Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) b. válasza NewHope88 (#36000) üzenetére


b.
félisten

Hát nem emlékszel? pont mi voltunk benne a párbeszédben :DDD :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36003) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy dologban zseni az Nvidia. A xart jó drágán el tudja adni.Jöhetne hozzánk is van kb. fél tonna csirke ganaj, kis Nvidiás marketing pofon neki és máris meggazdagszom! :DDD

Az AMD meg mint a lajhár úgy vánszorog, és közben azt mondogatja, hogy " Beérni a Nvidiát? Ej, ráérünk arra még! " :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36004) lezso6 válasza Abu85 (#35996) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ezt tudom, de közelségben stimmel, nem? Meg amúgy is AMD-nél ott a skalár feldolgozó, ami egy csoda bármilyen NV kártyához viszonyítva.

A sávszélt bele akartam tenni, de nem fért ki. :D Meg ugye az duplázott már a GK110-nél is. Nyilván nem így kell nézni, hogy számok alapján az egyik jobb vagy a másik, de az irány érdekes. Eleve az AMD vektor SIMD-et használ, az NV meg stream processzorokat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36005) lezso6 válasza b. (#35991) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lol, biztosan ugyanazt láttuk? Itt a marketing erejéről van szó. AMD-nél nincs jó marketing, ennyi. Az áldozat meg leginkább te vagy.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36006) Kvg válasza NewHope88 (#35993) üzenetére


Kvg
senior tag

Egy havi minimálberbe kerül azóta. És mível az 580 (ebben azért egyetértünk igaz) közep akkor a két vega felső. Az hogy másik odalon mi minek számít, most tárgytalan. :D

(#36007) b. válasza lezso6 (#36005) üzenetére


b.
félisten

lol menjünk át személyeskedésbe légyszíves. Mondhatok véleményt videóról mester?Igen a marketing ereje, hisz csak ezért tart itt Nv ahol tart és AMD azért tart ott ahol tart. Pusztán marketing és ennyi.
Ennek fényében az áldozat inkább te vagy, hogy ezt gondolod, tusé.

ha már ez a topik akkor:

Itt a legtöbb AMD fan pontosan a vér hülye birka marketing áldozata akik elhiszik, hogy AMD csak azért nem tud előrelépni mert mindig elnyomja őket Intel és Nvidia és persze nekik mindig jó hardvereik vannak, de a körülmények.. és ha szoftveresen támogatva lenne, akkor a Vega 56 = 1080TI és majd jön a csoda driver amivel leszakad pixel eső a mennyből és avatar szintű grafika lesz az xboxba, ( ja hogy azóta kijött még 3 generáció xbox mer t gyenge lett)és a PC meg fog halni mert a konzol megeszi reggelire és Dx 12 alatt nem lesz képes semmi azt a számítást lehozni.( ja hogy milliók kellenének a dx 12 motorokra, nincs se pénz, se idő, se humán erőforrás rá) és a GCN mennyit gyorsul, ( ja hogy legacy státuszban van már a legtöbb, bocsi) még sorolhatnám.... és ez megy évek óta. A legeslegjobb marketingje az AMD nek van aki kialakított egy birka követő tábort , akik megjelennek minden NV hírnél és bégetnek és mindenkit okolnak a cég helyzetéért csak a saját cégüket nem , akik mindent jól látnak csak a valós életet nem.
Piacgazdaság , ez az élet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36008) Petykemano válasza b. (#36007) üzenetére


Petykemano
veterán

A marketing ereje igen. Nem csak, de....

Ébresztő, a video egyik gerinc-gondolata pont arról szólt, hogy a közel azonos áron kínált közel azonos teljesítményű kártyák paraméterei között (ár, ahol az AMD inkább alávág, teljesítmény, ár/teljesítmény, stb) nincs akkora különbség, ami a piaci részesedésben (legalábbis amit a steam mutat) megjelenik.

Az egymással versenyképes termékek közötti ilyen mértékű piaci részesedés-különbség oka mi, ha nem a marketing ereje?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36009) b. válasza Petykemano (#36008) üzenetére


b.
félisten

na akkor elmondom a véleményem az RX 580 ról a videóban ezzel példálóznak hibásan.

RX 480 volt amikor az 1060 megjelent és 1060 gyorsabb volt nála . Rá egy évre kijött 580 ami pár százalékkal gyorsabb volt min t az 1060 de nem mindenhol és nem általánosan, néhány játékban.1 évre rá( 10 hnapra ? mindegy mert nem lehetett kapni hónapokig)!!
+ adalék: nvidia mióta kínálja elérhető áron ezt a teljesítményt? a GTX 980 már mióta van piacon? akinek 970 kártyája volt vagy 980 nem 1060 ra váltott mert minek?ugyan azt a teljesítményt kínálni évek óta egyre olcsóbban elégnek kellene lennie bármire?
és ahhoz hogy egy kártyára kijelentsük, hogy gyorsabb mint a konkurencia ahhoz általánosan mindenhol gyorsabbnak kellene lennie de ez egyik kártyára se igaz( Vegára sem, RX re sem) ha már utólag jön ki rá 1-2 évre hogy piacon van a konkurencia és piacot akar tőle hódítani..Ez semmilyen területen nem működne így nem csak a VGA-k terén.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36010) Abu85 válasza t72killer (#35997) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez azért van, mert az egyik legrégebbi UE4 verzió volt az alap, tehát alapvetően a technika alatta majdnem fél évtizedes. Ha mondjuk frissítenének 4.20-as verzióra, akkor sokkal jobban nézhetne ki, de nem tudom, hogy mennyi minden nem kompatibilis a játékukban az új UE4-gyel.
Ezeket érdemes figyelembe venni, mert az UE4 jelenthet igen régi kódbázist, vagy nagyon modernt is, utóbbi sokkal gyorsabb és sokkal jobban is néz ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36011) lezso6 válasza b. (#36007) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem személyesen rád értettem, hanem mint fogyasztóra. A marketing áldozata a fogyasztó.

Az AMD-nek elég béna marketingje van. :D A marketing a mindshare-ről szól, ez az AMD-nél nem nagyon van. Bár persze attól még léteznek AMD fanok. Ami érdekesség, hogy az NV vs AMD fanatikusok összehasonlításakor utóbbiak valamivel tájékozottabbak. De mennek vele semmire, mert gyakorlatilag inkább félinformáltak, hülyeséget beszélnek. Szóval AMD fanok tipikusan valami technoblablára hivatkoznak, amit csak félig értenek, aki pedig nem ért egyet az inkompetens hülye. Kb ilyen konteós szint. Az NV fanok jóval egyszerűbben működnek: az NV jó, minden más szar, és ha nem értesz egyet, akkor qrvaanyád. :D Óvoda szint. Egyik sem jó.

Hogy kajáltad be a bulldozerrel? Miért vetted meg, ha a benchmarkok nem azt mutatták, hogy gyors?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36012) #59036672


#59036672
törölt tag

Itt a fapp edisön IS. :DDD

(#36013) t72killer válasza Abu85 (#36010) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R, azaz van rá pici esély, hogy egy komolyabb patchben rendbehozzák a látványt:R.

#36012: Az "ITT" részére kíváncsi leszek, pontosabban arra, jobb időhatározó kerül-e mellé, mint a januárra igért MSI-karikra:(((.

#36014: értem, akkor ez kb ennyi:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36014) Abu85 válasza lezso6 (#36004) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az ütemezést leszámítjuk, akkor kb. igen.

A skalárfeldolgozó igazából implementációs szabadságot biztosít leginkább. A jelenlegi API-kban az AMD azért érzi jól magát, mert benne van ez az egység a hardverbe, így nem kényszerülnek arra, hogy állandóan módosítsanak az implementációkon. Egyszerűen minden programozási eljárás alatt működik a hardver.

Hát, az igazából nem nagy különbség, hogy most vektormotort használ a hardver, vagy különálló streaming ALU-kat. A működési elv így is lényegében ugyanúgy SIMT.

(#36013) t72killer: Nagyon pici az az esély. Ha kiadás előtt nem léptek 4.20-as verzióra, akkor annak valami olyan akadálya van, ami túl drágává teszi a motor frissítését. Sok függ attól, hogy mennyire nyúltak bele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36015) b. válasza lezso6 (#36011) üzenetére


b.
félisten

nem akartam belemenni, ki is töröltem. De amúgy előrendeltem, mert Hittem! :DDD abban amit leírtam a vörös oldal fanjaira. Na én is ebben hittem, aq sok előzetes tech bla bla amit nem értettem, pontosan ahogy leírtad. Utána sírtam, mert hitelre vettem és elugrott a munkahelyem, de ez már más téma, fiatal voltam és bohó ! :DD
Életem gépvásárlása volt és mivel játékra vettem kizárólag utána még elkeseredettebb lettem, mikor láttam mi folyik ott gyöngyösön ( a játéktesztekben és összehasonlítva Intellel ) .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36016) lezso6 válasza b. (#36009) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kit érdekel az hogy régen mi volt? Ez kb ilyen AMD fan érvelés, csak a jövő helyett a múlt alapján dönt, ami még nagyobb hülyeség. :D Ha valaki kártyát vesz, nem azt nézi, hogy a múltban ki volt jobb. Azt nézi, hogy most mi van.

Tehát a másik féltől többet várunk el. :D Kettős mérce. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36017) b. válasza lezso6 (#36016) üzenetére


b.
félisten

őő szerintem valamit nem értettél meg abból amit leírtam...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36018) s.bala31 válasza Petykemano (#36008) üzenetére


s.bala31
őstag

RX 480-ról váltottam GTX 1070-re, szerettem volna a polaristól nagyobb teljesítményt, de egyszerűen akkoriban piros oldalon nem volt más alternatíva. Pár hónap után az 1070 megadta magát, gondoltam adok még egy esélyt az AMD-nek és megvárom a Vegákat. Sajnos nagy csalódás volt az árazásuk és a teljesítményük (korábban ugye AMD mellett mindig a jó ár/teljesítmény mutató szólt), és úgy gondoltam nem várok semmilyen csodadriverre és kb 50 ezerrel olcsóbban beszereztem egy GTX 1080-at mint az akkori ref Vegák. Szerintem AMD jelenlegi siralmas VGA helyzetéért nem feltétlenül az Nvidia marketing gépezete felelős, egyszerűen az utóbbi időben képtelenek voltak időben reagálni a piaci igényekre. A helyükben már elengedném ezt a Desktop VGA szegmenst mert így nem sok értelme van.

(#36019) lezso6 válasza Abu85 (#36014) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wat? :D Arra gondolok, hogy NV-nél SW közeli ütemezésből visszamentek hardver-közelibe.

Szerintem elég nagy különbség, habár végeredményben lehet nem az. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36020) stoon válasza b. (#35994) üzenetére


stoon
őstag

ne add alá ennyire 2080ti!!! :DDD

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#36021) VTom válasza Kvg (#36006) üzenetére


VTom
veterán

A kategóriát nem az adott gyártó diktálja, hanem a piacon lévő kártyák ereje, így már egyik vega sem számít felső kategóriának. Már a megjelenéskor is épp csak befért a 64 a felső kategóriába, az 56 meg sosem volt az.
Másrészt nem csak 60Hz van a világon, és a FHD 144-165-244Hz-en játszókat épp a legerősebb kártyák teljesítménye érdekli.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36022) Kvg válasza lezso6 (#36016) üzenetére


Kvg
senior tag

Ok nézzük mi van most, gyári hibás 2080Ti 2080 kurva drágán esetleg a 2070 fifti fifti egy Vega 56 al van egy szinten jóval drágábban.

(#36023) lezso6 válasza b. (#36017) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor megpróbálom még egyszer:

2016 tavaszán előbb kijött a 480. Azt mondod nem érdemes megvenni, mert az NV a 970-nel már rég tudja ezt a szintet.

Ez nettó hülyeség.

Picit később jött az 1060. Picit gyorsabb volt (5-10% vagy mennyi), de ennél jóval drágább. A 480 már ekkor jobban megérte / ár érték arányban, de te azt mondod, hogy NV-t kell venni, mert gyorsabb.

Akkor az ár nem számít, lényeg hogy NV?

2017-ben kijön a 580, ami szintén 5-10%-kal gyorsabb a 480-nál, de utóbbi azóta feljött az 1060 szintjére. Az az az 1060-nál annyival gyorsabb, mint anno a 480-hoz képest az 1060. De te azt mondod, hogy jóval gyorsabbnak kell lennie az 580-nak, mert így csak egy szinten van az 1060-nal, így utóbbi jobb.

Ez kettősmérce, lásd előző.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36024) b. válasza Kvg (#36022) üzenetére


b.
félisten

2070 fifti vega 56? :DDD :DDD

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36025) VTom válasza Kvg (#36022) üzenetére


VTom
veterán

esetleg a 2070 fifti fifti egy Vega 56 al van egy szinten jóval drágábban.

Erre egy régi klasszikust tudok idézni: te is a keleti parkolójában veszed a heroint?

Ezeket az aranyköpéseket támaszd már aká valamilyen huteles forrással..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36026) Kvg válasza VTom (#36025) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem én teszteltem én is valamelyik itteni totyikban láttam . Nexus youtube egyből kidobja.

[ Szerkesztve ]

(#36027) Televan74 válasza b. (#36024) üzenetére


Televan74
nagyúr

Árban is meglátszik a teljesítmény különbség. Vega56 vs RTX2070. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36028) b. válasza lezso6 (#36023) üzenetére


b.
félisten

leírom akkor még egyszer.
Volt egy GTX 9xx széria amivel nvidia elvitte az egészet már magának AMD től akik akkor átnevezgettek és éppen jóval többet ettek mint a zöld társaik, ráadásul lassabbak is voltak.
Már akkor sem volt válaszuk a 980 Ti re ,de a 980-ra se nagyon 970 re se igazán, ami igazi népkártya lett.

Rx 480- és 470 kijött és 5 % -t vert rá a maxwell arany üdvöskéjére az akkor már 2 éve a piacon lévő GTX 970 re a 470 pedig lassabb volt nála de legalább többet evett.
Nvidiánál a 970 fölött még elhelyezkedett további 3 kártya, 2 év alatt ez a kártya már elvitte a vásárlóbázisát, 5 % miatt senki nem cserél kártyát, de akkor jó vétel volt a 480 ez tény. annak aki addig nem cserélt már erre vagy nagyobb teljesítmény szintre 2 év maxwell uralom alatt. 2 év alatt.( közben házon belül jött egy égés de legalább drága Fury is ami aztán sikersztori volt, meg ott volt a 480 a 390 is.)
rá három hónapra jött az 1060 ami az RX 480 239 dolláros árcédulájára ( amiből semmi nem ért el Magyarországra, pár kiemelt bolt kapott néhány darabot) jött a gyorsabb 1060 249 dolláros MSRP vel.
az fölött meg a csillagos ég volt a GTX 1070 -80 vagy a TI alatta meg köpni nem tudott az 1050 TI hez a RX 460)
tehát volt egy RX 470-480 2 év késéssel a maxwellhez képest, se fölé se alá semmi, a pascalhoz képest pedig 1 évre rá kijött egy RX 580 ami szintén nem általánosan gyorsabb mint az 1060, és olcsóbb se volt számottevően a bányász láz alatt meg még kapni sem lehetett és drágább is volt. mai napig egy árban vannak, vagy drágábbak az 580 kártyák nálunk. KI venné ezt aki eddig nem vett 970- 1060- Rx 480 kártyát? nekik megérné erre váltani újra 2017 ben? Ez nem elég a fordításhoz -10 % árelőny vagy + 10 % sebesség, egy olyan kategóriában ami telítve van. Innen az 1080 kategóriára vált az ember.

tehát továbbra sem értem, hogy egyetlen kártyától ami nem is gyorsabb általánosan mint a konkurencia ,( manapság már pár dx 12 játékba villant valamit, legyen akkor + 5 %) többet is eszik, és olcsóbb volt ugyan 3 hónapig ,hogy várhatjátok el hogy megfordítaná a piaci helyzetet egy olyan telített kategóriában ahol már Nvidia 3 éve jelen van és siker kártyákat dob piacra ( GTX 970)? csak az miatt mert az rx 480 olcsóbb volt pár hónapig 15 % kal mint a konkurencia és lassabb volt 10 % kal?
Erről beszélek , hogy milyen álom világban éltek hogy egy versenypiaci helyzetben ettől fordulást vártok akár a teljesítmény kategórián belül? érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36029) Kvg válasza Televan74 (#36027) üzenetére


Kvg
senior tag

Azert az elég troll hogy vega 56 al ami 135k rakták egy ringbe a 200k 2070 et nem a Vega 64 el.

Viszlát!

(#36031) b. válasza Televan74 (#36027) üzenetére


b.
félisten

Inkább itt [link] nézelődj 2070 ügyében.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36032) VTom válasza Kvg (#36026) üzenetére


VTom
veterán

Várjuk szeretettel a linket.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36033) t72killer válasza Kvg (#36029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ennek akkor lenne értelme, ha az 56-osokat még lehetne 64esíteni. Tudtommal sajnos már nem megy:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36034) Televan74 válasza b. (#36031) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ami raktáron van értelmesebb hűtéssel, itt is jóval drágább.Az AMD nem véletlenül csökkenti az árait, tudja hogy mindenki a Nvidiára fókuszál.Az AMD termékei szerintem nem fogynak olyan jól és erre már a kereskedők is rájöttek. Elmúlt a bányászláz,csökkenek az eladások,plusz még a használt piac is telítődve van.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36035) Kvg válasza VTom (#36032) üzenetére


Kvg
senior tag

(#36036) t72killer válasza Televan74 (#36034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani AMD karikon nagyot fog ütni a bányák megbontása. Ez egyelőre nemigen akar bekövetkezni (még az áramdíjnál többet termelnek:F?), de előbb-utóbb eljön. Ezt a kereskedők és karigyártók is tudják (az AMD gyári ár eddig se volt drága, csak annyiért sehol se lehetett vegákat kapni...), így kezdik lassan értelmes szinten adni a kártyákat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36037) lezso6 válasza b. (#36028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 980-ra a 390(X) volt a válasz, melyből a 390 a 980 szintjét hozta sokkal olcsóbban. Az, hogy átnevezés, az részletkérdés. A végfelhasználók elnyomó többségének ár / teljesítmény számít.

A 480 az 1060-nal versenyez. Azok vettek ilyet, akik pl legfeljebb 380(X)-ről vagy 960-ról váltottak, azaz az akkori középkategóriáról.

A többi dolog teljesen irreleváns. Vásárláskor nem érdekel hogy milyen sikeres az adott cég, nem érdekel a marketing maszlag. Engem a termék tudása és az ára érdekel. Ha középkategóriát akarok, nem érdekel, hogy feljebb mi van, mivel nem azt veszem meg. Így a vérpistikék gondolkodnak.

A fogyasztás is részletkérdés, átlagfelhasználó számára nem számít. Nekem persze pont számított, mert ITX. Vehettem volna 970-et vagy 390-et. A 390 gyorsabb és olcsóbb lett volna, de nem mertem bevállalni kis házba, így 970 lett.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36038) #45997568 válasza lezso6 (#36037) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hiaba magyarazod neki Gandalf, nem fogja megerteni, a zold marketing iskolaban ezt maskepp oktatjak :DDD

Olvasni olvassa, de hogy erti is :F

[ Szerkesztve ]

(#36039) Petykemano válasza b. (#36009) üzenetére


Petykemano
veterán

Teljesen mimdegy, hogy ki milyen régóta milyen áron kínálta ezt a teljesítményszintet. Pontosabban amiben ennek szerepe lehet, az már valamiféle márkaismeret, márkahűség,.brandérték - ami marketing.
Az RX 480 és 580 olcsóbb volt (bányalázon kívül), miközben csupán néhány százaléknyi különbség volt az egyes kártyák között.

Az érvelésed ott sántít, hogy ha ennyit számítana, hogy egy cég egy bizonyos teljesítményszintet már kínál, akkor saját magának sem szabadott volna tudni ugyanerre a szintre jelentős piaci részesedést nyerő termékkel befurakodni. Vagy ha ebben a márka mégiscsak számít, az megint marketing.

Egyébként azt továbbra sem állítja senki, hogy az RX 580 jobb, mint az 1060, csupán azt, hogy a közel azonos teljesítmény és ár adatokkal nehezen magyarázható a 15x-ös eladási differencia.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36040) Petykemano válasza s.bala31 (#36018) üzenetére


Petykemano
veterán

Értem a történeted. De te egy más helyzetet írsz le.
A Vega sokak számára volt csalódás. De egymagasabb szegmensben való szereplés hatása alsóbb szegmensek eladási számaira már valójában egy marketing hatás.
Miért kéne valakinek 1060-at venni 480 v 580 helyett csak mert az 1070 ellen nem volt piros kártya?
A vegák meg mindig is túlárazottak voltak. Nagy kereslet, szűk kapacitás, vagy ki tudja. Szerintem azt senki nem róná fel, ha olcsóbban általánosságban jobbat veszel. De Miért kéne valakinek 1060-at venni 480 v 580 helyett csak mert az általánosságban jobb 1080-nél a vega még drágább is?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36041) Petykemano válasza lezso6 (#36037) üzenetére


Petykemano
veterán

A video mondanivalója pont az, hogy a vásárlók többségének értékszámítását nem az ár/teljesítmény (a megcélzott szinten) befolyásolta legnagyobb mértékben, hanem a marketing. (Ide értve az.egy akolba vagy győztes csapathoz tartozás élményét, egyes paraméterek túlértékelését, mások alulértékelését, termékvásárlás helyett tudattalan vágykielégítést, stb)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36042) VTom válasza Kvg (#36035) üzenetére


VTom
veterán

Tehát idetolsz egy tesztet, egy power moddolt vega 56-ról, ami 3 játékban megelőzi az alapon futó 2070-et 2 fps-sel, mindezt +200W (!) fogyasztással az alaphoz képest, összesen 600-650W rendszerfogyasztással a 2070 350W-os rendszerfogyasztásával szemben, amit az OC 2070 kb. állva hagy, ráadásul arra sincs garancia, hogy a vega VRM-jére és a GPU-ra milyen plusz terhelést, és élettartam csökkenést ró ez a modding. Aham.

Szerintem csináld meg ezt a moddingot a kártyádon, és várjuk az eredményt. :K

De több hülyeséget ne írj ide.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36044) lezso6 válasza Petykemano (#36041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, ezt is írtam válaszként. Fent az átlagfelhasználó érdekéről van szó. Ugye legyen gyors és olcsó. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36045) TTomax válasza lezso6 (#36037) üzenetére


TTomax
nagyúr

"A fogyasztás is részletkérdés, átlagfelhasználó számára nem számít."

Hogyne számítana már ne írjunk hülyeségeket.Az határozza meg meddig lehet elmenni,pont itt csúszott el az AMD.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36046) lezso6 válasza TTomax (#36045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hova akarsz elmenni? Adott a Polaris vs 1060, eddig simán elment, kész. Ugyanez igaz a Vega vs 1080-ra is.

Ha a fentiek közül választasz, akkor hol érdekeljen, hogy az 1080 Ti illetve 2080 (Ti) kártyáknak nincs konkurenciája? Nem utóbbit akarod megvenni, hanem egy kisebb kártyát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36047) sakal83 válasza lezso6 (#36023) üzenetére


sakal83
addikt

Az hogy a 1060 dragabb volt mint a 480 a megjelenesekor netto ferdites. A 480 volt drahabb mint a 1060 majd 3-4 honapig. Miutan egyertelmuen jobb vetel volt a 1060 az msi levitte a 480 gaming arat 80kra. Na ekkor lett olcsobb egy kicsit a 480. (A giga 86k volt a 1060bol a gainward phoenix 92k). Ez kb 3 honapig volt igy majd jott a banyaszlaz...

Epp a 480 alá arazott az nvidia a 1060al es tarolt. Az amd faszsaga volt hogy amugy egy jo es versenykepes 480at nem tudott futtatni normalisan. Vagy 2 honapig joforman nem is volt a boltokban a megjelenese utan. A customok is ekkor szalingoztak.

En is ekkor partoltam el az amdtol. Nemcsak az ar miatt hanem azert is mert a 480nal nem mukodott a hdmi es dvi kimenet egyszerre ugy hogy visszavegye az orajelet igy a felpassziv hutoje gyakorlatilag nem volt passziv...

[ Szerkesztve ]

(#36048) lezso6 válasza sakal83 (#36047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#36049) sakal83 válasza lezso6 (#36048) üzenetére


sakal83
addikt

A valosagrol nem a tesztekrol. Ipon.hu argrafikont javaslom... Jopar 470 480 es 1060 volt nalam akkor. Es teszteltem oket. Tobbszor is leirtam hogy az amd marketing csapatat paros labbal kellett volna kirugni ezert. Egy jo vgat adtak ki a 470 es 480 szemelyeben de csusztak a customok es el is araztak oket. Mire eszmeltek mar a 1060 tarolt. Meg a 1060 3gb is lefejelte a 470 4gbost. De ez van az amd tonkretette az ATIt. A sok hivo meg vrezett meg mantle meg dx12 meg a tobbi bullshit. Abuval az elen. Mi lett belole? 0. Kozben az amd a banyaszoknak gyartott vgat mert jobban tejelt. Az lenne a legjobb ha be is zarna a vga gyartasat. Hol van mar az 3850 4850 5850 7850 7950es szeria... na azok brutalok voltak ar teljesitmenyben...

Gyakorlatilag nincs vgaja az amdnek fullhdra most. A vega kiserleti vgai out of scope a vasarloknak. Nezd meg a hasznaltpiacon a 1070 es 1080 vs vega 56 64 aranyt. Na az a valosag...

[ Szerkesztve ]

(#36050) b. válasza lezso6 (#36037) üzenetére


b.
félisten

"A 980-ra a 390(X) volt a válasz, melyből a 390 a 980 szintjét hozta sokkal olcsóbban. Az, hogy átnevezés, az részletkérdés"
na látod ezek a gondok, hogy állandóan példálóztok hülyeséggel és ebből vannak a bajok, majd csodálkoztok, hogy miért nem változik a piaci helyzet.
Döntő fontosságú mikor jelenik meg egy termék, ki az első aki adott áron adott teljesítményt hoz. Ezen finomítani lehet pár hónap csúszással, de 1 év már túl sok idő.
A GTX 980 s 970 2014 ősszel jelent meg az R) 390 X meg a 390 meg 2015 ben 1 évre mutatták be és 14 hónapra rá volt kapható.
A 290 és 290 x kártyát még a 970 is elverte, 1 éven át a nyerő és ajánlott kártya nem a 290 és 290 x volt hanem a GTX 970 és 980. ráadásul olcsóbban.1 év alatt aki akart már váltott a piac nagy része döntő többségében már egy típus megjelenése után 1-1,5 évre már az új gent,a pascalt várta. Ekkor AMD kidobott egy végletekig húzott egeket lezabáló kártya családot benne a 390 X kártyával ami szintén 150 K volt, mint a GTX 980 és a valóban hasonló tudású és olcsóbb 390 kártyával, annak volt is értelme talán.

Hogyne számítana hogy egy kártya a mikor jelenik meg ? most komolyan? 1 éven át aki akart váltott és megvette amit akart, rá 14 hónapra már az új genre készült mindenki NV nél és a piacon. RX 580 megjelent rá 1 évre hogy a z 1060 a piacon volt és nem sikerült legyőznie, ráadásul igazán olcsóbb se volt soha lényegesen és ez a legfontosabb.Kiadni ugyan olyan áron és ugyan olyan sebességgel nagyobb fogyasztással egy kártyát mert ez GCN és várni a piac fordulását ez számomra érthetetlen. Szerintem életetekben nem dolgoztatok piaci versenyszférában, mint pl én már tizen éve ebben mozgok. Ebben a helyzetben az hogy nem gyorsabb döntően és olcsóbb 10 % kal semmilyen hatással nem lesz egy ilyen telített szegmensben , mint látod ezt igazolja a piac is.
Az hogy ez számotokra érthetetlen tipikus AMD gondolkodás amikor értetlenül álltok és néztek, mikor tök evidens minden ami zajlik és a piac meghatározza hogy egy gyártó jól csinálja amit csinál vagy nem.
Nem a marketing, nem a bullshit.
Felesleges már ezzel a teljesítménnyel hasonló áron hozni kártyát. 100 K alatt most már egy minimum 1070,de inkább az fölötti teljesítményű kártya jelentene piacformáló tényezőt , ebbe beleereszteni mondjuk egy Rx590 kártyát rx 580 + 10 % sebességgel ismét vicc kategória lenne, semmi hatása nem lenne a piacra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.