Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19951) csabi94 válasza schawo (#19950) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor azt mondod, hogy a koli szobám ablakából ne is próbálkozzak? :D

(#19952) padi68 válasza andrasferenc (#19941) üzenetére


padi68
senior tag

Kösz az infót, majd utánaolvasok a Ropi cuccának.... :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#19953) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok

Találtam a szekrényben egy régi, Panasonic Lumix LS60-t.
Raktam bele új elemet. Bekapcsol, látszólag működik, viszont ha megnyomom az exponáló gombot akkor összecsukja magát és kikapcsol. Úgy emlékeztem, hogy mikor még utoljára használtam (kb. 2012-ben), nem volt vele gond.

Mi történhetett vele?

(#19954) mrmarkus válasza Cartman002 (#19953) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

...szerinted akad itt (vagy máshol) olyan f@sza fotós, aki innen messziről megmondja a frankót?! :D

Freedom of Information

(#19955) FLx válasza mrmarkus (#19954) üzenetére


FLx
addikt

Én megmondom, elromlott. :D :D

(#19956) *Ropi* válasza Cartman002 (#19953) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#19957) Mézes B Ödön


Mézes B Ödön
csendes tag

Sziasztok!

Melysegelesseggel kapcsolatban lenne kerdesem. Ha szukiteni akarom a melysegelesseget (pl portrehoz), akkor
1) vagy tagra nyitom a rekeszt, mar ha fenyeros a lencse, es van hova nyitni,
2) vagy tavolabb lepek a targytol es bezoomolok.(ilyenkor a perspektiva valtozik, de az most nem baj)

A kerdesem az lenne, hogy ez a ketto hogyan merheto ossze. A gyakorlati kerdes az, hogy portezashoz ki tudnek-e valtani egy fenyeros porte obit egy szuperzoommal. Es ha igen, mekkora teleallas kell hozza, illetve mennyi hely ahhoz, hogy hatralni tudjak a portre alanyatol.

Na de nezzuk a szamitasokat. FF keperzekelon, hasonlitsunk ossze egy kivaltani kivant 85mm F2 fixet, mondjuk 1.5m-es targytavolsaggal. Hany mm-es zoomallas es mekkora targytavolsag kell, hogy ugyanazt a melysegelesseget kapjam a F5.6-os szuperzoomal, aminek a fenyerje 3 fenyertekkel gyengebb?

[ Szerkesztve ]

http:\\bolondgombak.hu => a legjobb gyerekmesék!

(#19958) *Ropi* válasza Mézes B Ödön (#19957) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt tesztelheted.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19959) net91 válasza *Ropi* (#19958) üzenetére


net91
senior tag

Szuper!!!!! :C

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19960) SchumiBácsi

Üdv all! Vélhetően rendhagyó kérdés következik ;]

Eredetileg nem érdekelt, de most már érdekelne a holnapi napfogyatkozás. Bele lehet e nézni a fényképezőgéppel a napba úgy, hogy adok neki egy f8 fényerőt, az objektív elé meg kartont teszek 1mm átmérőjű lyukkal? Tehát a kartonnal kapna még egy jókora blendét és nem ötlöttem ki de így sztem alacsonyabb ISO-ban több másodperc-es záridő is kellhet... járható ez így, vagy nem?

Canon EOS 550D a gép és EF 70-200 vagy EF-S 55-250 ami az erre használható objektíveket illeti. Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#19961) matyi012345 válasza Mézes B Ödön (#19957) üzenetére


matyi012345
őstag

Azért azt a perspektívát én nem bagatellizálnám el..lehet hogy DOF-ra kiváltod az obit, de az alany arca meg olyan lapos lesz a végén, hogy nem fog jól kinézni.

(#19962) Mézes B Ödön válasza *Ropi* (#19958) üzenetére


Mézes B Ödön
csendes tag

Vaaaaaooooo :C

http:\\bolondgombak.hu => a legjobb gyerekmesék!

(#19963) Mézes B Ödön válasza matyi012345 (#19961) üzenetére


Mézes B Ödön
csendes tag

Koszi Matyi, megint ujat tanultam :)

http:\\bolondgombak.hu => a legjobb gyerekmesék!

(#19964) FLx válasza SchumiBácsi (#19960) üzenetére


FLx
addikt

Nem, semmivel nem nézünk a napba ami előtt nincsen nornális szűrő. A kartonos ötlet pedig abszolút tévedés.

(#19965) FLx válasza Mézes B Ödön (#19963) üzenetére


FLx
addikt

Jaja, nem lesz jó az a nagy zoom. portéra 85-100mm környéke kell nagy fényerővel, mondjuk jó lehet egy 50 1.8 is, ha fél vagy akár egészalakos.

[ Szerkesztve ]

(#19966) SchumiBácsi válasza FLx (#19964) üzenetére

Nem én néznék bele hanem a gép. A kérdés érheti e így akkora hőhatás a szenzort, hogy károsodjon? Vagy mi van akkor ha hegesztőüveggel is megtámogatom a konstrukciót?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#19967) matyi012345 válasza SchumiBácsi (#19966) üzenetére


matyi012345
őstag

Pont most írtam le a Nikonosba.. A gépbe épített OLPF szűrő az infra tartomány fölött nem enged át sugárzást és a hősugárzás az infratartományban történik.

fLX: Ez azért nem így van. A keskeny sávszűrők (H-alfa, béta, etc..) ugyanúgy működnek itt is és mivel csak bizonyos sávot enged át, ráadásul olyat amiben még csak véletlenül sincs hőközlés, képtelen megsütni a szenzort, de már eleve el sem éri a hősugárzás tartományát ha bent van neki az OLPF.

[ Szerkesztve ]

(#19968) FLx válasza SchumiBácsi (#19966) üzenetére


FLx
addikt

Bármilyen üveget teszel elé, használhatatlan képek lesznek. Normális UV és ND szűrő kellene az értékelhető képekhez. A gép akkor tud károsodni ha hosszú ideig folyamatosan közvetlen napfényt kap és túlmelegszik, de azért ez elég ritka. Aztán szűk rekesszel és nagyon rövid záridővel lehet próbálkozni, de egyelőre azt se tudjuk milyen idő lesz.

(#19969) sbazsi válasza FLx (#19968) üzenetére


sbazsi
veterán

Sony A77. Mondjuk 70-200 (Tamron, F2,8), ND 1000, és UV szűrővel, állvánnyal lehet próbálkozni?
Az UV szűrő az Hoya HD, az ND az Fotga. (akad még egy ND2-ND400 is, esetleg ezt is toljam rá?)
Ha nem teszi tönkre a gépet, akkor milyen beállításokkal érdemes próbálkozni?
A szemem nem teszi tönkre, mert a kereső is digitális, csak a gépet se tegye tönkre. :U

[ Szerkesztve ]

(#19970) SchumiBácsi válasza FLx (#19968) üzenetére

Valószínű hogy sütni fog a nap... röhej de pont egy fátyolosabb megoldásnál, esetleg egy nagyobb ködnél nem is volna para, mert olyankor néha simán szabad szemmel nézem a napot hogy "úristen, ez olyan messziről fűt" :DDD

Most fényképezni nem tudom melyik megoldás lenne a jobb. OLPF nem tudni hogy van e a gépbe vagy nincs. Ha pedig nem tudjuk, biztosak lehetünk benne hogy nincs ;] f8 fényerőn valamennyire már szűkül a fénysugár, meg az az 1mm lyuk az objektív előtt plusz még egy hegesztőüveg sztem lecsökkentheti annyira a fényt hogy a gép kibírja. A használhatatlan kép nem tudom ez esetben mit takar, mert sose fotóztam a napot de ha színhelyességre vonatkozik, sztem "előhívásnál" odaszínezhető.

De lehet az lesz hogy távcsővel kivetítem egy lapra az egészet és azt lefotózom ha már az utolsó pillanatban gondoltam meg a dolgot és mégis valszeg ráérek holnap délelőtt ilyesmire :D

Köszönöm mindenkinek az eddigi és további infókat!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#19971) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne, hogy véletlenül nem tudjátok hogy hol és mennyiért tudnék venni Samsung WB1100F tipusú fényképezőgéphez lencsevédő kupakot, mert most hétvégén véletlenül leejtettem és az egyik pattintója leesett róla, és amikor vissza raktam a kupak darabkáját, akkor hiába rakom rá magára a lencsére, a kupak nem marad meg rajta. Előre is köszi a segitséget :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#19972) II.Démonlord válasza Dyrtyho (#19971) üzenetére


II.Démonlord
tag

Erre gondolsz? [link]

(#19973) erzol válasza Dyrtyho (#19971) üzenetére


erzol
őstag

Fogd meg a törött obisapit, menj el egy 220Volt-ba, vagy digitcam vagy bármilyen fotós kelléket áruló boltba. Pár száz forint, ha nem kell rá logó.

#19972
Picit drága linket adtál egy darab műanyagról, de lehet a felirat ér annyit... :DDD

[link] :U

[ Szerkesztve ]

(#19974) Dyrtyho válasza erzol (#19973) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Logoval drágább ? De ugye ez bárkivel előfordul ? Már mint hogy leejti a lencse kupakot :U :U

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#19975) erzol válasza Dyrtyho (#19974) üzenetére


erzol
őstag

Nemtom, én hamarabb elhagyom, mint összetöröm...
Azé van hozzá mazzag, hogy rákösd a pántra és ne legyen baja... :)
Én utálom, ha fityeg, inkább nem találom. :DDD
Azért remélem, jó lesz valamelyik, amit linkeltem?! ;]

[ Szerkesztve ]

(#19976) Dyrtyho válasza erzol (#19975) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az a vicces hogy ehhez nem adtak madzagot, még furcsáltam is elsőre hogy nincs hozzá. Akkor majd a héten elmegyek valamelyik boltba amit mondtál :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#19977) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Udv Mindenkinek

Decembertol hasznalok egy Black Rapid pantot, amit szeretek, viszont negativuma, hogy valasztanom kell, az allvany es a kozott. (ez altalaban nem problema,ha elore tudom, hogy allvannyal indulok, vagy kezbol fogok fotozni, de egy kirandulaskor, jo lenne nem csavarozgatni minden alkalommal, amikor a masikra van szukseg)

Valakinek van tapasztalata a "Custom SLR M Plate" nevu termekkel? Ranezesre megoldhato lenne vele a problema.
Ez lenne a kerdeses darab:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19978) FLx válasza Big-Lacos (#19977) üzenetére


FLx
addikt

Gondolkodtam rajt, de nem tetszk, hogy az eleje előrenyúlik, szóval ezt rendeltem inkább:

B2-FABN

(#19979) Lassú Víz válasza Big-Lacos (#19977) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Üdv!

Szerintem a B-Grip B-Glider + TA adapter lenne számodra az ideális, de tuti drágább mint amit linkeltél.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19980) Fandango válasza Big-Lacos (#19977) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom milyen cseretalpad van az állványhoz, de esetleg ez nem lehet megoldás neked?
BlackRapid FastenR Tripod (FR-T1)

(#19981) Big-Lacos válasza Fandango (#19980) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi a valaszokat.
Ezeket mar nezegettem en is.
(#19978) FLx: Engem nem zavar, hogy elorenyulik, az nem lenne dealbreaker.
(#19979) Lassú Víz: Ez sem rossz, meg tanulmanyozom egy darabig.
(#19980) Fandango: Az a baj, hogy nem RC2 a cseretalp, ami van, ahhoz nem lenne jo, amit neztem, az vegsosoron univerzalis lenne szinte barmilyen talphoz.
Lehet az lesz a befuto.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19982) FLx válasza Big-Lacos (#19981) üzenetére


FLx
addikt

Nekem az a gondom, hogy egyrészt portrémarkolaton nem annyira nyerő ez a talp, másrészt van sokkal jobb talpam, szóval végül nem vállaltam be, de kíváncsi leszek a tapasztalatokra ha neked megjön. Én még ezzel is szemeztem:

http://www.acratech.net/quick-release-clamps/swift-clamp-black-rapid/

(#19983) Big-Lacos válasza FLx (#19982) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Nincs portremarkolatom, szoval engem nem zavarna.
Meg nem rendeltem meg, egyenlore nezelodok, de majd megirom, hogy milyen, ha ugy alakul.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19984) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Vásároltam egy Nikon Coolpix S2900 tipusú kamerát, ebbe szeretnék memoria kártyát.
Kérdéseim:
- Keressem e az elérhető leggyorsabbat?
- Mennyi Mbps kell a zökkenőmentes használathoz?
- Mi a legnagyobb kapacitás, amit a gép elfogad?
- Esetleg valami márka, brand, amit preferálhatok?

Kösz a válaszokat :R

(#19985) Vyndree válasza #48613632 (#19984) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez egy alap kompakt fényképező, nem hiszem hogy különleges átviteli gondol lennének bármilyen most kapható kártyával. Class 4-6-tól felfelé (8GB~1500Ft) bármilyet vehetsz.
"Akár 128GB-os SD memóriakártyával is használható", de a leírásában is biztos benne van.

(#19986) #48613632 válasza Vyndree (#19985) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, köszönöm a választ. tehát, ha egy 64GB Class10 karit beleveszek, akkor azzal nem csináltam semmi rosszat? :B

szerk: pl 90mb/s adatsebességűt?

[ Szerkesztve ]

(#19987) net91 válasza #48613632 (#19986) üzenetére


net91
senior tag

[link]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19988) net91 válasza net91 (#19987) üzenetére


net91
senior tag

Hogyan tudom megadni, hogy a beszúrásnál ne "link" szöveg legyen, hanem egy általam megadott cím?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19989) Zozzant válasza net91 (#19988) üzenetére


Zozzant
addikt

A szövegbe helyezett [LINK] helyére írd.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19990) net91 válasza Zozzant (#19989) üzenetére


net91
senior tag

[memoriakártya topic]

Köszönöm!!! :))

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19991) Vyndree válasza #48613632 (#19986) üzenetére


Vyndree
őstag

Olyan 3-4Mb/s sebességgel fog maximum a kártyára írni Videózás közben), az bőven elég lesz. Fényképezésnél főleg nem gond. Nekem az NX miniben class 6, az FZ45-ben class 4 van, eddig nem volt velük olyan gondom, hogy lassúk lettek volna.

net91: nem az a kérdés hogy milyet, honnan, hanem hogy melyik jó a készülékébe, szerintem itt helyén van a téma. Ha megvan milyet szeretne a gépébe, akkor mehet a másik topicba, hogy tipusra, kereskedésre, honnan vegye pontosítson. A linkelést pedig itt próbálgathatod ha nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#19992) jjeahh válasza net91 (#19988) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy csak simán kijelölöd a szöveget, majd ezután mész a link gombra és illeszted be a linket :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19993) net91 válasza jjeahh (#19992) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19994) *Ropi* válasza #48613632 (#19986) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gyártói oldal szerint ismeri az SDXC szabványt, tehát elvileg működnie kell vele.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19995) #48613632 válasza Vyndree (#19991) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi szépen a választ :R és természetesen a többieknek is :R

(#19996) Tikakukac


Tikakukac
titán

Adott most már egy közepesen jó háttér, meg 2 db 150W-os refi. Elrendezés csak alkalmi volt, asztalra szoktak felkerülni oldaltájban, meg felül a sima lámpa.

Sajnos ez egy kicsi gép, ennél sokkal nagyobbak is akadnak, tehát kicsi sátor nem jó árnyékok ellen.

Csináljak egy giga sátrat és még nagyobb refiket tegyek oldalra berakva vagy robbantsam fel ezt az egészet? Kezd idegelni ez a fotózás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19997) matyi012345 válasza Tikakukac (#19996) üzenetére


matyi012345
őstag

Laptopot abszolút máshogy érdemes világítani. Az egyik softboxot ellenfénybe rakd be, a másikkal meg fentről deríts vissza, extrém lapos lesz a világításod így, ha két oldalról meglövöd. Ha csinálsz még derítőkartonokat alufóliával vagy hasonló fényvisszaverő anyaggal akkor az oldalsó élt is meg tudod deríteni, ha több fényforrásod nincs. Nézzél reklámfotókat a beállításhoz. Hátteret, kijelzőt PS-ben megcsinálod, utólag mert ennyi fénnyel azokra is figyelni az már szinte lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#19998) Tikakukac válasza matyi012345 (#19997) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyi fényforrást csinálok amennyit kell, semmiből nem tart otthon pedig 2500W-ig van refi olyat hozok amilyet akarok fater villanyász szerencsére.

Ergo: akkor rakjam körben lefüggesztve a biliárd lámpáját softboxos papírral, majd refi hátra, refi 2 oldalra és refi felülre?

Ja igen. Alapvető dolog: a fénykép nem az atyaúristennek készül, tehát az nem játszik, hogy a 30 képpel 3 órát bohóckodjak fotóboltban, mert nem ezért kapom a fizetésemet, tartalomorientáltság van. Olyan felállás kell amikben úgy készíthető el egy sorozat kép, hogy utána a befektetett munka fele ne a képekkel menjen el, mert kicsit fontosabb mit tud a gép, minthogy én mennyire vagyok ügyes fotós, ha érted mire célzok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19999) matyi012345 válasza Tikakukac (#19998) üzenetére


matyi012345
őstag

Fentre rakj egyet mindenképp, meg ellenfénybe is egyet. Az oldalsó élt derítsd még vissza, meg az elejét. Kijelző és háttér PS-ben 10 perc max. Ha a vevőnek készül a kép akkor sajnos a vevő lesz az atyaúristen mivel anélkül le lehet húzni a rolót, és egy jó reklámfotó nagyon meglendíti az eladást mert megfogja a vevőt. Persze máshogy is hozzá lehet állni, de ha megvan a lehetőség rá hogy jó képet csinálj ezzel segítve az üzletet akkor miért ne? Érdemes azt a pici időt rászánni.

[ Szerkesztve ]

(#20000) Tikakukac válasza matyi012345 (#19999) üzenetére


Tikakukac
titán

Fent most 5 darab ledes spot van, ugye ez egy biliárdasztal ez van a szoba közepén. De elfér belül még bármi azt tudok bele műteni jó nagyra csináltam az asztal világítását.

Nem vevőnek lesz szerencsére (konkrétan), évek óta tökéletesen megy a bolt a gyári képekkel én csak a saját munkám tartalmi mivoltához legalább kicsikét is méltó (remélem) képeket akarok illusztrációnak betenni. Minden mást a fotósok intéznek, én nem leszek az csak idegesít, hogy a képek ahhoz képest ahová a többi tartalmat húzom nem elég jók.

Az üzlet egyébként ívesen tesz rá, éppen ezért nem is erőltetem meg magam, mert minek, pénzt vissza ebből sohasem látok, így is én zsebeztem eddig is mindent :B

Most amiket soroltál nekem sok. Tehát akkor tényleg csináljak egy óriási tárgysátrat és küldjem meg oldalt-hátul-felül-(elöl?) lámpákkal és csók? Mert akkor legyártatom a keretet a kis asztalosommal és gond megoldva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.