Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Beni2360 válasza kimi02 (#16250) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Engedelyezted a zidooban az smb protokolt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16252) Beni2360 válasza limpi (#16247) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Bocs de mindkettőhoz infa tav jár, eltevesztettem. Az 1000 protol vsn bt táv.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16253) limpi válasza Beni2360 (#16252) üzenetére


limpi
aktív tag

Ja, ok, nem gond!
Nekem mindenképp kell infra is, hogy azzal taníthassam az univerzálist (bár a Logitech Harmony 350 online szoftvere még megy, de bármikor lekapcsolhatják, már rég nem árusítják..).
Ez viszont tetszik: link
Csak még sehol sem kapni…

<:v)

(#16254) Beni2360 válasza limpi (#16253) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Annyira összetett a távirányító, hogy szvsz nem fogod tudni helyettesiteni mert elveszi az erteket. Szinte mi den gomb appon belül programozható es ezeket atvinni szerintem nem lehet. Meg ertelme sincs mivel tudod a TV-t es az AVR-t is reszben iranyitani vele. De majd meglatod ha megismerkedsz vele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16255) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Tervezek venni egy Zidoo médialejátszót. Vagy egy Zidoo Z10 Pro-t [link] vagy egy Zidoo Z1000 Pro-t [link] . Esetleg egy Zidoo UHD3000-et [link] , erről az oldalról, ahonnan belinkeltem a lejátszókat. Házimozizni kell valamelyik. A kérdés az, hogy hangra milyen különbségek vannak vajon és egyéb előnyök, hátrányok. Ja és, hogy tud e valaki valamit erről az oldalról, ahonnan linkeltem, hogy mennyire biztonságos onnan vásárolni.

(#16256) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Más is látta az antenna eltávolítós ( Z9x) videót a YouTube -on? Elmondása szerint semmit nem érzékel a két antenna hiányából. Megjegyzem nekem is jobban tetszene műanyag antennák nélkül.

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16257) Beni2360 válasza achilleuss (#16255) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha csak házi mozi hang a lenyeg akkor bőven elég, egyformák a Z10 proo. A 3000-sben van zene hallgatáshoz egy jobb DAC. Az üzletből hosszú evek ota vásároltak a forum lakók, megbízható üzlet. De, hogy ki léptek azcEU-bol az afa részét kell lebeszelni velük.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16258) limpi válasza Beni2360 (#16254) üzenetére


limpi
aktív tag

Ok, majd beszámolok! :)

(Attól amúgy egyébként nem félek, hogy ne tudnám számomra jól ráprogramozni az univerzális távirányítómra, persze nem az összes gombot, hanem csak általam használt legfontosabbakat. De ezen a téren bonyi nálam a helyzet, mert ugyan ezzel a távirányítóval mindent tudok irányítani, kényelmesen csak a TV-re és az Apple TV-re lát rá, a médialejátszó és az erősítő a nyugágy vonala alatt van, amiből az egészet irányítom... Az Apple TV-t meg mindenképpen a saját távirányítójával érdemes használni. Szóval az Zidoo V12 csak egy extra harmadik kényelmi távirányító lenne, amivel egyszerűbb esetben mindent irányíthatok, az Apple TV-n kívül...)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16259) limpi válasza BÜDÖSLÁB (#16256) üzenetére


limpi
aktív tag

Ez engem is érdekelne, különösen az, hogy az antennák leszerelése után a Bluetooth változatlanul rendben működik-e (max. 3 méter távolságról szükséges számomra)! Szóval hogy a BT nem a Wi-Fi antennákat használja-e valahogy. De a tippem az, hogy nem, arra külön antenna szokott lenni (ami gondolom a Z9X-ben a készülék belsejében van).

Légyszi linkeld be, pontosan melyik antenna eltávolítós YouTube videóra gondolsz!

(Dune HD Pro Vision 4K Solo esetén egyébként külön BT antenna van, ami le is szerelhető, de akkor nem működik a BT távirányítás már 2 méterről sem. Illetve csak a bekapcsolás az megy valamiért.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16260) limpi


limpi
aktív tag

Gondolom erre: link

Nekem sajna akkor ez nem pálya, mert egyrészt nem akarom szétszedni a készüléket, másrészt már a videó címéből kiderül, hogy előbb nem volt igazam és mégis a leszerelendő antennákat használja a Bluetooth is... Gondolom akkor a BT-s távirányítás sem megy rendesen nélkülük. (De majd megnézem a videót, lehet hogy abból kiderül.)

UPDATE:
Közben megtaláltam a Dune HD Real Vision 4K leírásában ezt:
"Wi-Fi + Bluetooth antennas 2x (note: the antennas must be installed even if Wi-Fi is not used; it is required for Bluetooth remote)"
Szóval szintet tutira a két antennát használja a BT a Z9X esetében is.

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16261) Beni2360 válasza limpi (#16260) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Abban a videóban ott a hiba amikor csupaszon össze szereli. Lehet kapni le csavarozható wifi antennát és azokra kell cserélni. Van ilyen csere videó is fent de mar nem tudom, hogy milyen boxnál. Alin lehet kapni több fajta erősségű antennát.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16262) limpi válasza Beni2360 (#16261) üzenetére


limpi
aktív tag

De mi értelme leszerelni?
Ha hátrahajtom őket, akkor nem látszanak és a lejátszó is rendben elfér a helyén.
Vagy nektek olyan helyen van, ahol jól látszanak az antennák?

(Egyébként a megrendelésemet azóta sem dolgozták még fel, változtalanul "megérkezett" státuszban van. Lehet, sok rendelésük volt a black friday akciózás miatt...)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16263) achilleuss válasza Beni2360 (#16257) üzenetére


achilleuss
tag

köszi. azt írod, hogy zenehallgatáshoz a 3000-esben van egy dac. azzal csak külön lehet hallgatni a zenét, vagy... a filmben lévő zenében, filmzenében nem mutatkozik meg a hangjavulás és ha igen, mi lehet a különbség?

A Z10 és a Z1000 között van valami olyan előny amiért az 1000-est választanád?

[ Szerkesztve ]

(#16264) Beni2360 válasza achilleuss (#16263) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szerintem a mozi hangra nincs hatassal, vagyis annyival többet nem adnák érte. Mivel videó modban siman tovább küldi a hangot is és az AVR a felelős a tovabbiakban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16265) achilleuss válasza Beni2360 (#16264) üzenetére


achilleuss
tag

A Z10 és a Z1000 között van valami olyan előny amiért az 1000-est választanád?

(#16266) achilleuss


achilleuss
tag

Itt fel lehet tenni azt a kérdést, hogy 1 TB-os winchester vagy 1 TB-os SSD, és mit ajánlanátok árban, tipusban, minőségben. Nem találom a topikját.

(#16267) Beni2360 válasza achilleuss (#16265) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Erre is volt már itt össze hasonlítás, keress rá most nem tudok. De jobb beepitett trafó amire emlékszem .

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16268) limpi


limpi
aktív tag

Egyébként melyik fájlrendszer használata ajánlott ezekhez az új Android alapú lejátszókhoz?
Én a régi Dune-nal NTFS-t használtam, teljesen jó volt.

Úgy láttam a lejátszó ezekre képes formázni:
- EXT2
- EXT3
- NTFS
- EXT4
- EXFAT

Szóval ezek közül melyik a legoptimálisabb a lejátszó szemszögéből nézve?

<:v)

(#16269) Beni2360 válasza limpi (#16268) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Jo lesz ide is az NTFS. Arra formázza a zidoo is ha kéred.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16270) limpi válasza Beni2360 (#16269) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi, akkor az szupi, ha az NTFS-t is rendben kezeli a Z9X!

De amúgy legeslegjobban az ExFAT-ot szereti vagy tényleg tökmindegy neki?

<:v)

(#16271) limpi


limpi
aktív tag

Újabb kérdések Z9X-re értve: :)

- A felirathoz milyen betűtípusok közül lehet választani?
- Esetleg be lehet állítani bármilyen egyedi TTF betűtípust?
- Ugye a felirat függőleges pozíciója tetszőlegesen állítható?
- A felirat keretének (outline) vastagsága állítható? Esetleg hozzá még opcionálisan plusz shadow? (A Dune-ok egyébként csak keretet tudnak, abból is fixen egy elég vékonyat. Ez a régi és az új modellekre is igaz.)
- Netről (mondjuk OpenSubtitles.org-ról) le tud szedni feliratokat? Angol és magyar feliratot is (szóval nem csak a lejátszó menüjének nyelvével egyezőt)?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16272) KisPocok31


KisPocok31
csendes tag

Sziasztok.
Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra, mert épp lejátszót készülök venni és a Z9X szimpatikus lenne. Elég komolyan DUNE fanatikus voltam lassan 13 éve (Base3, Duo, TV101, Realbox 4K), de eljött a pillanat hogy soha többé DUNE.
Tehát 2 kérdésem lenne, mindkettő zenelejátszással kapcsolatos.
Adott egy lemez .flac formátumban, számok egymás után. Koncert illetve Mix albumok tehát fontos a Gapless lejátszás. Anélkül ugyanis élvezhetetlen. Z9X képes szünet nélkül lejátszani a .flac vagy .mp3 fájlokat? Mindkettő fontos lenne. (Megjegyzem hogy a híres csoda-DUNE még 2021ben sem képes a gapless zenelejátszásra.) Legalábbis nekem nem sikerült.
A második kérdés is ezzel kapcsolatos:
Adott egy .mp3 vagy .flac formátumú zenefájl ami komplett lemez, tehát egyben van rippelve. .flac + .cue
Az Z9X képes kezelni a .cue fájlokat azaz ha egyben kap egy lemezt .cue fájl kíséretében kilistázza a számokat illetve léptethető lesz az anyag?
Nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít és megválaszolja a kérdéseimet.
Szép napot mindenkinek.

(#16273) Beni2360 válasza limpi (#16270) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Meg sosem probaltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16274) limpi válasza KisPocok31 (#16272) üzenetére


limpi
aktív tag

Szia!

A kérdéseidre sajnos még nem tudom a választ (hozzám még csak úton van egy új Z9X).

Viszont érdekelne, hogy miért írtad, hogy "eljött a pillanat hogy soha többé DUNE"! :)
Nekem a HDI Dune HD Base 3.0 lejátszóm 12 éve működik tökéletesen, talán a leghosszabban használt hardver amit valaha vettem! (Csakhát mára már tényleg eljárt felette az idő, a 10/100 Mbit ethernet csatlakozó és az USB 2.0 már kínosan lassúnak érződnek és sajna az újabb formátumokat sem ismeri (pl. H.265), valamint ha nagyon sok felirat van egy MKV-ba csomagolva, akkor van hogy amiatt nem tudja lejátszani a fájlt, amit ilyenkor csak emiatt remux-olnom kell...)

Van most nálam egy Dune HD Pro Vision 4K Solo, aminek a hardvere és a szoftvere is alapból nagyon tetszik, de sajnos a lejátszás nálam rendkívül bugos vele (lásd fentebb, illetve itt: link)!

Neked is hasonlóan rossz tapasztalatod volt valamelyik újabb Android-os Dune modellel?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16275) Beni2360 válasza limpi (#16271) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Legyszives dorszamozd a kérdéseket konnyebb valadzolni.
Igen lehet allitani az elhelyezkedest, letőltott fi-nel vannak, arnyalatok, kirvobalak allithatoak. Lehet tipust választani, kódolást, letoltesnel meg a magyar utan szokott idegen nyelv is lenni a sorban. De egyszerűbb ha sz gepen letoltod es a videó mellé teszed.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16276) limpi válasza Beni2360 (#16273) üzenetére


limpi
aktív tag

Én most az új Dune-al teszteltem és azzal tökéletesen ment 2 db SSD egy sima passzív USB 3.0-ás hub-al rákötve. Az egymásra másolás is!
Szóval szerintem tuti a Z9X is tudja majd. :)
(Már csak azt nem tudom, hogy passzív hub-al vajon hány darab SSD-t bír el egyszerre. Mondjuk ez már csak elméleti kérdés, mert kettőnél többet így használni egyelőre úgysem tervezek...)

<:v)

(#16277) limpi válasza Beni2360 (#16275) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi! Ok, sorszámozom majd. :)

Igen én is PC-vel szoktam általában összerakni, de van, hogy kényelmes, hogy a lejátszó is megcsinálja (főleg akkor, amikor időközben jelent meg új felirat).

Saját true type betűtípust is tud használni, szóval TTF fájlt beolvas?
Vagy van egy saját betűtípus listája és csak abból lehet választani?

<:v)

(#16278) limpi


limpi
aktív tag

Amúgy írtam a Zidoo sales-nek, hogy hol tudok beszerezni V12 távirányítót.
A tippem, hogy jelenleg sehol.
De hátha írnak majd valami jót. :)

<:v)

(#16279) Beni2360 válasza limpi (#16276) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem irtam, hogy nem tudja kezelni mivel a linux rendszer kezeli.
Én anno a z9x-nel szivtam, hogy egy passzív hubon 2 db aktiv 3.5"HDD volt es onnan lejátszás kozben kilepett. Mire rajottem, hogy tápot kell a hubra dugni és nincs gond. De SSD-nel mar mas a szitu. Ha kettő USB portra dugtam őket siman kezelte es nem allt le a lejátszás.
TTF fajlt még nem próbáltam, és csak a saját felsorolásból tud valasztani gondolom.
Van az Alin zidoo bolt. Keresd rá az Aliban a tavra.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16280) limpi válasza Beni2360 (#16279) üzenetére


limpi
aktív tag

Köszi!

V12 ott sincs, sőt a Google az egész világon sem találja semmilyen boltban sem.
Kb. csak a Zidoo saját webhelyén van róla infó.
Lehet, hogy teljesen új cucc, nem tudom.

<:v)

(#16281) Beni2360 válasza KisPocok31 (#16272) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igaz régen probaltam de nem volt szunet nélküli lejátszás. Cue.
Az egybecsomagolt állomány mellett egy CUE kiterjesztésű fájlt is találunk, ez az állomány a kulcs a fájl szétdarabolásához.
És nem a lejátszáshoz szvsz. De majd kijavitanak ha nem jól ertelmezem a leirast. Es nem tudta listazni az egye fűzött zenei szamokat amikor kipróbáltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16282) KisPocok31 válasza limpi (#16274) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Mint ahogy írtam DUNE fanatikus voltam. A Base 3 még mindig megvan a családban, a többit sorra adogatom el. Megszoktam a régi eszközöknél hogy kvázi mindent vittek. Tényleg mindent lejátszottak a maguk korában. A gapless zenelejátszás hiányát meg valahogy elnéztem neki. de teltek az évek jött sok új formátum itt volt az ideje az újításnak. Értelemszerűen DUNE-t vettem. RealBox 4K. És egy 2021es model nem képes gapless zenét lejátszani. Szerintem ez vicc. A réginek elnéztem, de 2021ben szerintem ez alap kellene legyen egy magát minőségi lejátszónak mondott cég termékénél.
Ezen felül a samba server funkció is használhatatlan benne. Ez a két dolog nekem elég volt a váltásra. Most keresem az utódot.

(#16283) Beni2360 válasza KisPocok31 (#16282) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nezzel itt körbe hátha találsz valaszokat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16284) limpi válasza KisPocok31 (#16282) üzenetére


limpi
aktív tag

Azt nem csodálom, hogy a Base 3-at nem adod el! :) Meg azt is megértem, hogy a gapeless zenelejátszás hiánya bosszant.

Hogy értetted a RealBox 4K kapcsán, hogy a "samba server funkció is használhatatlan"?
Mi volt vele a gond? Vagy tényleg egyáltalán nem működött?
Csak azért kérdezem, mert az viszont az új Dune HD Pro Vision 4K Solo-ban pont jól működik.

A Duo-t egyébként mennyiért árulod? Sima Duo vagy Duo 4K?
(A Duo 4K ethernet-je állítólag már tényleg gigabites volt, lásd itt: link)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16285) kokokka válasza KisPocok31 (#16282) üzenetére


kokokka
őstag

Nyilván egyéni preferencia kérdése, de ez a szünetmentes (így magyarul) lejátszás kissé mintha a rögeszméd lenne ;] Simán lehet élni nélküle, sőt! Emiatt biztosan nem váltanék le egy egyébként hibátlan media eszközt. Tudom, a Dune nem az (ahogy egyik sem), és abban igazad van, hogy ez a Dune már nem az a Dune.

(#16286) limpi válasza kokokka (#16285) üzenetére


limpi
aktív tag

Szerintem igaza van, alapvető dolog! Engem is halálra idegesítene, ha zenelejátszásra használnám. Persze, működik anélkül is, csak úgy tökre igénytelen... :(

<:v)

(#16287) Beni2360 válasza KisPocok31 (#16272) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na egy kicsit bele masztam ebbe a folyamatos lejatszasba több albumot megnézve indul azonnal a következő szám de az előtte lévőkben mindnek a végén van 5 mp némaság. Le kene vágni vagy a lejátszó kavarja bele, hogy üritse a ramot vagy nem tudom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16288) limpi válasza Beni2360 (#16287) üzenetére


limpi
aktív tag

Teszteld István, a Királlyal! Azzal kapcs. emlékszem, hogy borzasztó gagyi, ha szünet van a számok között, mivel ott teljesen folyamatosként képzelték el a lejátszást.
(Amúgy én eddig még csak bakelit lemezről hallottam folyamatosan lejátszva, szóval én sosem próbáltam rá gyúrni, hogy valahogy folyamatos legyen digitális eszközökön, hanem csak odáig jutottam el, hogy mindig bosszantott, hogy nem az... :DD )

<:v)

(#16289) kokokka válasza limpi (#16286) üzenetére


kokokka
őstag

Kinti fórumon írják, hogy egy m3u megoldja. De én sose használtam.

(#16291) limpi


limpi
aktív tag

Na, teszteltem az új Dune-on és tényleg nem tudja, m3u-val sem.
(Miközben a WinAMP v5.666 simán tudja.)
Majd tesztelem Z9X-el is, de nekem az a tippem, hogy az sem fogja tudni (kivéve, ha kifejezetten rágyúrtak a fejlesztők, hogy tudja.
(Meg tesztelem majd a régi Dune lejátszómmal is.)

(Bár nekem gáz, hogy ebben a lossless verzióban az eredeti felvétel hibáit is hallani (a bakelit sercegése vagy az eredeti hordozó egyéb analóg hibája).
Majd keresek olyan lossless-t, ami azért feljavított. Nekem sercegés nem kell bele. :P )

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16292) limpi válasza KisPocok31 (#16272) üzenetére


limpi
aktív tag

Találtam neked a Zidoo oldalán egy írást erről:
Zidoo Gapless Playback
Szóval akkor gondolom mégiscsak tudja! :)
(Bár hogy ez pontosan mely készülékeikre vonatkozik, az számomra nem tiszta. Remélhetőleg akkor mindre.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16293) limpi


limpi
aktív tag

Az tényleg igaz, hogy a Z9X nem tudja frissíteni a FW-jét netről?
Hanem csak USB flash drive-ról?
Csak mert ezt is találtam:
How to upgrade Zidoo Z9X, Z10PRO
Vagy ezt csak azoknak szánták, akiknek nincs internet elérésük?
Ugye SATA vagy USB csatalkozású SSD-vel is megy, szóval nem kifejezetten csak USB flash disk-ről?

<:v)

(#16294) limpi válasza KisPocok31 (#16272) üzenetére


limpi
aktív tag

Meg még ezt találtam:
"
Lossless Music Playback
Support master-level DSD (SACD ISO,DFF,DSF,DSD etc.), regular lossless formats (FLAC, WAV, APE, DTS etc.), CUE track and CD-ROM playback (CD-ROM is not included)
"
Itt: link

<:v)

(#16295) limpi


limpi
aktív tag

Hoppá, itt mégis megtaláltam a V12-t: link
Az ára kicsit húzós, de legalább kapni! Csak mert a hasonló funkcionalitású V8-at már nem...

Zidoo oldala szerint ezek a távirányítók léteznek (a V12 még nem került fel rá):

Ezek közül manapság elsővel vagy a másodikkal szállítják a Z9X-et?
(Nekem természetesen a második tetszik jobban, de az elsővel is kibékülök.
Eredetileg azzal szállították a Z9X-et, csak nem tudom esetleg azóta már az újabbra cserélték-e. Az enyém szállítása még mindig folyamatban van, lehet, hogy csak szerdán kapom meg...)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16296) limpi


limpi
aktív tag

További kérdésem, hogy a G-s (Google Play Store-t tartalmazó) vagy a sima FW-t szoktátok feltenni? Van bármi app Google Play-en, ami Z9X-en hasznos?
(Netflix, Youtube és hasonlóak nem kellenek nekem rá, mert azokat úgyis az Apple TV viszi legjobban. Szóval bármi másra gondolok, mint pl. internetes rádió appra. Bár olyat gondolom alapból is tartalmaz a Zidoo saját szoftvere is.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16297) Beni2360 válasza limpi (#16290) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Sajnos a lenyeget az elejére oda irtad az tilos es a relase keszotjet sem szabad kiirni. Csak az egeszet tudom törölni mert aki tudna belenyulni az meg kuldene egy hetre szabira. Ugy, hogy ha gondolod szabályosan ird meg ujbol.
Egyébként az István a király több db fájlból áll azt nem tudod folyamatosan lejátszani ha csak össze nem fűződ.
Ui: viragboltnak hívják.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16298) limpi válasza Beni2360 (#16297) üzenetére


limpi
aktív tag

Ok, köszi, akkor nem írok ide ilyeneket! :)

De amúgy miért tilos? Ezen szavak leírása milyen jogszabályba ütközik?
Nem kötözködni akarok, csak tényleg nem értem.

Amcsi fórumon is szóltak már rám ilyesmi miatt, de ott jobban megértem, mert az Infuse fejlesztői voltak, azokra meg tényleg ráugorhat amerikában a jogász siserehad.
(Bár igaziból ott sem értem, elvileg a szólásszabadság hazája.)
Továbbá végtelenül képmutató a dolog, mert az Infuse-t nyilvánvalóan a felhasználók
99,99%-a jogsértő anyagok lejátszására használja. Valahogy mégis kilobbizták, hogy nem
törli őket az App Store... :C

Például azt is leírhatom, hogy "gyilkosság", aztán attól még nem leszek gyilkos. :))

Szóval pontosan mibe ütközik és miért?
Vagy ezt fogadjam el csak úgy, mint alapvetést és a pontos okát fedje jótékony homály? :)

U.I.: Egyébként "nC***"-ra keresve a teljes Prohardver fórumon van pár találat, szóval nem tökéletes a cenzúra. ;]

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#16299) KisPocok31 válasza limpi (#16294) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki időt és energiát tett a kérdésbe. Jó hír hogy valószínüleg akkor megy. Köszönöm. Külön köszönet a gapless linkért, nagyon hasznos.
Kicsit reflektálok egy korábbi posztra. Számomra azért fontos a gapless playback mert a lejátszón többnyire zenét hallgatok. A zenék amik szórakoztatnak 70-80%-ban egybekevert DJ. mix albumok. Tehát ez nálam szempont, ezért nagyon köszönöm mindenki válaszát. Itt megjegyzem hogy az android telefonra fejlesztett szinte összes lejátszónál alap. PC lejátszóknál szintén alap. (WinAmp, VLC, én Foobart használok azon is) Ezért meglepő hogy az asztali lejátszóknál ez nem annyira természetes. (lásd. DUNE... Brrrr...)
Pár szó a .cue fájlról. A .cue fájl egy szöveges fájl, akár Notepad++-al szerkeszthető. Amennyiben az erdeti lemezzel teljesen azonos rippre vágyunk akkor egyben rippeljük és ekkor a lemezkép mellé general a program egy .cue fájlt. Így attól függetlenül hogy a lejátszó ugyanazt a fájlt játsza, mégis az épp játszott zeneszám címét és előadóját írja ki a lejátszó. Ezeket az információkat nyeri ki a .cue fájlból. Ezt egyébként az összes DUNE lejátszó tudta 2009 óta. Példa:
ValogatasCD.flac 534 mb illetve ValogatasCD.cue 32kb fájlok vannak egy mappában egymás mellett akkor a lejátszó képes kitenni a teljes track listát illetve a lemez léptethető lesz.
Tehát amit én keresek Z9X-ben az azért egyáltalán nem ördögtől való dolog. Köszönöm a figyelmet és köszönöm a tapasztalatokat, válaszokat.

(#16300) limpi válasza KisPocok31 (#16299) üzenetére


limpi
aktív tag

Nekem már csak az nem tiszta, hogy akkor a .cue mivel tud többet, mint a .m3u?

<:v)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.