Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20951) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Van valaki itt Getty felhasználó? A Royalty-free azt jelenti, hogy többször eladhatom ugyanazt a képet, nem? Meg amit Gettyre feltöltöttem, azt árulhatom máshol is, mondjuk Shutterstock?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20952) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

60cmx80cm-es képhez szerintetek elég a 2552 × 3402 felbontás? A kép egy kávézó menu board-ján lesz.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#20953) *Ropi* válasza Aaron14 (#20952) üzenetére


*Ropi*
félisten

21 x 27 cm lenne 300 DPI-n.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20954) azJENŐ válasza net91 (#20950) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Nekem ugyanilyen gépem van, de nem is veszem észre,hogy adatot rögzítene. Exponálás után megmutatja az elkészült képet és már jöhet is a következő exponálás. Filmezés a legjobb minőségben is probléma mentes volt. RAW-ot még nem próbáltam.
Én egy ilyen Samsung Micro SDHC UHS-I 32GB EVO+ kártyát használok, eddig teljes megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#20955) copass válasza net91 (#20950) üzenetére


copass
veterán

kártyát vázban formázd meg. majd meg kell nézni hogy milyen funkciól vannak beállítva a vázon, tehát zajszűrés, effekt, színkorrekció,stbstb.
mert hiába jpeg-re lő, attól még ő feldolgozza a képet. állíts vissza mindent az eredeti beállításokra, ha úgy is lassú akkor szervíz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20956) net91 válasza copass (#20955) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Akkor még csinálok egy formatálást és egy alapbeállítást, próba-szerencse alapon.
Úgy emlékszem az első képeknél nem volt ennyire lassú még a gép, viszont akkor még be volt kapcsolva a kép visszanézése funkció, amit azóta kikapcsoltam.
Azt hiszem, korábban a szg. lemezkezelőjével csináltam egy formatálást, talán azután lassult be, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20958) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok egy újabb kérdés amiben még kicsit megint tanácstalan vagyok. (a profik dobhatnak egy PÜ-t ha ráérnek) Felkértek októberre esküvőfotózásra, amit utoljára legutóbb kötelességből és ingyen csináltam végig a keresztanyám esküvőjén még akkor amikor ennyire sem voltam képbe a fotográfiával. Elsősorban hasznos tippek-trükkök érdekelnének, illetve az hogy milyen árral dolgozhatnék, mint az esküvőkben kevésbé jártas. Emellett maga a szett megint csak egy kérdés lenne, tehát egy D7100 meg Tamron 17-50 esetleg egy sima 18-105 és egy fényerősebb fix elég lehetne?

A fényképeim az alsó linken megtekinthetők, ha igény van rá a válaszhoz.

https://www.behance.net/vargadom

(#20959) t.benedek válasza k!nG (#20958) üzenetére


t.benedek
tag

Hali,

Van ezzel kapcsolatban cikk az oldalon, illetve alatta a fórum egészen pörög és a hozzáértő kollégák tuti szívesen segítenek a kérdéseid megválaszolásában. Lehet előbb kapsz ott választ :)

(#20960) copass válasza k!nG (#20958) üzenetére


copass
veterán

pótváz nélkül el se vállald...de amúgy a cikket javaslom átolvasni én is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20961) k!nG válasza copass (#20960) üzenetére


k!nG
aktív tag

Van ketto is. Koszi t.benedek a cikket! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#20962) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Sorry a bugyuta kérdésért, de a hálózati töltő tápegység, és az akkumulátor töltő az egy kategória? Munkámhoz kéne, de sajnos ehhez nem igazán értek :). Valamint a Charger Plate is akksi töltő kategóriába tartozik, vagy az más?

[ Szerkesztve ]

(#20963) cigam válasza Ronam (#20962) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ugyan az. Ezek csak egymás szinonimái, mint pl. kocsi verda, autó, jármű,...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20964) Digger


Digger
senior tag

Olvasom egy csúcs Sony fényképezőgép tesztjében az egy töltéssel készíthető képek számát és meglepődtem azon, hogy az oled elektronikus képkeresőt használva kevesebbet lehet lőni, mint mint a hátsó lcd-t használva! Hogy is van ez? Többet fogyaszt a picurka oled kukucska, mit az lcd?

(#20965) scarabaeus válasza Ronam (#20962) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mondjuk a charger plate-et én másnak gondolom, viszont a charging plate-ek azok azok a vezeték nélküli, indukciós töltők, amik jellemzően telefonokat meg ilyesmi kütyüket töltenek, de nem fényképezőket.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20966) Ronam válasza cigam (#20963) üzenetére


Ronam
addikt

(#20965) scarabaeus: Köszi a válaszokat! Hálózati tápegységek mentek ugyanúgy a digitális fényképezőgép akkumulátor töltő kategóriába, a charger plate az nem ide tartozik. Időközben kiderült, hogy azok cserélhető töltő foglalatok.

(#20967) *Ropi* válasza Ronam (#20962) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ugyanaz. Vannak olyan eszközök, amik egyszerre akkumulátor töltők plusz tápegység üzemmódban akkumulátor pótlékok is egyben, tehát a fényképezőgépet konnektorról tudod működtetni. Pl. én is árulok egy ilyet: a példa kedvéért. A baloldalon látható akku adaptert teszed a fényképezőgépbe az akku helyére és így a konnektorból kapja az áramot. Ha nem használod, akkor meg az akkukat tölti a duplatöltő része.

A "charger plate" szintén egy átalakító, amivel a multifunkciós töltőre többféle akkutípust tudsz rátenni tölteni (persze nem egyszerre). Tehát van egy standard Li-Ion töltő, amire a különböző "plate"-ekkel rá tudod tenni a példa kedvéért a Canon és a Nikon akkukat is. Vagy pl. fordítva is használják, amikor nem töltenek vele, hanem mondjuk egy külső monitort vagy valamit használnak ilyen"plate"-tel: az általuk használt akku kerül bele (ami nem a monitor ill. egyéb eszköz sajátja) és arról működik.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20968) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim! Lehet hogy picit off de kompaktos topik elég kihalt :D
Kompakt photoapparatot keresek fateromnak! Még filmessel szokott fótózni, de meglepném egy digitálissal. 40 ezrem lenne rá, szóba jöhet használt is!
A segítséget előre is köszönöm!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20969) fattyu válasza hszilard666 (#20968) üzenetére


fattyu
veterán

vegyél neki filmet inkább.

komolyan. analóg után sírva fog fakadni egy kompakt képminúségétől.

ha szereted nem teszed.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20970) hszilard666 válasza fattyu (#20969) üzenetére


hszilard666
veterán

Mi vetekedhet vele? Középszintű DSLR? Viszont akkor abudget is felmenne 85-90K ig a DSLR ek csak megérik az árukat! :D

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20971) Fandango válasza hszilard666 (#20970) üzenetére


Fandango
veterán

Kozepszintu DSLR, es egy normalis obi nem fog kijonni 85-90k-bol hasznaltan, amit ezert a penzert kapsz nem fog vetekedni egy filmes gep minosegevel. A 40k-s kompakt meg foleg nem fog.

(#20972) hszilard666 válasza Fandango (#20971) üzenetére


hszilard666
veterán

Lehet hogy nem véletlen filmeset használ :D Megfordítom: Mennyiből tudok olyan gépet venni ami vetekedik a filmes minőséggel?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20973) fattyu válasza hszilard666 (#20972) üzenetére


fattyu
veterán

használt 5dmkII + obi(k)

ex has fél misi

nem viccelünk. sajnos.
analóg jó.
volt full frém digit gépem már nincs. analógom van. több is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20974) hszilard666 válasza fattyu (#20973) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Szent sátánsegg az kemény :D Ki kell találnom más ajándékot :D
Köszönöm Uraim a segítséget, kellemes estét nektek! :R

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20975) fattyu válasza hszilard666 (#20974) üzenetére


fattyu
veterán

milyen filmest használ amugy?

az analógot képminőségben nehéz megütni.

viszont a digitnek szabadsága van és az is jó dolog. és sokuldalú.kompromisszumokkal a nettó képminőségért cserébe sokkal többet tud.

nen exakt tudományág ez sem.
az én személyes véleményem az hogy sony nex most már alfa milc vázak jók. nagyon. meglevő obik esetleg használhatók is rajta manuál fókusszal.

egy nex5n/r/t 5000 / 6000 használtan megfizethető és JÓ vázak,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20976) hszilard666 válasza fattyu (#20975) üzenetére


hszilard666
veterán

Valami elég réginek tűnő kodakot :D ötletem sincs hogy milyen, nem vagyok annyira otthon a fényképezőgépekben :(

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20977) copass válasza hszilard666 (#20974) üzenetére


copass
veterán

használtan tudsz venni 40-60k körül canon 1100D-t kevés expóval, arra adapterezni tudsz m42 analóg obikat aztán lehet nosztalgiázni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20978) hszilard666 válasza copass (#20977) üzenetére


hszilard666
veterán

Már ledumáltam magam róla, lehet hogy nem véletlen nyomatja a saját cuccával, szereztem neki inkább egy jó kis almás ultrabookot! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20979) xXxian válasza hszilard666 (#20978) üzenetére


xXxian
senior tag

Ne tégy le még.

Egy ilyen esetleg? K-200

Nem új, de digitális és kapni hozzá sok üveget. Digitális tanulós gépnek...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20980) fattyu válasza xXxian (#20979) üzenetére


fattyu
veterán

2015 vége van. az meg 2007es technika benne.

Ne már.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20981) xXxian válasza fattyu (#20980) üzenetére


xXxian
senior tag

Nyilván. De nem biztos (=úgy tűnik) hogy épp félmillás szettre vágynak.

Ezért is írtam, hogy "tanuló digitális". Már ha ez az opció szóba jön.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20982) fattyu válasza xXxian (#20981) üzenetére


fattyu
veterán

de egy 2007es szenzor ( ami még ccd... )

a sony vázak amiket mondtam legalább abban bitangak....

plusz mondta kodak filmest használ... na kodak nem nagyon csinált tükröset. ergó kompaktot használ most. gondolod szeretne a "full frém kompak" után valamit ami látványoisan rosszabb képminőség de legalább sokkal nagyobb?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20983) Zozzant válasza fattyu (#20980) üzenetére


Zozzant
addikt

:) én most vettem egy Ist DS-t:) 6MP és kicsi, rajta kicsi obi=megfizethetetlen:) :C

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20984) fattyu válasza Zozzant (#20983) üzenetére


fattyu
veterán

és a szenzorát szeretnéd odatenni egy analógon szocializálódott fotósnak hogy tessék egy jó digit gép?

nekem az egy darab digit vázam egy 1000d. 10 mp és szeretem. isten bizony.

de Nem is említeném egy naprendszerben mondjuk azzal amikor a yashi fx2000re felcsavarom az ml 50 1.7et és elmegyek neopannal kattogni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20985) Zozzant válasza fattyu (#20984) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát hamar átszokna az biztos:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20986) copass válasza fattyu (#20984) üzenetére


copass
veterán

most adtam el az 1100D-t, hát meghüppögtem! :O de jó kezekbe kerül.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20987) fattyu válasza Zozzant (#20985) üzenetére


fattyu
veterán

én ezt spec valahogy kétlem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20988) xXxian válasza fattyu (#20984) üzenetére


xXxian
senior tag

Te, én negyon bírom a beszólásaidat, de tényleg (komolyan mondom!).

Viszont a kedves apukáról egyáltalán nem tudjuk mennyire lételeme a minőség. Nem kizárt, hogy egyszer vett egy filmest s eddig pusztán azért nem gondolt digitális gépre, mert mondjuk nem csinált sok képet s nem volt nagy költség a kidolgozás.

Teljesen egyetértek veled a minőséggel (ill a K-200 korával) kapcsolatos dolgokban.

De nem ismerük az igényeit, szóval nem biztos hogy 500k alatt nem lenne számára élet.

Pentax azért, mert t-k ismerem. Biztosan van Nikon, Canon alternatíva is. Valami nem új, de bevált darab.

A6000 (amit ajánlottál) is nagyon jó, csak árban ez sem esik bele a keresésbe.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20989) fattyu válasza xXxian (#20988) üzenetére


fattyu
veterán

úgy indult hogy nex 5n/r/t azért azok bőven beleférnek ugyanebbe.

de tény hogy kevés az infó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20990) draco31


draco31
veterán

Hello!

Képekkel lenne kapcsolatos a kérdésem. Egy scannelt kép, fekete fehér bizonyítvány. A méretét kellene valahogyan minimálisra venni úgy, hogy még olvasható maradjon. 856x768 most a mérete, ez alá nem lehet már menni, mert olvashatatlan lesz. De a 150kb-os méret még sok. JPG a formátum, próbáltam már sok mindent XnView-el, de 150 alá nem tudok menni. Meg lehet ezt valahogyan oldani?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20991) PhilBrick válasza draco31 (#20990) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szerintem a jpg tömörítésén még nyugodtan állíthatsz. Ilyen pixelszámra rengeteg a 150k. Aztán próbálhatod gifben is. Én mondjuk pdfbe tenném.

(#20992) draco31 válasza PhilBrick (#20991) üzenetére


draco31
veterán

80kb-ig sikerült lemennem még. A felbontást is levittem már 10dpi-re. Gondoltam pdf-re is, de mindenképpen képként kell az ismerősnek valami hivatalos helyre.
Milyen pdf készítőt használsz, ha nem titok? Néha jól jönne valami használhatóbb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20993) cigam válasza PhilBrick (#20991) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy PDF-be ágyazott jpg mitől lesz kisebb méretű?

draco31
Szerintem neked találták ki a kép optimalizálókat, pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20994) horvath.adam


horvath.adam
csendes tag

Sziasztok! Tanácstalan lettem melyik fényképezőt válasszam. Az összes tesztet, tesztfotókat átrágtam, de nem tudok választani hogy melyik lenne a felsoroltak közül a legjobb. Minden pro-t és kontrát ismerek. De még nem volt dslr-gépem.
Az alábbiak Canon EOS 20D 18-55mm obival,
Sony Alpha 100 18-70mm obival
Olympus E-500 14-45mm zuiko obival

Az ég világon én mindent szeretek fotózni, jelenlegi gépem egy Minolta s414.
A három gép egy árban van, jó állapotúak. Objektívet jóideig nem kívánok majd venni az áruk miatt. Ha segítenétek választani, megköszönném!

(#20995) draco31 válasza cigam (#20993) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20996) csacsi77 válasza horvath.adam (#20994) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem túl öregek ezek a modellek?
Ha itt szétnézel sokkal újabb szenzorokkal ellátott gépek közül választhatsz.
Én személy szerint nem venném meg a Sony-t és az Olympust, midkettő halott rendszer. A Canon 20D meg tényleg öreg már.

Öreg fater megoldja!!!!

(#20997) horvath.adam válasza csacsi77 (#20996) üzenetére


horvath.adam
csendes tag

Ami maradt, Canon 20d És a Sony. Mindkettő 25e forint lenne.
Kicsit a Canon felé hajlok, de a sonynál ott a stabilizátor. Bár a kezem nem remegős, és már ügyesen tartom a gépet.
Többet nem is szeretnék áldozni gépre, nekem ez a plafon.

(#20998) jjeahh válasza horvath.adam (#20997) üzenetére


jjeahh
nagyúr

25k elég kevés, 35-40-ért még esetleg találnál ezeknél sokkal modernebb gépet kitobival :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20999) horvath.adam válasza jjeahh (#20998) üzenetére


horvath.adam
csendes tag

Sikerült, meglett a Canon, és szerencsémre mint az új, kb 3000expóval. Nagy előrelépés nekem a Minolta után. Még sosem néztem ilyen jó keresőbe, tényleg nagyon örülök neki! Köszönöm a segítséget!

(#21000) copass válasza horvath.adam (#20999) üzenetére


copass
veterán

na de melyik? a 20D?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.