Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítségre van szükségem. Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet e akadályozni az objektív párasodását? Még nyár végén voltam Timelapse-et forgatni éjszaka (amikor még nem is volt ilyen hideg) és sajnos csak az elkészült 300 kép után vettem észre, hogy nagyjából 250db mehet a kukába, mert fél óra alatt tiszta pár lett az objektív.. Nem tudom hogy létezik e erre valami megoldás? Köszönöm előre is!

(#19102) Andrew31 válasza 98bja (#19101) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Én is jártam már így, de én hamarabb ránéztem... :D Nekem csak kb. 15 kép készült el és már az utolsó 3-5 párás is lett.
Egy csillagfotóssal beszélgettem, ő autós hajszárítót javasolt (otthon nyilván hálózatit) - jobban mondva én kérdeztem tőle, hogy jó lenne-e? Azt mondta, hogy ő is azt használ.
Rendeltem egy ilyet és egy ilyet, már meg is jött, de még nem próbáltam ki. Elvileg hamar leszívja az aksit, már ha nem vágja le a biztosítékot azonnal. :D Szóval lehet járatni a motort, de alapjáraton sztem 1 l üzemanyaggal is elvan sokáig.
Arra nem tértem rá, hogy az egész gépet melegítse-e- az ember, vagy csak az obit (és azt is messzebbről, gondolom nem hiányzik a törés/olvadás), szóval ki kell kísérletezni.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19103) maxika2004 válasza *Ropi* (#16538) üzenetére


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Érdeklődöm hogy az uj pana-eneloop BK-3MCCE

akksik is jók annyira mint a régebbi sanyo-k ?
Illetve valami megbizható és olcsó helyet ajánljatok lécci ,
mert ahol legutóbb vettem, már a bolt is megszünt .
:R :R :R

(#19104) Andrew31 válasza maxika2004 (#19103) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

A nyóc keres?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19105) *Ropi* válasza maxika2004 (#19103) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akár jók akár nem: ez van, ezt kell szeretni. :DDD Egyébént jók. ;)

Bolt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19106) maxika2004 válasza *Ropi* (#19105) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

sajna ezektől megrendeltem az összeset... de még azt se szállitották ki már vagy 2 hete..... :Y

" Akár jók akár nem: ez van, ezt kell szeretni "

azért is kérdeztem, érdemes e sanyót keresgélni ami esetleg régebbi, és benntragadt valamelyik raktárban, vagy jobb az uj .. ?

[ Szerkesztve ]

(#19107) *Ropi* válasza maxika2004 (#19106) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mennyi időre vállalták a teljesítést?

Az egyre újabb szériák újratöltési ciklusban egyre jobbak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19108) gaben75 válasza *Ropi* (#19105) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Rendeltél már innen?
Ajánlott a bolt?

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#19109) *Ropi* válasza gaben75 (#19108) üzenetére


*Ropi*
félisten

Más fórumtárs rendelt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19110) maxika2004 válasza *Ropi* (#19109) üzenetére


maxika2004
őstag

2 hete rendeltem ....
készletinfó szerint max 2-3 db van mindenből ... na mi meg is rendeltük az összeset.....
3-4 napra igérték !
Ez kb 2 hete volt ! :Y

Más bolt fele kell keresgélni !

(#19111) *Ropi* válasza maxika2004 (#19110) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor nem teljesítés miatt lemondod és veszel máshol.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19112) maxika2004 válasza *Ropi* (#19111) üzenetére


maxika2004
őstag

az lesz mindenképp...... még egy jó helyet nem tudsz véletlenül?

(#19113) *Ropi* válasza maxika2004 (#19112) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, évekkel ezelőtt vettem utoljára. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19114) fav.net válasza maxika2004 (#19112) üzenetére


fav.net
újonc

Hipermarketek esetleg?

fotosadokveszek.net - INGYENES hirdetésfeladás csak fotósoknak

(#19115) cOxeR


cOxeR
Ármester

Itt érdemes venni, hegyekbe van náluk többnyire:
[link]

(#19116) maxika2004 válasza cOxeR (#19115) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát amennyibe kerül nem is csoda !

(#19117) A Zéé válasza maxika2004 (#19116) üzenetére


A Zéé
addikt

én is tőlük vettem, mert itt volt a legolcsóbb, ahol volt is. Ígérhetnek máshol is olcsóbban, aztán ha úgy jársz mint az előző hellyel, akkor nem vagy előrébb :)

Just a simple Lineman...

(#19118) maxika2004 válasza A Zéé (#19117) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát sajna jelen állás szerint igazad van, de én vettem tőlük sőt nemrég ismerősöm is,
és nem volt gond ......... eddig !

(#19119) jakotsbela


jakotsbela
újonc

Sziasztok!

Még új vagyok itt, és segítségre lenne szükségem.
A Flickr fényképmegosztót használnám a későbbiekben, és érdekelne, hogy hogyan érdemes oda lekicsinyíteni a feltöltött képeket, hogy a lehető legjobb minőségben jelenjen meg.
Nagy felbontásban nem szeretném feltölteni oda a képeimet, ezért választanám a kicsinyítést, csak nem tudom hány pixel a megfelelő.

Előre is köszönöm a segítséget!

Béla

(#19120) Fandango válasza jakotsbela (#19119) üzenetére


Fandango
veterán

En fullHD (1920*1080) meretben szoktam felrakni a kepeket, vagy ha nem 16:9 a keparany, akkor a szelesseg vagy magassag ennek megfeleloen.

(#19121) jakotsbela válasza Fandango (#19120) üzenetére


jakotsbela
újonc

Még kezdő vagyok, nem teljesen értem.
Kicsinyítésnél a szélesség 1920, a magasság meg 1080 pixel?

(#19122) Fandango válasza jakotsbela (#19121) üzenetére


Fandango
veterán

Igen. Ha allo keped van akkor 1080pixel magas, ha fekvo akkor 1920pixel szeles, de ez csak en vagyok, vard meg hatha mas is ir valami okosat.

(#19123) jakotsbela válasza Fandango (#19122) üzenetére


jakotsbela
újonc

Rendben, megvárom a többiek véleményét is. Köszönöm.

(#19124) Zozzant válasza jakotsbela (#19119) üzenetére


Zozzant
addikt

Általában 1800*1200-ra teszem (vagy arányosan nagyobbra) a képeket, mert így 10*15-ben elő szoktam néha hivatni. Kinek mi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19125) zgospel válasza jakotsbela (#19121) üzenetére


zgospel
őstag

én úgy szoktam beállítani hogy a hosszú oldal legyen 2880 pixel (tehát attól függ hogy álló vagy fekvő), hogy azoknál is értelmes méretben jelenjen meg a kép akik full hd-nál nagyobb felbontású monitoron nézik, plusz ha mondjuk 4-5 év múlva a nagyobb, mondjuk 4K felbontású kijelzők elterjednek akkor ne kelljen már magamat átkozni, hogy a 20 megapixelből miért csak egy full hd-t tartottam meg

bár az apple most kihozott egy olyan felbontású kijelzőt hogy lassan már nem is lehet vágni a képekből... :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19126) jjeahh válasza zgospel (#19125) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha valaki olyan kijelzőt vesz, az csapjon hozzá már egy hassy h5d-t is oszt csók ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19127) zgospel válasza jjeahh (#19126) üzenetére


zgospel
őstag

nem azért mondom, de ha mondjuk 10-15 év múlva az lesz az elterjedt felbontás, akkor aztán bánkódhat mindenki, hogy volt lehetősége nagy felbontásban elmenteni a képeit, és mégsem tette

mondom ezt úgy, hogy én is csak 2880-ra állítom a hosszú oldalt, szóval én leszek az egyik aki majd szidni fogja a múltbéli önmagát :DD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19128) Zozzant válasza zgospel (#19127) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha esetleg eltennéd az eredetit...?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19129) zgospel válasza Zozzant (#19128) üzenetére


zgospel
őstag

a rawok el vannak, de hát minek dolgozzak kétszer? :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19130) |AP|


|AP|
veterán

Kis segítségre lenne szükségem és hátha valaki tudja a megoldást:
egy pályázatra kérnek teljes felbontású képeket, CMYK színmódban. Namost LR-ból csak RGB-ben tudok exportálni ugye. Gondoltam nem baj, Photoshopban átállítom CMYK-ra, elmentem és kész is.
Elég nagy a zavar a fejemben a színmódokkal, valaki segíthetne, hogy tisztuljon... szóval, ha PS-ban átállítom, elmentem, akkor minden oké. Viszont ha a képet ACDSee-vel nyitom meg, akkor csúnyán el vannak sz@ródva a színek. PS-ban rendben van.
Most mi az igazság, hogy tudok olyan CMYK képet előállítani, amin teljes biztonsággal rendben vannak a színek, ugyanazt látom, amit LR-ból is exportáltam?

(#19131) *Ropi* válasza |AP| (#19130) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom azért kérik CMYK-ban, mert nyomdába kerül. A CMYK-ba konvertálás nem csak annyi, hogy átnyomod abba a színmódba, hanem a színarányokat és a fedést is be kell lőni, különben nem lesz valódi feketéd, csak f*sbarnád. ;)

Egyébként itt kérdezd meg! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19132) |AP| válasza *Ropi* (#19131) üzenetére


|AP|
veterán

Hát igen, erre már rájöttem :)
Az van, hogy ha a CMYK-ban elmentett képet ACDSee-vel nézem, akkor sz@r... ha PS-ben nyitom meg, akkor oké. Ha Infranview-t használok, akkor is jó. Tehát függ attól, hogy a képnéző szoftver milyen színmódot használ. Nekem valahogy azt kellene elérnem, hogy biztosan, mindenhol jól jelenjen meg.

Megpróbálom a PS topikban is.

(#19133) Lassú Víz válasza |AP| (#19130) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem egy rendes nyomdának RGB (S, A, ProPhoto) színterű jpg vagy tiff fájlból kellene dolgoznia. A printert nekik kell kalibrálni és a színhűség is az ő felelősségük. Sőt egy 12 színt használó nyomtatónak sem hiszem, hogy jó ötlet a három alapszín vezérlést kapni, amivel még az SRGB színtér egy része is megy a levesbe.

Szerintem kérdezz rá a pályázat kiírónál, hogy tudja-e mit írt le, mert manapság láttunk olyan kiírást, ahol két egymást követő sor ellentmondott egymásnak. Lehet, hogy itt is SRGB az a CMYK.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19134) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ezeket a különböző aktív szenes optika tisztítókat mennyire ajánljátok? (5D)

Alias: Júzer error

(#19135) copass válasza -HajTömeg- (#19134) üzenetére


copass
veterán

eredeti lenspent, boltból. ebayről nem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19136) -HajTömeg- válasza copass (#19135) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És az mitől jobb, vagy mitől jó kiegészítője egy lencse tisztító folyadéknak és egy szarvasbőrnek?

Alias: Júzer error

(#19137) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:
- 50D+18-135 IS STM-ről van szó

Az elkészített képet a monitoromon sokkal sötétebbnek látom, mint a fényképező kijelzőjén. Miért?

- a fényképező kijelzőjének fényereje 7-es állásból a 2. max 3.-on van, tehát nem túl világos, de ahhoz képest is sötétek az elkészített képek(a kijelzőn megfelelő világosságúak a képek),
- nincs expozíció eltolás,
- a monitorom sem sötét,
- kinti és benti fotózásnál is ugyanezt tapasztalom.

Ha expozíció eltolást alkalmaznék, akkor nagyon lecsökkenne a záridő, a jelenlegi záridők reálisak!

előre is köszi.

üdv.: Péter

[ Szerkesztve ]

(#19138) Andrew31 válasza ocsi19 (#19137) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Milyen monitorod van és az hogy van beállítva?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19139) ocsi19 válasza Andrew31 (#19138) üzenetére


ocsi19
senior tag

Egy BenQ GW2255 monitorom van, de minden mást normálisan látok rajta, tehát minden világos-sötét árnyalatot jól látok a monitoron(csak a win7 kalibrációt futtattam le).

(#19140) ocsi19 válasza Andrew31 (#19138) üzenetére


ocsi19
senior tag

Azert majd Megprobalom másik monotoron/tv-n is. Köszi

(#19141) scarabaeus válasza ocsi19 (#19140) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nomeg más képnézővel, programmal, illetve abban a képnézőben máshonnan származó képet. Ha akkor is csak a szóban forgó gép képei sötétebbek, akkor valamelyik ilyen képet megmutathatnád.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19142) ocsi19 válasza scarabaeus (#19141) üzenetére


ocsi19
senior tag

pl ezt sötétebbnek látom monitoron, mint a fényképezőgép lcd-n:

(#19143) *Ropi* válasza ocsi19 (#19142) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert alexpós. Kérj meg egy hozzáértőt, hogy kalibrálja be a monitorodat: én idén már nem érek rá. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19144) jakotsbela


jakotsbela
újonc

Kellemes csütörtök estét kívánok minden kedves topiktársnak!

A raw formátumú képeimet Lightroom programmal szerkesztem, majd konvertálom át jpeg formátumba.
A raw fájlokat nem szoktam megtartani.
Néhány régebben készült képemen viszont módosítanék, amelyek jpeg formátumban vannak csak meg.
Exposure, blacks, contrast, vibrance, saturation, clarity, temp, tint, sharpening stb csúszkákon tologatnék.
Az lenne a kérdésem, hogy ez által romlik e a kép minősége, mert ugye csak nem a raw-ból szerkesztem, hanem a már átkonvertált jpegből.

(#19145) cOxeR válasza jakotsbela (#19144) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen.

(#19146) Lassú Víz válasza jakotsbela (#19144) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen. Ami egyszer a jpg tömörítésnél elveszett az nem jön vissza. Az állítgatás mértékétől függően fog szétesni a kép.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19147) Andrew31 válasza *Ropi* (#19143) üzenetére


Andrew31
senior tag

Bemész a való világba? :-O

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19148) jakotsbela válasza Lassú Víz (#19146) üzenetére


jakotsbela
újonc

Már néhány képemnél szerkesztettem így utólag, de szemmel nem nagyon tapasztaltam változást, csak gondoltam rákérdek.
Akkor azért olyan nagy mértékben nem romolhat?

(#19149) Sygnus


Sygnus
tag

Valaki hasznélt már ilyet a ccd az érzékelő tisztításra ??

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19150) Andrew31 válasza Sygnus (#19149) üzenetére


Andrew31
senior tag

Gép általi tisztítás > sűrített levegő/blower > Lenspen tisztító > ha mindenáron kell a nedves, csak akkor. Szerintem.
Ez nem olyan olcsó amúgy, hogy ne egy nagy márka termékét válaszd.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.