Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) mrmarkus válasza Dyrtyho (#20099) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

1 col = 25,4 mm
52 col = 1320.8 mm

...azon töprengek, hogy mire kell vajon neked egy közel másfél méter átmérőjű sapka? :DD

Freedom of Information

(#20102) Dyrtyho válasza *Ropi* (#20100) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Szóval nem mondtam, hogy világmegváltást várok tőle, csak jóval igényesebb munkát tudnánk vele kiadni a kezeink közül, mintha csak állványunk és deritőnk lenne, mert azok is vannak :))

(#20101) mrmarkus : Bocs, elirtam, 52mm akartam irni col helyett :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#20103) schawo válasza mrmarkus (#20101) üzenetére


schawo
titán

Fél a medvétől. Így lesz is rajta sapka, meg nem is. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20104) freelanced válasza mrmarkus (#20101) üzenetére


freelanced
addikt

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20105) net91


net91
senior tag

..és még azt mondják, hogy a méret nem számít.
Dehogynemszámít.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20106) *Ropi* válasza Dyrtyho (#20102) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, a lényeg, hogy támasztási pontnak jó lehet, de záridőt nyerni (képstabilizátorként) csak nagyon korlátozottan használható. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20107) VásRló válasza *Ropi* (#20095) üzenetére


VásRló
tag

Értem. És pontosan milyen típus-modell vaku lenne a megfelelő? Nem értek hozzá.

(#20108) *Ropi* válasza VásRló (#20107) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontos adatokat kellene tudni hozzá a helység és a tárgyak méretéről.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20109) VásRló válasza *Ropi* (#20108) üzenetére


VásRló
tag

Mondjuk tíz centitől fél méteres tárgyak. A szoba kb 15 nm

(#20110) cattus válasza VásRló (#20109) üzenetére


cattus
őstag

15 nanométeres szoba? :Y

Bocs.

Do the thing!

(#20111) Lassú Víz válasza cattus (#20110) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A korunk jórészt a nanotechnológiáról szól. ;)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20112) *Ropi* válasza VásRló (#20109) üzenetére


*Ropi*
félisten

És mennyi a rá szánható keret? Fényformálókkal, állványokkal (stb.) együtt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20113) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok, esetleg olyan fotosok akik mar vittek el nyomtatasra a digitalis kepeiket, azok melyik fotokidolgozohoz vittek? A3-as meretben kene, lehetoleg valami megbizhato es minosegi hely.

https://www.behance.net/vargadom

(#20114) sideburns válasza cattus (#20110) üzenetére


sideburns
aktív tag

Eleve Ropi nem is a helyiség méretét kérdezte, hanem a helységét.
Tehát pl. ha Budapesten akar fényképezni, akkor a helyes adat 525 négyzetkilométer.

(#20115) *Ropi* válasza sideburns (#20114) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, kimaradt az "i" betű. :DDD

(#20113) k!nG: digilabor.net

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20116) VásRló válasza *Ropi* (#20112) üzenetére


VásRló
tag

A minimálisat akarom rá szánni, nem tudom pontosan. Egyszerűen akarom megoldani, kevés eszközzel, de azért legyen szép a kép.

(#20117) spiky03


spiky03
veterán

Ez szerintetek milyen gép lehet?
Kezdő szettnek megfelelő?
Sony
Igaz, hogy Canon-t szeretnék, de azok nagyon drágák. :((( Még a 18-55-ös STM obival is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20118) *Ropi* válasza VásRló (#20116) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem akarod túlvariálni, akkor vegyél 1 db rendszervakut mobil softbox-szal meg egy derítőlapot, ezek kb. 60-70.000 Ft-ból megvannak. Persze nem kell tőlük csodát várni, de nagyon alap dolgokat meg lehet velük csinálni. Ha pl. szimmetrikus világítást akarsz, akkor már rögtön 2 vaku kell...

(#20117) spiky03: Ha nem a MediaMarkt-ban veszed, akkor jóval olcsóbb. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20119) spiky03 válasza *Ropi* (#20118) üzenetére


spiky03
veterán

Még nem veszem sehol sem. :)
Csak érdeklődök, hogy a Sony milyen gép?
Pl melyik Canon-nak felelne meg? Kb az 1100D-nek mondjuk?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20120) schawo válasza spiky03 (#20119) üzenetére


schawo
titán

Sony az Sonynak felel meg :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20121) *Ropi* válasza spiky03 (#20119) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Sony az egy külön "állatfajta". Semmivel sem kompatibilis, néha még magával sem. :N Pl. külön művészet normálisan működő vakut találni hozzájuk. Az objektívjeik elég drágák ahhoz képest, hogy milyen minőséget képviselnek, ráadásul elég szűkös az objektívparkjuk (bár már elkezdték fejleszteni).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20122) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Time-lapse készítéshez milyen programot tudnátok ajánlani Windowson?

(#20123) Vyndree válasza Chosen (#20122) üzenetére


Vyndree
őstag

(#20124) Chosen válasza Vyndree (#20123) üzenetére


Chosen
addikt

Már próbáltam, faék egyszerűségű, de sajnos olyan is. Az összerakott videó darabos marad, nem tűnik folyamatosnak, gondolom hiányzik az áttűnés kezelése a frame-ek között.

(#20125) Vyndree válasza Chosen (#20124) üzenetére


Vyndree
őstag

Fontos lenne tudni miből szeretnéd elkészíteni. Képekből, videóból, esetleg telefonnal.
Képekből Photoshoppal a legkézenfekvőbb elkészíteni
A videót csak fel kell gyorsítani, ezt akár youtube-on is el tudod érni, itt mondjuk nem lesz mozgása a képnek. Amit Movie Makerrel csináltam nekem nem volt darabos, nem szaggatott szépen összefűzte a képeket.
Akár androidos telefonnal is lehet ilyen videókat készíteni.

(#20126) spiky03 válasza *Ropi* (#20121) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ismét az infót.

Akkor várok amíg olcsóbb lesz meg lesz pénzem egy 700D-re. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20127) Vyndree válasza spiky03 (#20126) üzenetére


Vyndree
őstag

A Canon 600D olcsóbb és majdnem ugyanaz.

(#20128) spiky03 válasza Vyndree (#20127) üzenetére


spiky03
veterán

Arra is jók az STM obik?
Mert ugye azok azért jobbak, mint a simák.

Amúgy először a 600-okat néztem

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20129) csacsi77 válasza spiky03 (#20128) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy korábbi válasz

A 700D felára csak akkor éri meg, ha viszonylag jó, gyors és pontos AF-el akarsz családi videókat csinálni vagy sokat komponálsz az élőképen.
Ha a videózás nem izgat, akkor nyugodtan vedd a 600D-t, a képek pont olyanok lesznek, mint a 700D-vel (na jó a 700D-ben több keresztszálas fókuszpont van, a 600D-ben meg csak egy darab, de a fotósok 98%-a úgyis csak a középsőt használja).

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#20130) spiky03 válasza csacsi77 (#20129) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm neked is. :R
Hát videózni nem sokat videóznék gondolom. Max csak néha nyaraláson, vagy ha a városban van valami olyan esemény.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20131) Chosen válasza Vyndree (#20125) üzenetére


Chosen
addikt

Képekből csinálnám, megnézem PS-sel. :R

(#20132) doddencs


doddencs
senior tag

Feltettem az állványos topicban is, de talán ez jobban pörög. :)

Adott egy Samsung NX300 gép. Rendeltem hozzá (utángyártott) gorillapod-ot. A kérdésem az lenne, érdemes fejet is venni hozzá? Ha igen, milyet?

(#20133) mrmarkus válasza doddencs (#20132) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A gorillapod alapból elég hajlékony, kissé (nagyon) vicces lenne rajta egy fej...

Freedom of Information

(#20134) copass válasza doddencs (#20132) üzenetére


copass
veterán

az eredeti gorillapod is nyeklik-nyaklik egy idő után+szétesik, milyen lehet az utángyártott?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20135) Balinov válasza mrmarkus (#20133) üzenetére


Balinov
félisten

SRL Zoom-om van amazonrol, gyarilag fejjel. Kell az, neha jol jon. Igaz, nem hasznalom, csak alkalmankent, de mar 2eve birja.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20136) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Nem tudtok róla, hogy lesz-e mostanában olyan rendezvény ahol ingyen tisztítják a gépet/obit? Ha jól rémlik régebben volt ilyen néha.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy képnézegetés közben (alap Win 8.1 képnézegető) nektek is lassan (pár másodperc után) vált csak át a következő képre? A gépemmel lehet valami? Úgy érzem annyira nem gyenge a képem, hogy akadnia kéne (i5 2400, HD 6870, 8GB ram). Vagy lehet, hogy kevés lenne?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20137) *Ropi* válasza freelanced (#20136) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen gépet / obit?

Ha Nikonod van akkor gyenge hozzá. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20138) freelanced válasza *Ropi* (#20137) üzenetére


freelanced
addikt

Nikon D3100 / 18.55mm

Valami a géppel lehet mert egy régebbi gép (Core 2 Duo) viszonylag folyamatosan viszi, egy kis várakozás persze van de nem telik el több mp mint itt.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20139) *Ropi* válasza freelanced (#20138) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontos konfig?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20140) matyi012345 válasza VásRló (#20116) üzenetére


matyi012345
őstag

Inkább egy hobbi mini studio a Mikrosatbol 58-ért. Vagy walimex szett ami kicsit drágább. Rendszervakuk nem erre valók.

(#20141) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Szeretnék vásárolni egy két könyvet a fotózással kapcsolatban, tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemes? Ha jól tudom Scott Kelby jónak számít de valamiért tőle nem találom semelyik üzletben az első kötetet, csak a másodikat és a többit.

Ami elég jónak tűnt még az üzletben az két mű David Präkel-től (Kompozíció ; Expozíció), de nem tudom, hogy tényleg hasznosak-e, mert elég sok kép van benne, ami persze nem gond ha a tartalom megfelelő.

Láttam még egy National Geographic-os könyvet is nem tudom azt ismeri-e valaki.

Illetve a "A digitális fotózás műhelytitkai" sorozatból nagyon sok könyv van. Az mind más, vagy csak egy-egy újabb /frissebb kiadás az adott könyvből?

Ropi

Hamarosan leírom a konfigom is.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20142) erzol válasza freelanced (#20141) üzenetére


erzol
őstag

Üdv!
Ha nem kell a nyomtatott változat itt sok könyvet, videót megtalálsz.

(#20143) ilgatto


ilgatto
tag

Olvastam, hogy nemrég téma volt az állvány repülőre való felvitele.

Mi a helyzet az időzítős távkioldóval? Kézipoggyászban?
( Be se merem írni Google-ba, hogy "időzítő+repülő+poggyász", mert reggelre már öltönyös emberek állnak majd az ajtóban... :U )

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#20144) *Ropi* válasza ilgatto (#20143) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már az is elég, hogy ide leírtad. ;] ;) :DDD

Egyébként elem nélkül szállítsd! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20145) aor


aor
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezek e....
Egy olyan gondom van, hogy úgy tűnik a keresőn belül vannak porszemcsék, ezeket házilag el lehet tüntetni, vagy ahhoz szét kell szedni a gépet. Már mindent ezerszer áttöröltem...a külső üveget, a kamrában.
Tuti, hogy belül van, mert képen semmi nem látszik belőlük, és obi nélkül is látható a keresőben, és zavar, főleg, hogy eladásra vár!

Köszönöm a választ!
Üdv!
Zoli

(#20146) Byk01 válasza ilgatto (#20143) üzenetére


Byk01
senior tag

Ne a poggyász aljára tedd, mert kivetetik (mint minden elektronikus dolgot), és megnézik. De fel fogják engedni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20147) Lassú Víz válasza aor (#20145) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A jó hír az, hogy mivel a keresőben van, a képre nincs hatása. A rossz az, hogy gyakorlatilag nem lehet (nem éri meg) eltüntetni. A lencsékről le lehet takarítani, a matt üveget cserélni kell. Hozzáértést, felszerelést, pormentes környezetet igénylő tevékenységek. Egy jó áron dolgozó műszerész + ebay alkatrész beszerzés talán visszahozza eladáskor a befektetett pénzt, de erősen kétséges.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20148) Vyndree válasza ilgatto (#20143) üzenetére


Vyndree
őstag

Állványt engedik (még az írásvetítót is) kézipoggyászban is, a távkioldót is viheted. Mindent vihetsz ami nincs tiltva (185/2010EK rendelet, 4C függelék) és nem ütésnövelő, az állvány nem az. Ne kérdezd miért, ezt ők se tudják. :) Ferihegyen nem veszik el, más reptereken viszont 80%ban nem engedik fel (ütésnövelő eszköz), szóval visszafele lehet belőle gond. Nálunk engedik a teniszütőt, de a nagymamától elveszik az alma pucoló kést, sőt meg is bírságolják 5-50eFt-ra. Tőlem Rómában a €10-s alu állványt el akarták venni, háromszor futottam neki mire átjutottam vele. Csak halkan jegyzem meg, kéred hogy szeretnéd feladni, visszaengednek és egy másik ellenőrző ponton próbálod újra.

szerk:
63cm-es állvány Wizzre nem megy fel, de nem a biztonságiak fogják visszaküldeni. Van a reptér és van a légitársaság, mindkét előírásnak meg kell felelni. A reptér (rendőrség) akár büntet (persze nem az állványnál), a légitársaság pedig számláz ha túl nagy a pogyód, ha nem fizeted ki (€60 vagy 18eFt Wizznél, Ryanairnál) akkor leszednek a járatról.

Byk01: kézipoggyászban tök mindegy hova teszed, ugyanúgy látják.

[ Szerkesztve ]

(#20149) *Ropi* válasza Vyndree (#20148) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem amiatt, hogy ne lássák, hanem, hogy ne kelljen az egész poggyászt kipakolni miatta, mert a tetejéről egyszerűbb kivenni adott esetben.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20150) FLx válasza ilgatto (#20143) üzenetére


FLx
addikt

Bőven fel lehet vinni, normál esetben nem nézegeti ezt senki, a monitoron látják, hogy mi az. A laptopot is csak azért vetetik ki, mert eltakarhatja a táskában lévő többi holmit, uez igaz a fényképezőgépre is néha, mert a lencse megzavarhatja a röntgent. Nem kell ezt túlparázni, ahogy az állványt sem. Elem nélküli szállítás pedig pont amit nem szabad, mert elemet, akksit nem vihetsz fel magában, csak az eszközben, illetve ha valamilyen tokban vannak, lezárt érintkezőkkel adott esetben. Voltam már a világ legszigorúbb repterein millió tonna elektronikai cuccal, soha senki nem kötözködött.

ps. Dehogy vetetnek ki minden elektronikus dolgot, nem létezik sehol ilyen szabály.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.