Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45051) Raymond válasza Thronks.90 (#45049) üzenetére


Raymond
félisten

Volt szerencsem(?) a multban parszor a Volkswagen csoport egy-ket markajanal a beszallito oldalon ulni amikor a kovetkezo evi arakrol szolt a targyalas. Hat igen, emlekezetes meeting-ek voltak :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45052) Callisto válasza Egon (#45042) üzenetére


Callisto
őstag

Veled nagy bajok vannak, ha nem érted az ok-okozati dolgokat.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#45053) b. válasza Thronks.90 (#45049) üzenetére


b.
félisten

Értem én csak ez mennyibe kerül amúgy? vissza hívni 130 ezer autót, részvények leesőben fél év alatt a legalacsonyabb értéken állnak és még ez a hír is... A pár napos hír óta ma előszőr ment fel valamennyit az árfolyam. Ez nem olyan hiba hogy most kicsit kevesebb szivacsot teszünk bele aztán nem is veszik észre hanem konkrétan lefagy a rendszer.

Nem ide passzoló dolog de azért mégis valamilyen szinten kötődik a spúrsághoz.
Az Opelnél voltam a kétezres évek elején értékesítő. A legjobb találmány a kényelmi modul eladása 50 ezer forintért a vevőknek.
Ez az a szolgáltatás, amikor nyomva tartod a kulcson a bezárást és felhúzza az összes ablakot vagy a nyitást és lehúzza. Ezt az összes Opel tudja és tudta alapból a gyárból kigurulva, de Magyarországon bejöttek a kocsik és egy biztosíték eltávolításával a kocsi nem volt képes erre. Ha a vevő kérte az 50 ezres modult akkor vissza helyezték szerelők a biztosítékot. 40 ezer tisztán a szervízé,10 az értékesítőé lett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45054) smc válasza b. (#45053) üzenetére


smc
addikt

Aztán melyik az a biztosíték amiről beszélsz? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45055) b. válasza smc (#45054) üzenetére


b.
félisten

Nem értek hozzá nem vagyok autószerelő, kb amit nekem átadtaka szerelők öltönyösnek ott lent, azt mondtam itt el.
Biztosíték és vezeték összekötésről/ széthúzásról volt szó típustól függően. ( Vectra / Corsa / Astra. van amelyiknél csak vezetéket kellett átkötni beforrasztani van amelyiknél biztosítékot is kellett buherálni, de alapból az összes H típus tudta már és a G-s verzióknál opciós volt.
Feladatunk akkor értékesítőként annyi volt hogy eladjuk a vevőnek az említett modult, a gyári szőnyeggarnitúrát, a Recaro gyerekülést, mert erre plusz pénzt kaptunk.
A komfort modul gondolom házon belül a szerelőké lett mert nem kellett hozzá semmi, csak pár perc barkács.

Aztán attól hogy így lekezelően kérdezed ,mint mindent velem kapcsolatban, ez igaz történet, Dunaföldváron voltam az Opel Gemencnél értékesítő.
De csak a kedvedért [link] [link] tévedtem, komfort modul ,nem kényelmi. Régen volt már. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45056) smc válasza b. (#45055) üzenetére


smc
addikt

Így teljes a kép. Mert amit előzőleg leírtál azért elég halovány volt. Csak azért kérdeztem rá mert nekem H Astrám van és abban nem így működik amit leírtál.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45057) Yutani válasza smc (#45056) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem Is H van, de csak elől elektromos az ablak. Ebben is van vajon ilyen "rejtett" funkció?

#tarcsad

(#45058) GeryFlash válasza Yutani (#45057) üzenetére


GeryFlash
veterán

Potom pénz egy idén utoljára OS frissítést kapó telefonért. Fuhh egyébként amikor ez eszembe jut, hogy Android vonalon a szarrágó gyártók 2, az állati nagyvonalú gyártók (S*msung, Google) 3(!) OS frissítést is kiadnak az 500 ezres árcímke mellé, akkor jut eszembe hogy mennyire van alulárazva az iPhoneok.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45059) smc válasza Yutani (#45057) üzenetére


smc
addikt

Itt már az is extra hogy ha nyomva tartod a gombot akkor fel vagy le húzza. De ez is csak REC modullal megy. Én vettem bele egy maszek confort modult is. :((( :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45060) Kolbi_30 válasza b. (#45053) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az hogy ezek a visszahivasok mennyibe kerulnek, kb senkitr nem erdekelnek, mert a pillanatnyi haszon a lenyeg..az hogy x ev vagy honap mulva ez mennyibe kerul nnem relevans..Csak az szamit mindent a pillanatnyilag legolcsobb alkatreszekbol rakjannak ossze..A leheto legnagyobb profitot hozzak ossze..ha 3 ev mulva 5x annyit buknak miatta az mar nem szamit. Ezt tapasztalatbol irom

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45061) Thronks.90 válasza Kolbi_30 (#45060) üzenetére


Thronks.90
tag

Pontosan. Lásd, GM indítókulcs botrány, tudták hogy rossz, mégis tízen évig gyártották vele a kocsikat világszerte.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#45062) Valdez válasza b. (#45053) üzenetére


Valdez
őstag

Ezer példa van erre a mai napig, amit a tehetős nyugati alapból megkap vagy grátiszként, az itt a csóró felén mind fizetős vagy feláras.

(#45063) Yutani válasza Valdez (#45062) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyon jellemző, hogy a csóró még drágábban kapja meg ugyanazt, mint a gazdag. Nem kell messzire menni, ott vannak a banki hitelek. Ha tele vagy pénzzel, olcsóbb hitelt kapsz, mint az alacsony jövedelmű. Persze ez meg van magyarázva a magasabb kockázattal. Viszont ha az alacsonyabb jövedelmű kifizeti rendben a hitelét, nem térítik vissza neki az ő és a magasabb jövedelmű ügyfél által kapott hitelkamat közötti különbözetet. Tehát bármit csinálsz, ha csóró vagy, minden drágább.

#tarcsad

(#45064) GeryFlash válasza GeryFlash (#45058) üzenetére


GeryFlash
veterán

Fuhh ez a komment teljesen felrement :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45065) Valdez válasza Yutani (#45063) üzenetére


Valdez
őstag

Vagy pl Londonban a Covid alatt: ingyen whopper csak menjél már be enni, vendéglátószektorban dolgozó meg 0 munkával havonta kapta a pénzt az államtól vagy másfél évig.
De telefon mellé is olyan ajándékokat adnak, ami nem 2 forint amúgyse - mondjuk ez nem tudom nálunk hogy volt (Samsung S23 Ultra).

(#45066) Petykemano


Petykemano
veterán

/vs Apple/

Ez a thread arról szól, hogy az apple M1 max és M1 ultra is korlátozódik a teljesítményében amiatt, hogy a memória-modellre való szoftver-optimalizálás hiányában a 32MB TLB cache kevésnek bizonyul.
Lényegében 32 gpu magból 26-nál megáll a skálázódás. (Ultra esetén 64/52)

"This means that the M2 Ultra will see a HUGE boost in GPU performance over the M1 Ultra if the 32TLB bottleneck is removed. And that performance boost will be on top of higher clock speeds and potentially higher GPU core counts."
[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45067) Raymond válasza Petykemano (#45066) üzenetére


Raymond
félisten

Az a thread egy ertelmezhetetlen zagyvasag. A terminologia se passzol es alap dolgokkal ellentetes allitasok vannak benne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45068) b.


b.
félisten

[link]
Egy nagyon jó cikk Igor bácsitól ha már Vs téma.
Összehasonlítja a két gyártó szoftveres mérésének eredményét a valós műszeres méréssel.
Az otthoni felhasználói szoftveres mérés Rx kártyákon az akár 20-30 % kal több a műszeresnél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45069) -FreaK- válasza b. (#45068) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem volt időm teljesen átolvasni, de nem fordítva? vagyis hogy a valóságban 30%-al többet eszik, mint amit a szoftverek mutatnak? (de lehet csak nagyon reggel van még aztán félre értem)

(#45070) b. válasza -FreaK- (#45069) üzenetére


b.
félisten

De Igen, köszi, nagyon szuperül átszerkesztettem a reggeli kávé elött. :DDD

Az otthoni, felhasználói szoftveres mérés RX kártyákon az akár 20-30 % kal kisebb értéket mutat, mint a műszeres valós mérési eredmény.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45071) b.


b.
félisten

Unreal 5 letölthető Raytracing teszt. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45072) gainwardgs válasza b. (#45071) üzenetére


gainwardgs
addikt

Score: 19200 :DDD

(#45073) Pakmara válasza b. (#45070) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez nagyon durva és egyben gáz-

(#45074) b. válasza Pakmara (#45073) üzenetére


b.
félisten

és sajnos egy csomó effekt hiányzik is még amit bele lehetne dobni lást Port Royale bench, ez ahhoz képest szerintem nulla. megnéztem a CP 2077 Unreal 5 átiratát is, [link] nekem gáz az a kinézet.

Szerk:
jah bocs azt hittem a benchre írtad.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45075) Pakmara válasza b. (#45074) üzenetére


Pakmara
őstag

Mármint az Igor teszt ill. eredménye.

(#45076) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#45077) keIdor válasza Devid_81 (#45076) üzenetére


keIdor
titán

Jöhet a 24GB-os Radeon is akkor. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45078) Devid_81 válasza keIdor (#45077) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tuti az lesz a a legnagyobb Navi 3.0-okon :K
Igy legalabb arat lehet majd duplazni :D

...

(#45079) b. válasza Devid_81 (#45076) üzenetére


b.
félisten

Plusz kikerülhető lesz az IFC is állítólag működésileg ?Ez igaz lehet?
Mintha ezt olvastam volna. Azaz akkor tud úgy működni hogy a sávszél limitet nem az IFC segítségével oldja meg hanem hagyományosan ahogy az Ampere.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45080) Petykemano válasza b. (#45079) üzenetére


Petykemano
veterán

Mesa 22.2 Allows Users To Disable AMD Infinity Cache

Bár én nem hiszem, hogy a 384 bit-es memóriabusz azt jelentené, hogy nem lesz infinity cache - ha erre gondoltál.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45081) b. válasza Petykemano (#45080) üzenetére


b.
félisten

Inkább csak arra ,hogy lesz ,de megkerülhetően egyes esetekben, mint ahogy linkelted mondjuk tesztelésnél. Gondolom az ekkora IC ami az RDNA 3 ban lesz elég problémás teljesítményben mondjuk még az RDNA 2 nek is,és minden régebbi AMD hardvernek, tartani azzal a lépést kompatibilitásként.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45082) Petykemano válasza b. (#45081) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem értem, hogy miért lenne probléma.
Abu azt mondta, hogy az inifinity cache nem is része a cache hierarchiának. Kvázi nem látszik. Talán épp ezért tokozzák egybe a MCD néven a VRAM vezérlővel?

Gondolom, ez azt jelenti, hogy elméletben lehetséges akár az is, hogy egy ilyen MCD-t úgy gyártsanak le, hogy infinity cache nélkül. Nem tudom, vajon ilyesfajta megkülönböztetésnek - infinity cache-sel vagy anélkül gyártott MCD - vajon lenne-e értelme? mondjuk pl ugyanazt a GCD-t el lehet adni infinity cache nélküli MCD-vel a kriptó piacra?

mindenesetre ha igaz az a feltételezésem, hogy az MCD az egy VRAM vezérlő és egy arra 3D tokozott cache lapka, akkor az azért izgalmas, mert az a CPU/APU oldalon is az IOD-ra tokozott cache előfutára lehet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45083) b. válasza Petykemano (#45082) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom azért is kérdeztem óvatosan. csak ötletként, inkább kérdezem de arra gondoltam, hogy mondjuk fejlesztesz egy játékot, ami AMd támogatott, azaz figyalma veszik a hatalmas cache-t a 300+ mega IC -t az RDNA 3 ban és mondjuk BVH -ra fel van használva és hasít, RT megy mint az állat, míg RDNA2-n meg beleáll a földbe mert se akkora IC se sávszél vagy Turingban sem igen.
De csak ötletként írtam nem tudom mi más oka lenne annak hogy ki lehessen kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45084) Petykemano válasza b. (#45083) üzenetére


Petykemano
veterán

(Nem azt mondom, hogy a kikapcsolhatóság badarság, de)

"míg RDNA2-n meg beleáll a földbe"

Erre a mai AMD azt mondaná, hogy vegyél RDNA3-at. A fejlesztőnek nem tudom adekvát eszköz-e RDNA2 szimulátor célra az IC letiltása, miközben az architektúra is eléggé más. (Legalábbis MLiD mondta, hogy csak a CU/WGP számból nem lehet semmire sem következtetni, mert azok belső felépítése nagyon más)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45085) Yutani válasza Petykemano (#45080) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Radeon Software-ben is ki lehet kapcsolni a IC-t. Speciális vezérlő néven kell keresni a Hangolás menüpontban a memória beállítások között.

#tarcsad

(#45086) Petykemano


Petykemano
veterán

Gigabyte announces high-performance server with ‘Ampere’ CPU and GPU: Altera Max with NVIDIA H100

Első fecske.
Kiváncsi vagyok, a Gigabyte független gyártó-e, vagy az NVidia szerződőtt alvállalkozója.
Előbbi esetben a későbbiekben Ampere mellett láthatunk majd Qualcomm (Nuvia) vagy Nvidia cpu-t is. Utóbbi esetben értelemszerűen az Ampere lecserélésre kerül majd Nvidia CPU-ra és ez tulajdonképpen csak egy tesztplatform.

És hogy felfut-e. Amikor az AMD próbált új, és/vagy sokmagos processzorokkal betörni a piacra, akkor mindig azzal lett leszólva, hogy hát a TCO-ban a CPU néhány száz vagy ezer dolláros árkülönbözete alig látszik, a licensz költségek tekintetében viszont a sok mag kevésbé jó megközelítés.

(A címben H100 szerepel, a cikkben több helyen és képeken A100)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45087) Petykemano


Petykemano
veterán

/Qualcomm - gyártástechnológia/

Snapdragon 8+ Gen 1 vs Snapdragon 8 Gen 1 [link]

vélhetően ugyanaz az architektúra csak más gyártástechnológián:
TSMC N4 vs Samsung N4

+5-10% frekvencia.

De ez elég durva:

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45088) Yutani válasza Petykemano (#45087) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na ekkor szokták mondani, hogy ha az Ampere a TSMC-nél készült volna...

#tarcsad

(#45089) Petykemano válasza Yutani (#45088) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem Lett volna annyira rossz Perf/W
Mindig is ezt mondtam. A Samsung gyártástechnológiája, amit a GF is licenszelt, ennyivel rosszabb görbével rendelkezik. Úgy értem, a polaris&vega vs pascal ugyanez volt, csak fordítva.

Az okot nem tudom, de simán el tudom képzelni, hogy a Samsung feláldozza a tranyók teljesítményét a sűrűségért, hogy ráírhasson egy jobbnak látszó marketingszámot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45090) Busterftw


Busterftw
veterán

Intel Invests $700 Million in Immersion Liquid Cooling Solutions

Intel on Thursday said it would invest $700 million in its new research and development facility that will design next-generation immersion liquid cooling solutions and other data center-oriented technologies. In addition, the company rolled out the industry's first open intellectual property (open IP) immersion liquid cooling solution and reference design that enables data centers to start using immersion liquid cooling without investing in expensive custom solutions.

(#45091) Yutani válasza Busterftw (#45090) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mi az ott, fritőz? Erre is használni lehet majd az Arc kártyákat? :DDD

#tarcsad

(#45092) Petykemano válasza Yutani (#45091) üzenetére


Petykemano
veterán

Látvány-grillezőnek tűnik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45093) Raymond válasza Busterftw (#45090) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45094) b. válasza Raymond (#45093) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45095) Devid_81 válasza Raymond (#45093) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A 700 millas grill :DDD

...

(#45096) b.


b.
félisten

"Apple and Nvidia achieved ~50% better MTr/mm² going from N7 to N5(4). If we assume the same for AMD, then a 72.23 mm² Zen4 CCD would have ~5.57B transistors. An 80.7 mm² Zen3 CCD has ~4.15B transistors."
[link]

Ennek mi az oka?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45097) hokuszpk válasza b. (#45096) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az, hogy nincs Zen3 n5 -on ?

eljen a gepi (felre)forditas :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45098) b. válasza hokuszpk (#45097) üzenetére


b.
félisten

mit fordítottál félre ? :DDD
Azt hittem fogást találtam a srácon,de Rájöttem, hogy az elemi matek nem megy nekem. Arra utaltam, hogy lehet, hogy szerinte az 5.57.
4.15 x150% az 6,225 de aztán rájöttem hogy az csak 72.23mm2 .. :P
Matek zseni vagyok, na.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45099) Petykemano


Petykemano
veterán

[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45100) b.


b.
félisten

[What is your CPU+GPU config?]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.