémebb helyzetekbe akarja fixen tudni a gépét.

Just a simple Lineman...

(#20393) copass válasza seria (#20390) üzenetére


copass
veterán

pl ha másolod és rosszulvan beállítva akkor az aktuális időt írja be attribként. vagy utómunka után is a mentés dátumát veszi fel. ez ilyen. de így már csak egy run.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20394) copass válasza rejtőzködő (#20391) üzenetére


copass
veterán

kompaktra biztos jó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20395) schawo válasza rejtőzködő (#20391) üzenetére


schawo
titán

Trollkodni, az megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20396) seria válasza copass (#20393) üzenetére


seria
tag

Igen, ezeket tudom, de nem csináltam vele az ég világon semmit és ráadásul olyan mappa is volt ami félig eredeti dátum volt és félig a 2015.05.15.-i dátumú.
Csak a win8 képnézegetőjével néztem 1-2 albumot de csak a mostaniakat, azért nem értem mitől lehetett.
Na mindegy, legalább könnyen meg lehet csinálni. :)
A videókra van valamilyen ötleted?

(#20397) copass válasza seria (#20396) üzenetére


copass
veterán

videóval nem tudsz mit kezdeni, ott az átnevezés megy. amint felkerül vinyóra átnevezem dátum névre!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20398) scarabaeus válasza copass (#20397) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, a fájlnévben "hordott" időpont azért is jó, mert az is ugyanúgy látszik könyvtárlistán, mint a fájldátum, de nem változik. Még ha az eredeti dátummal is másolódik fel a gépre a fájl (vagy megkapja az EXIF dátumot a szerkesztés végén), NTFS fájlrendszerbe kerül, ami a koloncként hurcolt nyári időszámítás rendszer szerint váltogatva mutatja a fájldátumokat, +/- 1 óra. Különösen utazós képeknél alakítom a fájlneveket csoportosan ((hónap)nap_)órapercmp_eredetifájlnév formátumra.

Szerk.: Nomeg egy-egy nap különböző gépekről származó képei egy könyvtárba másolva egyből időpont szerinti sorrendbe kerülnek, az utólag elkészített panorámák ugyanígy elnevezve szintén időrendbe, a többi kép közé.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20399) Gravity1234 válasza A Zéé (#20392) üzenetére


Gravity1234
tag

Szevasztok!

Nekem o van, masfel eve vettem durvan es nagyon meg vagyok elegedve vele.
[link]

Nekem elsodleges volt, hogy konnyen szallithato legyen, ezer lett carbon fibre.
Szuper kis taskaban jon amit akar az oldaladra vehetsz a vallpanttal, de egy normal meretu hatizsakba is befer ha nem a hordozojaban akarod magaddal vinni.
Gyorsan nyithato, csukhato, stabil. Nem tudom mennyire ismert itthon, de en kint vettem es nagyon ajanlottak is.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#20400) FLx válasza Gravity1234 (#20399) üzenetére


FLx
addikt

Ez egy jó cucc. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.