Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) DraXoN válasza M0ng00se (#77400) üzenetére


DraXoN
addikt

Elvileg nem minden alaplapon van ilyen.. de nem tudom melyiken van, melyiken nincs.
Ami biztos 80C-ig biztosan jó, 90C után fogná vissza a rendszert, persze egy olyan alaplapon amin nincs szenzor az északi hídra ez nem működik.
De ezen dolgokat csak olvastam. Nem volt "szerencsém" északi híd túlmelegedéshez (nálam általában 3-5°C vel mindig a CPU alatt van a hőmérséklete, de a terheléssel változik az ővé is).
Illetve, mivel a szenzor nem a chipben van, hanem (fogalmam sincs pontosan hol) csak közvetetten csatlakozik, a paszta nem biztos, hogy jó kontaktot adott, vagy lehet rövidre zárt valami diódát maga a chipset hűtő a gappad nélkül.. Az én lapomon "szerencsére" nem túl kicsi a hűtő (kb. egyen gigabyte, anno 970-es lapomon azonos volt, csak más színű).

szerk.:
úgy rémlik egyébként mintha nekem az északi és déli híd alatt is gyárilag már paszta lenne, nem gappad. a mosfeteknél van gappad egyedül gyárilag (de oda kell is a az esetleges magasságkülönbségek miatt).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77402) mester1102


mester1102
tag

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy miért fagyogat egy AMD Fx-9590-es Be Quiet Dark Rock Pro 3-mal ASUS Crosshair V Formula Z-s alaplapon, Corsair RM 550x-el?

Ha elindítok egy játékot van, hogy 30 perc múlva egyszerűen megfagy. Nem állítottam semmit a BIOS-ba, csak a Turbo Core-t kapcsoltam ki.

Most visszaállítottam egy 8350-es szintre, az órajelekkel együtt. Nekem a célom az lenne, ha lehetne a 9590-es 4.7-es órajelével használni.

szerk.: Az energiatakarékos opciók is ki vannak kapcsolva, azt elfelejtettem írni. A többi minden alapértelmezetten van.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77403) belaazallat válasza mester1102 (#77402) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Apm off. energiagazdálkodást kapcsold vissza. Ezeken a beállításokon menjél végig: [link]

Milyen házban van a cucc, milyen szellőzéssel. lehet plusz venti elég lenne a vrm-nek.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77404) mester1102 válasza belaazallat (#77403) üzenetére


mester1102
tag

Corsair Carbide 500R a ház, hűtés van a CPU venti felől és elől az SSD-knél (12 cm-esek).

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77405) Ribi válasza DraXoN (#77399) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem sajna nem írja, csak a déli hídét, alaplapét meg a prociét, de azok mint 30 fok körül vannak.
Régi 970-es lapon nem volt meleg, de ennél iszonyat forró.

(#77406) Beba Snake válasza belaazallat (#77403) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Lap milyen, táp milyen, procihűtő milyen, ...

A 9590 csak e-penis toldalék volt, semmi értelme. Egy jó FX-8320 többet ért és jóval olcsóbb volt.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77407) M0ng00se válasza mester1102 (#77402) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
Nekem régen az egyik windows update okozott fagyást... Bár az egyből windows betöltés után jelentkezett.

V6

(#77408) DraXoN válasza M0ng00se (#77407) üzenetére


DraXoN
addikt

Nekem is volt azzal bajom, de úgy egy éve javították, igaz, vagy 2-3 hónapon keresztül fenn ált a hiba amíg az MS csinált vele valamit.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77409) mester1102 válasza Beba Snake (#77406) üzenetére


mester1102
tag

ASUS Crosshair V Formula-Z, Corsair RM 550x, Be Quiet Dark Rock Pro 3 plusz 2 DB 12 cm-es venti, egyik a proci oldala felől, egy elől a winchestereknél, de az adatlapomon minden le van írva komponensek.

A VRM hűtéssel lehet a gond?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77410) erer1000 válasza DraXoN (#77401) üzenetére


erer1000
őstag

Toltam egy negyed órás aida stressz tesztet.

Utána megfogtam a bordákat a vrm és északi híd felett, és nem tudtam én se rendesen megfogni , mert forró volt.

Rá mértem infra hőmérővel, és 65 fokos volt a borda.

Csak így egy számszerű mért adat.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77411) DraXoN válasza erer1000 (#77410) üzenetére


DraXoN
addikt

oké.. és?
ne haragudj, de ebből annyi következtetést lehet igazából levonni, hogy a keze az embernek nem bírja el azt a hőmérsékletet mint amit a chipek elbírnak, sőt, normális nekik.
a forró vizet se úgy ellenőrizzük, hogy belenyúlunk.. (én legalábbis)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77412) mester1102


mester1102
tag

Még egy oylan kérdésem lenne, hogy szerintetek FX9590-hez -ha megjavul ez a fagyás dolog- milyen a legnagyobb videókártya amit mellé lehet tenni, amit még kihasznál? jelenleg egy GTX 980-as van. Ennél lehet nagyobbat még hozzátenni vagy nem érdemes nagyobbat?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77413) mester1102


mester1102
tag

Bocsi kihagytam, hogy a gépház oldalán is van egy nagy ventillátor, az a 3. hűtése.

szerk.: Tehát van a CPU felőli oldalon egy, akkor az SSD-knél és a gépház oldalán egy nagyon nagy.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77414) M0ng00se válasza mester1102 (#77413) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ha hőgond lenne akkor nem megfagyna, hanem kikapcsolna.Én annó Formula-Z lapom VRM részére 2 6CM-es venti volt rácsavarozva, biztos ami biztos.
Hülyén hangzik de esetleg nyomj rá loadline calibrationt, hátha valamiért leesik a proci fesz.
Én 1060 3GB-vel, GTX 580-nal használtam egy 8350-et 5ghz-n ezeket még megette, bár ha kevés szálra volt megírva a játék akkor megesett hogy ezeket sem hajtotta ki 100%-ban,FullHD felbontásban.Ha 1080p felbontás felé mész lehet hogy elbír nagyobb kártyát is de erről nem tudok nyilatkozni.

V6

(#77415) erer1000 válasza DraXoN (#77411) üzenetére


erer1000
őstag

hát igen, pont erre akartam célozni :)
hogy az hogy nem lehet megfogni mert "éget" az még nem egy durva érték.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77416) mester1102 válasza M0ng00se (#77414) üzenetére


mester1102
tag

Köszi, én 1070 vagy 1070 ti felé nézelődök, de kell megerősítés, hogy megéri-e vagy CPU miatt bottleneck lesz.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77417) DraXoN válasza mester1102 (#77416) üzenetére


DraXoN
addikt

bottleneck lesz, a te szavaiddal érve.
állítólag már egy R9 280 esetén is előfordul ilyen. más platformmal bizonyos esetekben extra teljesítmény nyerhető.
De ez nagyon játékfüggő, hogy az érték mennyi, de az biztos, lesz.
Ha más nem azért, mert sose optimalizálták a motorokat erre az architektúrára így a frametime nagyobb (ez meg sokaknak "mikrolagban" érződik ki).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77418) mester1102


mester1102
tag

Visszatéve, ha tud még valaki tanácsot adni abban, hogy mitől lehet a néhai fagyás a 9590 alap órajelén, azt megköszönném. Bármilyen tanács jó lenne, köszi előre is!

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77419) Beba Snake válasza mester1102 (#77409) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Korrekt cuccok, de az a proci 220-250W-t is zabál. Na ezt a minőségi cuccok közül is kevés bírja.
A 8320-am 1,41V Vcore-ral ment 4,4GHz-t - feszes LLC-vel - jól hűthetően, 4,5GHz-nél 1,45V-al meg megőrült, fűtött, mint a barom és a tényleg frankó CPU hűtőm ventije meg elkezdett visítani.
Előtte meg kussban volt minden.
Ez egy ilyen ravasz játszma.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77420) mester1102


mester1102
tag

Én nem tuningoltam, hanem a 9590 alap órajelén akartam, hogy menjen, de megfagyott néha és újra kellett indítani, most a 8350 órajelén megy, ott nincs ilyen gond. Tehát tuning nélkül, mert a 9590-nek ez az alap órajele: 4.7

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77421) M0ng00se válasza mester1102 (#77420) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Próbálj meg egy kicsit több feszültséget adni neki.
Nem tudom mennyi a gyárija, de próbálj meg rápakolni 1-2 lépcsővel többet.

V6

(#77422) DraXoN válasza mester1102 (#77420) üzenetére


DraXoN
addikt

Vagy az alaplap, vagy már a cpu "fáradt" el és nem tudja az alap értékű dolgait.
Az alaplap esetén lehet alulfeszel (ezen segíthet az LCC.. talán), a cpu esetén lehet, hogy a szilícium már nem tudja a gyári értékeit.. mi az előélete a cpunak? (bár ez annyira "már" nem számít ha nem megy).. idővel a szilícium degradálódik, főleg egy "gyárilag tuning" tartományban működő cpu esetén (nem véletlen írtak elő extrém hűtőt rá gyárilag is). A most megjelenő intelek is lehet így járnak majd 5+ évesen, sokuk lehet nem hozza majd a gyári értékeit se és instabilak lehetnek.. az amper megteszi hatását idővel.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77423) mester1102


mester1102
tag

Nem volt tuningolva sosem, 4.7-en ment általában, de mondom amikor új volt 4 éve akkor is volt hogy fagyott és talán, de nem biztos akkor is nyár volt.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77424) mester1102 válasza DraXoN (#77422) üzenetére


mester1102
tag

Még annyi, hogy mindig a Be Quiet Dark Rock Pro 3-mal volt hűtve, pasztázva is rendszeresen volt, 3 havonta minimum.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77425) M0ng00se válasza mester1102 (#77424) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

A 3 havi elég gyakori.
Ahogy írtam, próbálj meg adni nem plusz feszültséget a biosban.

Itt a CPU & NB voltage-t állítsd át offset módra.
Alatta lesz olyan hogy plusz vagy mínusz, legyen plusz.
És a CPU voltage-nak adj +0,010V-ot kezdésnek aztán ha nem melegszik nagyon, de még mindig fagy, akkor adj neki egy lépcsővel többet.Ha adtál neki több lépcsőt és még mindig kifagy, akkor nagy eséllyel nem ezzel lesz a gond.
Viszont ventiket szerintem nyomd fel maxra, az a tuti ha tesztelsz.

V6

(#77426) mester1102


mester1102
tag

Itt minden auto-n szokott lenni, sosem adtam rá plusz feszültséget, most lejjebb vettem 1.2750-re és levettem 4 GHz-re. Alapfeszültség is sok lenne 4.7-en?

szerk.: Általában játékoknál szokott előfordulni a fagyás kb. 30 perc után vagyis ott jött elő. Korábban amit írtam, az már az operációs rendszerben is fagyott újonnan, de az régen volt.

Nem tudom mennyi lenne ideális ha auto helyett én adnám meg neki a feszültséget, csak azért kérdem, mert lehet, hogy sok idő lenne mindig +0,010V-onként felmenni. Kéne egy alap feszültség ahol legtöbb embernél nem fagy és nem sok az érték.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77427) M0ng00se válasza mester1102 (#77426) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

1,488V az alapfeszültsége 4,7Ghz-n.
De látom nem nagyon értjük meg egymást...

V6

(#77428) mester1102


mester1102
tag

Oké, kipróbálom, csak mennyit adjak meg neki pontosan. Ott fix értékek vannak? Tehát 1,390-nel kezdjek. Nem tudom melyik értékre kell ráadni a 0,010-et csak azért kérdezem.

Meg a ventillátorokat is nem tudom hol lhetne maxra állítani, ezen már gondolkodtam de nem jöttem rá hol lehet állítani a ventillátorokat.

Köszi szépen!!!

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77429) M0ng00se válasza mester1102 (#77428) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az a kép egy példa volt.
Az offset úgy működik hogy a "gyári" feszhez hozzáadsz, vagy elveszel(ha jól emlékszem 0,005V-os léptekben tudod adagolni).
Vagyis ha a proci alapból 1,488V-on működik, hozzáadsz offesetben +0,010V-ot akkor akkor nagy eséllyel 1.5V-ot fog kapni.

Szerk: Ventiket a "monitor" menüben fogod találni, azon belül a fan speed control menüben.Ott amit tudsz állítsd "disabled"-re mert akkor nem fogja vezérelni a ventiket hanem maximumon járatja majd.

[ Szerkesztve ]

V6

(#77430) mester1102 válasza M0ng00se (#77429) üzenetére


mester1102
tag

Oké, a 4 alsó ventillátor ki volt kapcsolva (ignored) most a felső CPU-t is kikapcsoltam ezzel eltűnt a CPU-hoz vonatkozó 4 menü, hallom is a ventin, hogy gyorsabb. Most visszavettem 4.7-re és 1.350-en próbálom. Nem merek, 1.440-en felül menni, mert az az alap neki azt láttam.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77431) M0ng00se válasza mester1102 (#77430) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az ignored az a minimális fordulatra van, de az most nem is lényeg.
Kevesebbel hiába próbálod, nem lesz jó.
Ha eddig nem tetted meg, akkor a turbó módot kapcsold ki, megtalálod a legelső menüben.

V6

(#77432) mester1102


mester1102
tag

Pedig gyorsabb a CPU ventillátora az igored után most. A Turbo Mode az ki van kapcsolva. A CPU Frequency 200-on van még, mást nem állítottam.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77433) mester1102 válasza M0ng00se (#77431) üzenetére


mester1102
tag

Bocsánat félre írtam, ignoredet írtam, de disabled van az összesnél a Fan Control-ban.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77434) M0ng00se válasza mester1102 (#77433) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ha a hangjuk nem zavar, had forogjaak maxon.
Próbálj meg plusz feszültséget adni a procinak az elmondottak alapján, és teszteld le utána használat során , hogy javult-e a helyzet.

V6

(#77435) mester1102 válasza M0ng00se (#77434) üzenetére


mester1102
tag

Az biztos, hogy 1.350-en nem jó, mert megfagyott már az oprendszerben is zene hallgatás közben. Majd tovább próbálom 1,440 felett + 0,010V-okkal.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77436) Beba Snake válasza mester1102 (#77435) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Próbáld ki az én FX-8320 beállításaimat egy körre: Vcore=1,41V maximum ; feszes LLC beállítás ; szorzóval 4,4GHz-re.
Tapasztalatom szerint a 4,5GHz 1,45V a durva vízválasztó, innéttől a 8 magos FX-ek durván melegednek, sokat zabálnak, miközben a 4,4GHz-hez képest nagyon keveset hoznak pluszban. Nekem AC Freezer 64 Pro hűtötte, most CM Hyper 212 EVO.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77437) DraXoN válasza mester1102 (#77423) üzenetére


DraXoN
addikt

Sajnos az FX 9xxx cpu-k gyárilag "tuning zónában" létez(tek), így attól, hogy manuáisan nem OC-ztad, még az egész cpu gyárilag egy borzalmas teljesítmény/fogyasztás arányú cpu volt.
Azon cpukat alapból ajánlott volt "finomhangolni" és alapon nem használni őket.

Mindenesetre.. lehet továbbra is alaplap és cpu degradáció is az okozója a gyári értéken való instabilitásnak.
Illetve, akár a memória időzítések is okozhatják lehetséges a memóriavezérlő "degradációja" vagy akár a memóriamoduloké.
A nagyobb órajellel meg a memória komponensei kapnak nagyobb terhelés ahol a hiba már előjön.. De kisebb órajelen "még nem".

Röviden, sok minden lehet hibás. Sajnos a komponensek ahogy öregszenek lehet később már nem tudják az adott értékeket mint eleinte.. főleg akkor történik ez ha "nagyon végletekig csiszolta" az ember a teljesítmény kisajtolását és ott is használta.. akkor látszódik a leghamarabb (és történik a leggyorsabban a degradáció).

Nekem pl. a memóriám csinált ilyet, pedig "optimalizációs tuningot" csináltam, mert megfigyeltem, hogy a memóriamoduljaim bírják a gyári 1.5V helyett 1.35V-on is a 1866Mhz-et.. Egy hónapja viszont folyton fagyogatott a gépem egyes esetekben (játék vagy virtuális gép alatt.. de kizárólag azok alatt).. Sok-sok keresés és teszt után kiderült, a memória a ludas.. de a gyári 1.5V-ra rakva a temór "megjavult" ... előtte pedig 8 éven át jó volt neki az 1.35V is... persze, az se kizárt, hogy a memóriavezérlő a ludas a cpuban (az esetemben).. De ezt leszűrni már nem tudtam.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77438) Beba Snake válasza DraXoN (#77437) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Szilárdtest fizika. Egyetemen oktatták nekem, mint a szilícium és GaAs (galliumarzenid) egykristálynövesztést IS. A monolit szilícium egykristályba diffúzióval juttatják be azokat a szennyező atomokat, amik az előnyös félvezető tulajdonságokért felelősek (p-n-p, n-p-n átmenetek a tranyóknál) és ezek a szennyezők túl magas hőmérsékleten és feszültségen "kimozognak" a kristályrácsból.
Ekkor kb. megjósolhatatlan lesz a végeredmény: 1.- nagyobb fesz kell az adott tulajdonságok eléréséhez , 2.- alacsonyabb feszen még működik, de valahogy záróirányú kapcsolás (vagy simán rövidzár) alakulhat ki magasabb értékeknél. Ez utóbbit rohadtul nem értem, az 1.- lenne a logikus fizikailag.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77439) mester1102 válasza Beba Snake (#77436) üzenetére


mester1102
tag

Köszi, jelenleg 1.440-en megy "alap órajelen" 4.7-en, most nem fagyogat. leht majd egy géptakarítás sem árt, bár az nem szólhat bele "elvileg" vagyis eddig még attól olyat még nem láttam. 1.440 fölé már nem merem használni nehogy károsodjon. Valaki itt írt 1,488-at a 9590-re, hát olyan értékre már tényleg nem merem feltenni...

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77440) mester1102


mester1102
tag

Valaki tud benne segíteni mennyi lehet a max volt? Jelenleg 1.450-et adtam neki. Nem lesz ez sok?

szerk.: Valamiért a Bios 1.450-re 1.464-et adott, pedig én az 1.450-et állítottam, aűígy kikapcsol, ha elindítok bármilyen játékot, mitől lehet, hogy felülbírálja?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77441) M0ng00se válasza mester1102 (#77440) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

A prohardveres tesztben az ő procijuk gyári feszültsége 1,488V.Én a saját FX8350-emet 5GHz-n járattam 1,56V-tal. Van aki 1,475V-ot, van aki 1,5V-ot, van aki 1,55V-ot mondd maximumnak...

V6

(#77442) mester1102


mester1102
tag

Az a baj, hogy 1.450V-on kikapcsol, ha elindítok ey játékot, auto-n hagyva pedig megfagy játék közben kb. 10 perc játék után.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77443) M0ng00se válasza mester1102 (#77442) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Uff, akkor próbáld meg auton hagyni a feszültséget, de a CPU multiplert rakd eggyel kisebbre és akkor 4600mhz-cen fog menni, remélhetőleg azzal stabil lesz.

V6

(#77444) mester1102


mester1102
tag

Ugyanúgy hagyom 4.7-en, de kisebb feszültséggel, hátha..

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77445) mester1102


mester1102
tag

Most 1.425V-on hagytam, de ahogy írtam is az órajelet alap 4.7-en hagytam, így elvileg nem bírálhatja felül.

szerk.: Vagy nincs erre beállítás, hogy ne bírálja felül, és ne ingadozzon felfelé?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77446) DraXoN válasza mester1102 (#77445) üzenetére


DraXoN
addikt

LCC ami ezt szabályozza.
Minnél magasabb annál inkább próbálja "kompenzálni" a terheléskori feszültségesést.
Igazából "szükségszerű" lehet ez a beállítás. Ha nem kompenzálja esetenként akár instabilitással is járhat az eredmény.. persze a "túl sok" kompenzáció meg az elméletileg beállított feszültség felé is kerülhet nagyobb terheléskor.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77447) mester1102 válasza DraXoN (#77446) üzenetére


mester1102
tag

Na így kisebb feszültséggel: 1.400-en is fagy és nincs valamikor internet sincs..

szerk.: Nem tudom hogy lehetne használni, FX 8350-es órajelnél többel szeretném használni. Mert 4 Ghz-en megy jól.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77448) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Állítsd alap feszültségre, és 4600 mhz-re szerintem úgy jó lesz. Ha több feszt nem tudsz adni, hogy stabil legyen mert melegszik, akkor sajna órajelben kell lejjebb menni.

V6

(#77449) mester1102 válasza M0ng00se (#77448) üzenetére


mester1102
tag

Most 4 Ghz-en megy.

Nem értem, akkor mi értelme volt kiadni FX-9590-ként, ha csak 8350-es űrajellel tud csak menni. Nem reklamálhatok az AMD-nél, hogy én 9590-est vettem???

szerk.: Amúgy is felülbírálja a feszültséget, ehát tök mindegy mit adok meg. Load Line Calibration-t is próbáltam már, el sem indul a rendszer mert megfagy a Windows betöltése előtt még.

Az is érdekes, hogy eddig meg működött alap 4.7-es órajelen...

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#77450) DraXoN válasza mester1102 (#77449) üzenetére


DraXoN
addikt

többször leírtuk a lehetséges okokat.
vagy az alaplap, vagy a cpu nem bírja már azt amit "régen". egyszerűen idővel a technika degradálódik ahogy használva van (és öregszik).. de ez nem AMD specifikus dolog, Intelnél is előfordul (főleg ha OC-zva van a cpu).
ugyan te nem raktál rá külön OC-t, de az FX 9590 egy gyárilag OC cpu, mert azonos a szilícium a 83x0-el, csak "válogatott" (jobban sikerült példány).. de alapból olyan feszültség értéket kap ami meggyorsítja az öregedési folyamatot. Főleg ha az alaplap feszültségszabályzása se stabil kellőképp (gyengébb alkatrészekből készült ami nem bírja jól a terhelést), és ezt úgy kompenzálja az alaplap gyártója, hogy "túlfeszeli" terheléskor (agresszív LLC használat, ez nagyon-nagyon gyakori a mai napig)..

Jelenleg te órajelmegtartást mellett feszültség csökkentéssel próbálkozól, de ez nem fog stabil értékeket jelenteni, épp ellenkezőleg, még rosszabb lesz.
Stabilizálni itt 2 módon lehetséges:
1. Tovább növelni a feszülséget (bár ha az alaplap a "fáradó elem" ez nem biztos, hogy bölcs lépés).
2. Csökkenteni az órajelet nem feltétlen a 8350 vagy más modell órajeleire, hanem "kitesztelve", hogy hol az ami stabil.. ha a 4.7nem, akkor a 4.6-ot kell megnézni, ha az se akkor a 4.5öt.

Lényegében ez szívás, de előfordul ilyen, semmi se tart örökké.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.