Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) StLui válasza Mr.C (#4350) üzenetére


StLui
veterán

És azt a képet miért nem a telefonnal készíti?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4352) Mr.C válasza StLui (#4351) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát mert szvsz jobb képeket és videókat tud csinálni egy ilyen, mint egy okostelefon (Sony Z3 compact)
De mondom, lehet hülyeségeket beszélek....

sudo rm -rf /*

(#4353) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok!
[link]
Ez valóban az eredeti Xiaomi YI 4 K kamera lenne?
És mi az hogy ES Warehouseból 270font lenne HK2-nél pedig csak 160?

[link]
Amazonon pedig 238 font.
Tényleg ennyire akciós lenne most Gearbest-en?

[ Szerkesztve ]

(#4354) Criminal017 válasza csodacsoki (#4353) üzenetére


Criminal017
őstag

Eredeti.

ES raktárból nem postáznak Magyarországra, kár nézni. Azért annyi, mert már le van vámoltatva az EU-ban.
A HK raktárból meg számolj áfát+2500 Forintot (vagy többet, ha futárral küldik), nagy az esélye, hogy megfogják.

(#4355) csodacsoki válasza Criminal017 (#4354) üzenetére


csodacsoki
tag

Köszönöm a gyors válaszod!
Ennyiért ez most elég jó vételnek számít, nem?

Igazából erősen gondolkozom rajta. Annyi féle tesztvideót néztem már és még mindig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ez kell e nekem :)) Nyaralás, túrázás, családi dolgok megörökítésére keresnék valamit, extrém sport nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#4356) Criminal017 válasza csodacsoki (#4355) üzenetére


Criminal017
őstag

Jó ár, csak még egyszer mondom, hogy ha HK raktárból jön, akkor a vámnál könnyen 262 dolláros (76 ezer HUF) kütyüvé fog avanzsálni.

Egyébként patent kamera, ha megúszod az áfát, akkor szinte ajándék. :K

(#4357) alexw801 válasza Mr.C (#4347) üzenetére


alexw801
senior tag

A Yi 4K jó kamera, sokkal jobb, mint a Yi első generációs (nekem mindkettő volt/van).
Lehet obit cserélni, de drága.
A videó felvételnél lehet 3 féle látószöget választani, kivágja a kép közepét.
Az orosz fórum a legaktívabb, igaz van rajta érdektelen is, de sok nagyon hasznos poszt, pl. a gyakorlati beállítások, nem érdemes egyszerre a digitális stabilizátort és a görbület kompenzációt bekapcsolni, hanem vagy - vagy. Én ma 1440 / 60-al és stabival mentem a sípályán, sisakra szerelve. Elégedett vagyok a videók és álló fényképek minőségével, meg a BT kapcsolóval is. 2 óra felvétel egy akkuval, akku cserénél adatokat nem törli.
250 USD-ról megyeget lefelé az ára.
[link]
Olcsóbb az EKEN H8 PRO, kb. 120 USD (át szokott csusszanni), bár nagy a doboz, mert rengeteg tartozék is benne van ebben az árban. Azzal is jók a videók itt a sípályán, szintén 1440/60, de nincs sem stabi, sem görbület kompenzáció. Viszont egyszerű a használata. Wifi távkapcsolóval megy. 50 perc egy akkuval, cserénél adtokat törli, pl. a dátumot-időt is.
Én minden kamerához veszek +2 akkut és töltőt.
[link]
Nem ajánlom viszont az EKEN H8 PLUS-t, instabil, lefagy és a gyártó tehetetlen, nincs megfelelő firmware (ha ritkán sikerül a videó felvétel akkor nagyon szép az eredmény.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4358) Mr.C válasza alexw801 (#4357) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszi az írást!
Itt már emlegettek objektívet ~2-3e ft-ért meg néztem alin is (persze majd tüzetesebben utánanézek mert brahira nem fogok venni), vannak distorsion mentes látószögűek is és nem egy nagy macera cserélni őket.
Agogy nézegettem, a fotó max 12 mpx-es és 4:3-mas (nekem jó), videóból viszont nem tudom mennyire ront a minőségen, ha high-fps be van kapcsolva (720p@60/120fps), de majd ez ki lesz tapasztalva.
Videók javarászt állványról lesznek készítve, ígya stabilizáló nem hat meg annyira. Vásárolni csak március eleje-közepe felé fogok (MWC is tolhat lefele az áron majd)...

sudo rm -rf /*

(#4359) alexw801 válasza Mr.C (#4358) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem annyi a jó objektív.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4360) Mr.C válasza alexw801 (#4359) üzenetére


Mr.C
őstag

Elhiszem. Majd március elején utánaolvasok, de ha van jó linked, amit már kipróbáltál, szívesen megnézem ;)

sudo rm -rf /*

(#4361) Caspenberg válasza alexw801 (#4359) üzenetére


Caspenberg
csendes tag

Mennyi és hol ?

(#4362) alexw801 válasza Caspenberg (#4361) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt
[link]
tárgyalják, én most nem kutatok vissza. Sajnos ez a fórum hígított, sok locsi-fecsi keveredik valódi értékes hozzászólásokkal. Puskin nyelvén.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4363) alexw801 válasza Mr.C (#4360) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem cserélek obit action kamerán, minek.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4364) alexw801


alexw801
senior tag

Ma feladtam az EKEN H8 PLUS-t a Banggood címére Shenzhen-be. A postaköltség (5340 Ft) veszteség. Viszont a PayPal vissza fogja utalni a teljes 120 dollárt. Nem várok tovább a firmware-re, az EKEN tököl. A másik kamera, az EKEN H8 PRO jól működik, szép videókat lőttem vele a napokban sípályán.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4365) Mr.C válasza alexw801 (#4364) üzenetére


Mr.C
őstag

Elvileg a Yi is kinnt lesz az mwc-n, kíváncsian várom, mivel rukkolnak elő. Egyedül az zavar egy kicsit a kamerában (még nem vettem meg), hogy túl tudja tolni a sárgát egyes esetekben...

sudo rm -rf /*

(#4366) alexw801 válasza Mr.C (#4365) üzenetére


alexw801
senior tag

Az jó, hogy kinn lesz, de mi az az mwc? Melyik Yi?
A sárga ügyet is tárgyalják a 4pda fórumon.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4367) Criminal017 válasza alexw801 (#4366) üzenetére


Criminal017
őstag

Mobile World Congress

Yi, mint Yi Technology, maga a gyártó.

Más. Megjött az EU version Yi camerám, nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi, eddig tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#4368) alexw801 válasza Criminal017 (#4367) üzenetére


alexw801
senior tag

Hát, ez az első verziós Yi. A Yi EU blöff, nekem 2 db Kínában vett példány volt, egyik még van is, rendes angol nyelvű firmware-rel.
A Yi 4K más világ.

Ami igazán kicsi, az az EKEN H8 PRO, GoPro méret pontosan.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4369) Criminal017 válasza alexw801 (#4368) üzenetére


Criminal017
őstag

Viszont ebben jó már minden, nem kell mikrofont cserélni és lencsét tekergetni. Néztem a kínai verziókat is, de az lutri volt, hogy milyet küldenek. 25 ezret megért, nekem egyelőre nincs többre szükségem. :)

(#4370) vidra1221 válasza Criminal017 (#4367) üzenetére


vidra1221
tag

Áfát kapott vagy megúsztad? Vagy EU-s raktárról jött? Honnan rendelted amúgy?

(#4371) Criminal017 válasza vidra1221 (#4370) üzenetére


Criminal017
őstag

Gearbest EU raktár. Még mindig akciós, 76+12 dollár. Ha vannak pontjaid, akkor nyilván azokat beváltva kevesebb.

(#4372) alexw801 válasza Criminal017 (#4369) üzenetére


alexw801
senior tag

A Yi kamerákat Kínában vettem 2,5 éve 17000 Ft-nyi Yüan áron, magam. Semmi mikrofon ügy, csak kis obi tekerés, tiszta élvezet, meg amúgy is fotós vagyok, több helyen "sefotos" a nick nevem.
A Yi 4K-t is ott akartam venni, de akkor még nem lehetett a kínai firmware-t angolra cserélni (azóta lehet), így megvettem itt egy bicajos GoPro fun kollégától, olcsón ( ő ment vissza a GoPro 5 felé), 2 db-ot. Kiváló kamera, nem zavar a műanyag házon az állvány menettől iduló két kis repedés. Általában aqua box-ban használom, a hátlapja tapizható lágy fólia, bár azért nehezebb a tapizás, mint tok nélkül. Az eredeti Yi 4K aqua box gyenge, reped a békazár (megragasztottam), lötyög benne a kamera és a mikrofonban zajt okoz (be kell tömni mellé pl. nedvesség elnyelő lapokat, vettem pár db-ot fillérekért.)

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4373) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok. Sporkamerval felvett elsősorban sielos vagy bicajos videókban milyen progival lehet csillapítani a rezgést, razkodast?

(#4374) alexw801 válasza Habsteve (#4373) üzenetére


alexw801
senior tag

A 4pda fórumon pl. a Vegas-t említik, de állítólag nagyon hardware igényes.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4375) ericssonfan2 válasza Habsteve (#4373) üzenetére


ericssonfan2
tag

Ingyenes VideoPad is tudja, csak a telepítésnél kell ügyelni, hogy ne rakjon fel mindenféle szemetet...

[link]

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#4376) Habsteve válasza ericssonfan2 (#4375) üzenetére


Habsteve
tag

Köszi

(#4377) baranek.adam


baranek.adam
csendes tag

Sziasztok, elsősorban az alap YI tulajoknak, megjelent az új firmware 1.5.6. Szerintem sokat javít. az utó feldolgozásban is és fénykezelésben is. Próbáljátok ki.

(#4378) kopidoo


kopidoo
senior tag

Nem az 1.2.13 a legújabb?

(#4380) havri1 válasza alexw801 (#4335) üzenetére


havri1
félisten

Neked nem torzít be a hang egy bizonyos rázkódásnál?
Én most nagyon mérges vagyok, mert egy sima belső felvételt, amikor az autó halad, gyakorlatilag az egész egy torz katyvasz. Álló helyzetben, illetve sima felvételeknél jó.. Nem tudom mi lehet, ennyire átvenné a karosszéria rezgését?

havri

(#4381) alexw801 válasza havri1 (#4380) üzenetére


alexw801
senior tag

Nálam bármelyik kamerámnál ez akkor fordult elő, ha a rögzítés nem volt szoros, valami lötyögés vagy holtjáték előfordult. Mreg kell mindent húzni, szorítani.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4382) baranek.adam válasza imis (#4379) üzenetére


baranek.adam
csendes tag

Igen próbáltam, és rögtön a firmwaret át írtam 35mbitesre az ambarella firmware toolal. Nagyon jól működik.

(#4383) baranek.adam válasza havri1 (#4380) üzenetére


baranek.adam
csendes tag

En kicseréltem a mikrofont egy nikon fenykepezojere, plusz annak volt egy kis gumi boritasa azt is betettem, igy halkabban vesz fel hangot de sokkal jobb minőségben, pl ha hangos a zene nem torzul el, kivehető minden szépen.

(#4384) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

Nemrég ugye megérkezett a Yi kamerám. Mai napig nem is nagyon használtam, nem volt mikor.
De ma elmentem túrázni, csináltam jó pár videót. És most jön a bökkenő. Az összes videó alatt hallok egy furcsa sípolást, ami folyamatosan változik, csipog stb. Meg van egy másik leírhatatlan hang is.

Így, gyorsan csináltam több videót is itthon, hogy megbizonyosodjak arról, hogy ez most is előjön.
Még mindig csinálja.

Feltettem Youtubera két videót, kérlek titeket hallgassátok meg (akár nagyobb hangerőn is, úgy jobban hallható). Szerintem ez garanciális problematika lesz, megnéztem rengeteg videót másoktól, egyiknél sem hallom ezeket a furcsa hangokat.

Videó 1: [link]
Videó 2: [link]

Valahogy éreztem, hogy megszívom... :W

Köszi, előre is!

(#4385) gemini válasza Criminal017 (#4384) üzenetére


gemini
aktív tag

Szerintem ez csak az a hang, ahogyan tekeri a szalagot :D

(Egyébként elég halknak tűnik. Pl. egy beszédhang mellett mennyire észrevehető?)

(#4386) Criminal017 válasza gemini (#4385) üzenetére


Criminal017
őstag

Beszédhang közben is bőven észrevehető.
Egyébként, nem olyan halk, amilyennek tűnik, azért is idegesít.

(#4387) kopidoo válasza Criminal017 (#4386) üzenetére


kopidoo
senior tag

Wifi-t kapcsold ki a kamerán. Ha jól emlékszem akkor nekem az volt a baj.

(#4388) Criminal017 válasza kopidoo (#4387) üzenetére


Criminal017
őstag

Igen, a "recsegés" így megszűnik, sőt megoldást is találtam rá, kicsit árnyékolni kellett az antennán.
Viszont arra furcsa sípolós hangra nem találtam semmit, szerintem az a kamera hibája, mindegyik ilyen lehet...
Akkor hallatszik a legjobban, ha benne van a vízálló tokban és szinte csend vagy majdnem csend van.

(#4389) solo18


solo18
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Én is rendeltem egy Xiaomi YI Action Cam-ot. Elsőre nagyon tetszik. Szép képeket, jó videókat csinál. Pár perc használat után jött a bibi, amit megpróbálok röviden összefoglalni.

Először is 1080p 60 fps-ben rögzítettem videót, mely során 40 perc alatt kb 80%-ot merült a kamera. Ezt sokallom, de mondjuk oké.

Aztán elkezdtem feltölteni először kikapcsolt állapotban. Majd bekapcsoltam.(60%-nál) Ekkor kb 1%/perc sebességgel szaaldt felfelé a töltés kb 90 %-ig. Frankó, mondom gyorsan tölt. 90%-nál kivettem az akksit, hogy megnézzem a pontos típusát. Mikor visszaraktam már csak 65%-ot mutatott az akksi. Ettől kezdve a töltési sebesség lassabb lett, mint 1%/perc.

Ez után kb 70%-nál kikapcsoltam a kamerát, majd visszakapcsoltam. Ekkor felugrott 100%-ra a töltöttség mutató. Majd bekapcsolt állapotban (csak áll) kb 1%/perc sebességel elkezett merülni. Ezt kb 90%-ig hagytam. Ekkor újra kikapcsoltam, majd be. Láss csodát megint 100% a töltöttség és ismét ugyanúgy merül.
Update: 3. ki/be kapcsolás után már nem ugrott vissza 100%-ra.

Mi lehet a gond? Hibás akksi? Rossz akksikijelzés? EUstock-ból rendeltem.

üdv,
Ákos

[ Szerkesztve ]

(#4390) havri1 válasza solo18 (#4389) üzenetére


havri1
félisten

Egy teljes töltéssel kb 50-60 percet tudsz rögzíteni, ez ennyi. Teljesen normális szvsz a 40p-80% merülés.
A töltési idő..sose nézem. Filléres dolog az akkumulátor és a kiegészítő adapter hozzá, sose volt gond. Idle is képes nullára merülni amúgy, kikapcsolt állapotban.

havri

(#4391) solo18 válasza havri1 (#4390) üzenetére


solo18
csendes tag

Köszönöm a választ.

Én még arra gondoltam, hogy mivel első töltés, ezért fel kellene tölteni 100%-ra és akkor beállna a dolog. Ez lehetséges?

(#4392) havri1 válasza solo18 (#4391) üzenetére


havri1
félisten

Ja, fontos, melyiket vetted, az első szériát?
Nem tudom, hogy Li vagy Ni akkumulátor, ha előbbi, akkor nem kell formázni már.
Teszteld, ha rossz, akkor írj az eu-nak, korrektek.
Ha jó, akkor vegyél egy hasonlót, megéri

Utángyártott

lista

[ Szerkesztve ]

havri

(#4393) solo18 válasza havri1 (#4392) üzenetére


solo18
csendes tag

Igen. Azaz nem a 4K-sat. Olyan infót találtam a neten, hogy a led elalszik, ha teljesen feltöltődik. Most nyomatom a töltést és várom. Amúgy, ha most bekapcsolnám már tuti 100%-ot jelezne. Egyébként bekapcsolt állapotban úgy, hogy nem rögzítek vele normális az 1%/perc merülés? Szerintem nem.

Iletve az általad megadott listában szereplő 1400 mAh-s akksikkal ellentétben ebbe 900-1000 körüli van.

[ Szerkesztve ]

(#4394) Criminal017 válasza solo18 (#4393) üzenetére


Criminal017
őstag

Mindegy, hogy rögzít vagy sem, ugyan úgy merül. A rajta futó "oprendszer" miatt.

Gondolom 26L (EU verziós) van neked, abban a Sony féle 900 mAh-a akksi van.

[ Szerkesztve ]

(#4395) solo18 válasza Criminal017 (#4394) üzenetére


solo18
csendes tag

Z23L az eleje..

Most meg olyat csinál, hogy usb kábellel rácsatlakoztatom a számítógépre, elindítok egy videót majd fél perc múlva megszakad a kapcsolat. Ekkor hihúzom, visszadugom a kábelt semmi. Nyomom a kikapcsoló gombot semmi. Akármit nyomok semmi. Csak az akksi kivétele segít. :(

Kifoghattam egy hibás darabot?

(#4396) Criminal017 válasza solo18 (#4395) üzenetére


Criminal017
őstag

Én nem szenvednék vele, küldenék egy levelet az EUstocknak a hibák leírásával, majd bevinném/elküldeném nekik.

(#4397) solo18 válasza Criminal017 (#4396) üzenetére


solo18
csendes tag

Szar az usb kábelem. Kontaktos és megszakad a kapcsolat. Gondolom ez kihat a fényképezőre és ettől fagy le. Na jó, még tesztelem :D

(#4398) havri1 válasza solo18 (#4395) üzenetére


havri1
félisten

Nem, ez pont ilyen az enyémnél is! 2 db van itthon a családban, mind a 2 ugyanezt csinálja. fagy ha így másolnám át a fileokat. Memkari ki, és olvasóba be, az a tuti.

havri

(#4399) solo18 válasza havri1 (#4398) üzenetére


solo18
csendes tag

Köszi!

(#4400) bencsikgab válasza solo18 (#4397) üzenetére


bencsikgab
tag

Nálam is ugyanez, négy kábelből kb. eggyel működik. Lehet akkor a töltés is emiatt hülyéskedik nálad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.