Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45551) b. válasza Devid_81 (#45550) üzenetére


b.
félisten

Szerintem eléggé az, ha csak marketingből gyorsabb, mint az RTx 3060... ha Közel lesz a 3070 hez akkor nem rossz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45552) Devid_81 válasza b. (#45551) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elvileg RT-ben 'sokkal gyorsabb' a 3060-tol es ezen is 16GB vram lesz, legalabbis a limited verzion.
De majd meglatjuk mihez lesz majd kozelebb a 3060-hoz vagy 3070, sztem jatekfuggoen majd ez is az is ha tippelnem kellene.

[ Szerkesztve ]

...

(#45553) b. válasza Devid_81 (#45552) üzenetére


b.
félisten

Hát amin 16 GB lesz annak nem ennyi lesz az ára, ezt a 8 GB verzióra írták. Ismerve Intelt ez XsEE meg it tudom én mi meg DDR5 13900K ilyesmi mellett saját méréseikkel...
Szerintem legalább 30%-kal Nvidia / Amd alá kellene vágniuk, hogy legalább rávegyék az embereket hogy belevágjanak a driver tesztelés mizériába. Legalább is én ezt gondolom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45554) gV válasza Devid_81 (#45552) üzenetére


gV
őstag

Intel Arc A770 Graphics Card Launching On October 12th, A770 MSRP Will Be $329 (wccftech.com) az a gond, hogy van amikor a 3060 sincs meg. az a szerencséje az Intelnek Jensen elmondta a 3060 továbbra is $329. az meg milyen már F1 21-ben még gyorsabb F1 22-ben viszont már lassabb. XeSS a DF videoja alapján egyelőre felejtős.
ez 1 évvel ezelőtt lett volna jó.

[ Szerkesztve ]

(#45555) Devid_81 válasza b. (#45553) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az biztos, hogy eros beta teszteles lesz.
Banya bedoles elott kellett volna jojjon.

...

(#45556) paprobert válasza gV (#45554) üzenetére


paprobert
senior tag

A 3060-hoz képest azonos áron, másfél évvel később, -4GB VRAM-mal, rossz driverekkel. Szerintem ez így DoA.

#45553
Egyetértek. Mindez úgy, hogy egyébként ebben az árszegmensben mindkét konkurencia herélt, és egy kategóriával feljebb árazott cuccokat hozott. (128bit, x8 csatlakozó, stb.)
$200-250 kéne hogy legyen, és akkor talán bevállalja az ember, hogy 1-2 évig bétateszterkedik. (én még úgy sem)

Mindegy, lesz honnan engedniük az árból. :DDD

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45557) Petykemano válasza paprobert (#45556) üzenetére


Petykemano
veterán

> Mindegy, lesz honnan engedniük az árból.

Gondolod, hogy ez a 329 már nem önmagában önköltségi ár?

Ha ezen még mindig van némi nyereség is, akkor az elég brutál árrést jelent a hasonló teljesístménnyel bíró és hasonló áron adott, de feleakkora Navi23 esetén.
És elég brutál árrést fog jelenteni a mondjuk 3080-ra lövő Navi33 esetén, ami még a navi23-nál is kisebb, viszont Abu szerint $400-500* magasságban kívánják értékesíteni.

* Nem kizárt, hogy ez a $400-500 alapvetően a bánya korszak csúcsán létrejött elképzelés volt, amikor az anyagárak és csúcson voltak, amit a bányaomlás, a használt kártya piacon megjelenő áruk és persze a energiaárak által átszabott költségvetések alapvetően fognak megváltoztatni
Ugyanakkor ez a 400-500 dollár alapvetően irányban van az Nvidia most bejelentett árazásával.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45558) paprobert válasza Petykemano (#45557) üzenetére


paprobert
senior tag

Szerintem van rajta profit, de nem az NV és AMD által kreatívan könyvelt 60%.

Az egyetlen, költséget valamivel jobban megnyomó tényező, az a GPU mérete, mert a perf/tr és a perf/mm2 a béka segge alatt tanyázik a konkurenciához képest. 400mm2 az alsó-középkategóriába sok, de ennyire gyenge az architektúra, ez "ennyit tud".

A 8GB VRAM ára nem feszegeti a határokat, a 225W-ra felkészített PCB kifejezetten visszafogott a mai korszellemben, a 6nm(7++) már olcsó, és effektíve mindent el tudnak adni, ami lejön a gyártósorról. Szóval pár 10 dollárral nagyobb az Intel költsége a die méret miatt a konkurenciához képest.

Szerintem 30%-os árcsökkentés mellett kerülne önköltség közelébe a termék. Magasról kezdenek, és ha nem fogy, akkor majd benéz idővel 200 alá is, hogy legyen felhasználói bázis.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45559) Yutani válasza paprobert (#45558) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 300 mm waferből egy 406 mm2 felületű chip esetén 133 darab jön le, mondjuk legyen 10% a selejt (lehet, hogy kevesebb igazából), így durván 120 darab a használható chip. A wafer ára valahol $10k körül van (ennyi volt a 7nm esetén), így egy chip olyan 83 dollár körül jön ki az A770 GPU-jának az ára. Így ebből persze, hogy drága kártya lesz, ami az előállítását illeti.

Ugyanez Nav23 esetén 47 dollárra jön ki.

#tarcsad

(#45560) paprobert válasza Yutani (#45559) üzenetére


paprobert
senior tag

Köszi, én lusta voltam előszedni a die calculatort. :B
Ez nagyjából összecseng azzal, amit írtam.

Annyit hozzátennék, hogy selejt gyakorlatilag nincs, a wafer ára 2019 óta természetes módon már sokat csökkent, igaz, emelt is visszafele a TSMC. A konkrét árral kapcsolatban mindenki csak találgat, de alacsonyabb, mint volt.

#45557
"akkor az elég brutál árrést jelent a hasonló teljesístménnyel bíró és hasonló áron adott, de feleakkora Navi23 esetén."
Aranybánya volt ez a kör mindkét cégnek ebben az árkategóriában, már MSRP-n is.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45561) b. válasza paprobert (#45560) üzenetére


b.
félisten

Annyira azért nem, érdemes megnézni ezt a videót. [link] Így már nem is olyan kevés a 10 % AIB árrés .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45562) FLATRONW


FLATRONW
őstag

DLSS 3 DF.

(#45563) Busterftw válasza FLATRONW (#45562) üzenetére


Busterftw
veterán

Eleg meggyozo. A latency sem rossz.

(#45564) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Arról van már valami infó, hogy a Z790-es lapok árban hogy viszonyulnak az X670-hez?

(#45565) Jacek válasza KillerKollar (#45564) üzenetére


Jacek
veterán

Z790 Hero 850 euro :DDD

(#45566) b. válasza Jacek (#45565) üzenetére


b.
félisten

Ha mindent osszeszámolok,az inflációt,a drágulást a pár évvel ezelötti HEDT platformos egy szinte fullos alaplappal 6800 CPU val szerintem olcsóbb volt akkori viszonylatban mint most egy ilyen deszka.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45567) Jacek válasza b. (#45566) üzenetére


Jacek
veterán

Tuti, kezd minden vicc árban lenni.
Olyanok ezek a gyártók mintha maguk alatt vágnák a fát(értem hogy most mindenki árat emel ha indokolt ha nem) de még feljebb emelik az árakat majd emrt nincs meg az árbevétel, persze hogy nincs :D

(#45568) Kolbi_30 válasza Jacek (#45567) üzenetére


Kolbi_30
őstag

kishazankban meg ugye a 430 dforintos dollar is beugrik

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45569) Jacek válasza Kolbi_30 (#45568) üzenetére


Jacek
veterán

EU komplett gatyan a dollarral szemben, SEK iszonyat lent van.
Meg veletlenul sem vedeni akarok senkit, csak ez van.

[ Szerkesztve ]

(#45570) Raggie


Raggie
őstag

Érdekes észrevétel video nVidia keynote-ról Jayz-től: LINK

Egyébként ahogy ő is mondja, ez nem egyedi és nem csak nVidia csinálja, csak inkább egy újabb bizonyíték, hogy nem jótékonysági intézmények ezek a cégek, hanem pénzért csinálnak mindent is. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#45571) Pug válasza Jacek (#45569) üzenetére


Pug
veterán

csak ugye az arányok nem mindegy, a többi valuta messze nincs ekkora lejtmenetben... ;)

De legalább ez is látszik a holdról.
Pár hónap múlva meg úgyis államcsőd... szóval ha bárki bármit akar venni, az inkább még most tegye :K

(#45572) Jacek válasza Pug (#45571) üzenetére


Jacek
veterán

Termeszetesen.
[link] nyomj ra egy evet, sek
[link] majd erre is egy evet, euro
:N [link] ez meg a forint erre is eves viszonylatban

Csak a tiszranlatas vegett megy a balfaszkodas de egesz europa cumizik! Ebbe ertsd bele a ruszkikat is , hosszu idore kiutve az eu meg a ruszkik.
Udv a USA VS. CHINA RANGADON :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45573) b. válasza Jacek (#45567) üzenetére


b.
félisten

Külföldi fórumokon is ájuldoznak az új generációs deszka árakon , szóval ebből nekem az jön le hogy nem csak nekünk extrém drágák az új AMD / Intel lapok.
Amúgy Pár éve amúgy pont ezt nyilatkozta Intel, hogy a generációnkénti foglalat csere szükséges rossz, de az alaplapgyártók szempontjából egy fontos anyagi lépés lenne.
Most tripla annyiba kerül egy 2 generációs felső kategóriás lap mint régen a szimpla, mert nem éri meg máshogy alaplapot gyártani.
Ezzel amúgy az szívja meg aki több generáción át nem cserél procit ,mert annak most már extra drága lesz a csere.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45574) Petykemano válasza b. (#45573) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem tudom, hogy mennyire pontos/hiteles, de egy ilyen ábrát láttam ma:

[link]

A google szerint az USD viszonya a kínai Yuan-nal is hasonlóan változott. Az első negyedévben $1 még Y6.4 volt, most épp Y7.1, tehát valahol ott tartanak, mint a CAD/AUD

A google szerint az euró árfolyama $1=E0.86 volt 1 éve, most $1=E1.02
Az szám szerint 18%-os esést jelent a dollárhoz képest.
Ezt csak azért számoltam ki, hogy segítsen az ábraértelmezésében. Tehát az ábrát nem úgy kell értelmezni, hogy a dollár felfelé ívelő grafikonja és a többilefelé ívelő grafikonja közötti távolság a tényleges értékcsökkenés, hanem a lentiek a dollárhoz képest, a dollár pedig kitudja mihez képest 22%-kal értékesebb.

Összehasonlításul:
1 éve $1=310Ft, most $1=430Ft => ez 38%-os értékvesztést jelent. Magasan a legsúlyosabb. (Az okokról beszélhetnénk, de szétfeszítené még az offot is.)

De e amúgy a dollárban számolt eszköz árak is magasak, amit az elmúlt 1-2 év emelekdett költségeivel és az általános inflációval, valamint az új technológiák (DDR5, Pcie5) magas bevezetései költségeivel lehet magyarázni, de akkor is rátesz egy lapáttal.

Megkockáztatom, hogy esetleg valamikor valamilyen módon beavatkozni lesz kénytelen az USA kormányzat/FED, mert nem biztos, hogy olyan jó nekik, hogy a megerősödő dollár / dollárhoz képest gyengülő világdevizák miatt nem tudnak exportálni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45575) Petykemano


Petykemano
veterán

Meta unveils it’s AITemplate GPU framework
Meta is announcing their new AITemplate framework for GPUs. If the numbers are correct, and SemiAccurate believes they are, this could change the balance of power in the GPU world.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45576) Petykemano válasza Petykemano (#45434) üzenetére


Petykemano
veterán

chips and cheese cikk a BR100-ról

Érdekes, hogy azzal indít, hogy bár az volt a feltételezés, hogy ez egy Nvidia IP koppintás, mégis:
"BR100 is interesting because it’s structured very differently from AMD and Nvidia’s GPUs. That’s possibly because it doesn’t trace its ancestry to a graphics oriented design."

Aztán: "If we focus on the on-chip network, BR100 has a lot in common with Intel’s server CPUs like Sapphire Rapids (SPR)."

Szóval érdekes, hogy a cikk egyáltalán nem igazolja vissza azokata feltételezéseket, hogy ez egy másolat, koppintás lenne. A fenti idézetek nem mennek tovább annál, hogy inspirációt meríthettek innen-onnan, de még csak utalást sem tesz ettől eltérő megközelítésre.

Az összefoglalóból kiderül, hogy eltérően a HPC (FP64) fókuszú CDNA2-től és a mindent lefedni igyekvő Hoppertől és PV-tól, a BR100 egyértelműen a mátrix műveletere fókuszál.

Külön kiemeli a CPU-szerű cache felépítést és az egységes 256MB L2$-t.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45577) Petykemano


Petykemano
veterán

"After 5 years, Raja ALMOST "beat" GTX1080ti in GPU areas" [link]

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45578) Petykemano


Petykemano
veterán

@abu85

Szóval szerinted miért lett ennyire szar tranzisztorpazarló módon sikerült az Alchemist?
Az egy dolog, hogy sokat késett, de ez a teljesítménnyel (PPA) 1 évvel ezelőtt is kijefezetten rossznak számított volna, mégha a fogadtatás nem is az lett pont az lett volna, mint most.

- Rossz az architektúra? Rossz a megközelítés?
- Nincs készen az architektúra?
- Tudna ez többet is, csak...
= Rossz a driver?
= Nincs készen a driver?
= nincsenek meg a játékokban a megfelelő hardveres optimalizálási utak?
- első próbálkozás, rengeteg tapasztalatot kell még szerezniük?

Nyilván nem várható, hogy elsőre lepottyantsanak egy minden szempontból jó GPU-t. Nyilván nem véletlen, hogy gyorsítókból időről időre felbukkan egy-egy név, de boltban kapható GPU-t az Intelen kívül még senki nem csinált, mint a új piaci belépő. Biztos komplex.
De mik a kilátások?

Mármint ugye most az Nvidia ledobta az Ada-t, ami azért nem érdekes, mert mindhárom új kártyát egy magasabb árszinten árazta be, az eddigi kártyák fölé.
Novemberben meglátjuk, hogy az AMD inkább az Nvidia árazását követi-e majd vagy árban versengve rámegy a piaci részesedésre.
Kizárólag utóbbi esetben tolódnak lefelé a jelenleg még elérhető kártyák - legkésőbb a Navi 33 megjelenésekor.

De mi van az Intelnél? Hogy áll a BattleMage? Milyen gyártástechnológán fog az készülni? Mennyit tudnak javítani az architaktúrán és/vagy a drivereken? Várható-e szerinted, hogy mint új szereplő a következő 1-2 generáció során nagyon sok low-hanging-fruit hibát tudnak korrigálni, amivel jelentős mértékben tudják faragni a lemaradást, vagy a választott architektúra miatt gaming terén örökké PPA lemaradásban lesznek (lásd GCN)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45579) Yutani válasza Petykemano (#45578) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem lesz olcsó az AMD sem, mert ha igen, akkor a fejekben újra előjön az olcsó = sz@r képlet. Így is küzd az AMD a vevők rossz beidegződésével.

#tarcsad

(#45580) Petykemano válasza Yutani (#45579) üzenetére


Petykemano
veterán

ömmmm... miközben nem kérdőjelezném meg azt, hogy ebben esetleg lehet igazság...
ugyanakkor ez egy elég érdekes megvilágításba helyezi azt a szabadversenyes kapitalizmus fogalmat, amire a gazdaságot és a civilizációnkat büszkén építjük.
Talán a videokártyákra is ársapkát kéne bevezetni! :D

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45582) PuMbA válasza Petykemano (#45577) üzenetére


PuMbA
titán

Azért Ray-tracing alatt simán megverték a 1080Ti-t, mert a Cyberpunk-ban RTX3060 szintet hoz. Az AMD-t meg a földbe döngölték, mert majdnem kétszer gyorsabb az A750 a 6650XT-nél. A rossz dolog tényleg az, hogy régi játékokra nem jó, így aki olyanokkal játszik annak....

[ Szerkesztve ]

(#45583) zsid válasza Petykemano (#45578) üzenetére


zsid
senior tag

Az A380 után azért nagyjából várható volt mennyire lesz sima az A770 útja a játékokban. :D

Viszont amiről egyelőre még kevés tesztben esett szó az a többi, játékokon túli felhasználási lehetőség: render, videóvágás, akármi vagy bármi. EposVox fog még csinálni részletes tesztet az enkóderről, de pár "szintetikus" mérést már bedobott a tesztbe: [link] . Ezekben nem szerepel olyan rosszul a kártya, mint a játékokban. Nálunk a legolcsóbb 8GB-os Quadro ( RTX4000 ) az durván háromszor annyiba kerül, mint az A770 nyitóára. Ha jobb drivert sikerülne összehozniuk akkor az OEM-eknél akár kelendő is lehet munkaállomásokba és az a piac sem kicsi. Ilyen teljesítménnyel a gamer piacon az tuti bukás lesz, de a másik üzletág szerintem annyira életben tudná tartani a fejlesztést, hogy legyen folytatás. Két-három generáció alatt csak sikerül annyira optimalizálniuk, hogy elfogadható középkategóriás kártyát tegyenek le a gamer piacra is.

<tRucKdriFteR>

(#45584) zsid válasza PuMbA (#45582) üzenetére


zsid
senior tag

Az XeSS is egész jó lett.

<tRucKdriFteR>

(#45586) zsid válasza gV (#45585) üzenetére


zsid
senior tag

Köszi, ezt még nem láttam.

<tRucKdriFteR>

(#45587) Petykemano válasza PuMbA (#45582) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt mondod, FineWine lesz?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45588) paprobert válasza zsid (#45584) üzenetére


paprobert
senior tag

Az XeSS-nek az a gondja, hogy egyelőre Intel hardveren jól fut, NV hardveren nagyjából OK, AMD-n pedig lassú.
Hiába van DLSS 2.0 szinten a minősége, ha nem fut univerzálisan jól.

Szóval továbbra is marad a csúcs az aktuális DLSS zöld hardverrel, utána minőségben lemaradva inkompatibilisen az XeSS, majd a legtöbb képhibával valamint manuális után-állítást igényelve az FSR2.0 (ellenben univerzálisan).

#45587 Petykemano
Papíron lehet FineWine. De a gyakorlatban, amíg kompatibilitási layert futtatnak legacy APIval, addig az csak a sz*rnak egy pofon lesz.
Fél - egy kártyányi szint a maximum, amit tudna gyorsulni a számítási kapacitás alapján. De szerintem ahogy jön a Battlemage, úgy lesz elfelejtve az Alchemist.

Bár a compiler közös, ha jól gondolom, nem lesz akkora rokonság az Intel architektúrái között, mint a GCN családban, szóval szkeptikus vagyok a FineWine-t illetően.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45589) Petykemano válasza paprobert (#45588) üzenetére


Petykemano
veterán

Azon gondolkodom, vajon praktikus lenne-e az Intelnek sűrűbb fejlesztési ciklussal - tick-tock módszerrel - fejleszteni?

Az AMD és az nvidia manapság 2 éves fejlesztési ciklussal dolgozik. Ebben általában benne van egy gyártástechnológia és egy architektúra váltás is. Régen nem így volt. Egyrészt kb évente jött új generáció, másrészt minden második generáció az architektúra finomhangolása és felskálázása volt azonos gyártástechnológián

Szóval vajon hasznos lenne-e.az intelnek, ha a Battlemage azonos gyártástechnológián (N6) egy a szűk keresztmetszeteket korrigáló, felskálázása lenne (most itt a lapkaméret növelésétől tekintsünk el, mert így is elég nagy), ami hamar jön.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45590) Pug válasza Petykemano (#45589) üzenetére


Pug
veterán

Azt azert halkan jegyezzuk meg, hogy nem a fejlesztesi ciklus 2 eves, hanem a termek kiadasi ciklus ;)

(#45591) PuMbA válasza paprobert (#45588) üzenetére


PuMbA
titán

"Hiába van DLSS 2.0 szinten a minősége"

Nincs azon a szinten, az összehasonlításokból kiderül, de tényleg nem rossz elsőre :)

Petykemano: Ja, mivel a legmodernebb játékokban tök jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#45592) Petykemano válasza Pug (#45590) üzenetére


Petykemano
veterán

igen, rosszul fogalmaztam, de így értettem. a termék fejlesztési ciklus jóval lényegesen hosszabb lehet

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45593) Egon válasza Petykemano (#45580) üzenetére


Egon
nagyúr

Támogatom az ársapkát, de elég csak az nV termékekre, az AMD tőlem lehet drága... ;]
Legyen mondjuk 1000 dollár, az x90Ti Ultra OC verziókra, a többi értelemszerűen olcsóbb... :P Jah, és legyen a dollárra is ársapka... ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45594) Yutani


Yutani
nagyúr

Intel Arc A770 Review - Finally a Third Competitor

Nagyon érdekes, hogy 1080p-n mintha bottleneckes lenne több játékban is a kártya, mert 1440p-ben szinte ugyanazt a teljesítményt hozza. Még érdekesebb (számomra) a Borderlands 3-ban mért gyenge teljesítménye.

A relatív teljesítmény táblázatban azt látjuk, hogy 1080p-n a 6600XT-vel van egy szinten, 1440p-n picit ellép az AMD kártyától, de 4k-n aztán már 25%-kal gyorsabb a 6600XT-nél. Vagy a 3060 Ti-hez hasonlítva: a felbontással csökken az A770 lemaradása az NV kártyájához képest.

Most ez vagy azt jelenti, hogy bottleneckes a kártya alacsonyabb febontásban (főleg 1080p-n), vagy csak kevésbé lassul be a felbontást emelve. Illetve lehet, hogy pont amiatt csökken kevésbé a relatív sebessége, mert valamiért bottleneckes alacsonyabb felbontáson. Szívesen látnék 720p-s tesztet.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#45595) Egon válasza Yutani (#45594) üzenetére


Egon
nagyúr

Gyenge a proci alatta... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45596) Busterftw válasza paprobert (#45588) üzenetére


Busterftw
veterán

"De a gyakorlatban, amíg kompatibilitási layert futtatnak legacy APIval, addig az csak a sz*rnak egy pofon lesz."

Viszont az elonyt is meg kell emliteni, mert ugyan nem fut tokeletesen, viszont ezzel megorizhetoek a regebbi jatekok tamogatasa es a kompatibilitas.

(#45597) Yutani válasza Egon (#45595) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehh, Intel kártyát AMD platformon tesztelni? :D

#tarcsad

(#45598) paprobert válasza Petykemano (#45589) üzenetére


paprobert
senior tag

Nem ártana a gyorsabb ciklus, de szerintem azért annyira nincsenek elengedve erőforrásokkal.

#45591 PuMbA
Ugyanezt mondtam én is. Kb. ott nyitott az XeSS mint a DLSS 2.0 2 éve, de a DLSS-t azóta tovább hegyezték már.

#45594 Yutani
Ez a viselkedés pont az, mint amit a GCN-nél, Ampere-nél láttunk. Feldolgozószám bőven van, a memória-sávszélesség is kellemes, emiatt a nagyobb felbontáson nem esik be a teljesítmény.
A 6000-res RDNA generáció ennek pedig a fordítottja. Vágott busz, patikamérlegen adott CU szám nagy órajelen, elfogyó infinity cache nagy felbontáson. Egyszerűen egy adott szegmensben kevésbé "szélesek" a piros kártyák ahhoz, hogy ugyanolyan jól kezeljék a magas felbontást, mint az alacsonyat.

#45596 Busterftw
"Viszont az elonyt is meg kell emliteni, mert ugyan nem fut tokeletesen, viszont ezzel megorizhetoek a regebbi jatekok tamogatasa es a kompatibilitas."
A legjobban azzal lenne megőrizhető, ha írtak volna egy jól működő DX11 drivert. :D
Támogatás van, de egyelőre nem jó, mert változatosan rosszul futnak a címek. Ha valamivel lassabban, de konstansan, kiegyensúlyozottan működne a teljes DX9-11 palettán, azt mondanám hogy elmegy mint olcsó megoldás. De nem ez a helyzet. Nézd meg Linusék tegnapi livestream-jét, egy Halo:Reach 25-35 fps-sel száguld 1080p-ben...

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45599) Petykemano válasza Yutani (#45594) üzenetére


Petykemano
veterán

A GPGPU-s célokat előtérbe helyező GCN alapokra épülő nagyobb lapkák - Fiji és Vega - esetén valami egészen hasonlót láttunk.
Ezt akkor többféle módon magyaráztuk:
- ezt a lapkát már 4K-hoz tervezték (<=Abu)
- órajel limites.
- compute-nehéz, vagyis a GPGPU-s célok miatt a compute erő túl van lőve a többi grafikus részegységhez képest, ami lapkaterületben és fogyasztásban reflektálódik, de teljesítmény nem jön ki. Erre találta ki az AMD az async compute-ot, amit aztán a GCN-nel együtt el is hagytak és a hasonló jelenséggel küzdő Ampere-rel jött elő újra a fogalom.

Itt akkor meg is kérdezném, hogy látsz-e esetleg összefüggést aközött, hogy hol teljesít jól A750/A770 és aközött, hogy mely játék épít jobban az async compute-re? (mivel Ampere-rel van összevetve, ami szintén érintett lehet, ezért lehet, hogy csak az AMD marad el)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45600) Busterftw válasza paprobert (#45598) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt inkabb a DX9 cimekre utaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.