Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) flash-


flash-
veterán

törölt fotók visszaállítására szerintetek melyik a legjobb program?

formázott fotókat is vissza lehet állítani?
és mi a helyzet ha törölték egy eszközröl a képeket, majd fotóztak vele, akkor a törölteket már csak kis eséllyel lehet visszahozni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20202) copass válasza flash- (#20201) üzenetére


copass
veterán

igen, igen, igen.
minél több kép készült formázás, törlést óta, annál kisebb az esély hogy meglegyenek az előzőek.
mivel a törlés és formázás logikai, tehát még ott vannak az adatok fizikailag. írással ezek felülíródnak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20203) Fandango válasza flash- (#20201) üzenetére


Fandango
veterán

*Ropi* ennek a szakertoje.

(#20204) copass válasza flash- (#20201) üzenetére


copass
veterán

direket fotóvisszaállításra ez a legjobb. photorec

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20205) aleister válasza copass (#20204) üzenetére


aleister
veterán

Én a GetDataBack-re esküszöm. Annyi, hogy SD kártya esetén a FAT32-es verziót kell használni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20206) *Ropi* válasza flash- (#20201) üzenetére


*Ropi*
félisten

A használandó programot az határozza meg, hogy előtte pontosan mi történt a mentendő adathordozóval. Tehát pontosan mi és hogyan történt, és azóta mit tettél vele?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20207) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Stock fotózásban járatosoktól kérdezném, hogy pár képemet Editorial-ként fogadták el, ez mit jelent? 23 képemet fogadták el, mind ugyanarról a termékről készült (logó nélkül) és van, amit editorial-ba van, amit meg a szokásos módon, ez miért lehet? Ezeket ugyanúgy lehet értékesíteni? Vagy nem kereskedelmi hanem csak sajtó illusztrációra kerülhet, ez mit jelent?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#20208) matyi012345 válasza kriszwells (#20207) üzenetére


matyi012345
őstag

Vannak erre külön fórumok pl. indexen ott szerintem biztosabb választ tudnak adni. Engem is érdekelne amúgy mert az sehogy sem áll össze, hogy egy termékről egy képet máshogy fogadnak el. Ennyit találtam:

"Submissions must NOT contain any copyrighted material including paintings, other copyrighted photos, copyrighted logos, or any other art/advertisements/sculptures/exhibits or audio which are copyrighted. If submitted material contains any of these or other types of copyrighted content, you must either submit releases from the copyright owners or you must mark the images as editorial."

A beküldött anyagok NEM tartalmazhatnak védjegyzett anyagokat, így pl. festményeket, védjegyzett fotókat / logókat és bármely művészeti / reklám / szobor / kiállítási védjegyzett alkotásról készülteket. Ha ezek mégis azok, akkor azokról kell szerzői engedély, vagy a képeket „szerkesztői”-ként lehet csak feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#20209) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Segitseget kernek sajat fotok kinyomtatasa, kereteztetese temaban!
Milyen beallitasok kellenek a kepeknel nagysagrendileg A5/A4/A3 meretekben ha szeretnek kitenni a falra?

Illetve hova erdemes vinni ezeket nyomtatni?
Egyeb tudnivalok?

Koszonom!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#20210) aleister válasza Gravity1234 (#20209) üzenetére


aleister
veterán

Attól függ, hogy mekkora a nézési távolság. 100-300 DPI.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20211) *Ropi* válasza Gravity1234 (#20209) üzenetére


*Ropi*
félisten

300 DPI és papírtípus szerinti élesítés.

(#20210) aleister: 100 DPI-vel elég részlettelen lesz A3-nál kisebb méretben, nagyobban meg méterekről kell nézni ahhoz, hogy összeálljon.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20212) aleister válasza *Ropi* (#20211) üzenetére


aleister
veterán

Kolléganők háta mögé 100 DPI-ben ment a poszternyomat. Kb 2 méterről látja az utas. Tökéletes. :)

Ismétlem, nézési távolságtól függ minden. :)
Nem hiába van a plazma tévéknél is ideális nézési távolság, csak ott a papírméret a képátló, a DPI meg fix (pixelméret).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20213) *Ropi* válasza aleister (#20212) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, attól függ milyen messziről nézi és menyit szeretne belőle látni.

A nyomtatási pont méret a DPI (Dot Per Inch), a pixelméret pedig a PPI (Pixel Per Inch).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20214) aleister válasza *Ropi* (#20213) üzenetére


aleister
veterán

:K

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20215) *Ropi* válasza aleister (#20212) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Kolléganők háta mögé 100 DPI-ben ment a poszternyomat. Kb. 2 méterről látja az utas."

Egyébként ugyanezt írtam azzal, hogy "méterekről kell nézni ahhoz, hogy összeálljon". :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20216) aleister válasza *Ropi* (#20215) üzenetére


aleister
veterán

Akkor duplán meg lett erősítve ebben a kolléga. :)

Menj át a vakusba! Csak Neked, csak most postoltam oda valamit. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20217) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha nem teljesen ebbe a topicba illik ez a kérdés. Adott egy Panasonic nv-gs60 videokamera, amit usb kábellel szeretnénk összekötni egy laptoppal. A laptop hangot ad csatlakoztatáskor, viszont az eszközt nem látom sehol. A laptopon 32 bites win7 van. Valakinek ötlet?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#20218) *Ropi* válasza aleister (#20216) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már láttam. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20219) *Ropi* válasza vj0c1 (#20217) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20220) vj0c1 válasza *Ropi* (#20219) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Követem a leírást, de a portoknál nincs jelen a kamera. Nem kellene alapból a csatlakoztatáskor beadnia az eszközt a sajátgép-nél?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#20221) *Ropi* válasza vj0c1 (#20220) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért írtam, hogy "elvileg", mert nem voltam benne biztos, hogy a kamerához való driver, de elvileg mennie kell vele. Ami hibalehetőség lehet, hogy nem támogatott Win7 alatt. Nekem egy GS22 megy ezzel, de ha jól emlékszem még XP alatt volt használva utoljára. Ha más nincs felteszel egy virtuális gépet és azzal megpróbálod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20222) vj0c1 válasza *Ropi* (#20221) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Okés, mindenesetre köszi szépen a segítséget!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#20223) *Ropi* válasza vj0c1 (#20222) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs mit! Mondjuk nem videós topic, de emlékszem mennyit szenvedtem én is vele mire elindult: gondoltam megspórolom neked ha lehet... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20224) A Zéé


A Zéé
addikt

bár a megoldást 90%-osan tudom, de azért megkérdem. hátha. Barátnőmben van egy Canon SX120 IS gépe, aminek az af-je úgy tűnik kakukk. Nem állít élesre, de ha kiveszem belőle az alaplapi elemet (oldalról kivehető), akkor ugye resetelődik az egész, és akkor egészen addig újra működik az AF rendesen, amíg nem süt hét ágra a nap. Ma is kirándultunk, benn az erdőben minden oké, kiértünk egy tisztásra, igen erős csúcsfények jöttek, és utána meghalt. Nem állt élesre sehol sem, az af motor mozgatta a lencsetagot kicsit előre, kicsit hátra, és annyi. Elem ki, vissza, minden újra beállít, erdő felé okés, tisztás felé megint ugyanez. De pl a múltkor 2 hétig nem vitte ki a gépet, vagy ha igen, akkor se volt erős napsütés, akkor jó volt végig. Sanszos, hogy polcra kerül végleg a gép, de kíváncsi vagyok, hogy van-e valakinek bármi ötlete, hogy ez mégis mitől jöhetett elő? :F

Just a simple Lineman...

(#20225) *Ropi* válasza A Zéé (#20224) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gőzöm sincs, de először is vedd ki barátnődből...

:DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20226) fi:zi'k válasza *Ropi* (#20225) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20227) A Zéé válasza *Ropi* (#20225) üzenetére


A Zéé
addikt

vártam... :D
Nagy elszólás volt részemről... :)

Just a simple Lineman...

(#20228) *Ropi* válasza A Zéé (#20227) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért nem javítottad, későn vetted észre? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20229) A Zéé válasza *Ropi* (#20228) üzenetére


A Zéé
addikt

aha, kb fél órával azután, hogy elküldtem... :)
Általában újra szoktam olvasni a hsz-t mindig, miután rányomtam a küldésre, most valamiért elmaradt. Gondoltam csöndben maradok, hátha valami csoda folytán átsiklunk felette, de hát nem :DDD

Just a simple Lineman...

(#20230) *Ropi* válasza A Zéé (#20229) üzenetére


*Ropi*
félisten

A fórum szeme mindent lát. :))

A viccet félretéve, csak tippelek: a szenzorok öregszenek és ahogy öregszenek csökken a dinamikájuk is. Ezeknél a gépeknél a fénymérést maga a szenzor végzi, de mivel már öreg szenzor ezért hamarabb mennek telítésbe a pixelei (nagyobb fényerőt nem tud lekezelni: gyakorlatilag pozitívan megvakul), így nem talál kontrasztkülönbséget az AF, tehát nem működik a fókusz. Okozhatja még a rekesz hibás működése is, ha nem szabályozza az objektíven át haladó és végül a szenzorra kerülő fény mennyiségét.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20231) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek, hogy Budapesten milyen fotos tanfolyamra erdemes befizetni, ha az ember komolyabban is elmerulne a fenykepezesben.

Elsosorban a rendezvenyfotozas rejtelmei erdekelnek. Par eve hobbi szinten fenykepezek mar, azonban szeretnek profiktol tanulni.
Az árra max 150e Ft korul gondoltam, a cegem kuldene el ilyen tanfolyamra.

(#20232) copass válasza katsi (#20231) üzenetére


copass
veterán

inkább menj el másodfotósnak egy profi mellé. éles helyzetben gyorsabban tanulsz.
rendezvényfotózáson belül konkrétum? sport, tánc, koncert, színház?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20233) katsi válasza copass (#20232) üzenetére


katsi
tag

Technikai kiallitasok, expok, valamint ezeken szinpadi bemutatok (itt olyan termekbemutatokra gondolok, mint peldaul az E3 vagy az Apple keynote).
Sok stand es ember.

(#20234) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Egy laptop csere miatt a dolgaimat át kellett mentenem egy másik gépre és sok képemet nem tudom megnyitni most a visszarakáskor. Dokumentumokat sem de a képek fontosabbak. Fekete háttér és azt írja hogy érvénytelen kép. Van valami progi ami megmenthetné? Olvastam feljebb de valami dosos kezelőfelület jön elő az meg nekem magas.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20235) Vyndree válasza Bass (#20234) üzenetére


Vyndree
őstag

A Photorec-et próbálhattad. Nézd meg a Recuva, Pandora esetleg Stellar Repair-t.

[ Szerkesztve ]

(#20236) aleister válasza Bass (#20234) üzenetére


aleister
veterán

Ha a Dokumentumokon belül voltak a képek, akkor nagy eséllyel ugyanaz a kettőnek a baja. Saját tulajdonba kéne őket venni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20237) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Egyik ismerosomnek lenne szuksege segitsegre. En nem ertek hozza, igy nem tudtam valaszolni a kerdesere.
A lenyeg, hogy vannak kepek amiket ki akarnak majd nyomtatni de az elozetesen elkeszitett kepek dpi erteke nem ut meg egy szintet ezert nagyobb, 300dpi-s erteku kepet kertek tole. Ezt valaki -elmeletileg- megcsinalta neki, de nem biztos benne, hogy tenyleg jol is csinaltak-e meg. Most 96x96dpi-t ir, es nem tudja ezt a kervenyezett 300dpi-s ertekhez kapcsolni.

Szummazva:
- adott par kep de nyomtatashoz kicsi volt a meretuk
- a "nyomda" kerte tole, hogy "they are of very low resolution: only 96 dpi. Would it be possible for you to please output them at a resolution of 300 dpi at print size (at least 7” wide)?"
- Valaki dolgozott a kepeken es csinalt veluk valamit, de az ismerosom nem ert hozza es nem tudja megmondani, hogy az uj kepek mar megfeleloek-e, vagy sem.
- O a tulajdonsagait tudta a kepeknek megnezni ahol 96x96dpi-t ir.

Kepeket most nem linkelek, mert nem tudom, hogy publikusak-e, ha esetleg a valaszhoz kene a kep, akkor majd rakerdezek. Kerdes: a 96x96dpi megfelel a 300dpi-s nyomdai kepsurusegnek? :)

Udv

(#20238) aleister válasza Jim-Y (#20237) üzenetére


aleister
veterán

Ez attól függ, hogy mekkora lesz a végleges méret. Hogy értsd:

Ha van egy fotód, ami 1000x1000 pixeles, akkor választhatsz, hogy 10x10 inch méretben lesz 100 dpi-s, vagy 3.33-ban 300 DPI-s.

Az, hogy most az illető ismerőse megnövelte a kép méretét pixelben, vagy felemelte a DPI értékét teljesen mindegy. A végeredmény úgyis fos lesz. :D
Szarból nem lehet várat építeni. Ha egy kép nem tartalmaz elég információt, akkor hiába tornázzák fel a fizikális paramétereit.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20239) matyi012345 válasza Jim-Y (#20237) üzenetére


matyi012345
őstag

Pixelszámok és a kívánt nyomtatási méret megvan? Az alapján lehet mit mondani. Ha nem kell világmegváltó minőség akkor akár egy bicubic interpolációval is lehet feljebb tornászni a méreten kis mértékben.

(#20240) dui


dui
aktív tag

Üdv!
Benro S4 alá szeretnék háromlábú állványt venni.
Ez mennyire "passzol" hozzá? Használt már valaki ilyet?
:R

(#20241) Bass válasza aleister (#20236) üzenetére


Bass
addikt

Nem alapból én a d meghajtón tároltam őket,de mi az hogy saját tulajdonba kéne venni őket?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20242) Bass válasza Vyndree (#20235) üzenetére


Bass
addikt

Köszi kipróbálom őket :R

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20243) Bass válasza Vyndree (#20235) üzenetére


Bass
addikt

Kipróbáltam és azt írja kérjek engedélyt rendszergazdától,hozzáférés megtagadva :F

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20244) aleister válasza Bass (#20241) üzenetére


aleister
veterán

"Kipróbáltam és azt írja kérjek engedélyt rendszergazdától,hozzáférés megtagadva "

Pont ez. :)
Az oprendszer úgy érzékeli, hogy más user tulajdona az adott file. Keress rá gugliban a saját használatba vételre!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20245) Bass válasza aleister (#20244) üzenetére


Bass
addikt

E azért lehet mert átmásoltam faterék gépére? Ilyent még sosem tapasztaltam. Mi okoz ilyet?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20246) aleister válasza Bass (#20245) üzenetére


aleister
veterán

Nem. Ez azért van, mert a My documents mappán anno nyomtál egy fájlmegosztást, majd saját használatúvá tetted. Innét kezdve ez a user tud már csak hozzáférni. Az oprendszer reinstall után a felhasználó ugye ment a levesbe, és most egy másikkal szeretnél hozzáférni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20247) Bass válasza aleister (#20246) üzenetére


Bass
addikt

Nah ezt jól megszívtam,olvasom hogy mit kéne csinálni de valahogy nem sikerül . Emberi nelven nem tudnád leírni nekem hogy tudnám visszaszerezni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20248) *Ropi* válasza Bass (#20247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt telepíted, utána a gépet újraindítod, majd a meghajtó gyökérmappáján nyomsz egy jobb klikkes menüt és abban egy "take ownership"-et.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20249) Bass válasza *Ropi* (#20248) üzenetére


Bass
addikt

Megcsináltam köszönöm de most sem férek hozzá.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20250) *Ropi* válasza Bass (#20249) üzenetére


*Ropi*
félisten

Újraindítottad a gépet a take ownership telepítése és alkalmazása után is?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.