Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45701) b. válasza Dtomka (#45700) üzenetére


b.
félisten

Jelenleg nvidia ebből él a három nagy gyártó közül. neki nincs CPU igazán, kizárólag a grafikus gyorsítók piacából átkötve vagy közvetlenül profitál. Tehát ha ők nem tudnak másra hagyatkozni, mint diktálnak, ebben kell a legjobbnak lenniük . Amúgy nem lett annyira energia hatékony az RDNA 3 illetve az lett, de az Ada is az ez a helyes. Majd a valós fogyasztásokon alapuló W/ FPS számok igazolni fogják ezt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45702) Dtomka válasza b. (#45701) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen tudom, hogy egy lábon állnak. De azért valljuk be nem jó az irány amit mutatnak vagy amifele viszik ezt a szegmenst. Most, hogy az Intel is beszáll a "játékba" (amire már régóta vártunk, hogy legyen több "résztvevő") ezáltal előbb vagy utóbb stratégiát kell váltaniuk.
Mert ha ezt az irányt követik, akkor szerintem sokan a másik 2 gyártó által kiadott vga-k között fogják megtalálni ami számukra megfelelő és szükséges.
De tudjuk jól idővel minden kiderül. :)

(#45703) palfitom válasza Dtomka (#45700) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#45704) b. válasza Dtomka (#45702) üzenetére


b.
félisten

teljesen igaz amit írsz. Remélem a stratégia a CPU gyártás lesz náluk is és talán tudnak adni az ARM-nak egy löketet hogy betörjön a Windows piacra is egyszer.
Intellel kapcsolatban vannak kétségeim Szerintem semelyik cég nem fog már jófejkedni ez látszik már most is hogy meg em rpóbálnak beárazni nagyon a 3060 alá.
ha Intel felzárkózik akkor is maximum az változik majd kinek adhatunk 1500 dollárt egy kártyáért.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45706) b.


b.
félisten

[Native ATX 3.0 16-Pin Cable Melts Too When Connected To An NVIDIA GeForce RTX 4090]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45707) gainwardgs válasza b. (#45706) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez lesz Nv veszte ebben a gen-ben :K

(#45708) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

(#45709) Devid_81 válasza b. (#45706) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy roh@dt jo VGA es egy jol elb@cott csatlakozon fog benne maradni az emberekben az, hogy veszelyes es tuzet okozhat es koszi de nem :(
Nem tudom mi a hosszutavu tervuk, de sztem hamarosan mehetnek vissza a hagyomanyos 8 pines tapcsatira :U

...

(#45710) b. válasza Devid_81 (#45709) üzenetére


b.
félisten

Nem a VGA okozza a tüzet. Normális gyártótól kell venni 12 V kábelt. Maga az MSI táp elég jó de a kábel ezek szerint problémás. Amúgy ugyan ez a csatlakozó megy mindegyik kártyára a jövőben.
Nekem nem kell megköszönnöd :DDD Van még két gyártó a piacon azt veszel amit akarsz.
én maradok Nvidánál . Egy néhány dolláros jó minőségű átalakító nem tétel sztem egy ilyen áru kártyánál , amíg orvosolják a problémát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45711) Devid_81 válasza b. (#45710) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oke, jelenleg szinte mindegyik csatlakozo/kabellel volt mar baj, vegyel Nvidiat mert az jo, szivesen ;]

Szerk: amugy nem tudom Te az elozo hozzaszolasombol pontosan mikor szurted ki/le azt, hogy leakartalak Teged beszelni barmilyen Nvidias beruhazasodrol :F

[ Szerkesztve ]

...

(#45712) b. válasza Devid_81 (#45711) üzenetére


b.
félisten

Eddig csak az Nvidia gyári átalakítóval volt baj, sok gyártót letesztelték HU is, meg még pár oldal azokkal nincs gond tőlük kell venni átalakítót. Elég szar reklám ez nekik, de ez van.Nincs lehetőség hibázni sem a táp gyártóknak sem az átalakítókat kihozó cégeknek,de szerencsére vannak megbízható, nagy múltu cégek mint pl BeQuiet.
Írtad hogy köszi de nem. Erre írtam hogy nekem meg köszi ,de igen . :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45713) Devid_81 válasza b. (#45712) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah vagy Te arra ertetted, akkor en kerek elnezest :R

Szerk: amugy az RTX 4090 teljesitmenyre en is vevo lennek, csak 2 gyerek mellett mar masra is kell figyelni, nem csak Apa gepe a lenyeg :D

[ Szerkesztve ]

...

(#45714) b. válasza Devid_81 (#45713) üzenetére


b.
félisten

Én a 4080 16 GB ra hajtok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45715) Devid_81 válasza b. (#45714) üzenetére


Devid_81
nagyúr

(#45716) Jacek válasza Devid_81 (#45715) üzenetére


Jacek
veterán

5-15% 3090Ti-hez? Massziv 1700-1800 euroért :D

(#45717) Devid_81 válasza Jacek (#45716) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem szamit, mindent IS ellehet adni most, banyaszas meg Covid van...jah nincs ;] :D

...

(#45718) b. válasza Devid_81 (#45715) üzenetére


b.
félisten

már csak értelmezni lenne jó azt a táblázatot mielőtt a vörös szemüveg leereszkedik.
A 4090 van 100 % nak véve. Most nézd meg ha a 3080 vagy 3090 Ti-t veszed annak.
3D mark alatt meg más mint munkára.
értem hogy drága, meg nem jó dolog ...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45719) Devid_81 válasza b. (#45718) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tudtam, hogy jossz ram kacsintani a draga zold szemeiddel, ha megnezed a Geekbench cikk amit linkeltem hamarabb jott ki mint a 3DMark leak.
Ezenkivul a % szamokat nem irtam bele a cikk nevebe random mert epp olyan napom volt.

[ Szerkesztve ]

...

(#45720) b. válasza Devid_81 (#45719) üzenetére


b.
félisten

Nem kell ehhez zöld szem , alapvető matematika. A Geekbench eredményekre A VC cikkre is vonatkoztatva amit linkeltél.

Ez mondjuk rájuk nézve gáz egy ekkora oldaltól, de már javították a százalékos számokat.
Mint írtam elhiszem hogy drága de azért lehet valósan gondolkodni. Vannak már 2 x annyit zabáló 4090 kártyák , ilyen hülye eredmények mert nem tudnak számolni, meg 2500 dolláros árakról rémhírek. Komolyan azáért nem kell félteni az AMd-s propaganda usereket sem, semmivel nem különbek mint a zöldek vagy a kékek. Azt gondolom lehetne ezt reálisan kezelni ,megvárva a valós árakat és eredményeket.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45721) Jacek válasza b. (#45720) üzenetére


Jacek
veterán

Nem tom en beraktam valos arakat 4080 Strix OC 2000 euro de nem hiszik el az emberek :DDD Lesz Feleki Kamil par nap mulva :DDD
A TUF nonOC- nak van rendes ara 1550 euro, na abbol probaljatok majd venni legyartottak mar oszagonkent a 15 darabot. TUF OC 1875 euro. Mondjuk a svedek sosem a olcsosagukrol voltak hiresek meg a szurke se megy nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#45722) huskydog17


huskydog17
addikt

DirectStorage 1.1 Now Available

Mindhárom GPU gyártó támogatja, innentől a játékfejlesztőknél a labda.

Bő 2 év után el lehet végre kezdeni kihasználni az RTX IO képességeit. :)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45723) b. válasza huskydog17 (#45722) üzenetére


b.
félisten

Ez megy Turingon is ? szuper :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45724) huskydog17 válasza b. (#45723) üzenetére


huskydog17
addikt

Igen.

"GPU decompression is supported on all DirectX 12 + Shader Model 6.0 GPUs."

Ezen felül speciális GPU optimalizálásokkal még több sebességet lehet nyerni:

"However, one of the benefits of DirectStorage 1.1 is that GPU hardware vendors can provide additional optimizations for their hardware, called metacommands."

Az Intel csinált egy konkrét mérést az Arc A770-el, ami majdnem 3× volt gyorsabb kicsomagolásban, mint egy Core i9-12900K. Ez pedig még csak az első lépcsőfok. Ígéretes.

Az NVIDIA mérései és blog bejegyzése itt található, míg az AMD bejelentése itt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45725) b. válasza huskydog17 (#45724) üzenetére


b.
félisten

Igen néztem . :R 3 másodperc alatt megtöltötte a 24 GB Vramot :Y

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45726) huskydog17 válasza b. (#45725) üzenetére


huskydog17
addikt

Azért megnézném mit tudna felmutatni egy GTX 1060-al, jó lenne kicsit tehermentesíteni a 10 éves i5-3470-et. :DDD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45728) Busterftw válasza huskydog17 (#45726) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem akarsz bedobni oda egy 3770-et? Megis csak 4 extra szal :D
Apron vannak occsoe.

(#45729) huskydog17 válasza Busterftw (#45728) üzenetére


huskydog17
addikt

Ezen is már sokat gondolkodtam, de végül elvetettem ezt a tervet, mert egyrészt a 10 éves alaplapot is próbálom kímélni (ilyen korban minden üzemképes nap ajándék), másrészt jövő évben úgyis teljesen új, komplett gépet akarok építeni (10-11 év után ideje lesz :D ), ezt a bő fél évet simán kihúzom a 3470-el, főleg, hogy még sok olyan játék van a bakancslistán, amelyhez bőven elegendő a 3470. Az utolsó fejlesztést néhány héttel ezelőtt eszközöltem amikor 8-ról 16 GB-ra emeltem a RAM mennyiséget (ESO-hoz kevés a 8 GB). Most legalább mind a 4 DIMM foglalat használatban van, kettő üresen állt 10 évig. :)
A 3770 nem hozna annyit sebességben, hogy megérje most 20k-t kiadni érte úgy, hogy jövőre új gépet veszek.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#45730) Busterftw


Busterftw
veterán

Welcome to PhysX — physx 5.1.0 documentation

A halott PhysX kapott egy ujabb updatet.

(#45731) b.


b.
félisten

[Exclusive: Nvidia offers new advanced chip for China that meets U.S. export controls]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45732) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Intel Core i7-7820X ez a processzor 140W-os TDP-vel szerepel a leírásban.
Hogy van ezeknél a processzoroknál a fogyasztás, ha mondjuk csak ott van hagyva a gép bekapcsolt állapotban, és nem fut rajta épp semmi az oprendszeren kívül.

Mennyit ér egy ilyen proci használtan
És mennyiért érdemes asus prime x 299 lapot venni hozzá?

PC

(#45733) FLATRONW válasza Wasquez (#45732) üzenetére


FLATRONW
őstag

Alapon (0-8% terhelés) 12 W.

(#45734) Wasquez válasza FLATRONW (#45733) üzenetére


Wasquez
senior tag

És akkor miért írják, hogy ez nem egy takarékos processzor, mikor fog elszabadulni a nagy fogysztása?
Érdemes ilyen gépet megvenni használtan 165e áron 32gb rammal? 800W-os jó táppal, házzal?

PC

(#45735) solfilo válasza Wasquez (#45734) üzenetére


solfilo
veterán

gépvásárlásra van ám külön téma, kérdezz be szerintem oda az összefoglaló alapján. :)
Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?

solfilo

(#45736) FLATRONW válasza Wasquez (#45734) üzenetére


FLATRONW
őstag

Azon az oldalon, amit linkeltem megtalálható, hogy különféle típusú feladatok és terhelés mellett hogy alakul a fogyasztás. A többire nem tudok válaszolni.

(#45737) Wasquez válasza solfilo (#45735) üzenetére


Wasquez
senior tag

Megnézem majd, csak a proci, ami igazán érdekelt volna!
Van egy régi quad-os gépem, és azt szeretném lecserélni, csak pont a fogyasztás miatt nem szertem azt a gépet, mert 90W-ot eszik, ha bekapcsolva hagyom, és semmit nem csinálok rajta éppen, ami sokszor előfordul.
Ezért érdekel a valós fogyasztása ennek a procinak, mert ilyen gép lenne elérhető.

PC

(#45738) Wasquez válasza FLATRONW (#45736) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, megnézem, a telefonon nem vettem észre a linkelést!

PC

(#45739) b.


b.
félisten

[Total Board Power (TBP) vs. real power consumption and the inadequacy of software tools vs. real measurements]
Igor bácsi megint remekel.
A 4090 igencsak hatékony lett.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45740) Petykemano válasza b. (#45739) üzenetére


Petykemano
veterán

Jebaited!

Mi célt szolgál akkor a brutál méretű hűtő?
Akartak egy kis baksist küldeni a ház, és táp gyártóknak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45741) Callisto válasza Petykemano (#45740) üzenetére


Callisto
őstag

Igen. Ha az a fogyasztás igaz lenne, akkor éppen hogy nem lett hatékony :D (De akkor egyik kártya sem az.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#45742) b. válasza Petykemano (#45740) üzenetére


b.
félisten

Mert 800 wattig fel lehet húzni. Valószínűleg a 4090 Ti 5-600 W körül fog menni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45743) Petykemano válasza b. (#45742) üzenetére


Petykemano
veterán

De akkor elég lett volna a 4090Ti-re rárakni ezt a hűtést, nem?
Mondjuk a 3090 hűtése is elég lehetett volna nagyjából. Nem?

Én inkább azt gyanítom, hogy az Nvidia nem tudta a legelején, hogy pontosan hol fog landolni az RDNA3. Magában az AD102-ben van még kb 10% CUDA és a fennmaradó 25% L2$. Szerintem a fennmaradó TBP-t a letiltott részek fogják majd kihasználni. Csak nem tudták előre, elkészítették a hűtőt és annyi letiltást eszközöltek a végén, amennyi az Navi31 meggyőző legyőzéséhez szükséges.

Abu mondott valami ilyesmit a TUL vagy Compal-os kontaktjától, hogy az AMD "lastminute" engedte el a 450W-os kártya lehetőségét. Lehet, hogy nem volt annyira lastminute, mint azt Abunak megüzenték. Mivelhogy más források arról számoltak be, hogy a frekvencia skálázása nem lett jó, azért nem megy 2.5Ghz fölé és kell egy respin.

Tehát lehet, hogy amikor az NVidia ezt megtudta, akkor már készen álltak a 4090 kártya 450W-os designjai (+ a 600W-os a 4090Ti-hez) és lastminute már nem tudtak változtatni a hűtőn, ezért letiltottak annyit, amennyi elegendő és elengedték a 600W-os kártya gondolatát.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45744) b. válasza Petykemano (#45743) üzenetére


b.
félisten

Nem nagyon látok változást a 4090 és 3090 hűtők között. Szerintem egyszerűen megtartották az előző generációs hűtőket azok 500 wattos 3090 Ti-ket is kis túlzással de lazán hűtötték.
Giga, Asus, MSI, Inno nem igazán változtatott ha megnézed képeken a 4090 és a 3090 kártyákat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45745) Jacek válasza b. (#45744) üzenetére


Jacek
veterán

Hogy? A 3090 SuprimX egy kisdednek nez ki a 4090 TUF mellett :DDD

(#45746) b. válasza Jacek (#45745) üzenetére


b.
félisten

4090 vs 3090 suprim X külső méretben pár mili eltérés van [link]
A 3090 TI vel meg annyi sem. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45747) Dtomka válasza b. (#45746) üzenetére


Dtomka
veterán

A 4090 valami brutál, minden tekintetben. Akkor vennék 4090-et ha az áram olyan áron lenne mint abban az országban ahol a tetőn építették meg a bitcoinfarmot.
De 2k-ra nekem elég a 3070 is még 1 darabig. :)

[ Szerkesztve ]

(#45748) Jacek válasza b. (#45746) üzenetére


Jacek
veterán

Kedvedert kiveszem es egymas melle rakom ma. Mikor megjott akkor neztem de a 4090 brutaliwbak tunik a 3090-hez kepest ami megjelenkor brutalisnak tunt :DD

(#45749) b. válasza Jacek (#45748) üzenetére


b.
félisten

egyforma típusaid vannak?
mert szerintem a TUF nál is ugyan az maradt nagyjából. Ahogy elnézem nem a normál 3090 hanem a 3090Ti hűtőjét használják.

3090 ( Ti)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45750) Jacek válasza b. (#45749) üzenetére


Jacek
veterán

Hogy lenne egyforma típus a SuprimX és a TUF? De mostmár egyforma típusról beszélünk? :DDD
Egyébként ugye nem tünt fel a 2.5 slot növekedése 3.5-4 slotra? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.