Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) keehl-m


keehl-m
tag

nem találok olyan helyet ahol fel tehetném a kérdést

Az lenne a kérdésem, hogy a biosban lehet ugye állítani olyat, hogy jelezze, hogy ha a processzor hőmérséklete egy bizonyos érték felé emelkedik, és olyat hogy induláskor bármelyik ventilátor nem működése esetén jelezzen

az érdekelne hogy akkor is jelez e ez a rendszer ha valamelyik ventilátor a pc működése közben áll le

és mondjuk be lehet azt álltani hogy ne jelezzen, hanem álljon le egyből akkor ha bármi ilyen történik

plusz nincs e olyan rendszerdiagnosztikai program, ami ezeknél az eseteknél jelezne hibát, avagy leállítaná ilyenkor a gépet

a választ előre is köszönöm

(#2902) spista222 válasza keehl-m (#2901) üzenetére


spista222
addikt

Rakd fel az AIDA64-et. Fájl->beállítások->riasztás-> új és ott be tudsz állítani hangot, szöveget és akár még a gépet is kikapcsolja beállítástól függően. ha jól emlékszem BIOS-ban csak figyelmeztetések vannak ventilátor fordulatra és csak proci hőmérsékletre van kikapcsolás de ez is alaplaptól függ.

andrade: próbáld már ki nincs hatással hogy hova kötöd a kábelre középre vagy a végére. Az a javasolt hogyha 1 eszköz van akkor a végére ha kettő akkor meg egyértelmű hogyan.

(#2903) DonThomasino válasza keehl-m (#2901) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hőmérséklet figyelést nagyon sok program tudja,a riasztást már kevesebb.
Általában ezek a programok, ventillátor fordulatszámát is kijelzik
nem tudom a te esetedben az elegendő e.
Komolyabb lapokhoz gyárilag tartozik ilyen program amivel tudod figyelni
a hőmérsékleteket és fordulatszámot egyaránt.

BIOS ban legtöbbször beállítható általában csipogás jelzi . (spekaer)

Leállítás már nem ilyen egyszerű, azt nem tudom megoldható e programmal.
Tisztázni kéne mit értesz leállítás alatt?
Védelem viszont minden gépben van ami túlmelegedésnél lekapcsol=újraindul.

Pontosan miért érdekel ez téged?
Ha bármi gond van ventivel hallod a csipogást ( ha BIOS beállítás megfelelő)
ha túlmelegseéd van pedig jó esetben lekapcsol a gép. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2904) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy ASUS Maximus IV Extreme-Z-re szeretnék visszarakni egy régebbi bios-t. ASUS EZ Flash és ASUS Updater nem rak vissza régebbi dátumú biost. Visszaraktam AMIFLASH-el, de totálisan összekavart mindent (Ha hozzá nyúlok a ramokhoz akkor 59-es hiba kóddal nem bootol).

59-es hiba: CPU micro-code is not found or micro-code update is failed.

És ha alapon bootolok akkor is pl. 2600k CPU-nak 35-ös szorzót állít be ~97Mhz-es BCLK-val, tehát totál sz@r.

Légyszi segítsetek valami tuti megoldást találni, hogy lehetne egy régebbi bios-t visszarakni hibátlanul. Régebbit pedig azért szeretném visszarakni, mert az új bios-t (3103) levették az ASUS honlapról, mert valami gond van vele.

Köszönöm a segítséget.

i9 / 4080 / 32"

(#2905) spista222 válasza pigatt (#2904) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes.
Szerintem rakj rá egy nagyon régit AMIFLASH-el és utána EZ flash-el rakj fel annál újabbat.
Egyébként miért kell régebbi BIOS?

(#2906) pigatt válasza spista222 (#2905) üzenetére


pigatt
őstag

Sajnos az AMIFLASH valamiért nem rakja fel teljesen, csak a Main Bios részt.

Másik kérdésed, "Régebbit pedig azért szeretném visszarakni, mert az új bios-t (3103) levették az ASUS honlapról, mert valami gond van vele."

i9 / 4080 / 32"

(#2907) spista222 válasza pigatt (#2906) üzenetére


spista222
addikt

Több ötletem sajnos nincs. Nem értem miért raktak bele olyat hogy régebbit nem lehet visszarakni.

(#2908) spista222 válasza pigatt (#2906) üzenetére


spista222
addikt

Ahogy nézegettem a BIOS chip sem kivehető pedig akkor újraírtam volna neked.

(#2909) pigatt válasza spista222 (#2908) üzenetére


pigatt
őstag

Másik dolog meg, hogy dupla bios-os a lap és az egyikre felraktam az új biost (3103) és van olyan funkció, hogy aktuálisan kiválasztott bios chip másolása a másikra, csak olyan balf@asz voltam, hogy nem váltottam chip-et a másolás előtt így mind a kettőn a 3103 van ami működik is csak valami hiba van benne amiért visszahívták, hogy ez a hiba mi, jó kérdés!?

i9 / 4080 / 32"

(#2910) spista222 válasza pigatt (#2909) üzenetére


spista222
addikt

(#2911) pigatt válasza spista222 (#2910) üzenetére


pigatt
őstag

Pedig nekem az van és meg is ette kis küzdés után, csak néha újraindításnál lekapcsol majd vissza (menet közben nem). Csak ez jelenthet-e valami meghibásodási forrást azt nem tudom.

Amúgy ezt 2133-as ram problémát megtaláltam én is ami nálam az esetek 20%-ában jeletkezik.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#2912) spista222 válasza pigatt (#2911) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem meghibásodni nem fog de ez miatt indult újra néhányszor neked.

(#2913) pigatt válasza spista222 (#2912) üzenetére


pigatt
őstag

Nem indult újra magától soha. Csak ha én indítom újra kézzel akkor először lekapcsol a gép majd magától vissza. Amúgy ezen kívül ez az eddig legjobb bios tuning szempontjából.

i9 / 4080 / 32"

(#2914) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok.
A H61M-VS Asrock lap nem támogat raid módokat?
raid0-át akarok csinálni de nem tudok.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2915) FullGas


FullGas
aktív tag

Hali!

Szerintetek érdemes lecserélni a mostani lapom Asrock Z68 PRO3, egy újabb G3-as lapra :F
PCI Express 3.0 és a későbbi fejleszthetőség miatt gondolkozom a cserén.

(#2916) Realradical válasza FullGas (#2915) üzenetére


Realradical
őstag

Ha csak a lapot cserélnéd akkor fölösleges. A technológia ára úgyis csak lefelé megy, nem érdemes előre készülni egy új szabványra.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2917) spista222 válasza Zotya984 (#2914) üzenetére


spista222
addikt

Az nem fog menni, az olcsó chipsetekből kihagyják ezeket a plusz funkciókat.

(#2918) kenta


kenta
tag

Sziasztok!

Van egy Asus P4R800-VM alaplapom de biosba nem tudom állítani a cpu órajelét, van rá valami más lehetőség hogy feljebb állítsam?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#2919) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Sziasztok...
Lehet,hogy amatőr kérdés de biztos akarok lenni a dolgokban!
Nos vettem egy sata3-as ssd-t!
A kérdésem az lenne,hogy hova csatlakoztassam az alábbi alaplapon?
Ez egy z68x-ud4-b3 lap

A másik bár nem ide való:
Van egy vinyom amiin volt egy csomó film meg könyvtárak az 1terra kb. félig volt...
Ujratelepitettem a gépet de most a vinyón csak 3könyvtárat találok ami össz visz nem foglal 3GB-ot.
Viszont még mindig félig van a winyóm...
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#2920) zalman90 válasza sz.zoli25 (#2919) üzenetére


zalman90
őstag

a sata csatlakozóba :U a oprendszer lessz rajta akkor a fehérbe

a vinyodat pedig nézd meg ezzel : getdataback , ha az adataid még rajta vannak ezzel látni fogod

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#2921) sz.zoli25 válasza zalman90 (#2920) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Oprendszer van rajta és a sata3_0-ba van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#2922) zalman90 válasza sz.zoli25 (#2921) üzenetére


zalman90
őstag

tedd a fehérbe , aza master

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#2923) spista222 válasza zalman90 (#2922) üzenetére


spista222
addikt

Ha a GIGA honlapja nem csal akkor amibe most van az a fehér:D

(#2924) sz.zoli25 válasza spista222 (#2923) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Abba van...
És az a GSATA mire jó?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#2925) zalman90 válasza spista222 (#2923) üzenetére


zalman90
őstag

bocsi benéztem :B

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#2926) spista222 válasza sz.zoli25 (#2924) üzenetére


spista222
addikt

Az a gigabyte saját chipje hogy ezzel is drágítsa a lapot ha jól tudom +2 sata port ami tud raid0 át meg még egy két dolgot.

zalman90 semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#2927) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Kicsit lassúnak találom
CORSAiR 120GB Force3 GT Series CSSD-F120GBGT-BK-t raktam bele

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#2928) sz.zoli25 válasza zalman90 (#2920) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

getdataback-itt mit válasszak nekem ez nem egyértelmű...Nem szeretnék letörölni semmit...Több winyó van a gépben!

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#2929) Ribi


Ribi
nagyúr

Lenne egy olyan gondom, hogy a legtöbb 1155-ös alaplapra már nem tudom rákötni az ide-s winyóm. Van valamilyen átalakító amivel mégis tudnám használni?
Vagy van olyan lista ahol le vannak írva az olyan 1155-ös lapok amin van ide csatlakozó?

(#2930) zalman90 válasza Ribi (#2929) üzenetére


zalman90
őstag

p8h67 ezen van IDE

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#2931) FullGas válasza Ribi (#2929) üzenetére


FullGas
aktív tag

Parancsolj! :)
[link]

(#2932) mutyi


mutyi
őstag

Lenne egy kérdésem. Most szereltem össze egy Asus S8H67-V lapot és a régi 500-as Samu merevelemz került vissza.
Alapból a Sata 3-as 6gb-os csatira dugtam fel,mondom mi baj lehet ha a leggyorsabb csatlakozóra teszem,max nem használja ki a 6Gb és majd lassabban fut.
Erre bekapcsoltam a gépet és fura csapágyas kerregő hangot adott a winyó.
Azonnal kilőttem a gépet és imádkoztam hogy nem k.... el a winyómat.
Átdugtam a 3Gb-os csatiba és megy minden királyul.
A kérdésem hogy ez normális volt?

(#2933) DonThomasino válasza mutyi (#2932) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem igazán, hallható különbség nem kéne hogy legyen. :D (szeintem)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2934) FullGas


FullGas
aktív tag

Ez komoly? :Y
[link]

(#2935) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok. szép estét! :)
Tudnátok abban segiteni hogy mi lehet a baja a gépemnek ASUS M2N-E SLI lapom van volt benne gy 4200+ os CPU a ventije teljes fordulaton ment állandóan amikor 25c fokos volt akkor is. most kicseréltem egy 6000+ CPU ra és szintén ugyan ez a probléma. ez valami beállitás gond lehet? vagy laphiba?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2936) DonThomasino válasza steve24 (#2935) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legjobb lenne a lap saját progijával nézni.
Az everest et pedig célszerű lenne AIDA ra cserélne mert már elavult
és könnyen okozhat ez is téves adatokat.
Viszont az omega óra fullánk. :K

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2937) steve24 válasza DonThomasino (#2936) üzenetére


steve24
aktív tag

Biosban is ennyit mér. most játszottam vele kicsit meg izzasztottam

csak idegesit hogy már a VGA ventije vissza ált eredetibe ez meg megy 100% al
nevetséges. :((( :((( :((( :((( :(((

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2938) steve24 válasza steve24 (#2937) üzenetére


steve24
aktív tag

Van valami amivel lehet szabályozni? lehet hogy driver kéne hozzá? mert csak simán a win 7 amit felrakott magának. de win 7re semmim sincs :N

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2939) DonThomasino válasza steve24 (#2937) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet hogy tönkre ment a lapon a vezérlés, ha a BIOS ban minden OK.
Korábban jó volt?
Gyári asus program nincs hozzá?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2940) steve24 válasza DonThomasino (#2939) üzenetére


steve24
aktív tag

korábban is teljes gázzal ment a venti. csak nem volt ennyire észre vehető a másik procinál. mivel ez másik hűtő és többet forog mint az előző, nincs driver hozzá :N

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2941) steve24 válasza DonThomasino (#2939) üzenetére


steve24
aktív tag

a biosban is teljes gázzal megy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2942) warchef


warchef
tag

Üdv!
Van egy SATA 2es és SATA 3as kompatibilitású intel h67-es csipkészletű alaplapom. Működhet -e a dolog úgy, hogy rá van dugva egy SATA 2-es vinyó, egy SATA 3-as vinyó és egy SATA 2-es DVD író?

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#2943) DonThomasino válasza warchef (#2942) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem igen.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2944) steve24 válasza DonThomasino (#2939) üzenetére


steve24
aktív tag

Megtaláltam a telepitő cd jét. de nem tudtam semmit felrakni mert nem kompatibilis a rendszerrel...

Ezt irja Does not support this operating System : WNT 5.1 MCE

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2945) keehl-m válasza spista222 (#2902) üzenetére


keehl-m
tag

oké, kösz, kipróbáltam

(#2946) keehl-m válasza DonThomasino (#2903) üzenetére


keehl-m
tag

"Pontosan miért érdekel ez téged?"

hát sajnos azért mert úgy jártam a hogy a videókártyámon leállt a venti, amit úgy vettem észre hogy egyszer csak furán belassult egy két dolog, aztán ránéztem a diagnosztikai programomra, és hát kiderült hogy már kitudja mióta 80 fok körüli hőmérsékleten fut a videókártya, belenéztem, állt a venti

azóta normális hűtés mellett is komoly teljesítménycsökkenéssel műkszik a kari , avi filmet még épphogy nagynehezen elvisz

elvileg vitt 720x1280-at lazán

ami viszont igazán bosszant és nem is értem teljesen, hogy most emiatt ki is vettem a videókarit, és megint az alaplapival használom, ami ezen események előtt , ugyancsak lejátszott 720X1280 at , most az se,

tulajdonképpen hasonló a teljesítménycsökkenés , de nem pont ugyanannyira szar, több dolgot a meghibásodott karival egyáltalán nem tudtam használni, a beépítettel azért még igen

az a lényeg hogy nem értem mi történhetett

a videókari túlmelegedése elrontotta az alaplapomat is , de hogyan? ,szóval nem értem

a gép amúgy 775 ös x1600 videókari volt benne

(#2947) Lucifer6280 válasza steve24 (#2944) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Biosba át kéne kapcsolni PWM-re a venti szabályzást, mert addig maxon fogja nyomni.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#2948) steve24 válasza Lucifer6280 (#2947) üzenetére


steve24
aktív tag

valamit át tálitottam. Azt hiszem a CPU fan valami. optimalra meg volt még silent is

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#2949) Lucifer6280 válasza steve24 (#2948) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

ha optimal, a pwm-nála akkor úgy is észreveszed ha lassul a venti fordulata, ha még úgy se akkor meg silentre.
De ha még ez se segít akkor BIOS-t kéne frissíteni.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#2950) steve24 válasza Lucifer6280 (#2949) üzenetére


steve24
aktív tag

sikerült. optimalon is csendes. silent meg olyan mint ha nem menn agép :) köszi
:R :R :R :R :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.