Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19301) kilozsul válasza matyi012345 (#19293) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nikon D7100

(#19302) jjeahh válasza kilozsul (#19301) üzenetére


jjeahh
nagyúr

50/1.8 + d7100? sztem 90%, hogy vaku sem fog kelleni, már ha diszkrét akarsz maradni :D a d7000-et próbáltam, már az elég bitang volt magas iso-n

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19303) matyi012345 válasza kilozsul (#19301) üzenetére


matyi012345
őstag

bőven elég ISO-t tud az, ha beleférsz az 50-be kompó ügyileg akkor megvagy akár vaku nélkül is, vagy minimális derítővakuzással. Háttér meglesz vele szerintem.

(#19304) Lassú Víz válasza matyi012345 (#19303) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:K

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19305) copass válasza kilozsul (#19301) üzenetére


copass
veterán

felejtsd el a vakut!:D nikonnak mocskos jók a szenzorai. ezért is utálom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19306) copass válasza jjeahh (#19296) üzenetére


copass
veterán

ebben ennyi van, annyira semmi fény hogy iszonyat. a fejlámpák el voltak baxarintva, a tömeget lőtték, nem a zenekart!:D fekete fehérben jobban adja magát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19307) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Nem találtam beárazós topic-ot ezért itt kérdezem meg ha nem baj.
Van a páromnak egy újszerű alig használt Pink Panasonic DMC-LS85 fényképezője.
Ez mennyit érhet?

Előre is köszi.
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19308) Fandango válasza Tigi (#19307) üzenetére


Fandango
veterán

(#19309) cattus válasza Tigi (#19307) üzenetére


cattus
őstag

Beárazós topik. ;)

Do the thing!

(#19310) Tigi válasza Fandango (#19308) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi szépen a segítséget mindkettőtöknek. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19311) szlovibuki


szlovibuki
tag

Szerintetek mi történik, ha a karácsonyfa izzóját villogóra állítjuk és hosszú záridővel fotózzuk le? Milyen végeredmény születik?

[ Szerkesztve ]

(#19312) A Zéé válasza szlovibuki (#19311) üzenetére


A Zéé
addikt

ha ledes, akkor fehér lesz.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19313) JohnyBlue válasza szlovibuki (#19311) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Próbáld ki ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19314) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

ismerős vásárolna videókamerát, de inkább lehet digit fényképezőgépet vesz, ha azzal jobb minőségű videókat lehetne csinálni.
inkább a DSRL gépekre szavazna a mélységélesség miatt.
Olyat szeretnék ajánlani neki, aminek az objektívében van képstabilizátor.
Canon vagy a Nikon objektívei ilyenek?
azt mondja egyhuzamban 30 percnél több videót nem készítene vele, mert fél a CCD túlmelegedésétől, de remélem, hogy ebben a kategóriában már van nem melegedő CMOS érzékelős gép.

Várom a javaslatokat!
köszi, Peti

(#19315) A Zéé válasza tpeter77 (#19314) üzenetére


A Zéé
addikt

mindkettő optikai stabis, ha muszáj a dslr, akkor inkább Canon a Magic Lantern miatt. Meg ők kicsit jobban ráfeküdtek a videózásra az stm obikkal, meg a képstabis (és ezért elég drága) fix obikkal is.

De azt nem árt tisztázni, hogy a dslr-el videózás az nem olyan, mint egy handycammel. AF lassú, hangos, csomót huntol (keresi, hogy mire fókuszáljon). Komolyabb videókat manuál fókusszal érdemes csinálni, amihez nem ártanak kiegészítők, pl egy follow focus rendszer nem árt + egy külső mikrofon. Családi videózásokhoz nem tudom mennyire érdemes vacakolni így, egy videókamera szerintem egyszerűbben kezelhető.

Fél óránál hosszabbat nem is tud fényképezővel felvenni, valami jogszabályi dolog miatt.

Érdemes esetleg még a Panasonic G6-ot megnézni, ugyan nem dslr, de videóra azt szokták még emlegetni, és az az eredendően cdaf-re tervezett obik, és szenzor szerintem gyorsabb, és pontosabb is videós fókuszálásnál, mint egy dslr.

Just a simple Lineman...

(#19316) Vyndree válasza tpeter77 (#19314) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem tudom ismerős milyen videókat szeretne készíteni, de esetleg Lumix LX7?

(#19317) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok!Valaki használt már szenzor tisztításhoz ilyen lenspen tisztítót?Mennyire hatékony ez?

[link]

(#19318) Vyndree válasza Roxx (#19317) üzenetére


Vyndree
őstag

Attól függ mire. Kis foltokat leszed, viszont port (nem ezzel kell), karcot, csülkös-pacalt nem.

(#19319) tpeter77 válasza Vyndree (#19316) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm válaszod.
A Zéé - neked is köszi

(#19320) Timo77


Timo77
újonc

Üdvözletem.
Találtam egy remek fényképezőgépet amiről mindent átolvastam de nem tudom hogy szakmai szempontból mennyire lenne jó választás. Ez a Nikon Coolpix L330. Mi a véleményetek ?

(#19321) copass válasza Timo77 (#19320) üzenetére


copass
veterán

emlékekre tökéletes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19322) Lassú Víz válasza Roxx (#19317) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem rossz cucc. Először szűrős körtepumpa, és ha azzal nem sikerül lefújni akkor jöhet ez a cucc, nagyon óvatosan. Szenzorstabilizált váz esetén még óvatosabban. Pollent pl. le lehet simítani. Van egy LED-es nagyító is hozzá, szerintem anélkül elég küzdős. Ha óvatosan mozdulatokkal nem jön le a szennyeződés akkor inkább szervizbe vinném a gépet, mint erőltetném.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19323) nagybá


nagybá
senior tag

Helló mindenkinek!

Birtokomba jutott egy Canon AE-1 nevű fényképezőgép. Mellé egy rakat obi.
Nos tök jó lenne azokat az obikat a mostani gépemen használni, viszont kellene egy adapter.
A kérdésem az lenne, hogy milyen kellene? (Tudtommal Canon FD bajonettje van, EF-S-re kéne átalakítani.)

A választ előre is köszönöm! :)

(#19324) Vyndree válasza nagybá (#19323) üzenetére


Vyndree
őstag

Ahogy látom Lens mount: Canon FD, tehát nagy valószívűséggel ilyenre lesz szükséged.
(várd meg még egy szaki megerősít)

(#19325) jjeahh válasza nagybá (#19323) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én úgy tudom, hogy az fd bajonettes gépek bázistávolsága kisebb, mint az eos canonoké, tehát max makróként használhatod a digit canonodon azokat az üvegeket, esetleg ha annyira jó üvegek, és megéri, akkor veszel egy milc-et használtan alájuk 25-30k-ért, azokra szinte bármi feladapterezhető...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19326) HollyBoni válasza nagybá (#19323) üzenetére


HollyBoni
veterán

FD-EF-S-re átalakításhoz ha akarod hogy legyen végtelened lencsés adapter kell, ezek közül a legtöbb ront a képminőségen, sokan azt mondják meg sem éri így adaptálni üvegeket.

[ Szerkesztve ]

(#19327) fattyu válasza nagybá (#19323) üzenetére


fattyu
veterán

sorold az obikat és megmondjuk van e értelme venni alá valami tükörnélküli gépet. adaptálás felejtős.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19328) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdésem, de hátha eltaláltam a megfelelő topikot. :D A front és back fókusz problémáról szól a kérdésem.

Több helyen azt írják, hogy a probléma elsődlegesen a lencse hibája, mert nem pont oda állítja a fókuszt, ahova kellene, hanem kicsit előrébb, vagy hátrébb.
A kérdéseim a következőek:
1.) - Ha a lencse rossz helyre állítja a fókuszt, akkor a váz miért fogadja el ezt a rossz eredményt, és miért nem finomít?
2.) - Miért mondják azt, hogy az újabban a képérzékelőre rakott AF szenzorok megszüntetik a front és back fókusz problémát? Ha ez igaz lenne, akkor az azt jelentené, hogy nem a lencse hibája, hanem a vázé, nem?

Valaki legyen szíves felkapcsolni a fejemben a villanyt e téren. :DD

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19329) nagybá


nagybá
senior tag

Lencsés adaptert semmiféle képpen nem akarok, a végtelen kell, szóval akkor ez felejtős :(

Azért köszönöm a választ! :))

[ Szerkesztve ]

(#19330) *Ropi* válasza Bici (#19328) üzenetére


*Ropi*
félisten

Maradva a két nagy gyártó termékeinél, már itt is különbözőképpen történik az AF beáll(ít)ása. Ami közös náluk, hogy van egyfelől a fázisérzékelésen alapuló AF (ez külön szenzort igényel a tüköraknában és mivel a féligáteresztő tükör veri vissza a képet rá, ezért ha a tükör nem ezredmilliméter pontosan ott áll, ahol kell neki akkor elhúzza magával a PDAF pontosságát is), másfelől a kontrasztérzékelésen alapuló AF (CAF). Utóbbi, mivel a szenzor maga az AF szenzor is ebben az esetben 100% pontosságú, viszont cserébe sokkal lassabb a másik megoldásnál és mivel értelemszerűen csak felcsapott tükörrel működik ezért több hátránya van mint előnye.A Canon a 70D-ben bemutatta a Dual Pixel AF-et, aminek az a lényege, hogy a szenzorban a pixelek effektíve két felé vannak osztva, így képesek a fázisérzékelésre, tehát egyesítik az előző két AF rendszer jó tulajdonságait a hátrányaik nélkül.

"2.) - Miért mondják azt, hogy az újabban a képérzékelőre rakott AF szenzorok megszüntetik a front és back fókusz problémát?"

Mert az előbb említett szenzor alapú AF-nél ki van iktatva a képletből a mérési pontatlanságot okozó mozgó alkatrész: a tükör.

"Ha ez igaz lenne, akkor az azt jelentené, hogy nem a lencse hibája, hanem a vázé, nem?"

Két ismeretlenes az egyenlet: a sima fázisdetektálásos AF-nél a váz és az objektív is hibázhat:

"1.) - Ha a lencse rossz helyre állítja a fókuszt, akkor a váz miért fogadja el ezt a rossz eredményt, és miért nem finomít?"

Az AF célra állása mindig nyitott blendével történik: amikor célra tartva félig nyomod az expógombot, akkor a váz először a legtágabbra nyitja a rekeszt hogy a lehető legtöbb fényt tudja felhasználni, utána elvégzi a kellő méréseket, behúzza a munkablendét és kiadja a parancsot az objektív AF motorjának (Nikonok esetében a házon belüli AF motornak ha az van), hogy x mennyiséget z irányban mozdítson a lencsetagon. Canonnál a lencsetag megállása után még rámér és ha kell pontosít, hogy jó helyen állt-e meg, Nikonnál viszont ahogy esik úgy huppan alapon ellenőrzés nélkül valahova beesik...Értelemszerűen az előbbi megoldás pontosabb de lassabb, utóbbi gyorsabb de pontatlanabb.

A szűkebb munkarekeszből adódik a leginkább a nagylátó üvegeknél jelentkező "fókuszdrift" is, amikor a tágabbtól a szűkebb felé haladó blendeállásoknál elcsúszik a fókuszsík: ez a szükséges rossz, ami vele jár.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19331) Bici válasza *Ropi* (#19330) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, az infót!
Egy Pentaxforum-os cikkben azt írják, hogy ez a hiba a lencsén múlik, és nem is említik a vázat, mint lehetséges hibaforrást. A pentaxoknál sem mér rá utólag a helyes fókuszra?

Régebbi Olympus DSLR vázatknál először ide-oda tekerte a lencsét, és a végén, amikor élesnek gondolta, akkor csipogott. Ha nem tudta élesre állítani, akkor nem csipogott. Sőt, chip-es m42 adaptereknél is tudott csipogni, vagyis ott mérnie kellett folyamatosan, hogy éles-e a kép a megadott fókusz pontban.
Épp emiatt nehezen tudtam eddig elképzelni, hogy miért nem lehet korrigálni ezt a dolgot, de akkor pl. a Canon tudja korrigálni.

Három új kérdés merült fel bennem a válaszodat olvasva:
a.) - A vázakban lévő AF finomhangolás csak a lencse pontatlanságát, vagy a vázét is tudja korrigálni?
b.) - Az ilyen hibák mekkora része adódik a DSLR váz hibája, illetve a lencse hibája miatt? Illetve mely rendszereket érint leginkább a probléma, mármint ha függ a rendszertől. Van ezekről köztudott infó?
c.) - Jól gondolom, hogy pl. Sony MILC vázaknál az érzékelőre rakott AF szenzorok mellett is ugyanúgy lehetséges back és front fókuszos egy lencse a rekesz állításból fakadó eltolódás miatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19332) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Mondanátok olyan helyet Bécsben, ahol olcsóbban lehet DSLR-hez ill. objektívhez jutni? Nemsokára kimegyek és akkor megoldanám a vásárlást is egyúttal. Egyáltalán érdemes körbenézni? A Mediamarkt honlapját néztem, de ott nincs nagy árelőny. Előre is köszi.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#19333) mrmarkus válasza nyikszi (#19332) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

(#19334) *Ropi* válasza Bici (#19331) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A pentaxoknál sem mér rá utólag a helyes fókuszra?"

Passzolom: a Pentax rendszert nem ismerem ennyire.

"a.) - A vázakban lévő AF finomhangolás csak a lencse pontatlanságát, vagy a vázét is tudja korrigálni?"

A lencséét korrigálja.

Azért azt érdemes tudni, hogy a mechanikus szenzor kalibrálás a vázaknál csak a középső AF pontot állítja be, a szélsőket szoftveresen korrigálják hozzá.

b.) - Az ilyen hibák mekkora része adódik a DSLR váz hibája, illetve a lencse hibája miatt?

Az attól függ milyen AF rendszert használ (éppen) a váz és milyen objektív van rajta. Jellemzően 3rd party gyártók üvegjeivel vannak problémák (ők nem szeretnek fizetni a váz és az objektív közötti kommunikációs protokoll licenceléséért, hanem inkább visszafejtik maguknak több-kevesebb sikerrel). Persze gyártóazonos váz-üveg kombinációk javíthatatlan anomáliái is előferdülnek, mint például a Nikon D7000 és a Nikon 35/1.8.

Ökölszabályként elmondható, hogy minél kisebb mélységélességgel fotózunk, annál könnyebb összehozni egy AF hibát (itt már a fotós is belejátszik, ugyanis mondjuk egy 85/1.2-vel fotózva a DOF(mélységélességi sík) csak pár milliméter: abból egy nagyobb levegővétellel is könnyen ki lehet mozdulni. Makrózásnál ugyanez hatványozva...

Vannak extrém esetek, amikor pl. lötyög egy lencsetag az objektívben és decenteres lesz tőle a kép (a fókuszsík nem merőleges az objektív tengelyére, hanem megdől bizonyos mértékben, így a kép egy része frontos, a másik része backes lesz. Pl. egy falra (sík felületre) függesztett újságlap lefotózásával lehet tesztelni. Van ilyen objektív, ami gyárilag, kontrolláltan képes ilyen hatást előállítani: a TS (Tilt-Shift).

"Illetve mely rendszereket érint leginkább a probléma, mármint ha függ a rendszertől. Van ezekről köztudott infó?"

Minden rendszert érint így vagy úgy. MILC-ekről szerették terjeszteni, hogy ott nincs AF hiba (mert ugye tükör sincs), aztán kiderült, hogy mégis van (mármint nem tükör, hanem hiba :D). ;)

"c.) - Jól gondolom, hogy pl. Sony MILC vázaknál az érzékelőre rakott AF szenzorok mellett is ugyanúgy lehetséges back és front fókuszos egy lencse a rekesz állításból fakadó eltolódás miatt?"

Persze: ez rendszerfüggetlen, csak a mértéke változó.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19335) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Ezzel lehet itt több sikerem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19336) mrmarkus válasza Zaji (#19335) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Íme ez és ez...

Freedom of Information

(#19337) Zaji válasza mrmarkus (#19336) üzenetére


Zaji
őstag

Rendes Tőled! Köszönöm. Rosszat linkeltem be, de közben cseréltem a linket vakuval kapcsolatos kérdésre.

(#19338) Zaji


Zaji
őstag

Vakuval kapcsolatban lenne kérdésem. Yongnuo YN-565EX II néztem ki magamnak. Ez jó vagy mást lenne érdemes vennem ebben az árkategóriában?

(#19339) copass válasza Zaji (#19338) üzenetére


copass
veterán

nézd meg hogy jó-e a vázadhoz, nekem ilyen van 1100D-re, hasít, de pl 6D-n nem százas. 568 igen

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19340) Bici válasza *Ropi* (#19334) üzenetére


Bici
félisten

Kösiz a sok infót, kezdem érteni. :K

Még egy utolsó kérdés: "Persze: ez rendszerfüggetlen, csak a mértéke változó."
Mely rendszereket érint inkább és melyeket kevésbé?

KÖssz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19341) Zaji válasza copass (#19339) üzenetére


Zaji
őstag

1100 D-vel használnám. :)

(#19342) Studi válasza *Ropi* (#19334) üzenetére


Studi
addikt

Melyik milceknél milyen AF-hiba? Mert a CDAF alapú vázaknál nemigen van pontatlanság, maximum annyi, hogy ha túl nagy a terület, amit vizsgál, akkor bizonytalan, hogy azon belül az előrébb-hátrébb lévő tárgyra áll élesre.

(#19343) nyikszi válasza mrmarkus (#19333) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, bár én inkább elsősorban újra gondoltam, de azért ha lesz időm feltétlen elmegyek ide is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#19344) mrmarkus válasza nyikszi (#19343) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Újaknál legfeljebb csak a két ország áfája közötti különbözet lehet az eltérés mértéke, hacsak bele nem futsz valami nagyon jooó akcióba...

Freedom of Information

(#19345) *Ropi* válasza Bici (#19340) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ismerek minden rendszert, így erre nem tudok válaszolni. ;)

(#19342) Studi: EOS M-nél pont az volt a bajom, hogy akkora volt az AF mező, hogy Dunától Tiszáig minden belefért és sosem tudtam, hogy kit / mit éppen hogyan talál meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19346) Studi válasza *Ropi* (#19345) üzenetére


Studi
addikt

Ezt értem, de az szerintem nem annyira pontatlanság, mert valamire bizony élesre áll. De a Canon nem is rendelkezik nagy tapasztalatokkal ezen a téren. Próbálj ki egyszer egy újabb Panát, nagyon kicsire vehető az AF mezeje, az egész képernyőn szabadon választhatóan elhelyezhető, akár tapiképernyőn. És ha ez sem elég, akkor van "hairpin" AF funkciója, amivel tényleg néhány négyzetpixel területen keres csak AF pontot.

Sajnos ezt a rugalmasságot még az Olymus vázai sem hozzák amúgy.

(#19347) *Ropi* válasza Studi (#19346) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont ez volt vele a bajom, hogy keresgélt, de nem talált semmit. :N Ha az 5D3 is pöccre beállt a fehér cicán, akkor neki is illett volna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19348) need


need
addikt

Üdv mindenkinek..

nézzétek el tudatlanságomat de még csak most ismerkedek az adobe lightroom programmal..
na most van nekem Google Nik Collection pluingom amit fel is raktam..
de hol találom ezt meg a adobe lightroom-ban...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#19349) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

77 mm-es méretben keresek slim CPL-t. Milyen márkát tudnátok ajánlani, ami minőségben és árban is elfogadható? Kenko-val szemezek, ez árban fele annyiba kerülne, mint a Hoya Pro1D (amit már régóta használok 58 mm-es méretben és meg vagyok elégedve vele).

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19350) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#19349) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kenko = Hoya (u.a. gyártósor, csak másik gyárkapun megy ki más felirattal :D). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.