Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74698) Lacc


Lacc
aktív tag

Üdv!

Valószínűleg alaplapi problémám lehet. Minden összeszerelve benne, cpu, ram, vga benne. Asus Prime x470-pro. Beröffen, áram megy, világít a cpu hütő, az alaplapi led és a vga logo is. Ellenben a VGA nem produkál jelet kifele, illetve a billentyűzet és az egér sem kap jelent, nem világítanak. Tudom, hülyén hangzik, de mintha nem menne ki semmilyen jel.

Annyit látok, hogy az alalap ledje pirosan lassan felvillanak elaludnak - led alatt csak a mindenki által kedvel dízájn RGB világítás - de erről sincs semmi leírás a manualban. Debug hangok sincsenek, hiába kötöttem rá a hangfalat a hang kimenetre.

Próbáltam:
- CMOS reset, a két pinnet 5-10 ms-ig összeéríntettem csavarhúzóval, elemet is kivettem.
- Másik Tápegységgel is (FSP a másik egy Seasonic Prime 650 Watt, bőven jó)
- Másik Videókártyával is (GTX-ek, egyik 1080 másik 1060)
- Másik CPU-val is (2700 és 3600)
- B2 memória default slotba egy-egy rammal (mind a 4-gyel).
- SSD-t is kivettem.
- Semmi más nincs rákötve, sem HDD, sem házhűtők.

Egyedül csak az alaplap-ot nem tudtam cserélni. Akár, hogy cserélgettem, a probléma mindig ugyanaz.

Ha esetleg van valami tippeteket, szívesen meghallgatom. Igen, próbáltam úgy is, hogy csak cpu, aztán memóriát adok hozzá, stb. (de akkor sincs semmi, akkor sincs debug hangok). Neten turkálva sem találok semmi hasznosat.

(Ha más nem, akkor szervízbe megpróbálom beadni...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.