Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) doc válasza gboszi (#3799) üzenetére


doc
nagyúr

en 3D nyomtatoval csinaltam :)

(#3802) -Rolika- válasza PPatrik (#3800) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Szerintem tekergesd meg az obit, mert ennél sokkal élesebbek lesznek a videók. Én fényképekkel lőttem be és igy sem tartott tovább 15-20 percnél. Ha esetleg visszakeresel akkor én linkeltem be snowboardos videót. Azzal össze tudod hasonlittani az élességet.

(#3803) alexw801 válasza -Rolika- (#3802) üzenetére


alexw801
senior tag

Egyetértek.
Most rendeztem át külső HDD-re 11 hónap Yi felvételeit. Érdemes lett volna rögtön megtekerni, nem mostanában. Mert sok szép színes és érdekes fájl van, de nálam a jobb oldala volt életlen kissé.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3804) pengonorbert válasza PPatrik (#3800) üzenetére


pengonorbert
tag

most komolyan? 20 óra anyagot 10 percre egy nap alatt? nem igazán értem hogy miért is kellene ezt így elkapkodni, vagy hogy csinálsz min és mit, de vagy igényes lesz és legalább 4-5 intenzív nap (vágókép/filterezés/digit. utómunkák részletességétől függően persze). Vagy igénytelen lesz összecsapott és értelmetlen.
Már abból kiindulva hogy 20 óra anyagot hány óra alatt nézel át, tekersz végig, szeded össze, és vágsz ki belőle X perc nyers vágatot. Találod ki esetlegesen a stílust, és építed fel a "storyt" a zenékkel. És nem volt szó még az apró simításokról illesztésekről, zenére vágásról.

Tehát értem én hogy gondot okoz hogy milyen hardveren fogod ezt helyben kirenderelni, meg összevágni de véleményem szerint ez a legkisebb gondod, amennyiben igényes munkát akarsz.

(#3805) PPatrik válasza pengonorbert (#3804) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Tudom, hogy hogy ez a világ legszarabb ötlete. Helikoni ünnepségekre a sulinkból kb 80an mennek, megyek én is, csak biciklivel. Közben pár Festetics kastélyhoz elgurulok, hogy izgalmasabb legyen, amik persze a távot is nyújtják. Majd egy 'tiéd a színpad' címmel az egyik színpadon lesznek bemutatók. Na ott fogják bemutatni a filmet. A poén része, hogy nem előre megvágott filmmel megyek, hanem azt mutatom be, amit aktuális odafele bicikliztem. Szóval ami adott:
Szerdán indulok, 600km táv, péntek 12re kell készlenni, onnan renderelés, odamennés a színpadhoz és 14:45kor indul a lejátszás. Bicóval 600km-en tavalyi időm 38 óra. Ebben benne volt egy hátsó váltó szétesés, gyorsfix, majd bicóbolthoz gurulás, majd váltócsere is, majd később eltévedés. Most sokkal megtervezettebb útvonalon fogok menni, remélhetőleg mechanikai hibák nélkül. Ha mégis megcsúsznék, akkor a kör végénél lehetőség van vágni a távon, és mondjuk 500km, 550km-nél befejezni.
Ja és ETA: Csütörtök ebéd. Nem tudom, hogy hogyan, de majd sietek, nem állok meg sokat, nem alszom sokat, stb. Végülis minden nap a nyári 1200km / 60-70 órára készülök, 600 nem fog megártani. ;]
Utána számításaim szerint kb 2 óra alatt ki fogom tudni választani azokat a részeket elnagyolva, amik bennelehetnének, ami mondjuk 5 óra anyag. Hiszen emlékezni fogok rá, hogy mikor mi történt. Utána meg nem tudom mi lesz. Eredetileg szombati időpontban reménykedtem, de akkor már csak díjátadók,meg záró gála van. Még pénteken is reménykedtem egy későbbi időpontban, dehát ez van...
Legalább a történetet nem kell felépíteni, mert a videóban minden szigorúan időrendben lesz. Speciális effektek nem kellenek, őszintén sok utómunkát sem terveztem, sajnos nincs is benne sok tapasztalatom.
Zenében ígértek segítséget, végülis énektanárnő + az egész sulis kórus ott lesz. :P

Állítottam az obin képekkel, ha feltöltődik most időben, akkor ma már tesztelem kint az úton.
De a képek nem tűnnek rossznak, szerintem jobb lett. :)

(#3806) vidra1221


vidra1221
tag

Valaki rendelt már Geekbuying-ról bármit is? Vélemény, tapasztalat? [link] Ha jól értem akkor ha a Spain stock-ot választom akkor Mo.-ra is szállítanak? És akkor tuti nincs vám elvileg. Kiszámoltam a plusz 11 dollár is jobb mintha megfognák a vámon. Ahogy néztem a Banggood-on még csak kínai raktárról van és csak előrendelésre itt meg mintha már szállítanák is. Ja, és valami infó valakinek, hogy ez az EU verziós kamera elérhető lesz e vajon hazai forgalmazónál (pl: xiaomishop) mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#3807) PPatrik válasza PPatrik (#3805) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Kész a mai videó, most figyeltem a vágás után az exportálásnál is, szerintem vállalható https://www.youtube.com/watch?v=9HEIpW5DBb8

Az első vágás után már ment le a nap, lámpáimat is benyomtam, a 3:03 után menő kettő idősebb biciklisnek pedig nincs elsőbbsége, de hát ők megtehetik... Az elől menő nénike fullosan leszarta hogy mi a történik, a hátul menő férni pedig szemmel láthatóan elengedne, de minden elsőbbséggel nem rendelkező, de mégis átmenő gyalogost, biciklist, stb csak hátulról kerülök. Utána meg bírtam a ladát :))

[ Szerkesztve ]

(#3808) alexw801 válasza vidra1221 (#3806) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem vám hanem áfa + kezelési ktg.
Ha PayPal-on keresztül lehet fizetni, akkor nyugodt lehetsz.
Hazait felejsd el.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3809) alexw801 válasza PPatrik (#3807) üzenetére


alexw801
senior tag

Jó video.
Úgy látom, a fejkamera győzőtt, én is így szoktam, sínél is (de én vagyok komoly bringás, csak idős hobbista).
Teljesen éles ez a Yi? Olyan jó kamera, hogy még nem teljesen beállítva az obit is elfogadható felvételt készít.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3810) vidra1221 válasza alexw801 (#3808) üzenetére


vidra1221
tag

Igen áfát akartam írni. De a vámon fogják meg a cuccot ☺
Ha a spain stock-ot választom +PayPal akkor nem kell aggódni az áfa miatt vagy csájna stock esetén sem?

(#3811) bandibmx


bandibmx
újonc

Sziasztok!

Valaki rendelt már innen?

http://www.mi.com/index.html

[ Szerkesztve ]

(#3812) Criminal017 válasza bandibmx (#3811) üzenetére


Criminal017
őstag

Európába nem szállítanak, de ha ez nem probléma, akkor tekintsd ezt tárgytalannak. :)

(#3813) alexw801 válasza vidra1221 (#3810) üzenetére


alexw801
senior tag

Az EU tagországokon belül nincs vám és áfa fizetési kötelezettség, mert azt már az első érkezési országban megfizették (vagy elbundázták - de ez az ő dolguk.)
Ezért minden EU feladási küldeménynél nem kell aggódni.
De ha messziről veszed és írsz egy E-mailt azonnal, akkor esetleg... (azt válaszolják, hogy tudják ők maguktól is, mit írjanak rá.)
Apró gadget átjöhet nyugodtan.
Majd kiderül.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3814) Blaise válasza vidra1221 (#3806) üzenetére


Blaise
veterán

Ha jól látom még nincs nekik az EU raktáron.

(#3815) wocsok17 válasza bandibmx (#3811) üzenetére


wocsok17
tag

Kínai kolléga onnan szokott. :)

(#3816) vidra1221 válasza Blaise (#3814) üzenetére


vidra1221
tag

Két pár nappal ezelőtti értékelést már lehet olvasni. Vagy lehet csak pár darab volt és később lesz megint,mert vásárlás és fizetés opció jelenleg nem elérhető. Amúgy Te már rendeltél innen cuccot, megbízhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#3817) Blaise válasza vidra1221 (#3816) üzenetére


Blaise
veterán

Nem rendeltem még, most mondtam vissza a Banggood rendelést, mert átrakták Április 30-ra, így ha visszakapom a pénzt és itt lesz EU raktáron, akkor megrendelem.

(#3818) vidra1221 válasza Blaise (#3817) üzenetére


vidra1221
tag

Ááá Te is ilyen eu verziós Yi-t akartál rendelni? Akkor jól láttam én is hogy a Banggood először 04.16.-írt utána áttette 04.30.-ra. De ezek a dátumok csak azt jelzik, hogy mikortól lesz készleten nekik a cucc vagy akkortól már kiszállítanak? Meg ki tudja mikortól lesz a Banggoodnak eu-s raktáron ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#3819) Blaise válasza vidra1221 (#3818) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, mindenképpen EU verziót szeretnék, fehéret.

Bangood-tól már rendeltem több dolgot, sose volt probléma, ezért választottam őket, de valóban módosították április 16-ról április 30-ra, azt nem szeretném, hogy addig náluk álljon a pénzem, úgyhogy kértem refund-ot, remélem lesz spanyol raktáron a Geekbuyingon.

(#3820) pengonorbert válasza PPatrik (#3805) üzenetére


pengonorbert
tag

Ohh értelek. Hát ez így elég szélsőséges eset, de jó köröd lesz vele :D Hajrá :C

(#3821) PPatrik válasza pengonorbert (#3820) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Köszi, egyelőre akksi gondok vannak, a saját 20Ah-s powerbankem megdöglött, nem töltődik. Haveroktól eddig összesen 40Ah-nyit csórtam be, ami kb a videózásra pont elég lehet, de ezen felül kell a navigációt feltölteni 2-3szor ekkora távon, esetleg telefont is, és az első lámpám is usb-ről megy. Szerdán hajnalban indulok, addig meglátjuk mit sikerül javítani rajta vagy másikat kérni.
Majd ha távot túléltem írok ide pár sort, meg ha kész lesz a videó azt is belinkelem. Addig is szorítson mindenki, én már nagyon izgulok. :B

Szerk: Ha kell feltöltöm a cellákat az akksit kinyitva modellezős akksi töltővel, majd utána reménykedem hogy az elektronika maradék része ép. ;]

Szerk 2: Másik töltővel, meg elég türelemmel adott magáról életjelet. :B Mindenesetre nagyon befosatott, az elmúlt 2 órában kb csak ezzel foglalkoztam. :W

[ Szerkesztve ]

(#3822) pdaghost


pdaghost
tag

Üdv mindenkinek!

Mától én is boldog tulajdonosa vagyok egy Yi kamerának.
Én a geekbuying.com oldalról vettem egy EU-s verziót.
Ami fura, hogy nekem nem Z23L jött, hanem egy Z23.
Ha minden igaz ( és hinni lehet ennek az oldalnak akkor az L-es modellben nincs IR filter, de ebben van.
Sajnos erről meggyőződni majd csak hétvégén tudok.
Ezúton is köszönöm a sok információt amit itt összegyűjtöttetek. :) Így legalább volt mit olvasni amíg ideért a készülék ( bár szerencsére viszonylag gyorsan megjött, a rendelés leadása után 14 nappal már itt is volt ).
További szép napot, jó nyomkodást. :)

Ghost

(#3823) vidra1221 válasza pdaghost (#3822) üzenetére


vidra1221
tag

Kínai készletről rendelted vagy eu-s raktárról (pl. spain stock). Ha a kínaiból rendelted vámon megfogták, áfát kellet fizetni?

(#3824) vidra1221


vidra1221
tag

Az EU és USA verziók közt már nincs különbség ugye?Elvileg egy és ugyanaz? Csak azért kérdezem, mert a népszerűbb kínai helyeken nincs készleten, pláne eu-s stockban, de az amazonon van elérhető.

(#3825) pdaghost válasza vidra1221 (#3823) üzenetére


pdaghost
tag

Amikor rendeltem még csak kínából volt.
Nem nem fogták meg vámon.
Az usa és EU között annyi a különbség, hogy az usa verzió az azt a wifi szabványt tartja be ami ott kell.

(#3826) vidra1221 válasza pdaghost (#3825) üzenetére


vidra1221
tag

Szerencse kérdése a vámon megakadás vagy mástól függ? Az USA verziót az EU-ban tudnám használni, mármint wifi szempontból?

(#3827) tuborggreen


tuborggreen
csendes tag

Gyors kérdés:

[link]

Ha ezt megrendelem, akkor nem fogom tudni használni az App Store-ból letöltött alkalmazással?

[ Módosította: Racecam ]

(#3828) alexw801 válasza tuborggreen (#3827) üzenetére


alexw801
senior tag

Miért ne tudnád használni azzal?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3829) tuborggreen válasza alexw801 (#3828) üzenetére


tuborggreen
csendes tag

(#3830) bandibmx


bandibmx
újonc

Szerintetek eredetit küldenek?

http://www.amazon.com/YI-Action-Camera-Waterproof-Case/dp/B016I5VQJE/ref=pd_rhf_se_s_cp_1?ie=UTF8&dpID=41D4fQLHltL&dpSrc=sims&preST=_SL500_SR135%2C135_&refRID=00EP131SAW1CMV831C40

(#3831) bandibmx


bandibmx
újonc

Valaki tudna küldeni egy linket ahol eredeti vízálló tokot és eredeti szelfibotot küldenek!!??

(#3832) gemini válasza tuborggreen (#3827) üzenetére


gemini
aktív tag

Óvatosan a Tinydeal német raktárával. Én innen rendeltem először YI-t és nem érkezett meg. Több, mint két hónap volt mire PP-tól visszakaptam a pénzem.

(#3833) tuborggreen válasza gemini (#3832) üzenetére


tuborggreen
csendes tag

Én mar rendeltem innen telefont, nekem megérkezett. Köszi amúgy a tanácsot! Annyit még, hogy amelyik cikket belinkeltem az valós? Tehát nem érdemes a kínai verziót rendelnem?

(#3834) gemini válasza tuborggreen (#3833) üzenetére


gemini
aktív tag

Én semmi ilyet nem hallottam, de mivel nincs apple cuccom, azt nem tudtam kipróbálni, de droidon és windows phone-on tökéletesen működik.

(#3835) alexw801 válasza tuborggreen (#3829) üzenetére


alexw801
senior tag

Marhaság. A 2.6.2 verziós Yi Action nevű app-ot használom a Play Store-ból, 2 telón is, magyarul. Kínai beszerzésű és verziójú Yi kamerákkal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3836) glugi


glugi
aktív tag

Megérkezett a növelt kapacitású akksi és hozzá a tok, stb, Gearbest-ről. Még csak feltöltöttem, működik, csak sajnos a tok nem vízálló - bár nem vártam tőle sokat képek alapján. Sebaj, majd kap furatot a két hátlap és zéró párásodás. Ugye jól gondolom?

(#3837) Blaise válasza pdaghost (#3822) üzenetére


Blaise
veterán

Visszakaptam a pénzt a Bangood-ról, úgyhogy megrendeltem én is a Geekbuyingról sima postáva, remélem átcsusszan majd és hamar ideér :D

(#3838) alexw801


alexw801
senior tag

A gearbest-nél 59 dollár a Yi car DVR.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3839) chris-v válasza alexw801 (#3838) üzenetére


chris-v
senior tag

Az jó ár.
El is gondolkoztam most, hogy veszek egyet a kosiba, bár nem tudom mennyire használnám ki.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3840) vidra1221 válasza Blaise (#3837) üzenetére


vidra1221
tag

De nem spanyol raktárról rendelted ugye, mert ott nem láttam raktáron még, csak csájna?
Majd írj ide a fórumra, hogy mi volt a helyzet a vámmal.

(#3841) Blaise válasza vidra1221 (#3840) üzenetére


Blaise
veterán

Sajnos a spanyol raktáron nem volt, így maradt a kínai. Gondoltam hogy DHL szállítással kérem, 7 USD lett volna akár 3-5 nap szállítással, de akkor viszont tuti megvámolják.

(#3842) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

a bluetoothos távirányító csak a kamerával működik vagy pl telefonnal is? (fényképezés)

(#3843) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Na hazaértem Keszthelyről. Össz bicózás 695km, ebből az első 460on ment a kamera, azokból készült a film, amit ott le is vetítettek. Ja és 1 nap alatt vágtuk meg, de várható több új videó is, ugyan ezekből az nyersanyagokból.
https://youtu.be/v47l5dvv4O4
A gyors részeknél beszemcsésedik a YT miatt, lehet 30fps-es verzió feltöltésével jobban jártam volna.
Még sok YT-s trükköt ki kéne tanulnom, hogy hogyan lesz tényleg szép.

(#3844) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

gondolkodok egy ilyen kamerán megvételén a gearbest-ről, esetleg van vkinek tapasztalat a bolttal kapcsolatban? vásárolt már innen vki?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#3845) Blaise válasza baandii (#3844) üzenetére


Blaise
veterán

Ha sima kínai verziót akarsz azt lehet kapni olcsóbban is, én láttam már 69 dollárért is, bár a jövőre való tekintettel talán érdemes az új EU verziót venni, én is így tettem.

Gearbestről rendeltem korábban Xiaomi 20.000 mAh powerbankot, jó lassan ért ide, 1,5 hónap.

(#3846) baandii válasza Blaise (#3845) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a gyors választ!

a kínai áruházból most 67.99, de ha eu-s verzióra szavaznék én is akkor honnan érdemes most beszerezni? hol árulják a legjobb áron?

(#3847) Blaise válasza baandii (#3846) üzenetére


Blaise
veterán

Banggood, Geekbuying, Gearbest árakat hasonlítsd össze, bár hogy írtam én a helyedben már az új EU verziót venném nem a kínait.

Az EU verzió Geekbuyingon van egyedül kínai raktáron ha lehet nekik hinni, a többi oldalon csak preorder.

[ Szerkesztve ]

(#3848) XP NINJA válasza baandii (#3846) üzenetére


XP NINJA
őstag

Gearbest EU hamar érkezik, onnan a legérdemesebb szerintem. Banggood B2C szállitása nem követhető.

(#3849) baandii válasza XP NINJA (#3848) üzenetére


baandii
senior tag

köszi neked is a választ :R

olvasgattam közbe itt az írásokat és szerény vélemény szerint a hétköznapi használatra teljesen mind1, hogy melyik verziót veszi az ember...ami most szimpatikus a geekbuying-ról a Z23L-es verzió, ez van a legjobb árba jelenleg

[ Szerkesztve ]

(#3850) alexw801 válasza PPatrik (#3843) üzenetére


alexw801
senior tag

Gratula!
Szép példa arra, hogy GoPro-n kívül is van élet, olcsóbban.
Ezek szerint a Yi megbízhatóan teljesített.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.