Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) *Ropi* válasza copass (#19900) üzenetére


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19902) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!

A CPL elé tehetek egy UV-t csak azért, hogy védjem a CPL-t? Vagy ez ront valamit a képeken?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19903) Colonel993 válasza hzsolee (#19902) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ront a képen... tök fölsleges mert a CPL átlagosan már UV védett bevonatot kap...de ha nem is akkor is ott van a szenzoron a 99%-ban szűrő UV filter.

szűrőt védeni szűrővel... :N

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19904) hzsolee válasza Colonel993 (#19903) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19905) fattyu válasza Colonel993 (#19903) üzenetére


fattyu
veterán

nemértekegyet. szerintem jó ötlet. és akkor még a jó uv szűrő elé egy picit rosszabbat hogy azt is védd.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19906) copass válasza fattyu (#19905) üzenetére


copass
veterán

lesz egy légvédelmi üteged!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19907) Colonel993 válasza fattyu (#19905) üzenetére


Colonel993
senior tag

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19908) szimpali


szimpali
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a képet szerintetek fellehetne használni termékfotónak?

(#19909) *Ropi* válasza szimpali (#19908) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ebben a formájában egy nem túl igényes weboldalra.

Vagy az a kérdés, hogy jogilag megengedett-e?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19910) szimpali válasza *Ropi* (#19909) üzenetére


szimpali
csendes tag

Nem jogilag, hanem úgymond szakmailag értettem.

Miért, mi a baj a képpel?

(#19911) *Ropi* válasza szimpali (#19910) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Rossz kompozíció: szűk is, meg nincs meg a térbeli érzet sem,
- kicsi a mélységélesség és rossz helyen is van az élesség,
- lilába csúszik a WB,
- a háttér piszkos,
- az egész alexpós és nincs dinamikája.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19912) szimpali válasza *Ropi* (#19911) üzenetére


szimpali
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a fehéregyensúlyon állítottam valamennyit, a foltokat eltávolítottam.

[link]

A mélységélességen és az élességen nem tudok állítani.
Az alexpósságon meg talán lehet, de azt még nem tudom hogyan. (ezt esetleg leírnád?)

(#19913) *Ropi* válasza szimpali (#19912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ezt a képet ahogy van kidobnám és megfotóznám újra a helyedben. Egyszerűbb, mint LR / PS-ben reszelgetni. ;) Egyébként Lightroomban a "basic" fülön lévő szabályzókkal tudod finomhangolni.

Egy világító felületre kellett volna tenni a csokit: így a legkönnyebb megoldani a háttér kiégetését.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19914) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hi! már van egy kerek kisméretű ezüst/arany derítőlapom, de a következő problémáim vannak vele portrénál:

1. túl pici a fény területe amit vetít
2. fénylik, csillog az arc tőle
3. erős napsütésben, vagy fa alatt, amikor az ágak foltos fényt vetnek az arcra nem tudok árnyékolni vele, túlságosan sok fényt vesz el

elsőre gondolom nagyobb derítőlap a megoldás, másodikra egy fehér, harmadikra egy áttetsző, szal sztetek is egy ilyenre van szükségem kb.? illetve használ valaki hasonlót? pl szétszedhető ez a cucc? mert ha csak kifordítható vagy valami, akkor kétlem, hogy az áttetsző része is műkszik :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19915) aleister válasza jjeahh (#19914) üzenetére


aleister
veterán

Nekem ilyen van, csak kör alakú. Teljesen jól használható.
Alapvetően a transzparens anyaggal van szerelve a keret. Ehhez jár 2 huzat, aminek a belső és a külső oldalán más a fényvisszaverő felület. Azt fordítod kivülre, amit épp használni akarsz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19916) Lassú Víz válasza jjeahh (#19914) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy áteresztő lap van becsomagolva egy huzatba. A huzat egyik oldala fehér a másik fekete, és ha kifordítod akkor meg ezüst, arany. Nem pont ebben az elrendezésben. Így lesz 5 in 1. A huzat cipzáras. A legnagyobb baj az, hogy kell valaki aki a megfelelő helyen tartja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19917) jjeahh válasza Lassú Víz (#19916) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& aleister: tehát a transzparens részről leszedhető az ezüst meg a többi rész, és mivel áttetsző, használható a modell fölött tartva a fény lágyítására is?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19918) aleister válasza Lassú Víz (#19916) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem teljesen igaz. Katt! ;)

(#19917) jjeahh:
Igen.
Az ezüst-arany, fekete-fehér huzat lecipzározható, és akkor csak a flexibilis rámán feszülő transzparens anyag marad.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19919) htomi85


htomi85
tag

Sziasztok,

Éppen lomtalanítunk költözés miatt.
Ezek érnek valamit szerintetek, vagy kuka?

(#19920) A Zéé válasza htomi85 (#19919) üzenetére


A Zéé
addikt

Kukának semmiképp sem kuka, még ha nem is érnek sokat. Egész jó állapotúnak néznek ki, és a tokjuk is megvan, ami ilyen gépeknél sokszor már vacak, vagy meg sincs. Pár ezrest talán megér mindegyik, a zeniten levő obi is érhet valamit, az nem látszik, hogy milyen.

Just a simple Lineman...

(#19921) copass válasza htomi85 (#19919) üzenetére


copass
veterán

az obit simán eladod 3-5k között ha nem kulás karcos. fotobox is pár k-t, azt nem tudom pontosan mennyit.
szmena semmit. vegyél bele filmet, jó móka fotózni vele!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19922) Studi válasza htomi85 (#19919) üzenetére


Studi
addikt

Szmena gyakorlatilag semmit, a Zeniten szerintem egy Helios lehet, az állapottól függően érhet 3-4e Ft-ot, a vázat add hozzá ajándékba. A Fotobox hasonló pénzmennyiséget érhet.

(#19923) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, ut kozben fenykepek mentesere milyen "szerkezetet" ajanlotok?

Koszi elore is

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#19924) FLx válasza padi68 (#19923) üzenetére


FLx
addikt

Én általában rögtön laptopra mentem, de van ilyenem is:

WD Passport Wireless

(#19925) padi68 válasza FLx (#19924) üzenetére


padi68
senior tag

Koszi' de az a lenyeg hogy út közben' tehat egy hetig nincs laptop... Csak valamilyen kulso olvaso hdd phototank.....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#19926) FLx válasza padi68 (#19925) üzenetére


FLx
addikt

Akkor amit küldtem, lassú de megteszi.

(#19927) padi68 válasza FLx (#19926) üzenetére


padi68
senior tag

Bocs,de nem neztem meg pontosan....

Jo de wd mar megszivatott igy kiesik..... Mas 5let?

Pl ilyesmi

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#19928) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kromatikus aberráció ellen lehet valahogy védekezni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19929) Lassú Víz válasza Pityu. (#19928) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jó és drága objektívvel. Utólag lehet csökkenteni vagy eltávolítani képszerkesztő programokkal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19930) Pityu. válasza Lassú Víz (#19929) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát a lencséken múlik,semmi mással nem kivédhető

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19931) *Ropi* válasza padi68 (#19923) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#19932) A Zéé válasza *Ropi* (#19931) üzenetére


A Zéé
addikt

egy termék, egy hirdetés! :P :))

Just a simple Lineman...

(#19933) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló! :)

Samsung wb110 es objektívjének megtisztításához keresek eszközt, főleg száraz ujjlenyomatok és por van rajta. Kapni sokfélét lehet, Ti mit ajánlotok? Vagy vigyem optikushoz?

Minden segítséget előre is köszönök!

(#19934) erzol válasza aquark (#19933) üzenetére


erzol
őstag

Lenspen lesz a te barátod. ;)
Puha ecsettel (lenspen végén van), körtepumpával elötte mindenképp portalanítsd!

[ Szerkesztve ]

(#19935) szimpali


szimpali
csendes tag

Ha ember(ek) van(nak) a fotón, akkor lightroomban mit javasoltok állítani leginkább?

(#19936) erzol válasza szimpali (#19935) üzenetére


erzol
őstag

:F
Mondjuk négerek a bányában? ;]

(#19937) szimpali válasza erzol (#19936) üzenetére


szimpali
csendes tag

Nem. Pl. egy családi képen, ahol 1 vagy több van ember van. Mi érdemes állítani, hogy jobban nézzen ki a kép?

(#19938) FLx válasza szimpali (#19937) üzenetére


FLx
addikt

A jobban nézzen ki elég szubjektív, addig tekergeted amíg neked tetsző nem lesz, ebben nehéz segíteni. Ha alap dolgok megvannak, mint WB, normális expozíció...

(#19939) schawo válasza szimpali (#19937) üzenetére


schawo
titán

Inkább nézzél Lightroom tutorial videókat. Általános igazság nincs. Mindig az adott kép dönti el, hogy mit kell vele tenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19940) *Ropi* válasza A Zéé (#19932) üzenetére


*Ropi*
félisten

1x adtam fel, de miután átneveztem kettő lett belőle, a rendszer hibája lehet...Idáig észre sem vettem, köszönöm, hogy szóltál!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19941) andrasferenc válasza padi68 (#19927) üzenetére


andrasferenc
tag

Ilyen fotóbankom korábban nekem is volt. Vissza is vittem az üzletbe. Ugyanis semmire sem lehetett használni. Aksija olyan volt, hogy rátöltéskor ajánlatos volt a hálózatii adaptert is hozzá csatlakoztatni. Az aksi kapacitása kicsi volt. A készülék akkumulátor csatlakozója meg vélhetően konstrukció hibás lehetett, mert laza volt az érintkezése. Az importörnél többet is felbonottak, és azoknál is hibás volt. Amint megmozdította az ember a készüléket, lefagyott, Utána csak a szervíz tudta "elővarázsolni" már az eddig tárolt fájlokat, vagyis életrekelteni. Ez meg garancia után fizetéses lett volna.
Anpson Digimate fotóbank volt a nevel.

(#19942) *Ropi* válasza andrasferenc (#19941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyon peches voltál... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19943) nOvOp válasza erzol (#19934) üzenetére


nOvOp
senior tag

Érdemes ebay-ről rendelni ezeket, (hiszen ott jóval olcsóbbak) vagy nem érdemes az obikat kockáztatni, mert ki tudja milyen minőségűek a kínai tisztítók? Valaki próbálta már a kintit?
pl. ezeket: NLP-1 LENSPEN, LENSPEN LP-1

(#19944) A Zéé válasza nOvOp (#19943) üzenetére


A Zéé
addikt

azt szokták mondani akiknek már volt ilyen Kínából jött verziója, hogy ezekből pont a lényeg - az aktív szénpor - hiányzik, így nem érdemes megvenni őket.

Just a simple Lineman...

(#19945) copass válasza nOvOp (#19943) üzenetére


copass
veterán

ebayes lenspen mind hamis. ne folgalkozz vele. edigital 3k körül van, az igazi. nekem 2 évig elég volt. úgy hogy vagy 2 tucat obin használtam, analóg régi dzsuvásokon . de főleg 3-4 digitálison!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19946) erzol válasza nOvOp (#19943) üzenetére


erzol
őstag

Direkt azért tettem be magyar linket, amit az előzőekben a fórumtársak leírtak.
Körtepumpát pl. már érdemes ebay-ről vadászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19947) nOvOp válasza erzol (#19946) üzenetére


nOvOp
senior tag

rendben, köszönöm a tanácsokat :)

(#19948) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Timelapse videóknál hogyan tudják a tavaszi rügyezést megörökíteni? Gondolom az nem járható út, hogy kiviszem a gépet, és minden nap, pontosan ugyanoda rakom le, mert az pontatlan. Tehát ez csak úgy megoldható, ha van egy fix ponton a gép, amit napokig nem mozdítok meg, és távkioldóval lövök időnként egy képet? És mégis milyen időközönként? Mert napi 1-2 kép nagyon kevés lenne, de ugyanakkor amiket eddigi munkákat láttam, nincs benne a naplemente, napfelkelte, olyan, mintha a nap nem is mozogna közben. Praktikákkal tudnátok engem segíteni? :)

Köszönöm előre is! :R

(#19949) FLx válasza csabi94 (#19948) üzenetére


FLx
addikt

Ki kell találnod milyen hosszú videót szeretnék, mennyi fps, illetve, hogy milyen időközönként szeretnél képet, ami igazából attól függ, hogy milyen gyakori a változás, milyen "smooth" videót szeretnél. Ezeket mind kiszámolod, megtervezed, aztán ennek megfelelően időzítesz. Mivel ilyen hosszú időt nem nagyon lehet időzíteni, én megcsinálnám a programozást a remote-on egy alkalomnak megfelelően, és minden nap a megfelelő időben elindítanám. Pl. minden nap 10-kor, 13-kor, 16-kor 5 percig. De ez mind az igényeidtől függ.

Time Lapse Intervals

[ Szerkesztve ]

(#19950) schawo válasza csabi94 (#19948) üzenetére


schawo
titán

Mesterséges megvilágítás, mesterséges körülmények.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.