Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Locutus válasza TTomax (#2997) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy ott vannak azok, akik TV-n akarnak játszani, mint én is. 50-nél kisebb zsepin soha többet :) Ott is csak az FHD van még mindig. A 4K-s TV-k még vagy az input lag miatt, vagy a 60hz, vagy a 4:4:4 chroma hiánya miatt nem jönnek szóba egyelőre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3002) mckay


mckay
aktív tag

...na ez most nagy off lesz talán, de nem találtam jobb helyet, ahol a kérdésemet feltehetném...

Sziasztok!

Vettem egy [nVidia 9500] kártyát.
Merhogy csak legyen már mese a tévében olyankor is, amikor nincs.
Vagyis a gépem TV-re kötéséhez, játék semmi.
De a HDMI-n nincs hang!
:Y

Nyilván a legfrissebb driver van fent, amit az nVidia oldaláról töltöttem le.
És nyilván gugliztam is, mielőtt segítséget kérnék, de nem találtam valódi megoldást!
Pedig sokan vannak vele így...
:(((

Igazából nem most vettem ezt a kártyát (használtan), hanem még tavasszal.
Már akkor sem sikerült a hang, de gondoltam, hogy talán az a bibi, hogy Win 8 alatt próbálkozok, no meg hogy korábban más kártyák (Radeon) is voltak a gépben, szóval valami registry-s elfajzásra gondoltam, s feladtam: került bele újra egy AMD, és azzal azonnal lett hang, szóval jó volt.
Most viszont újratelepítettem a gépet, immáron Win 7, és a lényeg, hogy az első pillanattól ez az nVidia kártya van benne. És mondanom sem kell, remekül működik, szép a képe, de...
Szóval fel akartam melegíteni az nVidia-s filmnézés dolgot, és lássak csodát, Win7 alatt sincs hang a HDMI-n! Szégyenszemre az alaplapi hangkimenetre kötött hangszórócskákkal tudtuk megnézni az első filmet az nVidia-val...
:O

Srácok! Most akkor mi ez a szösz? Hogy lehet, hogy két darab, egyformán nem mai évjáratú, egyformán pár ezer forintos videókártya közül az nVidia nem ad hangot, míg az AMD meg igen???
:F

Meg kéne oldani, mert azt az AMD-t elajándékoztam...
:W

(#3003) HSM válasza mckay (#3002) üzenetére


HSM
félisten

Régi Nv kártyákban nem volt hangeszköz HDMI-hez, és gyanús, hogy a kártyád gyári tartozékai között szerepel S/PDIF kábel.... Sanszosan az alaplapi SPDIF kimenetet kell rákötnöd a kártyára, akkor fogja tudni HDMI-n kiadni a hangot. Az AMD volt, aki jóval előbb bevezette ez a kábeles bohóckodás helyett, hogy hangeszközt tett a VGA-ra, és így nem kellett trükközni, és külön eszközként megjelent a HDMI-hang.

Mellesleg HDMI-n Nv-hez skszor kell driverben is állítgatni, ha teljes színskálát akarsz. Remélhetőleg megírják a fórumtársak a menetét, én sosem használtam.

(#3004) TTomax válasza mckay (#3002) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert fel kell dugni az alaplapi SPDIF csatlakozóra egy ilyen kábellal.Elvileg lennie kell a dobozában.

[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3005) mckay válasza TTomax (#3004) üzenetére


mckay
aktív tag

Uhh, köszi!
Ez tök hihető, ki fogom próbálni!
Ha nem találom meg a madzagot, szerintem át lehet hidalni.
Bár az elgondolkodtató, hogy az alaplapomon hárm tüske van az SPDIF-nél:
Pin Description
1 VCC
2 SPDIF OUT
3 Ground
míg a képen látható madzag csak két eres, és a kártyán is látok egy két eres csatlakozási pontot.
Na majd kitalálom, kit kivel.
:R

(#3006) TTomax válasza mckay (#3005) üzenetére


TTomax
nagyúr

2 SPDIF OUT
3 Ground

VCC nem kell neked. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3007) daveoff


daveoff
veterán

Egy kis érdekesség, ha már múltkor a régi játékokról volt szó. :)
Far Cry 2 Benchmark DX10 (2008)
Ultra High settings 8xAA - 4K!!! 3840x2160(144Hz)
GTX 980

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3008) #Morcosmedve válasza daveoff (#3007) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

sima liba :)

© asszongya'hogy

(#3009) daveoff


daveoff
veterán

Ez a buta Maxwell mikre nem képes......
The DirectX 12 Performance Preview: AMD, NVIDIA, & Star Swarm

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3010) TTomax válasza daveoff (#3009) üzenetére


TTomax
nagyúr

Finoman szólva is meghökkentő... mert azt még csak megértem ha a DX12 driver nincs kész (fogjuk rá azért van).. na de hogy a mantle se?Egy év alatt nem készült el?Vagy?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3011) daveoff válasza TTomax (#3010) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem meg a DX11 eredmények a durvák! Ez csak azt igazolja, amit én is kimértem, BF4 alatt DX11-ben a 980 kétszer gyorsabb a 290X-nél. :Y

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3012) Asbee válasza daveoff (#3009) üzenetére


Asbee
veterán

És a buta maxwell még egy ilyen kezdetleges béta tesztben is mit produkál. A dx11 meg no comment. Az szinte hihetetlen.

(#3013) TTomax válasza daveoff (#3011) üzenetére


TTomax
nagyúr

És mindenki h@lyének nézett... nyugi,ez is meg lesz magyarázva hogy nem is optimalizálták a drivert erre a tesztre dxx11ben hiszen ott a mantle... igaz ott is kaptak egy fülest,de az már biztos azért mert bugos. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3014) HSM válasza daveoff (#3009) üzenetére


HSM
félisten

Maradjunk ennyiben:
"Windows 10 itself is still feature-incomplete, so what we’re looking at here today doesn’t even qualify as beta software. As a result today’s preview should be taken as just that: an early preview. There are still bugs, and performance and compatibility is subject to change"

(#3015) TTomax válasza HSM (#3014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja DX12 alatt,de nem DX11 vagy mantle alatt... szóval ennél a dx12 csak jobb lehet... a másik kettő már aligha...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3016) HSM válasza TTomax (#3015) üzenetére


HSM
félisten

Windows 10-re melyiket is felesztik évek óta? Egyiket sem... :U
Komolyan ez egy PREVIEW, semmi sem végleges még benne kb. Arról sem tudunk még semmit, miért jobb annyival a CPU-teljesítménye a DX12-nek, mint a Mantle-nek. Ha jól értem, a CPU-kezeléshez is köze van.

Nem tudhatjuk, milyen előnyei vannak a Windows10-nek, DX12-nek, amit még akár nem építettek be se a DX12 driverbe, se a Mantle driverbe AMD-ék. Vagyis, itt már inkább magába a játék/teszt kódjába a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

(#3019) daveoff válasza HSM (#3014) üzenetére


daveoff
veterán

Azt szerintem elkönyvelhetjük, hogy a Mantle 1000%, hogy elveszti a létjogosultságát, úgyhogy ennyit a AMD nagy jövő képéről. Nálam ez a Mantle térítés verte ki a biztosítékot, akkor kezdett egyre ellenszenvesebb lenni az AMD. Up to 45% Faster......LOL

A 980-al egy messze kiegyensúlyozottabb kártyát kaptam, mint a 290X, minden téren. Mindkettőt megjelenéskor vettem, a ref 290X ~160k volt, a custom(MSI Gaming) 980 pedig ~180k, nekem a 20k különbség bőven megéri azt, hogy nincs semmilyen téren szenvedés a kártyával. Nincs semmi humbuk, meg majd egyszer jó lesz, hanem csak egyszerűen hozza amit kell, és ennyi.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3020) Asbee válasza daveoff (#3019) üzenetére


Asbee
veterán

És hozni is fogja, ezt itt a lényeg.

(#3021) HSM válasza daveoff (#3019) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg meg kéne várni a végleges szoftvereket mielőtt leírunk bármit is. :U Ez még mérlegelésnek is korai, nemhogy meccsnek. :N

(#3020) Asbee: Szájkaratézzatok nyugodtan, én kiszálltam. :R

[ Szerkesztve ]

(#3022) Asbee válasza HSM (#3021) üzenetére


Asbee
veterán

Ez nem szájkarate, te mondtad, hogy a maxwell eldobható, nem időtálló, gyenge. Nem úgy néz ki, ha már egy béta 0. tesztben is ilyen. Ja hogy az ő szempontjából nem lehet így nézni, de a 290x szempontjából lehet úgy nézni. És ezzel nem azt mondom a 290x nem fog gyorsulni, csak a jövőképed a maxwellel már most megdölni látszik egy béta 0. tesztből.

(#3023) daveoff válasza HSM (#3021) üzenetére


daveoff
veterán

Én most arról beszélek, hogy a Mantlenek lőttek, és ez így is lesz, hidd el. Minek, amikor ott a DX12.....
Ehhez nem kellenek tesztek, hogy ezt megállapítsuk.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3024) HSM válasza Asbee (#3022) üzenetére


HSM
félisten

Várjuk ki a végét. :R

(#3023) daveoff: Még azt se tudjuk, mit tud a DX12... Bizonyos képességek terén jelenleg még jobb képességűnek tűnik a Mantle, valamint az rugalmasabban fejleszthető is, meglátjuk, hogyan alakul majd.
Még állatira korai bármit elkönyvelni. :N

[ Szerkesztve ]

(#3025) Asbee válasza HSM (#3024) üzenetére


Asbee
veterán

Igen várjuk, amikor az is még gyorsul. ;)

(#3026) HSM válasza Asbee (#3025) üzenetére


HSM
félisten

Biztos csak a 980 fog gyorsulni, az AMD-re még a driver sem fog felmenni hónapokig, ismerem a dumát. :C
Nem lehetne lapozni? :U

(#3027) Asbee: Ezt én is kérdezhetném. :U Mind1, ahogy írtam, semmi értelmét nem látom még ezen rugúzni. :N

[ Szerkesztve ]

(#3027) Asbee válasza HSM (#3026) üzenetére


Asbee
veterán

Elolvastad amit írtam? És ezzel nem azt mondom a 290x nem fog gyorsulni, :C

[ Szerkesztve ]

(#3028) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy többször is mondtam, low-level API-val a hardver sebessége kismértékben szól bele az eredménybe. Az optimalizálás számít.
Azt tudni kell, hogy a DX11 és Mantle kód egy évvel öregebb. De ez csak a StarSwarmra igaz, a Nitrousra nem, csak nem volt fontos frissíteni a StarSwarmot, mert az AMD a GDC-n egy másik demót mutat be. Az MS és az NV demózza a StarSwarmot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3029) Abu85 válasza TTomax (#3015) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX11 lehet jobb, mert nagyon régi a kód. A deferred context bekapcsolására szétfagyott. A Nitrousban ezt már javították, csak nem volt értelme berakni a StarSwarmba. A Mantle is fejlődött az elmúlt egy évben. Mivel ez csak egy teszt, amire eddig nem épített senki, nem volt értelme folyamatosan fejleszteni. Az Oxide számára fontosabb a fejlesztés alatt álló játékuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3030) Abu85 válasza daveoff (#3023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert tud olyanokat, amiket a DX12 nem. Aki erre építene megteheti. Aki nem épít rá annak mindegy, sőt nem ajánlott a használata, mert csak az idejét rabolja egy extra API.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3031) HSM


HSM
félisten

Köszi Abu85! A leírtak sokmindent megmagyaráznak. :R

(#3032) kovsol válasza Abu85 (#3028) üzenetére


kovsol
titán

Akkor a mérnökök helyett ezután programozókat alkalmaz majd az AMD és az NV? :D
Kicsit nehezen hiszem el, hogy a hardver sebessége kismértékben fog majd beleszólni a dologba.

May the Force be with you!

(#3033) Asbee válasza kovsol (#3032) üzenetére


Asbee
veterán

Eljön az apu-k korszaka. :D ps4 xbox one is ugyanaz. :D Megint a magyarázat, a magyarázat... :(

[ Szerkesztve ]

(#3034) Habugi válasza Abu85 (#3029) üzenetére


Habugi
addikt

Ugyan tudom, hogy ez a teszt a béta oprendszer, béta API-jának, béta softver alatt történt béta driverekkel mért eredményeit listázza, de az imént megint letöltöttem az SW-t és Mantle+Extreme alatt ezt hozta Omegával:

===========================================================
Oxide Games
Star Swarm Stress Test - ©2013
C:\Users\XretsIm\Documents\Star Swarm\Output_15_02_07_0050.txt
Version 1.10
02/07/2015 00:50
===========================================================

== Hardware Configuration =================================
GPU: AMD Radeon R9 200 Series
CPU: AuthenticAMD
AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor
Physical Cores: 4
Logical Cores: 8
Physical Memory: 8586989568
Allocatable Memory: 8796092891136
===========================================================

== Configuration ==========================================
API: Mantle
Scenario: ScenarioFollow.csv
User Input: Disabled
Resolution: 1920x1080
Fullscreen: True
GameCore Update: 16.6 ms
Bloom Quality: High
PointLight Quality: High
ToneCurve Quality: High
Glare Overdraw: 16
Shading Samples: 64
Shade Quality: Mid
Deferred Contexts (D3D11): Disabled
Small Batch Optimized (Mantle): Enabled
Temporal AA Duration: 16
Temporal AA Time Slice: 2
Detailed Frame Info: Off
===========================================================

== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 20943

Average FPS: 58.17
Average Unit Count: 4399
Maximum Unit Count: 5648
Average Batches/MS: 918.88
Maximum Batches/MS: 3806.05
Average Batch Count: 17681
Maximum Batch Count: 140211
===========================================================

Ez egy 280X.. :U
RTS Modeban még nem néztem meg, de 13FPS-t rakott a 290X nyakába Followban...
Jól érzékelem a "béta extravaganza" értelmét vagy esetleg reális az, hogy a 290X (így az én 280X-em is..) még Mantle alatt is durva visszaesést fog produkálni a jövőben? :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3035) Abu85 válasza kovsol (#3032) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Ez nem vicc. Már javában zajlik az a koncepció, hogy a programozóikat odaköltöztessék a partnereik mellé. A low-level iránnyal ez biztosít sebességét.
Ez amúgy eddig is így volt csak ma ezek a programozók drivert írnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3036) kovsol válasza Abu85 (#3035) üzenetére


kovsol
titán

Konzolokra se tudnak rendesen programozni ami fix hardver, és adott a low level api. Akkor majd pont a PC-be feccelik az energiát, és a sok pénzt?

May the Force be with you!

(#3037) Abu85 válasza Habugi (#3034) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a teszt valójában nem arra készült, hogy VGA-kat lehessen összehasonlítani. Erre a teszt fejlesztője is felhívta korrábban a figyelmet. Maga a tesztnek a varianciája magas. Két egymas utáni futtatással is lehet 30% az eredményen között. Emellett az is számít, hogy az egyes pathokban éppen milyen optimalizálás aktív. Ez igazából egy belső engine teszt a fejlesztőknek, csak kiadták, hogy megmutassák a világnak, hogy nem kamuznak, amikor arról beszélnek, hogy a motorjuk 100k batcht lezavar 60 fps-sel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3038) Asbee válasza Abu85 (#3035) üzenetére


Asbee
veterán

És ezt hogy gondolod ilyen gyakori hardver változásokkal? Vagy majd 5-6 évente jönnek az új vga-k? Mire egyik low level programozással megvannak ott az új hardver. Amikor konzolokon is ilyen különbségek és folyamatos fejlődések vannak és azok nem 1-2 évre vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3039) Habugi válasza Abu85 (#3037) üzenetére


Habugi
addikt

Értem, köszönöm.

Pusztán azért kérdeztem/futattam le, mert a teszt VGA-kat hasonlít össze a béta extravaganza közben és ennek hatására itt is elkezdődött megint a "mennyit kap a 290X a GTX 980tól" hordalék áramlása.
Gyorsan lemértem, hogy a 280X-től is kap rendesen.. :DDD

Akkor jól sejtettem, hogy fapfapra tökéletesen alkalmatlan, persze izlések és pofonok. ;] :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3040) TTomax válasza Habugi (#3039) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze akkor alkalmas volt amikor még csak DX11 volt... most már hirtelen nem az,sőt kétszer se adja ugyanazt... szép mese...Persze egy évig amíg a vörös (idéznélek)hordalék jött jó is volt ez a teszt...

Azért jó látni,hogy a tesztben a buta maxwell azonos fogyasztással 50%al jobb.. na az a nem semmi...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3041) Asbee válasza Habugi (#3039) üzenetére


Asbee
veterán

Hordalékot maximum te hozol. Legalább értelmezd amit írnak. Nem az volt a lényeg, hogy mennyit kap a 290X, hanem hogy le lett írva a maxwell a jövőre nézve. Úgy tűnik annyira nem kell.

Érdekes régebben prezentációkor jó volt demózni, kamu %-okkal dobálózni...

[ Szerkesztve ]

(#3042) Habugi válasza TTomax (#3040) üzenetére


Habugi
addikt

Ebbe így ebben a formában nem mennék bele, annak a jelentőségét azért gondolom érzed, hogy most Win7 alatt Manteban nem kicsit jobbat megy a 280X mint a 290X a tesztben, a béta Win10re hozott béta AMD driverrel? :D

Ezért kérdeztem azt amit és úgy ahogy, két lehetőség van, vagy brutális lassulás lesz AMD oldalon aminek nincs reális magyarázata vagy ezt a teszt így ebben a formában köbgyök.
Ettől még az örül vagy tulajdonít jelentőséget neki aki akar, semmi közöm hozzá! :N :R

(#3041) Asbee:

Te nem olvasod amit írtok vagy már annyira természetessé vált, hogy észre sem veszed? :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3043) Asbee válasza Habugi (#3042) üzenetére


Asbee
veterán

Ez nem természetesség kérdése a 980 jobb kártya mint a 290X. Az hogy daveoff megosztotta a saját tapasztalatát azzal megint nem tudom mi a bajod. A többi erre az új tesztre, ha lehet így nevezni irányult. Az egész úgy indult a buta maxwell mire képes. Olvass át mindent még egyszer. :W

[ Szerkesztve ]

(#3044) HSM válasza Asbee (#3041) üzenetére


HSM
félisten

Arra volt a teszt demó (úgy látszik ez sajnálatos módon nem jött át a prezentációból), hogy a DX11 mekkora gát, és mennyivel többre képes egy alacsonyszintű API, pl. a Mantle, vagy az annak nyomán megalkotott DX12. Nem tudom, ez miért meglepő, hogy a DX12 is hozza a gyorsulást. :W
Majd ha nem csak erre lesz teszt, meg nem béta OS/Driver/Program, akkor lesz miről beszélni. De legalább már a buta Mexwell is tudja, amit mondjuk egy Hawaii már egy éve is tudott. ;) Bármi más még csak arra jó, hogy szájkaratézzunk rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Asbee válasza HSM (#3044) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát dumára jó, de ha tényekre kerül a sor már nem. Igen, ez a tipikus amd amit megesztek, de gyakorlatban semmi. Jó lenne ha ezzel végre felhagynának és az átlagfelhasználók is éreznének belőle valamit. Tudja egy éve csak közelében sincs. Nem baj, majd évek múlva ;)

[ Szerkesztve ]

(#3046) HSM válasza Asbee (#3045) üzenetére


HSM
félisten

Tudom, tudom... :U

[ Szerkesztve ]

(#3047) Habugi válasza Asbee (#3043) üzenetére


Habugi
addikt

Senki sem vitatta eddig se, hogy gyorsabb a GTX 980! :N

"Az egész úgy indult a buta maxwell mire képes. Olvass át mindent még egyszer. :W"

Pontosan, de mivel nem egyszereplős teszt volt 980ra, ottvan a mihez képest kérdése is, szemlátomást üzembe is lépett.
Én csak az alábbi kijelentésekre értettem a hordalék jelzőt:

"Azt szerintem elkönyvelhetjük, hogy a Mantle 1000%, hogy elveszti a létjogosultságát, úgyhogy ennyit a AMD nagy jövő képéről. Nálam ez a Mantle térítés verte ki a biztosítékot, akkor kezdett egyre ellenszenvesebb lenni az AMD. Up to 45% Faster......LOL"

Na látod itt például már működött a mihez képest, daveoff máris levonta a számára legkézenfekvőbb következtetést a Mantle kapcsán. :C Nem nézegetnénk most béta*béta DX12 teszteket, ha nem jött volna (még mindig nincs egy éve.. :N ) a Mantle, daveoffnak speciel egyenesen ellenszenves az AMD, mert a Mantléval "kikényszerített" DX12 alatt gyorsabb lesz a 980asa, ezúton is gratulálok! :C :R

Itt a következő:

"Ja DX12 alatt,de nem DX11 vagy mantle alatt... szóval ennél a dx12 csak jobb lehet... a másik kettő már aligha..."

Aligha, ugyan már 280X-el is gyorsabb kiforrott driverrel/oprendszerrel, node na..
Megvan a lehetősége annak hogy tévedek, de szerintem TTomax itt a 290X mantle eredményeit nézte, nem a 260X-ét.. :DDD

Szintén a kolléga tollából:

"És mindenki h@lyének nézett... nyugi,ez is meg lesz magyarázva hogy nem is optimalizálták a drivert erre a tesztre dxx11ben hiszen ott a mantle... igaz ott is kaptak egy fülest,de az már biztos azért mert bugos. :)"

Ittis megvan a lehetősége annak, hogy tévedek és a fülest valójában egy jó tippre/ötletre értette!! ;)
Megint csak a Mantle kapcsán.., szerintem itt sem a 260X eredménye kapta a figyelme fókuszát.. :N

Ezért bátorkodtam mérni egyet Mantléval a 3éves Tahitin és kijött a béta extravaganza létjogosultsága.., esetlegesen megfűszerezve azzal amit Abu is megemlített a nekem szánt válaszában.

Abban tökéletesen egyetértünk, hogy szemlátomást a Maxwell ebben a béta extravaganzában szépen teljesít DX12 alatt IS! :K

Remélem most már érted amit mondani szeretnék/szerettem volna.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3048) Asbee válasza Habugi (#3047) üzenetére


Asbee
veterán

A mantle egy bukás ahhoz képest ahogy beharangozták. Persze majd megint jön a magyarázat, hogy de majd majd... Te nagyon nem értetted meg daveoffot. Talán ha te is azért adtál volna 100+ ezreket vga-ra megjelenésnél mert megetted a rizsát, jelen esetben a mantlet, aztán semmi extra nem lett belőle, majd utána ha kezdeti árat nézzük, egy kicsit többért, egy jobb, gyorsabb kártyát kapsz, ami ráadásul az általad favorizált játékban dx11 alatt gyorsabb mint a másik mantle alatt, akkor kicsit másképpen tekintenél az egészre. Én rohadtul bíztam benne, első napos vétel volt vizezve a 290 aztán jöttek a csalódások...

Annyira bírom, hogy amd szemüvegen át annak kárára lehet csak a bétáról beszélni, fordítva nem. Úgy állítjátok, be hogy mintha az amd "fényéveket" fog gyorsulni a konkurencia meg marad ott ahol most van a béta-béta tesztel. Az gondolom fel sem merülhet, hogy ugyanez a különbség megmarad. Hát mért is merülhetne, hiszen nincsenek ígérgetések, magyarázkodások a másik oldalról.

Mikor fog végre az elő fordulni, hogyha valami nem kifejezetten amd-re van optimalizálva és béta-béta esetleg ott is teljesítenek valamit és nem kell mindig ugyanide vissza térni? Hogy majd driver, majd ilyen javítás, majd olyan jaívtás, aztán hoppá, csak odáig jutottunk mint a konkurencia. Sajnos évek óta ez megy. Ebből lett nekem is elegem és inkább oda kötöttem ki, amiről el lehet mondani, hogy szar, meg gyenge, meg eldobható, meg nem időtálló de mégis azt tapasztalom, hogy jobb, gyorsabb. Akkor miért foglalkozzak mással?

Az ilyen hardver sebessége kis mértékben szól bele dolog meg álomnak jó többnek nem. 21 században kapitalizmusban eleve megbukott, hogy majd évente fizetjük az új hardverre az alacsony szintű programozókat, vagy nem változtatunk évekig.

Nem akarok célozgatni, pár éve az is meg lett mondva vége a vga-k időszakának, jönnek az apu-k azok elegek lesznek mindenhez. Ma már poénként jó vissza emlékezni rá.

[ Szerkesztve ]

(#3049) kovsol válasza Abu85 (#3035) üzenetére


kovsol
titán

Azt értem, hogy miért is jó egy low level api, viszont azt még nem látom magam előtt, hogy gyakorlatban ez hogy fog elterjedni majd.
Viszont ha most mondjuk elkezdenek tegyük fel maxwellre optimalizálni, meg majd az új amd 3xx gpu-kra, akkor a piac egy nagyon kicsi részét fogják csak ezzel lefedni, mivel kétlem, hogy ezekből a kártyákból túl sok már a felhasználóknál a gépekben lenne rövid időn belül. Szerintem legtöbben még boldogan elvannak a Radeon HD7xxx és a GTX 6xx kártyákkal. Mire elterjed olyan számban az új architektúra, addigra meg jön majd megint egy újabb. És az NV és az AMD abba fogja tolni a pénzt, hogy az újakra fejlesszenek, de közben a felhasználok megint évek alatt fognak csak átállni az újra.
Persze adott a lehetőség, hogy optimalizáljanak akkor a régebbi kártyákra is. Viszont ez csak egy nyűg a fejlesztőknek. Minek optimalizáljanak majd x számú gpu architektúrára PC-n, mikor darabszámra lebontva az eladásokat alig hoz hasznot. Nem egyszerűbb akkor a 2 db konzolra optimalizálni amik között még nagy az átfedés is felépítésben, és tuti 5-6 vagy még több évig is fix hardverrel adott lesz a piacon, és a befektetett pénz az optimalizálásba itt bőségesen meg is térül ha lebontjuk eladott darabszámra.

May the Force be with you!

(#3050) korion válasza #35434496 (#2531) üzenetére


korion
senior tag

Nálam BF4 64 fős pályán 40 voltunk kb 40-60 fps(minimum) minden high,full hd!
i5 2500k van mellette!(XFX 290DD)
ellenben a rammokkal van vmi csak 1066 futnak :( (2000mhz Corsair )
és 98% környékén van a proci használat!

szóval ,ha felhúzom a procit 3.9 ghz-4.1-re + beállítanám a ramokat 1866 cl9,akkor az 50 fps meglesz minimumba!(szerintem)

a NV970 98 ezer az R9 290 88 ezer forint!

láttam pár NV gépet és nem láttam különbséget..

sőt amikor "összemértük a pöxxünk"(3d mark és társai) teszteltük a gépeket egymás mellett,akkor ugyan azokkal a beállításokkal 3 % volt jobb egy 3770K 4.4ghz-GTX760 Asus oc,
Nekem 2500K 4.4 ghz-7870 MSI AB adtam neki tuningot min 200mhz ment mindenre!
de kb fele annyiba volt a gépem(a srácnak volt még egy ROG lap is a gépében)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.