Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16365) limpi válasza Beni2360 (#16364) üzenetére


limpi
aktív tag

LOL.

Csak Full HD-s a TV-m... Szóval 1080p@60Hz (SDR) a max. felbontása.
Tehát teljesen okés a TV által kijelzett 1080/24p mód (ezt írja egyébként 23,976Hz és 24,000 Hz esetén is, viszont ettől függetlenül helyesen kezeli mindkettőt).
Az auto képsebesség be van, attól lesz az alap 1080p@60Hz-ből 1080p@23,976Hz induláskor (amit a lejátszó totál viccesen és tévesen helyenként 23Hz-ként rövidítve jelez ki).

A hangkimenet természetesen RAW.

A felbontás szándékosan nem auto, a zárolás is ki van kapcsolva.

De látom, hogy nem hiszed el, hogy tényleg sz*r, szóval majd csinálok neked videót ugyanazzal a TV-vel, erősítővel és fájlal! Csak a médialejátszó lesz a rég Dune. És – láss csodát – azzal majd tökéletes lesz. De nem tudom mikor, mert csak ezért most nincs kedvem visszatenni a régit.

A fájlal kapcsolatos további részletek teljesen irrelevánsak, mert mint írtam, MINDEN MÁS tökéletesen viszi, kivéve ezeket az Android-os lejátszókat.
Ettől még lehet, hogy valahogy spéci, de ez nem izgat. (A Mediainfo progit ismerem.)

Köszi, én nem a HT-ben próbáltam, hanem a sima fájlböngészőben (amit MEDIA CENTER-nek nevez). A HT-t szerintem még meg sem találtam.
Mindenesetre most még tesztelem a feliratok testreszabhatóságát.

Szerintem holnap még tesztelem a Dune HD Real Vision 4K-t, bár ezek a hibák azzal is tuti ugyanolyanok lesznek.
Igazából már csak azt kell eldöntenem, hogy ha megtartom valamelyiket egyszerű NAS-nak, akkor melyik legyen az (mert lejátszónak számomra mind alkalmatlan).
De valószínű, hogy az végül ez a kisebbik Dune lesz, mert annak a legjobb az ára (75 eFt) és ilyen tekintetben csak a SATA port hiánya a hátránya a Z9X-hez képest.
Viszont a 2 db USB 3.1 (gen 1, szóval valójában USB 3.0) port is elég nekem 2-3 db SSD csatlakoztatására (a harmadik nyilván már hub-bal).
Meg még az is szempont, hogy melyiknél nagyobb az esélye, hogy javítják a fenti hibákat (nem az Avatarost, hanem általában a béna film indítást és Pause/Resume-ot).
Ezt nehéz megmondani. Jelenleg a felirat kezelésben a Z9X jobb, a film indításban viszont a Dune (még indítás előtt tudja beállítani a képfrekvenciát és nem kell hozzá semmiféle szünetet megadni).

A külföldi fórumokon előre megmondták, hogy ez lesz, csak nem hittem nekik.
Szóval leginkább én tehetek róla. :)

De az tuti, hogy kb. 30 éve foglalkozom videólejátszással (általában informatikával meg már vagy legalább 35 éve), de én ennyire bugos lejátszókkal még sosem találkoztam!
(Ok, korábban nem a hasonló kínai gyártmányokkal foglalkoztam, az tény.
A HDI Dune is eredetileg izraeli volt, addig nem is volt vele semmi gond...)
Ez van, amit viszont nekem szeretni nem sikerül.
Engem nem vigasztal, hogy csomó mindenkinek jó így is...

[ Szerkesztve ]

<:v)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.