Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Ferink válasza akos86 (#42293) üzenetére


Ferink
tag

Ok köszönöm, megpróbálom!

(#42302) Blue Thunder válasza Ferink (#42301) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Próbáld meg úgy indítani hogy nem rakod vissza a videókártyát mit lép rá?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#42303) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Lenne egy régi Socket 478-as ASUS alaplapom, amoben 1 magos processzor van. Be van kötve minden a gépen és mégi s nem ismeri fel a ramokat. Próbáltam már többel is, de egyiket se látja. Aztán észrevettem, hogy az egyik ram foglalat meg van picikét olvadva, mellette meg 2 mosfet sztem elsült(9915h-s mosfet) A kérdés az, hogy ha ezeket kicserélem jó lesz az alaplap? Ja amúgy 2db 184 pines foglalat van, ami ép meg 2db olyan másik, ami kicsit olvadt. asus p4s533-x amúgy az alaplap.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#42304) MasterMark válasza kalozhun100 (#42303) üzenetére


MasterMark
titán

Mi értelme ezzel szenvedni? Gombokért kapsz másik 478-as lapot.

Amúgy 478-ba csak 1 magos létezik.

Switch Tax

(#42305) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Egy ASUS P8H61-M LE USB3 REV 3.0 alaplap van a gépemben. Meg lehet valahogy oldani, hogy rá tudjak kötni 2 SSD-t, 2 HDD-t és egy ODD-t? Mindegyik SATA-s...
A hivatalos oldalon ezt írják:
Storage
Intel® H61(B3) chipset :
4 x SATA 3Gb/s port(s), blue

Tehát 4 darab SATA csatlakozó van a gépen, de ez azt is jelentené, hogy csak 4 darab SATA-s eszközt tud kezelni?
Ha igen, volna esetleg valami más megoldás az alaplapcserén kívül? :)
Előre is köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#42306) Zsivaagoo válasza lordjancso (#42305) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kell bele egy SATA3 bővítőkártya.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42307) sgergi válasza lordjancso (#42305) üzenetére


sgergi
veterán

4 db eszközt tudsz rákötni az alaplapra. Az 5. eszközt, leginkább az ODD-t, pedig kösd rá egy ilyesmi PCI-os bővítőkártyára.

(#42308) lordjancso válasza sgergi (#42307) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ohh, nagyon jó, ezer hála és köszönet! :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#42309) kalozhun100 válasza MasterMark (#42304) üzenetére


kalozhun100
őstag

Lenne egy másik lapom is s939es foglalattal, abban egy 2 magos athlon csücsül. Típus szerint egy MSI MS7050 ver 2.0 alaplap. Külsőleg nem latok rajta sérülést. De amint be akarom kapcsolni a táp leold. Vagyis kattan egyet. Venti épp hogy megröccen.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#42310) Zsivaagoo válasza kalozhun100 (#42309) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Zárlatos a lap és/vagy halott a proci is.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42311) kalozhun100 válasza Zsivaagoo (#42310) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hőpasztatol lehet?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#42312) Zsivaagoo válasza kalozhun100 (#42311) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A zárlat az nem. De ha a foglalatot teletaknyolták pasztával, akkor érintkezési hiba is lehet.
Szét kell szedni. :K

Egy régi Codegen/HKC/Acorp féle táp is durván odavághatott a lapnak + procinak is.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42313) Blue Thunder válasza lordjancso (#42305) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Most vetted a lapodat vagy már megvolt? Csak mert egy ilyen bővítőkártya 3k-tól kezdődik

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#42314) kalozhun100 válasza Zsivaagoo (#42312) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nem tudom milyen táp volt ezelőtt benne, mert én egy Chieftec gps350-essel kaptam, ami hibátlanul megy. Pasztát viszont az illető nem sajnálta, mert volt mindenhol. Majd akkor még tüzetesebben átnézem hátha belement a foglalatba is. Viszont ha a proi lábai is olyanok lettek azzal mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#42315) Zsivaagoo válasza kalozhun100 (#42314) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

proi lábai -- fogkefe, WD40 bőséggel. Fürdetni is lehet benne, semmi kárt nem okoz, ellenben a proci gyári tisztaságú lesz.
A foglalatot azonban nem tudod vele kitakarítani.

---------------
Nagyon ősi az a lap, a kondenzátorok (elkók) nyom nélkül is kiszáradhattak illetve zárlatosak is lehetnek. Szerintem nem érdemes már vele kisérletezni. --> Elektronikai hulladék.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42316) kalozhun100 válasza Zsivaagoo (#42315) üzenetére


kalozhun100
őstag

A foglalatot ha jól tudom valahogy le lehet szedni épen nem?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#42317) akos86 válasza Blue Thunder (#42298) üzenetére


akos86
aktív tag

Megpróbáltam többszáz master passwordot de semmi, szerencse hogy nem vagyok olyan aki könnyen feladja, igaz szinte már gyomorideget kaptam. Minden volt elemcsere cmos összezárás stb, de a kód az istenért nem akart kimenni belőle.

Jelentem hogy sikerült megoldani a problémát elég érdekes módon, méghozzá a bios újraírás oldotta meg a gondot, lényeg hogy a lapot recovery módba kellett tenni és csakis így lehetett a meglévő biost újra cserélni egy bootolható pendrive segítségével (bios fájlok felmásolva) A lap recovery módban van,a pendriveot bedugtam majd bekapcsoltam és elindult a flash->succes! Ezután sikeresen betudtam lépni a biosba és kikapcsoltam a TPM security funkciót. Öröm és boldottá!!! :D

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

Leírtam a megoldást, hátha valaki rajtam kívül esetleg belefut hasonlóba.

üdv Á!

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#42318) Blue Thunder válasza akos86 (#42317) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na...örülök neki! :C

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#42319) norbert1998 válasza Zsivaagoo (#42315) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez igaz a GPU melletti apró kis chip-ek lábai között pucolásra is? :C

(#42320) Zsivaagoo válasza norbert1998 (#42319) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igen, de azt Qrúva óvatosan kell csinálni. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42321) norbert1998 válasza Zsivaagoo (#42320) üzenetére


norbert1998
veterán

Oké, köszi. Majd egyszer, ha úgy hozza a sors :DDD

(#42322) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok mi lehet a gond ennél a confignál?
ASROCk b85M Pro 4 alaplap, Intel i5 4440, Sapphire r7 260x :
Probléma a következő akár mit csinálok a géppel el jön egy idő akár mikor amikor az USB-k kikapcsolnak hang van egér nem jó bill. nem jó mikrofon nem jó. Mi lehet a baj ? kép minden van
Válaszotokat előre is köszi.

(#42323) Zsivaagoo válasza Gergő170 (#42322) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az energiagazdálkodás kikapcsolja az USB-ket. Letiltani, semmit ne állítson le az EnergieSparKasse Funkzionen.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42324) Gergő170 válasza Zsivaagoo (#42323) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Bocsi az utolsó mondatot nem teljesen értettem

(#42325) Zsivaagoo válasza Gergő170 (#42324) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Németül van: energia takarékos funkciók... :(((

-----------------------

IGEN! AZT!

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42326) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Ezt kapcsoljam ki ?

(#42327) Gergő170 válasza Zsivaagoo (#42325) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Amint beállítottam rá 5 percre előjött megint.

(#42328) norbert1998 válasza Gergő170 (#42327) üzenetére


norbert1998
veterán

Segg szikla;]
Próbáld meg csak egy hardver használata mellett, hogy csinálja e.

(#42329) Zsivaagoo válasza Gergő170 (#42327) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Akkor passz.
Asrock-ot utálom, ennek a gyártónak vannak egzotikus f@szságai.
BIOS/UEFI-t cserélném a legfrissebbre.
Windows 8/8.1 ? Mert az is hajlamos ilyen baromságokat csinálni még normál leállítás/újraindítás után is.

-----------------
Giga lapoknál ha ilyen van, akkor egér csere, bill csere a legolcsóbb Genius-ra, oszt jó idő.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42330) Gergő170 válasza Zsivaagoo (#42329) üzenetére


Gergő170
aktív tag

UEFI frissítést hogyan tehetem meg ?

(#42331) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

A lap: Asrock n68c-s ucc. A jelenség, hogy az Athlon II X3-as cpu-kat feloldja de nem hajlandó a Phenom II x2-eseket amik viszont más gépekben oldhatóak :F :F :F

Van valami ötletetek erre a jelenségre :F Előre is köszönöm :R

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#42332) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Abban kellene segítség, hogy lehet az alaplapot csipogásra bírni?
ASUS Z97-AR (ASUS UEFI BIOS)
1szer nem csipogott még, ha kiveszem a memóriákat akkor sem csipog csak nem alszik el a piros ledes ellenőrző

[ Szerkesztve ]

(#42333) Zsivaagoo válasza Devsey (#42332) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Talán az alaplaphoz mellékelt mini hangszórót csatlakoztatni kéne...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42334) Devsey válasza Zsivaagoo (#42333) üzenetére


Devsey
tag

és azt gyárilag nem adnak hozzá? mert én nem találkoztam vele, a kézikönyve szerint se adtak olyan tartozékot

(#42335) Zsivaagoo válasza Devsey (#42334) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Akkor a házhoz mellékelik a csavarokkal, távtartókkal együtt.
De egy régi házból is ki lehet szerelni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42336) Devsey válasza Zsivaagoo (#42335) üzenetére


Devsey
tag

ott se volt, annak a leírása szerint se :)

(#42337) norbert1998 válasza Devsey (#42336) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor valahonnan tarhálj. Régi gépedből vagy hasonló.

(#42338) Teaway válasza Devsey (#42336) üzenetére


Teaway
veterán

Bármelyik PC bolt vagy bontó tud adni.

Nincs itthon csokid??

(#42339) desigo


desigo
senior tag

Üdv !
Gigabyte GA-MA785GT-UD3H alaplap valamelyik belső csatlakozóira rakható USB 3.0 adapter vagy kábel?
Az USB 2.0-ás csatlakozóról a telefon csak 450 mAmpert tud felvenni.
3.0-ával majdnem a dupláját kaphatná.

(#42340) varmi2 válasza V60 (#42331) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg az a gond, hogy az a phenom feloldva 125W tdp-s lenne, de a tied csak95W-ig támogat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42341) Teaway válasza desigo (#42339) üzenetére


Teaway
veterán

Nem találok rajta USB3.0 vezérlőt, így csati sincs rajta, se kívül, se belül :(

Nincs itthon csokid??

(#42342) varmi2 válasza desigo (#42339) üzenetére


varmi2
nagyúr

De bármelyik pcie sinbe tehetsz usb3 bővítőkártyát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42343) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Lehet még valahol venni új LGA1156 foglalattal rendelkező alaplapot?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42344) Superhun válasza desigo (#42339) üzenetére


Superhun
addikt

Egyáltalán nincs arra garancia, hogy a telefonod USB3 csatlakozóról gyorsabban fog tölteni. Sok tényezőtől függ a dolog, pl:

- telefon típusa
- a telefon szoftvere hogyan kezeli az USB kapcsolatot, nem-e limitálja a felvett áramot, ha USB kapocslatot észlel
- USB3 csatlakozó áramleadási képessége
- USB kábel típusa

Miért nem a töltőjével töltöd? Annál gyorsabb nem lesz semmi. ;]

(#42345) V60 válasza varmi2 (#42340) üzenetére


V60
aktív tag

Értem, köszönöm :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#42346) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok, amik ezekben a gépekben vannak alaplapok, mennyire megbízhatóak? Otthoni felhasználásra szeretnék gépet, és ez jó kiindulási alap lehetne, mennyire ajánlanátok? Illetve erre az alaplapra ha jól tudom, nem megy bármilyen hűtő. A gyári hűtő elbír egy ilyen processzorral?

(#42347) Zsivaagoo válasza csabi94 (#42346) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Eszedbe ne jusson ezekből a hirdetésekből összerakni!

Az a "félgép" tök üres, csak táp és pucér alaplap van benne, ráadásul Szigligeten, ami Bp.-től kb. 180km-re van. Mire összelegóznád, megunnád az életedet is.

-------------

Azt írd, hogy mennyi pénz van a gépre szánva, lehet komplett gépet is venni az aprón.

Pl. EZ.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42348) Blue Thunder válasza csabi94 (#42346) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A q45 chipsetes lapba az nem jó :( az egy xeon proci...viszont alapból a Core 2 QUAD Q9650 az jó lenne...de amit kolléga is épp írt ne így szedd össze a cuccot még véletlen se!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#42349) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van egy kérdésem, de nem biztos, hogy jó helyen teszem fel.
Adott egy FM2+ MSI A55M-E35 alaplap AMD A4-4020-as procival és 4GB 1333-as DDR3-al amit kb. fél éve raktam össze és eddig minden hiba nélkül ment.
Nemrég ismerősöm szólt, hogy nem jó a gép mert pl. képek másolásánál az átmásolt képek hibásak (pl. csak a fele van meg, stb) akárhonnan akárhová másol mindig sérülnek.
Win7 64Bit újratelepítés előtt futtattam memtest-et, de az nem hozott hibát.
Jó, akkor win újratelepít, amint feltelepült akkor gyorsan még mindenféle driver meg akármi telepítés előtt kipróbáltam és minden szuper volt.
Ezután minden driver-t feltelepítettem és otthagytam nekik a gépet, hogy használják.
Pár nap elteltével megint szóltak, hogy ugyanolyan mint volt.
Már az őrületbe kergetnek mert folyamatosan azt szajkózzák, hogy szar az alaplap.
Holnap átmegyek megnézni, driver-eket lefrissíteni és pár tesztet lefuttatni.

Valami ötlet, hogy mi lehet és, hogy mit érdemes megnézem?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#42350) csabi94 válasza Zsivaagoo (#42347) üzenetére


csabi94
őstag

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem komplett gépet akarok venni, hanem szeretek szerelni, és arra gondoltam, hogy jó kiindulási alap lehetne, utána pedig haszon nélkül eladnám. Anyumnak egy ilyen HP van, és nagyon jól működik, mert egy VelociRaptor van benne, nagyon gyors. :) Erre gondoltam, hogy egy olyat rakok bele, meg valami erősebb procit, 4 giga ramot, valami maradék videókártyát, és vagy meghirdetem, vagy a családban valaki használja. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.