Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) hevizms válasza Terentius (#15797) üzenetére


hevizms
addikt

Gorilla glass.

(#15802) peter76bp


peter76bp
senior tag

Nem tudok neki jobb helyet ezért ide írom, hátha valakinek jól jön:
www.hifi-tower.co.uk 10%-os kupon 01.14-ig érvényes: 00A6A50B05
LinkDelight-os rendelés után kaptam, csak elfelejtettem de nekem most nem kell

(#15803) buca84 válasza hun_gery (#15799) üzenetére


buca84
őstag

Most egy kicsit olcsóbb az umi x1 a mixesshopnál. :)

(#15804) ampulla85


ampulla85
csendes tag

van valakinek tapasztalata a MediaTech által gyártott Media Droid Imperius 4.3HQ telóról? neten csak 1 lengyel tesztet találtam róla, azon kívül semmit. :F

(#15805) Bagira01


Bagira01
veterán

Ha valakit érdekel, nekem ezzel a módszerrel sikerült felraknom a fóliát a Jiayu G2-re. Hibátlan lett, csak arra kell figyelni, hogy minden porszem le legyen törölve a képrnyőről és a fólia lehúzható lapáról is, vagy 10-15 percet szórakoztam vele, de megérte.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15806) jdeutsch válasza hevizms (#15779) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép reggelt Neked és minden jelenlévőnek!
/mielőtt megszóltok, tudom nem ide tartozik, de újra meg újra előjön gondolom nem árt tisztázni!/

Fussunk neki újra ennek a "vám témának", mert valamit nagyon össze kever a tisztelt publikum!
Amikor a DHL-t (vagy bármely más szállítmányozót) megbízzák a csomagod szállításával, kezelésével, "szerződés" jön létre megbízó és szállító között.
A vámkezelés alapja a számla, (proforma invoice), a vám alapja pedig a számla+szállítás+(egyébb költség) + ÁFA együttes összege. Ingyenes szállítás free sipping) pedig nincs! / a világon semmi sincs ingyen, legfeljebb "beépítették" a rendelt termék árába/
Minden nemzetközi szállítmányozó cégnek van saját (vagy megbízott) vámügyintézéssel foglalkozó ügyintézője, vagy csoportja, esetünkben a DHL-nek is. (de ugyanez igaz a Magyar Királyi Posta esetében is) Amennyiben a részedre feladott küldemény számlán szereplő összege eléri vagy meghaladja a jogszabályban szereplő vám és Áfa mentességet biztosító 22 Euro értékhatárt, a szállítmányozó felveszi Veled a kapcsolatot, mivel a részedre érkező küldeményt vámkezelni kell! (pedig az árucikket még nem is látta, előfordul, hogy még nincs is Európában) És ez az a pont amikor eldöntheted, hogy megbízod a szállítmányozót a vámkezelési eljárás lebonyolításával, avagy magad intézed azt. Tehát a DHL nem vámkezel, csak vámkezeltet helyetted!!! (természetesen akkor ha megbízod vele: meghatalmazás és nyilatkozat)
Amikor a küldeményed megérkezik, és a számlán szereplő érték kevesebb mint 22 Euro, a vámhatóságon múlik, hogy elfogadja azt, vagy vizsgálja annak valódiságát. ("átvilágítja", felbontja a csomagod) Ha kételyei vannak, további "igazolásokat" kér, Pl: számla kivonat, vissza igazoló e-mail, webshop elérhetőség, stb.
Tehát téves az állítás, miszerint a DHL (vagy bármely más szállítmányozó) jó vagy rosszindulatán múlik fizetsz-e vámot, Áfát a csomagod után!

Üdv: DJ

(#15807) csepelball


csepelball
tag

Ha valakit érdekel, akkor JY G2H-ra van új lewa os! 4.1.2-es
ITT

(#15808) beers válasza csepelball (#15807) üzenetére


beers
addikt

lewa még mindig a nem ajánlott kategória......

M&N

(#15809) hevizms válasza jdeutsch (#15806) üzenetére


hevizms
addikt

"Tehát téves az állítás, miszerint a DHL (vagy bármely más szállítmányozó) jó vagy rosszindulatán múlik fizetsz-e vámot, Áfát a csomagod után!"

Irtam én olyat valahol is hogy a DHL jóindulatán múlik?
Ugyanazt leirtad amit én.

A DHL-el az az egy baj van hogy külön van a szállitási dij ami nem kicsi.Bármit is csinál a kis kinai a DHL szállitási díjával nem tud mit kezdeni,ezért az mindjárt adódik is a termék árához ami nem nagy ugyan,de a kettő együtt mindjárt áfa köteles.

A freeshipping meg ingyenes,mert be van épitve az árba,tehát vehetjük ingyenesnek is.Ez ugyanaz mint nálunk pld a speedshop vagy az edigital ahol bizonyos összeg felett ingyen kiszállitják neked.Ott van külön szállitasi dij?Nincs.
Szerintem pont azzal zavarjuk össze az embereket akik itt tájékozódnak,amikor elkezdünk azon vitatkozni hogy a freeshipping ingyenes vagy sem.A valóságban az a helyzet hogy megrendelsz egy árut a webshopból az ott feltüntetett áron free shippinggel,akkor azt annyiért kapod.Kész.A számlán meg amivel küldik nincs külön szállitási dij feltüntetve,ergo akár 10$ érték is lehet a számlán,azt vámolják.Nem 10$+szállitási dij.Ez a lényeg.Lehet okoskodni hogy az nem ingyen posta,mert ingyen nem szállit senki,ezt tudjuk.Ettől függetlenül végig az egész vásárlás szállitás illetve vámolás alatt NINCS szállitási dij külön.
Fogadjuk már el hogy a free shipping az ingyenes,még ha tudjuk is hogy a háttérben beépitik az árba.

(#15810) Vvarpi válasza hevizms (#15809) üzenetére


Vvarpi
tag

Vámmal, áfával, szállítással kapcsolatos ügyeiteket kérlek a megfelelő topikban vagy privátban beszéljétek meg!

[ Szerkesztve ]

(#15811) hevizms


hevizms
addikt

Star n9770 telefon magyarositása megoldott dolog?Amióta eladtam nem kisértem figyelemmel ezt a vonalat,viszont most lehet hogy segitenem kellene egyik ismerősnek.
Ami nekem megvannak rom-ok azok mind flashtool-al telepithetők,tehát nem zip formátumu,amit a jbart-al fordithatnék.
Van olyan rom ami forditható?

(#15812) Ádibádi


Ádibádi
tag

Nemrégiben rendeltem egy Huawei Honor 2 telefont az Aliexpress-em és tegnap előtt kézhez is kaptam ami az ingyenes szállítást nézve valamint hogy december 28.-án rendeltem teljesen pozitív rekord, ráadásul a védőtok amit külön rendeltem szintén aznap érkezett meg :DD

Eddig maximálisan elégedett vagyok a készülékkel (teszt később... ;) )

Viszont a rootolás valamiért nem sikerül...

Néztem a Youtube-on videót és se az alapján se más módszerrel nem megy...

Driverek jók!
USB hibakeresés bekapcsolva!

Sem médiaeszköz (MTP) sem pedig USB háttértároló módban nem megy a dolog....

Eddig jutottam el és már idegesít a dolog...

[link]

Van hogy eddig sem jut el hisz egyszerűen megáll ott ahol kéri hogy a telefonom nyomjam meg a "Adatok helyreállítása gombot" de utána semmi sem történik :W

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#15813) cappa72 válasza Ádibádi (#15812) üzenetére


cappa72
nagyúr

Blogomat nézted?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15814) Ádibádi válasza cappa72 (#15813) üzenetére


Ádibádi
tag

Még nem ...

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#15815) Shadows


Shadows
senior tag

Uraim, köszönet az #1 megírójának. Az első típusú megoldás a gps problémára megoldotta, hogy (IGO) Andrea tudja az újtát :D

Kérdésem az lenne, hogy ezeket az adatokat amit letöltök, ezeket mindig, minden egyes indításnál le kell tölten??? Van ennek egy ideje, valahol 30 napot olvastam, hogy ennyi idővel előre adják meg a műhold helyzetét.

Tehát havonta frissíteni kell az adatbázisát a műholdaknak?

Köszönöm a választ. :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#15816) cappa72 válasza Ádibádi (#15814) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a Bin4ry féle root nem jön össze, akkor egy lehetséges opciónak jó.

Egyébként mtk csipszetes?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15817) Ádibádi válasza cappa72 (#15816) üzenetére


Ádibádi
tag

"Sajnos" nem MTK chipes hanem a Huawei K3V2 nevű saját chipje van benne...

Eddig ez alapján próbáltam..mindent ugyan úgy ahogy mutatták...

[link]

Valamint ezt:

[link]

Ezekkel:

Root_with_Restore_by_Bin4ry_v2_win-linux
Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18
Genotools 2.0 program (Kínai)

[ Szerkesztve ]

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#15818) GIJoe válasza Ádibádi (#15817) üzenetére


GIJoe
addikt

Itt egy root megoldás, de nem dual simes teló, így nem illik ide...
Sajnos nem MTK? :U Less már erre a benckmarkra rá: (720Ps kijelző)

(#15819) Ádibádi válasza GIJoe (#15818) üzenetére


Ádibádi
tag

Csak azért sajnos mert akkor könnyebb lenne a Root, viszont igaz hogy veszett gyors a kicsike viszont Google alkalmazások nélkül nem az igazi :U

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#15820) GIJoe válasza Ádibádi (#15819) üzenetére


GIJoe
addikt

A root linkre fentebb less rá, a Google playre pedig keresd meg a kolléga megoldását a logouton, az olcsó tegra3as ZTE írásban olvashatsz róla...

[ Szerkesztve ]

(#15821) helltp válasza GIJoe (#15818) üzenetére


helltp
aktív tag

Itt főként 1 meg 2 magos régebbi cuccokkal van összevetve, nincs véletlen olyan amiben a konkurenseit láthatjuk? (gondolok én itt pl. MT6589-re esetleg Exynos 4412-re)

A tesztet meg várom nagyon :C

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#15822) GIJoe válasza helltp (#15821) üzenetére


GIJoe
addikt

(#15823) tvamos válasza GIJoe (#15822) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahogy en latom, ez meg mindig nem a Note II-vel hasonlitja ossz. Vagy nem akkora ott a kulonbseg?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15824) helltp válasza GIJoe (#15822) üzenetére


helltp
aktív tag

Jónak tűnik a proci, majd meglátjuk menyivel jönnek olcsóbban a mt6589-es cuccok, meg milyen lesz a támogatása, mert eddig nem sok eszközben láttam.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#15825) Dominó85 válasza GIJoe (#15822) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért az a Tegra 3 eredmény igen elszomorító. Majd ha lesz Tegra 4 és Galaxy Note II továbbá egy mt6589-es teló is a tesztben, kíváncsi leszek az erőviszonyokra. De remélem az mt6589-es proci mellé NEM a PowerVR SGX540 fog társulni. Nem rossz VGA, de valami erősebb nem ártana mellé. :B

* Péter - 06302461862 *

(#15826) Bagira01 válasza Dominó85 (#15825) üzenetére


Bagira01
veterán

Sok helyen SGX544-et írnak az MTK6589-hez. Mtk oldalán is PowerVR™ Series5XT-t írnak.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15827) Dominó85 válasza Bagira01 (#15826) üzenetére


Dominó85
veterán

Az jó hír. :R

* Péter - 06302461862 *

(#15828) Shadows


Shadows
senior tag

Úgy vélem találtam egy megoldást a mindenki álltal bosszúgáot adó GPS problémánkra.

EZZEL elméletben sikerülne kiküszöbölni, azt hogy csak kínában keresen a telefon müholdat először, ezáltal a világon mindenhol keresne.
:R :R

ha esetleg volt már sry

Magyarország a 4.24.11 GPS Scripts v1.2 4.25.2011 tartalmazza. hálistennek

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#15829) LámaZ válasza Shadows (#15828) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt EPO-nak hívják, az okostelóm tudja, nem kell mókolni.

Legyen minden jó!

(#15830) ctibor


ctibor
senior tag

Na, ma sikerült megcsinálnom a Thl W5 magyarítását. :) Az eredmény nagyon jó: minden lehetséges gyári alkalmazást végignéztem és összesen talán 3 helyen láttam megmaradt angol feliratot, illetve egy helyen (Telefon) az egyik menüpont felirata egyszerűen üres. De ez szerintem kb. 95%-os arány.

Három dolgot használtam hozzá: Hungobongo magyar fordításokat tartalmazó 'repo' mappájának Sanyesz-féle tuningolt változatát, a jBart progit és az Android Commandert. Lementettem a telefonból a \system\app, a \sysrem\framework könyvtárakat, a build-prop fájlt és ezeket zippeltem be, erre engedtem rá a jBart-ot. Egy gond volt: az elkészült, fleselhető zip fájlt CWM-mel sehogyan sem tudtam rátenni a telefonra. Úgy tűnik, nem jó CWM-et tettem fel, pedig az orosz oldalon (china-iphone.ru) ajánlották ezt hozzá. De akárhányszor próbáltam, elkezdte a flash folyamatot, majd néhány másodperc múlva 'failed' hibaüzenettel leállt. Egyébként a "CWM-based Recovery v6.0.1.2 (compiled by Bruno Martins)" feliratot viseli ez a változat, azért írom ide, hogy vigyázzatok vele... Végül az Android Commanderrel másoltam vissza a telefonba a kicsomagolt zip-ből a módosított könyvtárakat-fájlokat. (Nem kell egyenként, pl. egyszerre küldtem át a teljes app könyvtárat.)

A fentiekhez kapcsolódik a kérdésem: segítsetek, vissza akarom tenni az eredeti gyári CWM-et (megvan az is a PC-n), de az egyszerű megoldással nem megy. Valamilyen érthetetlen okból ugyanaz a Mobiluncle Tools, amivel egy pillanat alatt feltettem a custom recoveryt (de ezek szerint rosszat), most nem enged a telefonból vagy az SD Card-ról recovery.img-t telepíteni, csak a netről leszedhető, de más telókhoz készült verziókat ajánlgatja a 'Recovery update' menüpontban... (Talán érzékeli, hogy a telefonon lévő magasabb verziószámú, mint amit vissza akarnék tenni, vagy a fene tudja...)

Egyszóval: hogyan flash-eljem vissza a gyári Recovery.img-t?! Köszi előre is a tanácsot!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#15831) stmiklosi válasza Shadows (#15828) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasztok!

IGO8-nál ennek a megoldása:
A sys.txt fájlba írd be saját koordinátáidat (vagy egy akármilyen magyart) és akkor ott keres és onnan indul.
Ha célt adsz meg, onnan tervezi az utat, ha meg máshonnan indulsz, akkor amint holdakat talál, "áttervez" és indulhatsz is, anélkül, hogy újra hozzányúlnál.
Az ominózus rész, itt az egész:
[gps]
background_navigation=1 ;mobiltelefonnál képernyőt kikapcsolod, mellényzsebbe teszed, hangutasításra mész
port=1
baud=4800 ; fenti két adat készülékenként változhat, ha nem tudod, töröld ki, majd a gép megkeresi.
source="nmea"
disable_advanced=0
default_latitude=47.xxxxxx ;This and the following line determine the Ide jönnek a koordináták
default_longitude=19.xxxxxx ;starting postion on the map before GPS is found.

Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#15832) Shadows válasza stmiklosi (#15831) üzenetére


Shadows
senior tag

nem találom a sys.txt se XD pedig tudom az igo8 mappában kéne lennie...

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#15833) mikrofon válasza stmiklosi (#15831) üzenetére


mikrofon
veterán

Az első hozzászólásban benne van a megoldás. Azt egyszer kell megcsinálni. Utána mindig megjegyzi az utolsó koordinátákat, utolsó tartozkodási pontodat és mindig onnan keres. Illetve ROM telepítésenként, vagy factory reset-enként egyszer. Ha jól tudom az EPO (Extended Prediction Orbit) a műholdak pályáit tartalmazza. Tehát elvileg tovább érvényes mint 30 nap. Ha az androidos okostelókban beállítod az automatikus letöltést, akkor ott 30 naponként frissíti, hátha változott valamelyik pályája esetleg megszűnt vagy van új...

(#15834) beers válasza ctibor (#15830) üzenetére


beers
addikt

Gyári rom van?

M&N

(#15835) BITBOYS válasza GIJoe (#15822) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez is érdekes MT6577 chip is also a platform

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15836) stmiklosi válasza Shadows (#15832) üzenetére


stmiklosi
tag

Pedig ott kéne lennie.
Azért megfogtál, mert igaz ugyan, hogy olyan IGO8-at nem láttam, amiben ne lett volna benne, de nem állítom, hogy nem indulna el nélküle.
Talán mindenképpen szüksége van a mappák elérési utjára.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#15837) Dominó85 válasza BITBOYS (#15835) üzenetére


Dominó85
veterán

:R Végre valami hasznos olvasnivaló.

* Péter - 06302461862 *

(#15838) GIJoe válasza BITBOYS (#15835) üzenetére


GIJoe
addikt

érdekes persze, MTK nagyon belejött a 4 magosukat, már a Sony is használni fogja...

(#15839) ZsoAce


ZsoAce
tag

Valaki tud ajánlani nagy akku kapacitású IPS képernyős MTK6577 procis telót kínából?
Jiayu G3 nagyon nagy, maximum 4"-os kellene (szerintem kisebbek nincsenek).
Srácok, régebben követtem a fórumot, de most sajnos nincs időm átolvasni a többszáz hozzászólást, ha a keresőbe beírom hogy nagy meg akku... szóval ezért kérek segítséget. Köszi előre.

(#15840) Siffredi válasza ZsoAce (#15839) üzenetére


Siffredi
senior tag

Jiayu G2. Vagy ha hajlandó vagy extra pénzt rászánni, akkor G2S. Retina kijelző és jobb kamera.

(#15841) ZsoAce válasza Siffredi (#15840) üzenetére


ZsoAce
tag

Köszi, G2S-t megnézem. A sima G2 szerintem nem IPS-es, vagy tévednék?
Valami más még?

[ Szerkesztve ]

(#15842) Siffredi válasza ZsoAce (#15841) üzenetére


Siffredi
senior tag

Márpedig általában IPS kijelzőt írnak hozzá. Korábban én is ebben a méretben gondolkoztam, de mindig a G2 mellett kötöttem ki, azon belül is a G2S-nél.

Viszont nem voltam hajlandó annyi pénzt kiadni érte, így inkább megrendeltem egy G3-at.

(#15843) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Épp azon töprengtem, hogy vajon rk3166-al miért nem szerelnek telefonokat? :S
Betyár jó platform az árához képest, táblákban többszörösen bizonyított...

Meg azon, hogy vajon a az 1024*600-as felbontás vajon miért nem terjedt el 4-5"-on?

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#15844) Xabi78 válasza ZsoAce (#15839) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ha nagy akkuidő kell IPS-el, akkor Lenovo P770. 3500-as akku. De 4,5"-os... meg "nehéz"... de android 4.1, 1,2 GHz proci, 1GbRAM, 250$.

X.

Cave canem!

(#15845) hun_gery válasza hun_gery (#15843) üzenetére


hun_gery
aktív tag

3066-ra gondoltam természetesen :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#15846) GIJoe válasza hun_gery (#15843) üzenetére


GIJoe
addikt

Azért mert már a Rockchip3066 sal sem szereltek telefonokat.
a Rockchip vállat nyereségessége, jobb így valószínűleg.
Ha belegondolsz abba, hogy a G3nak is problémája volt
a hatósággal, (csúszott az engedély kiadás)
Viszont az MTK 6577 van tabletben, illetve lehet h lesz később
3G interfészük...

hun_gery: azt hittem a 3188-ra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#15847) ZsoAce válasza Xabi78 (#15844) üzenetére


ZsoAce
tag

Köszi, tényleg jó nagy az akksi, meg sajnos a teló is méretes. Bár árnyalatnyival kisebb a Jiayu G3-nál, viszont vastagabb, gondolom az akksi miatt. És az ára is jó nagy. :N
Ennek a Lenovo-nak lehet köze a laptop gyártóhoz?

(#15848) Dominó85 válasza ZsoAce (#15847) üzenetére


Dominó85
veterán

Egy és ugyanaz a gyártó. A Lenovo az Lenovo. :K

* Péter - 06302461862 *

(#15849) Siffredi válasza Xabi78 (#15844) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, a nagy akksik általában nagyobb képernyőmérettel társulnak. De a nagyobb képernyő és a nagyobb felbontás miatt nagyjából ott lehetnek üzemidőben, mint a kisebb képernyős/akksis társaik.

4"-es méretben viszont nincs kiemelkedő akksi méret. A G2-nek lehet az egyik legjobb akksija ebből a szempontból szerintem.

(#15850) Dominó85 válasza Siffredi (#15849) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, ez így van. ;)

* Péter - 06302461862 *

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.