Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19151) Lassú Víz válasza ocsi19 (#19137) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Most, hogy már kép is van, az alábbit mire alapozod?

"Ha expozíció eltolást alkalmaznék, akkor nagyon lecsökkenne a záridő, a jelenlegi záridők reálisak!"

( A záridő megnövekedne, és az ISO meg a rekeszérték nélkül önmagában a záridő semmit nem jelent. )
Másrészt, ha a fényképezőgép LCD kijelzőjén akarsz expozíciót ellenőrizni a hisztogramra hagyatkozz a környezeti fények által befolyásolt kép helyett.

(#19148) jakotsbela: Először a nagy egybefüggő felületeknél jelentkezik a szétesés, pl. égbolt. Húzd el drasztikusan a csúszkákat és fogod látni mire gondolunk. Főleg ha csinálsz egy raw + normál jpg fotót és mindkettőn ugyanazt a műveletet csinálod végig az LR-ben.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19152) Zulma


Zulma
csendes tag

Sziasztok ha valaki elkezd fotozkodni csak ugy hobbibol akkor ezzel a hobbival szerezhet maganak az ember + munkat .Tík is sajàt magatok szorakoztatására csinàljàtok a képeket ?

(#19153) jakotsbela válasza Lassú Víz (#19151) üzenetére


jakotsbela
újonc

Értem, mondjuk lehet azért sem feltűnő a romlás mértéke, mert olyan sokat nem állítottam a csúszkán, hanem csak keveset, ésszel.

(#19154) Andrew31 válasza Zulma (#19152) üzenetére


Andrew31
senior tag

Mint mindennel, ezzel is lehet. de a legtöbben itt hobbisták. Igazán profivá válni viszont csak befektetéssel lehet.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19155) Fandango válasza Andrew31 (#19154) üzenetére


Fandango
veterán

Kiegészítve a gondolatod, a befektetés nem csak anyagi ráfordítást jelent ez esetben, hanem időbeni ráfordítást is, méghozzá nagyon nagyon sokat.

(#19156) Studi válasza Lassú Víz (#19146) üzenetére


Studi
addikt

Kiegészíteném annyival, hogy nem csak a tömörítésről van szó: a raw általában 12 vagy 14 bit információt tartalmaz színcsatornánként, a jpeghez ezt redukálni kell csatornánként 8 bitre. Utána persze még nekiesik a tömörítéssel is. De önmagában kevés a legjobb minőségű tömörítést választani.

(#19157) Andrew31 válasza Fandango (#19155) üzenetére


Andrew31
senior tag

A befektetés az befektetés, mindegy, milyen jellegű, én időre gondoltam elsősorban, de valóban, az anyagi dolgok sem elhanyagolhatóak... :s

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19158) Zulma válasza Andrew31 (#19157) üzenetére


Zulma
csendes tag

Akkor nincs is olyan hogy felfogadnak ezt meg ezt fotozni?

(#19159) Fotonhámozó válasza Zulma (#19158) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Előbb tanulj meg rendesen fotózni! Ha ez megvan (évek kellenek hozzá), utána megpróbálkozhatsz a pénzkereséssel. De hivatalosan ehhez kell legyen papírod. Ha se önkritika, se alázat nincs benned, akkor egyből kezdheted Facebookra XY Photography vízjellel tolni a képeket az XY Photography oldaladra, előbb-utóbb valaki balfék talán még fizetni is hajlandó lesz, hogy készíts róla képet.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19160) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok tanácsot adni van egy Pentax Optio M20-as nem garanciás fényképező, amivel szerettem volna fényképet készíteni de nem kapcsol be sajnos. A lényeg több akku-val próbáltam melyek ki lettek mérve mindegyik fullon van. Annyit tudtam még tenni, hogy kiszedtem a házból és megnéztem nagyjából mindent, hogy nincs-e kontakthiba de nem találtam. Az érintkezőknél kimértem és bejut a házba 3V. Slussz-passz több ötletem nincs sajnos.

Nektek volna-e?

Előre is köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19161) A Zéé válasza anonymus89 (#19160) üzenetére


A Zéé
addikt

Elég régi gép az már, sajnos ki tudja mi halt meg benne, tulajdonképp bármi lehet, ami benne van. Én elkezdenék keresni egy új fényképezőgépet.
szerk: esetleg még megnézheted, hogy azon van-e esetleg valami elem a nyákon, ami lemerült, vagy nincs-e valami látványosan eltört vezeték, vagy megégett csati.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19162) anonymus89 válasza A Zéé (#19161) üzenetére


anonymus89
addikt

Van bizony, igaz a típusát már nem jegyeztem fel.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19163) sideburns válasza anonymus89 (#19160) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ki kell dobni az elektronikus hulladék-gyűjtőbe.

(#19164) anonymus89 válasza A Zéé (#19161) üzenetére


anonymus89
addikt

Az sem volt lemerülve, ami a lapon van. Igazából arra gyanakszom, hogy fater leejtette tokkal együtt mert jár túrázni és felettébb koszos a kis táska na de majd megkérdezem ha hazaér.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19165) Sygnus válasza Andrew31 (#19150) üzenetére


Sygnus
tag

A leírtakat már próbáltam, de nem jönnek le a por szemek. És látszanak a fotókon is. Használtan vettem a gépet és az előző tulaj szerintem nem nagyon foglalkozott tisztítással.

Swab -om már van hozzá, csak valami folyadék kéne. Van esetleg vmi linked, hogy akkor milyen folyadékot érdemes megvenni hozzá ?

(#19166) Zulma


Zulma
csendes tag

Sziasztok!
Azon gondolgodtam , hogy veszek egy Nikon D5200-at [link]
Ez az ár korekt érte.Ja és mik járnak tartozék ként egy ilyen géphez?

[ Szerkesztve ]

(#19167) zgospel válasza Zulma (#19166) üzenetére


zgospel
őstag

általában a 220volt jelentősen drágábban árulja a fényképezőket és objektíveket, érdemes előtte az árgép.hu-n körülnézni

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19168) Andrew31 válasza zgospel (#19167) üzenetére


Andrew31
senior tag

De kell nézni a garanciát is, mert van szürke importos is, amire csak 1 év van.

Sygnus: konkrét ajánlatom nincs, de erről még nem hallottam, ahogy sztem mások sem (ettől még lehet jó), 2000 Ft, amennyiért vennék inkább olyan pálcikát, amihez van folyadék is, vagy ha van eleve nedves tisztító pálcika, az is jó lehet, mert azért nem nagyon fogy el a folyadék, sztem csak egy szervizben, és lehet az is bedöglik egy idő után, kárnak állna otthon.
Ilyen teszt pl. sok van a neten.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19169) Zulma válasza Andrew31 (#19168) üzenetére


Zulma
csendes tag

Mert kb mennyi egy Nikon D 5200?

(#19170) Zulma


Zulma
csendes tag

Az slr meg a dslr gép között mi a kulömbség.?

(#19171) A Zéé válasza Zulma (#19170) üzenetére


A Zéé
addikt

kezdd el olvasni ezt, aztán ezt, aztán talánezt, és miután már nagyjából megértetted ezeket, akkor utána már talán van értelme arról beszélni, hogy milyen gép kellhet neked. Addig millió egy kérdés fog felmerülni benned, amiket nem lehet egyesével válaszolgatni.

Just a simple Lineman...

(#19172) Andrew31 válasza Zulma (#19169) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ahogy ajánlották, érdemes az ár összehasonlító oldalakon megnézni. :D
Csak, ahogy írtam, nézd meg, hogy 3 év garanciás legyen!

+
A két gép között a Digitális a különbség.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19173) Zulma válasza A Zéé (#19171) üzenetére


Zulma
csendes tag

Elolvastam a kevésbé bonyolult témàkat.

(#19174) copass válasza Zulma (#19170) üzenetére


copass
veterán

SLR = Single Lens Reflex, tehát tükör reflexes, de filmre dolgozik. a D a digitális. tehát DSLR!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19175) Zulma válasza copass (#19174) üzenetére


Zulma
csendes tag

De mind kettő tökéletes , nem? Vagy valamelyik jobb?

(#19176) matyi012345 válasza Zulma (#19175) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha filmre szeretnél fotózni akkor SLR-t keress, ha digitálisan szeretnél akkor meg DSLR-t.

(#19177) Andrew31 válasza Zulma (#19175) üzenetére


Andrew31
senior tag

Egyik sem tökéletes, akkor nem lennének évről évre újabb modellek, bár, mindenkinek tökéletes úgysem lehet.

Te döntesz, hogy filmezel vagy kártyázol inkább.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19178) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Egy T-home-os ZXDSL 931VII router-modem kombóra szeretnék rákötni egy D-link DIR 615-ös routert és azt használni. Tud valaki segíteni hogy a zxdsl-ben illetve a d-link routerben mit kell beállítani, hogy működőképes legyen?

Köszi!

szerk: rossz topic, bocsi:)

[ Szerkesztve ]

(#19179) mrmarkus válasza Relisys (#19178) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem a topik rossz... :D

Freedom of Information

(#19180) Zulma válasza matyi012345 (#19176) üzenetére


Zulma
csendes tag

Kérthetném egy kicsit szàjbarágosan a válaszodat? Filmes....digitális..? :)

(#19181) mrmarkus válasza Zulma (#19180) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Olvasnivaló 1

Olvasnivaló 2

Olvasnivaló 3

Amúgy meg a gugli barátod... ;)

Freedom of Information

(#19182) Andrew31 válasza mrmarkus (#19181) üzenetére


Andrew31
senior tag

Úgy érzem, ezt kár folytatni...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19183) Zulma válasza mrmarkus (#19181) üzenetére


Zulma
csendes tag

Mostmár mindent értek.Köszönöm.

(#19184) mad1


mad1
veterán

Sziasztok,mi azoknak a kameraknak a neve amit fejre lehet tenni,mint a fejlampat pl.
Sajna nem talaltam kameras topikot.

Ne szemetelj ! = Steam

(#19185) cattus válasza mad1 (#19184) üzenetére


cattus
őstag

Akciókamera / sportkamera / sisakkamera.

Do the thing!

(#19186) *Ropi* válasza mad1 (#19184) üzenetére


*Ropi*
félisten

GoPro, Google Glass...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19187) Lassú Víz válasza mad1 (#19184) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak óvatosan. Nemrég volt hír, hogy a sisak kamera vagy a rögzítése csinálta ki Schumachert.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19188) fattyu válasza copass (#19174) üzenetére


fattyu
veterán

minden dslr slr de nem minden slr dslr. inkább így helyes szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19189) sideburns válasza Lassú Víz (#19187) üzenetére


sideburns
aktív tag

Schumachert az "csinálta ki", hogy nekicsapódott egy sziklának. Egy darab újságíró közölte a saját véleményét, hogy szerinte a GoPro közrejátszhatott. Ez ettől még nem tény.

(#19190) Studi válasza Lassú Víz (#19187) üzenetére


Studi
addikt

Sennát meg a felfüggesztés egy darabja, mégsem mennek azóta se felfüggesztés nélkül a F1-ben.
Amúgy a hírre egyből reagált a Gopro, és hamar kiderült, hogy a megkérdezett rokon nem is azt mondta, nem is úgy mondta...

(#19191) Lassú Víz válasza Studi (#19190) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Studi, ne má'. A sisakra szerelt kamera meg az autó futóművének nélkülözhetetlensége között van egy árnyalatnyi különbség. Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy a sisak elsődleges funkciója a védelem, és minden olyan rögzítési megoldást ami azt gyengíti a magam részéről elvetek. Aztán ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. ;)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19192) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Az ún. Nikon Shutter Count (pont com) oldal mennyire reveláns információt ad?

Ma megnéztem, hogy elvileg mennyit lőttem a gépemmel (D5100) és meglepődtem, hogy milyen sokat. (17 ezret írt, de én még a 10-et sem gondolnám, hogy benne van.)

Lehetséges, hogy fals infót ír ki?

Köszi!

(#19193) mrmarkus válasza marcyman (#19192) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Pedig pontos információt szolgáltat...

Freedom of Information

(#19194) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok.
Van egy jó állapotú 50D-m(23e expo, tip-top,stb) és most lehetőségem lenne 5D Mk I-re váltani.
Egyelőre úgy kalkuláltam, hogy +anyagi ráfordítással nem járna a csere. (legalábbis ami a vázat illeti)
50D-hez jelenleg 18-135 IS STM-et használok, 5D-hez(szintén 23e expó) 28-135 IS USM lenne kezdetnek.
Képminőség javulna annyit, hogy érdemes legyen foglalkozni a cserével?

+ infó
Általános felhasználásra használom a gépet, olyan mindenes vagyok :)

Előre is köszi.

Üdv.: Péter

(#19195) *Ropi* válasza ocsi19 (#19194) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azzal az üveggel nem javulna a képminőség, viszont elbuknád a normális kijelzőt, a liveview-t, az AF microadjustment-et és a korrekt vezeték nélküli vakukezelés lehetőségét. ;)

Látom, a Canon topicban is megkérdezted: folytassuk ott, hogy ne szemeteljük tele a fórumot! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19196) total90


total90
veterán

Hi,

milyen minosegre kepesek a regi objektivek egy uj dSLR gepen? Sima dx-re gondolok es pl. egy oreg (kb 15 eves) fix 50mm 1,4 egy viszonylag uj gepen, pl. Canon 600D?
Tudom, autofokusz kilove, az nem is kerdeses, de erdekel a tema.

Aztan tovabb menve a teman, ha regi Canon obikat akarok Nikon (pl D5200) gepre tenni konverterrel, mennyire romlik a minoseg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19197) Andrew31 válasza total90 (#19196) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Itt rengeteg olvasnivalót találsz. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19198) jjeahh válasza total90 (#19196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nikonnak asszem nagyon nagy a bázistávja, ezért nem igazán érdemes foglalkozni az adaptálással... canonra viszont jó pár öreg obi felmegy, m42-es meg om bajonettesek biztos. Én is régi manuálokat használok e-p1-en, néha 60d-n, újabban meg pana g3-on, akár 40-70 éveseket is, az aláírásomban lévő linken láthatod mennyire lehet "minőségi" képeket kicsikarni belőlük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19199) Vyndree


Vyndree
őstag

Bocsánat, nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#19200) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!ma készítettem pár darab képet és általában a kék eges képeken de a többin is látszanak ilyen kerek szürkés foltok szerintetek mi lehetnek ezek?Az obi volt piszkos?A linkelt képen az égen látszódnak.[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.