Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) jjeahh válasza Balinov (#20550) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pro account-al van olyan, hogy privát album? Amúgy szerintem igen. De te is kipróbálhatod, jelentkezz ki flickr-ről, majd így nézd meg a megosztott linked. Vagy nyisd meg egy másik böngészőben, pl. ie.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20552) Balinov válasza jjeahh (#20551) üzenetére


Balinov
félisten

miert? free-nel nincs? :U :DDD

lusta vagyok, ezert kerdezek:) de tenyleg, par klikkel ki tudom en is probalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20553) jjeahh válasza Balinov (#20552) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs, csak a fotókat lehet privátba rakni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20554) Balinov válasza jjeahh (#20553) üzenetére


Balinov
félisten

ugy latszik ma nem csak a kepeles, a kerdezes sem megy. albumot nem lehet privatta tenni, csak kepet. pro-val sem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20555) Balinov válasza Balinov (#20554) üzenetére


Balinov
félisten

valaki lojon le, pro-val lehet albumot is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20556) Byk01 válasza Lassú Víz (#20547) üzenetére


Byk01
senior tag

Ott jobb helyen van :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20557) jjeahh válasza Balinov (#20555) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Basszus tényleg, freevel is lehet, csak jól el van dugva ez a ficsőr :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20558) Studi válasza copass (#20541) üzenetére


Studi
addikt

És a dihidrogén monoxiddal is vigyázni kell, nagyon veszélyes vegyület! :DD

(#20559) faki_ válasza jjeahh (#20557) üzenetére


faki_
senior tag

Tulajdonképpen az összes albumban lévő kép jogosultságát változtatja egyszerre. De ha az albumba lévő képek nem publikusak, akkor az album sem látszik másnak, 0 db képpel nem jelenik meg. Ha vannak benne publikus képek, akkor csak azok látszanak bárkinek, az engedélyezett körnek meg az összes.

(#20560) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, tamadt az a csodalatos otletem hogy a dx-en hasznalt franko kis Haida ND10-emet mi lenne, ha kiprobalnam/hasznalnam MFT-n. Halistennek, mind 2 obim 46mm-es szurot kivan, viszont a Haida 67mm-es (18-105VR-el hasznaltam).

Eddig sima ugy, adaptergyuru kellene, nade latok ebayen step up ringeket, meg step down ringeket. A logikus az lenne ugye, hogy 67mm-rol step down ring kell a 46mm-re, de nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy nem step up ring kell.

A masik, valszeg trivialis kerdes, hogy nem gond-e az eltero szuromeret. Jozanparaszti esz (ami igy negyedeves zaras elotti hajra ill. tegnap esti sorok utan nem sok van) azt mondatja, hogy mivel nagyobb meretut tekerek a kisebb atmeroju frontlencse/obi ele, nem lehet gond, felteve,hogy valamilyen uton nem jut az esetleges resek kozott feny be valahonnet oldalrol.

Ill. megegy, ilyen adaptereknel kell-e valamire figyelni?

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20561) jjeahh válasza Balinov (#20560) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megint én válaszolok neked :D . Step up kell neked szerintem, de úgy is jó ha simán azt írja 46 to 67mm, szóval ne fordítva legyen. Nekem ilyen camerapix feliratos van, nincs semmi gondom vele, egyszerű, nagyszerű, tökéletes :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20562) Balinov válasza jjeahh (#20561) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi mester, ha egyszer erre jarsz (vagy en keveredek el feled) vendegem vagy vegtelen szamu sorre :DDD

viszont most meg ne mertem. nem az kene, hogy a 67-esrol step down-nal 46-ra?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20563) jjeahh válasza Balinov (#20562) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ők úgy tűnik fordítva gondolják, az obi szűrőmenetét stepupolod 67-esre, majd a felstepupolt szűrőmenetbe csavarod bele a 67-es szűrőt :D De könnyedén utánnanézhetsz ebay-en, a step down gyűrűk látszik a képeken, is, hogy fordítottak, másképpen néznek ki. Persze tévedhetek, én észre sem vettem, hogy kétféle van, reflexszerűen megrendeltem a legolcsóbbat és szerencsére jó volt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20564) Balinov válasza jjeahh (#20563) üzenetére


Balinov
félisten

basszus es tenyleg, pedig 2-3-at nezegettem is kerdezes elott az ebayen..koszi meg1x

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20565) *Ropi* válasza JohnyBlue (#20543) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elképzeltem, amint O. a mosógépbe pakolás közben felkiált, hogy -"Ezt a bugyimat is összekented az objektíveddel!!!!!"... ;] :P :DDD

A nejlonharisnya + vazelin kombót még érteném (lágyításként)... :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20566) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Este szeretnék egy kis kezdő csillagfotózást csinálni.
Egy Nikon D40-em van alap obival, meg sajna távkioldóm sincs, bár lehet ez nem is szükséges.
Egyelőre semmi kézi tárgymegvilágítás, vagy elhaladó autó nem cél. Csak szimplán ezek a csíkban elmosódó csillag vonalak lefotózása a célom.
pl. mint itt [link]
ez a bereteszelt távkioldós dolog feltétlen szükséges? Kicsit naiv kérdés, de lehet a bulb mód lenne nekem a jó csak hiába állványon lenne a gép 15 percig nem tudom folyamatosan lenyomva tartani az expo gombot. Bemozdulna az egész így is.
Tudnátok segítséget adni, hogy lehetne ezzel gyakorolgatni?
Tehát mondjuk működne az, hogy fél percenként csinálok egy képet aztán azokkal a programokkal amit ír csak összeillesztem, félek nem ilyen egyszerű mi? :)
Meg milyen rekesz és záridővel célszerű dolgozni?
Előre is köszi

(#20567) FLx válasza Jamby18 (#20566) üzenetére


FLx
addikt

Felszerelés nélkül semmi esélyed. Programozható távkioldó kell ehhez, vagy számítógépről kell vezérelni a gépet.

(#20568) grigo


grigo
őstag

Esztergomba megyek a hétvégén. Aki esetleg ismerősebb a környéken tudna ajánlani valami jó kis helyet ahonnan nem a sablonos közhelyes témákat lehet csak elcsípni a környékről. Elsősorban a táj érdekelne nem a város és építészet. Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20569) torzo válasza grigo (#20568) üzenetére


torzo
Ármester

Strázsahegyet ajánlom, szép a rálátás a környékre. Ha van makróoptikád is, akkor meg kincsesbánya
( vadvirágözön, óriási lepkeválaszték) !

[ Szerkesztve ]

(#20570) Vyndree


Vyndree
őstag

Szerintetek ezt a foltot hogyan tudnám eltüntetni?
f:3,5 [link]
f22: [link]
f8-tól látszik, alatta nem igazán.

Sony ILCE3000 tükör nélküli gépről van szó, mindkét keresőn látszik ezért gondolom a szenzoron nem lehet. Ha a zoomot állítom a folt ugyanott van, nem mozog, mérete nem változik. Obi eleje látszólag tiszta, belseje tiszta, szenzoron sem látok semmit. Esetleg lehet a lencse belsejében van a piszok?

(#20571) copass válasza Vyndree (#20570) üzenetére


copass
veterán

pedig ez szenzorkula.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20572) matyi012345 válasza Vyndree (#20570) üzenetére


matyi012345
őstag

Körtepumpával ki tudod fújni.

(#20573) Vyndree válasza copass (#20571) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha a szenzoron van akkor az látszik az élő képen a milceknél?

(#20574) Studi válasza Vyndree (#20573) üzenetére


Studi
addikt

Kicsi a valószínűsége. Egyrészt az élőkép erősen leméretezett, másrészt igen ritkán zárja a váz ennyire a blendét élőkép közben.

(#20575) Vyndree


Vyndree
őstag

Köszönöm mindenkinek, ilyen lett [link], majdnem jó.
A pumpa nem hozta le, meg se moccant, dráma indul. Rutinosan nekimentem ecsettel, mint ha belehánytak volna olyan lett. Majd lencse tisztító pamaccsal nagyjából a maszatot leszedtem, szemüveg tisztító kendővel végül nagyjából rendbe hoztam.
Ezt a mutatványt senkinek nem ajánlom, csak saját felelősségre! Főleg azoknak nem akik féltik a gépüket és gyenge a szívük.

(#20576) Lassú Víz válasza Vyndree (#20575) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Ezt a mutatványt senkinek nem ajánlom, csak saját felelősségre!"

Én sem. Van erre a célra gyártott Lenspen. És azzal is baromi óvatosan. Főleg ha a vázban van a stabilizátor.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20577) Vyndree válasza Lassú Víz (#20576) üzenetére


Vyndree
őstag

Valami ilyesmi van nekem is, úgy másfél éve kaptam valamelyik fényképezőmhöz, lehet már cserélni kéne. Maradt még rajta, F13 felett előjönnek a foltok, szerencsére ott ritkán használok, így ráér.
Ezt már érdemes megrendelni, vagy ez még ugyanolyan mint a 278Ft-os? A cmos-ra esetleg ilyen kis ecsetkével próbálkozzak?

(#20578) copass válasza Vyndree (#20575) üzenetére


copass
veterán

3k-ért megtisztítják neked böcsületesen. piszok könnyen gallyra vághatod a szenzorodat ám.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20579) Lassú Víz válasza Vyndree (#20577) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lenspen SensorKlear használat
Lenspen SensorKlear eszközök

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20580) Vyndree


Vyndree
őstag

Köszönöm!

(#20581) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

anno kaptam adtak egy ArcSoft Panorama Maker 6 Lite szoftvert a Nikon CoolPix L810-hez. Mostanában cseréltem OS-t (Windows 8.1 64-bit) és a feljebb nevezett program nem működik.

Kapcsolatba léptem mindkét céggel (ArcSoft és Nikon), de mindkettő mossa kezét, nem az ő "hibájuk", hogy OS-t változtattam. ArcSoft még közölte, hogy megvehetem tőlük a programot, ennek ára $80.

Ennyit csak a legvégső esetben adok ki, de előtte szeretném tudni, hogy tudtok-e olyan ingyenes programot ajánlani, ami képes olyan szinten összefűzni a panoráma képeimet mint a Panorama Maker és kompatibilis a fényképezőgépemmel?

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#20582) copass válasza BenJoe80 (#20581) üzenetére


copass
veterán

xard le őket. használj hugint ingyen!

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20583) BenJoe80 válasza copass (#20582) üzenetére


BenJoe80
senior tag

És ez kompatibilis a fényképezőgépemmel? Bocs, ha hülyeséget kérdezek - ennyire nem értek a dolgokhoz.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#20584) copass válasza BenJoe80 (#20583) üzenetére


copass
veterán

bármivel ami jpeg-et csinál!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20585) BenJoe80 válasza copass (#20584) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Kösz! Kipróbálom.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#20586) grigo válasza torzo (#20569) üzenetére


grigo
őstag

Szia. Szuper ajánlat, köszönöm. Sajnos helyismeret hiányában nem tudom milyen órákban lenne érdemes menni és amúgy is kötve leszünk maraton után időben, de meg fogjuk nézni szerintem, aztán legfeljebb nem születik értékelhető mű.
Makró nagyon nincs, manuálokkal szoktam virágokra menni, Helios, CZJ 135mm főleg.
Ígéretes.
Tervezek valamit augusztusra is, nem tudom létezik e valami olyan oldal ahol jó tippeket találok. Csak így keresgetni a semmiből nagyon nehéz, mert rengeteg igazán sok szép hely létezik kis hazánkban is, amit csak az ott élők ismernek. Ha van valami bakancslistás jó ötlet ami mondjuk Nógrádból nincs túl messze akkor szívesen fogadom.

Köszönöm még egyszer.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20587) torzo válasza grigo (#20586) üzenetére


torzo
Ármester

Nógrádból? Minek onnan elmenni bárhová is? Magyarország egyik legszebb, he nem a legszebb régiója. Csak járd végig a falvakat, meseszép dombok-völgyek midenütt! Nagyon szeretek arra kószálni motorral, bringával. De ha Nógrád nem elég szép, és szép tájképeket akarsz lőni, akkor Gerecse vidéke sincs messze. Pl. Gyermely határából pompás rálátás van a falura, idilli tájkép. Meg szép az egész környék.
Ha meg nincs kedved messze menni témáért, akkor makrózás a kert sarkában. Szóval szerintem érdemes lenne beszerezned egy jó makróoptikát. Sokak szerint makrózásból lehet a legtöbbet tanulni és nem utolsó sorban olcsó fotóstúra! :)

(#20588) Fotonhámozó válasza torzo (#20587) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

"Nógrádból? Minek onnan elmenni bárhová is? Magyarország egyik legszebb, ha nem a legszebb régiója." +1 :K

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20589) grigo válasza Fotonhámozó (#20588) üzenetére


grigo
őstag

Tudom de az asszonynak egyre nehezebb eladni a karancs-medvest, és bár imádja és szorgalmasan battyog mellettem akár napnyugta akár napkelte valamint vár félórákat ha tálalok egy szép növényt, azért úgy gondolom érdemes többfelé szétnézni az országban.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20590) grigo válasza torzo (#20587) üzenetére


grigo
őstag

Amúgy teljesen igazad van. De lesz egy augusztusi hosszú hétvége, el akarunk nézni valahova egy kicsit, és kópé módon olyat szeretnék ahol tudok jókat fotózni.
Tervben van egy Vivitar 55mm 2.8 Már csak egy szabad példányra várok. Azzal már jó leszek? :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20591) torzo válasza grigo (#20590) üzenetére


torzo
Ármester

Minél hosszabb gyutávú, annál szebben mos és annál nagyobb távolságból tudsz dolgozni. Nem ismerem a vivitart, de rövid ez a gyutáv. Én Tamron 180/3.5-öt használok. Tudom, nem olcsó, de láttam a mkúltkor 130 k-ért hirdetni használtat. Jó vétel, ha van rá zseton. Ha ez nem megy, 100 mm körülit keress, azok elég univerzálisak. A fókuszmotor pedig nem ártana, hátha még stabis is, akkor már tényleg über.

(#20592) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok,

Beszereztem egy Samsung NX3000-es gépet 16-50mm objektívvel. Ez az első fénygépem.
Tudom nagyon sok dolgot kell megtanulnom, szedtem le szöveges és videó oktatóanyagokat is.

Most elsősorban azt szeretném kérdezni, hogy milyen előtétlencséket érdemes venni így kezdésnek.
Van e értelem a wide,macro,tele lencséknek?
Az ebayen beszerezhető noname, vagy épp pl vivitar márkájút érdemes e venni, vagy halott ötlet?
Milyen szűrőlencséket szerezzek be kezdésnek, és honnan érdemes?

+1 kérdés: Az 1dolláros lens pen-ek jók valamire?

Szívesen fogadok bármilyen jellegű tanácsot.

Köszönöm :)

(#20593) copass válasza DIEGO15 (#20592) üzenetére


copass
veterán

elsőnek azt ismerd ki amid van, ismerd meg a korlátaidat és told ki amennyire csak lehet.
lenspen-t csak eredetit, boltból. edigital, shopdigital,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20594) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Adott egy ilyen gép : [link], iyen obikkal : [link], [link]. Ehhez a "kombóhoz" létezik 2x-es konverter ami jó hozzá?

(#20595) Vyndree válasza DIEGO15 (#20592) üzenetére


Vyndree
őstag

Rendeltem már ebay-en lenspent, az egész jó volt. Olyan 3 usd körül volt, így néz ki. Egyik gépemmel sajnos eladtam, azóta úgy tudom ebben az árban azóta sincs jobb, a napokban rendeltem még egye ilyet. Van 1 usd lenspen-em is, azzal szoktam a külső részeket söprögetni, arra jó, az obira nem vinném rá.

[ Szerkesztve ]

(#20596) fireman123 válasza copass (#20593) üzenetére


fireman123
őstag

Sziasztok!

Apropó ....Lenspen, az Edigitálnál ez biztos, hogy eredeti lehet? ...mi az, hogy edigital logóval? ...kibontják, ráragasztják/rászitázzák a saját logojukat, vagy átmentek lenspen gyártóba tesco-gazdaságos módszerrel? :(((

(#20597) copass válasza fireman123 (#20596) üzenetére


copass
veterán

hogymi?! :Y nem látok edigitalos lenspent.
ők nem engedhetik meg maguknak a hamis terméket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20598) faki_ válasza fireman123 (#20596) üzenetére


faki_
senior tag

Az Edigital nem hiszem, hogy megengedheti magának, hogy hamisat áruljon és ez a 3-4e Ft körüli összeg az átlagos ára az eredetinek. Nem kell sajnálni rá, az objektívek értékéhez képest elenyésző beruházás!

Itt vettem utoljára, igaz csak terepszínű volt éppen, de ez nem igazán zavart. Úgy látszik ők nem emeltek árat azóta se és logót se tetettek rá. :)

(#20599) Studi válasza fireman123 (#20596) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem lehet rendelni a gyártótól egyedi felirattal, ha elég nagy volument kérsz. Nekem volt Olympusos eredeti Lenspenem, de láttam már minden gyártó feilratával.

(#20600) fireman123 válasza copass (#20597) üzenetére


fireman123
őstag

"Lenspen Original NLP-1 Extreme Digital logóval, gumírozott borítással" ...ezt írja a linken, ezért kérdeztem ;) ...nekem mindegy, ha kiskutyát is rajzolnak rá, csak eredeti legyen :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.