Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) hokuszpk válasza Devid_81 (#45348) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kezd az az érzésem lenni, hogy a 40xx szériában perpill még a "40" előtag sem tutti.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45352) Devid_81 válasza hokuszpk (#45351) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy van napi 1-1 uj verzio mindenbol ;] :DDD

Kopi meg mindent amit lat/hall jelent, es mindegyik cikkkent vegzi valahol :)

[ Szerkesztve ]

...

(#45353) b. válasza Devid_81 (#45348) üzenetére


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45354) Dtomka válasza Yutani (#45327) üzenetére


Dtomka
veterán

Viszont ez megerősíti azt az eszement dolgot, hogy a nagyvadak tényleg 600-800W-osak lesznek.
Nem vettem 3070 ti-t vagy 3070 OC-t mert 300+ vattot bekajálnak...meg 2k-ra elég nekem a 3070 teljesítménye is. De sztem nagyon durva a lesz fogyasztása a köv generációnak.

(#45356) Devid_81


Devid_81
nagyúr

...

(#45357) Yutani válasza Devid_81 (#45356) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt valami hiba van, mert kizárt, hogy a két piacvezető esett, de az AMD meg nőtt. Ilyen nem történhet meg.

;]

#tarcsad

(#45358) Devid_81 válasza Yutani (#45357) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sztem Ok is csak a konzolokkal vannak ott ahol :B

...

(#45359) solfilo válasza Yutani (#45357) üzenetére


solfilo
veterán

Fércmunka, grafikon címe szerint milliárd USD, de a számok már csak millióban vannak.

solfilo

(#45360) Petykemano válasza Devid_81 (#45356) üzenetére


Petykemano
veterán

Amíg az nvidia negyedéves eredményei emelkedőben voltak, úgy tűnt minden alkalommal elismerő csettintés, kalapemelés illette itt v az nvidia találgatósban. Ó, az nvidia megállíthatatlan, minden felett is átveszi a hatalmat.

Méltatlan a hallgatás és elhessegetés, ami a témát övezi, pedighát szó sincs arról, hogy bajban lenne. Csak legfeljebb arról, hogy mélyebb volt az érintettsége a bányászati vásárlásokban, mint ahogy azt bevallották.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45361) awexco válasza Petykemano (#45360) üzenetére


awexco
őstag

Azért amd az Epyc-el szépen növekedett … bár, hogy 4 csoportra bontották a beszámolójukat sokkal áttekinthetőbb .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45362) Petykemano válasza awexco (#45361) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát azért azt megdobta kicsit a Xilinx is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45363) b. válasza Petykemano (#45360) üzenetére


b.
félisten

Hol láttál te ilyet hogy elismerő csettintés hogy most kussolunk mi Nvidiások erre akarsz utalni? mert gondolod hogy most hogy az Nvidia csődbe megy vagy mi? Vagy mit kellene írni most erre?
Gondolom ha nem linkelte volna be más megtettem volna én mint ahogy mindig beszoktam a legtöbb nvidiás hírt tenni vagy ide vagy oda.
Amíg az nvidia szarrá kereste magát a GPU eladásokon és a bányászaton ugyan úgy az AMD is.
Az Amd bevételeinél CPU eladás jelentősen emelkedik és ellensúlyozza a GPU eladások csökkenést amit ők is ugyan úgy megélnek a hogy a zöldek,de gondolom neked nem kell elmagyarázni, hogy mivel utóbbiak fő profilja 50% fölött a gaming eladásból származik ez totalban egyértelműen hatalmas csökkenés náluk míg a másiknál total 20 % bevétel esett 40 % körüli részt az mellett a Xilinx 22 % kal dobta meg azt a "kicsit"
Gondolom nvidia sem így tervezte az ARM körüli üzletet most mélyebbre fognak esni mint valaha az miatt amit eddig eltolt a bányászlát miatti hatalmas bevétel, de most üresjáratban fog lecsengeni annak a sikertelen üzletnek is a hatása ez ellen csak az segíthet ha megfelelően kihozzák a Grace-t és/ vagy Intel jobban rájuk fog szorulni.
most hogy visszavágjak lehet örülni az AMD fanoknak csúnya gonosz, mindenben bajt kavaró Nvidia most majd jól szarba lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45364) sutyerák007 válasza b. (#45363) üzenetére


sutyerák007
senior tag

most vagy te szívtad fel nagyon magad vagy én értettem félre valamit..
:B
Méltatlan a hallgatás és elhessegetés, ami a témát övezi, pedighát szó sincs arról, hogy bajban lenne. Csak legfeljebb arról, hogy mélyebb volt az érintettsége a bányászati vásárlásokban, mint ahogy azt bevallották.

volt ott egy második bekezdés is :K egyáltalán nem volt petyke hozzászólása ennyire "sértő"
szerintem az egész negyedéves bevételre gondolt úgy általában bontástól függetlenül

[ Szerkesztve ]

(#45365) b. válasza sutyerák007 (#45364) üzenetére


b.
félisten

Ez egy Vs topik.
Azért remélem átérzed petyke megjegyzéséből származó íróniát és az általad belinkelt idézet utolsó pár szavából eredő lényegét, mert nem vagyok benne biztos, hogy átjött a kis cinizmus. :)
Petyke is tudja hogy igaza van és én is tudom , hogy igaza van .Mindenki tudja hogy ez van.
De ami az Nvdiára vonatkozik abban, nem a topikokban történő hallgatásban vagy lapulásban.

Kiemelkedő bevételük van a nem bányászati időszakra összenézve amúgy most is, csak megszokták a könnyű pénzt.
Nvidiánál Innentől dolgozzanak meg érte hogy jobb legyen, Hozzanak CPU-t, adjanak jó VGA-t ,és fejlesszenek ahogy eddig tették, mert más különben mélyrepülés lesz ha jön az új gen ha nem. AMD ügyesen dolgozik, eléri a sikereket kemény melóval, de rohadtul beáraznak sajnos, ahogy a lóra ülnek és ebből nem fognak engedni ők sem ráadásul egyre jobban érik nekik az árukapcsolásos sztori, ami igazából csökkentheti a piaci szereplők számát vagy VGA vagy Cpu téren.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45366) awexco válasza Petykemano (#45362) üzenetére


awexco
őstag

Xilinx. Az iot nem az epychez sorolják …

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45367) Raggie válasza b. (#45365) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem egészen egyszerűen csak arra gondolt Petyke, hogy fordított esetben egyből be van posztolva az AMD bevételcsökkenése/piacvesztése/"bénázása", míg most, hogy az Nvidiánál történt csökkenés semmi, csak kuss. :)
És ebben van igazság.

Inkább csak azt nem értem, hogy ezen miért lepődött meg. :D

Clint Eastwood FTW

(#45368) solfilo válasza awexco (#45366) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem ezért írta, amit:
Data Center segment includes server CPUs, data center GPUs, Pensando and Xilinx data center products.
via

solfilo

(#45369) FLATRONW válasza Petykemano (#45360) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ahogy mondod, nincs nagy gond náluk, az történt ami várható volt. Ha majd újra növekedésnek indulnak, akkor újra dicsérni fogjuk őket. Az AMD növekedésének magasztalását pedig meghagyjuk a másik tábornak. :)

(#45370) b.


b.
félisten

[link] AMD now with more employees then Nvidia

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45371) Yutani válasza b. (#45370) üzenetére


Yutani
nagyúr

De csak a felvásárlások miatt.

#tarcsad

(#45372) b. válasza Yutani (#45371) üzenetére


b.
félisten

A felvásárlások csak 5200 emberkét jelentenek .Ha azt leveszed belőle,
2020 ban 12600, 2022 ben 24500 fő. Duplájára nőttek 2 év alatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45373) awexco válasza Petykemano (#45362) üzenetére


awexco
őstag

Epyc , Ryzen , Gpu+ Semi-custom , Beágyazott coccok

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45374) awexco válasza b. (#45370) üzenetére


awexco
őstag

Azért Intelnél sem szaroztak nagyon komolyan bôvült a létszám …

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45375) b. válasza awexco (#45374) üzenetére


b.
félisten

az új gyárak miatt kell rengeteg ember, de százalékosan nézve AMD ver mindenkit. sőt még Xilinx nélkül is többet nőtt, mint a másik két cég együtt véve.
2020 hoz nézve a növekedés:
AMD: 94% Xilinx nélkül , 136 % velük.
Nvidia: 44%
Intel:41%

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45376) awexco válasza b. (#45375) üzenetére


awexco
őstag

Volt honnan növekedni az AMDnek . De az intel felvett annyi embert durván mint amennyi az AMD+Nvidiánál dolgozik .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45377) b. válasza awexco (#45376) üzenetére


b.
félisten

Kivancsi leszek mi lesz a DGPU divízióval náluk,ha nem sikerülnek a dolgok.
Most azért úgy néz ki ,hogy nem igazán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45378) FLATRONW válasza b. (#45377) üzenetére


FLATRONW
őstag

Egy dolog biztos, Raja felfelé fog esni, mint mindig. :)

(#45380) hokuszpk válasza FLATRONW (#45378) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

innen már nincs feljebb.
b esetben nehéz idők várnak az NVIDIAra ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45381) b. válasza hokuszpk (#45380) üzenetére


b.
félisten

:DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45382) awexco válasza b. (#45377) üzenetére


awexco
őstag

Szerver fronton biztos lesz szép menyiségű értékesitésük ... De raja ojan mint a ferrárinál a stratéga ... Egy kalap fos . Anno csodálkoztam is hogy , hogy olyan gyorsan átengedték az Intelhez ... De több kért okoz mint hasznot . Mostani CEO komolyan gondolja , hogy rendbe szedi a céget ... gondolom nem vicből vettek fel kb 50.000 embert . Azért bármelyik szar projektük megélt 3-4 gent pl itanium stb ... csak utána lötték le . Az idő alatt még kiforrhatja amagát a dolog ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#45383) Petykemano válasza b. (#45363) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem fogom.visszakeresni, de én minden rekord állítás esetén süvegelés, hovatovább az emelkedő nvidia részvényárfolyamon való.hümmögésre emlékszem.
Ezzel semmi gond nincs, megérdemelt elismerés.

Engem különösebben az sem érint, hogy az nvidia mivel keresi a kenyerét. Nem vagyok részvényes, nem engem vertek át azzal (egyik cég sem), hogy a crpyto nem tényező. (Persze tudom, hogy ez alapvetően arra vonatkozott,.hogy nem fognak amiatt többet gyártani és nem pedig arra, hogy hová megy a kártya.)

Mindenesetre azért úgy tűnik, ezúttal az nvidia érintettsége lehetett nagyobb. Évesen szintén 33%, negyedéves összehasonlításban 44% csökkenés. Egyébként az ábrám is látszik, ez több mint $1b. Ehhez képest az amd romlása "csak" $200m/~10% (azt persze nem tudjuk, hogy ebből.mennyi a konzol)

Azt is tudtuk, hogy a kártyák árait a bányászképességeik határozzák meg. De az is lehet, hogy még a JPR piaci részesedési adatok is teljesen mások (lennének)
Még az is lehet, hogy az RDNA3 vs AL időszakban valódi versenyt fogunk látni, mert mindkét cég igyekszik majd túladni a portékán, amit a TSMC nem vesz vissza.

Elnézést, ha túl nagy port kavartam.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45384) Petykemano válasza awexco (#45366) üzenetére


Petykemano
veterán

Úgy értettem, hogy ahhoz, hogy az amd összeredménye növekedjen abban a környezetben, amiben az Intel és az nvidia borul, kellett a xilinx $700-800m bevételi háttere is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45385) Petykemano válasza awexco (#45376) üzenetére


Petykemano
veterán

Vajon honnan toborozták őket?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45386) b. válasza Petykemano (#45383) üzenetére


b.
félisten

De azon a charton hol látod a PC gaming GPU szegmens bevételét/ arányát stb külön kiemelve? mert ugye bányászatról van szó mennyit jelenthetett ,ezt Másból ezt nem tudod megállapítani... Szerintem te is itt voltál a bányászláz alatt és láttad hogy világon sehol nem volt semmilyen kártya elérhető értelmes árban sem Nvidia sem AMD .
Az AMD gaming piacrészesedése sem nőtt, tehát nem az volt ,hogy az Nvidia kártyákat vitték bányába az AMD meg ment a gamer piacra mint láthatod. Sőt, ha jól emlékszem még csökkentek is...
Mindkét gyártó ugyan úgy emelt áron ment ,mindkét gyárótól ugyan úgy elvitték az összes kártyát és nem tudtak eleget gyártani.
Az AMD kártyák is bőven profitábilissak voltak a bánya szezonban és ugyan úgy RIG-ekben kötöttek ki mint az NV kártyái és árazásba is ugyan annyiba kerültek amikor lehetett kapni őket.A különbség annyi volt, hogy az egyik jó volt a másik meg jobb volt arra.
Nem látom miért keresett volna kevesebbeta bányászaton AMD.. ( arányosítva természetesen, az eladott mennyiségek tükrében). ez naív elgondolás.
Szerintem az érintettségük egyforma de jelenleg az AMD től nincs még DGPU bevétel kimutatás Y/Y.. Konzolok + nőttek laposokban is elég szépen.

Egyszerűen a gyártók portfóliójából adódóan az Nvidia nagyobbat esik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45387) b.


b.
félisten

[Intel Arc 3 A380 vs. AMD Radeon RX 6400]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45388) hokuszpk válasza b. (#45387) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jólértem, az Intel még mindig Kínára korlátozza az Arc 380 elérhetőséget, lehet az amcsik ezzel a titkos tervvel akarják kétvállrafektetni a nagy Kínai pandát sárkányt :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45389) b. válasza hokuszpk (#45388) üzenetére


b.
félisten

Hát hogy őszinte legyek 1080P ben vállaható a 6400-zal szemben a teljesítménye ( már amennyire annak vállalható a teljesítménye)és 7% mínuszért cserébe ad teljes multimédiás támogatást. De a méretei nem teszik mindehova alkalmassá ahova a 6400 és 1650 befér.
Így ránézésre is 2x akkora nem csak 2x annyi tranyó van benne.

Amúgy fogyasztásban is nagyon random anomáliákat produkál a GPU. Van ahol 55W max terhelésen van ahol 75W és lassabb mint 55 W -nál meg van ahol 75 W nál 37 % kal gyorsabb. Nem igazán értik a modderek sem mit miért csinál a kártya. :F

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45390) proci985 válasza b. (#45389) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a driveren meg dolgozni kell

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45391) b.


b.
félisten

Azért lehet hogy még sem csak a bányászat miatt tervez és jósol általános iparági csökkenést az Nvidia és a többi gyártó. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45392) Yutani válasza b. (#45391) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel nem egyváltozós a piac, és látjuk, mi folyik a világban, nem lehet mindent a bányászat összeomlására fogni. :N

#tarcsad

(#45393) b.


b.
félisten

[Intel to use DirectX12 emulation for DX9 titles]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45394) imi123


imi123
őstag

Poor DX9 :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#45395) b.


b.
félisten

[Prediction: Top tier RX7000 = Top tier RTX40 But at half the price and at 100W less power.]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45396) Devid_81 válasza b. (#45395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oke, de mivan ha az NV $3999 lesz az AMD meg $1999...meg igy is sok mindketto. :)

...

(#45398) imi123 válasza b. (#45395) üzenetére


imi123
őstag

Álmodoznak a srácok.De az a fránya bili.... :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#45399) Petykemano válasza Devid_81 (#45396) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát... én is erre számítok, de....
A chiphiány hirtelen megszűnt és a visszaájára fordult. Az Nvidia felől lehetett hallani a híreket, hogy próbálják elhalasztani a rendeléseket, meg hogy Ampere túltermelés van.

Nem fogy már úgy és emiatt nyilván a teljes termelési láncban előbb-utóbb szép lassan elkezdenek lefelé menni az árak. Nyilván nem minden, mert az energia még mindig drága, noha az olaj ára is megy lefelé.

Én azt feltételezem, hogy a 2021-es árak nem valósak. Részben mert a kártyák egy részét haszonlesés céljából kapkodták el bányászok pénz nem számít alapon, másrészt a gamer vásárlók egy része is vásárolhatta úgy, hogy majd bányászattal ledolgozom a felárat. Tehát szerintem nem lehet úgy nekiindulni a egy bányászat nélküli időszakban kiadott kártyának, hogy no lám, csak kinyílt a vásárlók pénztárcája.
De eközben meg 2022 második felére recessziót jósolnak, mert a világon mindenütt magasabb kamattal és a fogyasztás csökkentésével igyekeznek visszafogni az inflációt.

Az általad említett árak akkor lennének szerintem reálisak, ha lehetne arra számítani, hogy a bányáspiac lecsap az új generációra.
Csakhogy állítólag halad az ETH2 Merge projekt. Tehát még csak az sem biztos, hogy hosszútávú hatékonyság-növelő befektetés gyanánt érdemes lehet új hardverbe beruháznia a bányászoknak. (LEgalábbis ETH alapon nem, márpedig jelenleg a GPU-val bányászható kriptók közül az kapja a legnagyobb számítási kapacitást)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45400) b. válasza imi123 (#45398) üzenetére


b.
félisten

Van valami a levegőben amúgy Nvidiánál. Nagy a csend. Ok hogy jönnek az infók hogy ennyi Vram meg ilyesmi,.de kb azon kívül, hogy monolitikus meg hogy lesz benne cache semmi infó.
AMD nél egint van azért hype és a csoda várás . Ez nem azt jelenti hogy nem lesz jó a cucc persze, sőt biztos, hogy jó lesz,de :
Közben pedig Kopite már 1 évvel ezelőtt elhintette hogy a ki nem adott Hopper architektből hoztak át dolgokat az Ada-ba és már nem az a dizájn ami volt. Azt gondolom fog tartogatni meglepetéseket az Ada. 5 nm TSMC , AMD 5 és 6nm. Nv tud tervezni, az a 100W többlet fogyi( ha lesz) nem a Monolitikus dizájnból jön szerintem.
Az árazás meg olyan dolog, hogy egy szám, ami majd annyi lesz amit mondanak rá valójában.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.