Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) scarabaeus válasza Roxx (#19200) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szerintem a szenzor. De nézd meg majd, zoomnál elmozdulnak-e.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19202) *Ropi* válasza Roxx (#19200) üzenetére


*Ropi*
félisten

Inkább a szenzor.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19203) Roxx


Roxx
tag

ŐŐ és mi a teendő ilyenkor?

(#19204) scarabaeus válasza Roxx (#19203) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mivel A200, így hozzáférhető a szenzor, szenzortisztítás a kulcsszó.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19205) Roxx válasza scarabaeus (#19204) üzenetére


Roxx
tag

Köszi!De ugye csak annyi lehet a baj,hogy piszkos a szenzor a gépnek nem lehet baja igaz?Nemrégen vettem a gépet azért kérdem.

(#19206) fattyu válasza Roxx (#19200) üzenetére


fattyu
veterán

szenzor retkes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19207) jjeahh válasza Roxx (#19200) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szenzor vagy obi kosz.. fújd le körtepumpával, az obit meg is törölheted oszt kész..ha csak por, akkor ennyi elég... a képek is könnyen korrigálhatóak :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19208) Roxx


Roxx
tag

Ok,akkor szerzek egy körtepumpát.Remélem csak ennyi a baja. :F Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19209) copass válasza Roxx (#19208) üzenetére


copass
veterán

nem kell pánik, ha nem jön le. 2-3k körül van egy szenzorpucolás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19210) Roxx válasza copass (#19209) üzenetére


Roxx
tag

Köszi,amúgy egy körtepumpa elég hozzá?vagy kell még valami hozzá?Van ilyen kis airbrush pisztolyom avval esetleg nem lehet kifujkálni?Tükröt hogyan kell felcsapatni?

(#19211) Vyndree válasza Roxx (#19210) üzenetére


Vyndree
őstag

Legyen feltöltve az akkuja teljesen. Olvasd el a kezelési útmutatót (28. oldal), valahol a beállításoknál találod a menüben.
[link] és [link] hogy ne kelljen fáradnod

[ Szerkesztve ]

(#19212) copass válasza Roxx (#19210) üzenetére


copass
veterán

airbrushal neki ne menj! :Y benne marad vmi festékmaradvány aztán pápá szenzor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19213) Vyndree válasza copass (#19212) üzenetére


Vyndree
őstag

vagy bele kell lőni kettőt patronnal és nem többet tisztítani :C
szerintem csak viccelt az airbrush-hal, legalábbis remélem
Se matracpumpával, se porszívóval, se a száddal, se semmivel csak körtepumpával!! Ha azzal nem megy, akkor szerviz!

[ Szerkesztve ]

(#19214) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

ACDSee 18-at raktam fel most az új Windows telepítés után, korábbi rendszeremnél nem emlékszem mi volt telepítve (talán 15. verzió).
Sajnos nem találtam meg sehol benne, hogy Quick View-ban csak a JPG file-pkat mutassa és a RAW (jelen esetben PEF) file-okat ugorja át, így nem kellene kétszer görgetnem mikor csak a képeket nézem. Korábban valahogy megoldottam ezt, csak már elfelejtettem :B . Nem tudja valaki esetleg hol lehet beállítani? Feltúrtam már minden beállítást a programban de valószínű elkerülte a figyelmem.

Előre is köszönöm! :R

(#19215) Roxx


Roxx
tag

Köszi srácok!Ez a fajta körtepumpa jó lenne hozzá?
[link]

(#19216) jjeahh válasza Roxx (#19215) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó lehet, de azért rizikós, mivel az ilyenek a szűretlen poros levegőt fújják nagy nyomással rá a szenzorra, így sérülhet a szenzor felülete, az igazi egy szűrős körtepumpa lenne, pl. a giottos rocket-air blower... de biztos, hogy poros a szenzor? mert ezek a pumpák csak a port viszik le..

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19217) Fotonhámozó válasza jjeahh (#19216) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez szűrős körtepumpa. Ilyenem van.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19218) jjeahh válasza Fotonhámozó (#19217) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor bocsi :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19219) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Talán kicsit noob kérdés lesz, de:

A gépeken a módválasztó tárcsán az "M" betű az ugye manuális módot jelent? :B

(#19220) A Zéé válasza szlovibuki (#19219) üzenetére


A Zéé
addikt

talált, süllyedt.

Just a simple Lineman...

(#19221) szlovibuki válasza A Zéé (#19220) üzenetére


szlovibuki
tag

Köszönöm!

És manuális módban egy kompaktnál vagy bridge gépnél miket tudok piszkálni konkrétan?

(#19222) Lassú Víz válasza szlovibuki (#19221) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Rekeszt, záridőt, érzékenységet, fehéregyensúlyt. Persze az utóbbi kivételével szűkebb határok közt mint egy nagy szenzoros gépnél.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19223) Gstyler


Gstyler
senior tag

Hogy nevezik azt az effektet, amikor a fekete-fehéren kívül egy szín marad a képen? :R

(#19224) copass válasza Gstyler (#19223) üzenetére


copass
veterán

szelektív színtelenítés

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19225) Gstyler válasza copass (#19224) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszönöm :R

(#19226) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott egy Sony Alpha 6000, és két objektív 16-50, 55-210. Ehhez kéne valami jóféle táska. Legyen minél kisebb könnyebb, de védje a tartalmat. Mit ajánlotok? Esetleg van valami fotós volt, ahol meg lehet ezeket élőben is tekinteni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19227) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Sziasztok, használt már valaki 0.25x-ös nagylátószögű előtétlencsét pl 18-55-ös obi 18mm-es állásán? APS-C szenzoros géppel. Arra lennék kíváncsi, hogy valóban teljes körpanorámát ad-e horizonttal együtt, mint full frame-en a 8mm-es halszem obik, vagy APS-C-n egy 4,5mm-es obi.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#19228) Schuby válasza adamssss (#19226) üzenetére


Schuby
aktív tag

Talán a Fotós táskák topikban próbálkozz ezzel

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#19229) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani szakit aki foglalkozik tisztitassal-szervizelessel?
Az utolso fel evben elegge leharcoltam a melos felszerelest. Lenne ket vaz amiket tisztitani kene, illetve negy obi amiket tisztitani es/vagy szervizelni. Ha szamlat tud rola adni meg jobban orulnek.

Elore is koszi a segitseget!

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#19230) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok! Mennyivel csökken egy videó fájl mérete, ha nem veszek fel hangot egyáltalán? 1080p 30fps-el fogok felvenni, de tárhely hiányában, valahogy spórolni szeretnék és a hang egyébként is külön rögzítődik - tehát nincs is igazán szükség rá.

(#19231) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne a mesterekhez, hogy egy sdhc memóriakártyát
hogy lehet ugy letörölni, formázni, stb,
hogy ne lehessen az adatokat (fotókat ) visszahozni róla . :F

(#19232) Lassú Víz válasza maxika2004 (#19231) üzenetére


Lassú Víz
őstag

1: Beteszed egy videokamerába, az ég felé fordítod és teleírod vele. Akár többször is.
2: Linux shred paranccsal
3: Elégeted, porrá őrlöd egy mozsárban stb

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19233) Studi válasza maxika2004 (#19231) üzenetére


Studi
addikt

A telemásolod valami szeméttel, majd törlöd azt is az egyik legegyszerűbb megoldás.

(#19234) maxika2004 válasza Lassú Víz (#19232) üzenetére


maxika2004
őstag

" Elégeted, porrá őrlöd " :C :C :))

Amugy itt a lényeg hogy másoljam " TELE " ?
Mert használtam néha ilyen olyan visszaállitó progit, és kb 2-3 formázásnál régebbi fotók is visszajöttek...

(#19235) Andrew31 válasza maxika2004 (#19234) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nert minden bizonnyal nem lett minden alkalommal csurig írva, így az adott kép még ott volt, csak a táblából lett törölve vagyis üresnek címezve az a rész. Ha teleírod teljesen többször, akkor már biztosan felülíródik majd.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19236) maxika2004 válasza Andrew31 (#19235) üzenetére


maxika2004
őstag

:R :R :R

(#19237) *Ropi* válasza maxika2004 (#19231) üzenetére


*Ropi*
félisten

A már korábban többször linkelt h2testw-vel 3-4x teleírod a teljes területét.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19238) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Hali!

Vettem egy amolyan tanulgatós gépet Samsung nx 1000 személyében, és eddig nem igazán érzem azt, hogy egy kompaktnál sokkal több helyen használható lenne (sőt), szóval két lehetőség van:

1. Túl van hype-olva a szenzorméret.
2. Én vagyok béna.

(Ez utóbbi a valószínűbb, legalábbis remélem, mert ha nem, akkor küldöm vissza a gépet.)

Szóval a PhotographyBLOG tesztjében van több gyorsrekeszes kép is ISO 100-on, pl. ez:

1/2500-on lett lőve, és teljesen jó exponálási szempontból. (30mm, f3.5, ISO 100)

Hasonló beállítások mellett, nekem ilyen képet sikerült lőni:

(1/2500, f4, 28mm, iso 100)

Míg a kb. 10 éves átlag kompaktnál is kisebb szenzoros gépemmel ilyet:


(1/2000, f2.8, ISO 100)

Tudom, nem tök ugyanazok a beállítások, meg tesztben szereplő helyszínen is mások kicsit a fényviszonyok, de akkora különbség azért nincs, nem beszélve arról, hogy a régi kompaktommal készített képen és az újjal készítetten ugyanazok a fényviszonyok, és a kompakt képe mégis világosabb, holott a szenzorméretek közt nagyságrendbeli a különbség, míg beállításokban csak minimális az eltérés.

Ennek mi az oka?

[ Szerkesztve ]

(#19239) cOxeR válasza TechArtist (#19238) üzenetére


cOxeR
Ármester

A második lesz.
Nézzél kicsit utána az alapoknak.

(#19240) jjeahh válasza TechArtist (#19238) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyik 1/2500 és F4, másik 1/2000, f2.8, ez az oka, ennek nincs köze a szenzorhoz :) gyorsabb záridővel, szűkebb rekesszel sötétebb képet kapsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19241) TechArtist válasza jjeahh (#19240) üzenetére


TechArtist
aktív tag

De akkor pl. a tesztben lévő bringásképhez viszonyítva, miért annyival sötétebb? Ott azért nincs akkora különbség, és kb. ISO 6400-on értem el a helyes expót ugyanazokkal a beállításokkal, amiket itt írtam, ami elég jelentős különbség a 100-hoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#19242) matyi012345 válasza TechArtist (#19238) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha folyamatos fénnyel fotózol akkor a rekesz/záridő/érzékenység hármas fogja kiadni a helyes expozíciót, ami attól függ mennyire erős a fényforrásod. Erős déli napsütésben pl 1/250 f8 iso100 vagy ehhez nagyon közeli értékek fognak kijönni, árnyékban vagy ennél sötétebb helyeken pedig vagy hosszabb ideig kell a szenzort megvilágítanod, pl 1/125 1/60s, vagy f8-ról nyitni f5.6-ra, 4-re, vagy magasabb érzékenységet kell használod. Egyelőre szerintem használj félautomata beállítást, pl AV, és figyeld meg hogy adott érzékenység mellett a gép milyen záridőket fog felajánlani mellé és közbe nézd a hisztogramot. Ha dupla hosszú záridőt használsz akkor egy lépéssel világosabb lesz a képed az előzőhöz képest, a rekeszsor pedig 1 1.4 2 2.8 4 5.6 8 11 16 22 32 45 64 90 128 stb. Neked kb f32-ig kell tudnod. érzékenységet szintén dupláznod kell ahhoz hogy egy lépéssel világosabb képet kapj.

A linked egyébként nem jó, 403 forbiddent kapok rá.

[ Szerkesztve ]

(#19243) TechArtist válasza matyi012345 (#19242) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Nem tudom miért nem jó, talán most:[link] Közepe felé görgetve a lapot, BMX-es srác.

(#19244) matyi012345 válasza TechArtist (#19243) üzenetére


matyi012345
őstag

Teljesen reális. Látom a képen, hogy a létező legerősebb déli napállás környékén készült. f4 1/2000 iso100 megegyezik f8 1/500-ad iso100-al ami ilyen erős fényben reális. Neked azért lett sötét mert egyszerűen nem volt ennyi fényed.

(#19245) TechArtist válasza matyi012345 (#19244) üzenetére


TechArtist
aktív tag

:R

Igen, azt láttam, hogy több ott a fény, de nem gondoltam, hogy ennyivel, ahogy már írtam, nekem ISO 6400-on lett nagyjából helyes az expozíció. (A többi érték a sötétebb kép értékeivel megegyező.)

(#19246) matyi012345 válasza TechArtist (#19245) üzenetére


matyi012345
őstag

Nagy különbségek vannak, majd kitapasztalod hamar úgyis :)

(#19247) total90 válasza jjeahh (#19198) üzenetére


total90
veterán

Lottem par kepet Canon obikkal Nikonon [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19248) jjeahh válasza total90 (#19247) üzenetére


jjeahh
nagyúr

távolabbra is lehet fókuszálni, vagy csak makróként, közeli témákra működnek? :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19249) total90 válasza jjeahh (#19248) üzenetére


total90
veterán

200-as ugy ahogy, kb. 5 meterig tud eleset, de az eleg is a bohockodashoz ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19250) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a panasonic tz-5 stabilizátora műkodik -e videó közben? Az látszik, hogy a menüben kiválasztható. De számomra kérdéses, hogy az optikai stabilizálás működik ilyenkor vagy ez csak valamilyen szoftveres megoldás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.