Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Energiaital topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) koshmar válasza Freddycom (#49750) üzenetére


koshmar
őstag

Múltkor ezt keresgéltem én is :D

Ha hajlandó vagy lejönni 35 km-rel arrébb, akkor tudok egy helyet, ahol 300 darabja, most szombaton én fogok onnan elhozni egy tálcával. :P
Bár annyit már lehet nem ér meg :D

Mintha láttam volna hogy a Tescóban most 319 (?), de az Assault nem biztos, én azt már hónapok óta nem is láttam ott.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49752) Gézengúz válasza Freddycom (#49750) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem 690-et megér a szállítási költség ahonnan én rendelem. Rendeld Te is onnan.

(#49753) #47205632 válasza Freddycom (#49750) üzenetére


#47205632
törölt tag

Szlovákiában is kapni és ott szerintem nem vonják ki. Kimész és veszel jó pár tálcával időnként. Meg akkor csapsz hozzá mást is, ezek meg legalább taurinosak.

(#49754) Freddycom válasza Gézengúz (#49752) üzenetére


Freddycom
őstag

És te honnét rendeled?

(#49755) Gézengúz válasza Freddycom (#49754) üzenetére


Gézengúz
addikt

Itt van kicsit korábban.[link]

A másik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49756) Freddycom válasza Gézengúz (#49755) üzenetére


Freddycom
őstag

Á köszi.

(#49757) #47205632


#47205632
törölt tag

Egyébként alapvetően nem kellene problémázni egy esetleges adóemeléssel sem, mert jelenleg 40 Ft/liter az adó rá, szóval 10 Ft dobozonként. Ha 20%-ot emelnek rajta akkor 12Ft lesz dobozonként. 2 Ft-tal drágulna, észre sem kellene venni, hogy történt valami. Ehhez képest biztosan lesz a termék utazása során olyan szakasz aki 20 Ft-ot is rányom, igazából ez már nem az adó hibája akármennyire is baromság maga az adó, hanem valamelyik átadási pont pofátlansága akik kihasználják az átlagember tudatlanságát és az adóemelésre egyből rárántanak 10x... Hogy most ez gyártó vagy nagyker, kisker, elosztó, maszek, üzletlánc blabla... melyik átvitelnél történik meg az már mindegy. Azt meg nem mondhatják, hogy mindenki csak 2 Ft-ot rak rá, mert 10 kézen nem megy át egy termék sem... Egy valaki rak rá, de az sokat.
Méghozzá annyira teng az ostobaság, hogy még maguk a híroldalak amik lehozták ők is a teljes árat számolták be 20%-kal így jött ki nekik a 20-40 Ft-os drágulás, mikor csak az adó részét kell 20%-kal mivel az emelkedik csak... Ráadásul van olyan oldal ami a taurint is beleszámolta a drágulásba, mikor az nincs is itthon és még annak se néztek utána rendesen menyibe kerül a taurin adója, mert rosszul írták ki.
Bámulatos balf.szok és akkor ez lenne ma az online újságírás mikor minden jött-ment marhát odaengednek cikket írni a napi betevőért, erre tényleg meg kell inni egy Monstert, mert kibírhatatlan ez a szintű agyhalál.

[ Szerkesztve ]

(#49758) szekra válasza #47205632 (#49757) üzenetére


szekra
Topikgazda

Azért kicsit gondolj bele, mennyire megérzi egy cég.

Pl. a Hell napi több millió dobozt tölt meg, persze ebből nem az összes itthon kerül értékesítésre, sok megy exportra. Mindhez adj csak +2Ft-ot. Gondolom azt te is tudod, hogy nem 0-ra akarják kihozni magukat, tehát nem 2Ft-al fog emelkedni egy-egy doboz energiaital, ennél sokkal nagyobb árréssel kell dolgozniuk /db tekintve.

(#49759) #47205632 válasza szekra (#49758) üzenetére


#47205632
törölt tag

Az égvilágon semmit nem érez meg belőle, mindet ki tudja fizettetni a vevővel ráadásul a vevő észre sem venné (2Ft/doboz). Adott egy szint amit évekig tartani lehet, mert stabil és fixen nyereséges. Ha valamiért 2 Ft-tal többe kerül akkor 2 Ft-tal drágítva visszatérek arra a stabil szintre amin vagyok, mintha misem történt volna. Miért kéne egy 2 Ft-os drágulás miatt a többszörösét kivetíteni a termékre? Csak akkor, ha mellette az adóra fogva rögtön zsebelni akarnak pluszban. Ez hol jelent problémát a cégnek akkor? Sehol, az égvilágon semmi veszteség nem éri. Kereskedelemben dolgozom, úgyhogy pontosan tudom mennyi az annyi.
Emelhet 4-5 Ft-ot és akkor kapásból zsebre teheti az adó mértékét pluszban, a vevők még mindig leszarnák (legtöbb cég ezt fogja tenni). Meg lesz valószínű pofátlanabb aki 10-20-at fog emelni, mert miért ne. Itt az alkalom és az indok neki. Náluk meg érvényesül a kapzsi kapitalizmus. Erre fogjuk mi jogosan húzkodni a szánkat, mert ez már egyértelműen adóba bújtatott áremelés. És ezt is meg fogják venni, mert a piac jól láthatóan ketté van szakadva árazásilag és a drágább részét is veszik, akkor a másik fele is meg fogja annyiért venni, legfeljebb eleinte szájat húzkod.

[ Szerkesztve ]

(#49760) DJ. Ru$y válasza #47205632 (#49759) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen egyet kell értenem veled. Röviden: ha eddig volt X hasznom, akkor, ha megemelem az adó mértékével, akkor ezután is X hasznom lesz. De ilyenkor jön az, hogy a nagy cég adó + Y%-kal fog emelni és lesz X + Y%-nyi haszna.

szekra
Akkor ezzel azt mondod, hogy eddig nem volt hasznuk? Az pedig a másik szerintem, hogy ez csakis az itthon forgalomba hozott termékekre igaz, ergo a amit a példa szerint a Szikszó exportál külföldre azok után a dobozok után nem kell neki megfizetni a "chipsadót".

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49761) szekra válasza #47205632 (#49759) üzenetére


szekra
Topikgazda

"Adott egy szint amit évekig tartani lehet, mert stabil és fixen nyereséges."

Inflációról hallottál-e már? Mutass nekem egy terméket aminek évek óta ugyan az az ára.

"Ez hol jelent problémát a cégnek akkor? Sehol, az égvilágon semmi veszteség nem éri."

A cégek nem a veszteség minimalizálására törekednek, hanem a profit maximalizálására (vagy ha fordítva, akkor ott nagy gáz van). Hiába nem kéne rávetíteni a vásárlókra, de ettől még ez a kis adóemelés is át fog szűrődni az energiaitalok fogyasztói árába. Igen, csúnya dolog brühühü :(

Amúgy nem a Hell-el kellett volna példálódznom, ezt aláírom. És egy szóval se írtam, hogy robbanásszerűen emelkedni fog az áruk. És azt se felejtsük el, hogy költség oldalon a gyártóknak nem csak a chipsadóval kell számolni, eszméletlen sok mindennel, (alapanyag, eszközök, K+F, bérek stb., had ne menjek bele), ezt nem ilyen egyszerű, hogy 2Ft adóemelés = 2Ft-al lesz drágább a termék.

(#49762) Freddycom válasza Gézengúz (#49755) üzenetére


Freddycom
őstag

Végülis találtam itt helyi boltban 319-ért, így ott vettem 12 darabot. :D

(#49763) koshmar


koshmar
őstag

Pennyben ki látott már 179 forintos Wattot? :D

Jól megszívattam magam, megláttam hogy van banán-kiwi, meg se néztem az árát (Penny = Watt 99-ért), lekaptam gyorsan 4-et, de mikor fizettem, gyanúsan sok volt, akkor láttam a blokkon, hogy 179 :F
Még jó, hogy nem vettem egy egész tálcával, ahogy a kasszánál eredetileg fontolgattam :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49764) ToBeY válasza koshmar (#49763) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen most ennyiért megy a watt a pennyben,kivéve a guavás, mert az 129huf Abból vettem párat meg a körtés pennys-ből

[ Szerkesztve ]

(#49765) koshmar válasza ToBeY (#49764) üzenetére


koshmar
őstag

Guavás nem volt (sajnos), csak a sima, a banános meg a rebarbarás (ami nagyon nem jött össze, így azt hanyagolom).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49766) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Félig nyaralás, félig kötelességek miatt el kellett ugranunk Debrecenbe, ha már ott voltunk Románia alig pár kilométer kicsit körülnéztünk Nagyváradon.

Energiaitalok Nagyváradról (Auchan, Carrefour, Kaufland):

Hellek ismerőstől Görögországból:

Hell egy fórumos úriembertől Görögországból:

Üdítők + kávé Nagyváradról:

Édességek Nagyváradról:

Chipsek Nagyváradról (volt még pár fajta, de így is elég lesz vagy fél évre):

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49767) oriic válasza DJ. Ru$y (#49766) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meg sem merem kérdezni, hogy mi volt a végösszeg. :DDD

Live-Die-Respawn

(#49768) DJ. Ru$y válasza oriic (#49767) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha kérdeznéd sem tudnám megmondani, mert össze sem adtam és még a banki jóváírás sem volt meg (kártyával fizettem mindenhol). ;]

Ha 1-1 cucc ára érdekel valakit (lejben) megkeresem majd a blokkokból.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49769) Gézengúz


Gézengúz
addikt

20 dobozzal tudnak csak küldeni, ez mégiscsak azt igazolná, hogy probléma van a Ripperrel..

[link]

Többiből mind van készlet!

(#49770) mayday00 válasza DJ. Ru$y (#49766) üzenetére


mayday00
őstag

Bevásároltál rendesen 😂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49771) koshmar válasza DJ. Ru$y (#49766) üzenetére


koshmar
őstag

Nem tudom, voltatok-e Debrecenben a Hatvan utcai Nonstopban, hatalmas választék, és teljesen jó árak vannak.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49772) DJ. Ru$y válasza koshmar (#49771) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Voltunk, semmi új, mióta átvette az új tulaj (volt egy felújítás), azóta semmi "különleges" energiaital nincs, max üdítő. Végigjártunk minden ilyet, Piac utcai Nonstop, dohányboltok, nagykerek, ahova volt bejutásunk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49773) DJ. Ru$y válasza mayday00 (#49770) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lesz ez még nagyobb kör is, ha nem idén, akkor jövőre valamikor. ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49774) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ilyet se sűrűn látni Lidlben :D

All→M8

(#49775) mayday00 válasza callmeakos (#49774) üzenetére


mayday00
őstag

Még soha nem találkoztam vele Lidl-ben. 🙂😂

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49776) ToBeY válasza callmeakos (#49774) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát jah,az ultra violet monsta' nagyon ritka lidl-ben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49777) callmeakos válasza ToBeY (#49776) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem is voltam rest feltankolni. :D Főleg hogy a sugar tax óta csak a Rockstaroknak meg a Relentlesseknek maradt meg a 99p-s ára, a többinek mint felment úgy 20-30 pennyt az ára. :U

All→M8

(#49778) ToBeY válasza callmeakos (#49777) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ez UK élet írtó kemény lehet...Én meg 199ft vettem ma egy hell-t,az élet kegyetlen. :U

(#49779) CoDWaW07 válasza callmeakos (#49777) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Sugar tax?

Ott is ennyire ügyelnek már az emberek egészségére mint a mi drága kormányunk? ;]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#49780) ToBeY válasza CoDWaW07 (#49779) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ott legalább tökösek és a cukrot adóztatják meg,nem pedig célzottan az energiaital egy összetevőjét.

(#49781) callmeakos válasza ToBeY (#49778) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez csak egy kijelentés volt, semmi mellékes gondolat nem volt a mondandóban. ;)

#49779) CoDWaW07
Ne aggódj, ez csak (mint minden ilyen) a költségvetés foltozására jött létre. De az tény hogy bözsi néniék tökösek voltak, keményen rávetették gyakorlatilag minden cukros löttyre. Két féle dolog történt. A gyártók vagy meghagyták az eredeti receptúrát vállalva az extra adóterhet (azt hiszem ez 5g/100ml felett van) - ilyen a RedBull , Pepsi vagy a Monsta', vagy megváltoztatták úgy hogy lecsökkentsék a cukortartalmat hogy kijátsszák a törvényt és ezt úgy adják el hogy ráírják a dobozra hogy improved recepie, reduced sugar blablabla - ilyen pl. egyes Rockstarok és Relentlesek, a Lidl-s Kong edrink vagy a Freeway kóla, ami utóbbi azóta gyakorlatilag egy ihatatlan fospermet. Vagy van egy harmadik opció a Coca Cola, ami volt olyan pofátlan hogy meghagyta az "eredeti" receptet, de az üvegek úrtartamát lecsökkentette 1,75 ről 1,5 literre (a standard kiszerelés) de ennek ellenére felemelték az árát, így lehet az hogy a normál ára egy üveg Cocának 2 font, és ez alatt nem találsz gyakorlatilag sehol. Ráadásul sok helyen (pl. McDonalds) a normál kóláért pluszba kell fizetni vagy 15-20 pennyt ha te azt választasz. Nem nagy dolog, de belegondolva ilyen még nem igen volt.

All→M8

(#49782) Laraxior válasza callmeakos (#49777) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nem enne annyira ízesítős utóíze, azt mondanám, hogy nagyon jó lett a Violet.. :B :K
Oszt nálunk is 1.79 + 0.25EUR egy Monster vagy egy Rockstar. Tehát kb 2 EUR, ami több mint 600HUF.
Szóval az otthoni 299 még nagyon is jó ár :K

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49783) tipuka


tipuka
addikt

Nagy bánatomban az auchanba (szegedi) bementem energiásért, láttam 139 ft a fél lityós Adrenalin.
Pakoltam a kocsiba őket ezerrel. :D Ennyiért jó árban volt

(#49784) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Nagy "bánatomra" tegnap Szerbiában jártam... Képet már nem merek feltölteni. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49785) mayday00 válasza DJ. Ru$y (#49784) üzenetére


mayday00
őstag

Rakjál 😂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49786) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

a Lidl-ben meg van 2 új fajta "x-act" ami már inkább csak Freeway Up
az egyik az Strong apple
a másik valami cassis nevű

(#49787) koshmar válasza ECHO2235 (#49786) üzenetére


koshmar
őstag

Furcsa, legutóbb, mikor voltam, a sárgadinnyés már nem volt (vagy csak épp akkor nem).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#49788) ToBeY válasza ECHO2235 (#49786) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hét elején megyek lidl-be,majd kíváncsi leszek van-e nálunk belőle.
Egyébként mitől strong a strong?Mennyi koffein van benne? :F

[ Szerkesztve ]

(#49789) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

ahol én voltam ott volt ez a cantaloupe cucc is
a Strong pedig 38.4mg/100ml
a cassis meg lényegében a volt feketeribizlis tuttifrutti

(#49790) szekra


szekra
Topikgazda

Megkóstoltam a cukormentes Skybaby-t (classic), meglepődve tapasztaltam a kólás ízt, mert semmi nem utalt erre sem a dobozon sem a leírásban. Kb. egy az egyben kólás Hell, akinek az ízlik ez is fog (és ebbe sztívia van).

(#49791) oriic válasza DJ. Ru$y (#49784) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na hajrá, mutasd csak mit vettél! :D

Live-Die-Respawn

(#49792) ToBeY válasza ECHO2235 (#49789) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jónak tűnik akkor ha 38,4mg-os mivel ez hell strong szint :K

(#49793) DJ. Ru$y válasza oriic (#49791) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Némelyikből több darabot vettem, de ezek már csak a saját cuccok. (Nyilván vettem még jó pár HELL-t, azokat nem tettem rá, semmi extra, csak ez a négyes pakk.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49794) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#49793) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Uhh Koks az jó,ilyen citrusos cucc,de egyáltalán nem savanyú,inkább édes mint egy limonádé.

(#49795) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#49794) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valami veszett drága a többihez képest, 3* annyi, mint egy Guarana vagy egy Ultra, ha jól rémlik, nem tudom mi van benne, de ennyiért már üthetne. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49796) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#49795) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért viszont annyira nem nagy szám kb egy cukrosabb limonádé vagy ilyesmi.
Én ajándékba kaptam ausztriából pár éve,így lövésem volt az áráról

(#49797) mayday00 válasza DJ. Ru$y (#49793) üzenetére


mayday00
őstag

Magyarországon ezekből még egyikkel sem találkoztam. 😁 Ennyire le vagyunk maradva?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49798) ToBeY válasza mayday00 (#49797) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Miről vagy mitől lennék lemaradva?Ezek többsége noname drink szlovákiában kis túlzással minden sarkon van booster,tiger stb

(#49799) mayday00 válasza ToBeY (#49798) üzenetére


mayday00
őstag

Nálunk szerintem kicsi a választék. Erre értettem. Külföldön több cucc közül lehet választani. 😁

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#49800) szekra válasza mayday00 (#49799) üzenetére


szekra
Topikgazda

Kb 50 fajta energiaital márka van itthon, azoknak megannyi íze-fajtája, ez kicsinek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.