Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) scarabaeus válasza kenguru99 (#19250) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az elmúlt 10 évben minden saját vagy kezembe került Pana gép optikai stabilizátort használt videóhoz is, úgyhogy utánanézés nélkül is biztosan állítanám, hogy optikait használ az is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19252) Damage válasza copass (#19224) üzenetére


Damage
senior tag

Jééé, ezt a cikket az öcsém írta. :DDD

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19253) bubi92


bubi92
őstag

Sziasztok

Tudnátok nekem linkelni "street fotósokat"? Nem a feketefehér lefotózom a hajléktalan stílusra gondolok. Sokkal inkább olyat keresek akik hasonló stílust képviselnek mint ő: [link]

(#19254) copass válasza bubi92 (#19253) üzenetére


copass
veterán

"feketefehér lefotózom a hajléktalan" szociófotónak hívják, számomra az elég hatásvadás. de ki hogy értelmezi ezt.
soós bertalan lefotózlak szerintem nagyon jól lát!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19255) scarabaeus válasza copass (#19254) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nahát, ez a kép onnan... :) Tetszik, amikor szinkronba hoznak nagyléptékű dolgokat.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19256) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Adott egy Canon PoweShot A520-as gép, ami újabban ilyen képeket gyárt néha-néha, de akkor fél-egy órán keresztül minden második képen látszik a hiba. Vajon mitől lehet a képeken látható vízszintes csíkozódás? Esetleg van valami megoldási javaslat, hogy hogyan lehetne segíteni rajta? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#19257) *Ropi* válasza BigBlackDog (#19256) üzenetére


*Ropi*
félisten

Feltételezve, hogy nem a szúnyoghálón át fotóztál: szenzorhiba. Egy telefont megér a Camera Kft.-hez: ha jól tévedek ingyen cserélik, mert volt egy gyári hibás széria a Sony szenzorokból, amiknél leváltak a higanygőzölt érintkezések.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19258) BigBlackDog válasza *Ropi* (#19257) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, nem volt szúnyogháló. :DDD Elvileg úgy tudtam, hogy az A520-at már nem érinti ez a szenzorhiba (innét és innét informálódva). Előfordulhat, hogy a tartósabb, nedves, kültéri környezet tesz ilyet vele?

(#19259) bubi92 válasza copass (#19254) üzenetére


bubi92
őstag

pont azért emeltem ki, mert annak ellenére, hogy nálam is a szociófotó néven fut ez a téma, mostanában elég sok helyen látom mégis streetportrait-ként emlegetve, ami persze bizonyos szemszögből igaz is :D

soós bertalant ismerem. inkább külföldiekre lennék kíváncsi akik ezt a műfajt művelik.

(#19260) *Ropi* válasza BigBlackDog (#19258) üzenetére


*Ropi*
félisten

A második linkeden is írják, hogy igen:

"It has been confirmed that the connecting parts of the internal wiring of the CCD used in affected products may become disconnected, especially if the affected products are stored or used in high-temperature and high-humidity environments."

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19261) Andrew31 válasza bubi92 (#19259) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nézd meg azokat, akiket követek: [link] :D
Követek embereket innen, az oldalról, de van sreet is (a flickr-ön rákeresel a street szóra és már ad is rengeteget), most csak a Berlincam ugrik be, de több is van.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19262) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Készítettem egy panoráma képet (teljes gömb), panorámakészítő programmal össze is illesztettem, jó is lett, virtuálisan körbeforgatva is jól illeszkedik minden.
Viszont szerettem volna még kicsit rádolgozni ps-ben vagy lr-ben, de kontraszt, színek stb. állítása után ismét megnézve virtuálisan körbeforgatva, keletkezett egy csík a felhőknél, ahol a kép két széle volt. Mintha nem ugyanúgy változnának a dolgok a kép két szélénél az utómunka után.
Más panorámánál nem tapasztaltam ezt, pedig ott is használtam ps-t, lr-t. Ez most valami kivételes eset lehet. Mitől lehet ez?

(#19263) Timo77


Timo77
újonc

Jó napot kívánok mindenkinek.
Egy fényképezőgép választással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Otthoni hobbifotós vagyok. Amire a gépet használnám az gyermekeink fotózása, természetfotózás ( ezen belül sok virág fotózás ), valamint a makró mód sűrű használata de az első, tehát a gyerekek fotózása lenne az elsődleges cél. A jelenlegi gépem egy Olympos SP-600 UZ de vaku használata nélkül nagyon sokszor bemozdult, életlen képeket készít. Próbáltam az ISO értékkel manipulálni de sikertelenül. Sok gép tesztjét elolvasva és hosszas keresgélés után találtam két olyan fényképezőgépet amik szerintem megfelelőek lenének de kérnék inkább szakmai véleményt. Az egyik a Canon SX 520 HS, a másik pedig a NIKON Coolpix P530. Mindkét gép ára 100.000 ft alatt van és ez a határ amíg elmennék a vásárlásban.
Nagyon köszönöm mielőbbi válaszukat.

(#19264) A Zéé válasza Timo77 (#19263) üzenetére


A Zéé
addikt

mindhárom gép kis szenzoros sötét obis ultrazoom, egyikkel se lennél előrébb, mint a másikkal. :(

Valami csúcskompakt felé kéne elindulni (Fuji x20, Oly XZ-2, Pana Lx7 és társai), vagy a cserélhető obik irányába, pl Olympus E-PL5 akciós szokott lenni elég sok felé.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19265) Tin_Shield válasza A Zéé (#19264) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az MM-ben héten 100e az E-PL5 duplakit, ez durván jó ár. Igaz az obik nem jók makrózni, kell egy DCR előtét...

[ Szerkesztve ]

(#19266) scarabaeus válasza #74459392 (#19262) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem kell, hogy tudjon róla a PS, hogy a kép két szélének egyezőnek kell maradnia. Valami nem teljesen helyfüggetlen módosuláskor, ha úgy jön ki neki a lépés, hozhat ki más értékeket. Megszűnik az árnyalatok egymásba olvasztása. Úgy oldottam meg ezt, ha néha szükség volt rá, hogy kibővítettem a vásznat a jobb oldalon, és a végére másoltam a bal szélső területet, aztán a módosítás végén azt visszaraktam az eredeti helyére. Ha nem volt árnyalateltérés a már nem a szélére kerülő határvonalon, akkor OK, ha volt, akkor legalább látható helyen lehetett megszabadulni tőle.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19267) #74459392 válasza scarabaeus (#19266) üzenetére


#74459392
törölt tag

Ez jó ötlet!
De amikor a baloldali másolt részt a szerkesztés után visszarakod a helyére, akkor tulajdonképp nem helyeződik át máshova az a csík is?
(Ha hazaértem kipróbálom.)

Veled emaileztem amúgy? :)

(#19268) scarabaeus válasza #74459392 (#19267) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, de legalább látod. Ha a kép szélein van a vágás, nem tudod összehasonlítani. Ha viszont látod, hogy be kell avatkozni, akkor még mindig megteheted, kézzel.

(Ja!)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19269) #74459392 válasza scarabaeus (#19268) üzenetére


#74459392
törölt tag

Igaz! :B
Köszönöm a segítséged! :R

(#19270) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!Sony A200 gépnél hogyan lehet beállítani a felbontást,hogy az elkészült képen a monitoron alul felül ne maradjon kb.1-1cm is rész hanem teljes egészben lássam a monitoron a képet.Köszi

(#19271) Lassú Víz válasza Roxx (#19270) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Megválaszolhatatlan kérdés. Milyen oldal arányú a monitor és milyen oldal arányú képet készítettél?

Használd a natív oldal arányt a fényképező gépen és utólag vágd a megfelelő méretűre ha kell a monitorhoz, ha kell papírképhez. Ettől csak akkor érdemes eltérni ha olyan szűken komponálsz, hogy már nincs mit levágni. De a papír szélét is le lehet vágni...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19272) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok, szeretnék csinálni egy fényképalbumot. Minden képem meg is van hozzá, de mikor a fotók készültek a fényképező rárakta az összes képre a dátumot. Persze ez nem a fényképező hibája. De lehetséges-e utólag leszedni onnan valami programmal, ami nem túl bonyolult? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#19273) A Zéé válasza Backrau (#19272) üzenetére


A Zéé
addikt

Na igen, a dátum... A legegyszerűbb módja annak, hogy hogyan tedd tönkre egy életre az elkészült képeket, és az userek lelkesen élnek is vele. Barátnőm rendszeresen ezzel szív, amikor kollázsokat, meg nyomdai anyagokat készít elő.
Ha a kép olyan, hogy van hely vágni, akkor vágd meg a képet (de úgyse olyan lesz), amúgy meg photoshop, clone stamp, content aware fill, és rohadt sok türelem. Hajrá :)

Just a simple Lineman...

(#19274) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Templomban mennyire szokták tolerálni a vakuzást? Jövő héten egy keresztelőt kell fotóznom, de nincs nagy templomi tapasztalatom. :) Ha nincs vaku, akkor általában milyen rekesz/iso/záridő kombó szokott elég lenni?

(#19275) Lassú Víz válasza kilozsul (#19274) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Úgysem titok melyik templomban lesz. Menj el, csinálj próba felvételt. Vakuval, nélküle. Fogod látni, hogy lehet-e egyáltalán vaku nélkül mozgó embereket fotózni. Azért valami fényterelőn, lágyításon érdemes gondolkodni a vakuhoz is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19276) copass válasza kilozsul (#19274) üzenetére


copass
veterán

bemész megkérdezed. elmondják mit szabad, mit nem.
50 mm f2.8 1/80 iso 1600, ez alá nem mennék.
ha lehet vakuzni akkor is lágyítót használj, ne direkt vakuzd a picit...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19277) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok ma vettem egy pumpás tisztítót és kifujkáltam vele a gépemet de nem lett az igazi és ami egy picit aggaszt,hogy az érzékelőn pár darab kis pöttyszerűséget láttam amik a fujkálástól nem jöttek le :F :F
Itt van egy kép amit az égről csináltam és nyomattam rá egy kis kontrasztot.[link]

(#19278) copass válasza Roxx (#19277) üzenetére


copass
veterán

pár ezerért megpucolják bótba rendesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19279) kilozsul válasza Lassú Víz (#19275) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nem helyben van az "intézmény", és ezért nem autóznék feleslegesen. :) Leginkább az érdekelt volna, hogy általában mennyire tolerálják a vakut. (mármint a pap)

(#19280) Andrew31 válasza kilozsul (#19279) üzenetére


Andrew31
senior tag

Akkor vagy egy imában kell megkérdezned, vagy közvetlenül tőlük, telefonon. :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19281) matyi012345 válasza kilozsul (#19279) üzenetére


matyi012345
őstag

Használj a vakuhoz szűrőt ami leveszi az UV tartományt és akkor nem árt a freskóknak.

(#19282) Lassú Víz válasza Andrew31 (#19280) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy keresztelő azért nem mise, és talán egyik pap sem tartja a lelkek ellopásának a fényképezést. Persze előtte nem árt tisztázni a dolgokat, látni másik keresztelőt, mi a menetrend. Megbeszélni, hogy ne takarják a gyereket a fotós elől meg ilyesmik. Számtalan olyan apróság van amit igazán egy profi mellett gyakornokoskodva lehet megtanulni, ellesni. Nemrég láttam egy esküvő fotós workshopot, ahol menyasszony és vőlegény modell volt meg anyakönyvvezető, berendezett helyszín, és csak lestem, hogy mi mindenre kell figyelni egy fotósnak, kezdve a videós mozgásától a történéseken át a közönségig. Mik a kötelező képek, mikor kell a kezet és mikor a szülőket fotózni.

kilozsul:
Szerintem egy keresztelőnek legalább ilyen ismert a forgatókönyve, és aki nem tudja, hogy egy templomon belül kb. mik lesznek a fényviszonyok az nem sok keresztelőt fotózhatott, tehát lehet jobb képeket csinál mint a rokon telefonnal, de egy jó profi anyagának a szintjét nem fogja elérni. Ezt azért nem árt tudatosítani abban aki nem akar egy profit felkérni, csak látta, hogy van egy DSLR a nyakadban. De ha profiként (értsd pénzért) vállaltad akkor meg fektess bele annyit, hogy legalább az események előtt egy pár órával bejárod a helyszínt, vagy ahol laksz biztosan van templom, ott is lehet gyakorolni, fényviszonyokat megfigyelni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19283) copass válasza Lassú Víz (#19282) üzenetére


copass
veterán

egy dolog az irányított workshop és egy másik dolog a valóság!:D
mert hiába van megbeszélve minden, tiszta idegbajosak lesznek és qrvára elfelejtenek mindent ami meglett beszélve, mert kevés a kaja, kevés a dekor, hol van izé, most jött és már tiszta részeg, mivanmár a levessel,stbstb.
tehát improvizálás van. végig. a profik is verik a fejüket a falba a polgárin, templomin.kötelezőt (gyűrű,csók,csokor,torta,mtáncmstbstb.) meglövik aztán annyi. egy dolgot tud nagyjából irányítani a fotós: a kreatívot. a többi zsákbamacska.
ha mégis reklamálnak hogy de hát az miért nincs rajta, akkor meg a profi egyből azt mondja: nem ez lett megbeszélve. a kör bezárult.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19284) kilozsul válasza Lassú Víz (#19282) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Valóban, eddig leginkább rendezvényeket, koncerteket és portrékat fotóztam. Viszont ezt is el kel kezdeni valahol, és nyilván utána is néztem amennyire lehet, de teplomokban ritkán fordulok meg ez van. Természetesen nem úgy terveztem én sem kezdeni, hogy ezt vastag pénzért mint profi szolgáltatást hírdettem! Egyszerűen arról van szó, hogy egy jó ismerősöm akinek dolgoztam már fotósként is, felért erre ami egy jó lehetőség elkezdeni az ilyesmit, mert a minőségi elvárások az említett "jó képek legyenek" környékén mozognak, az anyagi ellentételezés pedig jelképes vagy barter lesz. Aztán mondjuk 5 ilyen -hasonló feltételű- esemény után el tudom dönteni, hogy ez mennyire fekszik nekem.

(#19285) Lassú Víz válasza kilozsul (#19284) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Így rendben van. Az ismerőssel meg tényleg meg tudsz beszélni sok mindent előre, amit aztán vagy elfelejt, vagy nem.
Láttam már szép világos meg tök sötét templomot is, de valami nagy fényerejű alap és egy nagy látószögű objektív, vagy egy 24-70 zoom jó ha van. A vakuval alapvetően az a gond, hogy a háttér tök sötét lesz, az előtér meg vagy helyesen exponált, vagy kiégett. A fénye meg kemény, ronda árnyékot vet. Ráadásul amíg töltődik a vaku nem tudsz képet készíteni. Tudok olyanról aki rádiós kioldóval oldotta meg, hogy előtte a vakukat elrakta olyan helyre ahol nem látszottak bele a képbe, de derítették az egész templom belsőt. Helyismeret nélkül ez kivitelezhetetlen. Amíg lehet kerüld a vakut.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19286) jjeahh válasza Lassú Víz (#19285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"vakuval alapvetően az a gond, hogy a háttér tök sötét lesz, az előtér meg vagy helyesen exponált, vagy kiégett. A fénye meg kemény, ronda árnyékot vet. Ráadásul amíg töltődik a vaku nem tudsz képet készíteni"

lemaradtam valamiről? milyen vakuról van szó? egy normális rendszervakuval, fénylágyítókkal ez mind elkerülhető, csak nem túl diszkrét...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19287) copass válasza Lassú Víz (#19285) üzenetére


copass
veterán

nem pupupp vakuval kell odamenni!:D egy 40k yn565 ex-el bármikor küldök egy 3-as sorozatot. frissen feltöltött akksik kellenek, jó töltővel. jó fényterelőve + lágyítóval deríteni. picit magasabb az iso-val és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19288) matyi012345 válasza Lassú Víz (#19285) üzenetére


matyi012345
őstag

A sötét háttér vakuzásnál szimpla user error.

Nem támaszkodhatsz a környezeti fényre? :DDD Olyan templom azért nincs. ISO 1600-3200 f2,8 40-60-addal akármelyik templomba is vagy, kizárt hogy sötét legyen a háttér. Ha meg ezeket nem tudod alkalmazni akkor nem kell odamenni, számtalanszor ki lett már tárgyalva, hogy egy esküvőre pont a változó és gyenge kiszámíthatatlan fényviszonyok miatt muszáj rendes cuccal menni.

[ Szerkesztve ]

(#19289) Lassú Víz válasza jjeahh (#19286) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Esetleg a fizika óráról :D ? A vaku fénye a távolsággal arányosan négyzetesen csökken. Így ha nem támaszkodhatsz a környezeti fényekre akkor az van amit írtam. Viszont egy fényerős objektívvel meg egy jó ISO tűrésű szenzorral, ahol a vaku csak derítésre kell nyilván más a leányzó fekvése. Ahogy copass írta "jó fényterelőve + lágyítóval deríteni. picit magasabb az iso-val és kész."

(#19288) matyi012345: Elfogadom.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19290) jjeahh válasza Lassú Víz (#19289) üzenetére


jjeahh
nagyúr

utáltam a fizikát :D az ilyen gary frong szerű izék nem segítenek ilyenkor az árnyékokon, háttéren stb? persze fényerős fix-el, magas iso-val kombinálva, én sem iso100+kitobira gondoltam :B de hát egy rendezvénynek fényerős fix nélkül én szvsz neki sem állnék
kb. egy hónap múlva én is templomban kell majd fotózzak, és én sem csináltam még sosem ilyent, kíváncsi vagyok... mondjuk én koncertet fotózok, könnyebb dolgom lesz

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19291) Lassú Víz válasza jjeahh (#19290) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"de hát egy rendezvénynek fényerős fix nélkül én szvsz neki sem állnék"

:K Ott a pont. Koncerten, cirkuszban, ... vagy van elég fény vagy annyi. Számomra elképzelhetetlen a fellépő pofán durrantása vakuval. Ezen még a fényterelő sem segít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19292) kilozsul válasza jjeahh (#19290) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Fix 50mm 1.8 és 24-105 4 lesz nálam, vaku diff. és egy rendszervakura való softbox. Vakutól én is csak annyit várok, hogy korrigálja kicsit a helyzetet főleg iso szempontjából, nem akarom jéggé merevíteni őket... :D

(#19293) matyi012345 válasza kilozsul (#19292) üzenetére


matyi012345
őstag

Milyen vázad van?

(#19294) copass válasza matyi012345 (#19288) üzenetére


copass
veterán

hamár sötétség szóba jött.
full of anger death/black metál fesztivál
nem volt nálam az 1.8/50!:D 28-135 IS USM iso6400 +5Fé LR-ben +2 expókorrekció még jó, utána már bármihez nyúltam jött a nullás zaj!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19295) matyi012345 válasza copass (#19294) üzenetére


matyi012345
őstag

Ahhoz képest nem rossz ez, 1100D-d van jól emlékszem? Topazzal visszaszűrőd amelyik nagyon kell és monitorra már jó is :))

(#19296) jjeahh válasza copass (#19294) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jól megszűrve facebookra jók ezek, kár, hogy már a dinamikát is kinyírta a magas iso picit :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19297) Studi válasza jjeahh (#19296) üzenetére


Studi
addikt

A színes ledes világítás meg a bőrtónusokat. :( De ezzel sajnos nemigen lehet mit tenni. :(

(#19298) jjeahh válasza Studi (#19297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már bőrtónusok: az oly-m awb-vel egész jól belőtte a fehéregyensúlyt koncerteken, a g3-al viszont már rettegek :DDD amúgy sem olyan szépek vele a bőrtónusok, az awb meg még jobban elcseszi, fogalmam sincs mit fogok vele kezdeni koncerteken :N sztetek egy fixen beállított wb-vel végig lehet lőni egy egész koncertet? amióta a panasonic van, azóta átszoktam kézi wb-re, mert az awb sztem használhatatlan :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19299) Lassú Víz válasza jjeahh (#19298) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mindenképpen. Sőt igazán úgy adja vissza az eltérő színű lámpák által adott eltérő hangulatot, nem úgy ha mindent kikorrigálunk. (Szerintem)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19300) jjeahh válasza Lassú Víz (#19299) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, remélem, hanem öngyi leszek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.