Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) _drk válasza gV (#19000) üzenetére


_drk
őstag

Minek 3 venti ha olyan hűvös kártya?

(#19002) NandorHUN válasza gbors (#18966) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem te a 3Gb-ra gondolsz. 3Gb 250-ért (ami tudjuk, hogy nem annyi lesz) egyáltalán nem egy jobb vétel. Ha a 6Gb kezdőára lenne ennyi az egy másik kérdés.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#19003) lezso6 válasza _drk (#19001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogy hűvös legyen? :D Ennek a kérdésnek annyi értelme van, mint annak, hogy: "Minek 1280 számolóegység a GP106-ba, ha olyan gyors?". Egyébként 960-ból is van 3 ventis verzió.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19004) gbors válasza NandorHUN (#19002) üzenetére


gbors
nagyúr

Gondolatolvasás helyett inkább olvasd el a híreket :) Nincs (egyelőre) 3GB.

(#18995) kwzatz: 220-225 lenne a 600 USD, 250 körül a 700. Az, hogy létezik, nem azt jelenti, hogy itt is lehet kapni (EVGA ACX 3.0 volt 600-ért), viszont 1070 nincs is.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19005) Malibutomi válasza gbors (#19004) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gbors, szerinted az miert van, hogy az 1060 nem hoz annyira impressziv perf/watt elorelepest amit a nagytesok?
A tobbi kartya (1070- 150W vs 980ti - 250W, 480 ~ 160W vs 390 - 275W) kb 40%-ot javult perf/wattban. Ha ez tenyleg 980 teljesitneny, es 120w akkor 30% sincs a javulas.

[ Szerkesztve ]

(#19006) Petykemano válasza Malibutomi (#19005) üzenetére


Petykemano
veterán

Teljesen nyilvánvaló: csak nem akarják porig alázni az RX480-at. Van benne egy nagy ellenállás, ami a teljesítményhez nem tesz hozzá, de legalább 100 kilo Ohmygod-os

Esetleg nem lehet, hogy a ram, meg az.uncore fogyasztása ilyen magas?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19007) #45185024 válasza #Morcosmedve (#18999) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az mondjuk egy szép álom hogy ezek a custom kártyák jönnek nektek 250 Dollárért. De álmodozni szabad.
Ez viszont egy szép 1060-as. csak persze nem 250 ért.

(#19008) gV válasza Malibutomi (#19005) üzenetére


gV
őstag

1. mert selejtes chip
2. össze-visza ad meg TDP-t az nV lásd 970

(#19009) #Morcosmedve válasza #45185024 (#19007) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én nem írtam ilyet. De jellemzően közel egy árban lesznek szerintem a hasonló gyártók hasonló customjai. :)

© asszongya'hogy

(#19010) gbors válasza Malibutomi (#19005) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát természetesen ugyanazért, amiért a 960 sem hozott! Más szóval: fogalmam sincs :DDD

Vagyis fogalmam az van, de elég halvány. A magas órajelek gyanúsak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19011) rocket válasza gV (#19008) üzenetére


rocket
nagyúr

Eddig ugytunik GP106-ra epul, nem "selejt" GP104-re, legalabbis amit szetkaptak azon GP106 volt.
Meglepo lenne nem lenne vagy 2 honapig hiany, es nem az oriasi kereslet miatt :)

Attol mert kisebb a chip, meg lehet rosszabb aramszivargasban, gyartastachnologiak nem logika szerint mukodnek :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19012) rocket válasza #45185024 (#19007) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezeknek az Inno3D kartyaknak az anyag hasznalat miatt, mar kepeken is allandoan "cheap" hatasuk van :DDD
Bottal se nyulnak hozzajuk :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19013) Zeratul válasza rocket (#19012) üzenetére


Zeratul
addikt

Anno volt Inno kártyám, megölhetetlen volt.

(#19014) velizare válasza Zeratul (#19013) üzenetére


velizare
nagyúr

háromszor volt inno kártyám. először, utoljára, és soha többé.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19015) gV válasza rocket (#19011) üzenetére


gV
őstag

nem úgytünik hanem konkrétan ez GP106, de abból is létezhet selejt és ez az

(#19016) rocket válasza Zeratul (#19013) üzenetére


rocket
nagyúr

Amikor Magyarorszagon meg elterjedt kartya volt az olcsosaga miatt, akkor nem eppen a minoseg volt a fo jellemzoje :D

Mara mar kihalt AIB brand lett nalunk ez is, mint a Powerolcor, Club3D, HIS.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19017) huskydog17 válasza rocket (#19016) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Mara mar kihalt AIB brand lett nalunk ez is, mint a Powerolcor, Club3D, HIS."

A HIS-nél kizárólagos forgalmazó van, ami a BestMarkt

Club3D kártyákat valóban nem találni itthoni üzletekben (korábban a BestMarkt és a Merlinhardver forgalmazott ilyeneket, de ma már egyiknél sem kapni)
PowerColor-t meg simán lehet kapni, még vidéken is.

Szerk.: Club3D-ből 2 db VGA-t találtam az országban :DDD

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19018) rocket válasza huskydog17 (#19017) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezek nagyresze beragadt keszlet, AGP 3450 keszleten :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19019) gV válasza Malibutomi (#19005) üzenetére


gV
őstag

na tessék, kavarnak ha kell ha nem

(#19020) NandorHUN válasza gbors (#19004) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok, ez így szép és jó, a probléma csak az, hogy legalább 120e fog nyitni hiába jó az ára átszámolva. Kb várhatunk karácsonyig, amíg 90e alatt lehet majd hozzájutni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#19021) WaterWawe válasza #45185024 (#19007) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát az RX 480 sem $200. :(

(#19022) Egon válasza rocket (#19016) üzenetére


Egon
nagyúr

Connect3D-re emlékszik még valaki? Talán a 9000-res szériában láttam olyat utoljára, gondolom mára kihalt a márka.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19023) daveoff válasza Egon (#19022) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem volt olyanom!:D 9600-as asszem...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#19024) emmm válasza gV (#19000) üzenetére


emmm
senior tag

A Galax GAMER nagyon tetszik :C

(#19025) Malibutomi válasza gV (#19019) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kivancsi vagyok hogy sikerult kimatekozni a 2X efficiency-t.
980 - 165W
1060 - 120W

(#19026) Egon válasza daveoff (#19023) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem nem volt, csak valahogy megmaradt bennem, hogy akkortájt (illetve talán még egy generációval korábban, a 8000-res szériánál) az Ati-vásárlók folyamatosan azon vitáztak, hogy melyik a jobb (illetve - és ez volt igazából a vicces - a kisebbik rossz (sic!)) választás: mivel a BBA (build by Ati) kártyák igencsak drágák voltak, a manapság sztárolt Sapphire meg leginkább a végletekig lebutított (LELE) kártyáiról volt hírhedt, így maradt többek között a Club3D, Connect3D és társai, meglehetősen kétes hírnévvel.
Ehhez képest nV vonalon, ugyan addigra már sajnos kihalt 1-2 megbízható gyártó (pl. Diamond, Hercules Dimamyte), de válogatni lehetett a jó minőségű kártyákból (a teljesség igénye nélkül: Asus, Leadtek, Gainward, MSI, Elsa, talán még Creative is volt), és leginkább a közismerten gagyi gyártmányokat volt csak érdemes kerülni (Inno3D, Pixelview és talán még volt 1-2).
Nekem akkor BBA Ati 9700Pro-m volt (első és utolsó (?) Ati kártyám).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19027) imi123 válasza Malibutomi (#19025) üzenetére


imi123
őstag

Mindkét cég kamuzik orrba szájba.
A lényeg hogy javult a fogyasztás. Javult a DX12 hatékonyság.

Marketing duma max arra jó hogy itt marakodjunk rajta hogy most melyik cég kamuzott nagyobbat.
Nem baj. Úgy sincs már Maunika sóóó. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#19028) nubreed válasza gV (#19019) üzenetére


nubreed
veterán

Túl szép lenne, hogy igaz legyen, hogy az 1060 hoz egy masszív 980 szintet. Szvsz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19029) gbors válasza NandorHUN (#19020) üzenetére


gbors
nagyúr

Most akkor ezzel mit akarsz mondani tulajdonképpen? Jobb vétel lesz, mint a 8GB-os 480 (feltéve persze, hogy lesznek az MSRP környékén modellek), és kevésbé jó vétel lesz, mint a 4GB-os. Ahogy az AMD sem tehet a magyar árazási szokásokról, úgy az nVidia sem.

(#19025) Malibutomi: csak ismételni tudom magam - ahogy a 960-nál ;] Lassan ebből a perf / W versenyből nagyotmondási verseny lesz...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19030) nubreed válasza gbors (#19029) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor lesz jobb vétel a 480 8GB -nél, ha tényleg azt látjuk hogy a tesztekben is megveri x % -al. Csak az ár alapján kijelenteni ezt szerintem még korai.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19031) jsk


jsk
senior tag

Meg kell majd nézni, hogy egy custom 8gb 480-tól átlagosan mennyivel gyorsabb és drágább egy custom 6gb 1060-as full HD felbontáson. Amennyiben a két százalék közötti olló nem túl nagy, akkor 1060-ast érdemes venni, ha viszont túl nagy akkor 480-ast.

(#19032) gbors válasza nubreed (#19030) üzenetére


gbors
nagyúr

Rendben, akkor Neked korai. A műszaki adatok alapján elég pontosan be lehet lőni a teljesítményét, 980 +/- pár % lesz, de nem kötelező elhinni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19033) Valdez válasza Malibutomi (#19025) üzenetére


Valdez
őstag

Gondolom ők is csak a gpu-t nézik ilyenkor, nem az egész kártyát.

(#19034) #85552128 válasza Malibutomi (#19025) üzenetére


#85552128
törölt tag

Úgy ahogy az AMD-nél a 2.8X-at ;)

(#19035) huskydog17 válasza Egon (#19026) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Diamond Multimedia a mai napig létezik és gyárt is VGA-kat, csak mára ők kizárólag AMD alapú kártyákat készítenek. Ha jól tudom ők voltak az egyetlen AMD partner ahol - ugyan korlátozott ideig - 5 év garanciával adták a VGA-kat.

Régen az ATI oldalon a HIS termékeket istenítették nagyon sokan, azok akkoriban jó nagy felárral is kerültek a boltokba, de az akkori IceQ hűtők brutálisak is voltak. Tudok olyan szervizt, ahol a mai napig a HIS-t tartják a legjobb AMD partnernek. Nem tudom mennyi valóságalapja van.

Aztán ott volt még a GeCube is, akik régen szintén sok termékkel álltak elő, aztán mára mondhatni teljesen eltűntek, pedig néhány éve még egy 7750-est is csináltak.

A HIS is nagyon csöndben van.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19036) bozont válasza huskydog17 (#19035) üzenetére


bozont
veterán

A HIS bőszen tevékenykedik még, csak valahogy itthon nem annyira ismert már. Pedig ezek sem tűnnek olyan rossz hűtésnek, bár már nem az a régi IceQ. Itthon is lehet még egy-két helyen kapni.

[ Szerkesztve ]

(#19037) Loha


Loha
veterán

Rise of the Tomb Raider

[07-08-2016] PC Patch notes for patch 1.0.668.1 (Patch #7)

Adds DirectX12 Multi-GPU support.

Adds utilization of DirectX 12 Asynchronous Compute, on AMD GCN 1.1 GPUs and NVIDIA Pascal-based GPUs, for improved GPU performance.

Registryből ki/be kapcsolható az asynch:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Crystal Dynamics\Rise of the Tomb Raider\Graphics
alatt: "AsyncCompute"


AMD R9 Nano Redditről.

[ Szerkesztve ]

(#19039) ->Raizen<- válasza Loha (#19037) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kiváncsi vagyok mikor találják ki a fejlesztők, hogy most akkor az egész gtx 9xx széria kevés lesz a jövő dx12-es játékaihoz, és nem fognak indulni.. :(

(#19040) Petykemano válasza ->Raizen<- (#19039) üzenetére


Petykemano
veterán

Hahaha
Ezt nem a fejlesztők fogják kitalálni, hanem az nvidia.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19041) FLATRONW válasza ->Raizen<- (#19039) üzenetére


FLATRONW
őstag

Maxwell-en nincs is jelentősége annak, hogy kevésbé támogatja az AC-t. A hardver remekül ki van használva, kevés üresjárat keletkezik és így 1-2 százalékos sebességelőnyt jelentene az AC.
Az AC-nak a komplexebb GPU-knál lesz jelentősége. A Maxvell Feature Level szintjén jobb mint bármelyik GCN, így elképzelhetetlen hogy majd ne induljanak el rajta a jövő játékai.

[ Szerkesztve ]

(#19042) ->Raizen<- válasza FLATRONW (#19041) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Úgy legyen.

(#19043) Loha válasza ->Raizen<- (#19039) üzenetére


Loha
veterán

Ezt majd akkor fogják kitalálni, amikor potenciális vásárlók körében elhanyagolhatóvá válik a gtx 9xx szériás VGA-t használók száma. Ami annak fényében, hogy a 970 messze a legnépszerűbb VGA jelenleg Steamen, ez nem mostanában lesz.

Szerk.: 50 - 60k -ért nagyon frankó VGA-kat lehet venni aprón, amiken simán hozható a konzolok feletti grafikai szint 1080p 60 fps-el.

Szerk.: Malibutomi: Nem értem a gondolatmenetedet.
Ha a többség le is cserélné a 970 -et, azok a kártyák nem a kukában fogják végezni, hanem jórész új tulajokhoz kerülnek, tehát továbbra is ott lesznek a Steam felhasználók gépeiben.

[ Szerkesztve ]

(#19044) Malibutomi válasza Loha (#19043) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pont ezert kellene annak a sok embernek most 1070-et venni.

Nvidiarol beszeltem, nem a fejlesztokrol. Oket meg miert erdekelne a hasznaltpiac? Nekik az uj katyakat kell eladni.
Innen nezve barmi amit a Padcal tud es a Maxwell nem az NV altal kivanatos beletolni az altaluk tamogatott jatekokba.

[ Szerkesztve ]

(#19045) ->Raizen<- válasza Loha (#19043) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Messze az ingerküszöböm, lehetőségeim felett vannak az 1070-es árak. Egyszer adtam ki 98-at vga kártyára, amúgy max 50-60 at vagyok hajlandó költeni erre az alkatrészre.

(#19046) lezso6 válasza ->Raizen<- (#19039) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Max lassabbak lesznek. A Maxwell regiszterszegény s eléggé leegyszerűsített ütemezése van. Így compute hatékonyság sajnos nem túl jó, ezért van, hogy a legerősebb Tesla maradt Kepler alapokon. Persze játékokban ebből nem látszik semmi, mert a grafikára nagyon-nagyon hatékony Maxwell, teljesítmény / fogyasztás arányban tarol. De amint rágyúrnak a fejlesztők compute-ra, onnantól kezdve el fog maradni. Csak kérdés mikor, valószínűleg nem mostanában. A Pascal nagyban javít az ütemezésen, ezért van használható async compute, illetve a compute hatékonyság is jobb. De az igazi megváltáshoz új architektúra kéne, hisz ez is még mindig Fermi alapokon van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19047) ->Raizen<- válasza lezso6 (#19046) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az nem baj ha kicsit lassul csak induljon el.

(#19048) schawo válasza ->Raizen<- (#19045) üzenetére


schawo
titán

és mi lett azzal a 98k-s vgával?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19049) gbors válasza lezso6 (#19046) üzenetére


gbors
nagyúr

A Fermivel nincs semmi gond, a regiszterek herélését a Kepleŕrel kezdték. Ill. a GP100ban dupla a /ALU regiszterkapacitás a GP104hez képest, tehát ez tudatos irány.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19050) core i7 válasza gbors (#19049) üzenetére


core i7
addikt

A Gtx 780 is herélve van? Egyébként nem értem ,hogy miért hozza föl mindenki ezt a "herélést" hiszen van aa maxwellbe és a pascalba is erő dx11-es játékok alatt jobban teljesítenek mint egy azonos kategóriában levő ÁEMDÉ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.