Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) krisztián98 válasza agressiv (#1200) üzenetére


krisztián98
tag

Tuning

Nézegetem a Gigabyte oldalát.

SLI nem izgat. Általában csak 1db vga-m van.

Nem vágom, hogy mi a különbség:
UD3
UD4
UD5
UD7

Közöt.

Köszi:
K

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#1202) grimetime


grimetime
tag

üdv! tegnap éjjel kikapcsolom a gépem, ma reggel be, boot okés, utána ez a képernyő:
[link]
semmire nem reagál csak power off. 4-es ram slot villog. kirámoltam az összes ramot egyesével mindegyiket mindegyik slotba megprobaltam, mindig az villog amelyikbe van ram, tehát ha egy darab egy gigás modult rakok pl 2-es slotba akkor egy darab villogó kettes ott....
tök mind1 mennyi ram van benne, boot alatt rendesen leszámolja a ramot (mind a 4 gigát ha mind bent van) és utána csak ennél a képernyőnél parázik

confighoz semmit nem nyúltam, lap (gigabyte ga-ma-770-ud3) proci phenom ii 940 be ezer éve ugyanaz, tápot cseréltem a múlt héten, de gondolom annak nem sok köze lehet hozzá...

lap para? vélemények? ötlet?

helpet előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1203) veze válasza grimetime (#1202) üzenetére


veze
őstag

bios reset, elem ki-be gonmdolom már megvolt...és nem segített

(#1204) lala42 válasza grimetime (#1202) üzenetére


lala42
őstag

Szedd le a meghajtókat, ill. a csatlakozókat, majd rakd vissza. Ha tudsz, akkor lépj be a BIOS-ba és ott is nézd meg, hogy látja-e a lap a meghajtókat.
Nem ismerem a lapt, de van benne olyan opció, hogy a pl. HDD-et auto-n, magy manuálisan osztod ki. Ott csinálsz egy auto-t nyomsz 1 entert és ha leszámolja a szektorokat, akkor restart és kész. De nem ártana egy memtesztet lefuttatni. Modulonként. Ha egy memória hibásan számol, még nem biztos,hogy jelzi a lap csipogója, de nem bootol be a gép. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#1205) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki hol találok olyan infót milyen procit tudnák ebbe a régebbi típusú lapba tenni?

Dell SCI36-R13

Köszönöm a segítséget. :R

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1206) grimetime válasza lala42 (#1204) üzenetére


grimetime
tag

köszi srácok! bios reset megvolt, elem ki-be megvolt. lehúztam mindent vissza csak a létszükséglet dolgokat csatlakozókat megnéztem, most már a bios se jön be semmi... csak ez a screen amit linkelte feljebb. ([link])

páran azt mondják h lehet h ez proci... vélemény? sajna nincs más am2 pluszos procim-lapom h megnézzem h melyik megy önmagában esetleg :S

[ Szerkesztve ]

(#1207) Lenry válasza Kiss70 (#1205) üzenetére


Lenry
félisten

Intel 845-ös chipset van rajta, úgyhogy Northwood és Willamette magos Pentium 4 és Celeron, 400 és 533-as FSB-vel.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1208) DJ WOKKY válasza grimetime (#1206) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vegyél ki valamit, ha van speakered, és nem csipog pl vga hiányába, vagy ram hiányában, akkor valószínű alaplap lesz a ludas.

(#1209) grimetime válasza DJ WOKKY (#1208) üzenetére


grimetime
tag

kivettem VGAt is külön ramot is külön, mindegyikhez megfelelően csipog

(#1210) Kiss70 válasza Lenry (#1207) üzenetére


Kiss70
tag

Mekkora a max proci amit el bír?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1211) Lenry válasza Kiss70 (#1210) üzenetére


Lenry
félisten

3060-os Pentium4, 533-as FSB-vel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1212) DJ WOKKY válasza grimetime (#1209) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez részben jó jel az alaplap felől. Viszont így még mindig fent áll az esélye az alaplap hibának is. Csak jó lenne valami ismerős, barát, rokon, akinél ki tudnád próbálni legalább a procidat, meg a lapodat.

(#1213) grimetime válasza DJ WOKKY (#1212) üzenetére


grimetime
tag

oké, köszi a segítséget! igyekszem vkit keresni :)

(#1214) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok
Van egy MSI P55-GD85-ös lapom olyan gond van vele hogy hiába állítom biosban a szorzót ha a Win betölt akkor 21-en megy. Hiába állítom 16-17-19 re visszaáll 21-re. :(
Mikor indúl a gép még azt a szorzót írja ki amit beállítottam. Turbó, OC genie minden ilyesmi kikapcsolva.

(#1215) #65675776 válasza Repsol600 (#1214) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán azért mert a procinak fix a szorzója.

(#1216) Werkly


Werkly
őstag

Ha egy PCI foglalatban elszáll egy PCI USB kártya akkor az alaplap is sérülhet? Úgyértem, hogyha utánna a foglalatban más PCI "cucc" megy akkor a lap megúszta?

(#1217) Repsol600 válasza #65675776 (#1215) üzenetére


Repsol600
addikt

Ma vettem a lapot ezelőtt Msi p55 Cd53 lapom volt abban ment. i7 860 a proci.

(#1218) DJ WOKKY válasza Werkly (#1216) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor igencsak.

(#1219) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Hali!
Egy ASUS P5Q3-mal lenne nagy gondom. Korábban, ha a ház előlapi USB portjához ért egy kábel, ritkán előfordult, hogy újraindult a gép. Tegnap viszont mikor hozzáértem, akkor kikapcsolt. Aztán a ventilátorok felpörögtek, egy darálás, kikapcs, és 3 másodpercenként ugyanez. CMOS clear megoldotta. Viszont azóta meg folyton kékhalálokat dobál, kettőnek láttam a kódját, az egyik 0x7E volt, a másik 0x3B.
Ezen felül a házhűtő ventilátorok Q-Fan-ját is tökmindegy mire állítom (Silent, Standard, Turbo), semmi különbséget nem hallok, és a HDD-k is 34-38 fokon mennek a korábbi 40-45 helyett - bár ez nem tudom baj-e, vagy jó így?
Azt, hogy hangosabb lett, még ki is bírom, bár nem értem; de mitől dobálja a kékhalálokat? Ötletem sincs mit kezdhetnék vele :(

(#1220) Kobold190 válasza Mancsy (#1219) üzenetére


Kobold190
aktív tag

a kékhalál az memóriahiba, ártalában akkor jön elő ha nembirja a tuningot, vagy ha rossz/ak a modulok.

(#1221) DJ WOKKY válasza Mancsy (#1219) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sérült rendszer, memória, vagy processzor hiba, illetve nem megfelelő beállítás mellett is jönnek a kék halálok.
Eseménynaplóban semmi hiba ?

(#1222) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok .asrock atai33 alaplapról sehol nem találok információt.milyen alap lap ez?mit tud? :R

üdv.

(#1223) DonThomasino válasza bmollszeptim (#1222) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sztem ez nem a típusa lesz.
Nem lehet hogy vmit benéztél?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1224) Mancsy válasza Kobold190 (#1220) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Azóta most odáig ment, hogy kékhalál, restart, és egyszer boot közben halt le, azután meg amikor az Asztalt elkezdte betölteni. Egyszer 050, egyszer 024, egyszer 03B kódokkal. Lehúztam a tápot 10 percre, és most betöltött. Nem tudom még meddig :(
A memóriákkal elvileg nincsen baj, anno ez az alaplap 3 modullal csinált mindig kékhalált, az egyedüli megoldás a 2 modul használata volt. Azóta 2 éve nem volt soha kékhalál.
Az, amit fentebb leírtam, hogy a kábel hozzáért az előlapi kerethez, és nem indult CMOS clearig, az okozhatott hibát valamelyik hardverben?

Az eseménynaplóban három kritikust látok, eseményazonosító 41, feladatkategória 63, "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.".

(#1225) Kobold190 válasza Mancsy (#1224) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát próbáld meg 1 modullal csak elindítani a gépet, ha valami xy minőségtele na táp akkor lehet h károsodott valamelyik alkatrész is.

(#1226) Mancsy válasza DJ WOKKY (#1221) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

A kritikusból az a fajt volt jó sok, amit fentebb írtam, hiba az tonnaszámra van.
"Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000003b"
"Nem sikerült kibontani a külső féltől származó legfelső szintű listát az automatikus frissítési kabinetfájlból: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab>. Hiba: Az aktuális rendszerórához vagy az aláírt fájl időbélyegéhez viszonyítva a tanúsítvány nincs az érvényességi idején belül."
"A(z) Root\*ATITOOLDEVICE\0000 eszköz \Driver\ATITool illesztőprogramja nem töltődött be."
Meg van még Windows Live ID-s, egy csomó figyelmeztetés meg váratlan leállás, meg a fentiekből vagy 200 darab :( :O

(#1227) Mancsy válasza Kobold190 (#1225) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Enermax PRO82+ EPR 525W, direkt azért vettem anno, hogy ne legyen tápgondom. Mondjuk egy ideje fura hangja van (csapágy?).

(#1228) Werkly


Werkly
őstag

Nincs valakinek 3 pines alaplapra csatlakoztatható SPDIF hátlapi panelja amit nem használ vagy régi halott alaplapjához volt? Megvenném tőle mert magyarországon nem nagyon találok még bontóban sem! Valaki tud esetleg beszerzési helyet?

(#1229) DonThomasino válasza Werkly (#1228) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez ?[link]

Vagy ezek? [link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1230) DJ WOKKY válasza Mancsy (#1226) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem ártana szerintem újrahúzni a rendszert. C formázással.

(#1231) Mancsy válasza DJ WOKKY (#1230) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Ezen töprengek, de az nekem beletelne egy napba; ezért gondolkozok össze-vissza, hogy mit próbálhatnék még meg előtte. Úgy tűnik, ha csak úgy üresen megy, akkor nem dob kékhalált.

(#1232) Werkly válasza DonThomasino (#1229) üzenetére


Werkly
őstag

Igen tudok róluk! Csakhát E-Bay-em nincs de még az ismerettségi körnek sem! :((

(#1233) agressiv válasza Werkly (#1228) üzenetére


agressiv
addikt

Nem lehet, hogy azért nem találsz mert nem is létezik?

Hát még a borz.....

(#1234) DonThomasino válasza Werkly (#1232) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha komolyan szükséged van rá, meddig tart regisztrálni? (ingyenes)
Csak egy NET es bankkártya kell hozzá semmi más.

Az apróba van aki ezzel foglalkozik hogy EBAY en
megrendeli neked amit szeretnél, egy kis plusz költségért.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1235) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy egy itthoni másodlagos netezős gépet raknék össze, de az istennek nem bootol be a gép. Vagyis néhányszor már megtette, de addig-addig szereltem, amíg már az sem jön be. A konfig a következő: ASUS P4P800-X, Intel Celeron 2,2GHz, 2x512MB Kingston ram, Chieftec 360W táp. Két videókártyával is próbáltam, egy nV 6600GT-vel és egy ATi 9600-assal is.

Minden össze van dugva, viszont nem csak az alaplapon, hanem a ház elején is folyamatosan világít a bekapcsolt állapotot jelző LED, akkor is, ha még nem kapcsoltam be a gépet. Amikor benyomom, akkor felpörög minden, viszont boot képernyőt nem kapok.

Ötletek?

gottagofast

(#1236) DonThomasino válasza msgt.fubar (#1235) üzenetére


DonThomasino
veterán

Táp csatik környékén nézz szét minden a helyén van e...
Esetleg a lapon lévő ledek bekötésénél...
Esetleg próbáld másik táppal.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1237) bmollszeptim válasza DonThomasino (#1223) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

igen igazad volt.köszi már megtaláltam. :K erröl volt szó[link]

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#1238) Domlor5


Domlor5
csendes tag

Sziasztok. Segítsetek. Alaplap csere volt. Most egy DFI infinity 975x/g lap van benne 2x2GB mushkin ram, amikor bekapcsolom a bios látja mind a 4 gigát de a windows csak 2 GB-ot lát és kezel mi a répa lehet ez?

(#1239) veze válasza msgt.fubar (#1235) üzenetére


veze
őstag

nekem is van p4p800 lapom, jellemző rá hogy elsö bekapcsoláskor felpörög majd leáll.
minden áramtalanítás után ezt csinalja, de a második megnyomásra aztan már elindul

(#1240) Kobold190 válasza Domlor5 (#1238) üzenetére


Kobold190
aktív tag

milyen videókártyád van ???

(#1241) Domlor5 válasza Kobold190 (#1240) üzenetére


Domlor5
csendes tag

5770 vapor-x

(#1242) Kobold190 válasza Domlor5 (#1241) üzenetére


Kobold190
aktív tag

szerintem a kártya miatt ha 32 bites oprendszered van akkor azmiatt lesz, mert a kártya memóját is beleszámolja a rendszermemóba

(#1243) msgt.fubar válasza veze (#1239) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Ez felpörög és nem áll le, de képet se ad. Próbáltam házon belül, házon kívül, vga-val és anélkül, mindent kihúztam belőle, csak a lényeg (proci, memória, vga) maradt, de semmi. Még csak nem is pittyeg. Két procival is megnéztem. Meghalt az alaplap?

gottagofast

(#1244) Domlor5 válasza Kobold190 (#1242) üzenetére


Domlor5
csendes tag

de akkor többnek kellene lenni nem kevesebbnek és az "csak" 1GB

(#1245) Domlor5 válasza Kobold190 (#1242) üzenetére


Domlor5
csendes tag

Ja és eddig ugyanez az oprendszer rendesen kezelte ezeket a memóriákat ugyanezzel a vga-val.....

(#1246) Kobold190 válasza Domlor5 (#1245) üzenetére


Kobold190
aktív tag

próbáld meg eggyenként a memókat, vagy tedd át a másik slotba!!

(#1247) Domlor5 válasza Kobold190 (#1246) üzenetére


Domlor5
csendes tag

túl vagyok rajta ugyanaz

(#1248) Kobold190 válasza Domlor5 (#1247) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát akkor oprendszer gondok lesznek, másra nemtudok gondolni, ha bennevan a 4 giga annak mennie kell

(#1249) Domlor5 válasza Kobold190 (#1248) üzenetére


Domlor5
csendes tag

na ez az én gondom az everest látja mind a két modult ki is írja külön külön hogy 2 gb de az össz memória nem 4 hanem 2 most mi van?

(#1250) Sixty21 válasza Domlor5 (#1249) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. milyen OP rendszer és tuti 64 bit-es?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.