Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) ->Raizen<- válasza Remus389 (#31000) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Senki nem beszél arról h a geforce gyorsulna max annyit hogy kb 1 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#31002) Remus389 válasza ->Raizen<- (#31001) üzenetére


Remus389
veterán

Miért? Én nem értem. Ha az MS adta ki, akkor minden egyenlően gyorsul, vagy tévedek?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#31003) ->Raizen<- válasza Remus389 (#31002) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Olvastam és a vega gyorsul főleg. De egyes szakik szerint az ms kb 10%-ot mondott de azt sem minden vga hozza nálam például 1 fps-t gyorsult csak a gtx 970 fc primalban. Van ahol lassulás is megfigyelhető. Főleg a dx újításainak köszönhető a gyorsulás meg a vega felépítésének, meg még ki tudja pontosan minek, egy szakértőnek kellene levezetni szépen hogy hozta ezt össze az ms + az amd egész pontosan.

(#31004) Remus389 válasza ->Raizen<- (#31003) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor nem is lesz olyan rossz ez a Vega :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#31005) Venyera7 válasza #85552128 (#30999) üzenetére


Venyera7
senior tag

Onnan, hogy még várjuk a Vega kártyákhoz a "csodadrivert" ami szerintem még hoz kb. 10%-ot.

(#31006) Raymond válasza ->Raizen<- (#31001) üzenetére


Raymond
félisten

Az egesz 20% Vega gyorsulas Joker videojabol jott. Onnan van ez is: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31007) Venyera7 válasza ->Raizen<- (#31003) üzenetére


Venyera7
senior tag

Abu kérünk magyarázatot :D

(#31008) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Megvettem a forza 7-et hat elegge beta allapotban van , akad a menu , toltes kozben is, meg kilep az asztalra multi utan meg verseny utan. :/ De legalabb verseny kozben jol fut , bar neha megtorpan egy pillanatra

(#31009) wjbhbdux válasza ->Raizen<- (#31008) üzenetére


wjbhbdux
veterán

elavult gyártó kártyájával mit vársz? ;]

/s

(#31010) Venyera7 válasza wjbhbdux (#31009) üzenetére


Venyera7
senior tag

;]

(#31011) ->Raizen<- válasza wjbhbdux (#31009) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hat igen olvastam hogy mar egy rx 470-el is megvan a stabil 60 fps ultran. :P

(#31012) Fred23


Fred23
nagyúr

AC: Origins esetében várható egx DX12-es patch majd, vagy azt elfelejthetjük? Ha marad kizárólag a DX11, akkor vegyen NVIDIA-t, aki főként ezért a játékért venne új VGA-t? Igaz még, hogy DX11 alatt jelentősen több rajzolási parancsot bírnak a zöldek?

(#31013) Pug válasza Fred23 (#31012) üzenetére


Pug
veterán

Szerinted?
UBI Soft.....

Örülj, hogy fut, már az is valami... ;]

(#31014) Fred23 válasza Pug (#31013) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem is meglepett, de nagyon úgy tűnik, csiszoltak a motoron, mert még a korábbi jelenetlimitesség is megszűnt, illetve kikapcsolható:

Még a Black Flag-nál mennyi embert zavart, hogy 60 vagy 61 fps-re lettünk korlátozva! Úgy tűnik, itt ilyen már nincs. (Bár lehet, trükköznek.)

(#31015) Crytek válasza Fred23 (#31014) üzenetére


Crytek
veterán

Bárcsak menne 60-al a Black Flag csutka maxon jó az átlag 40nek is :) (elég gépzabáló)

Next PC Upgrade: 2022

(#31016) Televan74 válasza Crytek (#31015) üzenetére


Televan74
nagyúr

Maxon sem annyival szebb a játék.Egy ésszerű beállítással is megkapod majdnem ugyanazt,és megvan a kívánt fps is. :)
És ez nem csak erre igaz,hanem a többi játékra is.Persze ha jól fut a kártyámon a max beállítások mellett egy játék akkor miért ne,de ha visszább kell vennem egy kicsit akkor sem dől össze a világ.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31017) Fred23 válasza Crytek (#31015) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt most találtam, lehet, csak egy régebbi változatot próbáltak, bár nem lehetett túl idős az se:


Forrás.

Botrányos lenne, ha az Unity "sikere" ismétlődne meg, mondjuk ebben a mostani csapatban több bizalmam van, talán a 27-én megjelenő változat már nem fog dadogni. Nagyon remélem. Kíváncsian várom az első CPU és VGA teszteket is, van egy olyan érzésem, hogy az NV ezzel a játékkal szeretne majd bevinni egy ütést az AMD gyomrába. Talán az egyik utolsó DX11-es cím lesz, ami még számít, tehát a helyükben sz@rrá optimalizálnám a hozzá való drivert. :D Jövőre lesz vajon még nagyobb DX11-es cím?

[ Szerkesztve ]

(#31018) cyberkind válasza Fred23 (#31017) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem kell fullra húzni a sok felesleges hülyeséget, az NV effekteket is nyugodtan lehet kukázni ahogy a Black Flag-nél és megvan a 60 szinte mindig, nyilván jobb gép kell majd ide mint a Black Flag-hez.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31019) Abu85 válasza Remus389 (#31002) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért nagyon fontos, hogy az up to nem azt jelenti, hogy minden gyorsul, hanem azt, hogy akár 10% is lehet bizonyos konfigurációkon a frissített game móddal. De az up to miatt bármi lehet még 0 és 9% között. Főleg a gyengébb teljesítményű gépek gyorsulnak. Minél gyengébb a proci, annál több a boost. A tesztoldalaknál ezt nem fogod meglátni, mert mindig a leggyorsabb procikat használják. Náluk nem lesz több 1-2%-nál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31020) Abu85 válasza Fred23 (#31012) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eredetileg ugye a DX12 új bekötésére készült, tehát a DX11 is úgy van a motorban, hogy emulálja a régi binding API-val való kompatibilitást. Szóval ez a DX11 igazából senkinek sem jó.

(#31017) Fred23: Igazából az AMD-nek és az NV-nek nem sok köze van az AC Origins-hez, mármint fejlesztési szerződés szintjén. Az Intel volt a legfőbb fejlesztési partnere erre a címre az Ubisoftnak. Ettől függetlenül a játék használ technikákat mindhárom gyártótól, de a többieknek reklámszerződésre volt lehetőségük.

Annyit tudni, hogy volt az Ubinál egy nagyon ambiciózus projekt, hogy átrakják bindlessre az AnvilNextet. De olyanra, hogy már maga a motor lekezelje a root signature különbségeit, és elfedje a hardverek eltéréseit. Nem tudni, hogy ez mennyire jött be, ettől függhet a DX12 elérhetősége is. De az beszédes, hogy a Far Cry 5 esetében a Dunia új verziójára egy teljesen más megoldást választottak. Persze az AnvilNext csapatának az Intel és az NV adott tanácsokat, míg az AMD inkább exkluzív szerződést kötött a Dunia csapatával.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31021) FollowTheORI válasza Abu85 (#31019) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bár pár helyen amúgy kiderült hogy a Game Mode inkább lassít, mint gyorsít.

Maga a fall update viszont levett a CPU terhelésből, ami összegészében viszont tényleg gyorsíthat pár CPU limites dolgon...

Vicces dolog ez.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#31022) Abu85 válasza cyberkind (#31018) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az effektek jelentik a problémát, egy rakás eljárást szállított bele az Intel, az AMD és az NV egyszerre. Ezek effetek, vagyis lelőhetők. Kockázatos viszont egy olyan váltás, ahol az AnvilNextet átállt bindlessre, de egy olyan megoldásra, amit soha senki nem próbált ki előttük, majd végül esetleg nem is használja. Így viszont, hogy már bindless a motor, nem kompatibilis a DX11 CPU oldali binding API-jával, amihez kell írni egy extra kompatibilitási réteget. Ezek a beavatkozások csak lassítják a teljesítményt.

Igazából az AnvilNext rétegezett bindless modellje mindig kérdéses volt. Ha annyira bízna benne az Ubisoft, akkor a Dunia is így készült volna, vagy mondok közelebbit ... már az AC Origins konzolverziói sem használnának teljesen eltérő struktúrát.
Az meg, hogy egyelőre egyedül az Intel élt az opciós jogával az AC Originsre, nem túl biztató. Könnyen lehet, hogy az AMD és az NV nem tartja elég jó minőségűnek a portot. Nekik ott a Wolf 2 és a Destiny 2. Azokra simán fel lehet építeni az ünnepi szezont, és igazából sokkal több erőforrást öltek ezekbe a címekbe.

A szerződéstől függ majd a gyártók reakciója. Valószínűleg az AMD hagyja a fenébe, mert nekik eleve exkluzív joguk van a Far Cry 5-re. Az NV esetleg vásárolhat némi kulcsot, hogy egy-két hétig elég legyen, így letudják ezt is lényegében csendben, megúszva egy újabb AC Unity botrányt. Abból ítélve, hogy mennyire sok Destiny 2 kulcsot vettek egyértelmű, hogy nem az AC Origins-szel akarják felépíteni az ünnepet. Én is inkább a Destiny 2-re építenék, bármennyire is elavult a grafika, az optimalizálása elég jó, és elég nagy cím is. Az AMD meg viszi erre az időszakra a Wolf 2-t. Kb. ugyanaz a szituáció.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31023) Fred23 válasza Abu85 (#31020) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Szóval ez a DX11 igazából senkinek sem jó."
"Az Intel volt a legfőbb fejlesztési partnere erre a címre az Ubisoftnak."

Amiket elmondtál, abból az jön nekem le, hogy bár a DX11 tényleg nem jó senkinek, többet veszít vele az, akinek több szálon működő procijai vannak, aki alacsonyabb ipc-t és órajelet tud elérni. Vagyis a partneri viszony láthatóan kifizetődött. Jobban fog futni a játék 7700k-val, mint 1600X mellett, de még ennyire se kell messze menni: i3 7100 verni fogja az R3 1200-at, de szerintem az R3 1300X-et is.

(#31024) cskamacska válasza Fred23 (#31023) üzenetére


cskamacska
addikt

Mielőtt a Win 7-8-at a kútba dobjuk és rágördítjük a malomkövet, azért jó lenne látni egy olyan DX11-12 kombinált címet, aminek nem lassabb a DX12 módja rosszabb CPU kihasználtsággal. :(

Amúgy a gémer ablakok így állanak mostan

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#31025) core i7 válasza cskamacska (#31024) üzenetére


core i7
addikt

Akár ,hogy szidják ezt a Windows10-et egy Shellel ugyan olyan sőt jobb mint a 7

[ Szerkesztve ]

(#31026) Abu85 válasza Fred23 (#31023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX11-gyel nincs gond. Azzal van baj, ha csinálsz egy bindless motort, és azt rétegezed be a DX11 binding API-jába. Ez így nem natív, hanem emulált támogatás lesz, ami nem egy sebességbajnok megoldás. Nem véletlen, hogy az Xbox One X 4K-val is 30 fps fölött van, míg ugyanúgy high grafikán PC-n erre csak a legerősebb VGA-k képesek, pedig ezek aztán számítási teljesítményben jó háromszor az Xbox One X fölött vannak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31027) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez csak azért ilyen magas, mert ilyen sokan tolják még régi vassal a játékokat, ők nyilván amíg nem upgrade-elnek nem mennek W10-re sem.
Ez kb a fele a játékosoknak, ami kb reális is.

Viszont tekintve hogy kvázi idén vásárolt cuccokhoz már kötelező a W10, lesz majd egy hirtelen ugrás, amikor ezek is elkezdenek upgradelni, mert a W7-et nem tudják megtartani már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#31028) Fred23 válasza cskamacska (#31024) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én általában szeretek a jövőbe nézni, de persze tény, hogy a legtöbb változás fájdalmakkal jár. A Win7-8-on kívül érdemes például linuxokra is gondolni: ha lesz DX12, onnan csak egy kis lépés a Vulkan, és vele a linux gaming. Paradox, de a Windows 10 terjedése most jól jönne a sok kis pingvinnek! :D

Abu85: Akkor mégis látszik az NV és az AMD támogatása is, nem csak az Intel partnersége. :) Remélem, nem lesz annyira durva azért a helyzet, pénteken majd kiderül, mennyi az annyi!

Köszi a linket, már olvasom is!

[ Szerkesztve ]

(#31029) Abu85 válasza Fred23 (#31028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vulkan nem jelenti a Linux Gaming feltámadását. Az csak egy API, ami megold egy apró problémát a tucatnyi közül. Ettől a Linux még ugyanúgy széttagolt lesz. Dave Airlie, a Red Hat szoftvermérnöke elég jól összefoglalta, hogy mire lenne szüksége a Linuxnak, hogy játékra alkalmas legyen. [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31030) Crytek


Crytek
veterán

(#31031) bertapet11


bertapet11
tag

(#31032) -FreaK- válasza Crytek (#31030) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az nem 4K, hanem Ultrawide, viszont nem látom sehol írva, hogy 3440x1440 vagy 2560x1080, bár az értékekből gondolom, hogy az előbbi.

(#31033) Fred23 válasza Crytek (#31030) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jobban megy, mint a Syndicate, nem rontották el! Úgy néz ki, nem ártott a wrapper, bár a minimum fps-ek lehetnének jobbak.


(#31034) Crytek válasza Fred23 (#31033) üzenetére


Crytek
veterán

4K-ba csak úgy hasít :C :C Ezért kéne már a csúcs volta az hátha elég lesz már oda.

Next PC Upgrade: 2022

(#31035) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

CB:
Destiny 2 im Benchmark: Die bisher beste PC-Umsetzung des Jahres

PCGH:
Destiny 2 PC im Technik-Test mit Benchmarks: Die ultimative Version von Destiny 2

Úgy tűnik elég jól összerakták a PC verziót.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31036) Valdez válasza huskydog17 (#31035) üzenetére


Valdez
őstag

Teljesen mást mutat a két teszt.

(#31037) Crytek válasza Valdez (#31036) üzenetére


Crytek
veterán

Nem véletlen :)

Tök máshogy tesztel kb minden site ha nincs beépitett benchmark...

Egy game-en belül pedig rohadt nagy mértékű éltérések lehetnek fps terén....(csak az én példám: Amíg uton volt a 980Ti-m anno fogtam magam és elkezdtem tesztelni az Intel IGP-met mit mennek vele a játékok... Metro game minden koxi max had szokja.... kezdő jelenetsor amikor behaluzzuk hogy jönnek a szörnyek .. /ez már ingame ugye nem video átvezető stb...30+ fps...kamilláztam is mivan :Y Igen ám majd ezután jött a tényleges real game 2-3 fps :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#31038) #45185024


#45185024
törölt tag

4 óra múlva jár le az 1070TI unboxing NDA egy hét múlva pedig az eladás, remélem izgultok már...
Eddig mindent ami GDDR5 memóriával jött ki megette a bánya
kíváncsi vagyok erre hogy cuppan rá...
Legalább lesz a Vega 56-nak valós ellenfele. Hajrá !

(#31039) Televan74 válasza #45185024 (#31038) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is várom már.Bár engem csak a kíváncsiság hajt és nem a vásárlás.Az árra és az elérhetőségre leszek még kíváncsi majd.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31040) do3om válasza #45185024 (#31038) üzenetére


do3om
addikt

Most meglátod mivel töltötték a gyártok az idejüket amikor a custom vegákat annyira nagy lelkesedéssel vártad :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#31041) Raymond válasza #45185024 (#31038) üzenetére


Raymond
félisten

A kinaiak betettek a banyasztanak par hete. Az arak folyamatosan csokkennek. A GF1060 mar gyakorlatilag ott van ahol az emelkedes elott es mar az RX580 is kuszik vissza a 300EUR alatti regiokba ahol a megjelenes utann kozvetlenul tanyazott. Ez plusz a 1070Ti pedig meg jobban visszahuzza a mar szinten normalis regiokba csokkeno 1070 arakat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31042) wjbhbdux válasza #45185024 (#31038) üzenetére


wjbhbdux
veterán

gyorsan ki kell adni a wolfenstein benchmarkok előtt :K

/s

(#31043) cskamacska válasza wjbhbdux (#31042) üzenetére


cskamacska
addikt

Abu - Nagyon elmegy a compute felé a frissített id tech 6

Ha így lesz, akkor ott az nVidiának nem terem sok babér, kell is az 1070Ti..
az 580 ellen. ;] :D Vagy titokban beköltözik a crypto mining a játékokba is, így lespórolják a loot ládákat. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#31044) #45185024


#45185024
törölt tag

Official MSRP for GTX 1070 Ti is 449 USD.
Asuson kívül mindenkinek 1683 a boost ! Jó bekorlátozták.
Nem is értem Asusnak mióta vannak ilyen kiváltságai mind a két oldalon...
Na kevés vagy sokk ez a pénz ki mit gondol róla ?
(Asus ROG 510 dollár)

[ Szerkesztve ]

(#31045) Raymond válasza #45185024 (#31044) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanannyiba vagy tobbe kerul elorendelesben mint az adott ceg 1080 kartyai (amik raadasul nem ritkan akcios jatekkal jonnek) ezert igy ezt egyelore nem erdemes.

Egyebkent azert en megvarnam hogy az Asus-nak tenyleg magasabbak-e az orajelei, volt eleg kavaras a BIOS-okal es tiltasokkal az utoso par napban. Mondjuk az Asus nyugodtan kitaposhatott maganak VIP kezelest mert peldaul ok az egyetlen akik a konkurencianak is csinaljak a custom kartyakat, a tobbieknek azt hiszem kuss volt a nevuk ha nincs piros amit le tudtak tenni az asztalra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31046) #85552128 válasza Raymond (#31045) üzenetére


#85552128
törölt tag

OC.UK-n a legolcsóbb customok ugyanannyitól indulnak mint a ref Vega56 szóval annyira nem rossz ez így első nap, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#31047) Pipó válasza #45185024 (#31044) üzenetére


Pipó
őstag

A Pascal életciklusa utolsó negyedében van. Ezért a pénzért február körül már az új generációból sokkal jobbat kaphatsz. Csak Vega56 indokolta a kiadását.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#31048) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Assassin's Creed Origins - PCGH

Nem rossz. Úgy tűnik az Ubi most kicsit összekapta magát és egy elég jó PC verziót csináltak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31049) Televan74 válasza huskydog17 (#31048) üzenetére


Televan74
nagyúr

Úgy látszik lassan kifizetődik a sok mag/szál. Vega56 sem annyira rossz a játékban,de azért látszik merre lejt a pálya. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31050) Raymond válasza Televan74 (#31049) üzenetére


Raymond
félisten

A 4/8 ugy latszik eleg. Azzal kapsz 60FPS-t es 1080p-ben annyit hoz a GF1070 es a V56 is. Azert kivancsi leszek a 4/4-re is ha mar a 2/4 hozza a 35-ot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.