Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Beni2360 válasza limpi (#16349) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na gratula es udv a csopiban mar ming tulaj.
"Az amúgy nem igaz, hogy az SSD-t kábel nélkül lehetne csatlakoztatni a SATA portra" ilyet szvsz senki nem irt mivel el sem ferne. Valószínű, hogy elertetted hogy SSD-hez nem kel külön táp. Mivel mind két sata csatlakozó apa igy össze sem lehetne dugni őket .
Nyugodtan ted fel az utolsó betat jol muzsikal. A hivatalos letőltő oldara ritkan tesznek ki stabil fw-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16352) limpi válasza Beni2360 (#16351) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi, de pont most írtam újabb hosszút...

Azt, hogy Z9X-nél SSD-hez nem kell kábel, embe írta ebben a fórumban (#16227 poszt).
Biztos csak feltételezte. :) (És nem is hittem neki, azért is rendeltem hozzá külön SATA kábelt. :DDD ) (Valószínűleg a film indítása, valamint a Pause / Resume körüli "furcsaságokat" ő nem tekinti hibának. Az való igaz, hogy előbb-utóbb (max. 7 mp után) jól játszik le mindent, akár a DTS hangsávot is. És egyébként sztereó kimeneten sokkal jobb a helyzet. Csak én nem úgy használom. Ezek a műveletek térhangzás esetén sem tarthatnának tovább 1 mp-nél szerintem. És nyilván nem léphetne fel semmiféle villogás, akadozás és/vagy zaj. Szóval gagyi, na. Sajnos nincs mit ezen szépíteni.)

Tényleg, felteszem a legújabb FW-t! Bár a fenti gondjaimat tuti nem javítja majd sajna...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16353) Beni2360 válasza limpi (#16352) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az sata SSD-t o úgy értette , hogy általában már egy külső házban van. És akkor már USB port lép a képbe.

Semmifele 7 mp kesedelem nincs pause után. Új film indításnal lehet valasztani mp szünetet a beallitadokbsn. De mivel a Qui alap 1080p es 4k indításnal valt 1x 4k-ra meg 1x pl 24fps-ra es ott van 2x sötét kép. Ez lehet kezdeskor es unboli indításnal varakozasi idő.
Villogás, akadozás, zaj ilyen kifejezeseket, hogy gagyi ennyi idő után igencsak elhamarkodott kijelentés. Sok beállítás próbálkozás és normális videó kell a jo beállításhoz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16354) limpi válasza Beni2360 (#16353) üzenetére


limpi
aktív tag

Lehet, hogy úgy értette, nem tudom. Mindenesetre egész pontosan ezt írta:
"A SATA kábellel nekem egy 3,5" -os HDD van a Z9X-re kötve. SSD-hez felesleges."
Ráadásul erre az azt megelőző posztomra:
"Z9X-ben az is tetszik, hogy van rajta egy SATA3 port, amihez állítólag még kábelt is adnak (bár az idehaza forgalmazott csomagból lehet, hogy az hiányzik, szerintem SSD-hez nem is kell)!"
Szóval kontextusba helyezve nézve azt írta, nem kell kábel az SSD csatlakoztatásához.
De mind1.

A 7 mp-es bénázás (akadozás ) kizárólag az Avatarnál van és annál is csak DTS esetében!
A pontos release-t nem írom ide, mert gondolom az szerinted a fórum szabályzatába ütközne.
De amúgy felesleges is lenne, mert pont azt a változatot már nem lehet letölteni.
Nekem viszont megvan. És mint írtam, minden más (régi Dune, Apple TV) tökéletesen viszi, miközben az összes eddig általam próbált (2 db) Relatek RTD1619D + Android 9 alapú lejátszó pedig ugyanúgy rosszul, minden létező kimeneten nézve.
És tökre elhiszem, hogy ti nem találkoztatok hasonlóval.
Csak nekem már az is gáz, hogy egyetlen egy ilyen fájl van (arról nem is beszélve, hogy mindjárt az első fájl volt, amint az új Dune-on kipróbáltam, egyébként pont azért, mert tökéletes minőségű (számomra)). Mert akkor tuti lesz még több is...
Miközben 12 év alatt egyetlen egy ilyen sem volt a régi Dune-al.

Sajnos a sok beállítás és próbálkozás megvolt és térhangzás esetében minden kimeneten ez van (kivéve a sztereó hangmódot, az tényleg jónak tekinthető).
Lehet kitalálni mindenfélét, hogy még mi lehet rossz nálam, de a helyzet eléggé egyértelmű...

"Új film indításnal lehet valasztani mp szünetet a beallitadokbsn."
Itt mire gondolsz? Azt eddig nem találtam meg.
Bár szerintem nincs beállítva alapból szándékos szünet, de keresem...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16355) limpi


limpi
aktív tag

A Z9X Samba szervere egyébként kicsit máshogy viselkedik nekem Win10 alatt (a Dune HD Pro Vision 4K Solo-ba építetthez képest), nehezebb volt rá csatlakoznom és a hálózati eszközök között is csak egy ilyet látok: "Z9X(Living room)", amit nem nagyon tudok használni semmire sem.

Szóval a megszokott hálózati helyek között nem látszik (a hálózati felderítés nem találja).
Ettől még fel tudtam csatolni hálózati meghajtóként a rá kötött SSD-ket így (Win10 admin parancssorral):
net use u: \\ZD_SAMBA\Share\01D413C92B648830 /p:Yes
net use v: \\ZD_SAMBA\Share\0DDB0EDD0DDB0EDD /p:Yes
net use w: \\ZD_SAMBA\Share\40AEEBD9222AC6D7 /p:Yes

És a Win10 admin PowerShell alatt kiadott Get-SmbConnection parancs is rendben listázza.

Ami fura, hogy nem úgy nevezi el a meghajtókat, mint a Dune-ok, hogy pl.:
"\\Dune\DUNE-500GB_01d413c92b648830"
hanem így:
"\\ZD_SAMBA\Share\01D413C92B648830"
Szóval a label-t nem teszi bele.
(A "ZD_SAMBA" átnvezehető, azt megtaláltam, viszont olyan opciót nem, hogy tegye bele a labelt-t is...)

Az viszont tetszik, hogy biztonságosabb (opcionálisan beállítható user name / password, ami a Dune-okból hiányzik).

Az SMB dialect egyébként mindkét lejátszó esetében 3.1.1, ami tök jó!
(Legalábbis a régi Dune lejátszóm 1.5-éhez képest...)

Szóval egyszerű NAS-nak szerintem megfelel.
Persze még tesztelnem kell a stabilitását...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16356) Beni2360 válasza limpi (#16354) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Itt mire gondolsz? Azt eddig nem találtam meg. - Beáll>Lejátszás>Automatikus képsebesség>Képkocka szüneteltetés>nincs szünet. vagy......De sajna akkor is marad szünet 2x.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16357) limpi válasza Beni2360 (#16353) üzenetére


limpi
aktív tag

Közben megtaláltam az általad említett "Képkockasebesség szüneteltetési idő" beállítást (alapból "Nincs szünet" az értéke, amit most "1 másodperc"-re állítottam).
Így talán valóban szebb (kevésbé tűnik hibásnak a film indulása), persze így akkor ennyi idővel még lassabban indul el a film az elvárható azonnali indulás helyett...
Amit tehát akkor már csak a régi lejátszók (és persze ATV-n az Infuse) tudnak.
Szóval a Realtek RTD1619D + Android alapú lejátszók nem.
Ezt akkor most nem minősítem.
Nyilván meg lehet szokni. Csak kérdés, hogy az ember akarja-e. :)

UPDATE: Bocs, ezt kb. egyszerre írtuk. :))

Tudom, nehéz nekem megfelelni, de azt gondolom, hogy az újabb lejátszóknak semmilyen téren sem szabadna rosszabbnak lenniük a régieknél. Sajnos azonban tökre nem ez van...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16358) Beni2360 válasza limpi (#16355) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Pedig van fent egy videóm a HDD-k elérésére. Ha ezt megcsinálod akkor már látszani fog a hálózatok közt is az elérése.
Sajnos valami változott a win rendszerben és kéri a belépési procedúrát. Mivel nálam nincs megadva SAMBA belépési adat vagyis ki van kapcsolva így a win vendéd felhasználónak a nevét és jelszavát kell megadnom.
Ha megadod akkor azt fogja kérni és menti magának.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16359) limpi válasza Beni2360 (#16358) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi, azt megnézem akkor majd és az alapján beállítom!
(Bár nekem így is jó, mert úgyis felcsatolom őket hálózati meghajtóként és úgy használom.)

<:v)

(#16360) limpi


limpi
aktív tag

Azt hiszem így, szöveges leírás alapján nem igazán lehet átérezni, így belinkelem videóként, hogy hogy néz ki nálam az Avatarnál a film indítása (csak DTS hang esetében) Z9X-en:
[link] (onnantól, hogy a videó véget ér, már tökéletes a lejátszás – a következő megállításig...)
Ugyanez Dune HD Pro Vision 4K Solo-n:
[link] (itt is jó a videó vége után már, igazából csak a megfelelő képernyőmód beállítását csinálja ügysebben, egyébként pont ugyanúgy rossz)
(Letöltve nézzétek vmi jóféle lejátszóval, hogy biztos jó legyen. iPhone SE (1st gen) vette fel, nem biztos, hogy bármi könnyen és jól lejátssza őket...)
Ezt a működést azért szerintem kevés ember nem nevezné gagyinak és/vagy bugosnak.

És valóban, csak ennél az egy filmnél van ez a bug és ennél is csak a DTS hangsáv esetében.
De a régi Dune lejátszómmal ez a fájl is tökéletes!
Ha nem hiszitek, később videóra veszem majd azt is.
(Bár gondolom el tudjátok képzelni: azonnal indul a film és nincs semmiféle akadozás sem.)

WALL-E-nél csak annyi van, hogy az éneklés legeleje lemarad a film indításakor (mivel később indul a hang). Ezt biztosan többen meg tudnák bocsátani. Csakhogy a régi Dune-on az sincs.

Talán így érthetőbb. Ha mégsem, akkor sem nagyon tudom már ennél jobban sajnáltatni magam... :))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16361) limpi válasza Beni2360 (#16358) üzenetére


limpi
aktív tag

Néztem videód, igazából ugyanazt csinálod, mint amit én is írtam fentebb, csak én parancssorból tettem, te meg a GUI-ról.

<:v)

(#16362) limpi válasza limpi (#16360) üzenetére


limpi
aktív tag

Igazából szerintem több is, mint 7 mp, bár most nem mértem újra.
Amikor a leghosszabb akadás van, akkor kerül az audió és videó sáv szinkronba.
(Azelőtt csúszásban vannak, ez akkor látszik, ha a fájl lejátszása a film egy olyan pontján kezdődik, amikor éppen beszélnek a színészek. Arról nem linkelek külön videót).
Na, mind1.

<:v)

(#16363) limpi


limpi
aktív tag

Egyszerű kérdésem, hogy a Z9X GUI-ján hogy tudom beállítani egy kiválasztott fájlon, hogy legyen megnézettként vagy meg nem nézettként jelölve?
Béna vagyok, sehol sem találom. :)

<:v)

(#16364) Beni2360 válasza limpi (#16360) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Eleve nincs jól beállítva a lejátszód. 2160/24-n kellene kiadnia a képet. Aut.Képseb
DV mód
Hang kimenetnek RAW-t kell választani.
Felbontás meg: Autó és nincs bekapcsolva a Zárolás.
Egyébként beírhatod a videó pontos adatát csak a végéről hagyd ki a feltöltő nevét. Azért ezzel az anyaggal (OnlyMux.mkv) nem igazán foglalkoznék. Jó volna tudni a videó adatait.
Pl: AVATAR.Extended.cut.DCP4k.UltraHD.X265.HEVC.10.bit.Hun-......
--------------------
Elviekben a HT beállításokban volt de most nem találom, úgy tudom kevesebb mint 5 percnek kell maradni ahhoz, hogy megnézetnek tekintse. Sorozatoknál meg az epizód ki szürkül.
De kézzel is lehet a HT-ben a pop menü gombnál ott az opció.- Megnézet.
Töltsd le a mediainfot és az egér jobb gomjával a vieóra katt és felugrik minden adat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16365) limpi válasza Beni2360 (#16364) üzenetére


limpi
aktív tag

LOL.

Csak Full HD-s a TV-m... Szóval 1080p@60Hz (SDR) a max. felbontása.
Tehát teljesen okés a TV által kijelzett 1080/24p mód (ezt írja egyébként 23,976Hz és 24,000 Hz esetén is, viszont ettől függetlenül helyesen kezeli mindkettőt).
Az auto képsebesség be van, attól lesz az alap 1080p@60Hz-ből 1080p@23,976Hz induláskor (amit a lejátszó totál viccesen és tévesen helyenként 23Hz-ként rövidítve jelez ki).

A hangkimenet természetesen RAW.

A felbontás szándékosan nem auto, a zárolás is ki van kapcsolva.

De látom, hogy nem hiszed el, hogy tényleg sz*r, szóval majd csinálok neked videót ugyanazzal a TV-vel, erősítővel és fájlal! Csak a médialejátszó lesz a rég Dune. És – láss csodát – azzal majd tökéletes lesz. De nem tudom mikor, mert csak ezért most nincs kedvem visszatenni a régit.

A fájlal kapcsolatos további részletek teljesen irrelevánsak, mert mint írtam, MINDEN MÁS tökéletesen viszi, kivéve ezeket az Android-os lejátszókat.
Ettől még lehet, hogy valahogy spéci, de ez nem izgat. (A Mediainfo progit ismerem.)

Köszi, én nem a HT-ben próbáltam, hanem a sima fájlböngészőben (amit MEDIA CENTER-nek nevez). A HT-t szerintem még meg sem találtam.
Mindenesetre most még tesztelem a feliratok testreszabhatóságát.

Szerintem holnap még tesztelem a Dune HD Real Vision 4K-t, bár ezek a hibák azzal is tuti ugyanolyanok lesznek.
Igazából már csak azt kell eldöntenem, hogy ha megtartom valamelyiket egyszerű NAS-nak, akkor melyik legyen az (mert lejátszónak számomra mind alkalmatlan).
De valószínű, hogy az végül ez a kisebbik Dune lesz, mert annak a legjobb az ára (75 eFt) és ilyen tekintetben csak a SATA port hiánya a hátránya a Z9X-hez képest.
Viszont a 2 db USB 3.1 (gen 1, szóval valójában USB 3.0) port is elég nekem 2-3 db SSD csatlakoztatására (a harmadik nyilván már hub-bal).
Meg még az is szempont, hogy melyiknél nagyobb az esélye, hogy javítják a fenti hibákat (nem az Avatarost, hanem általában a béna film indítást és Pause/Resume-ot).
Ezt nehéz megmondani. Jelenleg a felirat kezelésben a Z9X jobb, a film indításban viszont a Dune (még indítás előtt tudja beállítani a képfrekvenciát és nem kell hozzá semmiféle szünetet megadni).

A külföldi fórumokon előre megmondták, hogy ez lesz, csak nem hittem nekik.
Szóval leginkább én tehetek róla. :)

De az tuti, hogy kb. 30 éve foglalkozom videólejátszással (általában informatikával meg már vagy legalább 35 éve), de én ennyire bugos lejátszókkal még sosem találkoztam!
(Ok, korábban nem a hasonló kínai gyártmányokkal foglalkoztam, az tény.
A HDI Dune is eredetileg izraeli volt, addig nem is volt vele semmi gond...)
Ez van, amit viszont nekem szeretni nem sikerül.
Engem nem vigasztal, hogy csomó mindenkinek jó így is...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16366) KisPocok31 válasza limpi (#16307) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Szia.
Na hogy állsz? Megkaptad már a kicsikét. Az enyém még úton.

Most olvasom. Nyilván megkaptad.

[ Szerkesztve ]

(#16367) limpi válasza KisPocok31 (#16366) üzenetére


limpi
aktív tag

Szia,
olvasd el fentebb, #16349-től!

De rövidebben:
A gapless zenelejátszás lehet, hogy pont megy (nem próbáltam), de amúgy az összes hibát produkálja, amit az új Dune.
Szóval médialejátszóként jelen formájában ez sem jó nekem.
Most azt nézem, hogy egyszerűbb NAS-nak pont jó lenne-e!
Egy Synology DS220+-nál pl. számomra jobb és olcsóbb megoldás is, csak azt persze nem fogom tudni tesztelni, hogy hosszú távon mennyire működik stabilan.
A hangmentes működés és nagyon alacsony fogyasztás miatt tetszenek ezek erre a célja. (Csak olyat akartam, ami tényleg jó nekem médialejátszónak is, de úgy néz ki olyan tényleg nincs.)
Ha Infuse 7-et végre javítják ATV-n akkor újra lesz jó lejátszóm.
Az mindent játszik (a fenti Avatart is nyilván) és a media library-ja is elég jó.
Addig az egyszerűbb cuccokat a régi Dune-al játszom, az újabbakat meg az ATV-vel (és kibírom, hogy néha eldob egy frame-et)…

Egész röviden: amilyen az IT lett mára, az kész vicc. :W
(TV-t már eddig sem gyártottak (számomra) jót, semennyi pénzért sem. Most már médialejátszót sem. Vajon mi lesz a következő áldozat?! :P )

U.I.: Apple tudna brutál jó médialejátszót gyártani, de persze tökre nem akar. Hanem csak szolgáltatásokat eladni. Még csak arra sem veszi a fáradtságot, hogy az Apple TV+ feliratainak testreszabását jóra megcsinálja. Nincs pl. olyan alap dolog, mint a függőleges pozíció beállítása… (Szerintük) jó így a zembereknek oszt jóvan. :(

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16368) Beni2360 válasza limpi (#16365) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

NAS-nak semmikepen nem ajánlanám a ZIDOO-t. Nehez rá egy megfelelő appot talalni. De te biztos meg tudnád csinalni. Arra egy 20 e ft amlogic box CE-vel tökéletesen megfelel. Vagy egy OMV-vel vagy egy RPI4 amin van 4 USB port.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16369) kokokka válasza limpi (#16367) üzenetére


kokokka
őstag

Még jó, hogy azért itt a forumon is vagyunk vagy 100-an akik megelégedéssel használjuk. De úgy néz ki, neked tovább kell keresgélned.....

(#16370) devil-k válasza limpi (#16367) üzenetére


devil-k
nagyúr

3 db Apple TV lejátszóm van. Mindegyiket szeretem. Bár én inkább stream eszköznek használom, ettől függetlenül sorozatozni/filmezni is szoktam rajta, ha TV-n nézünk valamit. Az Apple Tv-nek legelsőnek az audio passthrough-t kellene megoldani. Ha ez menne, akkor nagyon nagyon jó úton haladnának, hogy a legjobb médialejátszó lehessen a piacon. Az Infuse előfizetésre nem sajnálok 3.400 Ft-t 1 évre, mert annyi eszközön használod cserébe, amennyin akarod.

- mozi bolondéria -

(#16371) pontyos válasza kokokka (#16369) üzenetére


pontyos
senior tag

:K
A legdurvább, 65mbps UHD HDR-t viszi mint a szél.... Ultra simán ;)
A fórumtárs Viktor által kalibrált uhd hdr tv-vel pedig nagyon jól megállja a helyét,
egy fullos htpc mellett / is !!
Z10Pro - m van ami az ötödik a cégtől, eltekintve az első ill a második széria gyermekbetegségeitől , X10 után Z9S is már jó volt.

(#16372) limpi válasza Beni2360 (#16368) üzenetére


limpi
aktív tag

Ja, hát én annyira basic NAS-ra gondoltam csak, hogy bekapcsolom és róla nézek tartalmakat más eszközökről! :) Semmi ennél több.
Ezt még a 12 éves Dune-om is simán tudja (csak a max. 100 Mbit-es ethernet és az USB 2.0 portok miatt kevés már néha).
Szóval semmit nem akarok rá telepíteni, az alapból rajta lévő Samba szerver pont elég nekem.

De köszi, az amlogic-ot csekkolom majd!
Sokat kütyüzni viszont nem akarok vele, csak megvenni, beállítani (TV-re kötve) és onnantól csak ki/be kapcsolni. Teszteltem, mennek ezek úgy is, hogy csak ethernet van rákötve (szóval se kép, se hang).

Ugye a Z9X-nél nincs vmi beépített Sleep funkció? Beállítást nem találtam.
(Dune-ban van, de ott ki lehet kapcsolni.)

<:v)

(#16373) limpi válasza kokokka (#16369) üzenetére


limpi
aktív tag

Jó hát. És örülök, hogy az emberek többségének megfelel.
Csak én olyat szeretnék, ami nekem is (vagy csak nekem :)) jó.

<:v)

(#16374) limpi


limpi
aktív tag

Basszus, én azt feltételeztem, hogy a Z9X is tudja azokat a testreszabásokat, amik ebben a videóban láthatóak:
https://www.youtube.com/watch?v=f0F92pnv0VU

Ehhez képest csak Position / Size / Offset / Text Encoding / Color beállításokat találok, szóval betűtítpus választást és stílust (árnyék, körvonal, körvonal vastagság, stb.) nem! :(

Ezt jól látom, tényleg csak ezeket tudja?

Mert akkor végig tévesen írtam, hogy jobb a felirat kezelése, mint a Dune-oké.
Hát azok is pont csak ennyit tudnak... Sőt, a legújabb béta Dune FW legalább végre tud TTF fájlokat beolvasni. A 12 éves Dune előtti lejátszóm (Dvico TViX HD M-7000A) simán tudta. Ahhoz képest a Dune visszalépés volt anno. És csak pont nemrég tették be! :)
Szóval arialbd.ttf mehet neki.

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16375) limpi


limpi
aktív tag

Csináltam még pár videót a hitetlenkedőknek:

Avatar – Apple TV 4K-n Infuse 7-el lejátszva (de a 12 éves Dune-omon is kb. ilyen):
[link]
Avatar – Z9X-el (de akár a Dune HD Pro Vision 4K Solo is lehetne, az csak icipicivel jobb):
[link]

WALL-E – Apple TV 4K-n Infuse 7-el lejátszva (de a 12 éves Dune-omon is kb. ilyen):
[link]
WALL-E – Z9X-el (de akár a Dune HD Pro Vision 4K Solo is lehetne, az csak icipicivel jobb):
[link]

A szemfüles megfigyelők láthatják, hogy Z9X esetén "1080/24p"-t ír a TV-m,
míg Infuse esetében "Dolby Digital 1080/24p"-t.
Ez csak azért van, mert jelenleg a Z9X optikai kábellel csatlakozik az erősítőmre (a TV-be menő HDMI kábelen meg kikapcsoltam az audiót, hiszen jelen esetben felesleges).
Infuse esetében pedig azért ír "Dolby Digital"-t (miközben az audió hangsáv valójában a fentebb már többször említett ominózus DTS), mert az ATV úgy van beállítva nálam, hogy minden tartalmat DD 5.1-re butít le (és egyébként a hangot HDMI-n és egy HDMI Audio Extractor segítségével adja az erősítőnek).
(A régi Dune-omon ilyesmi trükközések nincsenek (mert szükségtelenek), ott tényleg a DTS-t játssza közvetlenül coax, optical vagy HDMI kimeneteken is ugyanúgy hibamentesen.)
Igény szerint arról is csinálok majd videót! :)

De lényeg, hogy lássátok végre a különbséget a szerintem jó (első változatok) és elfogadhatatlan (második változatok) között.
Aki házimozi rendszert épített magának otthon, az kell hogy értse...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16376) Beni2360 válasza limpi (#16374) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

NEM.
Ott a 24.mp-nel a valasz a kerdesedre.
Én meg mindig egy opciót hianyolok az állítható sötét hátteret a feliratok mögött.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16377) pontyos


pontyos
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16378) Beni2360 válasza pontyos (#16377) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Meg mindig rosz a link.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16379) limpi válasza devil-k (#16370) üzenetére


limpi
aktív tag

Nekem az Infuse sajnos csak a 7.3.6 verzióig játszott mindent hibátlanul, azóta (beleértve a legújabb bétákat is) minden tartalomnál ritkán – látszólag random – eldob egy frame-t.
Itt van róla infó: [link]
Ha nálad nincs ez a hiba (vagy nem zavar), akkor nagy mázlid van! :)
Sajna csak kevesen panaszkodnak miatta és ezért nem vizsgálják ki...

Apple TV-re sok minden kéne még, hogy igazán jó legyen, a HDMI-n kívül nincs már rajta semmi kimenet sem, ezért kell nekem HDMI Extractor-t használnom ahhoz, hogy az erősítő rendben megkapja a hangot. (Merthogy a TV-m és az erősítőm passthrough-ja is bugos: a TV-jé természetesen az Android (konkrétan vmi hibás MediaTek driver) miatt, az erősítőjé (Onkyo TX-NR708) meg a használt media chip hibája miatt).

Infuse-nál meg visszállnék a 6-os verzióra, de már sajna nem lehet, mert levették az App Store-ból. Én meg nem vettem meg anno a drága lifetime licenszet hozzá. Szóval most csak bugos verziók vannak, már vagy 9. hónapja...

Meg persze bemenetek és kénének, legalább egy USB 3.0/3.1. Akkor nem kéne a NAS...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16380) limpi válasza KisPocok31 (#16366) üzenetére


limpi
aktív tag

Kíváncsian várom, hogy neked – mint másik régi volt Dune fanatikusnak – hogy tetszik majd a Z9X...

<:v)

(#16381) limpi


limpi
aktív tag

Egy számomra pozitív dolog viszont azért mégis kibukott a sok tesztelés közben:
Végre rájöttem, hogy a régi Samsung SSD-m iszonyatos ciripelő magasfrekvenciás hangot ad ki (durvábbat, mint egy gagyi kínai tápegység)!!!
Szóval száműzve lesz a moziszobámból (az új NAS-ba, ha végül lesz) és erre cserélem:
https://aqua.hu/alkatreszek/480gb-patriot-25-burst-ssd-meghajto-pbu480gs25ssdr-t632160
Ez ugyan elég drága, de nekem a kedvenc SSD típusom már régóta. 560 MB/s olvasás, 540 MB/s írás és 425 TB TBW. Lásd itt: [link] Természetesen már nem gyártják ezt sem, mert ez jó. :(
Hanem helyette kb. fél áron ezt gyártják:
https://aqua.hu/alkatreszek/480gb-patriot-25-burst-elite-ssd-meghajto-pbe480gs25ssdr-t1017392
Az viszont már csak 450 MB/s olvasás, 320 MB/s írás és csak 200 TB TBW.
Lásd: [link]
Szóval attól "Elite", hogy sz*rabb, hát értitek. :DD
A sebessége ennek is elég lenne, de a fele akkora várható élettartam, na az nem jön be...

Ja és nincs semmi hangja a sima Patriot Burst-nak. (Mármint általam hallható.)

Szuper, mi? :))

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16382) limpi válasza Beni2360 (#16368) üzenetére


limpi
aktív tag

Ilyesmire gondoltál?:
https://www.emag.hu/amlogic-x96-mini-android-tv-box-mini-pc-1gb-ram-8gb-rom-medialejatszo-quad-core-wifi-tv-ma-x96mini8/pd/DXF3D2MBM/
Ennél kicsivel jobb jó lehetne, de USB 3.0/3.1 port azért kéne rá, meg gondolom kicsit erősebb proci és RAM sem ártana.

Akkor akár még KODI-val is használhatnám. (Bár az Infuse-hoz képest azzal is csomó bajom lenne, az tuti, mert Apple TV-n van az MrMC, ami KODI-n alapul (és sajna már nincs karbantartva) amit már próbálgattam és bár sokkal jobban konfigurálható, összességében mégis számomra rosszabb volt, mint az Infuse (amikor az hibátlan).)

OMV-t nem találtam (csak az oljavállalatot).
4 USB-portos RPI meg nem teljesen kulcsrakész termék.
Inkább akkor az Amlogix box féle megoldás jönne be.

Tudsz linkelni nekem szerinted jókat?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16383) kokokka


kokokka
őstag

Azt hiszem pár napig most nem olvasom a topicot.....

(#16384) limpi válasza kokokka (#16383) üzenetére


limpi
aktív tag

Az is jó megoldás, ha csak az én posztjaimat ugrod át. :D
(De egyébként sem értem minek olvasod, ha úgyis minden szép és jó a lejátszóddal...)

<:v)

(#16385) pontyos válasza limpi (#16384) üzenetére


pontyos
senior tag

Neked is el kellene adnod végre! Kalap szar ez a lejátszó, régi Dune sokkal jobb. Mindjárt rakok be 300 új videót, és 415 linket

(#16386) Beni2360 válasza limpi (#16382) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mennyél át az amlogic topikba ott mad kapsz ajanlatokat. Ösz olvasás mindenkepen
A OMV egy linux rendszer de te aki 87 ota benne vagy a rendszerben kellett volna talakozni vele. Hasonló mint egy Openwrt. Sd-re kell kiirni es maris kesz a nas progid. Szamito gépről vezérelhető nem kell hozzá kijelzo.
Úgy működik mint egy NAS.
Az egy felejtős gépezet igen min. 2 GB RAM kellene. Szerintem meg USB 3.0 felesleges egy NAS üzemeltetéshez.
.....
Ui; megtalaltad a feiratra való valaszodat?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16387) limpi válasza pontyos (#16385) üzenetére


limpi
aktív tag

Van még 14 napom elállni, szóval szerencsére nem kell eladnom, hanem csak visszavinnem...
A régi Dune tényleg jobb. :)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16388) limpi válasza Beni2360 (#16386) üzenetére


limpi
aktív tag

Hát, '87-ben még a Commodore 64-ben voltam csak benne és még csak 9 éves. :))
De esküszöm az sokkal jobb minőség volt anno, mint ezek az Androidos lejátszók ma!
(Mindenesetre kevésbé bugos.)

Jó, majd utánaolvasok. Ha nem USB 3.0, akkor SATA. A HDD-knek. Meg kell gigabit ethernet is persze. De mivel nincs kedvem sokat kütyüzni (hiába tűnik úgy, tényleg nincs), szerintem marad majd a kisebbik Dune...

A feliratra szerintem az a válasz, hogy tényleg csak annyi beállítás van.
De ha tévednék, kérlek, javíts ki!

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16389) limpi


limpi
aktív tag

Most vettem észre, hogy Dune HD Real Vision 4K forgalmazását már befejezték:
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-real-vision-4k
Külön rákérdeztem pont erre, hogy ugyan nem emiatt van-e akciózva (mondjuk másik boltban), de persze "nem tudtak róla". :N
Mindenesetre kb. az utolsó darab lehet nekem lefoglalva black friday áron...
Viszont egyébként ez a csúnya van helyette e hónaptól, jóval drágábban:
https://lejatszo.hu/?t=dune-hd-real-vision-4k-duo
Hát, de jó...

<:v)

(#16390) Beni2360 válasza limpi (#16388) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ott latni, hogy external.srt vagyis letőltött srt-net kapod azt a settings menüt.
Nekem meg megvan kompletten színes monitor, nyomtató, flopy olvasó , magnó, stb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16391) limpi válasza Beni2360 (#16390) üzenetére


limpi
aktív tag

Szuper, köszi, extrernal SRT-vel megvan!
Akkor ebben mégis tényleg jobb.
Most tesztelem The Walking Dead-del…

Nekem sajnos már nincs meg, eladtuk anno, pedig poén lenne ha meglenne.
A hangos mikrokapcsolós QuickShot II Turbo joystick-ot imádtam, szerintem jobb volt, mint a mai konzolok kontrollerjein azok az icipici karok… :P

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16392) Skynet258 válasza limpi (#16384) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a baj, hogy nehéz átugrani ha így flood-olsz egy topikot...
Használd már a szerkesztés gombot légyszi ha már ennyi mondanivalód van 10 percen belül. ;)

https://geekpulse.hu

(#16393) kokokka válasza limpi (#16384) üzenetére


kokokka
őstag

Itt vagyok egy ideje, most sem miattad járok ide elhiheted! Csak nem jó látni ezt a flood áradatot, amivel teleszemeteled (sokszor értelmetlenül) a topikot. Egyébként ezek alapján sokkal fiatalabbnak gondoltalak. Ez is jelent valamit....

(#16394) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Én azt nem értem ha 105 ezred volt rá, olvastad a hibáit minek vetted meg? Akkora lendülettel indultàl a spekulációs vonalon hogy a jelenlegi kéziféktől sokkos állapotba kerültél. Ez ennyit tud, vidd vissza, másnak tökéletesen jó

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16395) Beni2360 válasza BÜDÖSLÁB (#16394) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A valaszokat cimezd akinek szánod. Androidon jobbra fent 3 pötyre es ott valaszd a valasz lehetoseget. :R
Gondolni lehet kinek szantad de csak igy kap értesítés az illető.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16396) B.F.G. válasza kokokka (#16383) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Igen már én is szurkolok, hogy adja el... már auto retina spam szűrőn vannak a hsz-jei :N meglátom a borgot és tekerek tovább :D , de már lassan inhüvelygyulladást kapok a scrollozástól is... :(( Szegény topikgazdánk energiáját is asszimilálja.... és az ellenállás hasztalan....

(#16397) B.F.G. válasza limpi (#16387) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Küggyed!! Azonnal! :C

(#16398) kokokka válasza B.F.G. (#16396) üzenetére


kokokka
őstag

:) Érdemes benézni a Dune fórumba is. Nem csak itt a PH-n, a hivatalos támogatóira főleg!

(#16399) B.F.G. válasza kokokka (#16398) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Hát persze, már indulok is! :DDD Inkább mindjárt az Arrakis-ra! :D

(#16400) Beni2360


Beni2360
Topikgazda

Na egy kis infó, hogy más téma is legyen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.