Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45451) Pug válasza Devid_81 (#45446) üzenetére


Pug
veterán

Nem volt itt semmi banyasz kitettseg, a szamokbol is jol latszik ;]

(#45452) Yutani válasza Pug (#45451) üzenetére


Yutani
nagyúr

Így van, vége a home office időszaknak, otthoni játék helyett az irodában dolgoznak a zemberek. :DDD

#tarcsad

(#45453) Yutani


Yutani
nagyúr

AMD Radeon Vega 64 Fine Wine [link]

#tarcsad

(#45454) b. válasza Yutani (#45453) üzenetére


b.
félisten

Jól öregszik a Pascal ,pedig el volt temetve anno itt, milyen kis buta architektúra a Vegához képest.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45455) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Nvidia A100 és H100 kitiltva Kínából, részvény zuhan [link]

/s

(#45456) FLATRONW válasza b. (#45454) üzenetére


FLATRONW
őstag

Egyébként a videóban és az írásban szó esik arról, hogy mennyivel később jelent meg a Vega?
15 hónappal, nem kis idő, szinte egy teljes generációs különbség fejlesztési időben.
Fine Wine, Future-proof? Nevetséges. A GCN legalja volt, minden szempontból. A sokat szidott 290x tényleg az volt, mert az idővel nem kicsit hagyta le a 780 Ti-t, és nem is kellett rá várni hónapokat, mert egyszerre jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#45457) b. válasza FLATRONW (#45456) üzenetére


b.
félisten

Nem beszélnek róla. Igazából pont annyira lehet a Pascalhoz nézni mint a Turinghoz. az 30-50 % fogyasztásról ne is beszéljünk. Amúgy nekem a vega abból a szemszögből nagyon tetszett hogy tele volt lehetőséggel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45458) Petykemano válasza FLATRONW (#45456) üzenetére


Petykemano
veterán

Maga a Vega 10 chip lehet, hogy a GCN legalja volt, de érdekes módon a vega architektúrát mai napig értékesítik és elég jó frekvenciákat elér és tudtommal jó energiahatékonysággal dolgozik. Talán tényleg nem véletlenül volt a Navi kitűzött célja a scalability.

Szerintem egyébként már aligha beszélhetünk FineWine-ról. Nem is tudom, hogy pl a legutóbbi OpenGL és DirectX11 újraírásból fakadó előnyből a promozótt 6000-es széria alatt részesült-e bármi?

Máskülönben FineWine-ról addig beszélhettünk, amíg a generációk között GCN alig-alig változott.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45459) gejala válasza Petykemano (#45458) üzenetére


gejala
őstag

Most a Turing a FineWine. Megjelenéskor 2080 = 1080Ti volt, de most hogy már elkezdték a játékok használni az új, hardveresen is támogatott megoldásokat, lett hirtelen 40-50% előnye a 2080-nak. És akkor mesh shader meg VRS tier 2 még mindig nincs a játékokban, az is lenne +20-25%.

[ Szerkesztve ]

(#45460) Yutani válasza b. (#45454) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pont nem ez volt a cikk tanulsága, de értem, miért írtad ezt. ;)

#tarcsad

(#45461) FLATRONW válasza Petykemano (#45458) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nyilván igp kivitelben, alacsony órajel és magszám mellett energiahatékonyak voltak.
A PH-ról jól tudjuk, hogy a GCN generációk között óriási volt az ugrás. Nem véletlenül születtek a többoldalas architektúra boncolgató, fényező bemutatók.:)

[ Szerkesztve ]

(#45462) edari válasza FLATRONW (#45456) üzenetére


edari
őstag

Nem úgy mint a Fury ;] :DDD

(#45463) paprobert válasza FLATRONW (#45461) üzenetére


paprobert
senior tag

A youtube-on található GCN fix órajel és feldolgozószám összevetés. Effektíve egy "GPU IPC" teszt. Talán a Digital Foundry csinálta, már ködösek az emlékeim.

A feature-ök ellenére alig volt egy számjegyű a fejlődés a generációk között, szinte minden gyorsulás csak az órajel és a feldolgozók növekvő számának volt betudható.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#45464) Yutani válasza paprobert (#45463) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most sincs másképp, nézd meg az új generációk leakjeit.

#tarcsad

(#45465) Petykemano


Petykemano
veterán

"Rumors have started appearing again about Samsung partnering with Intel to purchase ARM" [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45466) Raymond válasza Petykemano (#45465) üzenetére


Raymond
félisten

Ha az NV-t lelottek mert "a piacversenynek artott volna ha megkapjak" akkor egy Intel es Samsung kombonak mennyi eselye van? Szerintem semennyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45467) Busterftw válasza Raymond (#45466) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Intel mar a porban van evek ota, nem tudtad? :D

(#45468) Jacek válasza Raymond (#45466) üzenetére


Jacek
veterán

Bele vesznek még pár szereplőt és csoportként van esélyük.

(#45469) b. válasza Raymond (#45466) üzenetére


b.
félisten

na igen.
Plusz ugye nehogy már egy Amerikai cég vegye meg az Angol Chip tervezés fellegvárát volt a felkiáltás. Intelnél biztos angol lett Samsung meg japán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45470) Petykemano válasza b. (#45469) üzenetére


Petykemano
veterán

Az nivida általi felvásárlást még valahol értettem volna: processzort tervezhettek volna, dé hozzá akarták kötni az arm designokat a Geforce-hoz/CUDA-hoz. (Mármint ezt persze sosem vallanák be hivatalosan)

De se az intelt, se a samsungot nem értem.
Mármint az inteltől csak valami rosszindulatú felvásárlást tudnék elképzelni: azért akar felügyeletet az arm felett, mert korlátozni akarja annak fejlődésének ütemét és irányát. De ez nem menti meg attól, hogy valaki más tervezzen arm alapon jobbat.
Vagy a másik lehetőség az, hogy élére állna a változásnak. De szerintem az intelnek nem annyira ezen a területen vannak gondjai.
Az egyetlen szóbajöhető célja az intelnek... hupsz és a samsungnak is (!) az lehet, hogy az arm designokat a.tsmc helyett/mellett az Intel és a Samsung gyártástechnológiájához (is) igazítsák.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45471) b. válasza Petykemano (#45470) üzenetére


b.
félisten

A nagy probléma ebben még az hogy Nvidia ARM alapú CPu-kat tervez. Ha Intel megveszi igazából kilövi az Nvidia minden lehetőségét és 10 éven belül lehúzhatják a rolót.
Nem feltétlenül lett volna rossz az ARM @ geforce vonal de ezeket mind vállalták, hogy megmarad a mostani lehetőség az összes partnernek. most persze lehet azt állítani hogy nem így lett volna de akkor ha Intel/ samsung lépi ezt meg nehogy már ne legyenek kétségek ilyen téren.
AZt ugyan úgy vagy még jobban tiltani kellene ha a Zöld biznisz nem ment át.

Azt gondolom ha ez megtörténne nem fog majd Inteltől licenszelni dizájnt az Nvidia.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45472) Petykemano válasza b. (#45471) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt miért gondolod ennyire biztosan, hogy az Intel kilőné az nvidia alól a lehetőségeket?

Nem állítom, hogy nem történhet meg, csak fura ezt az aggodalmat pont attól.olvasni, aki az nvidia vásárlási szándéka esetén ezt leginkább elhessegette.

Mindenesetre szerintem, mondom, az arm designok Intel és Samsung foundryra.való alapértelmezetté tétele lehet a cél. Tudjuk, hogy a tsmc abból él, hogy sok a partner. Rájuk fáj a foguk.

És azt is tudjuk, mennyi a zűr Taiwan körül. Az, hogy az intel és a Samsung "hazahozza" brit chiptervező termékeinek gyártását (kimenekití a gyártást és a partnereket Kína karmaiból) , szerintem át fog menni a nyugati hatóságokon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45473) b. válasza Petykemano (#45472) üzenetére


b.
félisten

Ajaj Pontosan ezt írtam le ha olvasol a sorok között,hogy ha azt elkaszálták,akkor ezt is el kell.Minden akkor Nvidia ellen felhozott érv itt is áll.Samsung hány telefongyártó,tv gyártó,,Al stb cégnek cégnek konkurenciája aki ARM dizájnt használ?Tavaly az ARM alapú szerverek rekordot értek el X86 CPU mellett..Intel?
Az nvidia a világ egyik legnagyobb és legfejletebb gpu gyártója CPU nélkül és ARM GPU nélkül tőlük félt a világ?fordítva.

Ahhoz hogy az ARM dizájn Samsung és Intel gyártásra átkerüljön nem kell megvenni őket.Ez egy Valid érv volt itt is az Mvidia ellen ,hogy minek kell neki,ha így is licenszelheti a dizájnokat?+ hogy elvesztik a függetlenségüket stb.Nem kellene ebbe most megmentést belevizuálni a Taiwani helyzet miatt .Pontosan az a szitu.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45474) b. válasza Petykemano (#45472) üzenetére


b.
félisten

Még annyi hogy engem nem az érdekel hogy megveszi őket a Samsung vagy az Intel, mert jobb forgatókönyvnek tartom az ARM-nak , mint a tőzsdét és a konzorciumot.
Samsung még érthető is de ő is konkurencia mindenkinek a telekommunikációban. Intel viszont egy amerikai giga cég állami támogatásokkal és amerikai stratégiai vállalat.
Ezt nem tehette meg az Nvidia ők meg igen rá egy évre? Vicces lenne. Keserű a szőlő nekem. Szerintem nem tehetik ezt meg akkor ők sem.
ha megnézed a kommentedet te is leírod az elején hogy az Nvidiának milyen hátsó szándékai vannak ( bár szerintem azzal sokat nyertek volna a végfelhasználók, mint te meg én)az Intel -Samsung üzlet meg nem káros, sőt.
Egy brit székhelyű japán tulajdonú vállalat a oda portol dizájnt ahova akar.

a második részére:
AZ Intel a legnagyobb Szerverpiaci részesedéssel rendelkező cég , akinek a piacát támadja Nvidia mind a gyorsítóival mind majd a Grace- CPU val. és nagyjából az összes ARM alapú szerver fejlesztés az ő piacukat dézsmálja az AMD mellett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45476) Petykemano válasza b. (#45474) üzenetére


Petykemano
veterán

Én látok némi különbséget aközött, hogy milyen piacokon milyen erős szereplők és milyen céllal igyekeznének az Arm designokat terelgetni, de nem is mondom, hogy örülnék, ha ez összejönne. Csak azt, hogy geopolitikai okok miatt látom esélyét annak, hogy átmenjen.

másként megfogalmazva: a versenyhatóságok szemében a "felhasználónak hűhűhű, milyen jó is lehetne, miközben az NVidia hülyére keresi magát" érvnél többet nyom a latba az, hogy "geopolitikai és nemzetbiztonsági okokból szoktassuk át az Arm partnereket nyugati gyártósorokra és legyen inkább a >>kína által veszélyeztetett<< TSMC opcionális" többet nyom a latba.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45477) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA Readies RTX 3060 8 GB, RTX 3060 Ti With GDDR6X & RTX 3070 Ti With GA102 GPU To Clear Away Ampere Inventory

Upcoming RTX30 lineup:

3060 8G
GA106 128bit 8GD6

3060Ti D6X
GA104 256bit 8GD6X

3070Ti
GA102 256bit 8GD6X

— MEGAsizeGPU (@Zed__Wang) September 7, 2022

...

(#45478) Yutani válasza Devid_81 (#45477) üzenetére


Yutani
nagyúr

3060 8G
GA106 128bit 8GD6


Nem inkább RTX 3050 Ti? Ne már, hogy ezt is RTX 3060-ként brandeljék! :U

#tarcsad

(#45479) b. válasza Petykemano (#45476) üzenetére


b.
félisten

semmiel nem nyom többet a latba, maximum ha ha ilyen "felhasználónak hűhűhű, milyen jó is lehetne, miközben az NVidia hülyére keresi magát keresi i magát" bugyuta érvet teszel a mérleg másik oldalára tőled elég szokatlanul . Mindenki degeszre kereste magát Az ARM-on kívül.
Egy CPU és egy GPU gyártó állt volna össze akik egy célt néztek hogy Intel és AMD mellett betörjenek a szerverpiacra nem X86 dizájnnal.
Színezheted meg variálhatod de ez semmivel nem másabb üzlet versenyhatósági szempontból mint az Nvidia vételi szándéka. legalább annyira veszélyezteti a versenypiacot mint ha az Nvidia vette volna meg őket ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45480) Petykemano válasza b. (#45479) üzenetére


Petykemano
veterán

"felhasználónak hűhűhű, milyen jó is lehetne, miközben az NVidia hülyére keresi magát keresi i magát" = bugyuta érv

Rendbenm, bugyuta megfogalmazás. Kérlek, akkor próbáld meg 2 mondatban összefoglalni, hogy milyen érvek szóltak az Arm Nvidia általi felvásárlás mellett?

"Egy CPU és egy GPU gyártó állt volna össze akik egy célt néztek hogy Intel és AMD mellett betörjenek a szerverpiacra nem X86 dizájnnal."

Merthogy ez igazán (jó) érv a felvásárlás mellett. Az Nvidia ma is szuperjó Arm processzorokat tud(na) tervezni - desktop notebook vagy szerver piacra egyaránt. És mindenféle csodálatos szinergiákat megvalósíthatna a saját tervezésű Arm processzorai és a GPU/gyorsító/CUDA technológák között.

Csak valószínűleg nem az volt a cél, hogy ezzel betörjenek az AMD és Intel által jelenleg dominált szerverpiacra, hanem sokkal inkább az lehetett, hogy az ARM processzorokat, amiket világszerte milliárdszámra használnak szerverekben, telefonokban és infotainment rendszerekben hozzászabja a saját AI/ML/grafika/Accelerator/stb rendszereihez. Ne lehessen, vagy legalábbis ne legyen érdemes mellette elmenni. Legyen az Nvidia ezen a területen is ugyanolyan név, mint az Apple. Tudod van a tablet, meg az Ipad.

Egyébként volt a Coreteks-nek egy videója arról, hogy miként kíván az Nvidia a Metaverse Apple-je lenni. Szerintem ennek a tervnek volt a része az Arm felvásárlása és az Arm magok hozzászabása a saját rendszereikhez.

Szerintem ennek a hozzászabásnak van jelentősége. Persze, megteheted, hogy Nvidia GPU IP helyett Imagination-t használsz, de miért tennéd, ha ha készen kapod az Nvidia teljes hardver és szoftverkínálatát az Arm CPU mellé? Abba akkor külön energiát kell fektetned, csak akkor tennéd, ha azzal diverzifikálhatod magad.

Az Nvidia valójában nem az Arm CPU részleg feletti hatalmat akarta megszerezni, hanem sokkal inkább a Malit küldte volna nyugdíjba.

Az Intel+Samsung általi felvásárlás vonatkozásában (már ha egyáltalán van igazság ebben a pletykában), ->szerintem<- a hozzászabás jelenleg a TSMC felé létezik. Megteheted, hogy inkább másutt gyártatsz, de akkor külön energiát kell fektetned, amit csak akkor teszel meg, ha lényegesen jobb ajánlatot kapsz.

El lehetne vitatkozni azon, hogy ez más-e versenyjogi szempontból.
Csak azt mondom, hogy ha ez lenne a felvásárlás célja, akkor mivel a lépés "hazahozza" "a biztonságos nyugatra" az ARM designok gyártását, ezért nagyobb esélyét látom annak, hogy átmenjen.

Talán te mélyen csalódott lennél, ha így alakulna, én nem lennék ettől boldogabb.
De persze minden szempontból tévedhetek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45481) b. válasza Petykemano (#45480) üzenetére


b.
félisten

Ezerszer megfogalmaztam ezt anno több vitában is itt feleslegesen , már leírtam mind az ARM nak milyen előnyökkel járt volna mind az Nvidiának mind a felhasználóknak.
Az ha licenszelsz egy dizájnt nem azt jelenti hogy te szabhatod meg annak a fejlődési irányát.
Az ha te szabod meg nem azt jelenti hogy az irány rossz , főleg mellette garanciát vállalsz 10 vagy 15 évre hogy meghagyod a szabad licenszelhetőség feltételeit mind GPU mind CPU terén és mondjuk az egyik legjobb GPU tervező gárdával rendelkezel a világon.
Erre kötelezték az Nvidiát...ez azt jelenthette volna hogy az ARM ütőképes
mert az Nvidia rá és nekik és velük tervez dizájnokat évtizedekre előre belátva egy fejlődési irányt...
AZ hogy Nvidia 5x annyi pénzt adott volna fejlesztésre ARM nak és olyan kombókat hozhattak volna desktop és szerver frontra ami jelenleg nem létezik csak az Apple termékeknél. Az hogy az ARM úgy indított volna hogy a világ legnagyobb szerver gyorsítókat gyártó cégéhez elkerült volna 10 év alatt felbontotta volna az X86 egyeduralmát.

"Csak valószínűleg nem az volt a cél, hogy ezzel betörjenek az AMD és Intel által jelenleg dominált szerverpiacra, hanem sokkal inkább az lehetett, hogy az ARM processzorokat, amiket világszerte milliárdszámra használnak szerverekben, telefonokban és infotainment rendszerekben hozzászabja a saját AI/ML/grafika/Accelerator/stb rendszereihez. Ne lehessen, vagy legalábbis ne legyen érdemes mellette elmenni. Legyen az Nvidia ezen a területen is ugyanolyan név, mint az Apple. Tudod van a tablet, meg az Ipad."

Ki mondta hogy ez lehetett a fő cél? te? vagy valami sugallat? Tudod milyen kicsi szeletecske az pénzben? A szerver piac és a hatalmas projektek ökoszisztémákkal a nagy pénz. Lásd Frontier @ AMD... de amit itt leírtál az éppen lehet jó dolog.. Mert az Jó ha Exynos@ AMD van a telefonodban? Tud valaki jelenleg az Nvidiánál jobb GPU alapú AI rendszereket tervezni? vagy szerver gyorsítókat? Tisztában vagy vele hogy az ARM ezt szeretné elérni de soha nem tudja? és egy Intel nem arra fog törekedni hogy az X86 mellett felnevelje a kis ARM CPU trónkövetelőt? Minden veszély amit itt leírtál totálisan többszörösen igaz az Intelre. Egyszerűen a hozzáállásod magyaráztat bele ebbe npozitív dolgokat az Nvidiás sztoriba meg negatívumokat feltételezel .
pedig Totálisan hasonló de valójában rosszabb forgatókönyv .

mennyi idő és pénz áthozni valamit Samsung és Intel gyártásra?
Ugyan úgy nem kellene ezért megvennie Intelnek és samsungnak az ARM-ot ahogy szerinted Nvidiának sem kellett volna hogy elérje a céljait. Ezért nekik sem kell, hisz rengeteg dizánjt a Samsungnak terveznek 7 nmLPP 5 nm stb mind működő tervezett ARM dizájn van a Samsung Foundry-val közösen. Messze nem nulláról indulna ez a dolog.
Amit belelátsz az szerintem csak egy hozzáállásbeli történet az Nvidiánál negatívnak tartanád ha belőlük 2. Apple vagy domináns CPU és GPU gyártó lenneegyben, az AMD és Intel mellett míg ezt az Intelnél és AMD nél ezt nem tartod problémásnak. Elengedem inkább a részemről.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45482) MaximPeti válasza Devid_81 (#45475) üzenetére


MaximPeti
csendes tag

Fake... :N [link]

[ Szerkesztve ]

ex hwsw nick: Max Payne | reg: 2002

(#45483) b.


b.
félisten


[Report: The graphics card market in the cryptomining hype 2020-2022]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45484) Petykemano válasza b. (#45483) üzenetére


Petykemano
veterán

Kemény.
Darabra az Nvidia eladásai csökkentek nagyobbat, de arányaiban az AMD-é.
Igazad volt, hogy a zuhanást meg nem érő bevételi adatok ellenére az AMD is vastagon érintett a kriptovaluta bányászatban. :R

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45485) b. válasza Petykemano (#45484) üzenetére


b.
félisten

Szerintem most az Nvidiát a gamerek tartják fent mert eddig nem fértek hozzá a kártyákhoz és most árak is viszonylag jók lettek. erre utal a piacrész alakulása .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45486) Yutani válasza Petykemano (#45484) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazad volt, hogy a zuhanást meg nem érő bevételi adatok ellenére az AMD is vastagon érintett a kriptovaluta bányászatban.

Ez mindenki számára világos volt, nem b. látta meg egyedüliként. :DDD Mindkét gyártó nagyot aratott a bányászaton, most kerülnek a helyükre. :K

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#45487) Raggie válasza b. (#45483) üzenetére


Raggie
őstag

Mondjuk én ennél nagyobb növekedést majd csökkenést vártam... Ezek alapján pl AMD 2019 végén több kártyát adott el, mint a mostani legnagyobb bányászláz idején.
Valamint NVidia is igazából a bányászláz előtt nőtt nagyot és a bányászláz alatt csak marginálisan.
(Ugye az igazi bányászláz Q1-21-től kb Q2-22-ig tartott)

A legérdekesebb a Q3-22 adat lenne, ami az igazi bányászláz lecsengés utáni mennyiségeket mutatná majd.

SZERK:

ETH-USD árfolyam grafikonon szépen látszik a bányász idény

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#45488) Petykemano válasza Yutani (#45486) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, de egyrészt a valamivel rosszabb MH/s/W mutató és az ebből fakadóan az msrp-hez valamivel közelebbi ár miatt, valamint a Q2-es pénzügyi adatok alapján (Intel és Nvidia árbevétele jelentősen csökkent, míg az AMD-é kissé nőtt) azt feltételeztem, hogy az AMD érintettsége kisebb. Abszolút számok tekintetében ez persze igaz is, de a saját forgalmához viszonyítva az AMD eladásai nagyobbat estek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45489) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Most mar csak az a kerdes megtortenik-e a varva vart csoda 2.5 nap mulva?

Szerintetek mi lesz a hasznalt VGA piacon?Erinteni fogja es lesz millio VGA olcson? :F
Vagy mar aki tudta moistanra eladta es nem valtozik semmi? :F

...

(#45490) Raymond válasza Devid_81 (#45489) üzenetére


Raymond
félisten

Mit ertesz "csoda" alatt? Mert ha 400EUR-os 3090-et akkor talan tulzottak az elvarasok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45491) Kolbi_30 válasza Devid_81 (#45489) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Semmi csodát nem kell várni szerintem

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#45492) b. válasza Petykemano (#45488) üzenetére


b.
félisten

Ami érdekes még a második táblázat.Polaris.40% és a Vega 7 % eladás.Tehát AMD vagy gyártott a bányászoknak polarist és Vegát vagy az OEM gyártóknál ennyivel népszerübb mint a Navi 5- 6000 széria.A két navi együtt éppen eléri az eladásban az 50 %részt és a Polaris+ Vega szintén majdnem ennyi pl Augusztusban míg Nvidiánál a Turing és Ampere 77 %.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45493) Devid_81 válasza Raymond (#45490) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Fogalmam sincs mit varok, de jo lenne latni, hogy szinte "lehetetlen" eladni hasznalt VGA-t...vagy csak nagyon olcson :)

...

(#45494) Petykemano válasza b. (#45492) üzenetére


Petykemano
veterán

A táblázatról én elsőre azt hittem, hogy SteamSurvey gyűjtés.
De az adatoknak ez a wccf-es cikk a forrása: [link]

Hát nem tudom, hogy kell ezt a "channel trade" cuccot értelmezni
Volt róla szó, hogy az AMD növeli a GF irányába a megrendeléseit. Én azt hittem, hogy a nagyobb volumenű Zen3 DT eladás miatt.
De lehet, hogy benne volt az is, hogy polaris/vega kártyákat értékesítettek bányászoknak.

Viszont ennek azért csak jobban be kellett volna zuhannia, nem?
Ha annyi polaris kártyát gyártanának, akkor most úgy kéne eldobniuk, mint a forró krumplit.
De polarist már szinte alig lehet kapni.

Nem is beszélve arról, hogy anno ABu azt mondta, hogy a GDDR5 gyártása gyakorlatilag leállt, nem is olcsóbb, mint a GDDR6. Még ábrándoztunk is, hogy milyen jó lenne, ha az AMD kiadna egy GDDR6-ra frissített polarist, mert azon a node-on nincs akkora hiány. Abu meg azzal csapta le, hogy sajnos az áremelkedések egyik oka épp a GDDR6 hiánya.

Vagy lehet, hogy ezek a százalékok azt jelzik, hogy még mindig az ilyen nagyon olcsó RX 550 menne notikba és prebuild gépekbe?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45495) b. válasza Petykemano (#45494) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom én sem,de látod az utolsó havi eredményt mutató sor augusztusi.Nem tudom mondjuk egy Rx milyen elonnyel jár egy kis navival szemben.Vagy lehet tényleg a Glofo igy a TSMC rendeléseket szabaddá tette.
Kina is lehet de nem tudom hogy az OEM gyartóknak vagy a kavezoknak jó az RX a Navi helyett?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45496) Yutani


Yutani
nagyúr

Intel Arc GPU effectively cancelled: 'decision has been made'

Rájának nem sikerült forradalmat csinálni (itt sem)?

#tarcsad

(#45497) b.


b.
félisten

[Seems Robert Hallock, Director of Technical Marketing at AMD has left.]

Pedig ő egy jó arc volt. nem tudom ki tudja átvenni a helyét mondjuk YT-n.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45498) Yutani válasza Yutani (#45496) üzenetére


Yutani
nagyúr

Intel Once Again Refutes All Arc Discrete GPU Cancellation Rumors, Getting Ready For Launch Soon! [link]

#tarcsad

(#45500) Petykemano


Petykemano
veterán

gyerekek, megtörtént az ethereum merge!

meanwhile:
Miners say they plan to fork Ethereum within 24 hours of merge

LOLz

Ugye forkolni lehet magát az algoritmust/technológiát.
Csak hát bányászni azért éri meg, mert a hálózatban végrehajtott tranzakciók után tranzakciós illeték és az adott coin (pénznem) könyvelései után az adott coinban jutalom jár.
De az adott coin értékét nem a bányászat adja, hanem ez ilyen kereslet-kínálat. pénzügyi izék, ki hová akarja rejteni a jövedelmeit, vagy ki hol lát hirtelen vagyon kinövési lehetőséget. Tehát adott coin dollárban számolt értékét az adja, hogy az emberek (a piac) mindenkor annyit ad érte amennyit.

Na most szerintem a tranzakciós illetéknek a Proof of Stake rendszerben lényegesen kisebbnek kellene lennie. Tehát aki fizetőeszközként tekint az ETH-re, annak az ETH2 kedvezőbb.
Sőt, mivel a Proof of Stake rendszer hekkelhető csak vagyoni alapon (már nem szükséges gigantikus nagyfogyasztású telephelyeket létrehozni bányászati célból, hanem elég megszerezni a ETH vagyon 51%-át és egymagad hitelesíthetsz bármit), nem kizárt, hogy a nagy bankok vagy más pénzügyi szervezetek irányából megindul a harc ezért, ez pedig nyilvánvalóan felfelé fogja hajtani az ETH2 árfolyamot.

Viszont, mivel a PoS rendszer hekkelhető a fenti módon, ezért biztos lesznek, akik inkább kiszállnak belőle, mert nem bíznak benne és átmentik a vagyonukat például a most bejelentett ETHW hálózatba.

Illetve most kiderülhet majd az is, hogy vajon az ETH coinok mekkora részét tulajdonolják maguk a bányászok, vagy megfordítva hogy az ETH vagyon többségi tulajdonosai voltak-e a bányászati tevékenységet végzők is.

Mindenesetre ez mindenképpen arra utal, hogy a bányásztevékenységet végzők legalább egy része megpróbál majd talpon maradni és akár egy ideig veszteségesen üzemeltetni az új hálózatukat. (Mondjuk ha nincs tranzakció, nincs mit lekönyvelni) Emiatt nem biztos, hogy számítani lehet gigantikus használtpiaci beomlásra.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.