Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45801) Obliterátor válasza Yutani (#45797) üzenetére


Obliterátor
tag

Ezért az árért elég karcsúnak érzem. A CB tesztet olvastam végig de 4k-n van ahol 10% az előny 3090Ti-hez képest.
És csak pár játékban van 20% előrelépés.
Ha ugyanazon az áron lenne mint anno a 2080-3080 akkor jó lenne ez a teljesítmény de 800k+ ért ez édes kevés.

(#45802) -FreaK- válasza Yutani (#45784) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez tök szuper, grat! A perf rating az honnan jön?

(#45803) Yutani válasza -FreaK- (#45802) üzenetére


Yutani
nagyúr

A perf ratinget TPU tesztek alapján állítottam fel. Nyilván nincs olyan teszt, ahol minden kártya benne van, tehát több tesztből, referenciapontok alapján állítottam össze a táblázatot. Nem mondom, hogy pontos, de szerintem 2-3%-nál többet nem téved.

Szerk: Ezek a teljesítmény viszonyok inkább 1440p és 4k esetén állnak meg, 1080p-ben kicsit másak a számok, főleg a magasabb kategóriában, ahol viszont nem annyira mérvadó.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#45804) -FreaK- válasza Yutani (#45803) üzenetére


-FreaK-
veterán

Okés köszi. Sajnos pont a TPU tesztjeiben nem bízom túlságosan. Most már meg nem mondom fejből hogy milyen konkrét esetek voltak régen, de régen a CPU (és GPU?) tesztjeik mintha interpolált eredményeket tartalmaztak volna és mintha nem is tették volna közzé a pontos tesztkörnyezetet. Lehet azóta már változott, de én azóta nem bízom bennük. (aztán az is lehet hogy alaptalan volt az egész).

Esetleg a Tom's Hardware féle GPU Hierarchy nem lenne megfelelő erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#45805) Yutani válasza -FreaK- (#45804) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megnéztem néhány kártyát egymáshoz képest, eléggé egybevág az általam készített táblázat és a GPU Hierarchy ahhoz, hogy azt mondjam, megállja a helyét. Persze nem kell szentírásnak venni, de talán ad valami támpontot arra nézve, mit mennyiért érdemes megvenni. Ugyanakkor hiába van egységnyi teljesítményhez képest a felső kategória "túlárazva", ha neked arra van szükséged, nem tudsz mit kezdeni egy jóárasított RX 570-nel.

#tarcsad

(#45806) b.


b.
félisten

[A világ egyik legerősebb szuperszámítógépét építi az Nvidia és a Microsoft]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45807) b.


b.
félisten

[link]
pert indítottak Nvidia ellen , itt követhető az olvadással kapcsolatos nyilatkozatok [link]

PCI-SIG módosítani fogja az adapter. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45808) huskydog17 válasza b. (#45807) üzenetére


huskydog17
addikt

NVIDIA Responds to Melting Cables, Warranty Concerns, & 12VHPWR Adapter Failures

Ha jól értem, a zöldek minden problémás kártyát cserélnek garanciában, annak ellenére, hogy nem ők tehetnek az egészről. A szabvány egyszerűen nem lett kellő mértékben "hülyebiztosra" tervezve.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45809) b. válasza huskydog17 (#45808) üzenetére


b.
félisten

igen , szerencsére igyekeznek megodlani. Kiderült hogy két gyártó szállít átalakítót különböző AIB partnereknek az egyik amúgy is problémás, de a szabványt is átalakítják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45810) FLATRONW válasza huskydog17 (#45808) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nagyon komolyan veszik a tűzveszélyes készülékeket. 2015-ben szinte az összes Shield tablettet visszahívták, mert volt valami gond az akkukkal. Az enyém is beletartozott és Európából még vissza sem kellett küldeni a régit, a helyi hulladék szabályoknak megfelelően kellett volna megszabadulni tőle.
Mivel nem volt semmi gondom vele, így lett 2 tablettem,azóta is tökéletesen működik. Még az akkuja is jobb állapotban van, mint a csere készüléknek.
A következő évben pedig az adapterrel volt gond, de elképzelni sem tudom, hogy egyesek hogy voltak képesek előidézni azt a hibát. Abból is leküldték a cserét.
link

(#45811) Pug válasza FLATRONW (#45810) üzenetére


Pug
veterán

Az ugye megvan, hogy az alábbi két kiemelt mondat üti egymást? :DDD

"Nagyon komolyan veszik a tűzveszélyes készülékeket. 2015-ben szinte az összes Shield tablettet visszahívták, mert volt valami gond az akkukkal. Az enyém is beletartozott és Európából még vissza sem kellett küldeni a régit, a helyi hulladék szabályoknak megfelelően kellett volna megszabadulni tőle."

(#45812) Kolbi_30 válasza Pug (#45811) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Igazabol rabiztak a tulajra a dontest...igy ok fedezve voltak minden teren

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45813) Pug válasza Kolbi_30 (#45812) üzenetére


Pug
veterán

Ha firehazard all fenn az altalad forgalmazod termeknel, akkor amig azt be nem gyujtotted/nem iktattad ki a hasznalatbol falado kockazatot, addig nem vagy fedezve egy esetleg tuzesetnel ;)

Pont ezert nem igazan okos dolog a user-nek ugy cseredarabot adni, hogy nem kered a veszelyes termek visszaszolgaltatasat. :N

[ Szerkesztve ]

(#45814) FLATRONW válasza Pug (#45811) üzenetére


FLATRONW
őstag

Gondolom az extra költséget, ami a visszaszállítással járt volna, már nem akarták bevállalni. :D
USA-ban kötelező, de Európában már nem.

Kolbi_30: Igen, fedezve voltak, volt egy papír mellékelve, amin óriás betűkkel ez fel volt tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#45815) awexco válasza -FreaK- (#45804) üzenetére


awexco
őstag

tpu-nál voltak érdekes dolgok töbször is ... Mégis sok nvidiás szentirásnak veszik .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45816) Yutani válasza awexco (#45815) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én eddig nem csalódtam a TPU-ban, ezért használom az adataikat. Pártállástól függetlenül.

#tarcsad

(#45817) FLATRONW válasza Yutani (#45816) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem sem tűnnek hamisnak a számaik.
Egyébként volt egy oldal, amit nagyon szerettek itt megosztani, mert szinte azonnal megjelentek náluk a teszteredmények.
Még léteznek, de szerencsére már senki sem linkeli őket, mert ott nagyon látszott, hogy hamis adatokat tettek közzé.
GameGpu az oldal neve.

(#45818) Yutani válasza FLATRONW (#45817) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, kiderült, hogy becsléssel dolgoznak, nincs konkrét mérés sok esetben. Szerencsére elfelejtették a fórumozók őket, vagy csak nincsenek már itt azok, akik előszeretettel hivatkoztak a "tesztjeiket".

#tarcsad

(#45819) gainwardgs válasza Yutani (#45818) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jelen :DD
Bár inkább a játék tesztjeiket szoktam nézni :K

[ Szerkesztve ]

(#45820) imi123


imi123
őstag

Ahhot képest hogy Abu szerint a Pc-s RT le van maradva a konzolos megvalósítástól a Marvel spider man miles morales elég szépen teljesít Pc-n.
Tudom tudom a Digital Foundry egy lelkes amatőr csapat. :D
[link] (youtube link)

Ui: Pont egy 2070 super-em és Ps5-öm van de sajna Ps5 játék hiányában nem tudom összehasonlítani.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#45821) b. válasza imi123 (#45820) üzenetére


b.
félisten

remek kis teszt. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45822) b.


b.
félisten

Komplett minőségi gamer konfig 3080 karival vs ugyan ott egy RTX 4080.

Az EU ban. pl németeknél 20 % kal drágábbak az árak( még áfa nélkül is) mint amcsiban, miközben a szállítási árak vissza álltak az extrém magas szintről.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45823) Devid_81 válasza b. (#45822) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es meg kapsz a gephez mentot is :D

...

(#45824) Jacek válasza Devid_81 (#45823) üzenetére


Jacek
veterán

Az a kep masik oldalahoz kell hogy az arcimket meglatva azonnal regaljanak :DD

(#45825) Kolbi_30 válasza b. (#45822) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Világi. :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45826) awexco válasza b. (#45822) üzenetére


awexco
őstag

És a konfighoz barbi mentőautó is tartozik !!! :DD

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45827) huskydog17


huskydog17
addikt

The Original Quake Gets A Full RT Upgrade - And It's Incredible

Észbontóan jól néz ki, teljesen más játék lett így belőle, a sebességbeli különbség AMD és NV között pedig nagyon finoman fogalmazva extrémen extrém: a 3080 natív 4K-ban duplázza a 6800XT tempóját, upscaling technikával pedig majdnem triplázza úgy, hogy a 3080 magasabb felbontásban renderel. Na ez igazán extrém. 1080p-ben DLSS Quality mellett (720p rendering felbontás) egy sima RTX 2060-as beton stabilan tartja a 60 fps-t, míg egy Radeon 6800XT 1080p rendering felbontásban (FSR Performance mode) a 30-at sem tudja tartani. Ilyen brutális szakadékot még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45828) awexco válasza huskydog17 (#45827) üzenetére


awexco
őstag

Minden gaytracer erre fogja venni mostantól :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45829) Egon válasza huskydog17 (#45827) üzenetére


Egon
nagyúr

Hogy észbontóan jól nézne ki, az erős túlzás, ezeket a gagyi textúrákat az RT sem menti meg, 2022-ben ez kevés. Az Unreal motor sokkal jobban nézett ki már akkor is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45830) gV válasza huskydog17 (#45827) üzenetére


gV
őstag

akkor kimaradt a Quake II RTX és a Minecraft RTX is. [link]
...és a még elvileg az ebben a hónapban megjelenő Portal RTX-ben is hasonlót jósolok.

(#45831) huskydog17 válasza Egon (#45829) üzenetére


huskydog17
addikt

A helyén kell kezelni a dolgokat. Nyilván az eredetihez képest néz ki észbontóan jól.

"Az Unreal motor sokkal jobban nézett ki már akkor is."

Az Unreal 1 nem is a Quake 1, hanem a Quake 2 ellen ment és attól semmivel nem volt szebb, semmi előnyük nem volt az Unreal motoroknak az akkori id tech motorral szemben látványban.

#45830 gV: Nem, nekem azok se maradtak ki, mármint ismerem azokat is és láttam videókat róluk. A Quake 2 nagyon jól néz ki RT-vel, de a Minecraft végtelenünk ocsmány pixel grafikáját még az RT sem tudja megmenteni. Ez azonban meglehetősen szubjektív dolog, hogy kinek mi jön be.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45832) Egon válasza huskydog17 (#45831) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Unreal 1 nem is a Quake 1, hanem a Quake 2 ellen ment és attól semmivel nem volt szebb, semmi előnyük nem volt az Unreal motoroknak az akkori id tech motorral szemben látványban.

LOL. Sokkal szebbek voltak a textúrák és pl. árnyékolásban messze a Quake 2 motor előtt volt az Unreal engine.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45833) b. válasza huskydog17 (#45827) üzenetére


b.
félisten

Half Life jöhetne már így megmókolva.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45834) huskydog17 válasza Egon (#45832) üzenetére


huskydog17
addikt

Ahogy mondtam, ez szubjektív. Én nem látok lényeges különbséget Quake 2 és Unreal között.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45835) Yutani válasza b. (#45833) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

Azt nagyon adnám! :K

#tarcsad

(#45836) awexco válasza b. (#45833) üzenetére


awexco
őstag

Sajna HL3 már nem lesz .
God of War ragnarök az unreal 5 ??? :F

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45837) Petykemano


Petykemano
veterán

Samsung GDDR6W

"GDDR6W builds on Samsung’s GDDR6 (x32) products by introducing a Fan-Out Wafer-Level Packaging (FOWLP) technology, drastically increasing memory bandwidth and capacity."

"The newly developed GDDR6W technology can support HBM-level bandwidth at a system level. HBM2E has a system-level bandwidth of 1.6TB/s based on 4K system-level I/O and a 3.2Gpbs transmission rate per pin. GDDR6W, on the other hand, can produce a bandwidth of 1.4TB/s based on 512 system-level I/O and a transmission rate of 22Gpbs per pin. Furthermore, since GDDR6W reduces the number of I/O to about 1/8 compared with using HBM2E, it removes the necessity of using microbumps. That makes it more cost-effective without the need for an interposer layer."

[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45838) FollowTheORI válasza Petykemano (#45837) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebbe azért van nem kevés marketing BS is, de jó lesz. :)
Várjuk az első fecskét. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45839) Yutani válasza Petykemano (#45837) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kicsit kellett nézegetnem, mire felfogtam, hogy itt konkrétan egyetlen memória IC-ról van szó, azon belül eddig egy belső PCB-re tették a chipeket, most pedig egy szilícium ostyára szerelik a chipeket, ezért lesz alacsonyabb és költséghatékonyabb.

Továbbgondolva: ezt a memória típust is lehetne GPU mellé építeni talán, mint a HBM-et.

#tarcsad

(#45840) Petykemano válasza Yutani (#45839) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha jól értem, akkor tulajdonképpen ez egyfajta stacked GDDR. Csak más technológia, mint a HBM, mert tulajdonképpen tényleg csak fizikailag kétszintesre csinálják a modult. Nem annyira mély stackelés.

"mint a HBM" - Ilyesmire gondoltál?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45841) Yutani válasza Petykemano (#45840) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, erre, mint a Vegák esetén, egy hordozóra a GPU-val együtt.

#tarcsad

(#45842) Yutani


Yutani
nagyúr

TSMC’s US fab will make 4nm chips for Apple, AMD and Nvidia
Link

#tarcsad

(#45843) b. válasza Yutani (#45842) üzenetére


b.
félisten

Ha Intelnek sikerül belőnie kis csíkszélre végre magát bérgyártásra is, talán elkezdődhet a verseny Intel és TSMC között.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45844) b.


b.
félisten

A skalperek beszoptak a 4080 karikkal :D
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45845) awexco válasza b. (#45844) üzenetére


awexco
őstag

Helyes !

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45846) Yutani válasza b. (#45844) üzenetére


Yutani
nagyúr

Legszebb öröm a kárötöm, mert nincs benne irígység! :DDD

#tarcsad

(#45847) Devid_81 válasza b. (#45844) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd sirok ertuk jovoheten ha lesz idom :K

...

(#45848) palfitom válasza b. (#45844) üzenetére


palfitom
félisten

Hurrá! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45849) huskydog17 válasza b. (#45844) üzenetére


huskydog17
addikt

Na végre valami jó is történik VGA piacon! :DDD :C

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45850) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 7000X3D series reportedly feature 16, 12 and 8-core models, coming January 2023

Nah ez majd odab@sz rendeset, foleg ha az orajel jo magas lesz :Y

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.