Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Kutya_7


Kutya_7
tag

Vhol azt olvastam, hogy a magasabb HT-nak a többkártyás rendszereknél van haszna, de mivel nincs csak 1 kártyás rendszerem, így nem tudtam kipróbálni, szal ha hazudtak akkor én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52852) pipo112 válasza EnterR (#52849) üzenetére


pipo112
senior tag

Ht-t hiába emeled lósz@rt nem hoz ellenben nb emelés igen

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52853) Hencso válasza Habugi (#52831) üzenetére


Hencso
Ármester

veszek bele dupla radis hütést :D
pl egy ilyet [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#52854) Bossp


Bossp
addikt

Valaki próbálkozott már Peltier elemmel FX-en?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52855) ViZion válasza #56474624 (#52848) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam ezt mem időzítés miatt csinálta. Asszony farmozott és kékhalál, de crysis, IBT lement :W

Bossp: sokan próbálták, ha nem is FX-en. Sajnos nem túl jó cucc, magas a fogyasztása, párásodik, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52856) Gabrikovics válasza Hencso (#52853) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Valszeg erre gondoltál [link] ez már komoly :R

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#52857) Habugi válasza Gabrikovics (#52856) üzenetére


Habugi
addikt

Bezony, vállalhatónak tűnik. :K
Sok tesztben veri a H100i és H110-et és bő egy tizessel olcsóbb.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52858) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

FX6300 tuningnál mik azok a hőmérsékletek amiket tartani kéne? Proci és maghőmérséklet.

Jelenleg max a magok 55 fok körül vannak, a proci 63:

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52859) Habugi válasza LLKobe (#52858) üzenetére


Habugi
addikt

Prime alatt ez még teljesen jó! :K

Ha maradunk itt (Prime), akkor egy +5-7fok még nem árthat neki.

Játék közben ennek a közelében nem leszel, szóval ha megvan Prime közben milyen órajel/fesz mellett van a "vége", ott még simán húzhatsz rajta kicsit csak Primeolni nem kell vele.

Játékban ezek a mért értékeid hosszútávon még kiválóak.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52860) LLKobe válasza Habugi (#52859) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52861) vakond5 válasza LLKobe (#52858) üzenetére


vakond5
őstag

..tehát akkor minden rendben van a lappal, örülök neki :)
Sok jó tuningos időt kívánok!

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52862) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok egy kis segítség kellene valaki tudna írni egy stabil 4 Ghz es beállítást ? feszültséggel mindennel ?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#52863) pipo112 válasza Byga007 (#52862) üzenetére


pipo112
senior tag

mire a phenom2-esre? fx procihoz meg oldal teteje összefoglaló lenyit olvas és aza alapján megpróbálod beállítani fix értékeket nem tudunk mondani mert minden proci más ennyi pl az n 8350-em 4,5ghz-en csúszik 1.332V-al valakinek meg kell hozzá 1.35-138V :))

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52864) Byga007 válasza pipo112 (#52863) üzenetére


Byga007
aktív tag

IBocsánat nem voltam egyértelmű az fx hez kell

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#52865) pipo112 válasza Byga007 (#52864) üzenetére


pipo112
senior tag

ok semmi gond csak adatlapod pheno2-t ír javítsd majd lécci-.
amit írtamhogy fix fesz nincs teszteld állíts be neki kb 1.38-as Vcore-t teszteld ibt vagy prime ha stabil akkor csönkents egy lépcsőt és újra teszt és így tovább amig stabil ha meg van a leg alja ahol még stabil ott +1 lépcső fel azt örül és bodottáá

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52866) Habugi válasza Byga007 (#52864) üzenetére


Habugi
addikt

8320as ha jól tévedek.
Mehet neki az 1.35V, 4Ghzet szorzóval állítsd, topic összefoglalóban Orrmányos által taglaltakat kapcsold ki.. [link] (Turbo, APM stb..)
Tesztelgesd kicsit mennyire stabil, jó eséllyel az lesz.

Ettől a pontol két választásod van, nem nyúlsz a feszhez és emelsz az órajelen, megnézed meddig stabil vagy megelégszel a 4Ghz-el és tekintettel a 450es tápra aminek etetnie kell a CPU-VGA párost addig viszed lejebb a feszt amíg még stabil marad 4Ghz-en.
Bármelyik végkifejlet alakulna is ki, ajánlott ráeresztened cudarabbul terhelő játékot, ami a mindkét felett kellően megdolgoztatja, párhuzamosan.
C3 második pályája, BF3/4, ilyesmik, ekkor fog csak kiderülni hanyadán álltok a tápoddal! :K

Látom közben pipo112 1.38at ajánlott, csinálhatod úgy is, ugyan oda vezet!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52867) LLKobe válasza vakond5 (#52861) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, minden rendben köszi :R Nem az enyém lesz a gép, egy haveromnak raktam össze a konfigot, örülni fog neki :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52868) Byga007 válasza Habugi (#52866) üzenetére


Byga007
aktív tag

Köszönöm holnap nekiesek finoman most lett újrapasztázva is
piponak is köszönök mindent

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#52869) manya777


manya777
tag

Hali. Az Amd Catalystban a --teljesítmény-cpu overdrive menüben kipipáltam a meglévő cpu beállítások felülbírálása kockát és rányomtam az autómatikus tuningolásra . A cpu órajel 3400 ról indult CPu szorzó 17X volt CPU feszültség 1,4V. Lépésenként emelkedett 3400 ről 3500-stb, elmentem 4100-4200 ig. Ezalatt a szorzó is mindig feljebb emelkedett, 4000 nél 20X szorzó volt, de a CPU feszültség végig 1.4 volt állt. Közben Speed Fan-nal néztem, ott a Temp 2 és temp 3 hőmérséklete emelkedett minden újabb lépésnél, a legmagasabb hőmérséklet a temp 3 nál 56 fok volt de túlnyomórészt 55, a temp kettő nem ment el 48-49 fok-n túl. Ezek a hőmérsékletek jók vagy rosszak? És ebből kilehet szűrni processzor tuningolás szempontjából hogy meddig húzhatnám az fx 6100 ast? Egyáltalán ezzel a programmal lehet e húzni vagy csak BIOS ban?

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#52870) norbert1998 válasza manya777 (#52869) üzenetére


norbert1998
veterán

A hofokok jók. Lehet azzal tuningolni de nem ajánlom. Inkább a bios.

(#52871) manya777 válasza norbert1998 (#52870) üzenetére


manya777
tag

Ok. A program által mutatottak alapján akkor elég ha Bios-ban csak a szorzót emelem 20X ra, ezzel 4000 MHz ra, és minden mást úgy hagyok?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#52872) EnterR válasza manya777 (#52871) üzenetére


EnterR
veterán

Az SW tuningot messze kerüld el, csak a baj lesz vele. CCC-ben állítsd vissza alapértékre az AMD Overdrive részt és mindezt BIOS-ban tedd meg.

PSN ID: marquuard

(#52873) Byga007


Byga007
aktív tag

Szeretnék érdeklődni hogy milyen hűtőket ajánlotok tudom hogy van az első hsz-ben leirva egy jópár de azokból nem sok kapható ujjonan
Ha tudtok linket is dobjatok tuningra kellene

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#52874) DiszNóÓl válasza Byga007 (#52873) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

NH-D15, [Silver Arrow]

[ Szerkesztve ]

HATER

(#52875) HANDO88 válasza Byga007 (#52873) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ebből ha el csÍpsz egyet az jó üzlet.Én a Matterhornomat váltottam le vele és nem bántam meg.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#52876) ViZion válasza Byga007 (#52873) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlen jobbak az újabbak. A gyűjteményből az meg átment remélem, h lehetőleg kéttornyos, 1 kg közeli vasdarab a legtutibb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52877) Hencso válasza Tomko78 (#52755) üzenetére


Hencso
Ármester

Asus barátunk is elvan látva

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#52878) Kutya_7


Kutya_7
tag

Elkészült a "Low Budget"-es vízhűtésem, így már IBT stabil lett az 5,0 Ghz :C :

Csak az a baj, hogy qrva éhes a "kis" 8350-esem... :(((

[ Szerkesztve ]

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52879) EnterR válasza Kutya_7 (#52878) üzenetére


EnterR
veterán

Milyen a hűtés? :DDD

PSN ID: marquuard

(#52880) Kutya_7 válasza EnterR (#52879) üzenetére


Kutya_7
tag

[link]

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52881) Steven válasza Kutya_7 (#52880) üzenetére


Steven
addikt

Erről az én régi venice magos amd -m jut eszembe az is ilyen low budget :DDD :

érdemes megfigyelni a kivezetést meg, hogy mivel hűtöttem a radit ,ha meleg volt a helyzet :D
Ez a konfig rommá volt tuningolva, vga az egy 7900gs volt ha jól emléxem. Vga-n is volt víz és "Tic-Tac féle bios volt az nf7-s ben. :)

Véleményem az , hogy annyira macera volt , hogy szerintem nem lesz vizem többet , se árban nem éri meg , se szenvedésben. De ez magán vélemény nyilván. :R

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52882) Habugi válasza Kutya_7 (#52878) üzenetére


Habugi
addikt

Azt a kuttttya (7) úristenit, 1.57V-al IBT-ztél egy kört??? :Y :Y :Y

Tényleg éhes a procid, viszont a vízhűtésed meggyőzőnek néz ki ilyen fesz mellé! :K :C

Grat! :R

Btw, ugye hogy végigmegy azaz FX Fixes IBT ?!
Ramok is szépek 10-11-10-29-en, 1333Mhz-es létükre.. :K

Az SSD-d szenzora viszont nem érzi a rimust.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52883) Balathruin válasza Steven (#52881) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez nem NF7-s.

(#52884) Kutya_7 válasza Habugi (#52882) üzenetére


Kutya_7
tag

Hát kezdetnek jó lesz, megkeresem a gyenge pontját és fejlesztünk, mint mindig ;] , de asszem a blokk lesz az, legalábbis sztem, de majd vki megmondja biztos ;)

Igen végigmegy az, csak winfos 8/8.1 alatt winfos 7 kompatibilitási módban kell futtatni rendszergizdaként :DD

Az SSD ponthogy érzi a melegséget ami a szívemből sugárzik ;] :B

[ Szerkesztve ]

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52885) Kutya_7 válasza Steven (#52881) üzenetére


Kutya_7
tag

Nálam a működés a szempont, nem a design... :P
De azért szépen megoldottad Te is :R

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52886) Steven válasza Balathruin (#52883) üzenetére


Steven
addikt

KB 13-14 éve volt lehet rosszul emléxem , arra se emléxem , hogy mi volt a különbség sima és az s között. :R

Anno elvetemült voltam és kellett ilyen , aztán rájöttem hogy amit erre el költöttem jobb hw-t tudtam volna venni. :B

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52887) Steven válasza Kutya_7 (#52885) üzenetére


Steven
addikt

Jóaz ... csak én már kinőttem belőle:) :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52888) Balathruin válasza Steven (#52886) üzenetére


Balathruin
veterán

NF7 az alapból Socket A (462), 3db DDR1 foglalatos és AGP-s, az S-en van 2x Sata1. Kijelzőt (hibakódosat) még távolról sem ismerte. Nekem van egy, szerencsére jó állapotú és még nem lett öngyilkos. Egyelten gond, hogy v1, nem v2.

[ Szerkesztve ]

(#52889) lovas001


lovas001
aktív tag

285 fsb az már valami :D :C az enyim jó ha 230 ig tűri , inkább szorzózok.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#52890) Kutya_7 válasza lovas001 (#52889) üzenetére


Kutya_7
tag

FSB tuningnál ne felejtsd el, hogy vannak holt zónák is ugye... :K
Lehet 230-al még megy, de 231-el már nem, hiába állítasz mindent kb ugyan oda.
DE ha van benned kitartás akkor nézd tovább, mert lehet 240-től ismét menni fog pl 250-ig, vagy 250-től 270-ig, amíg ki nem próbálod nem tudhatod... ;)
Minden proci más és más+ ebbe még az alaplap is nemkicsit beleszól. :K

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#52891) Gstyler


Gstyler
senior tag

Érdekességként megosztanám veletek a tapasztalataimat.
Egy FX6100-es procim van, ami 4Ghz-en üzemel. Már a 270X-es kártyámnál is kaptam mindig az ívet, hogy "az bezony nem hajcsa ki" :D
Most érkezett egy ASUS 280-as kártya a gépembe (egy hosszú upgrade folyamat első lépéseként) és meglepve tapasztaltam, hogy az AB alapján a GPU usage 90-99% között mocorog itt is.
Nyilván nem tud maxon teljesíteni a kártya, de én még így is pozitívan csalódtam :D

(#52892) norbert1998 válasza Steven (#52881) üzenetére


norbert1998
veterán

wow!... :Y :C :R

(#52893) Byga007


Byga007
aktív tag

elméletben a házamba 163 mm es hűtés fér be úgy kell nézelődnöm

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#52894) Steven válasza norbert1998 (#52892) üzenetére


Steven
addikt

Jah azt nem is írtam , hogy a proc az kupaktalanítva volt ... kb 0 fokot számított de anno tényleg elvetemült voltam:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52895) Balathruin válasza Byga007 (#52893) üzenetére


Balathruin
veterán

SilverArrow ITX asszem 165mm magas, az még talán beleférne, de ahogy elnézem még mindig nem kapni.

Steven: Athlon XP-n még kupak se volt, szóval még egy ok, hogy nem NF7-s volt a lap. :D

[ Szerkesztve ]

(#52896) Steven válasza Balathruin (#52895) üzenetére


Steven
addikt

az am64 volt nem barthon és abit az tuti ,de aztán lehet , hogy tévedek... ezen már rajta van az 64 bites amd matrica szvl tuti nem barthon van benne... hanem 939 es proc de hogy akkor milyen lapban :D

megvan :D AN8 UTLRA Volt! ... volt nf7 em is azzal kevertem!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52897) norbert1998 válasza Steven (#52894) üzenetére


norbert1998
veterán

egy igazi rosszfiúval volt dolgunk? :D

(#52898) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A történet úgy kezdődött hogy vga terén szerettem volna fejleszteni a gépet,így hát felkerestem a "milyen videokártyát" topikot. Ott hamar tudatosult bennem hogy nem lesz elég csak vga-t cserélni,kell alá egy erősebb proci.Átfáradtam a "milyen processzort vegyek" topikba ahol a segítőkész fórumozókkal arra jutottunk hogy egy FX6300 még elmegy a konfigban.Így hát most itt vagyok és kérdezek. :)

A konfig jelenleg így fest:

Alaplap: ASRock 970 Extreme4
Proci: AMD Athlon II X4 640
Vga: MSI Radeon HD5770
Ram: Kingston HyperX 2x2gb DDR3
Táp: Corsair VX450
Monitor: Dell UltraSharp 2209WA (1680x1050) illetve egy LG Smart TV FullHD felbontással.

A kérdésem hogy a jelenlegi hűtőm,ha jól rémlik Hyper Z600 elég lesz a proci megfelelő hőmérsékleten tartására? Vga-nak "csak" egy HD7850-et gondoltam mellé a váratlan többletkiadás miatt. Tuningot nem óhajtok eszközölni,legalábbis a közeljövőben biztos nem. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#52899) ViZion válasza Viktoár (#52898) üzenetére


ViZion
félisten

FX-et kicsit állítgatni kell, ha tetszik ha nem. Hűteni jól fogja az is, az alaplap előbb korlátozná a tuningot. Összefoglalót el kellene olvasni, ott sok okosság van. VGA csere előtt én még 4 GB ramot vennék... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52900) norbert1998 válasza Viktoár (#52898) üzenetére


norbert1998
veterán

azasztán a hűtés, vazze! :D

az a cooler elég lesz, de egy rendes hőpasztával a gyári is meglepett, mennyire jól teljesít

ViZsön: nekem is 4 giga ramom van, bőven elég játék közben még netezésre is :K

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.