Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16375) limpi


limpi
aktív tag

Csináltam még pár videót a hitetlenkedőknek:

Avatar – Apple TV 4K-n Infuse 7-el lejátszva (de a 12 éves Dune-omon is kb. ilyen):
[link]
Avatar – Z9X-el (de akár a Dune HD Pro Vision 4K Solo is lehetne, az csak icipicivel jobb):
[link]

WALL-E – Apple TV 4K-n Infuse 7-el lejátszva (de a 12 éves Dune-omon is kb. ilyen):
[link]
WALL-E – Z9X-el (de akár a Dune HD Pro Vision 4K Solo is lehetne, az csak icipicivel jobb):
[link]

A szemfüles megfigyelők láthatják, hogy Z9X esetén "1080/24p"-t ír a TV-m,
míg Infuse esetében "Dolby Digital 1080/24p"-t.
Ez csak azért van, mert jelenleg a Z9X optikai kábellel csatlakozik az erősítőmre (a TV-be menő HDMI kábelen meg kikapcsoltam az audiót, hiszen jelen esetben felesleges).
Infuse esetében pedig azért ír "Dolby Digital"-t (miközben az audió hangsáv valójában a fentebb már többször említett ominózus DTS), mert az ATV úgy van beállítva nálam, hogy minden tartalmat DD 5.1-re butít le (és egyébként a hangot HDMI-n és egy HDMI Audio Extractor segítségével adja az erősítőnek).
(A régi Dune-omon ilyesmi trükközések nincsenek (mert szükségtelenek), ott tényleg a DTS-t játssza közvetlenül coax, optical vagy HDMI kimeneteken is ugyanúgy hibamentesen.)
Igény szerint arról is csinálok majd videót! :)

De lényeg, hogy lássátok végre a különbséget a szerintem jó (első változatok) és elfogadhatatlan (második változatok) között.
Aki házimozi rendszert épített magának otthon, az kell hogy értse...

[ Szerkesztve ]

<:v)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.