Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Echoo


Echoo
senior tag

Segítség kéne!

Ezen az oldalon van rom frissítés és leírás az Alps One X telefonomhoz. Ha bárki tud segíteni a flashelésben, kérem jelezze!

(#16102) Otisz válasza Xabi78 (#16100) üzenetére


Otisz
őstag

:R
én is erőteljesen gondolkodom a beszerzésén, de nem akarok fejest ugrani a mélyvízbe.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#16103) upbuvar válasza smkb (#16089) üzenetére


upbuvar
tag

A regisztráció után 24 óra múlva tudsz majd letölteni.

(#16104) pmikloska válasza ÁrPi2 (#16087) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Két ilyen érdekeset... aztán egyet írtál, mi a másik? :DD

Mindenkinek: mostanában nagyon sok dolgom akad, így ritkán látogatom a fórumot, most is el vagyok maradva 500 hozzászólással. Ha valakinek van valami kívánsága, ami az első hsz.t érinti, akkor írjon.

Ötlet: egyébként erről jutott eszembe, hogy mivel én is elmaradozok, de jó lenne a főbb fejleményeket tudni, ha valaki érez kedvet hozzá, hogy bevállalja a köv. feladatot, akkor lenne egy ötletem:

Egy rendszeres látogató minden vasárnap este nagybetűs kövérített címszóval (pl. Heti lényeg) írna egy összefoglalást az elmúlt hét lényeges történéseiről (megjelent valami új, van megoldás egy ismert gondra, olcsóbb lett valami mindenkit érdeklő cucc, kuponakció van valahol stb.)

(#16105) nash13


nash13
aktív tag

Please help!
CWM - recovery update - első kiválaszt, de csak egy ablak ugrik fel amit okézok és utána nem történik semmi...miért nem jön fel a második ablak?

iPhone 7

(#16106) cappa72 válasza nash13 (#16105) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt kicsit pontosabban kéne leírni, mert nem tudjuk, hol tartasz, és hová szeretnél eljutni, mit tettél eddig és mivel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16107) Echoo


Echoo
senior tag

mediatek da usb vcom drivers

Nem tartalmaz digitális aláírást, és a fene se talál olyat, amiben van. Win 8 x64 (jogtiszta) az oprendszer. Megoldás?

(#16108) smkb válasza upbuvar (#16103) üzenetére


smkb
őstag

Köszi szépen!!! Azt kivárom!

(#16109) cappa72 válasza Echoo (#16107) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem lehet egyszerűen figyelmen kívül hagyni a figyelmeztetést?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16110) Echoo válasza cappa72 (#16109) üzenetére


Echoo
senior tag

Nem. Megszakad a telepítés.

(#16111) Unsign


Unsign
tag

A mai napon kézhez kaptam a múlt hét szerdán rendelt szürke G3-at. DHL-lel jött és nagyon simán és gyorsan szállították. Pénteken adta fel a shop és hétfőn már a DHL próbált kézbesíteni. Ennél gyorsabban nem lehetne szolgáltatni. Fontos, hogy a Mixeshop szerint "mini speaker sample"-t rendeltem :DD Ajánlott a kereskedő!
(egy apróság, hogy fekete silicon case helyett kéket küldtek, de ez számomra elhanyagolható malőr)

A telefon szép és jó, de erről már többen írtatok. Root, CWM és ROM felrakása simán ment. (rootnál médiaeszközként csatlakoztatva működött a bin4ry win7-tel)

Köszönet a magyar nyelvű ROM és leírások készítőinek! :R

(#16112) cappa72 válasza Echoo (#16110) üzenetére


cappa72
nagyúr

sajnálom...

vicces... ahogy megy előre a redmondi csapat, úgy lesz egyre használhatatlanabb a termékük... szerintem. nem szeretnék félmet meg ilyesmit, de én ezt érzem és tapasztalom. bocsánat ezért az off-ért.
sajnos ez nem csak erre az oprendszerre vonatkozik, a 'zandroid applikációknál is ezt veszem észre: csilli-villi cuccos-muccos, ...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16113) Echoo válasza cappa72 (#16112) üzenetére


Echoo
senior tag

Fogyasztói társadalom. Ha a legfinomabb csokoládé sima alufóliába van csomagolva, és feleannyiba kerül, mint egy csillivilli lilatehenes, akkor is a lilatehenes nyer.

(#16114) tvamos válasza Echoo (#16113) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kiveve persze, ha jobb az ar/cukortartalom aranya! Igaz?
Sugar-Blade.... :))

Nekem eddig a WP8 tetszik... :W

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16115) Echoo


Echoo
senior tag

A legnagyobb baj, hogy az SP_Flash_Tool-ba betallózva a drivert, bizonyos tételeket be kell pipálni, másokat nem szabad. Orosz leírás, végképp fingom sincs, hogyan csináljam...

(#16116) Simon02 válasza Echoo (#16110) üzenetére


Simon02
tag

A kérdést felteszi, hogy akarod-e telepíteni a digitálisan nem aláírt drivert, valami ehhez hasonló ablakban? Én pl többször telepítettem már beta és egyéb olyan drivert, ami nem volt aláírva, és ilyen problémám még nem adódott. Ha installer, akkor mindenképpen rendszergazdai jogokkal próbáld, esetleg csökkentett módban is lehet próbálkozni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#16117) Simon02 válasza Echoo (#16115) üzenetére


Simon02
tag

Ugyan 32 bites Windows 7 rendszerhez használtam Jiayu G3-hoz, de próbáld meg, hogy eszközkezelőben betallózva telepíti-e: [link]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#16118) Echoo válasza Simon02 (#16117) üzenetére


Echoo
senior tag

Sajnos a microsoft tudásbázisa szerint x64 alapú rendszereknél nem telepíthető aláíratlan driver.

(#16119) Simon02 válasza Echoo (#16118) üzenetére


Simon02
tag

Hm, ez érdekes, pedig olyat telepítettem pl a Xonar hangkarimhoz, amíg nem volt hivatalos driver, de a beta vga driverek is ilyenek. Szintén Win 8 x64. Akkor nincs jobb ötletem, rakj fel virtuális gépre egy másik Wint.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#16120) NÓPARA válasza Simon02 (#16077) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Boccs hogy annyira naprakész nem vagyok az infók közt ami itt zajlik. Teljesen igazad van amiket leírtál. Mivel én is gondolkodom a dual sim telók közt így amikor van kis időm bele olvasgatok a fórumba. Van több elképzelésű telefon is ami tetszik csak a web oldalt kell majd még pontosítani hogy az mennyire megbízható.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#16121) ÁrPi2 válasza pmikloska (#16104) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ja bocsánat :)

Root access kapcsoló a "Developer options" -ban.

ezt a képet le+bekapccsal löttem

(#16122) Terentius


Terentius
őstag

UMI X2

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#16123) helltp válasza Terentius (#16122) üzenetére


helltp
aktív tag

Szerintem, kamu, legalábbis ezzel tuti nem egyeznek az adatok: [link] + Model nél UMI x1 et írnak, csak a tipikus "release előtt kirakunk valamit mert az jó dolog lesz".

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#16124) malisonX válasza Echoo (#16118) üzenetére


malisonX
aktív tag

Pedig de, viszont a következő újraindításig működik csak :)
Megoldás:
Belépsz a "Gépház"-ba---> "Általános" menüpontot választod bal oldalt, legörgetsz jobb oldalt, "Speciális rendszerindítás"-nál rányomsz hogy "Újraindítás most"
Majd "Hibaelhárítás"-->"Speciális lehetőségek"-->"Indítási beállítások"
Az újraindulás után pedig a 7-es billentyűhöz tartozó menüpontot válaszd (érdekes módon nálam a numerikuson nem veszi be)
Így már kérdezni fogja, hogy biztosan telepíteni akarod-e a drivert és a következő újraindításig működni is fog. Gondolom jelen esetben ez is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16125) petymeg


petymeg
addikt

A Sony is kijön egy újabb kétkártyással [link], persze ez is ilyen low end közeli masina lesz. Nem hiszem el, hogy nincs igény felsökategóriás kétkártyásra a piacon.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#16126) Echoo válasza malisonX (#16124) üzenetére


Echoo
senior tag

Koszonom! Ugy latom kicsit tobb kozod van a windowshoz mint nekem. :)

(#16127) nash13 válasza ÁrPi2 (#16121) üzenetére


nash13
aktív tag

Miben van ilyen fehér menürendszer? Herótom van a fekete alap ICS-től:(
Más: hogy lehet Titaniummal eltüntetni a kínai appokat a telefonból? Rootolt.

iPhone 7

(#16128) fPApi válasza nash13 (#16127) üzenetére


fPApi
őstag

Titanium: én első körben csak fagyasztanám az adott alkalmazást:
- művelet-fagyasztás/felolvasztás menü: itt kiválasztod, hogy melyiket akarod, majd a zöld pipára nyomsz. Vigyázni kell, mert alaphelyzetben minden alkalmazás ki van jelölve, így ha valaki rögtön rányom a pipára, akkor mindent fagyaszt, ami nem egészséges.
Ha néhány napig minden rendben működik, akkor az eltávolítás menüben el is tudod távolítani, de a fagyasztás is tökéletes, ha van elég helyed.

(#16129) ÁrPi2 válasza nash13 (#16127) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jelen pillanatban még Apeelme és Keeperv guru kollégák kifejezetten ellenjavallják érzékeny adatokkal való használatát adathalászati gyanú miatt:
LeWa OS.

Egyébként a MIUI az amiről-aniből a színvilágot és minden jót merít a lewaos,(sőt a korábbi linkelt képernyőképen kis piros nyíllal jelöltem hogy lewáék megjelőlik-megnevezik a xiaomi-t ) tehát ha az ráhegeszthető így vagy máshogyan a G3 telóra akkor elmúlhat a herótod :) (Persze telve van kinai appal :) )

(#16130) Simon02 válasza NÓPARA (#16120) üzenetére


Simon02
tag

Szia!
Szerintem félreértetted, mert nem rád gondoltam, amikor azt írtam, hogy csak időnként néz be valaki. Sokan követhetik a topicot, akik nem is szólnak hozzá, vagy csak éppen beleolvasnak és így rossz információt kaphatnak. Ezek szerint viszont te se tudod napi rendszerességgel követni a topicot, ezért ahogy leírtam és ahogy te is válaszoltál, nagyon fontos az informálódás (ez határozottan igaz itt, nyilván minden esetben szükséges, de ez mégiscsak Kína - ennek minden pozitív és negatív vonzatával ;) ) Ha oda jutsz és kinéztél 1-2 konkrét típust, mindenképp nézd meg miket írtak itt róla és ha kérdéses valami, van fontos utána is kérdezni. Tudom hogy ezek a gondolatok nagyon általános érvényűek, és hogy ezzel nem igazán mondok újdonságot, de mégis hasznosnak éreztem leírni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#16131) Marty válasza Echoo (#16107) üzenetére


Marty
tag

Nekem működik win 8 x64 alatt, kapcsold ki a felhasználó fiókok felügyeletét (vezérlőpult/felhasználói fiókok és ott találod)
Bár talán az is elég ha a csúszkát az elsó szint fölé teszed eggyel.
Nekem gond nélkül felment a driver.

(#16132) sasa311


sasa311
veterán

ROM flashelés meglévő ROM-al az első HSZ-be:

Amire szükségünk lesz:

- Elkészült komplett vagy ROM részlet *.img formátumba a telefonunk típusához (más típusú ROM-ot felrakni nem bölcs!)
- Egy, a telefonunkhoz való Scatter file
- SP flash tool nevű kis program
- ADB driver MTK processzoros telefonhoz lehetőleg felinstallálva

Mikor flasheljünk így ROM-ot:

- Ha tudtunk szerezni a saját modellünkhöz egy új / jobb / szebb / csillogóbb ROM-ot, esetleg olyat, ami tud magyarul
- Mikor valamit nagyon elcsesztünk a telefonunkon, esetleg téglásítottuk, és nincs más választás a rendbetételre

Hogyan csináljuk?

1., Kapcsoljuk be a telefonunkon a debugging mode-ot
2., Kapcsoljuk ki a telefont és tegyük el jó messzire az USB kábeltől (aka. NE legyen csatlakoztatva a telefon se töltőre se kábelre!).
2+1., Néhány típusnak szükséges az akku eltávolítása is, majd vissza lehet helyezni, ill. van, amelyiknél nem is szükséges visszahelyezni (pl. ilyen az enyém is, H2000+)
3., Indítsuk el az SP flash tool programot
4., A "scatter loading" gombbal töltsük be a ROM-hoz kapott scatter file-t! Ha nincs ilyenünk akkor soha ne használjunk más scatter file-t! Kérjünk a ROM készítőjétől!

5., Most láthatjuk a scatter file-ben meghatározott *.img ROM részleteket a listában:

A képen egy szűz gyári ROM látható a teljes ROM mentéssel. Ennek felrakását csak és kizárólag akkor érdemes megkockáztatni, hogyha amúgy tégla a telefon!
A PRELOADERT és a DSP_BL-t sose cseréljük, csak ha minden kötél szakad (tégla a készülék). A BOOT, UBOOT, EBR1, MBR , LOGO file-okat sem érdemes cserélni, ha egy jól működő telefonon cserélünk ROM-ot pl. frissítés vagy nyelv hiány miatt.
Amit lehet cserélni, az a RECOVERY - ha valakinek igénye van CWM-re (ha kész ROM-ot kapsz és "átlag" user vagy akkor általában nincs), illetve ami esetünkben lényeges az az ANDOID vagyis a system.img file.
Tehát ha csak és kizárólag a ROM csere a cél akkor így nézzen ki a táblázat:

6., Most jön a trükkös rész, amit GYORSAN kell csinálnunk, mivel az MTK platformos telefonok csak rövid ideig vannak download módba!
a., Nyomjuk meg a download gombot

7., A felugró ablakot okézzük le ha felugrik
8., Csatlakoztassuk a telefont USB-n a PC-hez
9., Ha mindent jól csináltunk, akkor elkezdődik a flashelés, várjuk meg, míg elkészül és kész vagyunk
Ha nem volna megfelelően feltelepítve az ADB driver akkor ilyenkor kérheti a Windows, hogy installáljuk. Erre igen kevés idő áll a rendelkezésünkre, de nem lehetetlen megcsinálni. Továbbra is ajánlott előre feltelepíteni a drivereket a művelet megkezdése előtt.

Ha minden sikerült ez a kép fogad:

Mindenki saját felelősségére változtasson a gyári ROM-okon, főleg, ha nem a gyártótól kapta, hanem fórumokon vagy ismeretlen forrásból szerezte be őket!
Továbbá fontos tudnivaló, hogy a kínai dual SIM-es telefonokat gyakran egy gyáron belül is különböző HW egységekkel szerelik, így könnyedén előfordulhat, hogy Wifi / bluetooth / GPS / érintőképernyő kombó egy új ROM flashelése után nem fog működni, akkor pedig vadászhatunk napokig 黃種人 oldalakról megfelelő ROM-ot a készülékünkhö 20 kb/s letöltési sebesség mellett!
Ha van lehetőségünk rá akkor mindig készítsünk az eredeti gyári ROMunkról mentést, mielőtt bármit változtatunk!

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#16133) Echoo válasza sasa311 (#16132) üzenetére


Echoo
senior tag

Erre a leírásra vártam. Bár nekem már nem kell, mert ma reggel ugyanezt végigcsináltam, egy orosz oldal alapján. Frissítettem az Alps One X romot, remélem ettől használhatóvá válik. Rezonáltam, erős téglaszag terjengett a levegőben. De jelentem, működik!

Külön köszönet a segítségért:
Tvamos
Cappa72

(#16134) LámaZ válasza Echoo (#16133) üzenetére


LámaZ
addikt

" Rezonáltam,"
Mit csináltál? Jólesett?

Legyen minden jó!

(#16135) nash13


nash13
aktív tag

G3-hoz használ valaki nem gyári töltőt? Munkahelyemen van egy 500mAh-es, mintha valahol azt láttam volna, hogy a gyári is annyi. Számít még valami?

iPhone 7

(#16136) cappa72 válasza sasa311 (#16132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van lehetőségünk rá akkor mindig készítsünk az eredeti gyári ROMunkról mentést, mielőtt bármit változtatunk!

Érdemes kiegészíteni ezzel (?):
... amit vagy MTKDroidTools-szal vagy CWM-mel lehet megtenni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16137) hozsolt1965 válasza tesopapa (#16039) üzenetére


hozsolt1965
csendes tag

Szia!

Érdekelne a teló, ha még megvan! Kérlek priviben írj!!
Köszi

HUAWEI MATE 8 NXT-L29C432B170

(#16138) Bagira01


Bagira01
veterán

Ezt láttátok? Malata i8-MT6577 83,99$

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#16139) cappa72 válasza Bagira01 (#16138) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fastcardtech, olcsón, ilyen paraméterekkel, ráadásul raktáron, meg olyan hozzászólások, hogy "higgyé' a szemednek'".... kamuszagú.... nagyon kamuszagúúúúú. Ez kicsit olyan pár nap múlva visszaadom a pénzed fogás...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16140) ÁrPi2 válasza LámaZ (#16134) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Áh ugyan, szerintem nem rezonáltat akart mondani hanem fibrillált mert 40K-s vákumot érzett a szíve, de már fitt.

(#16141) LámaZ válasza hozsolt1965 (#16137) üzenetére


LámaZ
addikt

Miért nem írsz te neki priviben, minek kéred itt a nyilvános fórumon, hogy írjon neked priviben? Érted?

Legyen minden jó!

(#16142) sasa311 válasza Bagira01 (#16138) üzenetére


sasa311
veterán

Fastcardtech, nagyon olcsón feltűnően jó telefon..
Rátenném a 84$-t, hogy kifizeted és 3-4 nap múlva visszautalják a vételárat "OUT OF STOCK" felkiálltással.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#16143) fateless válasza sasa311 (#16142) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem 8-10 nap :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16144) hozsolt1965 válasza LámaZ (#16141) üzenetére


hozsolt1965
csendes tag

Csak azért itt (is) írtam, mert eddig semmire nem reagált semmire!!

HUAWEI MATE 8 NXT-L29C432B170

(#16145) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Gyerekek! A #14765-ös hsz-ben van egy leírás, hogyan lehet privát csengőhangot beállítani a G3-ra.
Én - tudat alatt :Y - még november valahogy máshogy beállítottam. Nekem az SD-n a Zene/Ringtones mappában vannak a saját csengőhangok. Azóta is működnek, pedig egy-két ROM csere volt.
Ha kipróbálom a fentiek szerint, akkor a media/ringtones/audio tartalmát nekem nem ajánlja fel.
Egy srácnak kellene segíteni, akinek eladtam egy G3-at. :R

Ötlet? Javaslat? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#16146) sasa311 válasza Sanyesz. (#16145) üzenetére


sasa311
veterán

Már nem azért, de a G3-om nem működik az, mint az összes többi sima mezei androidba, hogy bemész a GYÁRI ALAP zenelejátszóba és egy bármilyen audió file-ra rátartva felugrik a menü és "felhasználás csengőhangként" oszt' kész?

Nekem így bármit be lehet rakni csengőhangként.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#16147) Otisz válasza sasa311 (#16142) üzenetére


Otisz
őstag

158 USD nálam :U

(OO[IIII][IIII]OO)

(#16148) sasa311 válasza Otisz (#16147) üzenetére


sasa311
veterán

Hehe igen, reggel még "csak" 84 volt :DDD

Mondtam, Fastcardtech ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#16149) István2000


István2000
csendes tag

sziasztok

G3 on viber híváskor nagyon torz a hangom(Darth Vader szerű) alig értik, míg a hívott félé tiszta, ha engem hívnak viberen akkor is ugyanez a helyzet - tapasztalta ezt már valaki?
Kollégámnak is G3 van azon pont ugyanolyan, tehát nem az én telóm rossz - vagy pedig akkor mindkettőnké egyformán hibás.
Más gyártmányú telefonoknál amik a környezetemben vannak mindnél jó a hang.
T mobilos hálózaton, Wifin és 3G -n próbáltuk.
Tudtok megoldást?

István2000

(#16150) LámaZ válasza István2000 (#16149) üzenetére


LámaZ
addikt

Menj el az orr-fül-gégészhez, vagy jelentkezz sci-film rendezőknél. He-he, csak vicc volt. :-D

Na, akkor megmondom az elvi lényeget, a gyakorlati megoldást majd kisakkozod, vagy segítenek mások.
A mikrofonod mintavételi frekijével van baj. Ezt vagy a build.propban, vagy máshol lehet beállítani, akár a mikrofonkezelő driver lecserélésvel.

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.