Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45901) HSM válasza Petykemano (#45900) üzenetére


HSM
félisten

"Ez megvalósulhat úgy is..."
Természetesen. A lényeg, hogy a magok elég gyorsan, kis késleltetéssel tudjanak adatot cserélni egymás között.
Anandék szoktak ilyen méréseket csinálni, legyen itt szemléltetni 5950X vs. 3950X vs. 12900K vs. 13900K: [link] [link] .
Játékoknál sok az összefüggő adat, sok az adatcsere, ezért háklisabb erre, mint pl. egy renderelés, ahol sokkal jobban függetleníthetőek a részfeladatok.

(#45902) imi123


imi123
őstag

Intel Reorganises its Graphics Chip Division, Raja Koduri Seemingly Demoted
Raja "tündöklése" és....

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#45903) b.


b.
félisten

[link]
Some of these reference/MBA 7900 XT/XTX cards have truly awful paste applications from factory, it's no wonder we are seeing 45-55c deltas between the GPU temp and GPU hotspot temp

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45904) paprobert válasza b. (#45903) üzenetére


paprobert
senior tag

Ezzel a képpel mi a gond?

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45905) Gyuri27 válasza paprobert (#45904) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vastag igénytelen pasztázás (a paszta minősége is kérdéses). Vastag thermalpadok.
Rendesen megcsinálva akár 15-20 fokot is lehet nyerni (jó minőségü cucckkal talán többet is).
És akkor még az is kérdéses így rendesen fel van-e rakva a hűtés.
Láttuk asusnál milyen az amikor csak rá van dobálva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#45906) paprobert válasza Gyuri27 (#45905) üzenetére


paprobert
senior tag

A kék anyag az thermal putty, hővezető gyurma.
Segít a thermal pad vastagságál nagyobb távolságok áthidalásában, és segít az "alátámasztásban". Cserébe rosszabbul vezeti a hőt mint egy pad vagy a paszta. Egyre többször használják, VRAM-ra elmegy.

Olyan, hogy túl sok paszta, nem létezik, csak olyan hogy túl kevés. A felesleg oldalra távozik.
Ha mégis túl vastagon marad a felületen leszedés után, akkor a cooler és a felfogatás a hibás, mert nincs elég felületi nyomás, vagy féloldalas.

Szóval ha a hűtő a hibás, akkor azt nem ez a kép fogja leleplezni, ezért kérdezem hogy mi a gond.
Gamer's Nexus egyébként többé-kevésbé elégedett volt a gyári megoldással.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45907) HSM válasza b. (#45903) üzenetére


HSM
félisten

Én ezen a képen azt nem értem, hogy nem úgy volt, hogy valami speciális hővezető lesz rajtuk?
A tesztekben is más anyagúnak tűnik, lásd pl [link] . A hűtő aljának esetleges megmunkálási minőségét is említi, az övé sem volt tökéletes. Egyébként úgy tudom, ezeknél a vapor-chamberes hűtőknél ez ismert jelenség, azért is szoktak hozzá speciális pasztát vagy grafit padot használni, ami jobban tolerálja az egyenetlenségeket.

(#45908) Csupingo válasza paprobert (#45906) üzenetére


Csupingo
veterán

Valakinek van tapasztalata ilyen gyurmával? Ez nem bír kevesebbet mint egy pad? Mondjuk 1-2 év után nem lesz 15 fokkal melegebb a memória, a vrm, mert változik, keményedik az állaga? Ha igen, akkor mire lehet cserélni? Kapni ilyet is?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#45909) b. válasza paprobert (#45904) üzenetére


b.
félisten

Ez például egy ok a 110 fokos hotspottra és egyszerűen orvosolható.
Olyan létezik, hogy túl sok paszta. Ez akkor gond ha nem igazán jó minőségü .mert rosszabb a hővezető képessége mint a hűtőnek magának vagy a nem megfelelő kontaktot pont ez okozhatja ha nincs jól ráhúzva ráigazítva a hűtő.Ezek tömeggyártással készülnek ugye.
Ha megnézd a kommenteket van aki eltávolította az eredetit és újrapasztázta vékonyan jó fajta pasztával és lényegesen jobb hőmérséklet kapott.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45910) b. válasza HSM (#45907) üzenetére


b.
félisten

Igen már többen fejtegeti ezt hogy több féle kártyát gyárt AMD, lehet lottó vagy amiket tesztelni küldtek padosak voltak.. ki fog derülni mert elég sokan rákattantak most erre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45911) Busterftw válasza b. (#45909) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen ez előfordulhat, sok paszta miatt befűtheti magát az egész, megreked a hő.

[ Szerkesztve ]

(#45912) Gyuri27 válasza Busterftw (#45911) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg a paszta dolga jelen esetben, hogy a mikro egyenetlenségeket kitöltse. Kvázi az ideális sík meglegyen.
De ez nem malter, bár abból se jó a túl vastag.
Az ideális ugye a lézer vagy egyéb jó minőségű felület megmunkálás. Hogy semmilyen anyag ne kelljen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#45913) b.


b.
félisten

[link]
:DDD ;]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45914) b.


b.
félisten

[Radeon RX 7900 XTX vs. GeForce RTX 4080, 50+ Game Benchmark @ 1440p és 4K]
Nem semmi teszt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45915) huskydog17 válasza b. (#45914) üzenetére


huskydog17
addikt

Jól látom, hogy úgy jött ki egálra a két kártya, hogy sok RT-t támogató játékban az RT nem is volt bekapcsolva? Pl.: SotTR, Doom 5, Control, Watch Dogs 3, Dying Light 2

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45916) HSM válasza b. (#45913) üzenetére


HSM
félisten

Nem kell új táp, de kell majd pár új hűtőventilátor, ha videózni is szeretnél, meghűteni azt a felesleges 80W-ot, amit olyankor megeszik... :DDD

(#45917) b. válasza huskydog17 (#45915) üzenetére


b.
félisten

Szerintem volt így is úgy is de nem vagyok benne biztos, nem részletes a videó. Ami nagyon durva Nvidia mekkorát gyorsított Vulkan alatt. Az AMD támogatott játékokban is van ahol 30 % kal gyorsabb ott, pl WWZ. igazából ha húzva van az Ada, akkor is kisebb a fogyasztása mint az alap 7900XTX nek , szóval ha levinné NV az árát az egyik legjobb VGA lenne gyártótól függetlenül évtizedek óta.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45918) Raymond válasza huskydog17 (#45915) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az RT-t itt hanyagoltak elegge na meg a MW2 is ketszer kerult bele ami azert meghuzza a dolgot az XTX iranyaba :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45919) Jacek válasza Raymond (#45918) üzenetére


Jacek
veterán

Meglattam a VR teljesitmenyt mindjart nem akartam 7900-et :(

(#45920) Yutani válasza huskydog17 (#45915) üzenetére


Yutani
nagyúr

RT-vel úgyis tudod, hogy mi lenne az eredmény. :D

#tarcsad

(#45921) Kolbi_30 válasza huskydog17 (#45915) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ameddig neztem telon, ahol volt rt ott megneztek nelkule es vele is.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45922) mumin007


mumin007
tag

:DD

(#45923) b. válasza Raymond (#45918) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk az tenyleg gáz . :F

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45924) gV válasza b. (#45914) üzenetére


gV
őstag

HUB.. :U továbbra is tartom, az nV akkor hibázott mikor visszavették őket a kártyát kapók közé
szegény HardOCP akik pedig a legjobb hozzáállással tesztelték a kártyákat meg már mióta nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#45925) Petykemano


Petykemano
veterán

Volt már adat 2022Q3-ról novemberben.
De ez egy relatív új ábra:


Milyen durva, hogy az AMD több desktop kártyát adott el az RDNA1 idején, ami nem is volt annyira... mármint önmagában versenyképesnek volt mondható, az AMD jól hozzáigazíttotta az árait az NV árak alá, de úgy értem, hogy nem készült belőle top modell. Ráadásul abban az időszakban a wafer meghatározó részét kellett az induló konzolokra költeni.

És mégis többet adott el, mint az RDNA2 idején, amikor eléggé versenyképes volt az egész termékportfólió és már talán elég sok wafer is rendelkezésre állt, hovatovább kriptóboom is volt.

Az eléggé nyilvánvalóan látszik, hogy az Nvidia eladásokra milyen hatással volt a kriptoboom 2020Q3 és 2022Q1 között. Persze nem azt mondom, hogy kizárólag a kriptó dobta meg az eladásokat, hiszen épp akkor indult Ampere is.
És azt sem mondom, hogy az AMD eladásait nem dobta meg a kriptó, csak nem annyira látványos.

Viszont a bezuhanás a végén nagyon durva.

Azt feltételezem, hogy a Q4 sem lehet sokkal jobb. Az árak persze az év végére nagyjából visszamentek az msrp szintjére, illetve talán enyhén az alá. Normalizálódásnak nem feltétlenül mondanám. a kifutó széria jóval az eredeti msrp alatt szokott menni. Ez most legjobb esetben is a korábban prémium áras csúcstermékekre igaz.

Eközben meg olyan, mintha ki is fogytak volna a kifutó termékekből.
Ami ellentmondásos. Hiszen Abu folyton arról papol, hogy milyen sok a beragadt Ampere, de közben meg nem látszik, hogy vinnék lejjebb az árakat, hogy ne roskadozzanak a polcon.

Az NV-től az Ada havi 100-150e példány lehet. Persze az nekik nagy pénz, de nem nagy mennyiség. Navi31-ből nem hiszem, hogy nagy mennyiséget eladtak volna tavaly.

Mindenesetre öröm az ürömben, hogy ha jól tudom, 9 hónappal elhalasztották a videokártyákat érintő vám bevezetését.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45926) Devid_81 válasza Petykemano (#45925) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megerdemlik mind, ennyit tudok hozzatenni.
Majd most amikor a kozepkategoria is $1000-be kerul az fog meg egy nagyot alajuk rugni. :K

...

(#45927) b. válasza Petykemano (#45925) üzenetére


b.
félisten

Szimplán az árazás pofátlan még a fejlet nyugat többségének is, és ez egy remek hír. Csak így tovább, csak így lehet ilyen árazás ellen tenni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45928) Yutani válasza b. (#45927) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elképzelhető, hogy a profithoz ragaszkodás miatt tartják az árakat egy ideig, de ha rájönnek, hogy így nem viszik a kártyákat, akkor engedni fognak. Működnie kell a kereslet-kínálat folyamatnak, különben lehet bezúzni a tankönyveket. :DDD

#tarcsad

(#45929) flexxx2 válasza Yutani (#45928) üzenetére


flexxx2
őstag

működni fog, csak várni kell, vérszemet kaptak a covid-homeoffice-chiphiány-zoom-stb... alatt, de az is lehet, hogy a bérek emelkednek majd, és ár-bér spirál lesz, ami nekik is (a profitjuknak) fájni fog

(#45930) b.


b.
félisten

valami újabb gond van az RDNA3 nál , de még semmi konkrét infó egyelőre.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45931) Devid_81 válasza b. (#45930) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Remekul sikerult az Alpha teszt hardveruk :K :DDD :W

...

(#45932) Jacek válasza Devid_81 (#45931) üzenetére


Jacek
veterán

Még jó hogy nem volt készlet így nem vettem :DDD

(#45933) Devid_81 válasza Jacek (#45932) üzenetére


Devid_81
nagyúr

OCUK-nak van egy raklap visszakuldottje teljes aron...ha erdekel, tok jo vetel annyiert hibas VGA-t venni ;] :K

:N :DDD

...

(#45934) Yutani válasza b. (#45930) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na vajon mi fog itt még kiderülni? Az AMD tényleg elkapkodta az RDNA3 kiadást. Ilyen problémás rajtja talán nem volt egy szériának sem.

#tarcsad

(#45935) Busterftw válasza Devid_81 (#45931) üzenetére


Busterftw
veterán

Alpha? Ket eve jelent meg az RDNA2 :D

(#45936) Devid_81 válasza Busterftw (#45935) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahjoo, de ez mar RDNA3...ott meg csak alpha teszt megy mindosssszesen fel millioert/VGA :DDD
Vicc ami most megy komolyan...konkretan az RTX 4090 az egyetlen ertelmes VGA, csak hat ugye nem mindenki akar annyit bedobalni a gepbe meg akkor sem ha megtehetne :N

[ Szerkesztve ]

...

(#45937) HSM válasza Yutani (#45934) üzenetére


HSM
félisten

"Ilyen problémás rajtja talán nem volt egy szériának sem"
Hahaha... Hamar elfelejtetted, mennyire pocsék driveres háttérrel nyitott az RDNA1. :DD Konkrétan eltelt majd vagy egy év, mire használható lett az RX 5700....

#45936 Devid_81: "konkretan az RTX 4090 az egyetlen ertelmes VGA"
Az is jól indult az elfüstölt tápcsatlakozókkal és ezzel [link] . :D

Én komolyan hétről hétre egyre jobban becsülöm a kis Navi21-em, amióta bejött az új generáció... :C

(#45938) awexco válasza HSM (#45937) üzenetére


awexco
őstag

Nekem semmi gondom nem volt az 5700 el . Pedig startnál vettem . Itt egy gond van . Teljesen milyen oldal az az ár …

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45939) gainwardgs válasza b. (#45914) üzenetére


gainwardgs
addikt

Megnézném wot bench alatt mit nyom az XTX 4k-ban :U
A 4080 kemény 43000 pontot tolt :)),igaz 9900k-val

[ Szerkesztve ]

(#45940) Busterftw válasza Devid_81 (#45936) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt mondom, ezt hoztak ossze 2 ev alatt... :(

(#45941) Devid_81 válasza HSM (#45937) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aktiv huteses tap csatlakozot neki RGB-vel es mar kesz is :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#45942) HSM válasza Devid_81 (#45941) üzenetére


HSM
félisten

Nincs is szebb annál, mint az 1600$-ért frissen vett black-screenelő VGA-don firmware frissítéssel kezdeni az ismerkedést. :D Természetesen az RGB-s tápcsatlakozó hűtés felszerelése után. :DD

(#45943) Devid_81 válasza HSM (#45942) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a legjobb amikor bios frissites kozben kezd el olvadni, az teljesen meghato lenne egy olyan erteku kartyatol :DDD

Nah de sebaj legalabb a konkurencia jo...jah nem :D :O

...

(#45944) HSM válasza Devid_81 (#45943) üzenetére


HSM
félisten

Ott pedig majd a vásárlás előtt lötyögtetheted az 1000$-os kártya dobozát, vajon hallasz-e benne elég folyadékot a vapor-chamberből? :C
Aztán lehet reménykedni, hogy hátha nem gondolták komolyan a 100W-os videólejátszós fogyasztást és csak coming soon™ az elvárható működés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45945) imi123 válasza Yutani (#45934) üzenetére


imi123
őstag

Elkapkodta?Abu már fél évvel ezelőtt megírta hogy készek csak várják az NV teljesítményét.Utána csak finom beállítják az órajeleket.No ez úgy látszik kiválóan sikerült(ismét) :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#45946) Yutani válasza HSM (#45937) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem felejtettem el, mert nekem nem volt gondom az RX 5700-zal. Rajt után 3 hónappal vettem és használtam több mint 1 évig, és csak kijelző gondom volt (a monitor DP-DVI átalakítója mellé aktív DP-HDMI átalakító kellett a TV-hez), más nem. Persze, hallottam, hogy másnál vannak gondok, de érdekes módon ez elkerült engem.

#45945 imi123: Akkor ez úgy történhetett, hogy fél évvel a start előtt hátradőltek, mondván kész a cucc, majd 1 héttel a release előtt: Ugye, minden rendben a kártyával...? Ób@57dmeg!!!

#tarcsad

(#45947) Kolbi_30 válasza Yutani (#45946) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Detto en startnal vettem 5700at, 2 alkalommal volt black screen, amit egy uj HDMI kabel megoldott..emlekeim szerint.
A mostani 6800x is rendben van, kicsit melwgebb neha, meg probalgatom az uvt oct ezert resetel a driver néha, sajat faszsagom miatt.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45948) HSM válasza Yutani (#45946) üzenetére


HSM
félisten

Erősen függ nyilván ez a felhasználói szokásoktól. :)
De az pl. elég erős volt, hogy foldingból sokáig tiltani kellett őket, mert hibás eredményeket adtak... [link]

(#45949) b. válasza HSM (#45948) üzenetére


b.
félisten

Nekem is 5700 volt és sokat szívtam vele amúgy. Írtam is anno ezekről az élményekről.[link]
szerintem is függ ki, mire, melyik játékokra használta.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45950) Petykemano


Petykemano
veterán

Na hát megjöttek a 4070Ti értékelései
Én eddig még nem találkoztam olyan véleménnyel, ami nem az abszurd módon meghatározott áron fanyalgott volna.
Mármint azon, hogy az előző generációhoz képest +$200-ért kapsz egy 100W-tal kevesebbet fogyasztó kártyát.

De persze nincsenek kétségeim, hogy ennek is valami olyasmi lefolyása lesz, hogy
- az emberek egy része fanyalok az emelkedett árakon
- majd jön pár tehetősebb fórumtárs és elmondja, hogy ő ilyet vett és nagyon csodálatos, az AMD fényévekkel van lemaradva minden tekintetben és relatíve jó ajánlat
- a csórók, akik kiárazódtak elkussolnak, az emelkedett árazás marad. Akinek tényleg kell, megveszi, ha kell akár gyorskölcsönnel, folyószámlahitellel, stb. És boldog lesz, a többi meg fanyaloghat tovább.

Ha a fogyasztókat és a fix költségeket nem nézzük, akkor akár azt is mondhatánk, hogy egy magasabb minőségű optimum pontot jelent az, ha az ellátási lánc résztvevőinek (nem csak a tervező cégek) fogyasztói árát tekintve $200-ral drágább, de az előállításra és szállításra felhasznált anyag, és energia mennyisége csupán feleannyi. Ezzel talán meg is mentjük a bolygót.

Kiváncsi vagyok, mikor dől rájuk.
Mert persze a jövedelemkoncentráció miatt mindig lesz aki megveszi a legdrágábbat is százezrével. De a sokmilliárdos fejlesztési költségeket mindig is a lényegesen nagyobb mennyiségben gyártott olcsóbb termékekre szórták szét.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.