Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20151) Byk01 válasza FLx (#20150) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha nem vetetik ki (legalábbis Ferihegyen), akkor hanyag volt az ellenőrzés. A BUD oktatóanyaga szerint minden elektromos készüléket ki kell vetetni átvilágítás előtt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20152) Vyndree válasza *Ropi* (#20149) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha nem folyadék van a táskában, úgyis az egész poggyász ki kell pakolni. Nincs jelentősége a táska melyik részébe teszi. Az ott dolgozó emberek akik havonta 8-12 ezer képet néznek, el tudod képzelni hogy nem láttak még ilyen szerkezetet? Akik az elsők között kezdtek 17. éve ezt csinálják, az állomány fele több mint 8 éve ott dolgozik, talán van már benne némi rutinjuk. :)

Byk01: jesszusom, így terjednek a rémhírek. Ezt kitől hallottad? Nem vetetnek ki minden elektronikai cuccot, az kéne még csak.

FLx: az akku szállításra van egy külön szabály, de akármennyit vihetsz készülék nélkül is az nincs szabályozva. Ha jól tudom 160 wattóra a max. (azokat be kell jelenteni, és az IATA veszélyes árukra vonatkozó szabályainak megfelelően rakományként kell szállítani)

[ Szerkesztve ]

(#20153) FLx válasza Byk01 (#20151) üzenetére


FLx
addikt

Hol van ilyen ostoba oktatóanyag? A világ egy repterén sem láttam még hasonlót sem. Megjegyzem soha nem vetetik ki a magyarok sem, soha. Pedig mindig annyi elektronikai cucc van nálam, hogy folyik ki a táskából. Értsd, három laptop, fényképezőgép objektívekkel, töltők, ipad, kindle, telefonok, stb.

Egyedül a laptopot kell kivenni, ahogy mondtam azért, mert takarja a többi kacatot. Megjegyzem amerikai reptereken már a laptopok közül is csak a nagyokat kell kivenni, Macbook Air-t pl. nem.

[ Szerkesztve ]

(#20154) Byk01 válasza Vyndree (#20152) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem hallottam senkitől, kikerestem az asszony BUD-os oktatóanyagából, szóval ez a hivatalos verzió.
Most megkérdezni nem tudom tőle, mert épp ezzel foglalatoskodik.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20155) *Ropi* válasza Vyndree (#20152) üzenetére


*Ropi*
félisten

- "Ha nem folyadék van a táskában, úgyis az egész poggyász ki kell pakolni."
és
- "Nem vetetnek ki minden elektronikai cuccot, az kéne még csak."

Ha jól tévedek ez a két mondatod pont ellentétben áll egymással. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20156) Vyndree válasza *Ropi* (#20155) üzenetére


Vyndree
őstag

Az ellenőrzés előtt a táskából ki kell venni a nagyobb elektronikai eszközöket (tábkagép, laptop). Amennyiben nyitásra kerül a csomagod, a rtg átvilágítás után és nem folyadék miatt kerül a csomagod nyitásra, abben az esetben a táska teljes tartalmát ki kell pakolni.
A vizsgálat előtt "minden elektronikai cuccot" és a csomagnyitáskor "az egész poggyász ki kell pakolni" nem ugyanaz. Nem nyitják ki minden utas táskáját.

Byk01: kérdezd csak meg tőle, de ilyet nem fogsz tőle hallani hogy "minden elektromos készüléket" Azt fogja mondani, hogy minden mobiltelefonnál nagyobb készüléket.

FLx: ott a pont, ez a gyakorlat (a szabály szerint a táblagépet, olvasót is ki kéne, de napi 18k utasnál akiknek a fele nem beszélni madjar és englisül elég nehéz lenne megértetni)

[ Szerkesztve ]

(#20157) *Ropi* válasza Vyndree (#20156) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudom, repültem már. :) Csak így leírva máshogy nézett ki és aki nem tudja, annak félrevezető lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20158) Vyndree válasza *Ropi* (#20157) üzenetére


Vyndree
őstag

Az egyiket neked, a másikat Byb01-nek íram. Megtévesztő lehet valóban, főleg úgy ha a két külön válaszom egymás alá illesztetted. :)

(#20159) ilgatto


ilgatto
tag

Köszönöm a tanácsokat. :)
Legfeljebb keresek majd valami stabil helyet a gépnek állvány helyett, a tavkioldó pedig nélkülözhető.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#20160) Vyndree válasza ilgatto (#20159) üzenetére


Vyndree
őstag

Nyugodtan viheted mindkettőt kézipoggyászban is. Az utasbiztik biztos nem fogják elvenni, legalábbis kifele menet.

(#20161) ilgatto válasza Vyndree (#20160) üzenetére


ilgatto
tag

Hát ez az, jönnék azért majd vissza is. :) És emiatt se pluszban fizetni nem szeretnék, se azt, hogy elvegyék bármelyiket is. Egyébként Basel-London-Basel, Ryanair.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#20162) Vajdy


Vajdy
csendes tag

Sziasztok!

A D600-am szeretném OTG kábelen keresztül használni egy Nexus 5-el, de nem jön össze a dolog.
Amit tudni lehet:
- OTG kábel jó, mert pendrive-ot felismer rajta keresztül a Nexus
- A D600 firmware: C 1.00; L1.006; A Nexus 5 verziója: 5.1 lollipop
Ha a Nexust összekötöm a D600-al, akkor a fényképezőn nem lehet képeket visszanézni, sem mappát létrehozni, sem liveview-t kapcsolni. Tehát valami történik, de mégsem ismeri fel sem külső SD-ként, sem a Helicon nem látja a fényképezőt.
Mit kell csinálnom, hogy elérjem telóról a D600-at?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#20163) *Ropi* válasza Vyndree (#20158) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet az én készülékemben van a hiba, de szerintem más is egymás után olvassa a kettőt... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20164) *Ropi* válasza Vajdy (#20162) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Mit kell csinálnom, hogy elérjem telóról a D600-at?"

Vidd el vacsorázni, itasd le és kérd el a számát! ;) :DDD A viccet félretéve: nem mindegyik USB OTG kábel bekötése egyforma, én is úgy vadásztam olyat ami végül jó lett a Samsung S3-hoz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20165) buci30


buci30
addikt

Ha állványról fotózok nem mozgó témát pl épület nappal vagy este akár akkor a rekesz érték felmehet maxra nálam ez Canon 600D 18-135obinál F22-ig és az állvány úgyis kitartja a zársebbegéset vagy akkor is csak 9-10-ig engedjem fel, hogy éles kép legyen? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20166) matyi012345 válasza buci30 (#20165) üzenetére


matyi012345
őstag

A zársebesség ilyenkor nem számít, ISO így mehet alapra, rekeszelni pedig attól függ mit akarsz elérni. Ha pl a lámpáknál diffrakciós csillagot szeretnél akkor húzd be amennyire lehet de még ne lágyuljon meg a kép. Amúgy f8-f11 kellemes érték, még nem érezhető a diffrakció, de az obi jól rajzol és elég nagy tartomány éles.

(#20167) buci30 válasza matyi012345 (#20166) üzenetére


buci30
addikt

Igen közbe azt olvastam én is ,hogy max 8-10ig a diffrakció miatt :)
ISO minden estbe 100 marad így este is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20168) schawo válasza buci30 (#20167) üzenetére


schawo
titán

Még annyi, kevés fény és szűk rekesz mellett hosszú lesz a záridő, és hosszabb záridőknél a szenzor zajszintje alacsony ISO mellett is elkezd emelkedni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20169) buci30 válasza schawo (#20168) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20170) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Valaki csinált már otthon nedves szenzortisztítást? Milyen szettet ajánlotok hozzá?
Vagy megoldható simán ilyen tisztítópálcával + pár csepp izopropil vagy metanol? Persze előtte portalanítva körtepumpával.

Első sorban a konkrét tapasztalatokkal rendelkezők kommentjeit várnám! Köszönöm!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20171) _seth_ válasza aleister (#20170) üzenetére


_seth_
veterán

Ismerősöm csinálta és foltos maradt neki a végén, vmi 7e forintos csomagot vett a művelethez.

Átlag helyen 3e egy tisztítás, szerintem nem érdemes otthon konckáztatni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20172) xXxian válasza aleister (#20170) üzenetére


xXxian
senior tag

Én egy lenspennel oldottam meg.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20173) aleister válasza _seth_ (#20171) üzenetére


aleister
veterán

Az "átlag" helyre el kell jutni. Nekem egy pesti út oda-vissza a Nikon szervizig kb 6 óra. Ez, ha veszem az órabéremet + az utazási költséget, akkor kurvasok. :)

Szóval jobb híján kénytelen vagyok magamnak megoldani.

Ha foltos maradt az ismerősödnek, akkor nem megfelelő anyagot használt. Ezért is kérdeztem, hogy akinek van tapasztalata vele, az milyen eszközzel könyvelt el SIKERES műveletet.
Mondjuk azt is megírhatnád, hogy az ismerősöd mit használt. A negatív tapasztalatból is lehet okulni.

(#20172) xXxian:
A Lenspen nem csak szárazon tisztít?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20174) _seth_ válasza aleister (#20173) üzenetére


_seth_
veterán

Veszprémben nincs esetleg fotóstudió? Felénk Debrecenben is egy ilyen helyen lehet 3e forintért tisztíttatni.

Megkérdezem mit használt, hátha emlékszik még rá, ha megvan a válasz be is írom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20175) aleister válasza _seth_ (#20174) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! :R

Van egy nagyobb fotósbolt, de ott nem foglalkoznak ilyennel. Itt szokott lenne a Nikon nyílt nap, ahol szoktak régebben tisztítani a szervizes srácok, de az elmúlt 2-3 évben már nincs ilyen sajna.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20176) xXxian válasza aleister (#20173) üzenetére


xXxian
senior tag

Ó...bocsesz, figyelmetlenül olvastam a hozzászólásodat. Természetesen ez száraz aktív szenes technológia volt, a sűrítettlevegős flakonból ráfújt trutyit leszedte.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#20177) aleister válasza xXxian (#20176) üzenetére


aleister
veterán

No problem! :)
Arra gondoltam, hogy esetleg az aktív szén helyett valami cseppfolyós anyagot tettek a kupakba, ezért kérdeztem rá.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20178) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Adott egy régi cannon powershot a70. A hibája, hogy a kijelzőn nem jeleníti meg az aktuális felvevendő képet, viszont a kijelző jó, mert az ikonok megjelennek rajta. Az így készített kép, visszanézve is persze üres, nincs képe. Állítólag leesett, így biztos valami megsérülhetett benne.

Tudtok esetleg segíteni, mi lehet a baja illetve meglehet-e csinálni egyáltalán?

(#20179) A Zéé válasza Ice&Lime (#20178) üzenetére


A Zéé
addikt

ha PC-n sem látszik elkészített kép, akkor meghalt a szenzor.
De amúgy sem éri meg foglalkozni vele. Az a gép eltávozott az örök vadászmezőkre.

Just a simple Lineman...

(#20180) copass válasza Ice&Lime (#20178) üzenetére


copass
veterán

csoda hogy eddig ment rendesen. kizárt hogy javítható, meg értelme se sok. 2003-as gép.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20181) Ice&Lime válasza A Zéé (#20179) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs kéznél a kábele, sajnos.
De ha ott jó is lenne, akkor sem érnék már vele semmit, mert nem látszik mit kap le.
Akkor sajnos kuka.
(Szétszedni, házi mókolás esetleg, vagy csak érdekességből-milyen a belseje..?)

[ Szerkesztve ]

(#20182) Lassú Víz válasza Ice&Lime (#20181) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"(Szétszedni, házi mókolás esetleg, vagy csak érdekességből-milyen a belseje..?)"

Veszthetsz vele bármit? (Darabjaira szedve is elektronikai hulladékba kukázd ki.)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20183) Ice&Lime válasza Lassú Víz (#20182) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az lesz, viszont mindig is érdekelt milyen a belseje.

(#20184) Vajdy válasza *Ropi* (#20164) üzenetére


Vajdy
csendes tag

Sikerült megoldani a dolgot, igaz nem OTG-vel, és nem is gyertyafényes vacsorával :D . Még keresem a hiba forrását, de egyelőre nem kommunikál OTG-n a D600.

Ugyanakkor beszereztem hozzá egy WU-1b wifi adaptert, amin keresztül már teljes mértékben elérem az SD tartalmát, és DSLRDashboard-dal is teljesen jól kommunikál, így vezeték nélkül vezérelhetővé vált a gép.

Régóta gondolkodtam a wifi modul beszerzésén. Kár, hogy nem tettem meg hamarabb. :) Terepen dolgozóknak nagy szabadságot ad.

(#20185) *Ropi* válasza Vajdy (#20184) üzenetére


*Ropi*
félisten

Örülök, hogy sikerült. Ismerem az érzést: van nekem is (csak Canonra). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20186) berobi78


berobi78
tag

sziasztok,
létezik olyan progi, ami kiszedi egy rakat képből, hogy pl. milyen gyújt. távval fotóztam?
kíváncsi lennék, hogy mit használtam leggyakrabban, és egy olyan fixet fogok venni ;)

(#20187) scarabaeus válasza berobi78 (#20186) üzenetére


scarabaeus
őstag

ExposurePlot

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20188) berobi78 válasza scarabaeus (#20187) üzenetére


berobi78
tag

köszi, ez jó!

(#20189) Clemi


Clemi
veterán

Hali mindenkinek!

A tanácsotokat szeretném kérni. Állványt kell cserélnem és intenzív böngészésbe kezdtem a témában. Amit sajnos tapasztalat hiányában nem ismerek, az a különbség (a súlyon kívül) a carbon és az aluminium állványok között.

A keresgélés közben (ebay) az egyik legesélyesebb, az egy Manfrotto 190CX Pro4 másolat carbonból, viszont ráakadtam keresgélés közben árban olcsóbban, szintén az ebay-en egy használt Vanguard AltaPro 263AT állványra SH100 állvány fejjel.

Nem kicsit bizonytalanodtam el :F Ti melyiket választanátok? Az új carbon anyagú másolat fej nélkül, (van ilyen vagy hasonló kínai panoráma állvány fejem) vagy az eredeti de használt ráadásul állvány fejjel együtt. :F

(#20190) Vyndree válasza Clemi (#20189) üzenetére


Vyndree
őstag

Kérdésednek az állványos topicban a helye, de látom oda is bemásoltad, felesleges több helyre bemásolni ugyanazt, ami ugye különösen tiltott.

Szabályzat,
III, 10, Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban: 5.
„Flood” (illetve „keresztpostázás”): ugyanazon vagy nagyon hasonló tartalom egy helyen többször vagy több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#20191) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

David Prakel könyvek közül melyeket érdemes megvenni? A Kompozíció mennyivel nyújt többet, mint Michael Freeman: Fotósszemmel könyve? Az Expozíció tartalmaz-e olyan plusz infókat, amelyek a nem kezdők számára is hasznosak lehetnek (nem kezdő: tisztában van azzal, hogy adott körülmények között milyen iso/blende/záridő alkalmazása szükséges a kívánt eredmény eléréséhez). A Fekete-fehér fotózást és a Világosítást ajánlatos-e megszerezni, vagy kb. annyira haszontalanok, mint Joe McNally: Tervezz a fénnyel könyve (ajándékba kaptam)?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20192) aleister válasza scarabaeus (#20187) üzenetére


aleister
veterán

"exif info from jpeg files"

No akkor erről ennyit. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20193) copass válasza aleister (#20192) üzenetére


copass
veterán

miért? törlöd az exifet?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20194) aleister válasza copass (#20193) üzenetére


aleister
veterán

Nem. Csak NEF-ben tárolom az anyagot. Ha kell a megrendelőnek, vagy ismerősnek, akkor exportálom jpg-be, és továbbítom neki, majd törlöm. Nem is minden NEF-et dolgozok ki.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20195) copass válasza aleister (#20194) üzenetére


copass
veterán

áááá én nyerset nem adok ki, mindíg utómunkázom. még ha minimálisan is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20196) aleister válasza copass (#20195) üzenetére


aleister
veterán

Én sem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20197) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Ajándékba szeretnék venni egy Nikon Hb-35 napellenzőt egy nikon dx vr af-s 18-140-es objektívre.Jól választottam?Előre is köszönöm.

(#20198) A Zéé válasza szkink (#20197) üzenetére


A Zéé
addikt

[link]
Ez azt mondja, hogy a HB-32 kell hozzá.
Az viszont micsoda fillérb...ás, hogy nem adják hozzá :(((

Just a simple Lineman...

(#20199) szkink válasza A Zéé (#20198) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszi,az jó is lenne mert kicsit olcsóbb és van raktáron ahol venni szeretném,mivel ajándék lenne így sajnos nem tudom lenyulni az objektívet próbának.Hát az igen,és pedig nem is itthon lett vásárolva!:-)

[ Szerkesztve ]

(#20200) Byk01 válasza A Zéé (#20198) üzenetére


Byk01
senior tag

A sokkal olcsóbb 18-105-höz meg adják. A fene se érti.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.